iS &j Drie Soester clubs bij laatste 16 Chaos mondt uit in zege Red Stars Spelletjes in 'jarige' sporthal Record-opbrengst De Nacht van Soest J. Stam meest succesvolle 'Zwaluw' Tempo legt sterke renners vast voor 40ste Kerstcross ISPORTt Eemlanders vroeg in vorm Peter Dirksen neemt bij Selby over van Ortlep WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Van der Poel, De Bie en Simunek VELDRIJDEN Goede tijden voor schaatsers SCHAATSEN «0355 Firtina'93 vernedert TOV; DVS revancheert zich; SEC wint ook ZAALVOETBAL BADMIN BADMINTON Selby ook niet opgewassen tegen Harderwijk: 6-2 DAMMEN Nationale titel kan DVSB-jeugd bijna niet meer ontgaan Te lang spanning in duel met vijf studenten van Baros: 62-57 BASKETBAL Speciale sportinstuif Beukendal bezocht door 150 kinderen Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Meer kans meer geld, bij Kapsalon Tielemans Soest in de Staatsloterij Hoogste scratch voor Team Westra/Koffrie Topscore Organisatie: "Het wordt een soort familie" ZWEMMEN Postduivenhouder sleept talloze prijzen en bekers in de wacht DUIVENSPORT low- g vanaf u ken- i] De voormalige vvereldkampioe- nen Danny de Bie en Radomir Si munek zullen zeker deelnemen aan de Kerstcross. De organisato- ren van Tempo hebben hen vast gelegd voor de veertigste editie. Ook titelverdediger Richard i Groenendaal en Adri van der Poel rijden mee op maandag 26 decem ber. J Nadat de rechter enkele weken geleden I bepaalde dat sponsor Saricar Hout- I bouw vijftigduizend gulden moet beta- I len voor de Kerstcross en de Neder- landse kampioenschappen, is een groot aantal gerenommeerde renners gecon- I tracteerd. Op de deelnemerslijst staat I ook Peter Willemsen, de Belg die dit I seizoen al verschillende malen in de I prijzen reed. Ook Edwin de Vos, Frank I van Bakel, Huub Kools, Edward Kuy- I per, Nico Verhoeven, Mare van Or- souwen de Belg Jan vanDoninck (vorig I jaar vijfde) starten in Soestduinen. Paul Nijhuis en Arie Bakker zijn nog in afwachting van het antwoord van Erwin Nijboer (de meesterknecht van Miguel Indurain) en Marcel Arnst die natio naal titelhouder bij de mountain-bikers is. Daarnaast hopen Nijhuis en Bakker nog een internationale topper binnen te halen. Twee maanden voor het startschot heeft de gemeente Soest vergunning verleend aan ren- en toervereniging Tempo om de Kerstcross en de Neder landse kampioenschappen veldrijden in Soestduinen te houden. Voor beide evenementen wordt nagenoeg hetzelf de parkoers gebruikt. De veertigste editie van de Kerstcross is op maandag 26 december (Tweede Kerstdag). De truien met de Neder landse driekleur zijn in verschillende categorieën te verdienen op zaterdag 7 en zondag 8 januari 1995. De profs en de amateurs rijden gezamenlijk op 8 ja nuari. De wedstrijdrijders van Schaats vereniging Eemland hebben aan getoond over een goede vorm te beschikken. Susanne den Hertog reed dinsdag 54.81 op de 500 me ter en verbeterde met 1.14.14 op de 700 meter haar persoonlijk re cord. Ook Harold van Haren en Costijn Zwart zetten nieuwe persoonlijke re cords neer. Van Haren reed 1.20.47 op de 700 meter en Zwart liet op de 500 meter 57.32 en op de 700 meter 1.23.12 noteren als beste tijd. Nieuwe ling Philip van Waning reed zijn eerste wedstrijden in 1.19.19 (val) en 1.51.32 op respectievelijk de 500 en 700 meter. Vincent Verburg kon na verschillende blessures vrijdag met 46.27 op de 500 en 1.32.59 op de 1.000 meter tevreden terugzièn op zijn wedstrijd. Eefje van de Bor reed 54.65 op de 500 meter en liet 2.51.37 noteren op de 1.500 meter. Ve teraan Arie van de Berg deed niet onder voor de jeugd met 46.81 op de 500 en 1.34.13 op de 1.000 meter. Ook zondag werd er ondanks het herfstweer goed gepresteerd. Susanne den Hertog liet op de 100 meter 13.93 en op de 300 meter 32.87 noteren als haar nieuwe persoonlijke records. Tom Versteeg die zich vorig seizoen ook re gelmatig in de kijker reed, werd op de 300 meter geklokt in 29.12, een nieuw record. F red