VERBOUWINGSOPRUIMING STRAKS OP HARTJE ZUID Platform voor héle Turkse gemeenschap komt uiterst moeizaam van de grond ELIZABETH Va" ARDEN marbert BIOThERM Politiek lovend over klachtenregeling Wildschut Optiek Soester Henk de Jong initiatiefnemer van freelancers-vereniging Nederland van de ven 'St. Joseph Iaat ons in de kou staan' lancöme (a/iwr Rubinstein We gaan gewoon door met onze De zolder is nog lang niet leeg dus wekelijks andere boeken afgeprijsd. Libris. De Complete Boekhandel. WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 MGT/WBV weggelopen uit overleg PARFUMERIE - SCHOONHEIDSSALON HE^INl^URENr Cliristian Dior GIVENCHY HF.TF.NA Automobilist kan niet tijdig remmen Hogedrukreiniger en koperkabels weg Commissie brandt vingers niet aan geiser DE TROMSLAGER Jongens halen kattekwaad uit met katapult Gestolen auto op Foekenlaan gevonden Sieraden en geld uit huis gestolen Chips en fris buit aan Staringlaan Schuurmachine weg na inbraak in zaak Joop Oranje wordt nieuwe Prins Carnaval A.P. Hilhorstweg tijdelijk afgesloten Eerste bijeenkomst op 1 oktober in Utrecht Bewoonster Haverweerd klaagt over verwarmingsinstallatie Het nieuwe "platform" waarin de hele Turkse gemeenschap van Soest zich vertegenwoordigd moet gaan voelen komt maar moeizaam van de grond. Er blijkt heel veel tijd en energie in de voorbereidin gen te gaan zitten en bovendien zitten de Turkse organisaties ook niet op één lijn. Met name de groe pering MGT/WBV - de organisa tie die juist zoveel bezwaar had te gen het oude, "overkoepelende" Turkse Comité - blijkt nu toch weer dwars te liggen. In het voorjaar hebben tien Turkse or ganisaties uit Soest - variërend van de moskeeën tot de jongerenclubs - zich gezamenlijk beraden over de opzet van een nieuw platform. Aanleiding daar toe was vooral de onvrede van MGT/WBV, die bezwaar maakte te gen de Turkse vertegenwoordiging in de gemeentelijke adviescommissie voor de Minderheden. Die werd tot dusver uitsluitend geregeld via het Turks Co mité, waarmee de MGT/WBV - die binnen de Turkse gemeenschap een enigszins omstreden reputatie geniet - een nogal problematische relatie on derhield. Door de krachtige lobby van MGT/WBV bij de politiek - met name het CDA en de WD in de gemeente raad bleken gevoelig voor de bezwaren, al was er van verschillende zijde kritiek dat deze fracties zich zo makkelijk voor het MGT/WBV-karretje lieten span nen - werd het comité ook van die kant onder druk gezet. In het voorjaar werden daarom vijf bij eenkomsten gehouden, waarvoor de hele Turkse gemeenschap werd uitge nodigd. In de eerste vergadering - waar ca. 130 mensen kwamen - werd een werkgroep opgericht die met voorstel len zou komen. Een van de doelstellin gen was dat elke organisatie zich bij de Turkse vertegenwoordiging in de com missie Minderheden betrokken moet kunnen voelen. Het nieuwe platform, dat daarvoor in het leven geroepen zou worden, zou via vrije verkiezingen sa mengesteld moeten worden. Niet op één lijn In mei bleek al dat de tien Turkse orga nisaties niet op één lijn te krijgen waren. Uitgerekend de MGT/WBV - in zeke re zin de "aanstichter" van de proble men - haakte af, met in haar kielzog de stichting Huzur. Zij waren vanaf het be gin van mening dat alleen organisaties (elk met een eigen kandidatenlijst) aan de verkiezingen zouden mogen mee doen. De andere acht organisaties voelden daar weinig voor en stelden zich op het standpunt dat de Turkse gemeenschap onafhankelijke kandidaten moest kun nen kiezen. Wel werd voorgesteld de afzonderlijke instellingen te laten deel nemen aan een zgn. controle-commis sie, die het functioneren van het plat form in de gaten zou houden en de ver kiezingen organiseren. In het eindverslag van Mehmet Bibei (migrantenwerker in het Smitsveen), die als voorzitter van de platformbij eenkomsten optrad, blijkt dat de deel nemers in het algemeen gemotiveerd en enthousiast waren, maar dat er voort durend sprake was van een "spannings veld" tussen