ziïicLtatLas vooi 2a niauiva ^rAdbalt Vers speelt de hoofdrol bij Albert Heijn-Smitshof 'Concentus' st< met benefietcc Nieuwe supermarkt volgende week weer terug op oude stek Show/concert-: Tóch weer Yoll Open huis bi Volop feest bij opening nieuwe AH-Smitshof WOENSDAG 2 NOVEMBEF Oude orgelpijpen en w Zaterdag in Griftland Co Julianakoor neemt initii Op 5 november van P^^2iÜOVEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 12 ^Ndewcik(st)azs oan ^-4lbett ^zdCoijn ^Dtnitslw^ bedanken de families J\Let elt e kUintei uoot de prettige werksfeer en wensen hen vee succes ui de nieuwe winkel. dLevens hartelijk welkom aan alle nieuwe kollega s en oeel toerkfiletier! f ezuez Patrick - Jeroen - Barry - Corrie - Maarten - René - Duco - Palrick - Köksal - Harry - Ughur - Jeroen - Radmer - Johan - Lennart - Jan Cees - Luberto - Bas - Rudy - Mare - Sjoerd - Jeroen - Hayco - Marco - Casper - Peter - Leonard - Sander - Pascal - Marcel - Jeroen - Marthijn - Peter - Mark - Jarvin - Edwin - Lotty - Astrid - Mary - Diana - Cindy - Dagmar - Sandra - Bianca - Nicole - Adrie - Marcel - Celine - Sonja - Sandra - Daniël - Marceline - Roos - Monique - Bert - Annet - Sander - Coen - Inge - Marco - Annet - Karen - Monique - Melanie - Angeline - Edward - Eeman - Ria - Daniëlle - Eugenie - Sevgie - Belinda - Bastian - Elly - Linda - Bruce - Angelique - Pep - Wil - Daniëlla - Cindy - Patrick - Jammie - Jeannette - Trea - Marieke - Marlous - Michaël - Desiree - Linda - Nel - Helen - Mark - Hans - Linda. Vanzelfsprekend gaat de (helope ning van de AH-supermarkt ge paard met de nodige feestelijkheden en attracties. De klanten delen volop in de feestvreugde en worden de eer ste week getracteerd op iets lekkers voor bij de koffie. Bij de kassa wor den nu en dan leuke attenties meege geven en de kinderen kunnen op de openingsdag een gratis ritje maken op een kameel of olifant! Donderdag 10 november is er "koemeiken" en zaterdag 12 november is er een pop pentheater uitgenodigd met "spre kende" groente en fruit. Voor het overige verdient het aanbe veling goed op de speciale openings folder te letten, die in heel Soest wordt verspreid. Daarin staat o.a. vermeld hoe men in aanmerking kan komen voor de (vi'er maal) één mi nuut gratis winkelen, waarvoor vier consumenten binnenkort de kans krijgen, en natuurlijk nog veel meer. Hel Baarns kerkmu/iek-ensemble "Concentus" heeft komende vrij dagavond een benefielconcert in de .loanneskerk (bij C-drie). De opbrengst is bestemd voor het or gelfonds van de Open Hof, het kerkcentrum dat momenteel wordt verbouwd. Het concert begint om 20.15 uur en staat onder leiding van Pim Verdonk. Ook de cantor-organist van de Open Hof, Tjalling Roosjen, verleent zijn me dewerking. Op het programma staan o.a. Engelse koorwerken van Wesley, Blow en Humphrey, evenals het beken de "Ave Verum" van Edward Elgar en "Rejoice in the Lord alway" van Geor- ge Rathbone. De toegangsprijs be draagt f 12,50 en dat bedrag komt ge heel ten goede aan het orgelfonds voor de Open Hof. Naast het concert is er vrijdagavond nóg een goede aanleiding voor een be zoekje aan de Joanneskerk, waar de Open-Hoffers al enige maanden onder- Op 5 november a.s. houdt PVO haar jaarlijkse show/concert avond in het Griftland College aan de Noordenveg. De avond, die zo wel in het teken zal staan van showgroepen en orkest, begint on 20.00 uur. Donateurs en belang stellenden zijn van harte weikon vanaf 19.30 uur. De showgroepen bestaan uit de drum band, mini- en majorettes. Zij zijn dru] in de weer geweest om nieuwe muziel en shows in te studeren. De shows wor den uitgedacht door de instructeur va de drumband en instructrice van mini en majorettes. Ter ondersteuning va de showgroepen is ook het harmonie orkest aanwezig. Samen met de druiT band, maar ook zonder hen, wordt ee aantal werken ten gehore gebrach Hier zijn een aantal werken bij die nc niet eerder zijn uitgevoerd. Zoals aangekondigd heeft de harmon Op zondag 18 december, "s mii dags om 17.00 uur, wordt in Julianakerk de traditie van t Volkskerstzang weer voortgez* Het initiatief is overgenomen do het Julianakoor. Vorig jaar kende Soest voor het ee sinds jaren geen Volkskerstzang, ome het organiserend comité er de brui a gaf. De belangstelling liep nogal ten Toch blijken heel wat mensen het tra tionele evenement, waarvan het san- zingen van de overbekende kerstlie< ren het belangrijkste onderdeel is, erj missen. "Veel mensen hebben het