BIJ SCHOEMAKER CfNC scliociimkcr ISOESTERBERGI tiet met al gelopen als Gert-Jan van Rheenen wereldkampioen Anton Pieck-prenten in de Veenstreek 300,- tot 800,- terug voor uw oude boxen 1598,- 1198,- Campagne Grote schade gebouw Concc Olieverfschilderijen van Ido Vunderink Kunstexpositie bij Galerie Mondi Operettegala in de Sterrenberg Rondje Soesterberg komt terug Kankerbestrijding: bijna f 5.500 Op estafette-onderdeel rolskiën 'Postume' expositie van verzamelaar W.A. Brood Meningen van lezers Uithuilen Koele berekening Boerkoelkoe MEET ZELF UW VOORDEEL OP! Leve het milieu Doelminder ongelu, Meningen van lezers Geen lafaards Interpretatie Stijldansen Kom eens langs* om dansschool te ervare Geen massa s> DaiM HOKA verhuist WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 16 Dames- Hemnkapsalon t Haarkleur analiste Maandag t/m zaterdag geopend. Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 Bij Mondileder-Stoutenbeek, Amersfoortsestra^t 76 te Soester- berg, is een uitgebreide expositie van Ido Vunderink met olieverf schilderijen, gestart. Vunderink 1935, Amstelveen) kreeg zijn op leiding aan de Rietveld-Acade mie. De schilderijen van Ido Vunderink ken merken zich door het hardnekkige zoe-. ken naar de essenties van zijn onder werpen. Meestal zijri dat landschappen of portretten. De elementen land, lucht en water worden verzelfstandigd tot ex pressieve beeldelementen vol kleur en lading, en dit alles wordt neergezet met een bewonderenswaardig breed ge baar. Een 'Operettegala' staat op het pro gramma op de zaterdagen 1 en 8 okto ber om 20.00 uur in De Sterrenberg, Amersfoortseweg 56. De avond wordt verzorgd door de Zeister Operettever eniging 'Polyhymnia', het komisch mannenkwartet 'Kwinks' en het salon orkest 'Rouge'. Zij zingen delen uit vele operettes en een musical. De zaal wordt gezellig ingericht in Weense sfeer. Kaarten kosten f 20,-. Informatie: mevr. Visser, tel. 03463-51601, of mevr. Lokhorst, tel. 03404-60329. Na enkele maanden rust komt het pro gramma 'Rondje Soesterberg' bij Radio Soest terug. Met vernieuwde kracht wordt dit met ingang Van maandag 3 oktober ter hand genomen door Anne ke Vestering. Rondje Soesterberg wordt elke maandag om de veertien da gen uitgezonden tussen 12.00 en 13.00 uur. Daardoor vervalt de directe infor matie over Soesterberg in het program ma Soest Aktueel, dat men elke dag van 09.00 tot 10.00 uur (met een herhaling van 16.00 tot 17.00 uur) kan beluiste ren. De daarin voorkomende spotters- berichten worden in het vervolg ver strekt door de VW-Soest. Wil men informatie via Radio Soest be kend maken, dan kan dit telefonisch: 02155-20420, of per fax: 02155-16086. Radio Soest is te beluis teren via 105.9 FM en via de kabel 90.0 en 107.9. Ook het Hollandse landschap, vooral dat van de wijde en weidse polders en plassen is een steeds terugkerend mo tief, waarop de schilder virtuoos va rieert. Diepe groenen en heldere blau wen vormen de basis, maar ook de tere schakeringen van de wolkenluchten bij zonsondergang geven accenten aan de ze schilderijen die ze, mede door de sterke schriftuur en de krachtige com positie, uniek maken. In de portretten ontpopt hij zich als een groot psycholoog, die van elk persona ge de karakteristieke elementen naar voren weet te halen en dan door zijn kleurgevoel en vormbesef een heel ei gen herschepping van zijn model weet te realiseren. Vunderink durft kleurcombinaties te gebruiken die bij menige begenadigde schilder tot kitsch-achtige of storende elementen zouden leiden. De confron tatie van krachtige primaire kleuren en sensuele, subtiele pasteltinten leidt in zijn werk tot een dynamische wissel werking. De expositie is vanaf 1 oktober