het Turks Comité enerzijds en MGT/WBV en Huzur anderzijds. Er werden wederzijds wel beschuldi gingen geuit, maar volgens Biber ge beurde dat niet in een "vijandelijke" sfeer. Overigens stelde Biber in het eindverslag vast dat er tijdens geen van de bijeenkomsten geen enkele vrouw aanwezig was, waardoor naar zijn me ning de omschrijving "vertegenwoordi ging van de hele gemeenschap" niet reeel is. Gebrek aan menskracht Het platform is - ook al is de overgrote meerderheid van de Turkse organisa ties het over de opzet eens - nog niet van de grond gekomen. Het belangrijkste knelpunt is gebrek aan menskracht. Bi ber, op wie in dit stadium nagenoeg al les neerkomt omdat het de Turkse ge meenschap aan eigen "kader" ont breekt, steekt er veel te veel tijd in, vindt ook de Stichting Welzijnswerk, bij wie hij officieel in dienst is. De SWS wil hem niet langer dan één dagdeel afstaan aan het platform en heeft in een brief aan het College van B. en W, dan ook ge pleit voor de aanstelling van een exter ne platform-voorzitter en een notulist. Het College heeft daarop uiterst terug houdend gereageerd. Het vindt dat Bi- bers ondersteunde werk voor het plat form tot zijn "reguliere" taken behoort, omdat de migrantenwerker er is voor de hele Turkse gemeenschap. Andere za ken moeten maar even wat minder prioriteit hebben, want het gaat toch maar om een tijdelijke zaak, vinden B. en W. Het College is hooguit bereid om tijde lijk een voorziening te treffen voor een aantal administratieve werkzaamhe den, en dan nog afhankelijk van de vraag of er inderdaad verkiezingen ge houden gaan worden. (Zoals de zaken er nu voorstaan wordt er rekening mee gehouden dat de verkiezingen in okto ber zullen plaatsvinden.) En het plat form moet zelf maar op zoek naar een externe voorzitter, aldus B. en W. Het College heeft zich bereid verklaard om samen met de SWS naar een oplossing te zoeken, maar direct aangetekend dat er géén extra middelen beschikbaar zul len worden gesteld. Hoe het nu verder zal gaan is enigszins onduidelijk. Het wachten is op de ver kiezingen, waarvan het doorgaan ech ter afhankelijk is van de oplossing waar mee College, SWS en de Turkse ge meenschap uiteindelijk op de proppen zullen komen. Verder blijft de vraag open in hoeverre het platform - zónder MGT/WBV (Huzur schijnt inmiddels wel weer mee te willen doen) - nu op eens wél "representatief' zou kunnen zijn waar het Turkse comité dat - al thans volgens diezelfde MGT/WBV - al die tijd niet was. Commissie Minderheden In elk geval heeft de gang van zaken al geleid tot vertraging bij de samenstel ling van de nieuwe commissie Minder heden, want het is nog niet duidelijk hoe en door wie het Turkse platform daarin voortaan wordt vertegenwoor digd. Het College heeft de kwestie daarom voorlopig even op de lange baan geschoven en de (bestaande) commissie Minderheden nog even tijd gegund om een en ander af te ronden. B. en W. rekenen erop dat dat in de ko mende maanden dan ook zal gebeuren. Overigens is de commissie zélf ook nog niet uit de kwestie van haar samenstel ling, want de nieuwe verordening is nog niet rond. Enkele (Nederlandse) instel lingen - naar verluidt o.a. de Stichting Welzijnswerk Soest, het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening en de Stichting Buitenlandse Werknemers - vragen zich intussen zachtjes af of het nog wel zinvol is om mee te doen. Op dit moment vindt de commissie het echter zelf nog niet "haalbaar" dat ze al leen uit allochtone leden zou bestaan. De Turkse en Marokkaanse organisa ties vinden de deelname van de instel lingen nog altijd van groot belang. Mo gelijk komt er een nieuw soort verte genwoordiging, niet namens de instel lingen, maar namens enkele "beleids terreinen" (aangeduid als: Weten, Wo nen, Werken, Welzijn). Verder wordt nog bekeken of ook vluchtelingen en asielgerechtigden op een of andere wij ze - misschien via Stichting Vluchtelin genwerk - een rol kunnen gaan spelen. Op de Birkstraat