/Tl En oruóRco I CULTUUR WELZIJN T 'Concentus' steunt orgelfonds Open Hof met benefietconcert in Joanneskerk I T\ m Show/concert-avond Tóch weer Volkskerstzang Soest Open huis bij Kunstuitleen Hakim (van Sesamstraat): 'Ali Baba en een stuk of elf rovers' Kunstwerken van Charo Villalobos en Vion in kasteel Groeneveld GROENEVELD O' Nieuws van de bibliotheek Oude orgelpijpen en wijn voor het goede doel la. ve i I 1 'J Zaterdag in Griftland College Julianakoor neemt initiatief over Op 5 november van 10.00 tot 17.00 uur Geen subsidie voor expo in Den Haag van N. v. Ittersum Vrijwilligers Vakature Bank 'Hoed u voor de liefdadigen' NMereldH/inkel Ontwikkelingshulp broodnodig Lezing: chakra's, aurahealing en magnetiseren Kinderboerderij De Vrije Teugel Woensdag 9 november in C-drie Opening door Mies Bouwman Renate Bronk te gast bij PASO V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen in 1995 Kasteelconcert 'Lifetimes Jazzclub en Expositie Nieuwe aanwinsten cd's ^GINA 12 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT y - UH Het Baarns kerkinu/iek-ensenible "Concentus" heeft komende vrij dagavond een benefietconcert in de Joanneskerk (bij C-drie). De opbrengst is bestemd voor het'or- gelfonds van de Open Hof, het kerkcentrum dat momenteel wordt verbouwd. Het concert begint om 20.15 uur en staat onder leiding van Pim Verdonk. Ook de cantor-organist van de Open Hof, Tjalling Roosjen, verleent zijn me dewerking. Op het programma staan o.a. Engelse koorwerken van Wesley, Blow en Humphrey, evenals het beken de "Ave Verum" van Edward Elgar en "Rejoice in the Lord alway" van Geor- ge Rathbone. De toegangsprijs be draagt f 12,50 en dat bedrag komt ge heel ten goede aan het orgelfonds voor de Open Hof. Naast het concert is er vrijdagavond nóg een goede aanleiding voor een be zoekje aan de Joanneskerk, waar de Open-Hoffers al enige maanden onder r)ope- kt ge- heden volop ie eer- skkers a wor- ïeege- op de naken n" en ipop- 'spre- anbe- tings- Soest t o.a. gkan n mi- r vier kans neer. dak hebben gevonden zolang de ver bouwing van het eigen kerkgebouw nog niet voltooid is. In de pauze vindt name lijk een opmerkelijke verkoping plaats: de ca. 125 kleine pijpen van het oude Open Hof-orgel worden verhandeld. De kleinste pijpen (tot 20 centimeter) gaan weg voor de prijs van een tientje; de prijs van de grotere pijpen (per tien centimeter worden ze vijf gulden duur der) loopt op tot 50 gulden (ca. een me ter). Wie belangstelling heeft kan alvast reserveren via tel. 20648 of 17692. Wijn Bovendien wordt deze avond de tradi tie van de wijnverkoop voor de Open Hof-nieuwbouw voortgezet. De com missie Geldwerving o.l. v. Henny Hoge- woning is erin geslaagd een flinke partij uiterst smakelijke maar zeer betaalbare wijn uit Spanje in te slaan, afkomstig van het tophuis Jaume Serra uit de Pe- ,nedès, ten zuiden van Barcelona. Jau me Serra-wijn staat bekend om haar uitstekend kwaliteit en wordt beschouw Op 5 november a.s. houdt PVO haar jaarlijkse show/concert avond in het Griftland College aan de Noorderweg. De avond, die zo wel in het teken zal staan van showgroepen en orkest, begint om 20.00 uur. Donateurs en belang stellenden zijn van harte welkom vanaf 19.30 uur. De showgroepen bestaan uit de drum band, minj- en majorettes. Zij zijn druk in de weer geweest om nieuwe muziek en shows in te studeren. De shows wor den uitgedacht door de instructeur van de drumband en instructrice van mini- en majorettes. Ter ondersteuning van de showgroepen is ook het harmonie orkest aanwezig. Samen met de drum band, maar ook zonder hen, wordt een aantal werken ten gehore gebracht. Hier zijn een aantal werken bij die