Drie snelheidsduivels uit Soest WZ'49 kaï Tweede helft nekt Red Stars Van Hal snelste Nederlandse Eemvogels krijgt korfballers Drie Soesters op NK behendigheid voor honden Pijnenburgcross 2 oktober Speciale instuif vanwege 25-jarig bestaan Beukendal Jellema en Brouwer kampioen Nog geen tra Leusden mas WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT Nationale titels voor Swallower Sprint en Wegrace Team MOTORSPORT Ploeg zakt na 36-35 geheel ineen BASKETBAL Dames In interland met Duitsland ATLETIEK Spirit te geroutineerd voor Soesters KORFBAL WATERPOLO Concentratieverlies van De Duinkikkers blijkt niet fataal BRIDGE Bridgekampioenschap voor paren in zaal van De Vijverhof Sportprogramma |jj Keuze uit 2,5, 5, 10, 15 en 21 kilometer ATLETIEK Verkeersmaatregel Pijnenburgcross Clubtitels bij Soest-Zuid vergeven mn w n«a«i»tr .zsTI TENNIS Jeugdnieuws Duivenberichten Sportuitslagei^J PAGINA 14 WOENSDAG 28 SEPTEMI Ondoortastende ploeg c DVSB ontwapent eerste opponent en wint DAMMEN A an voerder A rjan Roei Hockeysters wachten n Sinds het weekeinde heeft Soest er drie Nederlandse kampioenen bij. Het zijn Eric en Gerard Willemse en Jan Honée van het Swallower Sprint en Wegrace Team. Zij wer den elk eerste in hun klasse. Wat het drietal uniek maakt, is dat zij hun motoren van a tot z zelf maken. In de afgelopen maand^i bleek dat zij daarmee hun concurrenten op in de handel verkrijgbare motorfietsen de baas zijn. Eric Willemse won dit seizoen een aan tal van de zeven wegraces in The Battle of the Twins' voor 2-klep motoren. Na de laatste race stond hij fier bovenaan het deelnemersveld van 65 rijders, wat hem de nationale titel opleverde. Zijn broer Gerard werd kampioen bij de sprinters in de 3000cc. Daarbij gaat het erom om een traject van 200 of 400 meter zo snel mogelijk te overbruggen. Gerard Willemse haalt daarbij soms een eindsnelheid van 229 kilometer en legt de 400 meter in 5,1 seconden af. Jan Honée (lOOOcc) is wereldrecord houder in zijn klasse met een eindsnel- Eric en Gerard Willemse en Jan Ho née (v.l.n.r.) en de door hun zelf ge maakte motorfietsen. Foto: Goos van der Wilt. heid van 230 kilometer per uur en raf felde de 400 meter al eens in 5,1 secon de af. Zowel Gerard als Jan rekenden af met tien tot twaalf concurrenten. De drie snelheidsduivels sleutelen aan hun motoren in een loods aan de Insin- gerstraat. Anderhalfjaar geleden dreig den ze te moeten verkassen van de ge meente, maar onder druk van enkele raadsfracties mochten ze blijven zitten. Het resultaat is er naar. In de eerste wedstrijd van de com petitie was de tweede helft teveel voor het herenteam van The Red Stars. De basketballers stonden na twintig minuten met 36-35 voor, maar raakten vervolgens het spoor bijster. Niels Stensen 2, het voor malige Cangeroes, won met 66-79. Hans de Bruin had zich in de rust voor bereid op een intensieve voortzetting, waarin hij voortdurend bij de les zou moeten zijn. Een kwartiertje later was alle hoop vervlogen. Voor de basket- wisseling speelde Red Stars acceptabel basketbal, daarna zakte de gehele ploeg ineen. Het gevolg daarvan was dat de Utrech ters een voorsprong van twintig punten namen. Red Stars had meer dan tien minuten nodig