v erdubbelde C-1000 voordeelmarkt biedt onsument meer ruimte en meer keus 11 NOVEMBER OP HARTJE ZUID STEE AUDER Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken. 'Mui Kreukelen Vast-goed 'Bob de Rooy' presenteèrt wedstrijden sumo-worstelen bij nieuw Bos Duin Kinderpostzegelstand onderdak bij ING-bank Van Weedestraat m Hartje-Zuid haakt in op feestelijke openingen 6 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Nit ieuwe supermarkt vanmorgen feestelijk geopend 'RIMPELS GAAN OP DE LOOP VOOR EEN COLLAGEENBEHANDELING' F INISHIN G Groot openingsfeest van café aan Bosstraat J PARFUMERIE dépositaire Postkantoor heeft geen plaats meer Vrijdagavond, Soesterbergsestraat 12 Banenmarkt bij Tempo-Team Soest Vereniging Anderwijs organiseert 'Bijspijkerkampen' voor scholieren Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 ócst-zuid mag vandaag best een beetje trots zijn, want sinds vanmorgen eeft het volgens velen "de mooiste supermarkt van Nederland": de ver- euwde C-1000 Versmarkt Voordeelmarkt aan de Zuidpromenade is chitterend verbouwd en sterk uitgebreid. Niet alleen dus een welkome inwinst voor de bewoners van "zuid" en andere wijken, maar ook een eiangrijke mijlpaal voor de familie Van de Graaf en hun medewerkers, eleen, met haar twaalf jaar de jongste dochter van het ondernemer- chtpaar Nico en Joke van de Graaf, verrichtte vanmorgen om 10.00 uur Ie officiële opening en sindsdien kunnen de klanten terecht in de nieuwe inkel. ©aar is wel het een en ander aan vooraf gegaan. In de afgelopen weken en maanden is er ontzettend hard gewerkt aan de uitbreiding van het winkelcen trum, waarin de verbouwing van de J-1000 een centrale plaats inneemt. De iieuwe supermarkt heeft immers zijn 'tale vloeroppervlak zo ongeveer ver- bbeld: van 550 naar 1100 vierkante ieter, en een fors deel van die "aanvul- g" moest gevonden worden in de be- uwing van het parkeerterrein naast [e Zuidpromenade, iet alleen aan de buitenkant leverden [e werkzaamheden het nodig ongerief ip, maar in de laatste periode ging dat ok in het inwendige van de winkel >or de medewerkers en de klanten niet paald ongemerkt voorbij. Gelukkig schikken ze in Soest-zuid over een hoorlijk incasseringsvermogen en iemand klaagde dan ook, in de zekere :rwachting dat het allemaal goed zou men en dat er iets prachtigs voor in de jlaats zou komen. 'ie verwachting is meer dan werkelijk heid geworden. De C-1000 supermarkt aangepast aan de modernste eisen en daarmee een winkel geworden waar- ee de familie Van de Graaf in alle op lichten voor de dag kan komen. De iieuwe zaak biedt veel meer dan de ou- e, niet alleen qua ruimte - de Iooppa- len zijn aanzienlijk breder geworden en Ie opstelling is veel ruimer en royaler, aardoor het manoeuvreren met de •inkelwagentjes een stuk soepeler ver loopt - maar ook wat het totale assorti ment en de voorzieningen voor het ge mak van de klant betreft. Pinnen Om te beginnen is het aantal kassa's bij voorbeeld uitgebreid, van zes naar ne gen, en allemaal uitgerust met de nieuwste scanning-apparatuur. Boven dien kan de klant voortaan ook "pin nen", wat gemakkelijk en veilig is. Het betekent ook dat de klanten aanzienlijk vlugger met hun boodschappen naar huis kunnen dan vroeger het geval was. Maar ook de winkelinrichting is volle dig toegesneden op het gemak van de mens, met toepassing van de laatste snufjes op het gebied van service en techniek. Een van de paradepaardjes in de nieuwe winkel is bijvoorbeeld de acht meter lange open diepvries- wand, waarin de consument