Hees en SEC krijgen loon naar werken WZ'49 walst over VOP heen: 6-1 Fluitisten werken Smeeing/BDC tegen Divisie lonkt al voor Stam/SoVo( "U kunt nu niet met een 'nul' komen" TAFELTENNÏffT Amersfoorters heren niet thuis in hoofdklasse Installatiebedrijf j. cornelisse bv. p H Licht- en krachtinstallaties WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Beter combinerende rood-witten hebben geen kind aan tamme groen-witten VOETBAL zaterdag Acht tegenstanders teveel van het goede voor handballers HANDBAL Weer geen punten voor MHC Soest Heren komen sportieve en mentale inzinking te boven VOLLEYBAL Abonnement Shot op puntendeling j wederom verlengd René van Zee breekt lans voor sport op afscheidsreceptie Makelaardij o.g. WZ'49 stond ondanks het feit dat de tegenstander VOP,was, voor een moeilijke wedstrijd. Iedereen verwachtte een overwinning, zelfs één met een hoge einduitslag. VOP had tenslotte vele nederla gen achter de rug en bijna allen vrij groot. Dat Peter en Gert van de Munt na lange tijd hun opwachting weer maakten, deed de gedachte sterken. WZ'49 begon dan ook overtuigend. Vanaf het eerste fluitsignaal werd VOP de duimschroeven aangezet en al gaan de steviger aangedraaid. De ene na de andere aanval golfde over de VOP helft en het wachten was op het moment waarop de defensie zou bezwijken. Na menige kans die door een gebrek aan kracht en precisie werd gemist, was het Joep Akkerman die de ban brak. In de I' 22ste minuut vond hij na een lichaams schijnbeweging met een schuiver het doel van de Amersfoortse keeper. Vanaf dat moment was alle twijfel over de uiteindelijke twee punten verdwe nen. Zeker na de tweede goal die vijf VOETBAL zaterdag minuten later een feit was. Cees Jan de Vries was vrij gelaten door de VOP ver dedigers en kon de voorzet van Frank Baars vrij inkoppen. Tot op dat mo ment was VOP nog niet éénmaal voor het doel van keeper Mare Brouwer ge weest. De eerste echte mogelijkheid voor VOP was echter wel bijna gelijk raak. Linkerspits Cees Dijkhuizen, ver uit de beste man bij VOP, kwam alleen niet verder dan een schot op de paal. Enigszins geschrokken door deze plaagstoot boorde Ton Wolfsen alle hoop bij VOP vlak voor rust de grond in. Een vrije trap van ca. twintig meter, krulde Wolfsen fraai om de niuur in de kruising. Na rust ging WZ'49 voort op de voor rust ingeslagen weg en liet VOP bij tijd en wijle alle hoeken van het veld zien. Cees Jan de Vries bracht de equipe van Bajema met twee doelpunten op een 5-0-voorsprong. Allereerst legde de za terdag bijzonder ijverige Frank Baars de bal panklaar op het hoofd neer. daarna was op aangeven van Joep Ak kerman een pegel met,het linkerbeen doeltreffend. Na deze comfortabele voorsprong bracht de wisseling Bram van de Munt voor broer Peter en Roy Huisman voor Gert van de Munt een kleine oprisping in het spel van WZ'49. Niet dat beide spelers iets te verwijten viel, maar de automatismen van de voorgaande mi nuten waren weg en zo ook de concen tratie. VOP maakte daar dankbaar ge bruik van en redde de eer door voor open goal te scoren. Vlak voor tijd bracht WZ'49 de marge weer op vijf toen na een subtiele voetbeweging van Roy Huisman Frank Baars vrij gespeeld werd, die daarna gemakkelijk kon sco ren. Telefoon (02155) -1 30 14 Kampioenen,' luidde de «lel van één van de vele liedjes die zaterdae- "hallen De keü?e"vL ha?e"k00r °Ver he' hoofdveld va" Hees lieten aha ,aa mel °Pgenomen nummer was ongetwijfeld 80 Cobu Bovs kan3 Hne°8 ""loverdreven- Mtt acht punten achterstand op Cobu Boys kan Hees nooit meer een rol van betekenis spelen als het om de bovenste plaats gaat. Hetzelfde geldt voor SEC dat door de zatetdaelln ha 'lerbV n0g verder achterop raakte. Werken 8 het trstlld