brilcentrum nota (Schmtematwu [ieuwe naam: Bodewes Bouw Soest M 1 HANDEL WANDEL I Xë et nieuwe gezicht van Brilcentrum Nota Prijzenfestival op weekmarkt Dansschool Rellum Driesprong maakt het fraaiste billboard r anodes een muzikaal kado uit de zestiger jaren bij aankoop van een nieuwe bril uit de najaarskollektie 12 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT 7oormalig bouwbedrijf Smeeing naar le Hees er laantje PAGINA 13 uBT\ Bodezöeè an harie gefeliciteerd met je Bodewes Bouü/óoest Kooplieden voeren actie met bonnen Wij zijn begonnen... u kunt nog meedoen Viering 50 jaar bevrijding gaat een ton kosten van weedestraat 87 - 3761 cd soest Week van de Kunst in Van Weedestraat De We Esse SOESTERBERGSESTRAAT 49A Hoewel het nooit echt prioriteit nummer één is geweest in zijn le- yen, heeft Jan Bodewes er wel al tijd stilletjes aan gedacht: een ei gen zaak op een mooi adres en het liefst in Soest. Wie nu een kijkje gaat nemen in het le Heeserlaan tje kan Bodewes en zijn mannen en vrouwen druk bezig zien met het leggen van de laatste hand aan het laten uitkomen van die gekoester de wens. Op nummer 56 is een kantoorpand aan het ontstaan. Op het erf wordt deze week een vrolijke feesttent opgetrok ken. Vrijdag a.s. houdt 'Bodewes Bouw Soest' Open Huis. 'Bodewes Bouw Soest B. V.' is de voort zetting van Bouwbedrijf Jan Smeeing B. V. Een bekend Soester bedrijf, dat ja renlang gevestigd was in de Maria- school aan de Mariastraat. Jan Bode wes is daar al een paar jaar directeur/ei genaar, nadat Jan Smeeing zelf zijn za ken had ondergebracht in J. A. Smeeing Het nieuwe pand van Bodewes- Bouw Soest aan het le Heeserlaantje vd Velden Theo vd MJsföL jfcefano vd Broek Jean- Paul TerceL Seiltel u.£6Sen va* Fulpen Hiir-orst lucmque lóeuoieek Hans Vfermeulen Rrno Hoogland iiertijn moré. Ier Ook op nieuwe adras dragen wij graag ons ó&eerAje tij 3e medewerken an -sleri Beheer B.V. Bodewes maakte met Smeeing de afspraak dat de naam na vijf jaar zou gaan veranderen-. Bodewes neeft daar meteen een rigoreuze ver huizing aan vastgeknoopt. Metselen Was de natuurlijke drang tot zelfstan digheid in zijn kindeijaren nog slechts latent aanwezig, één ding wist Jan Bo dewes al heel jong zeker: hij wou en zou metselen. Daar was hij net zo gek van als een ander van piloot of treinbestuur der worden. Maar het liep éven anders. Moeder Bodewes ging over de school- zaken en vond dat Jan naar de katholie ke LTS moest. Jammer, maar daar werd geen onderricht gegeven in metselen. Het werd timmeren en "dan moest Jan later nog maar eens zien of hij nog wat met de troffel wilde uithalen...". Het ging veel te goed op de LTS; Jan schoof, via de paters van het V.U.T.O. (Voor bereidend Uitgebreid Technisch On derwijs), door naar de MTS in Hilver sum. Als stagiair kwam hij bij het Inge- nieursburo Haks en Vis in Soest terecht. Via Bouwbedrijf De Korte in Vianen, werd kennis gemaakt met het échte bouwen. Hij werkte mee aan de realisa tie van 160 flatwoningen in acht blokjes van twintig op de hoek Vrijheidsweg/' Laanstraat in Soest. Het dienstverband duurde zo'n kleine twee jaar. In IJssel- stein bouwde Jan mee aan nog eens 384 woningen en het gemeentehuis aldaar. Hij had de smaak te pakken. Er werd niet meer aan metselen gedacht. Ergens in die tijd moet de hang naar zelfstandigheid voorzichtig de kop heb ben opgestoken. Hij kreeg een baan als assistent-uitvoerder bij het bekende Soester Bouwbedrijf van G.W. van de Grift. Hij kijkt met erg veel plezier terug op zo'n 14,5 jaar hard werken. "En", benadrukt Bodewes, "vooral vermel den dat ik daar vreselijk veel heb ge leerd!" De ondernemer Jan Bodewes manifesteerde zich meer en meer. Bij Van de Grift was zijn top bereikt, von- d'ie. Jan Smeeing, directeur van het ge lijknamige Soester Bouwbedrijf zocht een bedrijfsleider. Ze werden het snel eens. We schrijven mei 1989. Een halfjaar la ter kwam zijn baas al op de proppen met plannen om de zaak aan hem over te doen. Daar had Bodewes wel oren naar. Jan Smeeing ging door met zijn eigen zaken