allerlei diepgevroren specialiteiten op het ge bied van groente, vis en snacks aantreft. Overigens is er ook een gewoon" diep vries-eiland, waarin de grotere verpak kingen - patat, pizza's, ijs, etc. - te vin den zijn. Tegen de achterwand van de nieuwe zaak, aan de kant van het vroegere par keerterrein dus, bevindt zich de nieuwe slagerij, waar duidelijk wordt gemaakt wat ambachtelijk vakmanschap bete kent: alles wordt er zelf klaargemaakt en verpakt, en dat geldt ook voor de fij ne vleeswaren. Collageen is een stof, die het ontstaan van nieuw weefsel stimuleert. Dit eiwit, want dat is het eigenlijk, gaat vochtverlies in de huid tegen en werkt gunstig op rimpels en veroudering van de huid. Collageen komt ook in de huid zelf foor, doch bij het ouder worden in min- Jere mate. Wanneer deze collageen- jehandeling wordt toegepast, maken ve dus gebruik van huidverwante pro- dukten. Een behandeling levert al di- ekt resultaat op. Professionele aanpak Gerda Serraris is schoonheidsspecia liste pur sang en tevens huidtherapeu te. Door deze unieke kombinatie is zij zeer deskundig op 't gebied van speci fieke behandelingen voor een mooier uiterlijk. Met haar kunt u gerust samen uw rimpels te lijf gaan. Beauty Parlour Bel voor meer inlichtingen of een afspraak: 02155-13803 Anna Paulownalaan 40, Soest Collageen-behandeling by Gerda Serraris. Meer toetjes In het oog springt ook de nieuwe zuivel- afdeling, met (om maar wat te noemen) een aanzienlijk groter assortiment aan toetjes. Een flink aandeel daarin vor men de produkten die als het ware rechtstreeks van de boerderij worden aangevoerd: dagvers dus. De nieuwe afdeling groente fruit wordt om schreven als een waar vers-paradijsje, en dat klopt. Het assortiment is aan zienlijk groter geworden - meer pankla re groenten en meer buitenlandse groente en fruit - en dat geldt ook voor de zeer uitgebreide collectie binnen- en buitenlandse kazen. C-1000 speelt uiteraard ook in op de veranderde eetgewoonten door de ver sterking van het assortiment buiten landse levensmiddelen, zoals de specia liteiten uit de meer exotische keuken (Indisch, Turks, Italiaans, etc.), die de laatste jaren duidelijk populair is ge worden, o.a. door het toenemend aan tal vakantiegangers naar verre streken. Ook vis is steeds meer in trek, en C-1000 biedt op dat gebied vrijwel alle soorten, zuurstofarm verpakt (dus vers, maar ook gerookt of gebakken, en hy giënisch). Warme broodjes In de afdeling kruidenierswaren - voor namelijk te vinden in het "oude" ge deelte van de zaak - is het assortiment eveneens vergroot. De honderden nieuwe produkten zijn. te vinden op nieuwe stellingen met een smaakvolle, moderne presentatie. Uiteraard mag ook de nieuwe bakkerij-afdeling niet onvermeld blijven, met de "bake-off" (waar versgebakken broodjes en snacks dagelijks knapperig vers verkrijgbaar zijn). Ovenvers brood is er natuurlijk ook elke morgen in alle soorten en ma ten. De indeling van de supermarkt is uitste kend doordacht en volledig afgestemd op het gemak van de consument, en dat geldt uiteraard ook voor de prijzen. Naast de bekende merken vindt men bij C-1000 ook het eigen kwaliteitsmerk, wat betekent dat het produkt net zo goed maar wel aanzienlijk voordeliger is. Bovendien is er dan nog het wit-gele merk, dat bijzonder voordelig is. Een rondgang door de nieuwe winkel voert automatisch ook naar de nieuwe service- en infobalie, waar de medewer kers niet alleen klaar staan met alle ge wenste informatie, maar ook tabak, wenskaarten, snoepgoed en andere