tussen de winnende en de verliezende ploeg. Hendrik-Jan de Boer, opgegroeid bij Hees maar trainer bij SEC, schudde mismoedig zijn hoofd. "Hees gooit er meteen een schepje bovenop, wij niet We hameren er steeds op. Wij hebben de betere spelers, maar we vergeten te werken. Ik heb geen idee hoe dat komt, ik weet ook niet hoe we dat erin moeten krijgen." Collega Teus Kommer had wel een tip. Hij kampte nog niet zo lang geleden met hetzelfde dilemma. "We hebben te lang met de gedachte gelopen, dat we kun nen winnen zonder arbeid te verrichten. Het heeft ook met concentratie te ma ken. Een wedstrijd winnen, dat helpt. Maar of dat zo blijft, weet ik niet. Het kan de volgende wedstrijd zo weer an ders zijn." Of De Boer daar mee is geholpen, blijft de vraag. "We komen al enkele wed strijden achter elkaar snel met 1-0 ach ter en dan is het gebeurd. Er is niemand die het vuurtje kan aansteken. Als we een leider in het team zouden hebben, zouden we dit probleem misschien niet hebben. Qua voetbal is het de laatste' weken wel goed (behoudens tegen Hees-red.), maar wc spelen te tam." Ook de wedstrijd tegen Hees was am per begonnen of Jan Willem Verwoerd kon de bal al uit het net halen. De vroe ge treffer van René ten Haaf (na ander halve minuut) was natuurlijk een fikse duw in de rug voor de rood-witten. Kommer overdreef niet toen hij na af loop zei dat Hees voor rust 'dik afstand' had moeten nemen. In de defensie van SEC ontbrak ieder spoor van structuur en organisatie en de groen-witten had den de mazzel dat Verwoerd een aantal goede reddingen op zijn naam schreef. Bovendien hielp de lat een keer bij een vrije trap van Danny Brandenburg. Experiment Met Brandenburg was meteen de beste speler van het veld genoemd. De aan valler was tijdens de Soester kampioen schappen bij wijze van experiment al eens op het middenveld geposteerd. Een week voor de ontmoeting met SEC zette Kommers' vervanger Gerard van den Brink hem wederom op de meest centrale plek. Dat was toen zo goed be vallen, dat Brandenburg zijn nieuwe positie behield. Brandenburg sjouwde, was bij veel aanvallen betrokken en was drie keer dicht bij een doelpunt. Kom mer: "Danny was meer aan de bal en daarom bleef Hees langer in balbezit." Hees combineerde beter en sneller en beschikte over meer spelers die een te genstander konden uitspelen. De Boer verbaasde zich over het feit dat geen Seccer hetzelfde kon doen. Richard de Bruin, een speler van wie een indivi duele actie mag worden verwacht, be gon al te zweten van angst als de bal in zijn buurt kwam. De Boer: "Hij speelde slecht, omdat hij bij Hees heeft ge speeld." Typerend voor de malaise bij SEC was ook dat Krijn Schouten de middenlijn niet overkwam, terwijl hij bijna elke wedstrijd wel bij een doel punt is betrokken. Al gauw had niemand veel over voor de kansen van SEC. Erwin de Gier ver dubbelde de voorsprong in de 22ste mi nuut met een kopbal. Ook toen was er sprake van chaos en onzekerheid in de achterste lijn van SEC. Hees verzuimde de wedstrijd in die fase te beslissen. En toen was daar ineens Teus Verwoerd, de enige Seccer die in staat was iets met de bal te doen. Hans Uitdenboogaard twijfelde bij een diepe bal en werd om speeld door Verwoerd: 2-1. Dezelfde speler zag even later dat Uitdenboog aard wederom te ver van zijn doel stond. De verre vollev stierf op de lat. De Boer en Kommer waren het erover eens dat de laatste tien minuten van de eerste helft niet in het beeld van de ove rige tachtig minuten pasten. Kommer: "We hebben tien minuten niet ge speeld." En De Boer: "Toen die bal op de lat kwam, dacht ik dat we weer in de wedstrijd zaten." Onbegrijpelijk Het was daarom eens te meer onbegrij pelijk dat SEC zo mak uit de kleedka