nog niet eerder zijn uitgevoerd. Zoals aangekondigd heeft de harmonie van PVO zaterdag jl. deelgenomen aan een concert-concours in Veenendaal. Daar werd een tweetal werken gespeeld die beoordeeld werden door een jury. PVO haalde een derde rpijs met ruim 248 punten, waarbij maar vier punten extra nodig waren geweest voor een tweede prijs. Het gemiddelde van de door de jury gegeven cijfers was 7, dus ruim voldoende. Er is al met al een goe de basis gelegd voor verdere concours deelnamen. Op de show-concert avond zullen ook concourswerk'en gespeeld worden PVO zal zaterdagavond een gevarieerd en verrassend programma brengen. Gezien de ervaringen in voorgaande ja ren zal het weer een gezellige avond worden. Een ieder wordt hierbij nog maals van harte uitgenodigd te komen kijken en luisteren. De toegang is gratis. Interesse in muziek en/of show? Bijna elke avond wordt er in het PVO-ge- bouw aan de Rembrandtlaan gerepe teerd; tel. 22268. Op zondag 18 december, 's mid dags om 17.00 uur, wordt in de Julianakerk de traditie van de Volkskerstzang weer voortgezet. Het initiatief is overgenomen door het Julianakoor. Vorig jaar kende Soest voor het eerst sinds jaren geen Volkskerstzang, omdat het organiserend comité er de brui aan gaf. De belangstelling liep nogal terug. Toch blijken heel wat mensen het tradi tionele evenement, waarvan het samen zingen van de overbekende kerstliede ren het belangrijkste onderdeel is, erg te missen. "Veel mensen hebben het heel jammer gevonden dat de Volkskerstzang vorig jaar werd afgeblazen," aldus L. v.d. Hel, bestuurslid van het Julianakoor. De kwestie kwam onlangs ter sprake in de beraadsgroep erediensten van de (gereformeerde) Julianakerk, die zich bezighoudt met de vormgeving van de wekelijkse kerkdiensten. In de beraads groep zitten ook leden van het koor. Het plan werd met instemming van de kerkeraad voorgelegd aan de Raad van Kerken (waarin de diverse Soester ker ken samenwerken). "Maar die voelde er niet veel voor," aldus V.d. Hel. Voor het Julianakoor was dat aanlei ding om het "gewoon nog eens te pro beren", zoals V.d. Hel het omschrijft. "In andere plaatsen gaat het wél goed, waarom dan niet in Soest? Het hoeft al lemaal niet zo groots opgezet te zijn, met dure artiesten en zo. Het gaat ge woon om het samen zingen van kerstlie deren, dat willen de mensen graag." Samenzangfestijn Of burgemeester De Widt ook zijn me dewerking zal verlenen - de traditite wil dat de burgemeester het Kerst-evange lie leest -is nog niet bekend. De toegang zal gratis zijn, aldus V.d. Hel, maar er wordt wel een deurcollecte gehouden. Het Julianakoor zal in elk geval zelf een solistisch optreden verzorgen en rekent erop dat het evenement weer een echt "samenzangfestijn" zal worden. Kunstuitleen Soest houdt zaterdag 5 november van 10.00 tot 17.00 uur open huis. De uitleen aan de Willaertstraat viert dan de Dag van de Kunstuitleen. In Soest wordt het publiek getrakteerd op nieuw werk, gratis koffie, video films over kunstenaars en een ver rassing voor wie een abonnement neemt of cadeau doet. De Dag van de Kunstuitleen is bedoeld voor mensen die nader kennis willen maken deze populaire manier om kunst in huis te halen. Iedereen kan zich on der het genot van een gratis kopje koffie vrijblijvend laten informeren over het lenen van kunst en op zijn gemak de collectie bekijken. Het assortiment kunstwerken is speciaal voor deze dag uitgebreid met een aantal bijzondere aanwinsten, waaronder olieverven, li tho's, etsen, gouaches en keramiek. Het is op 5 november extra aantrekke lijk een abonnement te nemen. Want 'wie besluit op de Dag van de Kunstuit leen lid te worden, mag voor zijn