za ken kunnen worden aangeschaft. En wie de zaak uiteindelijk verlaat met een van de (nieuwe) winkelwagentjes kan die op twee plekken rustig achterlaten bij de nieuwe "wagenvangers" (een bij 't Driftje, een bij de bank). Wisselautomaat Wat niet vergeten mag worden in deze opsomming van nieuwe snufjes zijn de lege flessen- en kratten-automaten, die snel en foutloos werken, maar zeker ook de geldwisselautomaat - onderdeel van een landelijke proef - waar de klant het kleine geld (gratis!) kan omwisselen voor een tegoedbon die bij de kassa ver- In het komende weekeinde viert café Bos Duin aan de Bosstraat een groot feest ter gelegenheid van de heropening van de verbouwde zaak. Hoofdgast is "Bob de Rooy", die als presentator op treedt van de sumo-worstebved- strijden. Henk en Tiny Kroon van Bos Duin begroeten a.s. zaterdagavond vermoe delijk een groot aantal "vaste klanten" van het verbouwde partycentrum aan de Bosstraat 80. Ze zijn welkom van 21.30 tot 01.45 uur. "Bob de Rooy", (althans iemand die sprekend op hem lijkt) die in zijn uiterlijk zelf soms ook wel wat heeft van een Japanse worste laar, treedt die avond op als presentator en scheidsrechter bij een sumo-worstel- wedstrijd, waaraan iedereen kan mee doen. De entree is vrij. De deelnemers kunnen hun wor- stel-vaardigheden onderling beproe ven in een "net echte" wedstrijd, waarin ze elkaar geacht worden te "vloeren", volgens de regelen van de sumo-wor- stelkunst. Ze worden daartoe gehuld in een speciaal pak van kunststof, dat op de juiste plaatsen voorzien zal zijn van lucht (zie foto). Dat het worstelen daar mee een "koud kunstje" is zal iedereen beamen. Blessures zijn nagenoeg uitge sloten en verwacht mag worden dat het geheel zaterdagavond in Bos Duin aanleiding geeft tot heel veel plezier. De kampioen maakt kans op een leuke prijs, maar wat dat zal zijn houden Henk en Tiny Kroon op dit moment nog even geheim. Het openingsfeest wordt naast Bob de Rooy opgeluisterd door een live-optre den van een aantal artiesten, maar ook dat is een "surprise" en zelfs Henk en Tiny kennen de namen van de optre denden nog niet. Zij wachten nieuws gierig af. Ook de komende zondag staat nog in het teken van het openingsfeest. Bos Duin is dan echter gereserveerd voor de speciale genodigden, die van 19.00 tot 21.00 uur o.a. worden onthaald op live muziek. Hciftek s Henk en Tiny Kroon van Bos Duin. Het sumo-worstelen wordt gegaran deerd een vrolijke boel. zilverd kan worden. De familie Van de Graaf en de mede werkers (hun aantal wordt uitgebreid met maar liefst acht nieuwe gezichten) maken er niet alleen vandaag een groot feest van. Op de openingsdag kan men rondom de nieuwe winkel een oude dorpsomroeper tegenkomen, die links en rechts waardebonnen uitdeelt. De dag wordt nog verder opgeluisterd met vrolijke orgelklanken. Maar aanstaan de zaterdag is er ook van alles te bele ven, want dan presenteert de nieuwe C-1000 - in samenwerking met de an dere ondernemers van het winkelcen trum Hartje-Zuid - een Rad van Avon tuur op het "pleintje", waarbij een over vloed van aantrekkelijk prijzen en waardebonnen te winnen zal zijn, ook van de collega-winkeliers. Foto: Goos van der Wilt De traditionele verkoopstand voor Kinderpostzegels zal dit jaar niet te vinden zijn in het postkantoor aan de Steénhoffstraat, maar in de ING-bank aan de Van Weede straat 10. Het postkantoor heeft na de recente verbouwing geen ruimte meer. De ca. 25 vrijwilligers van het plaatselij ke comité, die de stand "bemannen", beginnen woensdag 9 november