binnen J.A. Smeeing Beheer B.V., specialiseerde zich in onroerend goed en bouwadviezen en Jan Bodewes startte door met tien personeelsleden Dat de bril qua model en kleur is vëranderd onder invloed van de mode zal u niet ontgaan zijn. De hele grote bril heeft plaats ge maakt voor de kleinere glasmaat in panto, ovaal en rechthoekig. De goudtint in combinatie met na- tuurlijke (aarde)tinten siert mon- irrand en veren. Met de nieuwe >uren accentueert de bril iets fber, om zo de eigen persoonlijk heid te benadrukken. i De nieuwe fabricage-technieken staan beter garant voor de kleurechtheid, de vormvastheid en de stevigheid van de monturen. Voor metalen monturen worden steeds meer edelmetalen ge bruikt om het uitslaan van het materiaal te voorkomen. Verende scharnieren en in nylon gelagerde schroefjes zijn er om verbuigen tot een minimum te beper ken. Brilcentrum Nota voert als erkende op ticien een breed scala van topmerken, waaronder Giorgo Armani, Vogue, Ja guar en Genny. In het nieuwe interieur, waarin beukenhout op een créme-ge- wolkte achtergrond verwerkt is, met een fris blauw accent, presenteert Bril centrum Nota de najaarscollektie mon turen. Öp de weekmarkt aan de Smits- weg zal de komende tijd actie wor den gevoerd. De 45 kooplieden pakken morgen voor de eerste keer uit met een prijzenfestival. Vpor elke vijf gulden die wordt besteed, krijgen de klanten van het grootste openlucht warenhuis van Soest een bon. Met die bonnen kunnen de men sen naar een speciaal ingerichte kraam. Tegen inlevering van de bon kunnen ze enveloppen trekken, waarbij ze kans maken op waardebonnen van een rijks daalder, vijf, 7,50 en tien gulden. Ook vier toegangskaarten voor Ponypark Slagharen kunnen worden verdiend. Bij inlevering van tien bonnen wordt al tijd een prijs gegarandeerd. De actie is één van de reclame-activitei ten die de kooplieden willen ontplooi en. Onder het motto 'De markt, het ge zelligste koopcentrum van Soest', zul len ze hun klanten in de nabije toekomst vaker aangenaam verrassen met acties. Bijna twintig jaar geleden vestigden Hans en Margriet Nota zich als jongste opticiens aan de Van Weedestraat. De inmiddels in Soest en omgeving beken de brillenzaak is in de afgelopen jaren uit haar jasje gegroeid. Zo is in het sou terrain het atelier ingericht waar de gla zen exact in het montuur worden gesle pen. Hierbij wordt de vorm van het montuur gescand en worden de glazen met diamantschijven geslepen. Elek tronisch wordt de glassterkte méerdere malen gecontroleerd. Ondanks de moderne apparatuur blijft het vervaardigen van een bril hand werk. Is het domein van Margriet de winkel, de refractie ruimtes, "de eerste en tweede kamer" zijn van Hans. Voor het bepalen van de bril sterkte wordt ge bruikt gemaakt van een computerge stuurde refractie-unit. Het toch al zo moeilijk kiezen tussen glaasje een of twee in een altijd afzakkend brilletje is verleden tijd. De andere kamer is voor de aanpas en controle van kontaktlen- zen. Met de nieuwe indeling is in de winkel meer ruimte gecreëerd voor de presen tatie van brillen en zonnebrillen op een fraai ogende wijze. Natuurlijk een beetje feest bij Hans en Margriet Nota. Onder het motto "een muzikaal kado uit de zestiger jaren" wordt de nieuw gekochte bril luister bij gezet. Geen massa systeem Persoonlijke aandacht •Gezellige sfeer 20 jaar persoonlijke aandacht voor elke cursist.. Rademakerstraat 24, Soesterberg, tel. 03463-52213/52590 Inschrijven van 'maandag t/m vrijdag van 19.00-21.00 uur of vraag geheel vrijblijvend de folder aan. Jan Bodewes. als directeur/eigenaar van het Bouw bedrijf Jan Smeeing B.V. Er werd afge sproken dat er ongeveer vijfjaar onder die naam zou worden doorgebouwd. Daarna zou er op een andere naam worden overgeschakeld. Dat punt is nu bereikt. Maar behalve naamsverande ring vond er ook een verhuizing plaats. Open Huis Met ingang van 1 oktober is de nieuwe status aan het le Heeserlaantje defini tief. Op ruime schaal werd een uitnodi ging verstuurd om het Open Huis te ko men bezoeken op