abon nementsgeld geen twaalf, zoals gebrui kelijk, maar veertien maanden lang zijn keuze maken uit de collectie. Het is ook mogelijk een vriend, familielid of colle ga een abonnement cadeau te doen. Al leen deze zaterdag ligt er voor iedereen die een cadeau-jaarabonnement aan schaft een verrassing klaar (zolang de voorraad strekt). De Dag van de Kunstuitleen wordt ge completeerd met een serie actuele vi deofilms over een aantal kunstenaars en stromingen in de beeldende kunst, die zullen worden vertoond. Tenslotte is in het naastgelegen C-drie van 1 tot en met 26 november een ten toonstelling ingericht met werken uit de collectie van de kunstuitleen. Onder de titel 'Vrouwen uit de collectie' is een se lectie gemaakt van werken die door vrouwelijke kunstenaars zijn gemaakt. De expositie is zaterdag vrij te bezoe ken. Het Baarnse kerkmuziek-ensemble tijdens een van derepetities voor het ko mende concert. als een sieraad bij het feestdiner. De wijn is leverbaar in drie soorten: Jaume Serra semi-dulce (wit, lichtzoet), die zijde-achtig zoet smaakt; Jaume Serra blanco seco (wit, droog), een fris se witte wijn; en Jaume Serra tinto Crianza (rood), een levendige wijn met een lange nasmaak, die voor de botte ling enige maanden lang in Amerikaans eiken vaten is bewaard. De prijs is f 9,- per fles (drie voor f 25,-, 6 voor f 47,50,12 voor f 90,-) en die komt ui teraard ook geheel ten goede aan het orgelfonds. Zowel muziekminnaars als orgelpijp verzamelaars en wijnliefhebbers komen aanstaande vrijdagavond in de Joan neskerk dan ook volop aan hun trek ken. Het College van B. en W. zal geen sub sidie verstrekken voor een presentatie tentoonstelling die de Soester kunste nares Nadjezjda van Ittersum binnen kort in Den Haag houdt. Volgens het ambtelijk advies komen alleen exposi ties in Soest, of ten behoeve van de in woners van Soest, voor subsidie in aan merking, zoals ook in de Subsidieveror dening is vastgelegd. Het verzoek wordt dan ook afgewezen. Smitsweg 311, tel. 12630 We denken bij liefdadigheid aan een ouderwets soort vrijwilligers van de ge goede stand uit het verleden. Zij boden hun hulp, mogen wij aannemen, met de beste bedoelingen aan, maar hielden ondertussen hun eigen normen en waarden goed in het oog. Opgelegde hulp dus, waarbij de geholpene voort durend onder een zekere controle stond, en die niet zozeer gebaseerd was op de werkelijke behoefte maar op de veronderstélde behoefte. Over die lief dadigen gaat het deze keer echter niet, wel over de toename van onprofessio nele hulp door mantelzorgers, vrijwilli gers, sponsors en andere 'lekehelpers'. Het devies is: "Behoud het hart in het helpen, maar pak het wel professioneel aan." Het draait allemaal om vier ele menten: betrokkenheid en integriteit, kennis, en vaardigheden. Wat kennis en vaardigheden betreft gaat het vooral om veranderingsmentaliteit en om in houdelijke kennis van het probleem. Alles valt te leren. Vakatures 4-109: Buro Vrije Tijd Soest zoekt vrijwillig(st)er voor telefonische con tacten en coördinatie; Eenmaal per week overleg eawat administratie. Bu ro Vrije Tijd brengt mensen bij elkaar met dezelfde hobby die dat het liefst in gezelschap doen. 5-123: Internationaal Vrouwen Cen trum Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor huiswerkbegeleiding aan meisjes 12-18 jaar. 6-118: Stichting voor hulp aan vluch telingen Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor opvang en begeleiding van asiel zoekers/vluchtelingen. 8-196: Centrum voor verstandelijk gehandicapten Den Dolder zoekt vrij- wiltig(st)ers voor het begeleiden van pupillen, o.a. bij garderobe (enz.) en bezoek aan kapel. 