om acht schamele pun- ten te scoren. Toen coach De Bruin een zone-press uit de kast haalde, keerde het tij. Red Stars liep in tot tien punten, maar in de wetenschap dat de wedstrijd reeds was verloren, stond de ploeg toe dat Niels Stensen alsnog 66-79 als eind resultaat liet noteren. De openingswedstrijd van de dames werd niet gespeeld, omdat de kern- scheidsrechters niet kwamen opdagen. Het kwam Red Stars niet slecht uit, om dat vier speelsters ontbraken. Die stel ling werd onderstreept in het vriend schappelijke partijtje dat Red Stars (on wennig) en New Stars speelden. De gas ten wonnen afgetekend: 28-56. In het Duitse Rheine werd zaterdag een interlandwedstrijd gehouden tus sen Nederland en Duitsland. Mart van Hal kwam voor Nederland uit op de 5000 meter (vrouwen 40-50). Ze eindigde als vierde in haar wedstrijd en was daarmee de snelste Nederlandse met een tijd van 19.12.78, na in de laat ste 100 meter nog voorbij gestoken te zijn. De tijd was evenwel haar beste sei zoensprestatie. Het evenement werd bij zowel de vrou wen als de mannen door de Nederlan- ders gewonnen. Zondag verscheen Van Hal weer aan de start voor de Utrechtse singelloop, waar ze de 12 kilometer door de Utrechtse binnenstad in 48.48 aflegde en daarmee eerste veterane was. Ook Harry van Brummelen ver scheen voor A.V. Pijnenburg aan de start van deze loop en kwam over de fi nish in een tijd van 42.20. Eemvogels korfbalde zaterdag thuis tegen het geroutineerde Spi rit. Verschillende spelers van de bezoekende vereniging hebben in de landelijke compeitite gespeeld. Dit was duidelijk te merken in hun techniek en spelpatronen. Eemvo gels kreeg een lesje: 7-17. In eerste instantie konden de Soesters de tegenstanders bijbenen. Na een 0-2-achterstand scoorden Kathja Rauch (afstandsschot), invaller Willem Oldewarris (strafworp) en Erik van der Pol (afstandsschot): 3-2. Daarna liet Spirit een mooi staaltje korfbal zien in de vorm van goede aan- valsystemen. Pas bij 3-8 vond Stanley de Vries de korf namens Eemvogels. Bij rust was het 4-9. Direct vanaf het eerstvolgende fluitsig naal maakte Spirit met een doorloopbal 4-10. Uit een goed opgezette aanval kon Astrid Doornekamp scoren en Kathja Rauch kreeg de bal er van af stand in. Een combinatie van Agnes Kraaikamp en Van der Pol werd door laatstgenoemde keurig afgerond en de spanning was weer terug, 7-10. Na 7-11 kreeg Spirit zeer onterecht een straf worp mee en was het verzet van Eem vogels gebroken. Uiteindelijk werd het 7-17 voor Spirit. In het Valleibad te Veenendaal trad het eerste herenteam van De Duinkikkers aan voor de eerste wedstrijd van het seizoen. Beide teams hebben tegen elkaar het vo rige seizoen afgesloten. Toen werd het na een zinderende wedstrijd 11-11. Ditmaal lieten de heren van De Duin kikkers er geen misverstand over ont staan: Zij zijn dit seizoen duidelijk een maatje te groot voor Poseidon. Vanaf de eerste seconde dicteerden De Duin kikkers de wedstrijd. De voorsprong van 1-3 na de eerste periode was slechts een'flauwe afspiegeling van het kwali teitsverschil. De daarop volgende drie periodes speelden De Duinkikkers eigenlijk uit sluitend tegen zichzelf. Concentratie verlies, slordigheden en solistisch