4- M W Gemsgel fop verkoopster f Pompoen weegt 47,3 kg. Aanvang klubs vanaf 24 september! Ton Rossenberg: 10 jaar schadevrij GOUDEN SNAAR's "BESTE KOOP" Van Breukelen Vast-goed boos op Story na verhaal over Herman van Veen 'HANDEL WANDEL Joh. Mets en Kaasspecialist in halve finale voor branchetitel Al vijftien jaar wijncursussen bij 'La Confrérie du Yin des Yignobles' representatieve part-time Magnat Vector 3 Zonwering Soest L® WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 9 'Nederlands Beste Speciaalzaken Geen kapvergunning voor 70-jarige eik EXCLUSIEF CHINEES RESTAURANT THE "FOUR SEASONS" Na 5 jaar met veel plezier onze zaak gerund te hebben, dragen wij per 1 oktober de vaandel over aan een nieuwe eigenaar. Graag willen we u langs deze weg bedanken voor het feit dat we u als gast hebben mogen ontvangen. We wensen de heer en mevrouw Hu Shao Bo veel succes met de voortzetting. Fien en AfoekJim Studieavonden in Soest en Hilversum Man en vrouw stelen dertien pantalons IN-WEAR PART TWO P.T«A. MARC O'POLO CLAIRE RAVENS QARDEUR MONIQUE BROUNS BRAX •MAC TURNOVER GATSBY Leeftijd 25-35jaar Ervaring vereist Gelieve schriftelijk te solliciteren. Telefoon 02155-17954 Ij Dagelijks van 15.00 tot 21.00 uur, (behalve op zondag). Je kunt ook vrijblijvend eerst even een kijkje komen nemen in ons danscentrum. is er a' vanaf 'S per persoo" Dans en Partycentrum G^cT- Weegbree straat 205-207 Soest. Gouden onderscheiding voor chauffeur van Roest Soest Perfecte luidspreker met een goed afgewerkte kast Met ongekende prijs-kwaliteitsverhouding. "Best getest" oktober 1994 Maar liefst 5 jaar garantie. Steenhoff straat 13a-15 Per stuk Soest Telefoon 02155 -1 21 32 Soester bedrijf ten onrechte genoemd in boulevardblad Bloemstukken weg na wateroverlast Laat uw zonwering tijdig onderhouden, bel ons voor een servicebeurt. Bent u dat draaien aan uw scherm ook zo zat, ga dan met de twister op pad. "Het alternatief voor een elektramotor", kom en overtuig u in onze showroom. Nu besteld bespaart u veel geld op alle binnen- en buitenzonweringen. Laatste showroommodellen 50% korting. Rolluiken? Kom en overtuig u van de voordelen. Zonwering Soest r Twee bekende Soester zaken, de firpia Johan Mets en de Kaasspe cialist, zijn doorgedrongen tot de halve finales van de nationale competitie die het Levensmidde len-vakcentrum ook dit jaar orga niseert. Zij maken kans op de titel "Nederlands Beste Speciaalzaak" in de respectievelijke branches. }Het leven van een zeventig-jarige eik taan de Birkstraat is gered door het col lege. Het geeft geen vergunning af om de boom te kappen, zaartoe was een verzoek ingediend toor de bewoners van het perceel, vaarop de Hollandse eik staat. Zij zou den hinder ondervinden van bladafval èn hars. Het bladafval is in de ogen van mrgemeester en wethouders geen teekhoudend argument, omdat er op iet terrein nog veel meer bomen staan, /olgens het college heeft de eik geen ladelige invloed op het woongenot van i de bewoners, mede doordat de boom de lichtinval in de woning niet belem- Inert. In het voordeel van de boom ipreekt bovendien dat hij beeldbepa lend is. De eik is vitaal en kan volgens het gemeentebestuur nog tientallen ja ren mee. Joh. Mets behoort tot de vijf genomi neerden in de competitie "Beste Spe cialiteitenwinkel van Nederland '94", waarvan de winnaar de wisseltrofee (Trophique Supérieur) krijgt. De feestelijke finale vindt op 8 november plaats en Paul Fagel verricht de prijsuit reiking in 't Spant in Bussum. De Kaasspecialist is in de race voor de titel "Neerlands Beste Kaasspeciaal zaak '94". De vijf genomineerden strij den om het Gouden Kaasmes '94, dat eveneens op 8 november in 't Spant wordt uitgereikt. De uiteindelijke winnaars worden ge kozen door een vakjury, bestaande uit vertegenwoordigers van de kaas- en de- licatessenbranche, en een consumen tenjury. De deelnemende winkels zijn o.m. beoordeeld op samenstelling van het assortiment, hygiëne, produktken- nis, klantvriendelijkheid, promotie en presentatie. De consumentenjury wordt gevormd door zgn. "mystery-la- dies", die de genomineerden anoniem en onaangekondigd bezoeken en beoordelen. De nationale competitie wordt jaarlijks georganiseerd door de Stichting Kaas- en Delicatessenwinkels Nederland, on derdeel van de Vakcentrumgroep, de branche-organisatie van zelfstandige levensmiddelen-detaillisten met 2000 leden. TORENSTRAAT 20 3764 CM SOEST TEL. 02155-1 59 67 