10-111: Voetbalvereniging Soest vraagt vrijwilligers om behulpzaam te zijn bij ontvangst van bezoekende ver enigingen, bestuursleden etc. en bij uit wedstrijden van het eerste team, zater dag, hoofdzakelijk zondag. 12-110: Stichts Landschapsbeheer zoekt vrijwillig(st)ers om scholen te be geleiden bij werk in de natuur; drie a vier vrijwilligers werken samen met do centen in een groep van 50 leerlingen van voornamelijk middelbare scholen. 15-114: Woonvoorziening voor licht verstandelijk gehandicapte jongeren Bunschoten zoekt vrijwilligster die be woonster op donderdagavond van en naar de voetbaltraining in Baarn wil rij den, tegen onkostenvergoeding. Inlichtingen: Vrijwilligers Vakature Bank, Smitsweg 311, dinsdag- t/m donderdagochtend 9.00-12.00 uur, tel. 12630. \y\^bchtincj Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Ontwikkelingshulp is nog altijd brood nodig voor veel Derde Wereldlanden. Dat wordt steeds duidelijker. De We reldwinkel is van mening dat handel met Derde Wereldlanden daartoe een perfect middel is, omdat door (eerlijke) handel te drijven met boeren en produ centen in de Derde Wereld er voor hen een onafhankelijke positie ontstaat. Zij leveren goede produkten: wij betalen een goede prijs. Hoe meer mensen daar ingeschakeld kunnen worden in het produktieproces hoe beter. Zij kunnen daar dan zelf hun levensomstandigheden verbeteren. Dat is de filosofie achter de Wereldwinkels. Omzetvergroting is dus belangrijk. Ruimtegebrek Ook de Wereldwinkel Soest wil, in het belang van de producenten, veel om zetten, maar wordt daarin geremd door plaatsgebrek. Zo kunnen grote stukken als bijvoorbeeld wandkleden en kleding niet in voorraad gehouden worden. U begrijpt het al; de Wereldwinkel zoekt meer armslag. Een grotere winkel op een goede plek met vooral eigen op slagruimte zou ideaal zijn. Maar de We reldwinkel zou ook gebaat zijn met een goede droge opslagruimte (uiteraard tegen betaling) in de omgeving van de Steenhoffstraat 9a. In verband met de drukte rond de ko mende feestdagen is die opslagruimte zeer urgent. Weet u daar raad op, bel dan met voorzitter, Jos Spruit, tel. 18873. Op woensdag 9 november wordt in res taurant V.d. Brink, Soesterbergsestraat 122, de achtste lezing gehouden in de nieuwe serie die georganiseerd wordt door Sylvia van Welzenis en Anita An- singer. Ditmaal komt Frank den Ouden uit Soest, healer en magnetiseur, spre ken over chakra's, aurahealing en mag netiseren. Volgens Den Ouden is magnetisme een bij iedereen latent aanwezige gave. Zijn behandelingen zijn gericht op klachten van velerlei aard bij mensen die in de re guliere geneeskunst niet verder gehol pen kunnen worden. De lezing begint om 20.00 uur. Toe gang: f 15,-. Inlichtingen/reserveren: tel. 20335. Frank den Ouden. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 3 november Van 9.30-11.30 uur is de volwassenen- groep weer actief. Ook om 9.30 uur aanwezig: groep 5/6 van De Drie sprong. Deze leerlingen komen voor het project over Mammoeten, 's Mid dags om 13.15 uur komt groep 7 van de Ludgerusschool voor het project over 'dieren en hun gedrag'. Vanaf 15.45 uur zijn Soraya, Kim en Martina de jari ge kinderen die met hun vriendjes hun verjaardagsfeest komen vieren. Vrijdag 4 november Om 9.30 uur komt groep 1/2 van de Van der Huchtschool bij Titia op de zolder voor de les over voortbewegen van dieren. Om 15.45 uur komen Ste- fan, Katerine en Sanne hun veijaar- dagsfeest vieren en zij nemen ieder zo'n 10 vrienden mee. En dan: de avond waar veel kinderen van 7 tot en met 12 jaar naar uitzien: de kinderdisco. Van 19.00 tot 20.30 uur leuke muziek, acti viteiten en dansen maar. Het kost twee gulden per