te be zichtigen op alle werkdagen van 9.30 tot 17.30 uur, behalve maandagoch tend, en duurt tot 27 november (tevens zondag 2 oktober geopend). De collecte voor de kankerbestrijding, in de week van 12 tot 17 september, heeft in Soesterberg f 5477,00 opge bracht. Dat is op zichzelf een mooi be drag. Alle gevers en geefsters hartelijk dank. Het is echter wel 10% minder dan vorig jaar. Dat ligt niet aan de col lectanten, want die hebben, ondanks het zeer slechte weer, hun uiterste best gedaan. Een woord van oprechte dank en waardering is hier dan ook zeker op zijn plaats. De oorzaak van de lagere opbrengst ligt hoofdzakelijk aan het vertrek van de Amerikanen. Dat klinkt misschien wat raar, maar het is wel waar. In de eerste plaats is een dollar nog steeds meer waard dan een gulden. Ten tweede staan daar momenteel heel veel huizen leeg. We zullen hopen dat volgend jaar alle huizen bewoond zijn. Want in lege huizen wonen nu eenmaal geen mensen die iets in een collectebus kunnen doen. Soesterbergers, namens de Nederland se Kankerbestrijding oftewel het Ko ningin Wilhelmina Fonds, nogmaals hartelijk dank voor uw gulle gaven. H. ter Meer. In zijn ouderlijke woning aan de Jongbloedlaan 35 zit de 23-jarige Gert-Jan van Rheenen. Sinds 15 september mag hij zich wereld kampioen rolskiën estafette noe men. Hij zit niet in de bloemetjes, geen erebogen of gemeentelijke ontvangsten, niets van dat alles. Als 9-jarige ging hij met zijn vader ski- laufen en dat sloeg aan. Het volgend jaar was hij al Nederlands Jeugd Kam pioen Langlaufen. Via alle klassen in deze mooie wintersport kwam hij bij de top, de Europese Junioren Klasse en bekroonde dit in 1990 met het kam pioenschap. Daarna rolde de ene na de andere overwinning naar hem toe. Het rolskiën kreeg zijn aandacht, een sport waar men een ijzeren conditie voor moet hetjben. Ook hierin drong hij door naar de top en werd hij tweede in de Eu ropese kampioenschappen. Hetzelfde jaar deed hij mee aan de Wereldkam pioenschappen junioren. Daar werd hij 50e maar was wel de eerste van de lage landen. Eind 1991 stapte hij over naar de senioren en werd ingedeeld bij de Nederlandse Kampioenschappen Rolskiën. Bij de eerste de beste wed strijd werd hij kampioen in deze afde ling. Je moet heel wat in je mars hebben om op die smalle plaatjes van 50 cm lengte en voorzien van twee wieltjes niet alleen te staan maar ook nog de snelste te kunnen zijn. Dat het ook een gevaar lijke sport kan zijn ondervond hij in de jaren 1992 en 1993. Vanwege de vele opgelopen blessures was hij niet in staat zich in het wedstrijdgewoel te mengen. In de tweede helft van 1993 wilde hij het toch eens proberen in de Wereld kampioenschappen te Den Haag. Daar werd hij tiende, een voor Gert-Jan van Rheenen teleurstellend resultaat. Dat was ook de reden dat hij een punt achter deze sport wilde zetten en zich weer overgaf aan het echte langlaufen. Na in tensieve trainingen kwam de top ook in deze sport naar hem toe. De Wereld kampioenschappen stonden voor de deur en via het NOC zou hij daar goede resultaten kunnen bereiken. Maar zoals dat vaker gebeurde, het NOC stelde als eis dat hij tijden moest maken die in de medailles vielen. Ondanks het aanbod alles zelf te betalen kreeg hij geen toe stemming hieraan mee te doen. Colle ga's uit skilauflanden van naam zoals Zweden, Noorwegen, Oostenrijk, Zwitserland stonden verbaasd dat Gert-Jan niet mee mocht doen. Hij die hen in deze sport de baas was mocht niet mee en zij schreven zich met soms meer dan vijf deelnemers per land in. Gert-Jan schudt zijn hoofd als hij hier aan denkt, het is voor hem onbegrijpe lijk dat het NOC zulke fouten kan ma ken. 