is vrijdagavond een auto achterop een andere auto gebotst. Dat gebeurde ter hoogte van de Barto- lottilaan. Een 45-jarige vrouw wilde links af de Bartolottilaan inrijden. Toen ze stopte op de rijbaan van de Birk straat, reageerde een 35-jarige Soester te laat: Boem. Omdat zijn adem naar alcohol riekte, moest de man blazen. Hij had een alco holpromillage in zijn bloed van 1,3 pro cent. Een grote hogedrukreiniger van een aannemersbedrijf en ongeveer 150 me ter koperkabel van zestien millimeter van de REMU zijn van een terrein aan de Peter van der Breemerweg gestolen. De dieven kwamen op het REMU-ter- rein door het toegangshek te vernielen met een knipschaar. Het omvangrijke gemopper en ge- murmureer in Soest mag soms an ders doen vermoeden, in feite wordt het gemeentebestuur niet zo vaak geconfronteerd met échte klachten. Dat blijkt uit de rappor tage van mr. G.B. Spruit, voorzit ter van de beroepschriftencom missie, die door de gemeente is aangewezen als (onafhankelijke) klachtencoördinator. Spruit heeft bijgehouden met welke klachten hij sinds juli vorig jaar - toen de nieuwe klachten-regeling werd inge voerd - te maken heeft gehad. Dat zijn er welgeteld elf, (elf te veel, zullen critici zeggen), variërend van klachten over onvoldoende voorlichting over een nieuw appartementencomplex, het ne geren van de wens tot aankoop van een stukje snippergroen, de terugbetaling van huursubsidie, de situering van een inrit, problemen met buren, reinigings recht, huisvuil-inzameling en een afge keurde geiser tot het feit dat een burger een belangrijke beslissing uit de krant moest vernemen. In alle gevallen heeft Spruit met de be trokkenen gesproken. De reacties wa ren over het algemeen positief, "hoewel niet duidelijk valt aan te geven in welke mate de bemiddeling heeft bijgedragen tot werkelijke verbetering van de relatie tussen de klager en de gemeente.Soms bleken de klagers echt ongelijk te heb ben, in andere gevallen ging de ge meente niet bepaald vrijuit, zo blijkt uit het overzicht, waarin de betrokkenen slechts met hun initialen worden aange duid om hun anonimiteit te waarbor gen. De politiek was heel best te spreken over Spruits werk, jo bleek maandag avond in de raadscommissie ABZ. Alle fracties staken hem een pluim op de hoed en het College, in de persoon van wethouder Neks Blommers (die de zie ke burgemeester De Widt verving), gaf de commissie de verzekering dat het ge meentebestuur Spruits aanbevelingen beslist zal opvolgen. Zo adviseert hij de gemeente dringend om afspraken met burgers altijd schriftelijk te bevestigen, om latere misverstanden te voorkomen, en wordt de ambtenaren nog eens na drukkelijk voorgehouden dat ze een klacht goed én spoedig moeten af handelen. Naast de officiële klachtenregeling in de onafhankelijke commissie onder Spruits leiding worden binnen het ge meentehuis overigens ook allerlei "klei nere" klachten afgehandeld. Volgens Blommers gaat het dan om het glad strijken van plooien en kreukels in de lakens van de burgers, kwesties die niet van groot gewicht zijn maar wel irritant, en die met enig geduld en aandacht al door de ambtenaren kunnen worden opgelost. Geiser-affaire 4 De commissie zat wel een beetje in haar maag met me vrouw Steginga, die de anonimiteit zelf verbrak en het spreekrecht gebruikte om nog eens duidelijk te maken hoe zeer zij zich als burger benadeeld voelt door de gemeente in wat intussen is uit geroeid tot een affaire over haar geiser. Het apparaat was in 1987 "afgekeurd" door een ambtenaar, maar de brand weer en de woningbouwvereniging vonden dat er niets aan de hand was, waarna de kwestie uitgroeide tot een soort loopgravenoorlogje, waaraan in tussen zelfs de rechter te pas is geko- Blommers wilde eigenlijk geen discus sie over een specifiek "geval" - de poli tiek heeft de verantwoordelijkheid juist overgedragen aan Spruit en zijn com missie, en het zou onzin zijn om alle kwesties nog eens dunnetjes over te doen - maar stond