spel in plaats van als een team te spelen zor gen ervoor dat het verschil met Posei don tot in de vierde periode steeds twee of drie doelpunten bleef. Pas in de slot minuten gaven De Duinkikkers de sco re een wat acceptabeler aanzien: 9-14. Welk bridgepaar wordt kampioen van Soest? Het antwoord op die vraag kan op woensdag 5 oktober worden gege ven. In de Vijverhof begint die dag om 19.30 uur het kampioenschap. Alleen paren die lid zijn van de Neder landse Bridgebond en in de gemeente Soest wonen of die lid zijn van één van de vijf plaatselijke bridgeclubs (Eem- land, ONI, Schoon Slem, Soest en Soes- terberg) mogen meedoen. Deelname aan de wedstrijd in het dienstencen trum aan de Klarinet is gratis. Het kampioenschap van Soest wordt vergeven over 24 spellen volgens het schema topintegraal. Na afloop zal sportwethouder Ries van Logtenstein de prijzen, waaronder de wisseltrofee van de Soester Courant, uitreiken. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de vijf bridgeclubs en de SNS-bank aan de Van Weedestraat. Bridgelief- hebbers kunnen zich ook wenden tot de Werkgroep Bridge Soest die het kam pioenschap organiseert: J.A. Baren- dregt, tel. 03463-51948. WOENSDAG 28 SEPTEMBER Zaalvoetbal 20.00 Lieberg/Husky-DVS/Lazy Louis (Hilversum) ZATERDAG 1 OKTOBER Basketbal 18.15 uur SBU-The Red Stars (D) 8.45 uur Crackerjacks-The Red Stars (H) (Amersfoort) Dammen 12.00 uur NOAD-DVSB Korfbal 15.30 uur Eemvogels-Luno 3 (Sta ringlaan) Tafeltennis 15.00 uur Victoria 2-Shot (Hilver sum) Voetbal 14.00 uur CJW-WZ'49 (Amers foort) 14.30 uur Hees-Radiostad (Kooiweg 14.30 uur De Glind-SEC (Achter veld) Volleybal 15.30 uur ATC/Hengelo-Stam/So- VoCo (D) (Hengelo) 17.00 uur Stam/SoVoCo (^-Wou denberg (De Bunt) Waterpolo 17.30 uur Zeist 2-Duinkikkers (D) (Zeist) ZONDAG 2 OKTOBER Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Amers foort (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur Soest-Vriendenschaar (Bosstraat-Oost) 14.30 uur WOM-SEC (Utrecht) MAANDAG 3 OKTOBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00#uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Firti- na'93-DB Unicar (Beukendal) 21.00 uur SEC-Aaelaars de Bruin (Beukendal) Drie Soesters hebben zich ge plaatst voor de Nederlandse kampioenschappen behendig heid voor honden die op zondag 2 oktober in Soest worden ge houden. Op het terrein van SEC aan de Bosstraat komen Anne- riet Groenesteijn, Guus Groe- nesteijn en Ko Kole met hun trouwe huisdier in actie. Het drietal heeft zich geplaatst voor de eindstrijd tijdens selectiewedstrij den. Het deelnemersveld bestaat uit 66 grote en 22 kleine honden met hun baasjes en vrouwtjes. Het is de eerste keer in de geschiedenis dat op de NK onderscheid wordt gemaakt tussen rashonden en rasloze honden. Voor beide groepen wordt een apar te wedstrijd gehouden. Enkele jaren geleden kreeg de kyno logenclub Zoys ook al de organisatie van .de NK toegewezen. Ook toen vond de titelstrijd plaats op de vel den van voetbalvereniging SEC. De deelnemers aan de NK moeten tweemaal een vast parcours lopen. Van die twee races worden de tijden en de strafpunten bij elkaar opge teld. Het spreekt voor zich dat dege ne met de snelste eindtijd en het min