heel jamr gevonden dat de Volkskerstzang vc jaar werd afgeblazen," aldus L. Hel, bestuurslid van het Julianakc De kwestie kwam onlangs ter spraki de beraadsgroep erediensten van (gereformeerde) Julianakerk, die bezighoudt met de vormgeving var wekelijkse kerkdiensten. In de beraï groep zitten ook leden van het k< Kunstuitleen Soest houdt zater 5 november van 10.00 tot 11 uur open huis. De uitleen aar Willaertstraat viert dan de 1 van de Kunstuitleen. In Si wordt hét publiek getrakteerd nieuw werk, gratis koffie, vit films over kunstenaars en een rassing voor wie een abonnen neemt of cadeau doet. De Dag van de Kunstuitleen is bed voor mensen die nader kennis v maken deze populaire manier om 1 in huis te halen. Iedereen kan ziel der het genot van een gratis kopje V vrijblijvend laten informeren ove lenen van kunst en op zijn gem< collectie bekijken. Het assorti kunstwerken is speciaal voor dez uitgebreid met een aantal bijzoi aanwinsten, waaronder olieverve tho's, etsen, gouaches en keramit Het is op 5 november extra aantr lijk een abonnement te nemen. Volgende week - woensdag 9 november - gaan de deuren van de nieuwe Albert Heijn-supermarkt in het winkelcentrum Smitshof om 10.00 uur open. Dat is het grote moment waarnaar niet alleen de uitgebreide consu mentenkring, maar zeker ook de directie en de medewerkers met groot verlangen hebben uitgekeken. Maandenlang is er gewerkt aan de voor bereidingen en de winkel zelf moest uitwijken naar een noodvestiging aan de Smitsweg, want de uitbreiding was een zo ingrijpende operatie dat de verkoop niet op dezelfde plaats kon blijven doorgaan. Maar gelukkig: Albert Heijn is volgende week weer terug op z'n "oude stek". En hoe! Wat de klanten vanaf volgende week met eigen ogen kunnen zien is een to taal nieuwe AH-supermarkt, die nau welijks nog doet denken aan z'n "voor ganger". Alles is nieuw: de vloer, de stellingen, de verlichting, de complete inventaris, de kassa's en al die andere winkelvoorzieningen die ontworpen zijn voor het optimale gemak van de consument, maar ook van de medewer kers. Alle koel-magazijnen zijn bijvoor beeld zo dicht mogelijk bij de verschil lende afdelingen geplaatst, wat in meer dan één opzicht energiebesparend zal werken. "Superlatieven laat ik maar achterwe ge," aldus een bescheiden (maar van binnen best een beetje trotsedirecteur •C. Kerver over zijn nieuwe supermarkt. "Laat de klant zelf maar oordelen of wij ons waarmaken." Bovendien is het to tale volume uitgebreid met maar liefst 35 procent per meter, wat betekent dat ook het assortiment zeer sterk is uitge breid. "In principe is nee-verkopen er straks niet meer bij, dat is de bedoe ling," aldus Kerver. Hij is er trots op te kunnen zeggen dat de consument, ondanks de tijdelijke verhuizing, zo weinig mogelijk overlast heeft ondervonden. "Tijdens het hele proces is de winkel nauwelijks dicht ge weest, we zijn eigenlijk steeds non-stop doorgegaan en de meeste mensen heb ben zich in de noodwinkel (een beetje oneerbiedig ook wel aangeduid als "de tent") al snel thuis gevoeld. Dinsdag middag gaat de noodvestiging overi gens wel wat vroeger dicht (al om 13.00 uur), maar dat is vooral ojn de mede werkers de gelegenheid te geven zich op te knappen voor het (besloten) ope ningsfeestje dat 's avonds plaatsvindt. Doordacht concept Vanaf 10.00 uur woensdagmorgen is het feest in de nieuwe winkel. De bezoe kers van de supermarkt zullen onge twijfeld hun ogen uitkijken, want de "oüde vertrouwde" Albert Heijn is be slist onherkenbaar. Het zal echter snel wennen, want de inrichting van de nieu we zaak is tot stand gekomen volgens een uitstekend doordacht concept, v V waarin logica, efficiency, en servicege richtheid en gemak centraal staan. Dat betekent dat er alles aan gedaan is om de consument zich zo snel mogelijk thuis te laten voelen in de nieuwe win kel. Hoe logisch de inrichting is blijkt al tij dens een "ronde" door de zaak, waar de klant in principe binnenkomt door de nieuwe entree aan de Smitshofzijde. Hij of zij passeert eerst de nieuwe bloemen en tabak-afdeling (waar men voortaan ook voor foto en film terecht kan), naast de entree, en begeeft zich vervolgens vóór de kassa's langs de winkel in. "Vers" speelt in de nieuwe supermarkt een hoofdrol, en wat dat betreft zit het totale winkelplan goed in elkaar: in het midden alle stellingen met kruideniers waren, en langs de rondlopende wan den de verschillende vers-afdelingen, te beginnen