mevrouw Steginga toe haar verhaal te doen. Deze beschul digde een ambtenaar daarbij recht streeks van valsheid in geschrifte, om dat die zich volgens haar ten onrechte had uitgegeven voor "chef inspectie" van het gasbedrijf. Bovendien betoogde ze dat er belangrijke stukken tijdens de procedure bij de kantonrechter waren achtergehouden. In het voorbijgaan kregen enkele ambtenaren, de brand weercommandant, de burgemeester, oud-wethouder Visser en klachten- coördinator Spruit zélf nog een veeg uit de pan, om uiteenlopende redenen. Welles-nietes De meeste commissieleden hoorden het relaas aan, maar onthielden zich van een inhoudelijk oordeel. Wel wilde Rob Joustra (BAM) nog dat het College de totale correspondentie ter inzage zou geven, omdat die volgens hem niet compleet was. "De kwestie is ernstig ge noeg om er nog eens goed naar te kij ken." De overige leden brandden hun vingers liever niet aan de al dan niet af gekeurde geiser en Spruit maakte dui delijk dat hij bij zijn onderzoek de feite lijke gang van zaken niet meer boven ta fel had kunnen krijgen. Zijn onderzoek beperkte zich noodzakelijk ook tot de vraag of de gemeente volgens haar ei gen verordening "correct, behoorlijk en fatsoenlijk" had gedragen, en het te gendeel was hem niet gebleken. Een ty pisch geval van welles-nietes dus, en Spruit onderstreepte dat hij de betrok kenen niet onder ede kon horen. De commissie zag verder geen reden om zich concreet met de geiser-affaire bezig te houden, zeker nu ook de rech ter zich al over de kwestie heeft gebo gen. "En dan zijn wij uitgepraat," aldus Bart Krol (CDA). De salade- en koud buffet- specialist voor particulieren en bedrijven! f 02155 - 22871 '♦««sb* Steenhoffstraat 58 Twee jongens van 13 jaar zijn vrijdag middag vermanend toegesproken door de politie. Ze waren kort daarvoor be trapt toen ze met behulp van een kata pult passerende auto's met maïskorrels beschoten. Bij de politie zijn geen ge vallen van schade bekend. Mocht ie mand schade aan zijn auto hebben op gelopen als gevolg van de maïskorrels, dan kan contact worden opgenomen met de politie. Zonder vier wielen en enkele accessoi res is vorige week een Opel Kadett aan getroffen op de Foekenlaan. Het betreft een auto die eerder in Apeldoorn was gestolen. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn sieraden gestolen uit een woning aan het Luytelaarpad. De inbreker nam ook tweehonderd gulden 'cash' mee. Hij had de voordeur geforceerd. Een 33-jarige vrouw deed aangifte. Onbekenden hebben vorige week inge broken in het clubgebouw van de korf balvereniging Eemvogels aan de Sta ringlaan. Ze kwamen binnen door een stoeptegel door een van de ramen te gooien. De buit bestond uit snoep, chips en frisdrank. Bij een inbraak in een gereedschappen- zaak aan de Soesterbergsestraat is vori ge week een schuurmachine buitge maakt. De ruit was met een straattegel vernield. Of er nog meer was gestolen kon niet aanstonds worden vastgesteld. Aangifte deed een 62-jarige Soester. Joop Oranje wordt de nieuwe Prins Carnaval van De Narre Knollen. Dat zal in november officieel bekend worden gemaakt. Oranje wordt daarmee de opvolger van Wasiel Steitner die twee jaar lang de voornaamste persoon bin nen de carnavalsvereniging was. In het dagelijkse leven is Oranje werk zaam bij de afdeling sport van de ge meente Soest. Hij is bekend van on der meer de inmiddels afgebroken zwembaden het Soester Natuurbad en De Turf en is al geruime tijd actief als triathleet bij De Schieter. Oranje was maandagavond niet be reikbaar voor commentaar. Hoewel de carnavalsvereniging het nog niet officieel bekend heeft gemaakt, is het in Soest een publiek geheim dat hij de nieuwe Prins Carnaval wordt. In verband met werkzaamheden wordt de A.P. Hilhorstweg van maandag 3 tot en met vrijdag 7 oktober afgesloten voor alle doorgaande verkeer. Dat geldt dus ook voor fietsers en bromfietsers. In die periode wordt het wegdek op ver schillende plaatsen uitgefreesd. Het