SLUYIER SMITSH Aktie Aanbieding f 575,- GRATIS! 1 HANDEL WANDEL MODE De ruikers ruiken weer bij Jasmijn! QfZ\ N EAU CARITA 'Laat je verbazen door Philips CD-i' Nieuwe bakker bij Gemar Gezinsmarkt 11 NOVEMBER OP HARTJE ZUID PAGINA 8 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT 'eest iri Hartje Zuid: Toon v.d. Linden opent nieuwe slijterij Blazer Pantalon Shirt 1 stropdas 1 paar sokken f 399,00 179,00 89,90 39,95 16,95 f 724,80 Aktieprijs nu ZUID PROMENADE 12 SOEST - TEL. 02155 - 2 35 30 Geurende bloemen in alle soorten en maten PARIS VIDEOTHEEK VERHUUR VIDEOBANDEN KOOPFILMS NIEUW: Verhuur van CD-i speler met 3 discs voor 3 dagen VAN DE GROOTSTE DE GOEDKOOP ELKE lóe FILM Videotheek Smitshof zegt: Van Wijk Makelaar een diploma rijker t-skiërs DSE GING t/m 12 Ie winkelconcentratie op en om Ie Zuidpromenade en de Soester- ïergsestraat, ook wel 'Hartje- Zuid' genoemd, groeit snel uit laar een waarlijk volwassen cen- rum. Het zijn niet alleen de win- lels onder de karakteristieke luntdakjes die fikse uitbreidingen jndergaan, ook de middenstand Jirect in de buurt draagt nieuwe teentjes bij aan de ontwikkeling fan het gebied. Slijterij Wijnhan del Toon van der Linden heeft wel teer rigoreus ingehaakt op de Irang naar vernieuwing. Toon liet er zelfs zijn nostalgische pand jroor verdwijnen en gaf architect Jan reters opdracht een volledig nieuwe ^oek Soesterbergsestraat/ Gallenkamp reisweg te creëren. Bodewes Bouw Soest heeft er maar vier maanden over gedaan om de fraaie plannen te verwe zenlijken. Aanstaande donderdag )pent burgemeester De Widt de deuren officieel, vrijdag en zaterdag is het vol- )p feest. Met veel voordeel. 7ie niet beter weet gelooft het onmid dellijk: de Van der Lindens hebben al tijd, als enigen, op die markante winkel- hoek in Soest Zuid gezeten. Jaren en ja ren lang, schuin tegenover het bussta tion met de rode omnibussen van Ten- sen. En toch is het pand ooit eerder be- Iwoond geweest door een bakker en een ïmelkboer, maar wie op de wereld zal Izich dat nog herinneren... JDe Van der Lindens zijn zo autochtoon [als Soesters maar kunnen zijn. Dat wel jen niemand is de Oude Ben (met [hoofdletters, jazeker!) al vergeten. [Trots vooroplopend tijdens de bekende j Hartje-Zuidbraderieën in de jaren ze- [ventig en tachtig leidde hij de har monieorkesten in kaarsrechte banen tussen het te hoop gelopen publiek door, liefst in de richting van zijn eigen winkel. Ben, inmiddels diep in de tach tig en in 1935 oprichter van de winkel, zij het op een ander adres, kijkt nu in ruste tevreden toe hoe zoon Toon bezig is zijn slijterij-wijnhandel letterlijk nog meer aanzien te geven. De laatste hand is gelegd aan een splinternieuwe winkel I die met veel feestgedruis morgen in ge- I bruik zal worden genomen. I Het jaar 1900 Direct na de eeuwwisseling werd de teerling geworpen. De vader van Ben senior, de opa van opa zeg maar, legde in 1900 de basis voor de slijtersdynastie 1 van de Van der Lindens met een café- bedrijf. Daarnaast bottelde grootvader bier; het fenomeen 'slijterij' bestond in die jaren nog niet. Het zaakje liep per- J fectenin 1910verwierfpionierVander Linden het Amstel Agentschap. Pas in 1935 was er sprake van een winkel in zwakalcoholische dranken: de verdien ste van nu Ben senior. Hij kon driejaar later uitbreiding aan zijn assortiment I geven door het binnenhalen van de offi cieel op naam afgegeven slijtersvergun- ning. Toen mochten ook de borrel en al die andere zaken met een hoger percen tage over de toonbank worden gescho ven. De handel in geestrijk vocht heeft de Van der Lindens vanaf dat moment geen windeieren gelegd. Ze genieten er tot op de dag van vandaag van en niet eens met mate. Zowel voor de particu lier als voor de groothandel - en daar mee wordt de levering aan de talloze horecabedrijven