'Niet alleen geven ze je geen kans maar ze ontnemen ook nog de moge lijkheid je in een echte wedstrijd in kracht en kunnen met de andere te me ten. Zo kom je nooit een stap verder', is zijn moedeloze opmerking. Maar met zwaai van zijn arm wuift hij die nare za ken van hem weg. 'Men heeft in Neder land geen benul wat skisport in die lan den betekent. Per wedstrijd staan 130 mannen en daarna 130 vrouwen aan de start. Waar zie je dat hier? Ook op de Nederlandse tv zie je die wedstrijden niet, niet interessant. Maar kijk eens naar de andere Europese tv-zenders, ze staan bol van deze mooie sport. Zo wordt deze sport nooit iets in ons land. Het is echt een sport waar de meeste deelnemers en bezoekers opaf komen. Kennelijk heeft schaatsen hier het al leenrecht'. Hij traint meer dan 30 uur per week bestaandè uit hardlopen, krachttrainingen en fietsen. 'Omdat het NOC ons in alles tegen zat was ik van plan ermee te stoppen', reageerde hij nog somber. Toen kwam het bericht van de Wereldkampioenschappen Rolskiën in het Italiaanse Valsugano Tessino in september 1994. Nog één keer wilde Gert-Jan zijn kunnen laten zien, nog één keer tonen dat hij er nog steeds bijhoorde. Hij zette wper vaart in zijn trainingen, de mountainbike vloog over de heuvels van de Veluwe en om streken van Soesterberg. Met deze wed strijd wilde hij zijn rolski-carrière afslui ten. Op 15 september stond hij als lid van het Nederlands team aan de start van de Wereldkampioenschappen In het fysiocentrum de Veenstreek (Ereprijsstraat 209) is van 1 okto ber tot 31 december een expositie te zien van Antori Pieck-prenten. Het is een selectie uit de zeer om vangrijke collectie van de Soester W.A. Brood, die helaas enkele we ken geleden overleed. "Het is jammer dat meneer Brood het zelf niet meer kan meemaken," zegt fy siotherapeute Adri Deen, die samen met haar collega Coby Hoogendoorn werkzaam is in het fysiocentrum waar de wanden met regelmaat worden ge bruikt voor het exposeren van kunst. De Pieck-selectie is overigens nog wel door de heer Brood gemaakt en later door zijn vrouw voltooid. Voor de expositie is gekozen uit een im posante verzameling Pieck-prenten, bewaard in mappen, enveloppen en plakboeken die een behoorlijk deel van de flat aan de Smitsweg in beslag ne men. De collectie is in de jaren vijftig ontstaan, toen mevrouw Brood bij haar schoonmoeder een kaart van Anton Pieck ontdekte. "Dat was de watersto ker in Amsterdam, en ik vond 't zo'n bijzonder plaatje omdat ik nog precies wist hoe we vroeger - voor twee cent per emmer - heet water haalden bij de wa terstoker," aldus mevrouw Brood. Vanaf die tijd zijn de heer en mevrouw Brood zich gaan toeleggen op het ver zamelen van zo-ongeveer-alles-wat- Pieck-was. Vooral na het pensioen van meneer Brood - die eerst onderofficier in Soesterberg was maar in Soest vooral bekendheid genoot als eigenaar van de voormalige camping De Blokhut aan de Zoom - was daar alle tijd voor. "We werden lid van de Anton Pieck-club en bezochten zoveel mogelijk de ruilbeur zen, die overal in het land worden ge houden," aldus mevrouw Brood. 18e-eeuwse sfeer Anton Pieck maakte duizenden teke ningen, schilderijen en etsen, waarvan het belangrijkste kenmerk vooral de nostalgische, meestal 18e-eeuwse sfeer is. "Hij was aanvankelijke tekenleraar aan het kennemer Lyceum en noemde zichzelf geen kunstenaar maar am bachtsman," weet mevrouw Brood. "Hij was vooral bekend als illustrator, maar ook als de ontwerper van het be roemde sprookjesbos'in de Efteling." De familie Brood deelde haar bewon dering voor de grote tekenaar - die in 1895 in Den Helder werd geboren en in 1987 (op 95-jarige leeftijd) overleed - met vele duizenden andere Nederlan ders. Hoeveel