RENEL Wijke geen :e CZiui/* Politiek legt voor surveillanten accent vooral op veiligheid en verkeer College vraagt PTT om agentschap aan Wiardi Beckmanstraat open te houden scliociiinkcr Politiek Soest heeft absoluut geen trek in nieuwe regio Vallei-Eem Schooltransport in Kozle aangekomen 'Soester Courant het medium voor gemeenteberichten' 1 ACTUEEL 'Eigen bijdrage WVG afschaffen, kosten weer vergoeden' technische dienst Éj WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Commissie ABZ akkoord met werkplan GRATIS ROESTCONTROLE Anti-roest station Adviesgroep reageert op overschot SCHOEiUlAKER Wie van Soest houdt leest de Soester Courant BAM wijzigt verdeling van commissies Velika mag geen kaarten verkopen in gemeentehuis Soester raakt dure auto kwijt Discussie over uitgangspunten uitgesteld Twee koopavonden voor Sint Kerst Bromfiets gestolen Politiek vrijwel unaniem: Politiek Soest verwacht heel wat van de nieuwe politiesurveillan ten, die vanaf volgend jaar worden ingeschakeld bij het toezicht en de controle op allerlei zaken in de ge meente. De nieuwe "dienders" krijgen een omvangrijk takenpak ket, maar de nadruk daarbij moet liggen op de veiligheid en het ver keer. "Het is al positief dat we straks meer blauw op straat gaan zien," aldus CDA- fractievoorzitter Bart Krol maandag avond in de commissie ABZ, "maar voor ons hebben de veiligheid en het verkeer absolute prioriteit. Dat moet dan ook de hoofdtaak zijn." Hij noem de het verkeer (met name het parkeren) een terrein dat de politie tot dusver noodgedwongen heeft "laten liggen". "En zonder handhaving werkje nu een maal normvervaging in de hand." Ook andere fracties waren het met Krols "accenten" eens, al pleitten som migen voor wat meer aandacht voor an dere zaken: Jan Visser (GroenLinks- PS) miste bijvoorbeeld het optreden te gen te koop staande auto's langs de openbare weg, en Mieke Swinkels wilde meer aandacht voor de hondenoverlast, de controle op milieu-vervuiling en het toezicht in de bossen. Wiebe Meilol (GPV) vond dat nu juist geen taak voor de surveillanten. "Als je meer politie op straat wilt zien, moetje ze niet in het bos laten wandelen." Hij zag vooral moge lijkheden om zaken die de politie nu door tijdgebrek moet laten schieten ein delijk eens goed aan te pakken. "De surveillant kan dan rustig z'n proces verbaal afmaken tegen een jongetje dat zonder licht rijdt, zonder dat-ie opeens ergens naar toe moet omdat de politie daar harder nodig is." 'Bromsnor-taken' Bert Krijger (WD), Rob Joustra (BAM) en Hans van Wuijckhuijse (Ge meentebelangen) plaatsten overigens vraagtekens bij het aantal uren dat de surveillanten echt in touw zijn. Volgens Van Wuijckhuijse kwam het neer op 160 dagen per jaar, "dus er blijft maar de helft van over". Dat de surveillanten alle taken goed kunnen uitvoeren leek hem onmogelijk. Volgens hem ging het trouwens voor een groot deel om "Bromsnor"-taken die de bevolking van de politie toch al niet meer ver wachtte. Kees Boerkoel (PvdA), die vorig jaar het plan lanceerde voor de aanstelling van tien surveillanten, hoopte maar dat het allemaal niet zou tegenvallen. Ook hij legde het accent bij de veiligheid en het verkeer en had zijn twijfels bij het tweejarig contract dat de surveillanten krijgen aangeboden. "Als ze dan weg gaan kunnen we weer opnieuw begin nen." Hij wilde het contract aangaan voor onbepaalde tijd. Krijger drong aan op clausules die moeten voorkomen dat de surveillanten na hun opleiding wat al- te snel overstappen naar een andere baas. Dag- en avonddienst Burgemeester De Widt toonde zich in genomen met de brede steun voor het werkplan. Vissers toevoeging over de te koop staande auto's wilde hij wel mee nemen, maar de andere fracties wilden daar niets van horen. Volgens hen zou den de andere taken daardoor nog meer in het gedrang komen. Volgens politie- beleidsmedewerker C. van Stam gaan de surveillanten zowel dag- als avond diensten draaien, die echter op verschil lende tijdstippen