ste aantal strafpunten nationaal kampioen wordt. Om op te warmen begint het programma met een zoge noemde 'gambling. Na afloop van de officiële wedstrijd wordt nog een 'jumping' gehouden. De Nederlandse kampioenschappen behendigheid voor honden begin nen om 9.00 uur. De prijsuitreiking vindt om 17.00 uur plaats. Belang stellenden kunnen de wedstrijden gratis bijwonen. Op zondag 2 oktober wordt de na jaarseditie van de Pijnenburgcross gehouden. AV Pijnenburg heeft parcoursen uitgestippeld over lengtes van 2,5, 5,10,15 en 21 ki lometer. De Pijnenburgcross is één van de Top Tien Lopen van de regio. De 'grote' mannen en vrouwen worden om 12.00 uur weggeschoten voor de halve marathon. Iedereen die een tien tje betaalt, mag daaraan meedoen. Vijf minuten later gaan de deelnemers aan de cross over 5,10 en 15 kilometer van start. Zij moeten vijf gulden betalen. Voor de jeugd is een cross over 2,5 kilo meter georganiseerd. Het startschot van die wedstrijd klinkt om 11.30 uur, het inschrijfgeld bedraagt 3,50 gulden. Ook ditmaal hebben de organisatoren in het landgoed Pijnenburg een autovrij parcours uitgezet. Begin en eindpunt zijn telkens op de atletiekbaan aan de Wiekslöterweg. In het clubgebouw van AV Pijnenburg kunnen lopers zich op de wedstrijddag inschrijven. De eerste sport-instuif in sporthal Beukendal van dit seizoen krijgt een feestelijk tintje. Dit in verband met het 25-jarig bestaan van sport hal Beukendal. Het feestelijke sportprogramma krijgt op woens dag 26 oktober gestalte. De kinderen die komen, kunnen zich laten schminken, er wordt een ballon nenwedstrijd gehouden en er wordt een circuit van oud-Hollandse spelen afge werkt. Indien de weersomstandigheden dat toelaten, zal een aantal activiteiten naar buiten worden verplaatst. Sportverenigingen is gevraagd om me dewerking tijdens de speciale instuif. Achterliggende gedachte is hierbij de sportstimulering, waarbij deelnemende kinderen misschien lid worden van een club. Eigenlijk bestond Beukendal in mei al 25 jaar. Behalve tijdens de sport-instuif zal er niets worden gevierd. Een woord voerder van de gemeente: "We zullen geen enorme toestanden maken. Maar de sporthal bestaat 25 jaar. Daarom dachten we dat het leuk is als we daar op defce manier toch ruchtbaarheid aan te geven." Aan de sport-instuif op woensdag 26 oktober kan gratis worden deelgeno men. Daarna moet elke woensdagmid dag een gulden worden betaald. De sport-instuiven beginnen normaal ge sproken om 14.00 uur en duren tot 15.30 uur. Maar op 26 oktober zullen in ieder geval de dames, die de kinderen schminken, al wat eerder naar Beuken dal komen. De kruispunten Heeserlaantje/Wieks- loterweg en Bosstraat/Wiéksloterweg zijn zondag 2 oktober tijdelijk afgeslo ten. De verkeersmaatregelen gelden tussen 11.30 en 13.30 uur. De kruisin gen worden afgesloten in verband met de Pijnenburgcross van AV Pijnen burg. Arno Jellema en Floortje Brouwer hebben de individuele clubtitels van TV Soest-Zuid veroverd. Dat gebeurde zondag aan de Bosstraat. De finales werden een week later gespeeld in verband met de slechte weersomstandigheden van twee weken geleden. Arno Jellema (links) en Floortje Brouwer wonnen het enkelspel tijdens de