prenten ze in huis heeft kan mevrouw Brood op geen stukken na zeggen. "We hebben veel hoor, bijna alles. Nee, in geld uitgedrukt heeft 't niet veel waarde, maar voor een echte verzamelaar is het natuurlijk wel heel waardevol." Bekendheid Bij de Veenstreek zul len tot half november ongeveer dertig Pieck-prenten te zien zijn, afkomstig uit zijn gehele oeuvre; daarna wordt de ex positie gewisseld en komen er andere prenten te hangen, voornamelijk win terlandschappen. Anton Pieck verdient meer bekendheid, was de gedachte van de heer Brood. Het heeft hem deugd Eén van de prenten van de grote teke naar Anton Pieck. gedaan dat hij zijn liefde voor Anton Pieck kon uitdragen in de expositie in de Veenstreek, al kon hij er zelf geen getuige meer van zijn. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het fysiocentrum aan de Ereprijsstraat, op doordeweekse da gen. Eventueel kan men tevoren bellen om een kijkje te nemen (tel. 11525), maar zomaar even binnenlopen mag ook. Rolskiën, afdeling estafette, in het Ita liaanse stadje. Hij moest een afstand van ruim tien kilometer in zeven rondes afleggen over vrij heuvelig terrein. Met zijn maten Niek Hopman en Jan Jacob Verderius zette hij de tanden in de klus. Met een gemiddelde snelheid van 30 km/u trok hij de concurrentie aan flar den. Van de vijftien geselecteerde lan den werden zij eerste voor Rusland, Zwitserland en Zweden. Vanwege een opgelopen kou kreeg hij griep en kon helaas niet meer mee doen. Zo stond hij goed ingepakt te wachten op de start van de ploegentijdrit op 17 september. Ineens kwam zijn coach naar hem toe. 'Sorry Gert-Jan, je moet invallen want één van het team ligt met hoge koorts in bed'. Ongetraind, koortsig maar uiterst geladen verscheen hij aan de start. Mannen van naam uit Oostenrijk, Ita lië, Tsjechië, Rusland en noem maar op stonden naast hem. De start zou met vier man plaatsvinden en tijdens de rit mocht één afvallen, als de andere drie maar over de streep kwamen. Afge sproken werd dat Gert-Jan in de tiende ronde vanwege zijn griep zou uitvallen. Al in het startschot was Gert-Jan weg, een bliksemstart. De anderen konden nog net aanklampen en daar gingen ze met z'n vieren, om de kleuren van Ne derland te verdedigen. Ondanks koorts en ongetraindheid kreeg Gert-Jan vleu gels, het zat lekker en dat liet hij zien. In de negende ronde ging het zo snel dat notabene hun kopman het niet meer kon bijbenen. Dat betekende voor Gert-Jan niet afvallen in de tiende ron de maar doorzetten. Het publiek had het door en brulde hem massaal naar voren. Vlak voor hen lagen de super snelle Russen en de adem van de Tsje chen voelden ze in hun nek. In de voor laatste ronde was er even een stukje concentratieverlies en daarvan profi teerden de Tsjechen. In een alles of niets laatste ronde, persten ze een ach tervolging in. De finish had enkele, me ters verder moeten liggen of het was hen gelukt, maar een prachtige derde plaats, het brons was voor Nederland. Het kleine landje aan de Noordzee had weer eens bewezen dat zij zelfs op de rolskies heel wat kunnen. "Met mijn grieperig gezicht heb ik die avond feest gevierd' zegt een ernstige Gert-Jan. Een wereldkampioen die veel meer eer verdiende dan hij heeft gekregen. Een boom van een vent die nog jarenlang in de top van die topsport zich kan laten zien, mits de Bobo's van onder andere het NOC maar eens luisterden. Wie weet. De in deze courant gelezen raadscom- mentaren op het vertrek van de heer Baks deden mij denken aan het beken de lied "huilen is voor jou te laat Een toepasselijke Soester variant daar op kan zijn "huilen is te laat, ik stem niet meer". Althans er werd niet meer op de oude vertrouwde partijen