0 1 HANDEL WANDEL BOSMAN inkelcentrum Smitshof 'knalt' open! Verse Mosselen SMITSHOF I 'I Het Groene Hoekje: Smitshof-specialist in groente, fruit en rauwkost Schoeman bestaat 25 jaar heeft 'n leuke CD-aktie lil SUuWe êiujal Jasmijn fleurt de nieuwe Smitshof op SMITSHOF I 1 1 I Vishandel 't Hoekje 'Cultuur in crematorium Daelwijck' Consument kiest bewust voor wijn in statiegeldflessen Onbeperkt y^l«)ENSDAG 9 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 15 MET DE VAN BETER Volgende week woensdag, 12.30 uur: (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 5 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'96 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie ATAG i r BLOEMENHUIS "De Smitshof', Smitsweg 14, Soest. Telefoon 02155-22300/ OPENING VERNIEUWDE SMITSHOF 5 maten gratis kruiden per 2 kilo 1 GULDEN KORTING DE GOEDKOOPSTE -rA MOSSELPAN van 19.90 voorI f TARBOT extra lang kilo175° GRIET extra lang kilo17?° Uw kwaliteits vishandel Molenstraat, hoek Nieuweweg Soest, tel. 18402 VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Bosman Heurne Loodgieters b.v. - Hoevelaken Soest - Bel gratis 0.6.0-22.22.11 Nieuwe zaak in vernieuwd winkelcentrum Open dag op zondag 27 november Dorstige dieven Onderzoek Pinot-slijters Benefietconcert voor Amnesty Baarn Muurkluis gestolen De Soester Duinen LOODGIETERS woensdag 16 november willen (fe winkeliers van het winkelcen- üm de Smitshof het Soester pu- jlek laten zien en horen dat het fele winkelcentrum gereed is. Om 1.30 uur zal wethouder Neks Hommers op spectaculaire en [lallende wijze het winkelcen- um heropenen. insluitend hierop zullen de muzikan- van het looporkest de Hammerfield [Sbmpers de gehele middag muzikaal j crovrolijken. De mensen die van een bij zonder spelletje houden (zowel de kin- Mren als de volwassenen) kunnen hun geluk bij hetslaan uitproberen. Koor alle kinderen is er deze middag een met helium gevulde ballon. Met de- ze ballon kunnen de kinderen aan de llonnenwedstrijd meedoen, waarmee ike prijzen te winnen zijn. De prijsuit- Bking vindt plaats op vrijdag 16 de- mber. Stempel-aktie lok voor de volwassenen zijn er leuke Ities. fe eerste aktie is een stempelaktie. Hoe werkt deze aktie? Bij iedere bestede f 10,- krijgt de jant een stempel. Als de kaart vol is kan de klant hem in n bus op het winkelcentrum stoppen. Iedere vrijdagavond (beginnend op !5 november) worden er uit de ingele gde kaarten verschillende prijswin- lars getrokken. Bent u geen winnaar, :en paniek, uw kaart doet de volgende :er weer mee. e weekprijzen zijn prijzen die de on dernemers zelf ter beschikking stellen (totaal dus 15 prijzen per week). Daar naast zijn er per week vier extra prijzen, namelijk 4* een busreis voor twee per sonen om op zaterdag 17 december in Duitsland kerstinkopen te gaan doen. Op deze dag vertrekt één bus met prijs winnaars richting Duitsland. De hoofdprijs wordt op de laatste trek- kingsavönd (16 december) weggeven. Dat is een reis voor twee personen naar Euro-Disney in Parijs. Deze prijs wordt door de Rabo-bank beschikbaar ge steld. Etalage-aktie De tweede aktie is een etalage-aktie. In iedere etalage komt op zaterdag 19 no vember een letter te liggen. Alle 15 let ters samen vorrfien een woord. Op het etalagebiljet staat het weeknummer en het onderwerp van het te kièzen woord. Heeft u het juiste Woord, dan vult u dat in op een kaart en stopt dat in de spe ciaal daaryoor bestemde bus in het win kelcentrum. Vrijdagavond 25 novem ber wordt'ook uit deze bus een aantal prijswinnaars getrokken. Zaterdag 26 novèmber ligter weer een nieuwe letter in elke etalage en begint het puzzelen opnieuw. De Wisseling vindt plaats tot 16 decem- ber. De prijzen die met deze aktie te winnen zijn,-zijn: een busreis voor twee personen op za terdag 17 december naar Duitsland om kerstinkopen te doen. een waardebon ter waarde van f 25,00. een bloemenpakket ter waarde van f 15,00. Winkelcentrum donderdag, vrijdag en zaterdag EXTRA AANBIEDINGEN TONG groot nu per kilo 22?