Bos, die tweemaal scoorde voor SEC, waagt een poging in de bekerwedstrijd tegen RKZ. Foto: Goos van der Wilt Drie Soester zaalvoetbalclubs hebben zich geplaatst voor de kwartfinale van het bekertoer nooi. DVS/Lazy Louis, Firtina'93 en SEC schakelden achtereenvol gens Eemnes, TOV en RKZ uit. In de competitie leden DVS/Lazy Louis en SEC daarentegen een ne derlaag. De meeste indruk in de tweede ronde van de beker werd gemaakt door Firti na'93. De koploper van IA liet in sport hal Beukendal na rust geen spaan heel van TOV, momenteel leider in 1B. De Baarnaars gaven in de eerste helft wei nig ruimte weg. Maar toen Firtina'93 tijdens een tijdstraf van de TOV-doel- man van 3-2 naar 5-2 sprong, was het gebeurd. In de resterende twintig minu ten werd TOV volledig overspoeld met snel, attractief voetbal. De ene na de an dere flitsende aanval golfde op het doel van de gasten die helemaal geen slechte ploeg vormden, maar niet waren opge wassen tegen het explosieve voetbal van de Turken. TOV werd vernederd. Pas op 12-3 stopte de scheidsrechter de lijdensweg van TOV. DVS/Lazy Louis speelde in competi tieverband een slechte wedstrijd tegen Wings. Tot viermaal toe werd een ach terstand goed gemaakt, maar twee min of meer toevalstreffers van Wings vormden in de eindfase de genadeklap: 6-4. Tegen Eemnes revancheerde de Soes ter club zich voor de uitschakeling van vorig seizoen. Ditmaal won de hoofd klasser van de eerste klasser, al kwam de winst pas in de laatste zeven minuten tot stand. Toen tilden topscorer Arnold Broertjes (twee keer) en Gerard van Soeren de stand van 2-1 naar 2-4. In de competitie leed SEC de derde ne derlaag in vier duels. Doordat de spe lers niet warm waren gedraaid, kwamen ze in de eerste helft met 3-0 achter tegen Madjoe. Na de rust (4-1) herstelde SEC zich met beter voetbal en veel kansen. Dat resulteerde in 4-4. Twee minuten voor tijd kwam een tegenstander met een gestrekt been in. Fred Bos maakte daar een opmerking over en kon voor twee minuten vertrekken. Madjoe pro fiteerde van de numerieke meerderheid en scoorde in de laatste minuut 5-4. Bij SEC debuteerde Remi van der Pol. Hij speelde ook al mee in de bekerwedstrijd tegen tweede klasser RKZ. Dat duel werd met 10-4 gewonnen. SEC leidde in de rust al met 4-0. Van de Pol scoor de, evenals Richard de Bruin, drie doel punten. De ledenvergadering van badmin tonclub Selby heeft vorige week Peter Dirksen gekozen tot nieuwe voorzitter. Hij volgt Nico Ortlep op, die drie jaar de touwtjes in han den had. Ook penningmeester Humbert Boute legde zijn functie neer. Boute kreeg de Oskambeker uitgereikt. Die trofee wordt elk jaar uitgereikt aan het Selby- lid dat zich zeer verdienstelijk voor de vereniging heeft gemaakt. Het bestuur werd uitgebreid met Charles van Lu- neschlorf en Anne-Tien Kooman. Se cretaresse Henriëtte Topper, Sjaak Vreugdenhil (technische zaken) en Wim Kox blijven zitting hebben. Behalve het werven van nieuwe leden zal het bestuur pogingen ondernemen om de saamhorigheii Door het organiseren en feesten moeten de a de competitieteams, de' de jeugd worden aangei naast wil het bestuur hel quenter laten verschijnei^^ Trainer A. Max Sibbald heeft zoweH senioren als de jeugd, die^omprii" toernoo- en vp en. Di* spelen, onder zijn hoede gdkregén. B moet bekijken welke jong&enl kunne doorstromen naar de senttenteams. Selby wil daarnaast het bad-mini-toc introduceren voor kinderM van zes en zeven jaar. Ook voor 55-pjSsers heeft de club soortgelijke plani Selby moest zondag aantreden tegen Harderwijk 1. Vol goede moed begon nen de Soesters aan de wedstrijd. Het mocht echter niet baten want zowel Dennis Kox, Bas Kruiswijk als Gerdie van Kooten .verloren hun enkelspel. Jeanette Westerveld haalde in een be slissende derde set de winst binnen: 3-1. Nadat het herendubbel was verlo ren, kwamen de dames Van Kooten en Westerveld in actie. Het was een partij die met gemak werd gewonnen: 5-15 en 5-15. Het eerste gemengd