kunnen beginnen en eindigen. Op die manier wordt ook te gemoetgekomen aan de wens van Vis ser, die meende dat het toezicht in de vooravond het hardst nodig zou zijn. De politie streeft in elk geval naar één dienstdoende surveillant per avond. Hierbij berichten wij u dat u uw auto aan kunt bieden voor een gratis roestcorftröle, welke benodigd is voor het behoud van de carrosserie. Zoals u weet wordt deze behandeling uiterst vakkundig door ons uitgevoerd. U heeft al een antiroest-behandeling vanaf 175,- Bel nu voor een afspraak: 02155-20860 Tevens specialist voor: laswerkzaamheden, ontroesten, poetsen, reinigen en conserveren van auto's, bedrijfswagens, machines enz. Nieuwegracht 21Soest Telefoon 02155-20860 Met een brief aan de directeur van de PTT heeft het college van bur gemeester en wethouders een po ging gewaagd de sluiting van het postagentschap aan de Wiardi Beckmanstraat te voorkomen. De directie is verzocht haar standpunt te herzien. Zoals onlangs in deze krant werd ver meld, zal de PTT het agentschap in Su per Van Doorn per 1 januari 1995 slui ten. Dit in verband met het vestigings beleid dat in 1990 is vastgesteld. Het besluit heeft een storm van protest op geroepen. Hotel Heidepark in Bilthoven met een kleurrijk, hoogstaand restaurant la carte Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. ito vriendelijke ambiance rnri HlD budgettair verantwoord iiU In navolging van de Cosbo, de overkoe pelende organisatie van de drie oude renbonden die in Soest zijn vertegen woordigd, heeft het college van Soest de PTT schriftelijk verzocht het post agentschap open te houden. Het voorzieningenniveau voor met na me oudere bewoners van de woonwijk wordt ernstig geschaad als het agent-, schap sluit, meent het college. Het kan toortje van de PTT is een essentiële voorziening voor een woonwijk. En omdat de PTT een monopolie-positie heeft, zou een agentschap niet mogen ontbreken, schrijft het college aan de PTT-directie. Als de PIT het vesti gingsbeleid van 1990 opnieuw onder de loep zou hebben genomen, zou de di rectie mogelijk haar standpunt hebben gewijzigd, vervolgt het college de brief. Het wijst er verder op, dat de service gerichtheid van de PIT in Soest om be drijfsmatige redenen toch al aanmerke lijk is teruggebracht met de sluiting van andere agentschappen. Volgens wethouder Ries van Logten- stein moet de brief van het college wor den gezien als een vervolg op de reactie van grote groepen in de samenleving. "Wij vinden dat het gemis van een post agentschap in die omgeving voelbaar is," aldus de bewindsman. Het verrassend grote overschot op het budget voor de uitvoering van de WVG (Wet Voorzieningen Ge handicapten) heeft in de kring van gebruikers de nodige verbazing gewekt. Nu er van de nieuwe rege ling veel minder gebruik wordt ge maakt dan verwacht, en Soest 1,3 miljoen "overhoudt", kan de eigen bijdrage wel weer worden afge schaft. Dat is in elk de suggestie die de Advies groep Gehandicapten Soest de ge- Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* meenteraad van Soest heeft gegeven en die maandagavond in de commissie ABZ werd verwoord door mevrouw Heupers. Hoewel ze eigenlijk in de ver keerde commissie terecht was gekomen - de WVG valt onder Welzijn - gaf bur gemeester De Widt haar het woord voor het inspreekrecht, omdat wethou der Pieter ten Hove toevallig toch ook aanwezig was en de reactie dus alvast kon "meenemen". Volgens mevrouw Heupers is het niet zonder meer een goed teken dat er in Soest weinig gebruik wordt gemaakt van de WVG-regeling. "Je kunt je ook afvragen of er wel genoeg voorlichting is geweest." Voor de gebruikers van de regeling, die honderden guldens aan ei gen bijdrage moeten betalen, is het overschot een hard gelag, vond ze, ter wijl zoveel anderen veel minder of geen bijdrage betalen aan de voorzieningen. "De nieuwe wet is al een pure bezuini gingsmaatregel, en het gaat te ver om nu ook nog weer eens te gaan bezuinigen óp het bezuinigen..." Overgangsmaatregel