c WZ'49 kan draai nog steeds niet vinden Nog geen trainer voor Smeeing/BDC Leusden maatje te groot voor Soest Soest moet nu op zijn tellen passen 'Typische 0-0' op basis van werklust ^St Hees komt pas laat op gang De tien beroerde minuten van Hendrik-Jan de Boer BIN A 14 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 15 Ondoortastende ploeg doet zichzelf te kort tegen Argon: 0-0 VOETBAL zondag Doortastender Aanvoerder Arjan Roest: "De kans wordt steeds kleiner" HANDBAL Hockeysters wachten nog steeds op eerste punt HOCKEY Dames TAFELTENNIS Tevredenheid bij Shot over remise bij sterk OTTC Loodgieterswerk rater Kope"en Stratef" eo0v. 'Twee-uit-vier' geen vetpot voor promovendus VOETBAL zondag Strijdend SEC damt technisch beter Velox/SVVU in VOETBAL zondag Verdedigen 34-20; Red j ?ed Sta"s :d Stars mjj. s jk2 - Crac- -Prismajk3 ging uis - Boule )-5; Zilveren 1 rekers - Luc- |n - Arrows V 3e Gokkers unters-Pin- arel de Stou- -1; Naadje - Shj-Ammer Cobra's - Pin Nog steeds kan WZ'49 de draai niet vinden. Ook in de derde wedstrijd viel er op veel punten commentaar te leveren op de speelwijze van de Soesters. Het grootste probleem was dat de afstand tussen de achterhoe de, de middenvelders en de spitsen te groot was, terwijl de spelers per li- hie te dicht op elkaar kropen. VVZ'49 had een einde kunnen maken aan de reeks puntendelingen met Argon, maar verzuimde dat: 0-0. •pitsen maken de meeste kans om uit jeroepen te worden tot voetballer van iet jaar, doelverdedigers vallen in die ategorie ook vaak in de prijzen, maar lij WZ'49 was linker vleugelverdedi- fger Edwin Brouwer zaterdag de beste man. Hij speelde eerst zijn directe te genstander uit de wedstrijd, die prompt in de rust werd gewisseld, en schakelde later ook de balvaardige Okito uit. Twee weken geleden was Gert van de Munt, ook al een verdediger maar za- terdag geblesseerd, al de beste man bij de Soesters. Het is wellicht typerend voor de situatie bij WZ'49. Het venijn en strijdlust van Brouwer en Van de Munt werden gemist bij een aantal andere spelers. Zonder bal werd er te weinig bewogen. Daarmee sneden de groen-witten zich zelf in de vingers, want Argon was zaterdag niet de ploeg van de afgelopen twee seizoenen. Het zelfde geldt echter voor WZ'49 dat de aanval wel zocht, maar door communi catiestoornissen succes moest ontbe ren. Cees-Jan de Vries, net een week terug van vakantie, kwam een aantal keren aan de buitenkant door, maar in het centrum kleefden de overige spitsen aan elkaar. Gerard Becker kwam voor de rust twee keer door, maar knalde in het zijnet en tegen de vuisten van de doelman. Het was tekenend voor het spel van WZ'49: het lukte allemaal net niet. In de opbouw werd vaak op kinderlijke wijze onnodig balverlies geleden. Maar rs - De Spet- -0; Soest BI rt C1 - Soest ein C2 1-0 Soest D2 Soest D3 >rt Al 0-0 usden B2 - lenBl 3-4 D1 - Doorn 0; Soest D3 7; Soest 2 - -3; Soest 4- oest A 1-1 est L - Leus- 4-0; Soest 2 mare 2 1-0; recreanten; len 4: Wout outers. Da :reanten het grootste bezwaar was dat de linies niet aansloten of dat acht spelers zich naar de rechter, dan wel linker zijde van het veld bewogen. Pas in het laatste kwartier van de eerste helft leek het bij WZ'49 door te dringen dat Argon te pakken was. Toen ontstonden ook de beste kansen. De Mijdrechters bleven ook in de twee de helft loeren op de counter. Maar ook in deze fase was WZ'49 dichter bij een doelpunt. Cees-Jan de Vries tikte de bal een keer over de doelman, maar zag de bal net naast het doel stuiteren. Later kopte hij de bal over de lat. Ook een ac tie van Becker had meer verdiend en in valler Robert Joustra schoot nog één keer gevaarlijk op doel. Maar het gaat te ver om te zeggen dat WZ'49 een punt te weinig kreeg. Een ploeg die niet scoort, mag geen aan spraak maken op de overwinning. Dat het bij een gelijkspel bleef, was met na me te wijten aan de Soesters zelf. En bo vendien ontsnapte WZ'49 in de slot fase