gestemd. Af gezien van het feit dat de heer Baks wel of niet kan aanblijven, is het fout van de raadsleden zelf dat zij met een partij(- en) opgescheept zitten waar zij liever geen zaken mee doen, welnu het is de prijs van enorme arrogantie die nu be taald moet worden. De eerste klap viel 4 jaar geleden als reactie op de verkoop van het Soester Natuurbad aan een projectontwikke laar. Door proteststemmen werd Harry Witte en aanhang in de Raad gekozen. Gelukkig voor de toenmalige Raad wa ren dit geen tegenstanders van enig for maat en kon de verkoop van het bad zeer tegen de zin van de democratische meerderheid van Soest gewoon door gaan. Na vier jaren van geen beleid "bij wan beleid is er nog sprake van beleid" komt er uit de nieuwe ontstane onvrede (zwembad, verkeersplein Soest/Soest- dijk, lege bussenplan, van Weedestraat enz. enz.) een nieuwe partij zich aanbie den "BAM" met als lijsttrekker J. Baks. Wanneer er de komende vier jaar weer op dezelfde arrogante wijze bestuurd wordt, kan ik u garanderen dat er zich wederom een nieuwe partij zich zal aan bieden, misschien wel MKRS "Minder Kilometers Rijden Soest". Het moet u opgevallen zijn, dat er met alle afsluitingeti in Soest, trajecten ont staan zijn die u minimaal drie maal het normale aantal kilometers laten rijden. Deze onnodige autokilometers maken Soest beslist niet autoluw en is zeker niet milieuvriendelijk. Het was toch "Soest autoluw, Soest ja natuurlijk". Toch blijven bestuurders "a la May" te gen beter weten in halsstarrig beweren dat het zo goed gaat, enig excuus voor dit niet willen luisteren naar de achter ban is er echter wel te vinden. Verhoudingsgewijs zijn er nogal wat be stuurders met een onderwijsverleden of een opleiding aan de sociale academie, het is logisch dat onderwijsmensen moeite hebben met naar anderen te luisteren. Met alle toekomende respect voor dit zware vak, is het toch noodza kelijk dat de leerkracht voor de klas be paalt wat er wel en niet mag in de klas. Stelt u zich eens voor dat een leerkracht ieder lesuur wanneer er een nieuwe klas binnenkomt (30x per week) in eindelo ze discussies met gemiddeld 25 eigen tijdse pubers (dat zijn op jaarbasis 1.200 leswisselingen) moet gaan bepa len:'hoe en hoe laat de leerling binnen komt, de klas verlaat, welk huiswerk en hoeveel en wanneer het af moet zijn - welke toetsen er gegeven worden en op welke dag, voor welk gewicht tellen zij mee - mag de walkman op - mogen honkbal petjes voor het imago opblij ven - moet je jas aan of uit, het is geen jas het is een body-warmer, moet hij/zij de dialoog met de buurman staken zodat er les gegeven kan worden - mag er wel of geen snoep/kauwgom gegeten wor den en waar laten wij de papiertjes, op de grond natuurlijk er is toch een schoonmaker - is de cirkelzaagmachine van het handarbeidlokaal geschikt om een reep chocolade door te zagen - mag je krassen op het meubilair er is tenslot te schoolgeld betaald - schuttingtaai mag dat niet "Paul de Leeuw doet het toch ook en dan is het leuk"? Voor de klas kan er in deze gevallen slechts één de-kapitein zijn en dat is de leerkracht, zo alleen kan het onderwijs functioneren. Jammer is dat enkele van hen de op school helaas noodzakelijke en omgekeerde Calimero-achtige men taliteit "Ik ben groot en jij bent klein" niet uit kunnen schakelen wanneer zij de school verlaten. Wie kent ze niet, zij die door hun be roepsdeformatie regelmatig met het be kende opgeheven vingertje wijzen en het altijd beter weten. Het wordt tijd dat deze en andere bestuurders eens echt gaan luisteren naar wat de democrati sche meerderheid van de Soester bevol king nu echt wil. G. Mertens Natuurlijk is hetgeen Johan Baks heeft gedaan