clubkampioenschappen van TV Soest-Zuid. Jellema moest in de eindronde afreke nen met teamgenoot Xander de Groot. Het werd een spannende driesetter, waarin beide spelers een set met 6-2 naar zich toe trokken. Daarna eiste Jel lema de titel op door met 6-4 te winnen. Jellema en De Groot wonnen samen het heren dubbeltoernooi. In de finale hadden ze drie sets nodig om Wim Gouw en Maarten Zoetelief te ver slaan: 6-2, 5-7, 6-1. Bij de dames volgde Brouwer haar ploeggenoot Rachel Beijer op als kam pioen. Ook ditmaal stond Joke Sevinga tegenover een jeugdige tennisster in de finale. Brouwer leek op weg naar een simpele Zege (6-1), maar moest er in de tweede set hard aan trekken: 7-5. In het dubbelspel stapte Sevinga even eens als verliezer van de baan. Met haar partner Jeanette Beijer verloor ze met 3-6, 6-4, 7-6 van Inge en A. van Vuu- ren. Pikant was de confrontatie in de finale van het gemengd dubbelspel tussen Pieter Verbrugh en Arno Jellema. Bei de trainen de jeugd van Soest-Zuid en in de teamcompetitie wordt Jellema met adviezen bijgestaan door Ver brugh. Verbrugh won met Inge Pelt aan zijn zijde van Jellema/Merel Brouwer. De partij werd beslist in de tie-break van de derde set: 6-4, 4-6, 7-6. The Red Stars De jeugdteams van The Red stars zijn afgelopen weekeinde goed van start ge gaan. Op rayonniveau versloegen de jongens junioren, ondanks de afwezig heid van enkele vaste krachten, het Zoetermeerse Zoebas: 88-68. De jon gens kadetten moesten eveneens tegen Zoebas, maar dan in Zoetermeer. Ook het jongere rayonteam zette zijn eerste wedstrijd in winst om: 50-24. Op kern niveau een monsterscore van de welpen 1 tegen het arme Green Giants uit Leusden: 176-8. Hees De D-pupillen behaalden de eerste vol le winst van dit seizoen. Vanaf de aftrap nam Hees het initiatief en binnen tien minuten stond er een 4-0-stand op het scorebord door vier treffers van Eddy de Ligt. APWC scoorde wel tegen maar kon niet verhinderen dat er met een 6-1-stand werd gerust. In de tweede helft was Hees opnieuw, vooral in aan vallend opzicht, de betere ploeg. APWC scoorde een tweede tegentref fer maar moest machteloos toezien jioe Olaf van de Peijl (2x), Jarno de Bruin, Matthijs Kooien en Eddy de Ligt de eindstand op 11-2 bepaalden. SEC Zaterdag werden negen competitie wedstrijden door de SEC jeugd ge speeld. Zowel bij de junioren als bij de pupillen werden slechts twee wedstrijd- punten vergaard. Zowel bij de E- als bij de F-pupillen moest veel worden gewis seld, daarom komt er z.s.m. een E3 en F3 team. De F1 zette een goede presta tie neer tegen AFC Quick F2. Voor rust was het 7-0. Het werd 10-0. Komende zaterdag komen alle pupillenteams in aktie voor het Beatrixfonds onder het motto 'Wij gezonde knapen voetballen voor onze gehandicapte maatjes'. Vijf junioren teams spelen thuis en één uit. Soest Maar liefst 24 keer is er zaterdag gestre den voor de voetbaleer. SO Soest F6 is momenteel het jongste team. Ze won nen met 4-2 van WZA F8. De kers verse leden van de F4 Erwin en Ralph Kok scoorden er op los. Zwaar bevoch ten was de overwinning van SO Soest Cl: 2-1. Voor SO Soest Al wordt het steeds duidelijker dat WZ'49 de te kloppen ploeg is. Met misschien wat minder opvallende resultaten blijft SO Soest in het spoor van de 'Eemweg- gers'. 