Ze stelde daarom voor, in afwachting van de evaluatie van de nieuwe rege ling, alvast een overgangsmaatregel te treffen om ongelijkheid te voorkomen. Ze pleitte daarom niet alleen voor het afschaffen van de eigen bijdrage, maar ook voor het herstel van de "uitgekle de" vervoersregeling en de tegemoet komingen op het gebied van verwar ming, energie, kleding en dieetkosten. In elk geval vindt de adviesgroep dat de eigen bijdrage voorlopig kan worden opgeschort, tot er een beter overzicht van de besteding van het budget is. "Navorderen kan altijd nog," aldus me vrouw Heupers, die zich graag aansloot bij een suggestie die Ten Hove al eerder had gedaan. Het overschot op het WVG-budget zou volgens de wethou der gereserveerd moeten blijven en niet rechtstreeks doorgesluisd naar de alge mene middelen. Volgens de PIT is het aantal postale handelingen aan het loket de afgelopen jaren teruggenomen. Bedrijfsleider J. Riemer van Super Van Doorn bestrijdt dat. Volgens hem is het tegendeel eer der waar. Niettemin is de PTT niet van\ plan het agentschap open te houden. Het college betreurt dat en is daarom in de pen geklommen. Van Logtenstein: "Het agentschap aan de Nieuwstraat in Soestdijk is al eerder opgeheven. De banken concentreren zich ook al alle maal in de winkelcentra. De mensen moeten steeds verder van huis." Mobiel De wethouder zou het geen slecht idee vinden als de PTT ter compensatie een mobiel postagentschap invoert, waar mee verschillende wijken van Soest kunnen worden bediend. Hij beseft dat een dergelijke oplossing problemen zou kunnen opleveren voor de veiligheid, maar weet dat elders in het land mobie le agentschappen functioneren. De ge meente zal overigens in geen geval een financiële bijdrage leveren als dat de in standhouding van het postagentschap zou kunnen betekenen. Het college wist dat in 1990 is besloten dat het postagentschap aan de Wiardi Beckmanstraat zou worden gesloten. Maar het is enigszins verbolgen over het feit dat ze de datum van sluiting via de Soester Courant moest vernemen. Het gemeentebestuur ziet zichzelf als een belanghebbende organisatie en was daarom graag door de PTr op de hoog te gesteld over de voorgenomen slui tingsdatum. Hotel Heidepark in Bilthoven hotelfaciliteiten: 21 viersterren kamers 2 deluxe appartementen Jan Sleenlaan 22. 3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk Ie bereiken, ook mei NS. rpri vriendelijke ambiance m -ff-J budgettair verantwoord HUI De fractie van BAM wil de verdeling van de commissies onder haar leden wijzigen. Dit in verband met het feit dat de voormalige fractie-voorzitter Johan Baks is opgestapt, nadat de raad het vertrouwen in hem had opgezegd van wege zijn veroordeling voor het plegen van valsheid in geschrifte. De nieuwe fractieleider Rob Joustra zal zitting nemen in de commissies Alge mene Bestuurszaken (ABZ), financiën en zal fungeren als plaatsvervangend lid van de gewestraad. In die gewestraad neemt Ank Hugen, de vervanger van Baks, plaats. Verder vertegenwoordigt zij BAM in de commissie ruimtelijke ordening. Teeke Glastra neemt de commissie milieu voor zijn rekening. Het voorstel van BAM is overgenomen door het college en zal in de gemeente raadsvergadering van 17 november of ficieel worden besproken. De Stichting Velika krijgt geen toe stemming om in het gemeentehuis kaarten te verkopen ten behoeve van Bosnische vluchtelingen. Het college is bang dat dan ook andere organisaties met het verzoek zullen ko men om kaarten bij de receptie van de gemeente te koop aan te bieden. Tegen het plaatsen van een bak met in formatie bestaat geen bezwaar. Maar de verkoop van kaarten of ander materiaal wordt afgewezen, omdat het organisa tie en administratie met zich mee brengt. Velika voert al ruim een jaar actie in Soest voor Bosnische vluchtelingen, or ganiseert onder meer inzamelingsacties en heeft al verschillende keren goede ren in het voormalige Joegoslavië ge bracht. Bij de sector burger- en samen levingszaken