een aantal keren aan een neder laag. Een zege van Argon zou echter nog onterechter zijn geweest. D'e ploeg speelde laf. WZ'49 had de wedstrijd eerder kun nen beslissen als er in alle geledingen doortastender was opgetreden. Ton Wolfsen en Willem de Vries konden wederom niet de zenuwen prikkelen en de gebroeders Frank en Bart Baars zijn nog ver verwijderd van de gewenste vorm, als ze beter kunnen dan wat ze za terdag lieten zien. Het kan bijna niet lang meer duren of Sjirk Bajema zal ook hardop klagen dat hij nog niet zijn ideale 'elf in het veld kan zetten. Cees-Jan de Vries was er weliswaar weer bij, maar mist nog rit me. Bovendien was ditmaal Gert van de Munt, twee weken geleden de beste WZ-er, afwezig in verband met een blessure. Zijn broer Peter mag zaterdag weer meedoen, nu hij zijn schorsing heeft uitgezeten. Het zal de innerlijke gemoedstoestand van Bajema onge twijfeld goed doen. y Steenbak- <t/Amo Jel- er Linden/ [enk Rouw- in 5: Toon dubbel: In- Jannet van teranen 4: ers. Pieter Ver- warda/Bert in Gronin- Hees D1 - Glind BI iBI-SEC -4;SECC2 .oda'46 D2 SEC E2- AFC Quick 2 1-0. en BI iterveldBl '3 2-1; SO elaken C3 SO Soesl :st D2 3-1; O Soest D4 rn El VVZA E4 SO Soest est E5 - SO estFl 0-7; pakenburg >t F4 - Ro- O Soest F5 2; DVS'33 t djc - Hou ïen maand nadat Paul van den )eijssel opstapte, is Smeeing/ 5DC er nog steeds niet in geslaagd en nieuwe trainer/coach aan te rekken. De competitie begint over 32 dagen en aanvoerder Ar jan Roest beseft dat de kans dat zijn missie slaagt, steeds kleiner wordt. Roest had onlangs een gesprek met een oefenmeester, maar die bleek niet be- ;chikbaar te zijn. De meeste, capabele ïandbaltrainers zitten al bij een club. Het is daarom niet uitgesloten dat het eerste herenteam van Smeeing/BDC op eigen kracht de wedstrijdenreeks in moet. De honneurs worden waargenomen door Roest en Cleem Diemers die in april van dit jaar zijn laatste wedstrijd voor Smeeing/BDC 1 speelde. Het was en is de bedoeling dat Diemers in het tweede gaat spelen en ook de begelei- Jing van dit team op zich neemt. Tot nu verzorgen Roest en Diemers de trainin- gen van de selectie en het tweede team. Volgens Roest wordt er 'lekker ge werkt' tijdens de traingen. Daarnaast werken de handballers een intensief oe fenprogramma af. Elk weekeinde wordt er gespeeld, vorige week nam Smeeing/BDC deel aan een eendaags toernooi, waarvoor tien wedstrijden van zeventien minuten en één van veer tig minuten moesten worden gespeeld. Het oefenprogramma roept, aldus Roest, zowel positieve als negatieve reacties op. "Soms zie ik hele leuke din gen gebeuren, soms zie je dat we op be paalde punten nog moeten oefenen. Dat doen we dan ook." Hoe de coaching tijdens de competitie wedstrijden wordt geregeld, daar is Roest nog niet uit. Tijdens vriend schappelijke wedstrijden wordt een vast wisselschema gehanteerd of im proviseren de handballers vanaf de kant met omzettingen. Aijan Roest wil nog een keer met Diemers om de tafel zitten om over de coaching van het eerste he renteam te praten. Vast staat wel dat, in navolging van An- dré van de Hoef, ook Mare Vermaak is opgestapt. De doelman is erin geslaagd om in de laatste vijf, zes jaar zich drie keer aan te melden als lid en net zo vaak te bedanken. Een keepersprobleem heeft Smeeipg/BDC evenwel niet. Dennis de Rijk en Berton Kemp verde digen dit seizoen het doel van de hand ballers. Edwin Zoetelief doet na bijna twintig jaar een stapje terug en gaat in het tweede team keepen. Dat laatste was overigens al besloten toen Van den Deijssel nog trainer/coach was. Hij wil de de ploeg verjongen. Nog niet besloten is volgens welk sys teem De Rijk en Kemp op doel staan. In het afgelopen seizoen begonnen De Rijk en Zoetelief om de beurt aan de eerste helft. Als ze goed speelden, ble ven ze staan, in het andere geval werden ze halverwege gewisseld. WZ'49 - nersfoortse >da'46 C2 /Z'49 D2- Jsse meer- CE2 3-6; /VZ'49 Fl Achterveld van