vrijdag 30 september. Het le Heeserlaantje wordt voor een middag omgetoverd in een éénrich- tingstraat (rijden in de richting van de Wieksloterweg) en aan beide zijden kunnen auto's worden geparkeerd. Bij Bodewes Bouw Soest is overmorgen ook te zien wat het bedrijf zoal heeft ge realiseerd. Men ontwaart daar bekende zaken, zoals de kantooraanbouw van het rustieke pand van de notarissen El ferink, Bokdam en De Visser, de drie bedrijfspanden aan de Nieuwe Gracht: Van Rouwendaal Straalbedrijf, Stalen hoef Autospuiterij en Brepo, en tal van woonhuizen. Niet weinig trots is Jan Bodewes ook op de gerenoveerde toe gangspoort van het kerkhof aan de Dal- weg en vooral het Dierenasiel in de pol der niet te vergeten! Bodewes Bouw Soest houdt van 17.00 tot 19.00 uur open hiiis in het pand aan het le Heeserlaantje. Bodewes sluit ze ker niet uit dat het later kan worden. Voor de viering van de 50e bevrij dingsdag - 5 mei volgend jaar - denkt het comité dat de festiviteiten coör dineert een bedrag van 100.000 gul den nodig te hebben. Voor de helft daarvan wordt een beroep gedaan op sponsors en giften, en voor de an dere 50 mille is de gemeente om een bijdrage gevraagd. Volgens het College van B. en W. is "voor de viering van voor ieder openstaande activiteiten ter gele genheid van de 50-ste bevrijdings dag een gemeentegarantie alleszins te rechtvaardigen, zeker daar waar het comité als coördinerende instan tie, ook via het particulier initiatief ca. 50 van de begrote kosten ver krijgt." B. en W. géven nog niks, maar heb ben de gemeenteraad wel voorge steld om het comité een garantie te verlenen tot maximaal het benodig de bedrag. Wat daarvan t.z.t. echt betaald moet worden komt uit het potje Onvoorzien. De gemeenteraad neemt in de "gewone" raadsverga dering van 12 (of 13) oktober een besluit. het prachtige interieur vormt een perfekte omlijsting voor de nieuwste modellen uit de kollekties van o.a. Giorgo Armani - Valentino - Oliver - Byblos - Vogue - Davidoff - Jaguar VAN WMïf&ÊïMik Gilet 119,95 Blouse 139,95 Pantalon 169,- SOEST TEL. 021 55-23584 De kunstschilders van de Driesprong met het winnende billboard; links Jac- queline Evelaar en Ruud Smit. Foto: Goos van der Wilt. Het hoogste aantal Soester kunst- schilders-in-de-dop zit op school bij de Driesprong. Dat moet de conclusie zijn nadat groep 7/8 van de r.k. Daltonschool uit Soestdijk afgelopen zaterdag de hoofdprijs won in de billboard-wedstrijd aan de Van Weedestraat. Volgens de zeer vakkundige jury - be staande uit directeur Guus Kruis van de bibliotheek/kunstuitleen en de beken de Soester kunstcritica Jacqueline Eve laar - trokken de heldere kleuren en de duidelijke vormgeving de kijkers als het ware naar het kunstwerk toe, waarna ze vervolgens werden verrast door de de tails die het billboard een "tweede ge zicht" gaven. De Driesprong, waar vijf leerlingen uit de groep uiteindelijk de gezamenlijk ontwikkelde ideeën mochten uitwer ken, kreeg de eerste prijs: een beker en een bedrag van 500 gulden. Vice-Win- kelkring-voorzitter Ruud Smit reikte de beker en de flappen uit aan Jiery van Roon. Net als de andere deelnemende scholen - Ludgerus, Prof. Waterink, De Bron en Van der Hucht - maakte de Driesprong veel werk van het thema "Soest". In alle kunstwerken waren de groene aspecten van Soest (duinen, bossen, de Eem en de Eng) op een of andere manier wel te rug te vinden. De Driesprong had het billboard verdeeld in vijf puzzelstukken met o.a. de Paardenkamp, een schaaps kooi en het (niet zo Soester) Pluismeer- tje. De tweede en de derde prijs waren voor resp. De Bron en de Waterinkschool. Eén school had op het laatste nippertje afgehaakt, en daarom hadden leerlin gen van het Griftland College het over blijvende board nog even - maar buiten mededinging - voor hun artistieke reke ning genomen. De billboard wedstrijd was georganiseerd door de Winkel- kring Van Weedestraat in het kader van de Week voor de Kunst, waarmee het winkelcentrum werd verlevendigd.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13