in en om Soest be doeld - is het familiebedrijf Van der Linden een gerenommeerd adres. Al tijd paraat, nooit iets te veel, altijd op tijd, zéér servicegevoelig, deskundig en altijd van de partij als er wat te vieren valt of wanneer er feest is of als het dorp vrolijk op zijn kop moet worden gezet. Toon is niet voor niets twee keer achter een, in 1977 en 1978, Prins Carnaval geweest: een jolige Narreknol van de bovenste plank! Gezellig vak Toon kwam na school en diverse stage periodes, onder andere bij 'De Graau- we Hengst' in Schiedam en bij de firma Kerstens, één van de grootste wijnhan del-importeurs van Nederland, bij zijn vader in de zaak. "In loondienst," zegt Toon zelf. In 1973 werd hij medefir mant. Toon heeft zich altijd sterk ge maakt voor de winkel op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Gallenkamp Pelsweg. Het is zijn lust en zijn leven. Toon vindt het 'slijter-zijn' vooral een gezellig vak. Hij is ook typisch de man in 't groen, het ruiten hemd aan en het lederen schort voor. Op en top de babbelaar, de vrolij ke Frans: voor iedereen een woordje c - - klaar, altijd in voor een goed getapte mop. Maar ook serieus adviserend, veel wetend van vins, ports, sherries. Hij is niet voor niks gediplomeerd bieroloog en licquorist. Veel op reis ook om uitge breid internationale kennis te vergaren, steeds in de wetenschap dat alles dan in goede handen is bij zijn vrouw Nolly, met wie hij in 1973 trouwde, en zijn dochter Martine, ook al weer twintig lentes, die vaak enthousiast hulp ver leent in de zaak van Pa en Ma. We ver geten niemand: de populaire slijter kan ook voluit rekenen op neef Frank en de niet bij de familie horende Dirk. Partti mers steken van tijd tot tijd de handen uit de mouwen: Trudy is er één van. Dochter Lisette wordt minder vaak in de buurt gesignaleerd. Maar die is ook maar pas negentien en wie weet veran dert het nog... Wakker liggen Wie zó aan een bedrijf, een plek, een ge bouw verknocht is, wie zo'n geweldige binding heeft met 'vroeger', neemt niet zomaar even tussen twee slokken koffie in het besluit om tot sloop van zijn pand over te gaan. Daar zijn heel wat nachten 'woelen' voor nodig geweest. Wikken en wegen, optellen en aftrekken, weten en dan weer twijfelen. Toon heeft het een tijdje niet gemakkelijk gehad. Wat zou vader Ben ervan vinden? Ze waren daar toch allemaal opgegroeid! Maar Toon zegevierde en nam samen met zijn Nolly het besluit de bulldozer te bellen. Die kwam, zag en maaide in een paar nijdige klappen de hele boel plat. Ben senior zag het vanaf de overkant gebeu ren, vond het best: "je moet aan je toe komst werken en Toon kan dat!" Het nieuwe pand. Het gaat ook archi tectonisch goed in Soest Zuid! En nu is het bijna gepiept. Voor het al eerder gereedgekomen nieuwe maga zijn is een prachtig nieuw pand versche nen. Tot diep in de nacht na vandaag, vrezen wij, is Toon met zijn mannen en vrouwen bezig de flessenboel binnen netjes te rangschikken. Ze maken zich op voor de officiële opening, morgen, donderdag 3 november. De burge meester van Soest, de Edelachtbare heer J. de Widt komt er om vier uur voor naar Hartje-Zuid. Toon vroeg ons niet te verklappen wat de burgemeester zou gaan doen. De genodigden zullen het 'live' ondergaan. De Soester Cou rant respecteert zo'n wens uiteraard. Wie wil gaan kijken kan zijn of haar gang gaan, want het gebeurt buiten, wie naar binnen wil moet tot vrijdag 4 no vember wachten. Dan is er vanaf 10 uur 's morgens tot en met 9 uur 's avonds een feestelijk en doorlopend Open Huis. Dat gaat door op zaterdag 5 no vember en er ligt behalve veel voordeel voor alle bezoekers op de bekende op=- op basis een verrassing klaar. Voor de jeugd is er op een strategische plek een grabbelton vol lollige dingetjes opge steld en Toon introduceert