mer kwam. Kommer, die vanaf het eer ste fluitsignaal een scherper SEC had verwacht, kon dat natuurlijk geen pro bleem vinden. De Boer, die meer me ters aflegde dan welke speler dan ook, omdat hij na afloop naar zijn woning in Amersfoort terug rende, wandelde nog steeds hoofdschuddend het veld af. Dat de tweede helft als een kaarsvlam doofde, was jammer. Slechts Danny Brandenburg en Johan van den Brink (in de rust de vervanger van Paul Ca- stein) .wakkerden het vuur een paar keer aan met wat bevliegingen op links. Waar Brandenburg net één actie teveel wilde/moest maken, gaf Van den Brink telkens goed voor. En bij de derde keer kon Edwin Lazonder, zonder de bal goed te raken, bij de tweede paal intik ken. Dat was een kwartier voor tijd. De wedstrijd werd drie minuten later ontsierd door een rode kaart voor Peter van den Hoek. Hij trapte na een aanva ring met Edwin de Jong van SEC ge meen na. Scheidsrechter W. van Barne- veld nam één van zijn weinig goede be slissingen en stuurde de geblesseerd ge raakte linker vleugelverdediger van Hees weg. Weer drie minuten later trok Van Barneveld geel voor Aart Broek. Maar wat het meeste bleef hangen na het duel, was dat beide ploegen loon naar werken kregen. Foto: Aldo Allessie Tjeerd Altena probeert schou derklopjes te geven aan Johan van den Brink die ergens onderop ligt. De spits die Paul Castein in de rust afloste, stelde na een knappe actie Edwin Lazonder een kwartier voor tijd in staat om 3-1 te maken. "We wisten van te voren dat we tegen acht man zouden spelen. Daar heb ben we ons op ingesteld, maar op een gegeven moment wordt het heel moeilijk om dan toch je mond te houden." Arjan Roest, aanvoerder van Smeeing/BDC, vond dat de scheidsrechters teveel hun stempel hadden gedrukt op het duel met het vierde team van Aalsmeer, het handbalbol- werk van Nederland. De openingswedstrijd werd door het Soester team met 21-20 verloren en dat terwijl Smeeing/BDC vanaf 1-2 tot een mi nuut voor tijd de leiding had gehad. Het begon al in de eerste helft toen Smeeing/BDC met goed handbal naar 4-9 was gerend. In de fase die daarop volgde, kreeg Aalsmeer drie dubieuze strafworpen toegekend en mocht een speler van de thuisclub in de cirkel gaan staan, voordat hij met succes afdrukte. In de rust stond Smeeing/BDC nog steeds met 10-13 voor. "Maar als het 6-13 staat, krijg je toch een heel ander verhaal," merkte de teleurgestelde Roest op. Het vierde team van Aalsmeer bestaat uit een aantal ex-landskampioenen. Eén van hen speelde vorig seizoen nog in de eredivisie. Roest: "Die jongens zijn bekend en mogen veel meer doen en zeggen. We wisten het. Op zich heb ben wij vijftig minuten lang een goede wedstrijd gespeeld. Als je dertien keer scoort in de eerste helft, zegt dat al ge noeg. Natuurlijk hebben sommige nieuwe jongens weinig ervaring en dat is tegen een ploeg als Aalsmeer dode lijk. Maar het enige dat we ons zelf kun- nen verwijten, is dat we in twee overtal- situaties niet hebben gescoord." Inconsequent De leiding ging na rust vrolijk verder met inconsequent fluiten. Cirkelloper Patrick van Gardingen werd van links naar rechts gesmeten, maar straffen werden er niet uitgedeeld, laat staan dat Smeeing/BDC een zeven meterworp kreeg. Volgens Roest was zijn ploeg ze ker twee van die vrije pogingen onthou den. Hoewel Smeeing/BDC in de tweede helft steeds minder de voorkeursbehan deling voor Aalsmeer 4 kon accepte ren, hield de ploeg tot kort voor het ein de de voorsprong van één tot drie doel punten vast. Vijf minuten voor tijd was het nog 18-20, twee minuten later 19-20. In die fase werd de bal tweemaal richting de cirkel van Aalsmeer 4 ge- passt. Opnieuw werd duw- en trekwerk door de vingers gezien. Dat leverde