wegdek dat dan ontstaat is gevaarlijk voor (brom-)fietsers. Daarna wordt de weg opnieuw gevuld met asfalt. Indien de weersomstandigheden slecht zijn, is het niet uitgesloten dat de werkzaamhe den aan de A.P. Hilhorstweg langer in beslag nemen. BY PRO DESIGN ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Komende zaterdag (1 oktober) beweegt zich een flinke stroom freelancers naar het Beatrixge- bouw van de Utrechtse Jaarbeurs. Dat hoopt althans de Soester Henk de Jong, die ze daar om 10.30 verwacht voor de eerste ver gadering van de nieuwe vereniging voor freelancers, waarvan hij een van de initiatiefnemers is. De Jong - oud-militair, die zijn sporen heeft verdiend in het vakbondswerk - heeft de vereniging samen met een goe de kennis van hem, Peter van der Loos uit Warnsveld, in het leven geroepen. Hij neemt voorlopig het secretariaat E Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 waar. Aan het initiatief is inmiddels be kendheid gegeven via de adressenbe standen van diverse Kamers van Koop handel en het aantal positieve reacties is volgens De Jong bemoedigend genoeg om de vergadering met vertrouwen te gemoet te zien. De behoefte aan een freelancersvereni ging is er zeker, heeft hij geconstateerd. Het idee om zo'n organisatie op te rich ten ontstond bij De Jong tijdens een bij eenkomst van de Eemlandse Kamer van Koophandel in de Soester Duinen, waar (zijdelings) ook de positie van de freelancers ter sprake kwam. "Je vindt freelancers in allerlei beroeps groepen, bijvoorbeeld heel duidelijk onder journalisten, maar ook onder ju risten, technici, mensen uit de bouw- en milieuwereld en de organisatiekunde. Een freelancer is eigenlijk een specialist die geen werk kan krijgen omdat-ie te duur is, óf hij is zó gespecialiseerd dat hij bij één bedrijf te weinig te doen heeft." Het aantal freelancers in Nederland groeit gestadig, ook al omdat de werk gelegenheid onder druk staat. Veel spe- cialisten-in-hun-vak, die anderszins moeilijk aan de bak komen, kunnen op die manier een behoorlijk inkomen ver werven. Velen kiezen trouwens princi pieel voor deze vorm van vrijheid, soms parttime, vaak fulltime. Fiscus Alle freelancers hebben met elkaar ge meen dat hun fiscale positie enigszins problematisch is. "De fiscus ként geen Henk de Jong. Operaties, medicijnen, behande lingen en goede levensgewoonten, je moet er door genezen en je er beter van gaan voelen. Zo is het ook met groot onderhoud aan wo ningen, zoals aan de HAD-flats in Soest. De woningen worden onte genzeggelijk verbeterd, maar de bijverschijnselen zijn groot van verscheidenheid. Elk renovatie- of groot onderhoud- sproject levert steevast klachten op. Dergelijke werkzaamheden en be zwaren zijn onafscheidelijk als een Siamese tweeling. Zelden zijn ech ter zo veel klachten naar buiten ge komen als de laatste maanden het geval is in en rond de flats aan de Haverweerd, de Akkeren en de Dalweg, alle eigendom van woning bouwvereniging St. Joseph. Bewo nersverenigingen roerden zich, met de hyperactieve HaverAkker voor aan. De persberichten die Have rAkker sinds de start van het groot onderhoud heeft doen uitgaan, vor men een dossier waar zelfs een doorgewinterde advocaat tegen op zou kijken. Vorige week kwam er weer één: er is weer stront aan de knikker, ditmaal vanwege de ver warmingsinstallatie. Slachtoffer Het slachtoffer heet mevrouw Nies- waag die aan de Haverweerd woont. Zij en de andere bewoners waren schrifte lijk door onder-aannemer Korstanje Klimaattechniek verzocht alle radiato ren van 7 tot en met 15 september open te draaien. In die periode zou de ver warmingsinstallatie buiten bedrijf zijn in verband met werkzaamheden. Ruim een week later zitten mevrouw Nies- waag en haar man nog steeds in de kou. Onaangekondigd meldde een monteur dat hij de volgende dag in de woning nog iets moest vervangen. Of Nieswaag er voor wilde zorgen dat alle spullen bij de verwarmingsbuizen zouden worden weggehaald. Toen