Drie Roel Koot 3eter Oost- i Walsem ber 2.54.4 ter Damen 2.42.3 3.06.0 3.28.1 r Kuyper n walsem cr 1.16.8 4imwegen Pieter Da- ars 1.32.5 Walsem dra Kuyer e heren van MHC Soest hadden et zondag zwaar te verduren te en de voormalige overgangsklas- ser Leusden. Ondanks dat de Soesters een uitstekende eerste helft speelden, trok Leusden het initiatief in de tweede helft volle dig naar zich toe: 1-7. Het herenelftal wist dat het tegen Leus den een moeilijke wedstrijd zou wor den. Coach Henk Hugen had de heren de opdracht gegeven om de fortuinlijke aanvalsmachine van Leusden vroegtij dig te storen. In de eerste helft werd die opdracht keurig uitgevoerd. Leusden bleek echter over voldoende routine in de ploeg te beschikken zodat het met slim spel de Soester doelman twee maal kon passeren. Toch hadden de inspan ningen van Soest succes. De Leusdense verdediging werd in het laatste kwartier van Drie loei Koot kmaker'. 5s, waar- :e DVSB vei werd Ploeg en iden hun ïven, zo- 2-6. Leo met een van de eerste helft stevig onder druk ge zet. Het was goaltjesdief Laurens Ros die de achterstand met een leep balletje verkleinde. Na de theepauze was het Leusden dat Soest met snel spel alle hoeken van het veld zien. Gesteund door enkel vreem de arbitraire beslissingen scoorde de voormalige overgangsklasser en ge doodverfde kampioen nog vijf maal. De Soester dames moesten naar Am stelveen. Op papier mocht het geen al te lastige partij worden omdat Amstel veen - het voormalige Randwijck - na twee wedstrijden de draagster werd van de rode lantaarn. In de eerste helft pro- Het enige doelpunt van MHC Soest in de maak: Laurens Ros redt de eer. Foto: Goos van der Wilt. fiteerde Soest te weinig van een nerveus spelende Amstelveense defensie. Toch wist Amstelveen met het grote geschut - de strafcorner - orde op zaken te stellen. Voor de thee stond de Noordhollandse ploeg al met 3-0 voor. Na de pauze had Soest het betere van het spel, maar kon het niet voorkomen dat Amstelveen nog eens fortuinlijk uithaalde. Daar mee wachten de Soester dames nog steeds op het eerste puntje van de com petitie. "De competitie is nog erg jong. We hebben voldoende routine in huis om de komende weken de zaken weer recht te zetten," aldus Peter Heemskerk na afloop van de wedstrijd. Met 5-5 toonden de spelers van Shot zich tevreden over de wedstrijd tegen kampiöenskandidaat OTTC. De tafel tennissers zouden oorspronkelijk thuis spelen, inaar kwamen met OTTC overeen om de wedstrijd in Oss af te werken. Cruciaal waren de wedstrijd van Be rend Jonker tegen W. Kuypers en het dubbelspel van Jonker en Rene Dase laar. In beide wedstrijden werd de be slissende, derde game nipt met 19-21 gewonnen. H. Nelissen bleek voor alle Shot-spelers te sterk en won drie keer. De Soesters verdeelden de punten. Jonker won, be halve in het dubbelspel, twee keer. Martin Fransen, die Nelissen nog wel een game afsnoepte, zegevierde één maal en Daselaar pakte ook een punt voor Shot. Hij had de achtste partij te gen Kuypers kunnen winnen, zodat Shot met 4-6 aan het langste eind zou hebben getrokken, maar Daselaar liet de partij in de derde game door zijn vin gers glippen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Makelaardij o.g. I Soesterbergsestraat 79. Soest. 02155-16151. ^_J De koploper van de tweede klasse en nieuwkomer Soest troffen el kaar in het Amsterdamse Ook- meer tussen een verkeerschaos die was ontstaan doordat het parcours van de Amsterdamse marathon zich op die plaats en op dat uur af speelde. Het eerste kwartier van de partij ging op die manier de mist Het op dat moment dominerende Neerlandia nam de leiding door een fraai schot van Jessel Hasselbaink. Soest bleek veel moeite te hebben met het spel van de kleurrijke, atletische en balvaardige tegenstander. Door het verdedigende concept van de blauw- hemden kwam er niet voldoende aan sluiting als de middenlijn eenmaal over schreden was en smoorden de meeste Soest-aanvallen