't Gooi Al tegen SO Soest Al eindigde in een 1-3-overwinning. De doelpuntmakers waren Floris Oversier, Paul Dreef en Duncan Stanton. WA'49 WZ'49 deed het zaterdag 'fifty-fifty', zes overwinningen en evenzoveel ne derlagen. De Al moest uit tegen het sterke SDCP A1Waar de spelers het in de le helft lieten liggen (1-0-achter- stand) werd het in de 2e helft goedge maakt: 1-3. De A2 verloor met 2-1 on danks goor veldoverwicht. De BI wist een voorsprong van 6-0 niet vast te houden en verloor met 7-6. De Cl deed het beter en pakte de eerste overwin ning (6-4). Na vorige grote uitslagen in hun voordeel verloor C2 nu met 11-1. Ook D1 was niet in vorm en verloor met 4-3. De Duinkikkers Tijdens twee sprintwedstrijden hadden de jeugdleden van de wedstrijdgroep van De Duinkikkers al laten zien dat ze er zin in hebben. In de eerste competi tiewedstrijd gaven ze aan dat het hun ernst is om zo goed mogelijk te preste ren. De zwemmers kwamen in actie op de 100 en 200 meter op verschillende disciplines. In het zwembad van Vee nendaal sneuvelden verschillende per soonlijke records. De beste resultaten werden neergezet door Bram Houben en Peter Oosthof. Houben verbeterde zijn beste tijd op de 100 meter rugslag met 3,3 seconden. Op de 200 meter vrije slag sloegen bei den helemaal toe. Houben haalde niet minder dan 19,6 seconden van zijn re cord af en Oosthof snoepte 17,4 secon den van zijn beste tijd af. Valencienne PV DE ZWALUW J.W.E. stam: 1 8 13 17 18 19 22 25 33 44 46 7 181 84 97; T. Klomp: 24 15 23 24 26 31 39 5-167 87 95W. van Dorre- stein: 3 14 40 41 43 48 49 54 73 85 94 96; V.d. Brakel-de Beer: 5 7 9 42 83; H. Woudstra: 6 65; H. de Bree: 10 11 27 47 55 60 70 91 100; J. v.d. Brakel Zonen: 12 28 59 78 93 99; J. van Dijk: 16 79 90; H. van Es: 20 30 35 36 53 57 61 62 74 76; B. Roest: 21 88 98; R. van Egdom: 29 45 69 86. A. Rookhuizen: 1 2 10 13 14 22 33 34; R. van 't Net: 3 8 23 24 27 29 31L. Vo gel: 4 6 7 9 11 12 15 16 17 18 20 25 26; H. Huisman: 5 19 21 30; C. Kamp horst: 28; A.A. de Kruyf: 32. basketbal The Red Stars Red Stars benj, - Bourgondiê 34-20; Rcj Stars jpl - Blue Herons 1 80-21; Red Stam mini 2 - New Stars 1 41-19; Red Starsmjl- Eem'78 mjl 76-31; Red Stars jk2 - Crac- kerjacks 2 48-60; Red Stars jk3 - Prisma jkl 30-89. BOWLING Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: 't Raadhuis Boule d'Or 5-0; Omega - No Name 0-5; Zilveren Ster - Big Splitters 5-0; Baanbrekers - Luc- ky Loosers 3-2; Flying Pin Ten - Arrows 2-3; De Enghe - Van Ede 2-3. Senioren dinsdag: Toverbal - De Gokkers 1-4; Bluffers - Wings 5-0; Foxhunters - pjn. chers 5-0; Heppie Hoekers - Karei de Stou te 5-0; P-Team - Stressless 4-1; Naadje- H.A.M. 0-5; Westra/Koffrie - Shj-Ammcr 1-4; Ottifantjes - Strajk 4-1; Cobra's - Pin Down 0-5. Jeugd: De Sisters - Team X 5-0; Bowling Boys - Cool Cat 1-4; De Gokkers - De Spet ters 4-1. HOCKEY MHC Soest Jongens: Laren A2-Soest Al 2-0; Soest BI - IJsseloever BI 4-2; Amersfoort Cl - Soest Cl 19-0; Soest C2 - Nieuwegein C2 1-0; Soest Dl - Naarden Dl 0-7; Soest D2 SCHC D4 2-2; Montfoort D2 - Soest D3 1-0. Meisjes: Soest Al - Amersfoort Al O-O; Laren B2 - Soest BI 1-1; Leusden B2 