w SClMMMIISlker SCHOEMAKER CALL ME, FAX ME, COPYIT, LEAVE A MESSAGE... Nog dit jaar wandelroute op de Eng flk ft SCHOEMAKER THE PHILIPS MESSAGE MACHINE Dependance aan Kolonieweg verrijst 1099,- nu999" 1 ACTUEEL1 JSSESSSBl 39,- 149,- STRAKS OP HARTJE ZUID WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT eHoef Gemeente trekt 26.800 gulden uit voor aanleg en folders PAGINA 7 50EST Doe-het-zelver boort in gasleiding 'Menselijke muizen' in pand Kerkstraat At H/" PHLIPS SPAARLAMPEN: MEER DAN ALLEEN ZUINIG voor alle zekerheid Voor alle zekerheid! Vier woonhuizen voor veertig verstandelijk gehandicapten Politie houdt caravans weer in de gaten! Snoepgoed gestolen uit korfbalkantine Botsing auto's op de Dalweg Reisbureau door inbrekers bezocht dames- en herensalon - lecialist! 113 en rijn 21 >9 t/m zaterdag V. Soest 155-16243 Op de Eng wordt dit najaar een wandelroute uitgestippeld en aan gelegd. De markering ervan ge schiedt met behulp van zwerf keien. De totale kosten van de rou te'bedragen 26.800 gulden. Daarvan is 8.500 gulden bestemd voor het vervaardigen van een folder, waarin uiteraard de routebeschrijving staat vermeld, maar waarin tevens informa tie wordt verstrekt over het ontstaan en het gebruik van het landschap. De wan delroute moet namelijk niet alleen een T&eatief, maar ook een educatief ka- Een doe-het-zelver heeft zondag- iddag een 'gasveld' aangeboord. Dat gebeurde in de woning van zijn ouders aan de Klarinet. De man boorde een gaatje in een tegel van de keuken en schoot vervolgens door de gasleiding. Het betrof een leiding k óór de meter. Meteen spoot een grote hoeveelheid gas door het ont stane gat. Medewerkers van onder eer de REMU herstelden de scha de. In verband daarmee werd de oofdkraan afgesloten, waardoor een aantal woningen van De Vijver hof tijdelijk waren afgesloten van de isleiding. :e topklasse, ssage vi- erging. met speciaal tij, dakterras uken met in- sieve badka- toilet en gro- een fraai en js: 655.000,- rakter krijgen. Vanaf het voorjaar van 1995 krijgen nieuwe inwoners van Soest de routebeschrijving aangebo den. Voor de zwerfkeien is 7.500 gulden no dig. Een zelfde bedrag gaat op aan een infopaneel op de Lazarusberg en voor vier banken di'e ergens onderweg als rustpunt dienen, legt de gemeente 3.300 gulden op tafel. In 1991 werd op het gemeentehuis al de wens uitgesproken om een wandelroute over de Eng te realiseren. Het was één van de aanbevelingen om het vroegere karakter en de eenheid van de Eng te doen herleven. Cursus De ambtenaren S. Overduin en N. van de Burg volgden onlangs de cursus 'Na- tuurgids' bij IVN Eemland. De praktij- Vijftien kazen zijn vrijdag gestolen uit een bedrijfspand aan de Kerkstraat. Door een kunststof raam in de voor deur kapot te maken, slaagden de da ders erin het pand te betreden. Volgens een 38-jarige man van het bedrijf zijn de kazen gemiddeld driehonderd gulden waard. Daarnaast werden een hoeveel heid walnoten en enkele jampotjes ver nield. De inbrekers hebben tevens ge probeerd een kantoorruimte binnen te ^ringen, maar dat is niet gelukt. Binnenkort in dit theater: een wandel route op de Eng. Foto: Goos van der Wilt garage en grondop L-vormige keuken imers, bal et en over ;r en berg anzienlijke k geschikt lat van on Van Weedestraat 78 - Tel. 02155 - 17253 kopdracht die zij daarbij kregen, vulden ze in met het plan voor de wandelroute. Het plan is vorige week besproken door het college, waarna burgemeester en wethouders unaniem instemden met de uitvoering van het plan. Oorspronkelijk wilde de gemeente het terrein op en rond de karakteristieke, witte boerderij van Lanser (aan de Soester Engweg) inrichten als landelijk, extensief beheerd park. De eigenaar gaf daar echter geen toestemming voor omdat hij teveel overlast verwacht. Het plan voor het park kon overigens sowie so de prullebak in, omdat het te kost baar zou worden. Naast het terrein ligt een voormalige