niet goed te praten. Als politi cus heb je nu eenmaal een voorbeeld functie. Ma$r zoals burgemeester en gemeentebestuur hebben gehandeld in deze droevige zaak was geen heilige verontwaardiging, doch koele, politie ke berekening. Het leek er in de weken die volgden na de verkiezingsoverwin ning van BAM op dat de democratie het gewonnen had van de hysterie. Dat blijkt echter nu maar schijn te zijn ge weest. Ik kan de verontwaardiging van de heer CJ. van Nieuwkerk goed begrijpen. Toch wil ik bij zijn ingezonden brief een vraagteken plaatsen, juist omdat ik meen dat hij een christen is die zijn bij bel serieus neemt. Waren er hier maar meer van! Wat heeft een christen te zoeken in de politiek? De antwoorden kunt u lezen in Johannes 14:30; 17:16; 18:36;, Ja kobus 4:4 en 1 Johannes 5:19. Ik hoop dat de heer Van Nieuwkerk zich niet meer zo boos maakt om deze zaken. Als troost geef ik hem tenslotte 1 Korinthe 5:12-13 mee. Naschrift redaktie: "Wees niet te spoe dig geërgerd in uw geest, want ergernis huist in de boezem der dwazen.Predi ker 7:9) Gaarne wil ik reageren op het artikel "BAM haalt oude Boerkoelkoe uit de sloot" in de Soester Courant van 21 september j.1. Indien betrokken journalist de moeite had genomen om bij mij, als fractie voorzitter van BAM, navraag te doen omtrent de beweegredenen voor het stellen van de vraag van niet betrokken heid van raadsleden bij de eventuele totstandkoming van het bouwplan Lin- denhof, had het bedoelde artikel waar schijnlijk achterwege kunnen blijvan. De BAM stelt zich op het standpunt dat in principe bij elke te verlenen bouw vergunning vastgesteld dient te worden of zij die de vergunning verlenen (de raad c.a.) geen directe of indirecte be langhebbende zijn. Is dat wel het geval dan dient, naar onze mening betrokken belanghebbende zich van een oordeel te onthouden. Als u de krantenberichten van het afge lopen jaar op dit gebied een beetje heeft De meest muzikale aktie van 1994? Schoemaker geeft u veel geld terug voor uw oude speakers als u nu die razendpopulaire Bose Acoustimass speakers gaat kopen. Zijn uw speakers groter dan 32 cm dan krijgt u al 400,- per paar en zijn ze groter dan 64 cm dan is de inruilprijs 600,-. Heeft u echte grote joekels die nog groter zijn dan 96 cm dan krijgt u 800,- terug. Heeft u al Bose speakers, dan heeft u nu de kans om uw Hi-Fi set nog verder te verbeteren, want voor Bose speakers gelden extra hoge inruilprijzen. LUIDSPREKERS NOG KLEINER DAN EEN PAK MELK Bose Acoustimass 5-II 1998," Inruil luidsprekers, formaat 50 cm 400,- Bose Acoustimass 5-11 1 998,- Inruil luidsprekers, formaat 100 cm 800,- U betaalt slechts U betaalt slechts GEWONE LUIDSPREKERS STEREO IN UW HELE KAMER Het Bose Acoustimass 5-II systeem maakt gebruik van het Direct/ Reflecting® systeem voor stereo in uw hele kamer in plaats van alleen in het midden zoals bij gewone speakers. Alsof u de 'live' concerten in uw kamer krijgt. Zie plaatjes 12 en 3. DE BOSE LUIDSPREKERS Voor alle zekerheid! gevolgd dan weet u dat er in Nederland juist over dit soort zaken nogal wat te doen is geweest. Nu terug naar het Lindenhofproject. Het was ons als BAM zeer wel bekend dat de heer Boerkoel zich alweer gerui me tijd geleden had teruggetrokken als belanghebbende in dit zozeer omstre den bouwproject. Dat de burgemeester, als voorzitter van de raad, de conclusie trok dat dan de heer Boerkoel werd be doeld laat ik graag voor zijn rekening. Onze vraag was erop gericht of de voor zitter wilde vaststellen of er geen be langhebbenden aan de stemming zou den deelnemen. Een vraag die naar on ze mening zeer legitiem is om juist be langenverstrengeling te voorkomen. In de visie van BAM is er maar één