Soest B2 1-0; Soest Cl - Leusden BI 3-4; Doorn Cl - Soest C2 8-0; Soest Dl - Doorn Dl 6-1; SoestD2-SCHCD7 7-0; SoestD3 - Barneveld D2 0-10. Heren: Soest 1 - Leusden 1 1-7; Soest 2- HIC3 1-1; USHC2-Soest3 4-3; Soest 4- Huizen 4 0-0; Kampong A - Soest A 1-1; Nieuwegein A - Soest B 2-1Soest L - Leus den L 0-0. Dames: Amstelveen 1 - Soest 1 4-0; Soest 2 -QuiVive3 l-2;Soest3-Fletiomare2 1-0; Phoenix 8 - Soest 4 8-0. TV Soest-Zuid Clubkampioenschappen: Heren enkel: Arno Jellema, recreanten; Kees-Jan van Mameren, veteranen 4: Wout Roorda, veteranen 5: Harry Wouters. Da mesenkel: Floortje Brouwer, recreanten: Il se Kerkhof, veteranen 4: Mary Steenbak kers. Heren dubbel: Xander de Groot/Arno Jel lema, recreanten: Frans van der Linden/ John Oostveen, veteranen 4: Henk Rouw horst/Anne Sevinga, veteranen 5: Toon Brouwer/Kees Hilhorst. Dames dubbel: In ge/A. van Vuuren, recreanten: Jannet van Barneveld/Esther Damen, veteranen 4: Gerda Haage/Mary Steenbakkers. Gemengd dubbel: Inge Pelt/Pieter Ver brugh, recreanten: Ingrid Holwarda/Bert Holwarda, veteranen 4: A. van Gronin gen/P. Huizinga. Hees Hoevelaken F2 - Hees F1 1-7; Hees Dl- APWC D2 11-2; Hees BI - De Glind BI 11-1. SEC Baarn - SEC Al 2-0; Maarssen BI - SEC BI 6-0; APWC Cl-SEC Cl 10-4; SEC C2 - Roda'46 C5 10-0; SEC Dl -Roda'46D2 1-9; Roda'46 E3 - SEC El 4-2;SECE2- Cobu Boys El 0-8; SEC F1 - AFC Quick F2 10-0; Roda'46 F6 - SEC F2 1-0. Soest 't Gooi Al - SO Soest Al 1-3; SO Soest A2 - Roda'46 A5 2-10; Hoevelaken BI - S0 Soest BI 3-2; SO Soest B2 - Achterveld BI 0-9; SO Soest Cl - Roda'46 C3 2-1; S0 Soest C2-HVCC2 11-1; Hoevelaken C3- SO Soest C3 3-0; Hercules Dl - SO Soest Dl 5-1; Hoogland D2 - SO Soest D2 3-1; SO Soest D3-Limvio Dl 4-0; SO Soest D4 - IJsselmeervogels D3 3-2; Baarn El - S0 Soest El 1-13; SO Soest E2-WZA E4 7-3; Quick E3 - SO Soest E3 0-9; SO Soest E4 - Hoevelaken E3 6-6; SO Soest E5 - SO Soest E6 4-1KVVA F1 - SO Soest F1 0-7; SO Soest F2 - Roda'46 F3 5-0; Spakenburg F3 - SO Soest F3 5-4; SO Soest F4 - Ro da'46 F7 7-0; Hoevelaken F5 - SO Soest F5 0-3; SO Soest F6 - WZA F8 4-2; DVS'33 djA - SO Soest dj A 6-2; SO Soest djc - Hou ten djc 0-24. WZ'49 WZ'49 - SDC Putten Al 3-1; WZ'49 CJWA2 1-2; WZ'49 BI-Amersfoortse Boys BI 6-7; WZ'49 Cl - Roda'46 C2 6-4; WZ'49 C2 - WZA C5 1-11; WZ'49 Dl - WZA D3 3-4; WZ'49 D2- Eemdijk D2 4-0; WZ'49 El - IJsselmeer vogels E2 3-4; WZ'49 E2 - HVC E2 3-6; WZ'49 E3 - Roda'46 E9 6-1; WZ'49 Fl - HVC Fl 17-0; WZ'49 F2 - Achterveld F2 12-1. ZWEMMEN De Duinkikkers 200 meter vrije slag: Annuska van Drie 2.46.1; Olivier Arnold 2.48.5; Roel Koot 2.54.3; Bram Houben 2.51.1; Peter Oost hof 2.31.1. 200 meter wisselslag: René van Walsem 2.35.9; Eric van Walsem 2,36.0. 200 meter rugslag: Leontine Loeber 2.54,4: Inge van Nimwegen 2.53.3; Pieter Damen 3.00.3; Raymond Honderdors 2.42.3. 200 meter vlinderslag: Tish Kuiper 3.06.0. 200 meter schoolslag: Jolien Schoo 3.28.1: Vtvtan Spronk 3.34.0; Sander Kuyper 3.31.4. |9^meter vlinderslag: René van Walsem 100 meter wisselslag: Tish Kuiper 1.16.8. 100 meter schoolslag: Inge van Nimwegen 1.39.1; Leontine Loeber 1.35.3Pieter Da men 1.27.6; Raymond Honderdors 1.32.5. a üs ?eter vr'Je s^a8: Eric van Walsem 0.59.0; Jolien Schoo 1.25.0; Sandra Kuyer 1.12.1; Vivian Spronk 1.12.5. 