Nieswaag vertelde dat zij en haar man de volgende dag niet aanwezig zouden zijn, kreeg ze te horen dat ze dan nog langer in de kou zou zit ten. Aldus het verhaal van Nieswaag. Ze nam contact op met St. Joseph. Die verwees haar naar hoofd-aannemer Vermeulen Urbi die haar weer door stuurde naar St. Joseph. Vanuit het kantoor van de woningbouwvereniging werd haar verteld dat de werkzaamhe den acht dagen langer zouden duren, maar dat het toch wel mooi weer zou worden. Nieswaag bleef zeggen dat ze het koud had en belde naar het gemeen tehuis. Of ze de burgemeester kon spre ken. Nee, voor dit geval moest ze in contact treden met wethouder Ries van Logtenstein van volkshuisvesting. Die was niet bereikbaar, de afdeling volks huisvesting evenmin. Wat volgde was een soort van ruzie met de secretaresse van de burgemeester, vertelt Nieswaag. Ze zegt daarna een aanval van hyper ventilatie te hebben gehad, waarop ze de telefonische hulpcentrale heeft ge beld en met een crisisarts in gesprek kwam. Nieswaag: "De kou is erg voor mij. Het maakt me gek. We hebben nu al een jaar ellende van de werkzaamheden. De huurder van de woningbouwvereniging St. Joseph heeft geen rechten, terwijl de nalatigheid van de woningbouwvereni ging alleen maar wordt verdoezeld." Wordt vervolgd. freelancers," aldus Henk de Jong. "Voor de belastinginspecteur ben je óf ondernemer óf werknemer en dat maakt het lastig. Als het hoofdbestand deel (gerekend in tijd) van je inkomen wordt verdiend met werk-in-loon- dienst ben je werknemer, maar je bent ook over eventuele neveninkomsten natuurlijk belastingplichtig. Daar lig gen nogal wat vragen." Volgens De Jong is er soms sprake van willekeur, omdat de ene belastingin specteur er anders tegen aankijkt dan de ander. "Het wordt onderling wel af gestemd, maar in de praktijk zijn het toch vaak heersers in hun eigen konink rijkje." Een van de eerste doelstellingen van de nieuwe vereniging is dan ook dat er op zo kort mogelijk termijn duidelijk heid moet komen over de (fiscale) sta tus van de freelancer. Een ander onderwerp waarop de belan genbehartiging van de vereniging vruchtbaar zou kunnen werken is de positie die de freelancers inneemt te genover de bedrijfsverenigingen en de ziektewet/werkloosheidswet. "Als een freelancer ziek wordt, wat dan?" aldus Henk de Jong. "Er zijn op dat gebied al lerlei onduidelijkheden over verzeke ringen en premiebetaling." Acquisitie Naast de directe belangenbehartiging zou de nieuwe vereniging mogelijk ook een rol kunnen gaan spelen bij de be middeling tussen freelancers en poten tiële opdrachtgevers. "De vraag naar de acquisitie - hoe kom ik aan m'n op drachten? - is natuurlijk ook een be langrijk aspect. Of de vereniging zich daarmee ook gaat bezighouden is op dit moment nog een open vraag. Dat hangt af van de eerste vergadering, waarop de leden de koers mogen bepalen. Ook "collectieven" zijn welkom in de nieu we organisatie. De vereniging staat open voor iedereen die zich freelancer noemt, aldus Henk de Jong. Voorlopig wordt gedacht aan een contributie van ca. f 100,- per jaar, "en dat kan als we met 50 leden star ten". Het voorlopig bestuur onderhan delt verder nog met de uitgever van het maandblad "De Freelancer", of het abonnement eventueel in de contribu tie opgenomen zou kunnen worden. De Jong rekent overigens op 100 a 150 belangstellenden, zaterdag in Utrecht. "Je moet een huis gaan bouwen," zo omschrijft hij z'n pionierswerk. "Als het geen levensvatbaarheid heeft heffen we de vereniging weer op, maar ik denk niet dat dat gaat gebeuren..." Wie belangstelling heeft voor de free lancersvereniging is a.s. zaterdag harte lijk welkom in het Beatrixgebouw van de Jaarbeurs, Croeselaan 6 in Utrecht. De bijeenkomst begint om 10.30 en zal venpoedelijk niet langer dan tot 12.30 uur duren. Informatie wordt graag ver strekt door Henk de Jong, Gerrit van der Veenstraat 109,3762 XK Soest, tel. 10163.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5