dubbel ging weer naar Harderwijk. Kruiswijk en Wester veld hielden het nog even spannend. De eerste set werd gewonnen met 8-15. De tweede set moesten ze prijsgeven met 15-10. De derde set was nodig om ook deze gemengd dubbel compleet te ma ken. De Harderwijkers trokken echter aan het langste eind en beslisten deze set met 15-9. Hiermee eindigde de wedstrijd in een 6-2-nederlaag voor Selby. Na twee van de drie finalepartijen heeft de jeugd van DVSB de beste pa pieren voor de landstitel. Het team leidt met vier punten en ontmoet al leen nog het puntloze Waddinxveen, waarvan in de halve finale al werd ge wonnen. In Baarn werden zaterdag Eunteren (5-3) en Harderwijk (6-2) geklopt. Op 12 november volgt in Lunteren de laat ste wedstrijd tegen Waddinxveen. Zelfs al verliest DVSB die wedstrijd, dan nog zijn de kansen op de nationafê titel groot. De winnaar van Lunteren-Har- derwijk kan in dat geval in wedstrijd- punten hooguit op gelijke hoogte ko men met Virgil Beszelsen, Hoang Nguen, Rudy Zuiderdorp en Robert Jan van Sall. De tussenstand (met tus sen haakjes het aantal bordpunten) is als volgt: 1. DVSB 2-41 (11) 2. Harderwijk 2-29) 3. Lunteren 2-2 lp 7) 4. Waddinxveen 2-0 j 5) Liefhebbers van chaos zouden za terdag de avond van hun leven hebben gehad bij het zien van Red Stars-Baros. De basketbalwed- strijd van de heren stroomde over van onlogisch spel en een opeen stapeling van slordige fouten. Red Stars zat er na afloop niet echt mee, want het won met 62-57. De studentenploeg uit Rotterdam had geen wisselspelers bij zich. Omdat één van de starters in de slotfase tegen zijn vijfde persoonlijke fout op liep, eindig de Baros de strijd met vier spelers. De kleine zege was evengoed te nipt. Red Stars, met wederom Rinus Valk op de bank, had de tegenstanders moeten uit putten, maar de Soesters pasten zich over het algemeen moeiteloos aan het bedenkwaardige tempo van de gasten aan. De marge van vijf punten was ove rigens al halverwege gecreëerd. Verwacht mocht worden dat Red Stars daarna vlot afstand zou nemen. Dat leek ook te gebeuren (36-27), maar en kele minuten voor tijd werd het toch weer spannend. Bob Kooter, die 17 punten scoorde, zorgde voor de zes laatste punten. Manfred Dikkers had op dat moment al 22 punten achter zijn naam staan. Dames De dames leden voor het eerst in 379 dagen een competitienederlaag. Bour- gondië was daarvoor verantwoordelijk: 55-41. Het negatieve resultaat was on nodig. Red Stars verzuimde in de eerste helft uit te blokken in de verdedigings rebound. Dat leverde Bourgondië, dat evenals Red Stars en Prisma College 3 nog ongeslagen was, zeker acht punten op. Ook het balverlies (dat inherent is aan basketbal, maar voor rust schrij nend was) hielp Bourgondië in het za del. Mede doordat Red Stars in Wijk bij Duurstede tot elf maal toe onder de basket miste, keek het in de rust tegen een 34-18-achterstand aan. Het herstel was goed, maar het kwaad was al ge schied. Red Stars verkleinde de nadeli ge marge, maar was niet in staat een tus- sensprintje te plaatsen. Rolstoelbasketbal Met het rolstoelbasketbalteam van The Red Stars en het Bentinck Fonds loopt het op rolletjes. De vierde opeenvol gende overwinning kreeg zaterdag in Beukendal gestalte. De ploeg toonde zich superieur tegen het tweede team van GSVA (57-6) en neemt momen teel de koppositie in. In de wetenschap dat de vier tegenstanders nog driemaal moeten worden bestreden, belooft dat veel goeds voor de ontwikkelingen in de tweede divisie. De hockey-slalom, het wip spel, frishbee werpen, doel schieten en jeu de boules. Het waren enkele van de 22 onderdelen waarmee kinderen zich vorige week woens dag konden vermaken in sporthal Beukendal. Kleuters van vier jaar die aan de hand van een ouder zusje of vriendinnetje van spel naar spel wandelden of draaf den en ook beginnende tieners van twaalf jaar namen deel aan de activitei- ten. Die waren georganiseerd in verband met het 25-jarig bestaan van Beuken dal. Het