° De trekkingsavonden zijn: vrijdag 25 november, vrijdag 2 december, vrijdag 9 december en vrijdag 16 december. De trekking is elke vrijdagavond om 20.00 uur in het winkelcentrum. U ziet het: niet alleen de openingsdag is iets wat u niet mag missen, maar de ak- ties liegen er ook niet om. Winkelcentrum De Smitshof-winkeliers willen alleen nog zeggen: Tot 16 november! Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v.-ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 juli 1994 t/m 31 december 1994. Gecertificeerd Waarborg- installateur Vorige week is in het (vernieuwde) winkelcentrum Smitshofals eer ste van een aantal nieuwe winkels - een nieuwe groente- en fruitzaak van start gegaan. Het Groene Hoekje doet zijn naam eer aan, want de nieuwe winkel zit precies op de hoek (onder de hoge flat) en groen is het er zeker. Het Groene Hoekje is dan ook een win kel waar kwaliteit, sortering en service hoog in het vaandel staan van de jonge ondernemer Robert de Vries, die de zaak runt. Ook zijn echtgenote Dirkje is nauw bij het bedrijf betrokken, maar heeft ook nog de zorg voor het gezin (drie kinderen van resp. zes, drie en een halfjaar). Het jonge ondernemerspaar woont nu nog in Almere, maar hoopt zich snel in Soest te kunnen vestigen. Van huis uit is Robert de Vries eigenlijk kok. Hij oefende dat vak tot voor kort uit en werkte o.a. bij verschillende res taurants en instellingen. "Daardoor ben ik me in het bijzonder gaan interesseren voor groente, want dat is toch altijd het creatiefste stukje van het koken. Je hebt zó veel soorten en variëteiten." Een kok werkt echter altijd achter de schermen en omdat ook de verkoop Robert sterk aantrok besloot hij zijn koksmuts aan de kapstok te hangen en zelfstandig onder nemer te worden. "Ik heb ook altijd een eigen zaak gewild, en dit is dus de ideale combinatie." De nieuwe zaak is min of meer in re cordtempo ingericht - voornamelijk door Robert zelf, die dus beslist geen twee linker handen heeft. Het interieur ziet er piekfijn, proper en helder uit, waarmee de titel "groente, fruit en rauwkost-speciaalzaak" ten völle ver diend is. "We verkopen alleen eerste klas-produkten," aldus Robert de Vries. Uiteraard ontbreekt de gebruikelijke sortering niet, maar Het Groene Hoek je richt zich vooral op de wat exclusie- Robert en Dirkje de Vries zijn heel goed te spreken over de lokatie van hun groentezaak. Foto: Goos van der Wilt. De beleving van de dood is sterk aan verandering onderhevig. Er wordt openlijker over gepraat o.a. doordat veel jonge mensen overlij den aan aids. Zij weten lang van te voren dat ze zullen overlijden en treffen vaak bewuste voorberei dingen. De dood wordt, kortom, meer zichtbaar en bespreekbaar. Dat heeft voor de hele uitvaartwe- reld zijn gevolgen. Daelwijck in Utrecht (Floridadreef 7) is een crematorium dat een bewuste en in tegere bijdrage probeert te leveren aan de vernieuwing in die wereld. Ook wil crematorium Daelwijck op zijn eigen manier meewerken aan