stortplaats. Het zou te kostbaar worden om die stortplaats te De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 De Schoof Molenstraat 142. Cursussen en Workshops Bij de volgende workshops en cursus sen zijn nog enkele plaatsen vrij. Boetseren/keramiek voor volwasse nen We werken met verschillende kleitech- nieken. Na deze inleidende cursus heeft u voldoende informatie om thuis mee verder te kunnen. Donderdags, 9.30-11.30 uur, f 110,- (excl. mate riaal), 10 lessen. Creatieve handvaardigheid voor kin deren Spelenderwijs iets maken en d.m.v. spel, dans en muziek komen tot werken met papier, eenvoudige houttechniek, papier-maché, gips, textiel enz. Don derdags, 16.00-17.30 uur, f 85,- (incl. materiaal), 10 lessen. Borduren op papier voor volwasse nen We beginnen met een oefenkaart en daarna maken we wenskaarten van cor- respondentiekaarten en borduurgaren. Zelf een ballpoint meenemen. Dins dags, 9.30-11.30 uur, f 40,- (incl. ma teriaal), 6 lessen. Teken/aquarelleren voor volwasse nen Basiskennis van experimenteren met teken- en schildermaterialen, om ple zier te krijgen en te houden in het teke nen en schilderen, zowel in zwart-wit als in kleur. De lessen worden verdui delijkt met boeken en stencils. Maan dags, 19.30-21.30 uur, f 125,-, 10 les sen. Aerobic Bij aerobic krijgen alle spiergroepen in tensieve oefening. Daarnaast ligt de na druk op 'het springgedeelte', waardoor uw uithoudingsvermogen aanzienlijk zal verbeteren. Goed schoeisel is ver eist! Start 27 oktober. Donderdag, 20.30-21.30 uur, f 33,-, 6 lessen. Conditie-gym Conditiegym is gebaseerd op het span nen en ontspannen van de spieren, het buigen en vervolgens strekken. Alle spiergroepen krijgen met deze sport in tensieve oefening. Start 27 oktober. Donderdags, 19.30-20.30 uur, f 33,-, 6 lessen. Bij voldoende opgave starten de activiteiten in de week van 3 oktober. Voor meer informatie kunt u bellen met De Schoof, tel. 17615, op dinsdag, woensdag en donderdag (vragen naar Jolanda). Of op het spreekuur, donder dag 10.00-12.00 uur in De Schoof voor meer informatie en aanmelding. Buurthuis de Engh Albert Cuyplaan 200 Sjoelen De laatste jaren heeft het sjoelen zich ontwikkeld tot een volwaardige sport voor iedereen. Men speelt in verschil lende klassen: dames, heren en jeugd. Jaarlijks worden er individuele en teamkampioenschappen gehouden. Ook bestaat er een bekercompetitie. Om kampioenschappen te kunnen houden is de club aangesloten bij de A.N.S. (Algemene Nederlandse Sjoel- bond). Elke dinsdagavond, 20.00-22.00 uur, vanaf 16 jaar, f 25,- per kwartaal; inschrijfgeld f 10,-. Informatie: buurthuis De Engh, tel. 21987. EN BESPAAR Een telefoon, fax, kopieer- en antwoordapparaat in één compacte unit voor minder dan duizend gulden! Kom nu bij ons langs en profiteer meteen. Want deze voordeelactie met de Philips Message Machine voor thuis en kantoor loopt slechts tot 20 november a.s. Natuurlijk wilt u wel even horen wat de belang rijkste voordelen, van dit unieke vier-in-één apparaat (HFC8) zijn. Call me... De telefoon is uitgevoerd met laatste nummer herhaling, handenvrij kiezen, meeluisterfunctie en 45 6 voor keuzenummers. Fax me... De fax heeft een automatische faxschakelaar, bescherming tegen ongewenste faxberichten, fijn photo mode en 15 meter papierrol. Copy it... Het kopieerapparaat is uitgevoerd met een stan daard fijn mode, photo mode met 16 grijstinten en kopie breedte tot 216 mm. Leave a message... Het antwoordapparaat heeft een digitale opnametechniek (geheugenchip), een afstandsbedieningsfunctie, en doorstuurmogelijkheid voor binnengekomen boodschappen uen meeluisterfunctie. U kiest alleen voor fax, telefoon en kopieerapparaat? Pak dan fl 50,- kor ting op model HFC 4. Wacht niet te lang, onze voorraad is beperkt! HFC 4 van949,- nu899)". PTT Telecom j Aansluiten van telefoon, verhuizen, anoniem nummer. Kijk bij Schoemaker. Er is al een PTT goedgekeurde