plaats waar die vaststelling moet worden ge daan, de openbare raadsvergadering! Dat schept helderheid voor de burger en waarborgt de politieke integriteit die juist die avond (overigens terecht) aan de orde was bij het aftreden van collega Baks. Wij hebben daarbij geen namen ge noemd, noch gevraagd, slechts een ja of een nee van de voorzitter was voldoen de geweest. Politieke feitenkennis over wat er in dit land op dit gebied al mis is gegaan was de aanleiding tot het stellen van deze vraag en niet de integriteit van de heer Boerkoel. Wij hebben hem daarover niet aangesproken noch zijn integriteit in twijfel getrokken. Rob Joustra, fractievoorzitter BAM O nee? Dan moet u - om de schijn van het tegendeel te vermijden - ook bij élke vergunning die van gemeentewege wordt verstrekt dezelfde vraag stellen, (red., A.P.) Al sinds een paar jaar is de gemeente Soest bezig met de burgers er op te wij zen dat het milieu in ons dorp zeer zin vol is. Er werden harkjes en schoffeltjes uitgedeeld en men moest het dorp schoonhouden, zodat het effect kon af werpen ten aanzien van andere dorpen of steden en dit ging gepaard met de no dige aanplakbiljetten en borden, de laatste zelfs bevestigd op onze vuilnis wagens, zodat het zeer goed gezien kon worden en er naar worden gehandeld. En het gebeurt... maar hoe! Bijna weke lijks komt er een grasmaaier bij ons over het grasveld en wel met zulk een snel heid, dat de kluiten aarde hem om de oren vliegen, maar dat is alles nog niet. Na gedane arbeid gaat hij naar een an der object en laat het gemaaide gras lig gen waar het ligt en wat er aan de machi ne is blijven zitten valt er onderweg wel van af, op de stoepen en de weg en wordt niet opgeruimd. Menige man of vrouw kan bij thuis komst aan de schoonmaak van de gang en soms ook nog aan de kamer begin nen, daar er trots het voeten vegen bij thuiskomst gras aan het schoeisel is blij ven hangen. De straatnaamborden zijn soms zo vuil en smerig, dat ze soms onleesbaar zijn en ik weet van mensen (oude mensen) die op een moeilijke manier hebben ge- Woensdagmiddag 21 septembt j.1. was er veel blauw te zien bij d opening van de campagne om or der andere de Amersfoortsestrai verkeersveiliger te maken. Uitei aard is dat een gangbare kleur i het Politieopleidingscentrum 'd Boskamp' in Amersfoort, echk viel het in deze niet specifieke pol tie- manifestatie wel op. Ook bleek dat er nog vele soorten pol tie-uniformen zijn met uitmonsteringe die meer aan de brandweer doen der ken. In dit geheel heette burgemeesti J. de Widt, als voorzitter stuurgroep va deze campagne de vele genodigde welkom en gaf uitleg van het waaron {'Er wordt op rijksweg N-237 veel hard gereden door zowel automobili; ten als door bromfietsers. Om dat in pt sitieve zin te veranderen, is gekoze voor een mix van politieoptredei voorlichting en verkeerstechnisch voorzieningen aan de weg', aldus d voorzitter. De voorlichting is gericht op verbeti ring van de kennis, de houding en ht gedrag van de weggebruiker. Vervo Bij een brand die maandagavon woedde in de hal van Concordi Kartonage is volgens de brand weer zeker voor 200.000 gulde schade aangericht. Er deden zie geen persoonlijke ongelukke voor. Brandstichting wordt nic uitgesloten. Bijna drie kwartier had de brandwec nodig om het vuur in het bedrijfsverzE meigebouw aan dé Laan van Blussé va Oud Alblas onder controle te krijgen De brandweer werd om kwart voor nc gen gewaarschuwd en was zes minute later aanwezig. Ingezet werden twe autotankspuiten, een hulpverlening? voertuig en 24 personen. Door de hevige rookontwikkeling in d probeerd deze borden schoon te ma ken, wat maar gedeeltelijk gelukte. De stoepen worden door een