persoon. Zaterdag 5 november Vanaf 13.30 uur zijn Laura, Nathan en Mathijs onze jarige gasten. Zij nemen veel vriendjes mee en gaan leuke activi teiten doen. Ook bestaat de mogelijk heid te helpen bij de verzorging van de dieren. Maandag 7 november Om 16.00 uur zijn de kinderen van de ■kleintjesknutselclub weer actief met hun bezigheden. Ook om 16.00 uur zijn de kinderen van de toneelgroep bezig. Dinsdag 8 november Om 16.00 uur start de boerderijclub. Ook om 16.00 (tot 17.30 uur) de kook club. Iets lekkers maken en dan zelf opeten, dat is feestelijk! Woensdag 9 november Van 9.30-11.30 uur: peuter/ouderac- tiviteit. Om 14.00 uur geeft de toneel groep van de kinderboerderij haar nieuwste voorstelling voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Hakim Traïdia studeerde toneel en pantomime aan de toneelaca demie in Parijs. Door jarenlang mime te spelen op straat heeft hij zich ontwikkeld tot een flexibele, veelzijdige 'performer'. Naast zijn doorlopende medewerking aan Sesamstraat en regelmatige optre dens in diverse tv-programma's, is hij begonnen met het maken van familie voorstellingen. In het komende seizoen is hij te zien met zijn nieuwste voorstel ling 'Ali Baba en een stuk of elf rovers', een bewerking van het bekende sprookje uit duizend-en-een-nacht. Het is een afwisselende jeugdvoorstel ling voor kinderen vanaf vijf jaar met muziek, toneel en pantomime. Hakim speelt ditmaal samen met zijn Algerijn se toneelleraar Hafidi Salah. Voor de liedjes maakt hij gebruik van de bewer king in dichtvorm die Willem Wilmink van Ali Baba maakte. "In Perzië voor 1000 jaar woonden twee broers vlak bij elkaar. Cassim, die rijk werd door zijn trouwen, bezat een huis met bijgebouwen. Maar Ali Baba hakt hout, van vroeg tot laat in 't stille woud. Hij kan door dit inspannend le ven, zijn vrouw en zoon te eten geven. Toen Ali Baba op een dag, vanuit het bos één stofwolk zag, die over 't veld kwam aangedonderd. Toen heeft hij zich snel afgezonderd en klom niet zon der handigheid, een hoge boom in. 't Werd ook tijd. Je zag aan kleding en ge baren dat deze stofwolk rovers waren." Hakim in een scène uit 'Ali Baba'. Foto: Pief Weyman (uit de bundel van Willem Wilmink.) 'Ali Baba' is te zien op woensdagmid dag 9 november om 14.00 uur in C-drie. De toegang is: f 6,- (kinderen) en f 8,50 (volwassenen). Kaarten zijn te reserveren bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188, ma. t/m vr. 9,00-16.30 uur, of bij VW Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075, ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur en zat. 9.00-12.00 uur. In kasteel Groeneveld is tot en met 20 november een expositie te be wonderen van bronzen beelden van Vion en olieverfschilderijen van Charo Villalobos. De officiële opening wordt a.s. zaterdag ver richt door Mies Bouwman. Vion (bronzen beelden) is autodidact. Zij exposeerde eerder in Amsterdam, Helmond en Den Haag en wordt geïn spireerd door de mens en zijn bezighe den. Haar bronzen scheppingen getui gen van liefde, tederheid, vrolijkheid, warmte en geluk. De musicerende mens leverde de inspiratie voor haar meest recente beeldenserie. Charo Villalobos studeerde in Barcelo na en sinds 1975 aan de Rietveld Aca- Op uitnodiging van PASO komt Rena te Bronk op donderdag 3 november naar Soest. Het is de bedoeling dat ze helderziende waarnemingen verricht aan.de hand van voorwerpen die de be zoekers meenemen. De bijeenkomst vindt plaats in het club gebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 2,50 gulden voor leden en 7,50 voor niet-leden. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Weet wat je eet We eten allemaal, elke dag opnieuw. Maar wat is nu eigenlijk gezonde voe ding? In deze cursus wordt u op speelse wijze duidelijk gemaakt wat goede voe ding is, welke voedingsstoffen een mens nodig heeft en in welke levensmiddelen deze stoffen voorkomen. Ook wordt u geleerd recepten aan te passen zodat u minder vet gebruikt, terwijl het eten toch smakelijk blijft. Brengt u voor de eerste les pen en papier mee. Aanvang: maandag 23 januari 1995, 20.35-22.05 uur. Docente: mevr. A. Genuit. Cursusadres: Mavo Soest, Va leriaanstraat 167a. Aantal lessen: 5. Cursusprijs: f 65,- (materiaalkosten f 10,- via docente). Indonesische keuken voor gevorderden In deze cursus die een vervolg is op de Indonesische keuken voor beginners, worden de wat meer ingewikkelde ge rechten uit de Indonesische keuken klaargemaakt. O.a.: kwee lapies (spek koek), rempejek, sejoer oblok-oblok, rendang, sambal goreng kering kentang e.d. Ook als u al wat ervaring heeft met de Indonesische keuken kunt u aan de ze cursus deelnemen. In verband met de beschikbare ruimte wordt er in twee groepen gewerkt: een "koude keuken" en een "warme keuken". Iedere cursist komt in beide keukens aan bod. Na het koken worden alle gerechten geproefd en kunt u wat meenemen voor de thuis blijvers. Ook de receptuur krijgt u mee naar huis. Brengt u voor de eerste les een theedoek, schort, groot mes, klein mesje, snijplank, vijzel, bakjes en even tueel een wadjang mee. Aanvang: dinsdag 24 januari 1995, 19.30-22.00 uur. Docente: mevr. A. Genuit, Cursusadres: Bakkerij van Buuren, Nieuweweg 19. Aantal lessen: 4. Cursusprijs: f 105,- -f ingrediënten f 30,- (stencilkosten via docente). Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a. Tel.: 22195. Kan toor geopend: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en don derdag van 10.00-13.00 uur. Een bronzen beeld van Vion. demie. Recente solo-exposities vonden o.a. plaats in Haarlem, Amsterdam en Hilversum. De natuur is haar inspiratie bron, vooral de Hollandse luchten, bo men en waterpartijen. Haar landschap pen zijn krachtig, expressief en kleur rijk. Openingstijden: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 10.00-17:00 uur; zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant KASTEEL Tel. 02154-20446 De Baarnse Muziekkring organiseert op zaterdag 5 november weer een kas teelconcert in de Hasselaerzaal van Groeneveld. Abbie de Quant (fluit) en Elisabeth van Malde (piano) spelen werken van Kuhlau, Bohm, Jolivet, Schumann, Martin, Fauré en Taffenel. Aanvang 20.15 uur. Toegang f 20,-; pas65 f 18,50. Steenhoffstraat *|e|. 195^ nber: eiden lubbelet^ .'LifeiiiD* e bio#0, ■telling arden prkenni^ orbe# dit te1 van hetfr ega's^- lankelij^ Istaterio?' plodra®f _ideCfe Zhang I het gemt vast eind? kkoordj en ontë' Lifetimcs' s de tegen- llitieke tf Donderdag 3 Tweemaal ondei in Cannes 1994 Slechts drie dagen na ning in Cannes verscl al in de grote NederlSk bi(rfa 11 Het is een bewijs vooi als regisseur eerst moi fen door de censuur krijgen. Opvallend is regisseur Zhang Yirrn heeft bekend tot het g( lodrama waar hij en zij; Vijfde Generatie zich gen hebben verzet. DU geen waardeoordeel: h< immers een van de pijk se cinema. Bovendien v een realistische wendinj terwijl zijn vorige films den met een pathetisch de laatste scène*nu allei drukkelijk. Ook de titi schijnt zo te moeten het leven gaat door, onds slagen van het lot en d< pressie. De veerkracht van de doot Zhang bewonderde 'gewoRnensetfs daar in principe tegen bestand. Tragedie In een melodrama is het noodlot een belangrijker motor van handeling dan de sociale en politieke mechanismen Met ironie en groot gevoel voor absut diteit beziet Zhang de levensloop van een echtpaar