twee break-outs op en uit de laatste kwamen de Noordhollanders veertien seconden voor tijd voor de tweede keer in de wedstrijd op voorsprong: 21-20. Ook toen gedroegen de spelers van Aalsmeer zich tegen de regels door voor de spelhervatting de bal al op de helft van Smeeing/BDC tegen te hou den. Wie had gedacht dat de scheids rechters de tijd zouden stilzetten, kwam bedrogen uit. Dames Het damesteam ging zondag fris van start in de zaalcompetitie. De wedstrijd in Beukendal tegen Nijenrodes werd met 8-7 gewonnen. Het duel met de ploeg die vorig seizoen net niet was ge promoveerd, werd gekenmerkt door harde duels, tijdstraffen en gele kaar ten. Dat Smeeing/BDC halverwege met 5-3 achterstond, was enigszins geflat teerd. De thuisclub miste te vaak gevoel voor richting in de afwerking. In de tweede helft lag dat anders. Toen werd het goede spel van Smeeing/BDC om gezet in vijf doelpunten. Karin Dorre- stein en Ilona van derGrift scoorden ie der tweemaal. De overige treffers kwa men op naam van Gea Stavast, Reni Brouwer, Sandra Bargebos en Petra Voskuilen. *4 w wJSiiM Na een korte herfststop is de hoc- keycompetitie weer van start ge gaan. Het eerste herenelftal moest aantreden tegen het sterke Span- derbosch. Soest kwam in de eerste helft snel op achterstand en kon daarna de vele kansen niet benut ten om op z'n minst een wedstrijd puntje te vergaren. Soest zal in de komende wedstrijden punten moeten vergaren om definitiel afscheid te nemen van de onderste re gionen van de ranglijst. Na het onver wachte verlies van twee weken geleden moest het team van coach Henk Hugen het opnemen tegen het sterke Spander- bosch. Soest, dat gebrand was om de Hilversumse ploeg de punten afhandig te maken, moest toezien hoe Spander- bosch al na vier minuten via een straf- corner de score kon openen. De Soesters lieten zich na dat moment niet uit het veld slaan en zochten voort durend naar openingen om de Hilver sumse verdediging te verrassen. Een paar maal bracht Soest de Hilversum mers aan het wankelen maar met kunst en vliegwerk kon iedere keer de aanval worden gepareerd.' In de tweede helft was Soest de betere ploeg. Maar on danks de aanmoedigingen van het pu bliek wilde de hockeybal niet achter de goaly van Spanderbosch. Dames Keren de heren van Stam/SoVo- Co na zeven jaar terug op divisie niveau? Die vraag brandt al na vijf wedstrijden op de lippen van de aanhang. Niet zo vreemd na de zwaarbevochten 2-3-zege die de volleyballers donderdag op SSS 3 boekten. Twee uur en zeven minu ten hadden ze nodig om tot een voorsprong van drie wedstrijdpun- ten uit te lopen op de tot nu toe voornaamste concurrent. De ploeg uit Soest begon ijzersterk, zakte vervolgens vooral mentaal in, maar stelde orde op zaken op een manier die een titelkandidaat ei gen is. De start van Stam/SoVoCo was over donderend. Door een sterke service van de Soesters konden de Barnevelders hun ei in de eerste set niet kwijt. De ploeg van Muijs blokkeerde vrijwel al les en sloeg bijna elke bal binnen de lij nen tegen de grond, mede doordat John van Brummelen zijn spelers met de re gelmaat van de klok voor een eenmans blok vrijspeelde. Al na zestien minuten kon SSS 3 haar wonden likken (4-15). De thuisclub herstelde zich, deels door dat de servicedruk van Stam/SoVoCo afnam. Spannende ontwikkelingen wa ren het gevolg. SSS 3 kreeg acht setpun- ten, maar slaagde er niet in die te verzil veren. Het werd 14-14, 15-15 en 16-16. In die fase kon Stam/SoVoCo tweemaal de set afmaken. Dat lukte niet, waarna SSS 3 het tiende setpunt wel vertaalde in winst (17-16). De klap kwam hard aan en dreunde na door enkele dwalingen van de leiding. Daar kwam nog eens bij dat Coen Werkhoven met een pijnlijke knie naar de