draaiende bezemwagen van het onkruid gezui verd, althans dat is de bedoeling, (was het maar waar). Men kan de strepen van het ronddraaien goed zien, dus dat hoef ik niet tegen te spreken, maar het is al leen maar de bovenkant en het is met twee dagen alweer aangegroeid. Dit geldt ook voor de stoepranden en de geulen op de parkeerplaatsen. Die staan zo vol met onkruid dat het soms hele bossen zijn. Op de vluchtheuvels is het al niet beter gesteld. Daar is het soms zo hoog datje een overstekend iemand nauwelijks kan zien. Wat mij wel opvalt is dat het er bij het gemeentehuis en het politiebureau heel schoon uitziet. Zouden de ambtenaren dat nou werkelijk allemaal zelf doen? De mensen van de plantsoenendienst zijn al net zo als de rest. Ze snoeien de struiken en laten het afval liggen en na een of twee dagen komt er een autootje en dat laadt het grove gedeelte op, maar de rest blijft liggen en kunnen de bewo ners zelf opruimen. In de flat waar ik woon zijn de meeste bewoners achter in de zeventig en in de tachtig, ja'zelfs zijn er in de negentig. Jongens, stroop de mouwen maar op, er is werk aan de winkel. Het is een verfrissend gezicht om die oudjes te zien ploeteren. Leve het mi lieu! Gemeente van Soest, bedankt voor uw voorlichting. Maar waar blijft u zelf? C.J. van Nieuwkerk Mijn reactie op het schrijven van de heer C.J. van Nieuwkerk in de Soester Courant van 21 september: De heer Van Nieuwkerk is het in dit schrijven niet eens als dat een raadslid met een zwart geweten moet opstappen. Als men dit ingezonden stuk leest, dan is Van Nieuwkerk goed op de hoogte met de bijbel, maar van politiek heeft deze heer geen benul. Wat is het geval? Van Nieuwkerk is het er niet mee eens als dat de heer Baks van de politieke partij B.A.M. waar voor deze in gemeenteraad was gekozen, nu moet opstappen. Kijk, de heer Baks had grove fouten ge maakt; hierdoor kon hij niet langer aan blijven als raadslid. Wat leest men nu in de Soester Courant van 21 september? Van Nieuwkerk wil deze fouten ge" maakt door de heer Baks - nota bene le raar maatschappijleer - schoonwassen met diverse teksten uit de bijbel. Finan cieel gezien behoefde de heer Baks deze grove fout niet te maken. Heer Van Nieuwkerk, er zijn politiek gezien vele, vele uitkeringsgerechtig den die met veel minder aan inkomen moeten rond komen. De heer Baks had naast zijn inkomen als leraar als raadslid per jaar ook een inkomen van f 18.000,-. Dus politiek gezien zijn er in het geheel geen lafaards, zoals Van Nieuwkerk zijn ingezonden stuk begint in de Soester Courant. J. van Loveren De Raad van Kerken is van mening di de redactionele interpretatie van d overweging van ds. Van Marion in d krant van 14 september j.1., geen recl doet aan de context. In de overwegin ging het om de vraag hoe wij zó Ker kunnen zijn dat 'verlamden' (dat zijr zieken, eenzamen, mensen met verdrk etc.) zich bij ons geborgen voelen e daardoor dichtbij Jezus kunnen komer Jammer dat, mede door sommige be woordingen die door de redactie gekc zen zijn, de overweging een negatiev indruk heeft opgeroepen bij lezers di de overweging zélf niet hebben ge hoord. Ook de opmerking dat het ope zijn van de Hoeksteen een lidteken o de plaatselijke oecumene zou zijn, voor rekening van de redactie, de Raa van Kerken distantieert zich hiervan. Voorzitter: ds. J. van Marior 20jaarpersoc Rademakerstraat Het caravanbedrijf Hoka, op de hoi Generaal Winkelmanstraat en Kame lingh Onneslaan, heeft een stuk gror gekocht op de voormalige voetbalve den aan de Sterrenbergweg. Het is de bedoeling dat dit bedrijf da wordt voortgezet. Het huidige terrei alsmede dat op de hoek van de Profe

Soester Courant | 1994 | | pagina 16