is de Stichting Velika for meel niet bekend. Dat betekent dat ze op het gemeentehuis wel van Velika hebben gehoord of gelezen, maar dat er geen officieel contact is. Nu het schriftelijke verzoek van Velika is afgewezen, is de Stichting formeel ook bekend op het gemeentehuis. Op het Hazepad is een grijze Mercedes Benz gestolen. De wagen behoort toe aan een 52-jarige Soester en heeft het kentekennummer HV-GR-81. De dief stal werd vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag gepleegd. Bij onze geldautomaten kunt u dag en nacht terecht. Nu ook in het winkelcentrum Hartje-Zui Soest, Van Weedestraat 10, tel. 02155-96511. Soest is door hogere overheden voorbestemd om - net als de ande re Eemland-gemeenten - te wor den opgenomen in een nieuwe regio", die volgend jaar van start moet gaan onder de naam Vallei Eem. Soest heeft daar echter abso luut geen trek in, en het staat daar in niet alleen. Meer gemeenten - zoals Baarn en Eemnes - vinden de bestaande regionale samenwer king in het "lichte" gewest Eem- land al zwaar genoeg en hebben in tussen bezwaar aangetekend. Aan uitbreiding met enkele Veluwse gemeenten valt geen enkel voor deel te behalen, is de redenering. Maandagavond zou de raadscommissie Algemene Bestuurszaken, waarin de politieke top van Soest zitting heeft, zich op voorstel van het College eens uitgebreid buigen over de uitgangspun ten van de toekomstige grotere regiona le samenwerking. De commissie kwam echter niet verder dan punt één (van de tien) en besloot vervolgens de hele dis cussie maar uit te stellen tot de volgende keer, omdat "Den Haag" dan inmiddels overleg heeft gevoerd met de Tweede Kamer en de staatssecretaris naar ver wachting duidelijkheid zal bieden over de vraag welke kant het uiteindelijk op moet. Alle fracties vonden het niet zinvol om daarop vooruit te lopen, al wilde burge- meester De Widt aanvankelijk nog wel een poging ondernemen. Hij verdedig de de definitie van de nieuwe regio als een "lichte paraplu", waarbinnen het "cultuur-eigene" van Eemland behou den moest worden. Hij had bij de staats secretaris al geproefd dat die ook niet afkoerste op een vierde bestuurslaag, waardoor de zeggenschap van de ge meenten nog verder wordt uitgehold. Daar is de Soester politiek vuürbang voor, zoals ook maandagavond bleek. De Widt drong nog wel aan op een niet al te geharnast standpunt, zodat er nog een beetje onderhandelingsruimte overbleef om met de andere Eemland- gemeenten op één lijn te komen, maar alle fractiewoordvoerders maakten hem duidelijk dat ze op z'n minst even pas op de plaats wilden maken. Uitstel Lokker (CDA) voelde hoogstens voor pragmatische regionale samenwerking op project-basis ("van onderop"), zon der een al te vastgelegde structuur. Mie ke Swinkels (D66) pleitte voor uitstel tot na 25 november en Joustra (BAM) voelde ook niets voor "onomkeerbare" uitspraken. Visser (GroenLinks-PS) proefde bij De Widt eigenlijk al veel te veel bereidheid tot concessies, wat hij "levensgevaarlijk" vond, en Van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen) waarschuwde voor een logge, oncon troleerbare "mastodont" onder de lich te paraplu van' De Widt, omdat hij zelfs het gewest Eemland al moeilijk in de hand te houden vond. Ook Meilof (GPV) vond het "ontactisch" om nu al uitspraken te doen. Iets genuanceerder was de opstelling van Krijger (WD), die vond dat het ge west wel ietsje-pietsje groter zou kun nen groeien, en van Wil Stekelenburg (PvdA), die niet wilde uitsluiten dat de veelheid" van de nieuwe regio zou kunnen leiden tot meer efficiency. Volgens burgemeester De Widt zouden de gemeenten alvast wel een aantal za ken kunnen voorbereiden zonder voor uit te lopen op de besluitvorming, maar hij schikte zich in de bezwaren van de commissie, die eerst wel eens wil horen wat de staatssecretaris te zeggen heeft. De discussie'komt dus nog een keer te rug. De Soester winkels zullen «owel voor de Sinterklaas- als yodr de Kerstinkopen twee avondeö ge opend zijn. Voor Sinterklaas zijn dat donderdag 1 en vrijdag 2 december; voor Kerst donderdag 22 ei 23 december. Op de Vermeerlaan is de bromfiets van een 49-jarige inwoner van Amersfoort gestolen. De diefstal werd zaterdag avond tussen half acht en negen uur ge pleegd. H Hotel Heidepark in Bilthoven gratis bruidskamer, 1 bij een door ons verzorgd huwelijksfeest] Jan Stecnlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. TtT] vriendelijke ambiance JJJ budgettair verantwoord No. I Domes-+ Hererrki Hoorl-leur onoliste Nu bij kapsalon Sylie Hair.