om 9.00 uur met de verkoop van de nieuwe zegels. Daarnaast is er ook een uitge breide collectie kerst- en nieuwjaars kaarten. De verkoop gaat door tot 22 december. In navolging van ca. 250.000 school kinderen zetten in de komende weken z'n 8000 vrijwillig(st)ers in het hele land zich in voor de verkoop van de ze gels en de kaarten. De stand in de bank aan de Van Weedestraat is op maandag geopend van 10.30 tot 16.00 uur en op de andere dagen - behalve zaterdag en zondag, uiteraard - van 9.00 tot 16.00 uur. De Kinderpostzegels zijn verkrijgbaar in de waarden 70 35 cent, 80 40 cent en 90 35 cent. Ontwerpster Mar griet Heijmans heeft zich laten inspire ren door het thema "Samen doen". Naast het velletje Kinderpostzegels, de eerste-dag-envelop en het PTT-mapje verkoopt het comité ook een uitgebrei de collectie wenskaarten. De Stichting Kinderpostzegels Neder land verdeelt jaarlijks zo'n 10 a 14 mil joen gulden uit de opbrengst van de Kinderpostzegelactie over projecten in binnen- en buitenland, die het welzijn van kinderen ten goede komen. Tempo-Team organiseert op vrij dagavond 4 november een werve (le)nde Regionale Banenmarkt op de vestiging in Soest. In samen werking met bedrijven uit de regio, Baarn en Soesterberg, heeft Tem po-Team een groot aantal vacatu res verzameld. Tevens kunnen be drijven zich presenteren om vraag en aanbod van tijdelijk personeel dichter bijeen te brengen. Iedereen die op zoek is naar een tijdelij ke baan kan vrijdagavond langskomen om te informeren naar deze vacatures. Er is een gevarieerd aanbod: in de hore ca, op kantoor, de industrie of in de technische sector. Voor vragen over alle zaken die met tij delijk personeel/banen te maken heb ben kunnen de bezoekers van de Regio- rlale Banenmarkt terecht bij de interce- denten. Wie zich wil laten inschrijven dient een legitimatiebewijs, sofinum- mer en diploma's mee te nemen. Wel licht verlaat hij/zij met een baan onze vestiging. Gesprekspartner Tempo-Team heeft ruim dertig jaar er varing in het uitzendvak en is vooral de laatste jaren fors gegroeid. Momenteel is het bedrijf één van de grootste uit zendbureaus in Nederland, met 101 vestigingen in heel het land. Het succes is in de eerste plaats te danken aan de intercedenten, die uitzendkrachten werven, selecteren en uitzenden. Zij zijn goed opgeleid en hebben vaak zelf gewerkt in een branche waarvoor ze nu uitzenden. Uit eigen ervaring kennen ze de kneepjes van het vak en weten waar over ze praten. Bovendien zijn alle intercedenten spe ciaal geschoold om een geschikte uit zendkracht te selecteren en bezoeken ze regelmatig bedrijven om op de hoog te te blijven van de actuele ontwikkelin gen. Door deze werkwijze kan Tempo- Team garanderen dat de juiste man of vrouw ook op de juiste plaats terecht komt. Vaste baan Over tijdelijk werk gesproken: soms klikt het zo goed tussen werkgever en uitzendkracht dat het tijdelijke dienst verband wordt omgezet in een vaste aanstelling. De Regionale Arbeids markt kan dus ook een oplossing bie den aan bedrijven die een vaste kracht nodig hebben. Vrijdagavond 4 november zijn de deu ren van het Tempo-Team kantoor in Soest, Soesterbergsestraat 12, geopend van 17.00 tot 21.00 uur. De grootse opening van de nieuwe C-1000 supermarkt aan de Zuid promenade staat niet op zichzelf, maar maakt deel uit van een reeks festiviteiten die allemaal te maken hebben met de uitbreiding van het winkelcentrum. Ook de nieuwe slijterij Toon van der Ljnden heropent deze week (vanaf vrij dag) zijn deuren