vanaf de jarenJt^jertig tol zeventig in onze eeuw. De man komt uil een gegoede familie en bezit gronden een huis. Aan het begin van de film vet- liest Fughi zijn rijkdom (en zijn echtge note) door een verslaving aan het gok ken. Als zwerver scharrelt hij toch een bestaan als poppenspeler bij elkaar. In de Chinese Burgeroorlog neemt hij aanvankelijk dienst bij de Nationalisten om uiteindelijk te eindigen als veteraan van het communistisch Volksbevrij dingsleger. Na de overwinning van Mao, wordt Fughi doorzijn vrouw in genade aange nomen. Zij zullen hun zoon en dochter later verliezen in omstandigheden die sterk worden beïnvloed door het optre den van de Rode Gardisten. De regis seur heeft er geen behoefte aan het poli tiek systeem ten tijde van Mao té ont maskeren. Hij staat eerder stil bij de groteske en absurde maatregelen tij dens de Grote Sprong Voorwaarts. Met „Lifetimes" bewijst Zhang dat hij nog steeds een inventief regisseur is die een verhaal schitterend kan vertellen.* Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50, cjp/65+ f 5,00. Zaterdag 5 november: Voor deze avond organiseerde Alexan- der Blaak, Triple-X Art Agency, in sa menwerking met Maijan Bakker een groepsexpositie van: Lilian van den Bergh, Nico van den Bergh, Cisca Bog- man, Simone Bosch, Randa Fawzi, Eric Herdes, Anne Kittelmann, Gerald Le- wis, Jaqueline Lamme, Domingos Mar- tins, Chantz Perkins, Robert Penne- kamp, Judith Polak, Dhyan Tura, Mo- niek Voulon, Guus v/d Werf. Van deze kunstenaars zijn naast schilderijen, eni ge sculpturen en aquarellen te zien. De expositie wordt geopend om 21.00 uur met, zoals gebruikelijk in Artis- hock, live jazz door Perron 5B, waarin onder andere saxofonist Semmy Prin sen en pianist Cesar Stormvogel te ho ren zijn. Tot en met 20 november is de expositie nog te bezichtigen op zaterdag en zon dag van 13.30-17.00 uur, op telefoni sche afspraak (02155-16751). ZANGLES LICHTE MUZIEK NIEK VAN KLAVEREN 033-654102 8 stichting openbare bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 32 Callas', Maria: La divina 3. Maria Callas zingt op deze cd aria's uit bekende en minder bekende ope ra's. 00 Dvorak, Antonin: Symfonie no. 9 op 95. Mooie Tsjechische live-uitvoering van deze bekende symfonie, die 100 jaar geleden voor het eerst werd uit gevoerd. 34 Lehar, Franz: Die lustige Wit- we. Sprankelende Engelstalige opname door o.a. The Glyndebourne Cho rus. 25 New Percussion Group of Am sterdam: A poet in New York. De Spaanse componist Rafael Reina schreef dit stuk speciaal voor de Slagwerkgroep' Amsterdam. Niet-klassiek 73 Brecker Brothers: Out of the loop. Tenor-saxofonist Michael Brecker en zijn broer, de trompettist Randy Brecker, spelen op deze cd een mix van jazz-stijlen. 78 Dijk, De: De blauwe schuit. De belangrijkste thema's op deze cd zijn liefde, vuur en zeelui. Bevat ook een mooie vertolking van 'Amster dam' van Jacques Brei. 78 Gordon: Now is the time. Deze keer een Engelstalige cd van de populaire Amsterdamse zanger. 76 Grant Forsyth: Warm feeling. Opnieuw een geslaagde cd van dit succesvolle duo, voor de fans van country-music. 60 Hazes, André: Al 15 jaar ge woon André. Ter gelegenheid van zijn 15-jarig ar tiesten jubileum uitgebrachte dub- bel-cd. 78 If 1 were a carpenter. Eerbetoon aan het duo Richard en Karen Carpenter, vertolkt door o.a. Bettie Serveert, 4 Non Blondes, e.a. 63 Streisand, Barbra: The concert. Dubbel-cd met een registratie van een optreden in Madison Square Garden in New York. 78 Van Dik Hout: Van Dik Hout. Opgewekte Nederlandse popmu ziek voor een groot publiek van deze debuterende groep. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13