- Gratis moke-up produkfvan Gemey-Paris bij een kleuring van l'Oreol. Kom. en maak uw keuze. - Maandag f/m zoterdag geopend Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 Het bestuur van de Vereniging Soest-K§dzierzyn/koz!e (SKK) kan tevreden terugzien op de aktie die zij in de afgelopen tijd heeft ge voerd voor School Nr. 10 uit K§d- zierzyn/Kozle. In juni j.1. tijdens een bezoek van het bestuur aan K§dzierzyn/Kozle, hoorde men een noodkreet van deze school. Het meubilair was in dusdanig slechte staat dat er op korte ter mijn beter materiaal nodig was. Terwijl'er geld was voor een nieuw ge bouw, bleek er geen fonds te zijn voor nieuw schoolmeubilair. Het bestuur van SKK toog daarop aan het werk. Stoelen, tafeltjes, schoolborden, prik borden en ander meubilair werden ver zameld. De Mavo-Soest en de prof. J. Waterinkschool stelden veel materiaal ter beschikking. Er werd een opslag plaats gevonden en er werd gezocht naar transport. En zo reed de afgelopen week een grote truck van de firma Jac. Besseling uit Hem voor bij School nr. 10 in Kfdzie- ryn/Kozle. In de cabine zaten de eige naar, de heer J. Besseling, en de heer J.P. Kesler uit Soestduinen. In twee da gen brachten zij 80 m3 materiaal van Soest naar K^dzieryn/Kozle. Uit de brieven die inmiddels al terug zijn uit K?dzieryn/Kozle blijkt dat men uitermate dankbaar is voor de ontvan gen materialen. Voorlopig staan de meubels nog opgëslagen, maar zodra het nieuwe gebouw klaar is worden ze in gebruik genomen. Inmiddels heeft de school de toezegging gekregen van de staatsecretaris van onderwijs dat het geld dat nodig is voor de afbouw bin nenkort beschikbaar wordt gesteld door de staat. En zo is er weer een aktie tot een goed einde gebracht. Maar het bestuur van de vereniging Soest-K§dzieryn/Kozle heeft daarbij wel de nodige hulp gehad. De heer H. Toonen stelde gratis een grote opslagruimte ter beschikking; ve le malen werd.gebruik gemaakt van de bus van de Stichting Spullenhulp; ook Drukkerij TOF stelde transportmate rialen ter beschikking; vele leden droe gen met een donatie bij aan de bestrij- De schoolmeubelen werden in Kozle onder veel belangstelling uitgeladen. ding van de transportkosten; ook enke le Soester bedrijven gaven een donatie, zoals Yves Rocher, Wasiel Steitner en Bosboom Autobedrijf en bovendien werden de benodigde douanedocu menten belangeloos verzorgd door de heer J.G.M; Vonk, hoofd van de afde ling Douanezaken van Centropa B.V. te Amersfoort. En tenslotte is het be stuur van SKK veel dank verschuldigd aan de heer J. Besseling, die het trans port naar K^dzieryn/Kozle bracht. Een overgrote meerderheid van de raadscommissie Algemene Be stuurszaken heeft zich maandag avond uitgesproken voor de Soes ter Courant als het medium waarin de officiële gemeentelijke bekend makingen het beste gepubliceerd kunnen worden. Ze droeg het Col lege van B. en W. op om met uitge verij Smit nog eens te gaan onder handelen over de prijs. Sinds jaar en dag publiceert de gemeen te haar officiële (wettelijk verplichte) mededelingen - bijvoorbeeld over ver gunningen, vrijstellingen en ontheffin gen, verordeningen etc. - elke week in de rubriek "Op 't Hoogt Aktueel" in het gratis huis-aan-huisblad Soest Nu. De Soester Courant, een abonnementen krant, publiceert exact dezelfde mede delingen, maar dan in gecondenseerde vorm, in de bekende rubriek rechts bo venaan op pagina vier. Het verschil is dat