100 meter rugslag: Annuska van Drie 1.22.7; Bram Houben 1.31.5; Roel Koot 1.27.9; Peter Oosthof 1.23.1. Nog steeds kan WZ'49 de draai nie viel er op veel punten commentaar Soesters. Het grootste probleem was de, de middenvelders en de spitsen tt nie te dicht op elkaar kropen. WZ'4 de reeks puntendelingen met Argon Spitsen maken de meeste kans om uit geroepen te worden tot voetballer van het jaar, doelverdedigers vallen in die categorie ook vaak in de prijzen, maar bij VVZ'49 was linker vleugelverdedi ger Edwin Brouwer zaterdag de beste man. Hij speelde eerst zijn directe te genstander uit de wedstrijd, die prompt in de rust werd gewisseld, en schakelde later ook de balvaardige Okito uit. Twee weken geleden was Gert van de Munt, ook al een verdediger maar za- Het eerste tiental van DVSB is de competitie in de landelijke klasse goed begonen. Wapenveld werd in Soest met 13-7 verslagen. Beide teams speelden met een invaller. De niet geheel fitte B. Weistra kwam na anderhalf uur al remise overeen. Toen Jerry den Os een veel betere positie ver speelde door een kapitale blunder (1-3) zat de schrik er even in. Bij de eerste tijdscontrole stond alles nog gelijk. Toch zorgde A. Tjong A Ong op bord één voor de 'gelijkmaker'. Daarop volgden enkele remises, waar na G.L. de Bruyn op bord twee DVSB aan de leiding hielp. Het karwei werd afgemaakt door Ton van der Ploeg en Theo Schimmel. Zij ontwapenden hun opponenten die moesten opgeven, zo- dat de wedstrijd was beslist: 12-6. Leo van der Laan sloot de serie af met een remise. Een maand nadat Paul van den Deijssel opstapte, is Smeeing/ BDC er nog steeds niet in geslaagd een nieuwe trainer/eoach aan te trekken. De competitie begint over 32 dagen en aanvoerder Ar jan Roest beseft dat de kans dat zijn missie slaagt, steeds kleiner wordt. Roest had onlangs een gesprek met een oefenmeester, maar die bleek niet be schikbaar te zijn. De meeste, capabele handbaltrainers zitten al bij een club. Het is daarom niet uitgesloten dat het eerste herenteam van Smeeing/BDC op eigen kracht de wedstrijdenreeks in moet. De honneurs worden waargenomen door Roest en Cleem Diemers die in april van dit jaar zijn laatste wedstrijd voor Smeeing/BDC 1 speelde. Het was en is de bedoeling dat Diemers in het tweede gaat spelen en ook de begelei ding van dit team op zich neemt. Tot nu verzorgen Roest en Diemers de trainin- De heren van MHC Soest hadden het zondag zwaar te verduren te gen de voormalige overgangsklas- ser Leusden. Ondanks dat de Soesters een uitstekende eerste helft speelden, trok Leusden het initiatief in de tweede helft volle dig naar zich toe: 1-7. Het herenelftal wist dat het tegen Leus den een moeilijke wedstrijd zou wor den. Coach Henk Hugen had de heren de opdracht gegeven om de fortuinlijke aanvalsmachine van Leusden vroegtij dig te storen. In de eerste helft werd die opdracht keurig uitgevoerd. Leusden bleek echter over voldoende routine in de ploeg te beschikken zodat het met slim spel de Soester doelman twee maal kon passeren. Toch hadden de inspan ningen van Soest succes. De Leusdense verdediging werd in het laatste kwartier

Soester Courant | 1994 | | pagina 14