zijn 'Toons' Klantenkaart'. Natuurlijk kunt u wijn proeven - het zal niet zo zijn - en er staan her-en-der lekkere hapjes klaar. Toon is nieuw, fonkelnieuw! Gefeliciteerd al vast. •f 'nsner Toen 'Good Old Ben' nog volop mee deed. Nolly, Ben senior en Toon van der Lindèn: slijters in hart en nieren. Terug van weggeweest, dat kun je wel heggen van de echt geurende bloemen. Te lang heeft de geur een ondergeschikte rol gespeeld bij de keuze van bloemen, vergeleken bij kleur en de houdbaarheid. Maar de ruikers ruiken weer! Vanaf deze week gaat bloemist Hans Scholten - van het bekende bloemen- huis Jasmijn aan de Zuidpromenade - zijn inkoop speciaal richten op geuren de bloemen. Hij sluit daarmee aan bij een recente ontwikkeling, waarop ook de Nederlandse bloemenkwekers, vei lingen en veredelingsbedrijven zich steeds meer toeleggen: de terugkeer van de geur: fruitig of zoet, kruidig of houtig, met het aroma van honing, ge maaid gras, appel, caramel en nog veel meer. Na de geur van vers brood en diverse soorten fruit blijkt de geur van bloemen als rozen en viooltjes tot de meest ge waardeerde geuren te behoren. "Ook de consument laat steeds vaker weten dat de geur een belangrijke factor is," aldus Hans Scholten. En zoals de Ne derlandse bloemen al jarenlang worden, gekenmerkt door hun fraaie kleuren rijkdom en hun uitstekende houdbaar heid, zal ook het ','bouquet"-van-het- boeket steeds vaker een doorslagge vende rol spelen bij de aankoop van de consument. Het gaat overigens niet altijd om com pleet nieuwe soorten, want onder de bestaande soorten zijn er al veel die be schikken over heerlijke geuren. Diverse soorten rozen, lelies, hyacinthen, free- sia's, zelfs tulpen in diverse variëteiten, maar ook zomerbloemen (lavendel bij voorbeeld) en bladmateriaal kunnen bijdragen aan de geur van een boeket. "De Nederlandse kwekers doen veel aan produktvernieuwing; elk jaar zijn er misschien wel enkele duizenden nieuwe soorten. Sommige floppen, an dere slaan goed aan en blijven in het as sortiment." Met verse bloemen zijn de mogelijkhe den onuitputtelijk. Met de geur als uit gangspunt kunnen - afhankelijk van het seizoen - ook heel verrassende combi naties gemaakt worden, bijvoorbeeld Geurende bloemen nemen bij Jas mijn voortaan een speciale plaats in. mei eucalyptus, dille, marjolein, munt en thijm. En hoe beter de "uitbloei", hoe sterker de geur. Bij Jasmijn krijgen de geurende bloe men voortaan een speciaal kaartje: "ex tra geurend", en verder worden er voortaan speciale "ruikers" samenge steld. Welke bloemen daarvoor geko zen worden hangt uiteraard af van het aanbod op de veiling, waar Hans Schol ten trouwens kind aan huis is. "Ik kom er elke dag en ga voortaan extra op de geuren letten." SCHOONHEIDSSALON dépositaire Weegbreestraat 135a - 3765 XA Soest Telefoon 02155 - 1 34 70 f VIDEO Sinds de opening van de nieuwe vi deotheek Smitshof in het gelijkna mige Winkelcentrum heeft eige naar Ton Bouricius niet stilgeze ten. Om zijn klanten nog meer ter- wille te kunnen zijn heeft hij de af gelopen weken contracten rond kunnen maken voor een tweetal dealerschappen Videotheek Smitshof is nu official dea ler voor Warner Home Video. Dit dea lerschap betekent voor de klanten dat alle films uitgebracht onder dit label een week eerder voor verhuur beschikbaar zijn dan bij andere videotheken die dit dealerschap niet hebben. Ook is video theek Smitshof official Philips CD-i- dealer. De interactieve compact disc is de toe komst voor liefhebbers van audio en vi deo. Door aansluiting van de CD-i spe ler op televisie en stereo-installatie ont staat een nieuwe wereld van beeld en geluid. CD-i is meer dan televisie kijken of muziek luisteren. Het geheel draait om het nu al bekende CD-schijfje. Hierop kunnen foto's worden vastge legd die dan via de