met groente en fruit. Gemaksgroente Uit onderzoek is gebleken dat de con sument tegenwoordig vaker dan vroe ger éérst de groente kiest en vervolgens pas het vlees, dat als het ware wordt "af gestemd" op de groentekeus. Vandaar dat de klant in de nieuwe Albert Heijn ook eerst met de groente-afdeling ken nis maakt (ook de belangstelling voor vegetarisch eten neemt immers toe), waar vooral het sterk vergrote assorti ment buitenlandse produkten opvalt. Ook het assortiment panklare groente - "gemaksgroente" - valt in het oog. Onderweg naar de nieuwe slagerij-af deling - met bijvoorbeeld de Italiaanse pizza's (vers, zelfgemaakt, in een zeer uitgebreide keuze) - passeert de consu ment overigens twee compleet nieuwe automaten voor het inleveren van lege flessen en kratten, waarmee de wacht tijd aanzienlijk wordt bekort, en een nieuwe afdeling waar zuurstofarm ver pakte verse vis wordt gepresenteerd, hygiënisch en lek- en reukvrij! De sla gerij is niet alleen lust voor het oog, maar biedt een enorme keuze aan verse en voorverpakte produkten, waarbij voortaan aan het begin van elke week wordt ingespeeld op een wisselend "ge maksthema", waarbij een bepaalde Het rondje door de zaak brengt de con sument vervolgens bij het gebak (elke morgen en middag vers) en het brood, waar meteen de nieuwe "bake-offde aandacht trekt. Daar worden allerlei aparte broodjes en hapjes - croissants, stokbroodjes, maar ook gevulde koe ken en kokosmacronen - vers afgebak ken. Vanzelfsprekend is ook het "ge wone" dagelijks brood volop verkrijg baar. Heel veel verse kaas Wat dan volgt is de zeer uitgebreide kaas-afdeling, waar de medewerkers d? hele dag door bezig zijn met snijden en verpakken van heel veel verse kaas, in alle soorten en maten en uit de meest uiteenlopende kaas-streken in binnen- en buitenland. De consument kan na tuurlijk ook kiezen voor verpakte kaas in de zelfbediening. De diepvries-afdeling is de laatste afde ling die de consument op zijn "ronde" tegenkomt. Dat is logisch, want de aan gekochte diepgevroren artikelen blij ven het hardst als ze als het ware "bij het scheiden van de markt" worden meege nomen. Opvallend zijn hier de enorme diepvrieswand - o.a. met de kan t-en-klare traiteur-maaltijden die thuis alleen nog maar opgewarmd hoeven te worden - en het diepvries-"eiland", waarin een zeer groot assortiment met grote verpakkingen is ondergebracht. Tenslotte beëindigt de klant zijn ronde door de supermarkt uiteraard bij een. van de (12) gloednieuwe kassa's, waar ook volgens het moderne en veilige pin- systeem kan worden afgerekend. Er is trouwens ook een speciale mandjes kassa voor de klant met weinig bood schappen en ook de bloemen- en tabak afdeling heeft een eigen kassa. Nieuw zijn ook de ergonomische stoelen voor de caissières. De nieuwe supermarkt (1100 vierkante meter) krijgt op de deur een grote 5, als aanduiding voor het meest uitgebreide AH-assortiment. reeks produkten naar voren wordt ge haald, en aan het eind van de week op een meer culinair weekend-thema voor diverse vleessoorten. De bedieningssla gers - ambachtelijke vakmensen - zor gen elke week voor een andere aanbie ding. Paradepaardje Ook de vleeswaren-afdeling is fors uit gebreid en mag wel een van de parade- paardjes van de nieuwe supermarkt worden genoemd. Hier treft men zuur stofarm verpakte vleeswaren aan, maar er is ook een grote delicatessen-afde ling, waar niet alleen versgesneden vleeswaren maar ook allerlei andere cu linaire hapjes verkrijgbaar zijn. Uniek is de inrichting van de vleeswarenafde- ling, waar de verkoop fysiek gescheiden is van de snij-afdeling zodat de koeling niet wordt onderbroken. Deze voorzie ning is tot dusver alleen toegepast in de grote AH-superstores. De medewerk sters aan de snijmachine staan overi gens niet meer met de rug naar de klant toe, maar met hun gezicht en via een soort "loketje" (veilig en hygiënisch) worden de bestelde vleeswaren aange leverd. En gratis koffie In het hart van de nieuwe zaak zijn ten slotte de stellingen van de kruideniers afdeling, met zijn vele honderden ver pakte produkten (o.a. een sterk ver groot assortiment Indische artikelen), geplaatst. De brede looppaden beteke nen dat de consument zich zonder veel problemen langs de schappen kan spoeden, en als hij iets minder gehaast is kan hij bij de speciale koffiecounter een (gratis) kopje vers gezette koffie drin- kën, op elk moment van de dag.

Soester Courant | 1994 | | pagina 12