de 'emancipa tie' van verdriet, afscheid nemen en rouwverwerking. Een van de manieren waarop Daelwijck zich openstelt is door letterlijk 'open dagen' te organiseren. Het open week end in april j.1. bracht 1250 mensen op de been. Daarna kwamen vele verzoe ken dit initiatief te herhalen. De direktie van Daelwijck (ressorterend onder de CVN Crematoria Nederland) heeft be sloten om deze tweede open dag een ander, nl. cultureel karakter te geven. Daelwijck wil op zondag 27 november, van 13.30 tot 17.00 uur, laten zien dat ook kunst (in dit geval muziek, proza en poëzie, dans en zang) bij de beleving van het afscheid nemen betrokken kan worden. Daarnaast zal er ook inhoude lijk op het thema 'de dood' worden in gegaan. Zo zal o.a. een cultureel antro poloog een inleiding houden over de plek die de dood in onze samenleving inneemt. Een kunsthistorica zal een le zing geven (met lichtbeelden) over het thema 'de levenstrap'. Gedichten/' voordracht en performances zullen ge lijktijdig in meerdere lokaties van het crematorium te beluisteren en te zien zijn. Andere kijk De middag wil op zijn eigen wijze aan tonen dat langzaamaan op een andere wijze gekeken wordt naar de dood. Enerzijds worden tradities van vroeger in ere hersteld; anderzijds komen nieu we invloeden via onze multiculturele samenleving naar binnen. De nadruk zal liggen op de manier waarop het ver schijnsel 'dood' door de eeuwen heen via componisten e.a. kunstenaars ge stalte werd gegeven. Ook in de volks kunst komt men vele voorbeelden van doodsrituelen tegen. Daelwijck neemt deze middag tevens een voorschot op het 25-jarig bestaan, dat in oktober 1995 zal plaatsvinden. De viering zal dan met meer speciale initiatieven worden ondersteund. Op 27 november biedt 'Daelwijck' in diverse lokaties van het gebouw een le vendig programma. Optredens die nu al vast staan: Japanse meditatie-mu- ziek, 'Kindertotenlieder' van Mahler, piano en sopraan, Rituele rouwdans uit Afrika, gedichten die het thema dood tot onderwerp hebben, Bongo-spelers etc. 'Cultuur in crematorium', zondag 27 november 13.30-17.00 uur,''Florida dreef 7, Utrecht; toegang vrij. vere groenten en fruit, zodat ook vijgen, dadels, papaja's en kokosnoten niet in het assortiment ontbreken. Ook verse kruiden nemen een belangrijke plaats in, en elke dag zijn er uiteraard vers ge-, sneden groenten. In de komende tijd krijgen o.a. de kant-en-klare stamppot ten alle aandacht. Naast een grote sor tering rauwkost valt bij "Het Groene Hoekje" ook de ruime variatie aan sala des op, zoals o.a. Griekse salade, Wal- dorf-salade en exotische fruitsalade. Over zijn plek in het nieuwe winkelcen trum is hij best te spreken, ook al be vindt de winkel zich "onder de rook" van de nieuwe AH-supermarkt.."Het is helemaal geen bezwaar dat we dichtbij zo'n grote trekker zitten. Het winkel centrum specialiseert zich steeds meer: een aparte bakker, kaaswinkel en nu ook een groentezaak. Dat is juist het leuke van de Smitshof." Twee kratten bier zijn gestolen uit een woning aan de Turfstreek. Dat gebeur de maandagmiddag tussen één uur en half vier. De dorstige daders waren het huis binnengedrongen via een boven licht aan de achterzijde van het pand. Een onderzoek, ingesteld door de organisatie van zelfstandige slijter wijnhandelaren Pinot, maakt dui delijk dat de consument bij wij naankopen bewust kiest voor de statiegeldfles. De overweging dat de wegwerpfles om meer dan één reden kostenverhogend is en be lastend vOor het milieu heeft hierin