Voor de vijftiende maal zal de Confrérie du Vin des Vignobles met wijnstudie-avonden van start gaan, dit keer met een uitgebreider programma dan voorgaande jaren. Jet derde lustrumjaar wordt een afspiegeling van de positieve erva ringen die in veertien jaar werden opgedaan. Dit succes is te danken aan het enthou siasme en de inzet van de vele deelne mers aan de Conférie, meent Grand VJaitre Geurt Heykamp uit Soest. Hij is de oprichter en tevens leider van de Confrérie du Vin des Vignobles, die in- niddels is uitgegroeid tot een wijnaca- iemie voor de echte wijnliefhebber. De Confrérie heeft zijn vleugels ook in ternationaal uitgeslagen, zodat deelne mers hun wijnkennis niet alleen in Ne derland behoeven op te doen. Zij krij gen de gelegenheid om in het buiten and (Frankrijk) hun theoretische en jraktische kennis te verrijken. 'Veel mensen gaan ervan uit dat er naar enkele bevoorrechte wijnkenners djn die het wijnproeven beheersen," :egt de Grand Maïtre, Geurt Heykamp. Dit misverstand wordt nog versterkt door de geheimzinnige sfeer, die zoge- laamde wijnkennis oproept. Niet ie- lere wijnliefhebber hoeft ook wijnken- ler te zijn om te kunneïTgenieten van rijn glas wijn. Wel is het zo dat een zeke re kennis van de wijn en de streek waar de wijn geboren is, hem dichter tot dit natuurprodukt zal brengen. De ervarin gen die hij bij het proeven opdoet zullen hem in staat stellen zelf te bepalen of een wijn goed is of niet. Ook al kan men geen Bordeaux van een Bourgogne on derscheiden (en dat komt zelfs bij de beste vakmensen wel eens voor), dan toch kan men in de Confrérie deelne men. Op een plezierige manier en in de juiste sfeer kan men zich bekwamen in riet wijnproeven en kennis opdoen over de wijnstreken, wijnproduktie, klassifi- :aties enz. Door direkte kontakten met Franse Confréries en wijnboeren heeft de Ne derlandse Confrérie de mogelijkheid Grand Maitre Geurt Heykamp. Een man en een vrouw hebben maan dagmiddag dertien pantalons uit een zaak aan de Van Weedestraat gestolen. Een medewerkster zag het tweetal tus sen tien voor half twee en kwart voor twee de winkel uitlopen. De vrouw had een aantal broeken onder haar jas ge stopt. Het lukte de medewerkster niet meer de dieven te achterhalen. De he renpantalons vertegenwoordigen een totale winkelwaarde van ruim duizend gulden. gekregen om met de praktijk ter plaatse kennis te maken. Naar wijngebieden, zoals Bordeaux, Bourgogne en Elzas, worden studiereizen georganiseerd. 'Franse wijnkennis' De eerste cursus is bestemd voor de be ginners; er zal naast de theorie ook di- rekt begonnen worden met het wijn proeven. De cursus bestaat uit 2x5 avonden van 2,5 uur. Hiervan is de eer ste 1,5 uur een lezing over de wijngebie den "en de resterende tijd is bestemd voor het proeven van de wijn uit de be sproken gebieden. Na deze tien avond en kan men (indien men dit wenst) een examen afleggen voor het wijncertifi- kaat 'Franse wijnkennis' van La Con frérie du Vin des Vignobles. 'Grand Maitre' Deze cursus is bestemd voor de gevor derde wijnliefhebber en bestaat uit vijf avonden. Op deze bijeenkomsten wordt dieper ingegaan op het proeven van de wijnen en het bestuderen van de kleinere gespecialiseerde wijngebie den, zoals Bordeaux, St. Estephe, Pouillac, Margaux, enz. en van Bour gogne, de Cötes d'Or en de Cötes de Nuits. Ook hier zal uitgebreid aandacht worden besteed aan het herkennen van de wijnen. Deze avonden leiden op voor het examen 'Grand Maitre'. Het programma loopt van half oktober tot eind december en is zodanig opge bouwd dat ook beide leergangen van de cursus 'Franse wijnkennis' aansluitend gevolgd kunnen worden. Bij deze wijn cursussen wordt gebruik gemaakt van het cursusboek van de Confrérie. Informatie en aanmelden bij: 'La Con frérie du Vin des Vignobles', G. Hey kamp, Dillenburglaan 50, Soest, tel. 13226. Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 02155-25996 - Fax: -2155-12740 Twee prijswinnaars zijn zaterdagmid dag in het zonnetje gezet in Het Blauwe Druifje. Ze hadden meegedaan aan een prijsvraag van de bloembinderij aan de Soesterbergsestraat. In de winkel lag enige tijd een pompoen, waarvan ieder een het gewicht kon raden. Alle deelne mers gokten tussen de 28 en 100 kilo. J. de Moor en mevrouw L. te Hasseloo hielden het op 47 kilogram en daarmee zaten zij het dichtste bij de waarheid: 47,3 kilogram. In 't bezit van het door het Min. van WVC erkend F.D. O. diploma. Ton Rossenberg uit Soest heeft za terdag een gouden onderscheiding gekregen en mag zich voortaan tot de Ridders van de Weg der Eerste Klasse rekenen. Rossenberg, werkzaam bij Roest Soest, heeft dat te danken aan het feit dat hij tien jaar schadevrij heeft gereden. Een beroepschauffeur legt gemiddeld 100.000 kilometer per jaar af, uiteraard in alle voorkomende weersomstandig heden. Ook Rossenberg weet wat asfalt is. Voor Roest Soest transporteert hij bulkvervoer, chemicaliën, melkpoeder en machine-onderdelen. Daardoor kent hij inmiddels uitstekend de weg in België, Luxemburg en Frankrijk. Rossenberg kreeg de onderscheiding in de Autotron in Rosmalen. Daar was ook D. Luteijn, fractie-voorzitter van de WD in de Eerste Kamer. Vier chauffeurs kregen onderscheidingen met goud en diamant, omdat ze al twin tig jaar geen schade hebben gereden. Rossenberg was één van de vijftig chauffeurs die in het afgelopen decen nium geen averij heeft opgelopen. Ver der werden 246 chauffeurs onderschei den met zilver (vijf jaar schadevrij) en 408 met brons (drie jaar). De onderscheidingen zijn in 1966 in het leven geroepen ter gelegenheid van het Veiligheidsplan voor het beroepsgoe- derenvervoer. Dat plan is destijds geïn troduceerd door TVM Verzekeringen. Het veiligheidsplan is niet alleen inge- DinnÉP<:\L Al steld ter voorkoming van schade, maar ook om een positieve bijdrage te leve ren aan de bevordering van de ver keersveiligheid in het algemeen. De veertig-jarige Rossenberg, die in zijn vrije tijd wel eens gaat hooien met zijn buurman en die ook nog regelmatig Ton Rossenberg (links) kreeg de on derscheiding uitgereikt door D. Luteijn, fractievoorziter van de VVD in de Eer ste Kamer. tegen een balletje trapt, heeft die bood schap kennelijk goed begrepen. voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Exclusief voor Soest bij Bij Yan Breukelen Vast-goed, ge vestigd aan de Koninginnelaan, zitten ze er een beetje mee in hun maag: Het populaire boulevard blad Story noemde Yan Breukelen in één adem met de boerderij van Herman van Veen in Soest, en daar klopt niets van. Story pakte enige tijd geleden uit met een artikel over de beroemde cabare tier, die door allerlei breed-uitgemeten privé-omstandigheden - waarvan het waarheidsgehalte op zichzelf al uiterst dubieus is - gedwongen zou zijn zijn Soester onderkomen van de hand te doen. In het artikel werd gesuggereerd dat Van Breukelen de boerderij "in de verkoop" had en werden allerlei details over de inrichting genoemd, waaronder uitzicht op de Eem en een eigen aanleg steiger. Van Veens boerderij staat midden in het land, dus dat klopt al niet. Story heeft het pand vermoedelijk verward met een andere boerderij (wél aan de Eem), die voor 1,6 miljoen te koop is bij Van Breukelen Vast-goed. "We zijn er behoorlijk van geschrokken," laat Su san Koppies van Van Breukelen weten. "Maar we kunnen er echt niets aan doen. Het verhaal is gewoon verzon nen." In overleg met Van Veen zal het boulevardblad gevraagd worden het ar tikel dan ook onverwijld te rectificeren. Profileren Van Breukelen Vast-goed, zoals de fir ma sinds kort officieel heet, wil zich graag profileren, maar niet met publici teitsstunts a la Story. "Wij hebben dat ook niet nodig, want we zijn een mo dern kantoor, dat onafhankelijke ad viezen geeft en veel in zijn mars heeft." Van Breukelen Vast-goed houdt zich overigens niet alleen met de verkoop van onroerend goed bezig, maar is als M - vanouds ook zeer sterk in hypotheken Een foto van de boerderij aan de Eem, en verzekeringen. "Met kennis van za- die wél te koop maar niet van Herman ken", zoals de nieuwe slogan luidt. van Veen is. Ramp na ramp: nadat een bedrijf in kunstbloemstukken aan de Laanstraat eerst te lijden had gehad onder de re cente wolkbreuk werd het ook nog eens getroffen door diefstal Na de water vloed van twee weken geleden stond er tien centimeter water op de vloer. Om dat de zaak moest worden droogge- stookt bleven de binnendeuren enige tijd open staan. Vervolgens ontdekte de 35-jarige eigenares dat er 16 sierbloem- stukken waren verdwenen met een waarde van ca. 1500 gulden. Ze deed I aangifte bij de politie. Bestel uw zonwering bij de man die ze ook repareren wil en kan. Beetzlaan 24a, Soest Tel. 02155-19706/19507 Fax 02155-12727 Openingstijden: maandag gesloten di. t/mvr. 10.00-12.00 uur 13.30-17.30 uur zaterdag 10.00-16.00 uur

Soester Courant | 1994 | | pagina 9