vijfde lustrum was eigenlijk al in mei van dit jaar bereikt, maar de ge meente koos ervoor om de eerste spor tinstuif van het nieuwe seizoen te be nutten om stil te staan bij de jarige hal. Maar stil staan was er niet bij. In totaal kwamen 150 kinderen naar de spel letjesdag. Na aankomst werd er voor hen een ballon met een kaartje en hun naam en adres het luchtruim inge stuurd. Of ze allemaal ver reiken, is de vraag. Sommige kaartjes lieten al in een vroeg stadium los door het slechte weer. De omstandigheden in de buitenlucht verklaren volgens Ton Dorrestein en Joop Oranje waarom 'slechts' ander- halfhonderd kinderen kwamen opda gen. Beiden hadden meer deelnemers verwacht. Zij die er wel waren, mochten zelf de volgorde bepalen van de spelletjes. Bij de meeste onderdelen zat een basis scholier uit groep acht, die door Oranje was benaderd om mee te werken. De 'jeugdige ambtenaren' noteerden op de kaarten van de kinderen de score die zij hadden behaald. De sportende kinde ren konden zich laten schminken, een glaasje limonade halen en werden ook nog eens getrakteerd op een voorstel- Frishbee werpen was één van de ruim twintig onderdelen van de feestelijk ge tinte sportinstuif. Foto: Goos van der Wilt ling van de clown Benno. Sjoelen, het autobandenspel, het rings- pel, het dopspel, trou madame, tafelke gelen en basketwerpen waren andere ingrédiënten van de spelletjesdag. De sportinstuif voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar vindt voortaan weer elke woensdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur plaats in sporthal Beuken dal. De toegang bedraagt één gulden. Ouae Utrechtseweg 57, tel. 02155-14462 én in de krasloterij. Op maandagavond was Ad Buddingh uit team Zilveren Ster goed op dreef. Met games van 197-148-138 zorgde hij ervoor dat zijn team op het nipper tje met 3-2 won van Boule d'Or. Op dinsdagavond- deed Rein Westra het toch iets beter. Zijn team Westra/ Koffrie won dank zij Westra met 5-0 van de Cobra's. Westra scoorde een ge middelde van 182. De hoogste game van 205 leverde hem tevens een tweede plaats in dé top vijf op. Ook behaalde zijn team de hoogste serie van dit sei zoen met een totale pinfall van 533 scratch. VELDVOETBAL 1. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 7 2. Paul Castein (Hees) 5 3.Teus Verwoerd (SEC-zat.)4 4. Danny Brandenburg (Hees)3 Erwin de Gier (Hees)3 Ramon Heijen (SEC-zon.) 3 Edwin Lazonder (Hees) 3 Jeroen van Veenendaal (Soest) 3 Ton Wolfsen (WZ'49) 3 Cees-Jan de Vries was zaterdag trefze ker voor WZ'49. Met drie doelpunten nam hij de leiding over van Paul Castein die in de derby Hees-SEC (3-1) halver wege werd vervangen. Onder De Vries wordt het inmiddels dringen. ZAALVOETBAL l.Mustafa Aksit (Firtina'93)8 Arnold Broertjes (DVS)8 Özcan Satikboga (Firtina'93) 8 4. Stefan van Amerongen (Hees) 7 Eric Looijsen (Hees) 7 6. Danny Brandenburg (Hees) 6 7. Peter de Jong (Hees)5 Zeki Kurt (Firtina'93)5 Hans Peter van Zoèlen (SEC)5 10. Fred Bos (SEC) 4 Eddy Brinkman (DVS) 4 12. Edwin Lazonder (Hees) 3 v- Kinderdagverblijf De Blauwe Vo gel kan ongeveer tienduizend gul den tegemoet zien. Dat is de voor zichtige schatting van de opbrengst van De Nacht van Soest. De derde zwemmarathon in Aqua Indoor werd dit jaar gehouden om het kin derdagverblijf aan de Bosstraat te ondersteunen. Zowel de organisatoren van De Duin kikkers als Aqua Indoor hadden spon sors gezocht en gevonden/Maar ook de deelnemers hadden goed hun best ge daan. Alleen het team van zwem- en sportschool De Wieksloot had al toe zeggingen voor totaal vijfduizend gul den binnen. Ook de 1.100 gulden die de leden van de B-groep van De Duinkik kers kunnen gaan ophalen, tikt lekker aan. Het team van VVZ'49 kan binnen kort zevenhonderd gulden afdragen, evenals het team dat onder de naam van De Blauwe Vogel deelnam. Record De opbrengst van de derde zwemmara thon stond garant voor een record. Voor de Stichting Stimulans werd twee jaar geleden tweeduizend