eigen televisie in prachtige kleuren te bekijken zijn. Leg eens uw favoriete CD in de CD-i speler en via een speciaal menu op het tv-scherm heeft u allerlei mogelijkhe den. Door de aansluiting van de hifi- versterker en boxen op de CD-i speler klinkt de favoriete CD mooier dan ooit. Speelfilms De geheugenruimte op een CD-i schijf je is gelijk aan 250.000 volgetypte vel len papier. Dit geeft aan wat voor onge kende mogelijkheden een CD-i heeft. Een encyclopedie is ook op CD-i be schikbaar, of het leven van Rembrandt, of de geschiedenis van 3300 postzegels, of wat uw hobby ook is, op CD-i gebied is nagenoeg alles mogelijk. Ook een aantal speelfilms is uitgegeven op CD-i en de kwaliteit is beter. Een vi- deo-CD slijt niet; stilstaand beeld is als een dia en met een video-CfflKun je meer dan alleen maar voor- of achter uit. Met CD-i bent u baas op dereigen buis. Het aantal titels wordt wekelijks uitgebreid en steeds meer producenten gaan over op uitgave van titels',op dit machtige medium. Bij videotheek Smitshof is eenBmple- te CD-i speler te huur, met eeitfaantal CD-i discs. Wat zou u ervan zeggen om op uw volgende feestavond gasteiiuit te nodigen voor een karaoke, om de slui merende zangtalenten naar boven te halen? Met de ëadeautijd van Sin terklaas en kerst in het vooruitzie! videotheek Smitshof ook een CD Ier te koop. Ton Bouricius is gra^ woord en daad bij deze aanschï^ hulpzaam. De diverse discs voor CD-i zijn bij videotheek Smitshof zowel te huur als te koop.- In Soest is veel veranderd door het sluiten van Bakkerij Rademaker, want bijna iedere supermarkt in Soest moest een andere leveran cier gaan zoeken. De Gemar was misschien wel de oudste klant van Rademaker en heeft met gemeng de gevoelens afscheid moeten ne men. Gelukkig heeft de Gemar Gert de Bree bij haar broodafdeling staan, met zijn 35-jarige ervaring de juiste man om een nieuwe broodleverancier te zoeken. Dat er iri brood nog veel verschil zit (vooral in versheid en kwaliteit) hebben de vele proefmonsters wel uitgewezen. Gelukkig heeft de Gemar in Bakkerij Braas - een warme brood- en banket bakker - uit Obdam de juiste leveran cier gevonden. Vorige week leek het dan ook wel de week van het brood bij de Gemar aan de Parallelweg. Duizen den gezinnen in Soest hebben inmid dels tot volle tevredenheid kennis kun nen maken met de nieuwe bakker (Ger- rit Braas) van de Gemar. De Gemar hoopt de juiste keus gemaakt te hebben in versheid, kwaliteit en prijs, want brood is natuurlijk wel belangrijk eten. Videorecorder Tevens is er bij de Gemar, slagerij en vleeswarenafdeling, een nieuwe aktie van start gegaan. Bij aankoop van du kaataanbiedingen krijgt men gratis du katen. Met tien dukaten kan men een videoband kopen voor f 8,95 (leuk St. Nicolaas-kadootje). Daarbij ontvangt men een gratis lot voor een videorecor der. Elke veertien dagen wordt er een videorecorder getrokken uit de kans- kaarten. Afgelopen maandag was de fam. Van Mierlo, Van Hamelstraat 106, de ge lukkige om de eerste video in ontvangst te kunnen nemen. Op zaterdag 3 de- Gemar-bakker Gerrit Braas (r.) en chef brood Gert de Bree. cember zal er een feestelijke afsluiting zijn van deze aktie. Onlangs heeft Alex van Wijk, assistent makelaar bij het gelijknamige make laarskantoor aan de Soesterbergse straat 8, zijn diploma behaald voor het vak-examen Makelaar in Onroerende Goederen. Het diploma is een van de vereisten om de titel "makelaar" te mo gen voeren. Voor zijn beëdiging als ma kelaar is nu alleen nog een goed afge legde vaktest nodig. Van Wijk Make laar staat garant voor hoogwaardige dienstverlening door goed gekwalifi ceerde mensen. Chef slagerij /vleeswaren René Snij ders overhandigt de heer Van Mierlo de eerste videorecorder. Foto: Goos van der Wilt 7 4 v

Soester Courant | 1994 | | pagina 9