telefoon voor Er is al een PTT goedgekeurde draadloze tel. voor. sclioemakci VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 1 7253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 103 44" Aan de Kolonieweg is maandag middag de eerste steen gelegd van de dependance 'Kolonieweg" van Nieuwenoord Baarn. Op het ter rein, waar voorheen het tehuis Trein 8.28 stond, zullen vier woonhuizen voor veertig verstan delijk gehandicapten verrijzen. Het is de bedoeling dat zij hun nieuwe woning eind mei, begin ju ni volgend jaar betrekken. De bouw van de dependance past uit stekend in het decentralisatie-beleid van de overheid voor grotere instellin gen, waartoe het katholiek centrum voor geestelijk gehandicapten kan wor den gerekend. Het is de bedoelihg dat alle gehandicapten een eigen kamer krijgen. Nieuwenoord verwacht dat voor haar bewoners in de komende tien jaar te realiseren. Nieuwenoord voert een twee-sporenbeleid, zegt directeur L. van Beek. In overleg met het ministe rie van volkshuisvesting, welzijn en sport is besloten dat er op het terrein aan de Zandheuvelweg in Baarn een concentratie van mensen zal blijven wo nen. Daarnaast worden verschillende woonprojecten gestart. De dependance aan de Kolonieweg kan worden be schouwd als een groot project. Maar Nieuwenoord wil ook kleinschaligere woonhuizen realiseren voor bijvoor beeld drie tot vier mensen. Daarvoor worden locaties in Soest en omgeving onder de loep genomen. Betrokkenheid Volgens Van Beek is de betrokkenheid van de buurtbewoners groot. "We heb ben twee voorlichtingsavonden gehou den. Voor buurtbewoners is het natuur lijk spannend om te zien wat er gaat ge beuren. Ik kan wel zeggen dat er uiter mate welwillend en gastvrij is gerea geerd." Dat blijkt, aldus Van Beek, on der meer uit het feit dat er geen bezwa ren zijn ingediend tegen de bouwplan nen. Het plan paste niet in het bestem mingsplan, maar via een artikel 19-pro- cedure werd goedkeuring verkregen van zowel de gemeente als de provincie. Voor de toekomstige bewoners van de pendance Kolonieweg wordt een dag besteding geregeld op dagverblijven als De Blauwe Vogel (Bosstraat) en De Schoutenkamp (Schoutenkampweg). Die dagverblijven worden beheerd door De Eemhorst, waarmee Nieuwe noord per 1 januari 1995 hoopt te fuse ren. Tot het samengaan is besloten om de geestelijk gehandicapten meer mo gelijkheden te bieden. Een van de toekomstige bewoonsters mocht maandagmiddag de eerste steen leggen van de nieuwe dependance Ko loniewegvan Nieuwenoord Baarn. Foto: Goos van der Wilt. Dependance Kolonieweg zal in het voorjaar gereed zijn. Zodra de bewo ners aan hun nieuwe woonomgeving gewend zijn, zal de dependance, ver moedelijk in september volgend jaar, officieel worden geopend. De politie gaat in de komende tijd weer extra toezicht houden op cara vans, die op de openbare weg - ook de parkeerplaatsen - zijn gestald. Volgens de APV (politieverorde ning) mogen de caravans niet langer dan drie dagen blijven staan voordat ze naar de winterstalling worden ge bracht. Snoepgoed, waaronder kauwgom, is gestolen uit het clubhuis van De Eem- vogels aan de Staringlaan. Een onbe kende dader drong in de nacht van za terdag op zondag de kantine van de korfbalvereniging binnen en verdween als sneeuw voor de zon, nadat hij zich wat lekkernijen had toegeëigend. Öp de Dalweg zijn vorige week twee au to's tegen elkaar gebotst. Dat gebeurde toen een 35-jarige vrouw links af wilde slaan. Toen ze haar wagen over de rij baan manoeuvreerde, zag ze een tege moetkomende auto, bestuurd door een 55-jarige vrouw, over het hoofd. De vrouwen bleven ongedeerd. Een reisbureau aan de Van Weede straat is zondagnacht bezocht door in brekers. De politie kon maandagmor gen nog niet vertellen of er iets wordt vermist. De dader gooide een ruit van het pand kapot en forceerde de voor deur van de cadeaushop.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7