kant verhuisde. Om op het midden plaats te bieden aan de enige vervanger Sander Rasker, verdween Arno van Eekeren naar de buitenkant. Op die po sitie kwam hij minder tot zijn recht en dat zou later worden teruggedraaid (nadat Werkhoven tot tweemaal toe te vergeefs een nieuwe poging had ge waagd het spel ongehinderd te hervat ten). In de derde set kwam evenwel naar bo ven dat Stam/SoVoCo op het mentale vlak nog geen kanshebber op.de titel is. Te veel spelers hielden zich te vaak be zig met randverschijnselen in de onper soonlijke hal en liepen rond als een kip zonder kop. SSS 3 rook het bloed en dronk het even later (15-9). Op 11-6 in de vierde set gaf zelfs Bram Muijs geen cent meer voor de kansen van zijn team. "Maar dan ga ik juist tegen ze in. Ik zag die koppies hangen, maar juist dan moetje voor de setwinst gaan. Dat deed ik als speler ook, al stond ik met 13-4 achter," aldus de trainer/coach. Uitgerekend op het moeilijkste mo ment hervonden de Soesters, met Ron Goethals in een absolute hoofdrol, zich. De service werd weer wat moeilijker, de blokkering was beter verzorgd, Goet hals bleef meppen, Van Eekeren scoor de weer vanaf het midden en af en toe lachte ook het geluk de ploeg weer eens toe. Puntje voor puntje slopen ze dich terbij en de beloning kwam op 12-15. Vanaf dat moment waren de kansen voor de tweede maal in hettenerverende duel gekeerd. Vanaf 2-3 in de laatste set hield Stam/SoVoCo de leiding en waar een half uur daarvoor niemand meer op had gerekend, gebeurde toch. Stam/ SoVoCo trok met 11 -15 de vijfde set en de wedstrijd naar zich toe en deed Muijs daarmee veel plezier. "SSS heeft een hele sterke ploeg en als je in deze hal met 3-2 wint, wil dat wat zeggen." Op hun weg naar de derde divisie kun nen de heren komende zaterdag even ruiken aan dat niveau. Stam/SoVoCo speelt zaterdag in Amsterdam tegen Armixtos dat onderin die derde divisie bungelt. Het betreft een duel in de eer ste ronde van de nationale beker, waar aan Stam/SoVoCo als houder van de districtsbeker mag deelnemen. Dames Tegen hét onervaren Longa'59 herstel den de dames van Stam/SoVoCo zich met een 3-0-zege. Ongeveer vijf kwar tier mochten de voornamelijk jonge te genstanders tegen sputteren, al namen ze dat in de laatste set iets te letterlijk op (16-14), iets wat de gastvrouwen eerder aan zichzelf hadden te wijten. Daarvoor was het al 15-9 en 15-8 geworden. De wedstrijd was er niet één van een hoog gehalte. Daarvoor bracht Lon ga'59 te weinig niveau mee, terwijl Stam/SoVoCo zich af en toe liet verlei den om ook in de modderplas te stamp voeten. Meest opmerkelijke speefflfewas on getwijfeld Marianne Goebfeitüs die vo rig seizoen moest plaatsmajcêfi voor Er na Boonzaayer en sporadrat ntocto spelen. Dit seizoen viel ze1 soms al 'als dubbele wissel' in om achterin één rondje mee te draaien. Datteebeurde ook zaterdag in de eerste setanaar dit maal liet Servaas Klute zijnjrste keus Boonzaayer, die van LongaW afkom stig is, aan de kant en mochtftpebertus tot het einde blijven staan. De kleinste speelster van het veld speelqa^ stak verdedigend met kop enT boven iedereen uit. Opvallend was ook dat Judiij der werd gewisseld. Niet lang daarvoor had ze staan foeteren op onder alnderen Paulien Visser die een ongelukkige wedstrijd speelde en voor haar zelfver trouwen eerder had moeten worden ge wisseld. De wissel had wel effeqgj Want toen Longa'59 de achterstancflin de derde set had goedgemaakt eri zelfs dreigde te winnen, was het met name de geprikkelde Lazonder die gewoqh raak mepte. bed en Net als een week eerder moest Shot op achterstand komen om het gewenste niveau te bereiken. Tegen De Tref- hoek werd een 2-5-achterstand goed gemaakt. Daarmee verlengden de ta