duidelijk meegespeeld. De inzameling van glas via het zoge naamde glasbaksysteem funktioneert goed, maar levert toch te weinig bespa ringen op. De wegwerpfles is gemakke lijker, maar door z'n mindere kwaliteit, breukgevoeliger. Behalve de produk- tiekosten van de fles moet ook de scha de als gevolg van breuk worden meege- calculeerd in de eindprijs van het pro- dukt. Mede gestimuleerd door milieugroepe ringen streeft ook de overheid naar het steeds verder uitbouwen van systemen, zoals de statiegeldfles, die de hoeveel heid verpakkingsafval zal doen vermin deren. Natuurlijk is het systeem van statiegeld- flessen bewerkelijk. Het terugnemen, opslaan, verzenden en voor hergebruik geschikt maken vergt de nodige inspan ning en organisatie. Desondanks willen de Pinot slijter-wijnhandelaren een constructieve bijdrage leveren aan de oplossing van dit milieuvraagstuk. In de Baarnse Pauluskerk (aan de Brink) wordt zaterdagavond 12 no vember een benefietconcert gegeven ter ere van het 20-jarig bestaan van Amnesty International in Baarn. Me dewerking wordt verleend door Jac- ques Ogg, Peter Doberitz, Laszlo Tucs- ny, Henk Knöps en Hans Linnartz. Het programma omvat kamermuziek van o.a. Gabrieli, Bach, Fasch, De Bois- mortier, Forqueray en Telemann. Aan vang 20.15 uur. Toegang vrij. Inbrekers zijn er vandoor gegaan met een muurkluis. Ze maakten die buit in een woning aan het Kerkpad. De in braak werd in de nacht van zaterdag op zondag gepleegd. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM gourmetten, steengrillen of fonduenf 27,50 Inclusief uitgebreide garnituren en salades. Tijdens de maanden oktober, november en december presenteren wij de wildkaart Hoofdgerechten vanaff 27,50 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739. Fax 02155-25961 Dit jaar viert Schoeman Makelaars zijn 25-jarig jubileum. Het bedrijf werd 16 oktober 1969 opgericht door de heer W.G. Schoeman en behoort inmiddels tot de tien grootste makelaarskantoren van Nederland. Schoeman Makelaars is onderdeel van de Schoeman Groep, met vestigingen in Almere, Amersfoort, Arnhem, Hoofddorp, Leusden, Soest, Tiel en Veenen- daal waar het hoofdkantoor is ge vestigd. Er werken bij Schoeman in totaal een kleine 90 mensen. De Schoeman Groep biedt een breed pakket financiële dienstverlening voor particulieren en bedrijven dat uiteenloopt van woning en bedrijfsmakelaardij tot taxaties, hy potheken, pensioenen, verzekeringen, beleggingsmakelaardij en vastgoedbe- heer. Het 25-jarig bestaan is aanleiding voor een feestelijke bijeenkomst voor rela ties op vrijdagavond 25 november in de Beurs van Berlage te Amsterdam. Op het programma staat ondermeer Prof.dr. A. van der Meiden, tot voor kort hoogleraar Public Relations aan de Universiteit van Utrecht. Hij verzorgt een inleiding over 'de kunst van het ma kelen'. De avond wordt voortgezet met een uitvoering van het Nederlands Bach-Ensemble', het bij Schoeman tot traditie geworden 'Hanny Schoeman'- concert. Astrid Joosten.treedt op als presentatrice en de muzikale begelei ding is in handen van het Combo Tonny Eyk. Het programma wordt afgesloten met een informeel samenzijn. De medewerkers van de Schoeman Groep kregen naar aanleiding van het 25-jarig jubileum onlangs een weekend Maastricht aangeboden. Behalve uit een feestavond bestond het weekend uit een boottocht over de Maas en een bezoek aan de grotten van Kanne. Alle medewerkers van Schoeman Makelaars bijeen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 15