op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Gallenkamp Pelsweg voor hét publiek, en verder staan er volgende week nog openingen op het programma van kapsalon Jan Sluyter met zijn nieuwe parfumerie en schoonheidssalon, waarna ook de nieu we vestiging van juwelier Colitico en de stomerij snel zullen volgen. Bovendien neemt de ING-bank deze week het nieuwe "geldpunt" feestelijk in ger bruik. Hartje-Zuid bruist dus van de activitei ten, die het winkelcentrum zeker nieu we impulsen zal geven. Dat gaat voorde consument gepaard met een aantaKat- tracties die er niet om liegen: de dorp somroeper die vandaag al rondgaat met waardebonnen van C-1000, en zater dag het Rad van Avontuur van alle Win keliers, waarmee ook allerlei leuke prij zen in de wacht te slepen zijn. En intussen maakt Hartje-Zuid zich ook alweer op.voor de naderende Sin terklaas-verkoop, met een extra-koop^ avond op 1 december en op zaterdag 3 december de aanwezigheid van de Goedheiligman zelf, die op het pleintje presentjes uitdeelt onder de klankeS van een draaiorgel met Sinterklaas® liedjes. Nu al is bekend dat de winke© liers van Zuid de feestvreugde voor de kinderen zullen verhogen met grabbel-© tonnen, maar er komt ongetwijfeld nog 1 meer. De krant houdt u op de hoogte. I Problemen met het leren van proefwerken en tentamens, een achterstand opgelopen door ziekte of omdat alles zo nieuw is, concen tratieproblemen omdat thuis niet in alle rust gestudeerd kan wórden. Voor de meeste middelbare scho lieren en hun ouders zijn deze pro blemen wel herkenbaar. Om deze problemen aan te pakken is de ver eniging Anderwijs al vele jaren be zig met bijspijkerkampen. Bijspijkerkampen zijn kampen, waar een scholier in alle rust en met indivi duele begeleiding een achterstand kan bijwerken en op deze manier leert zo ef fectief mogelijk te studeren. Bijspijker- kampen vormen een unieke combinatie tussen vakantie en leren. Naast ont spanning zijn de scholieren per dag on geveer zes uur bezig met schoolwerk. Dit gebeurt onder begeleiding in groep jes van twee of drie personen. Door de ze opzet krijgen scholieren veel per soonlijke aandacht, zodat een structu rele aanpak van leerproblemen moge lijk is. De begeleiders gebruiken alter natieve werkvormen, waar de docent op school vaak niet aan toe komt. De vereniging Anderwijs bestaat uit vrijwilligers, enthousiaste jongeren die het leuk vinden om op een andere ma nier met onderwijs bezig te zijn. Sinds 1985 houdt de vereniging zich bezig met het organiseren van bijspijkerkam pen voor middelbare scholieren. De leiding van de bijspijkerkampen ligt in handen van studenten en ex-studen ten. Jonge mensen, die hun eigen schoolervaring nog vers in het geheu gen hebben liggen. Hierdoor staan ze dichtbij de scholieren, omdat zij ook een methode hebben moeten ontwik kelen om zich door de studiestof heen te worstelen. Voorafgaand aan de kam pen krijgt de leiding een speciale trai ning, waarin ze wordt voorbereid op het kamp. Vijf en acht dagen In de kerst-, vooijaars- paas- en hemel vaart- en zomervakantie worden kam pen georganiseerd van vijf en van acht dagen. De prijs voor een kort kamp be draagt 325 gulden en voor een lange kamp 445 gulden. De vereniging An derwijs wil niet dat de hoogte van de kampprijs een belemmering is om op kamp te gaan. Zij biedt daarom inko mensafhankelijke kortingen op de kampprijs. Informatie: Vereniging Anderwijs, Postbus 13228, 3507 LE Utrecht, tel. 030-52 12 39 (dinsdag en donderdag 19.00-21.30 uur).

Soester Courant | 1994 | | pagina 7