al in de kiem. De Amsterdammers waren gretiger en wisten door hun prima techniek de bal vast te houden tot er een medespeler as sistentie verleende. Vijf minuten na de openingstreffer was het opnieuw Has- selbaink die door de defensie slalomde en met een effectvol schot Gerard van de Bedem het nakijken gaf. Soest kwam met een vrije trap door Paul van der Grift, die in de rebound door Ferenc Kleinegris prima werd in geschoten, maar door doelman Marcel Verhoef even fraai uit de bovenhoek werd geplukt. Na rust pakte Soest de zaken energieker aan. Het veroverde het middenveld en kwam tot goede aanvallen over de vleugels, waaruit kansen ontstonden die nipt werden ver ijdeld. Na een kwartier wrong Jeroen van Veenendaal zich naar de achterlijn en bediende vandaar Maurice d'Aqui- no op maat, die de bal gemakkelijk in kon tikken (1-2). Er ontstonden spannende situaties voor het Neerlandia-doel waarbij de uitste kende, maar bikkelhard spelende Mar vin Cotfried veelal winnaar werd. Soest paste een dubbele wissel toe, Peter van den Berg en Bart Aarts kwamen voor Sander Dorresteijn en Michel Everts, en bleef druk uitoefenen. Een schot van Aarts schampte de paal, Van den Berg en Paul Hilhorst zagen hun pogingen tot corner verwerkt. Maar ook het zestal hoekschoppen dat Soest verwierf, leverde geen treffer op. d'Aquino kwam centimeters te kort en met kunst- en vliegwerk hield Neerlan dia stand. De counters van de thuisclub waren gevaarlijk, zonder tot succes te leiden. Van de Bedem voorkwam een treffer, een kopbal van Frans Jansen en in twee gevallen verzuimden de Neer landia aanvallers om raak te schieten De uitstekend leidende Boer uit Oost- zaan hield de partij goed in zijn grip, al moest hij drie keer geel trekken voor Stalenhoef en Van der Grift van Soest- zijde en voor Frans Jansen van Neerlan dia. Voor Stalenhoef kan de kaart ver velende gevolgen hebben in de vorm van een schorsing. René van den Deijs sel, die zondag speelde, zal er komend weekeinde om die reden in elk geval niet bij zijn. r Een typische 0-0-wedstrijd. Dat was SEC-Velox/SWU zondagmiddag aan de Bosstraat-West. De Utrechters hadden technisch meer in huis, maar SEC hield op basis van gezonde werk lust een punt over aan het duel dat ein digde in de brilstand. Wederom stelde trainer Ruud Maas dat de inzet van zijn ploeg een 'pluspunt' was. Omdat Ronald de Rooij nog steeds hin der ondervindt van een enkelblessure, stond Antek Wojtkowski als libero op gesteld. Maas strooide met complimen tjes in de richting van zijn achterhoede. Vooral linksback Ronnie Daselaar die de behendige Van Alfen in bedwang hield, kreeg een dikke pluim. Aan de andere zijde had Marco Martens in de eerste helft veel moeite met zijn directe tegenstander. Toen hij vanaf de 46ste minuut positioneel ging verdedigen, kweet hij zich beter van zijn taak. Maas: "Voor de eerste keer hebben wij achter in goed gespeeld." Velox/SVVU, volgens Maas één van de betere ploegen in de vierde klasse, was in de opbouw sterker dan de Soes ters. "Maar wij hebben dat rechtgetrok ken door onze inzet. Zoals wij speelden, dat kun je niet het hele seizoen volhou den. Als je dat elke week moet doen, ga je kapot," aldus Maas. Hij hoopt dan ook dat er tussen de 'zware' tegenstan ders steeds enkele weken zit met ont moetingen, waarin SEC makkelijker kan voetballen. Hoewel de fusieclub Velox/SWU voetbaltechnisch gezien beter was, was het aantal kansen dat SEC weggaf, ge ring. Velox/SWU dicteerde het spel voor rust, maar eigenlijk waren de bete re mogelijkheden voor de thuisclub. Eric Looijsen en Dennis Brons kwamen voor rust tot de ontdekking dat het doel enkele centimeters in de verkeerde richting stond. Velox/SWU had al leen dreiging als er net buiten het straf schopgebied een vrije trap mocht wor den genomen. Het gaat overigens te ver om te stellen dat SEC veel aanvallen kon doorzetten. De spelers hadden hun handen vol aan de gasten. Peter de Jong kon