de gemeente voor de "advertentie" in Soest Nu een fors bedrag betaalt en dat de Soester Courant dezelfde gege vens al jaren zonder enige vergoeding plaatst, als service aan de lezer. Wel wordt de voorlichtingskrant "Op 't Hoogt Informatief' in de maandelijkse huis-aan-huis-editie van de Soester Courant bijgevoegd. Het College van B. en W. liet het aspect van de gratis huis-aan-huis-versprei- ding door Soest Nu aanvankelijk zwaar wegen, maar in de commissie ABZ bleek dat de politiek een uitgesproken voorkeur aan de dag legt voor de Soes ter Courant, in combinatie met de Ka belkrant, boven Soest Nu en de Han delspost, die zich ook had gemeld. Kees Boerkoel (PvdA) formuleerde het zo: "De gemeentelijke bekendmakingen horen niet thuis in een huis-aan-huis- blad met het karakter van een reclame blad." Omdat de offerte van de Soester Courant iets duurder uitviel - een ver schil van ca. 11.000 gulden per jaar - zag hij een oplossing in een minder fre quente verschijning van de voorlich tingskrant, bijvoorbeeld eenmaal per kwartaal. 'Het betere alternatief' Bart Krol (CDA) kenschetste als het verschil tussen de Soester Courant en Soest Nu dat de gemiddelde lezer be wust kiest voor de eerste - "wie 'm heeft betaald wil 'm ook lézen" - en aan de laatste veel minder aandacht geeft. "En je moet de burgers niet iets door de keel duwen wat ze niet interesseert." Hij vond het ook niet zo erg als de burgers een beetje moeite moeten doen (lees: een abonnement aanschaffen) om op de hoogte te blijven. Ook hij vond de in formatie via Soester Courant en kabel krant meer dan voldoende. "Dit is het betere alternatief." Wat het financiële verschil betreft stelde hij voor de onder1;' handelingen met Uitgeverij Smit nog eens te heropenen. "Een gebaar zou ons welkom zijn..."Mieke Swinkels, (D66) ondersteunde haar voorkeur* voor de abonnementenkrant met een' verwijzing naar de enorme hoeveelheid® oud papier, die o.a. door toedoen van de ongevraagde huis-aan-huis-pers in- middels een kwart van het afval uit- m maakt. Jan Visser (GroenLinks-PS) L meende dat alleen de Soester Courant n met interesse wordt gelezen. "Zet Smit maar onder druk voor de 11.000 gul- den." Ratelniveau Visser pleitte vurig voor het behoud van I de maandelijkse Op 't Hoogt. Door daarvan af te stappen zou Soest volgens hem op voorlichtingsgebied weer in de middeleeuwen terecht komen. "Toen werkten ze nog met stenen," merkte Boerkoel snedig op, maar volgens Hans van Wuijckhuijse (GGS) was het toen vooral de dorpsomroeper die voor de publiciteit zorgde, waarbij hij fijntjes opmerkte dat de Soester Courant soms het "ratelniveau" ook niet ontgroeid leek te zijn. Hij sloot zich overigens aan bij de algemene voorkeur. Alleen Wiebe Meilof (GPV) wilde de wekelijkse rubriek in Soest Nu gehand haafd zien - wat hem betreft wat gecom- primeerder - al stelde hij ook vast dat de meeste ontvangers de krant weggooien en dat het gemeentenieuws in de Soes ter Courant "functioneler" zou zijn. Vanwege de wettelijke publicatieplicht, in de goedkoopste vorm, koos hij echter voor het huis-aan-huisblad, "maar ik blijf het een ramp vinden, want drie kwart van de burgers beschouwt hem als oud papier.Maar zelf als op die ma nier een handjevol burgers wél bereikt zou worden dat niet via de Soester Cou rant geïnformeerd wil zijn, moest dat volgens hem maar gebeuren. Aandachtswaarde Rob Joustra (BAM) vond dat de ge meente voor de duidelijkheid naar de burgers voor één krant moest kiezen en wat hem betreft was dat eveneens de Soester. Ook Günther Plomp (WD) koos daarvoor, o.m. om de hogere aan dachtswaarde, waarvoor hij als bewijs de ingezonden stukken aanvoerde. Ook hij drong aan op nieuwe onder handelingen met Smit. Burgemeester De Widt concludeerde dat er een "commissiebrede" voorkeur voor de Soester Courant bestond en dat de meerderheid vasthield aan een maandelijkse Op 't Hoogt-krant. "We zullen zien of we nog wat van de prijs af krijgen."

Soester Courant | 1994 | | pagina 3