feltennissers hun abonnement op pun- tendelingen (5-5). De cruciale partij in de wedstrijd was die tussen Aksel van Elteren en Tonny Heynen. De Soester verloor de eerste game met 10-21 en herstelde zich door tweemaal met 22-20 te winnen. Van Alteren had er ook al drie games op zit ten in zijn partij tegen H. Gierveld, die hij verloor (21-23, 21-9, 18-21). Alle andere partijen werden in twee games beslist. Martin Fransen speelde bij vlagen goed, maar kwam desondanks maar één keer tot winst. Dat was tegen M. Kiewit (21-18, 21-14). Evenals Van ElterenF zorgde Berend Jonker voor twee pun ten. Het zou gemakkelijker zijn om te vertellen wie er niet waren op de afscheidsreceptie van René van Zee. Het clubhuis van AV Pijnen burg, één van de dromen die hij verwezenlijkte, was bij lange na niet toereikend om plaats te bie den aan de stroom mensen die Van Zee de hand wilden schudden. Uit alle geledingen kwamen ze zater dagmiddag naar de Wieksloterweg om Van Zee te bedanken 'voor alles' en succes te wensen in Bad Hofgastein, het Oostenrijkse ski-oord, waar hij een baan in een revalidatiecentrum heeft aanvaardt. Uiteraard veel atleten van ontelbare verenigingen, maar ook ver tegenwoordigers van andere takken van sport, collega-bestuursleden van de Vereniging Sportraad Soest, (ex-)wet- houders, raadsleden en iedereen die verder nog niet is genoemd, wilden er bij zijn. Omdat Van Zee dat verdiende. Vlak voor zijn verhuizing, een maand geleden, pleitte hij nog voor overheids steun voor de sport. "Als ze zeggen dat sport duur is, bestrijd ik dat. In absolute cijfers klopt het wel, maar kijk eens hoe veel vrijwilligers er in werken. Kijk eens naar de effecten,'jeugdleden van sport verenigingen hangen niet op straat rond," zei hij toen. Tijdens zijn afscheidsreceptie brak hij weer een lans voor de sport door Ries van Logtenstein een duidelijke bood schap mee te geven. "We weten dat u graag sportwethouder wilde worden. De sport heeft dat gesteund. Maar dan kunt u niet met een 'nul' komen," doel de Van Zee op de ingezette bezuinigin gen en de komende kerntakendiscussie van de Soester gemeenteraad." In de informele sfeer onderhield Van Zee zich met onder anderen Marcel Klarenbeek (midden) die in en rond 1980 grote triomfen vierde als atleet. Van Zee was in die tijd de fysiothera peut van de succesvolle Soester. "Jam mer dat ik hem nooit heb getraind," al- Voormalig top-atleet Marcel Klaren - beek middenen Sportraad-bestuurs lid Jan Paauw (rechts) waren onder de honderden mensen die zaterdag René van Zee uitzwaaiden. Foto: Aldo Allessie dus Van Zee die onder anderen Eva Janssen begeleidde op weg naar drie nationale titels en die de talentvolle hardloopster van afstand zal blijven on dersteunen. Ook Jan Paauw was er. Met hem werkte Van Zee op verschillende fronten sa men. Vroeger in atletiekkringen, later bij volleybalvereniging Stam/SoVoCo (waar Paauw als voorzitter en Van Zee als manager van het eerste damesteam veel met elkaar hadden te maken) en de laatste jaren in het bestuur van de Ver eniging Sportraad Soest. Van Zee vindt zelf dat niemand onmis baar is. Maar velen missen hem nu al, ook al weten ze dat hij bij AV Pijnen burg een aantal zaken, waaronder de Sylvesterloop, blijft regelen. Dames 1 dat nog steeds op het eerste competitiepuntje wacht, moest zondag aantreden tegen koploper Qui Vive. De geplaagde ploeg verzette zich in de eer ste helft kundig en wist op een opvallen de manier weerstand te bieden tegen de voortdurende aanvalsgolven van Qui Vive. Na de thee ging het in de Soester verdediging toch mis. Driemaal wist de ploeg uit Uithoorn fortuinlijk uit te ha len. Soesterbergsestraat 79. Soest. 02155-16151.

Soester Courant | 1994 | | pagina 21