het mid denveld niet echt verlaten om zijn aan val te ondersteunen, omdat Velox/SV VU anders vrije doorgang zou krijgen. De vleugelspitsen Looijsen en Jeffrey Dorresteijn moesten regelmatig terug verdedigen. Omdat in de tweede helft Peter de Jong weet zich omsingeld door tegenstanders. Foto: Goos van der Wilt. de linies beter aansloten, kwam SEC die fase beter door dan de periode voor rust. Toen gaapten er gaten tussen de onderdelen van SEC. Het bleef 0-0, omdat geen van beide clubs daadwerkelijk aanspraak kon ma ken op een doelpunt. Maas vond dat het 'geen slechte pot' was geweest. "Voor het publiek is het natuurlijk leuker als het 1-1 of 2-2 wordt. Maar we hebben niet slecht gespeeld." Dat gold in de ogen van Maas ook voor de verrichtingen van scheidsrechter L.C. Blank die twee Seccers een gele prent toonde. Daselaar kreeg een boe king vanwege een overtreding. Ramon Heijnen kwam op ongelukkige wijze in het boekje te staan. Hij zou een fluitsig naal niet hebben gehoord en was er met de bal richting doel vandoor gegaan. Blank interpreteerde de actie anders en strafte de spits. Maas hoopt dat De Rooij op korte ter mijn weer inzetbaar is. De voetballer heeft zich een 'enkelbrace' laten aan meten, die naar verluidt goed past. De ze week zal Maas kijken in hoeverre hij weer een beroep kan doen op de routi nier. OSO staat te boek als één van de zwakste ploegen uit de derde klas se van de afdeling. Voetballen te gen die club betekent meestal twee punten. Daar dacht Hees kenne lijk iets te lichtzinnig over, want voor de pauze bakten de Soesters er helemaal niets van. Pas daarna werd het niveauverschil zichtbaai in het administratieboekje van de scheidsrechter: 2-5. De mouwen opstropen is iets waartoe nog niet elke Hees-speler bereid is. Daarom zou Hees in Bussum aanvan kelijk niet tot scoren komen. Kort na de rust brak Danny Branden burg de ban, toen de defensie van OSO een verre uittrap van Hans Uitden- boogaard verkeerd beoordeelde. De zelfde doelman werd drie minuten later ook geklopt: 1-1. De ontwikkelingen volgden elkaar snel op. Paul Castein rondde een voorzet van Wout van der Broek af en niet veel later zorgde Brandenburg na een actie voor 1-3. Halverwege de tweede helft vergrootte Edwin Lazonder de voor sprong. Hij mikte de bal in de boven hoek. Uit een strafschop zou OSO terugko men tot 2-4. De trap vanaf elf meter werd toegekend na een overtreding van Wout Blankenstein. Hij kreeg voor de tweede keer geel en moest meteen ver trekken. Voor de laatste opschudding in de wed strijd zorgde Castein. De teruggekeer de voetballer zorgde met zijn tweede treffer in de wedstrijd voor de eindstand van 2-5. Een half uur lang dacht Hendrik- Jan de Boer dat alles goed was. SEC deed niet veel onder voor Co- bu Boys, hield de boel achterin ge sloten en loerde op de counter. De tien, elf minuten die daarop volg den, waren desastreus. In dat tijdsbestek kreeg SEC vier doel punten om de oren. De eerste treffer viel in de 31ste minuut, toen de Soester defensie onterecht voor buitenspel ap pelleerde. In de 38ste, 39ste en 41ste minuut werd het vonnis geveld. Een prachtig schot in de draai beteken de 0-2, toen SEC de bal na de aftrap meteen verspeelde, werd het 0-3 en de murw gebeukte verdediging van SEC- ging even later weer in de fout. In het tweede deel werd het zelfs 0-5 en 0-6 voor de Amersfoorters. Toen was er nog een kwart van de wed strijd te spelen. Daarin gooide SEC al les op de aanval, wat na vier minuten een doelpunt van Teus Verwoerd ople verde. Hij kopte de bal vallend in het doel. SEC zou nog vier, vijf kansen krij gen en werd zelfs een strafschop ont houden, maar de overwinning van Co- bu Boys was verdiend. "In de komende vijf wedstrijden moe ten we tien punten pakken", keek De Boer alvast vooruit. We krijgen onder meer De Glind en OSO en we hebben de ploeg ervoor." De vijfde tegenstan der in het eerste rijtje is Hees.

Soester Courant | 1994 | | pagina 15