gulden bijeen gezwommen, vorig jaar maakten de or- ganisatoren 8.200 gulden over op de re kening van een stichting die vakantie kampen organiseert voor jonge kanker patiënten, Ditmaal was dus De Blauwe Vogel, het centrum voor meervoudig gehandicapte kinderen, aan de beurt. De instelling wil van het geld rolstoel constructies voor de kinderen aan schaffen. Voor volgend jaar wordt weer een na tionaal goed doel uitgekozen en in 1996 komt weer een Soester instelling aan bod. Want dat De Nacht van Soest moet worden doorgezet, is volgens Schoor- mans een ding wat zeker is. Los gezien van een groepje opgeschoten jongelui, die 's nachts stampij maakte, is de sfeer elk jaar beter. "De meeste deelnemers blijven in de zwemhal zitten om tussen door ook naar de anderen te kijken. Ze hebben belangstelling voor elkaar, hef wordt een soort familie," aldus Schoor- mans. Met opzet was het aantal neven-activi teiten teruggeschroefd tot één. Naast het zwemmen was er alleen de moge lijkheid om aan de bingo mee te doen. Daartoe was besloten, nadat de neven- De meeste deelnemers toonden ook belangstelling voor de prestaties van de anderen. Dat droeg bij aan de sfeer van de zwemmarathon in Aqua Indoor. Foto: Aldo Allessie activiteiten tijdens de voorgaande edi ties weinig belangstelling hadden ge trokken. Maximaal Met twaalf ploegen was de deelname maximaal, gezien de mogelijkheid van het zwembad. Elke ploeg bestond uit twaalf leden die om de beurt tien minu ten zwommen. Uiteraard was het de be doeling om zoveel mogelijk meters af te leggen om de kas van De Blauwe Vogel zoveel mogelijk te spekken. Drie teams kwamen uit in de wedstrijdgroep, waar van De Duwers met 48.000 meter in twaalf uur eerste werden. De Schieter Torpedo's legden 42.600 meter af, de Opschieters 35.425 meter. In de recreatiegroep reikten de Polo Groepies het verst: 43.250 meter. De overige resultaten zijn: Duinre (36.900 meter), Aqua Troopers (33.750), Bin go (30.600), De Open Tap (29.700), WNF Jongeren (29.675), B-leden (29.900), Cardio Hoppers (27.250), De Blauwe Vogel (25.250), In bijna alle opzichten was J.W.E. Stam dit seizoen de meest succes volle postduivenhouder van De Zwaluw. Hij won zeven eerste prij zen, sleepte diverse titels in de wacht en verdiende verschillende bekers voor uiteenlopende klasse menten. Stam haalde in het achterliggende sei zoen voor wedvluchten zeven kam pioenschappen binnen. Dat gebeurde in de categorieën vitesse, onaangewe zen vitesse, hok midfond, generaal ou de duiven (zowel aangewezen als on aangewezen), jonge duiven en jonge duiven hok onaangewezen. Het kon dan ook niet anders dat Stam generaal kampioen werd en omdat hij en passant ook het generaal kampioen schap aangewezen won, mag hij zich een jaar lang keizer generaal noemen. De prijzenkast van de succesvolle post duivenhouder zal straks uitpuilen. Stam nam de 'clubtitel' over van H. de Bree die dit seizoen genoegen moest nemen met vier eerste prijzen. W.H. Dorrestein legde vijf keer beslag op de eerste plaats. Dertien andere leden wonnen twee- of eenmaal. Stam eindigde uiteraard als eerste in de A-klasse. De laatste plaats daarin werd bezet door G. Rijksen die daardoor de gradeert. H. van Es mag volgend sei zoen in de A-klasse uitkomen, omdat hij eerste werd in de B-klasse. De eerste plaats in de C-klasse eiste H. Vonk op. Hij 'verhuist' naar de B-klasse. In het eind september afgesloten wed strijdseizoen werd door De Zwaluw aan 35 wedvluchten deelgenomen. Daar voor werden 16.619 duiven ingekorfd. Het vliegprogramma verliep zonder noemenswaardige problemen. De tota le lengte van de wedvluchten bedraagt 12.000 kilometer. De snelste duiven hadden daar ongeveer 147 uur voor no dig, hetgeen neerkomt op een gemid delde snelheid van 83 kilometer per uur. De hoogste gemiddelde snelheid werd bereikt door een duif van, wie an ders, keizer generaal Stam (127 kilo meter). Stam ontvangt daarvoor De Zwaluw-trofee.

Soester Courant | 1994 | | pagina 23