'ariatie troef in concert van PYO aruóhocK l 1CUL TDÜR WELZIJN T r Geslaagd benefietconcert voor nieuw orgel van de Open Hof Jonge pianovirtuoos solist bij Soester Orkest Vereniging O* Nieuws van de bibliotheek lOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT jhowgroepen vermaken publiek opperbest /rijdagavond in Grift land College "abaret bij Derde Wereldgroep Zondagmorgen in Groeneveld koffiedrinken met de boswachter >ver wel eii wee van schaap en heide Kinderboerderij De Vrije Teugel Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Broodbakken Mozartconcert van COV-Baarn PAGINA 1; Vrijwilligers Vakature Bank Meer vrouwelijke bestuursleden Wibi Soerjadi speelt 2e pianoconcert Saint Saëns Vrouwen praten over de toekomst tijdens bijeenkomst NCVB stichting openbare bibliotheek Aanwinsten volwassenen Filmhuis: 'Kika' Jazzconcert met Frans Vermeerssen Kwartet gaf zaterdagavond haar jaar- Ikse showavond. Voor een volle hal werd een gevarieerd program- la afgewerkt. De avond stond met lame in de belangstelling van de lajorettes, minirettes en drum- land. let was vanaf het begin al duidelijk dat por de showgroepen hard was gewerkt 1 zich zo goed mogelijk te presente- In. Vlotte shows in steeds wisselende Beding waren het resultaat. Ook wer- Jen enkele solo optredens verzorgd, die ter in de smaak van het publiek vielen. Bet optreden was eigenlijk een gecom- Jineerde show/concert-avond. Het or- lest van PVO was dan ook in ruime ma te te horen met een afwisselend muziek programma. Verder zorgde het orkest voor ondersteuning van drumband en showgroepen. Het einde van de avond bestond uit een officieel gedeelte, en een gezamenlijke finale. Hierbij werd een aantal PVO-ju- bileumspeldjes uitgereikt aan mensen die dit jaar 5, 7'/2, 15 of 30 jaar lid zijn van PVO. De speldjes werden, verge zeld van een oorkonde, uitgereikt door PVO-voorzitter Rob Joustra. Daarna volgde de finale van minirettes, majo rettes, drumband en orkest met de 'St. Louis Blues Marsch'. Kortom een zeer geslaagde avond, zowel voor PVO als voor het talrijke publiek. Vrijdag 11 november organiseert |e Derde Wereldgroep Soest een abaretavond in het Griftland Col- pge. Tijdens de jaarlijkse infor matieavond deze keer geen zware ezing met discussie na, maar een abaretgroep die zich 'De Ge- neentereiniging' noemt en caba- et op maat maakt. De groep, uit drie 'maffe gozers' be- Itaande, zal op een puntige geestige panier het publiek aan het denken zet ten over ontwikkelingswerk en het werk lan de DWG. Maar ook andere sterke lummers uit hun eigen repertoire zul- fen op de planken gebracht worden. De pWG heeft uitgebreid met de groep ge- proken, maar de inhoud blijft een ver rassing. Afgaande op de vele lovende kritieken (de groep won de eerste prijs op het Leids cabaretfestival in 1992) en de enthousiaste verhalen van mensen die de groep al eerder zagen optreden, belooft het een bijzondere avond te worden. Voorafgaande aan dit optreden en in de pauze kan de fototentoonstelling van de projekten bekeken worden, hieron der het zeer recente in Irian Jaya, het voormalige Nieuw Guinea. Bij de stands van de DWG, Wereldwinkel en het Tie en Dye-stoffenprojekt uit Tan zania kan men alvast leuke inkopen doen voor de decembermaand. Iedereen is van harte welkom op vrijdag 11 november, 20.00 uur. Griftland College, Noorderweg 79. Zaal open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. Het rommelt in 'schapenland'. De lubsidie voor zes kuddes Drentse beideschapen dreigt te verdwij nen. Dat zal het einde betekenen van een toeristische attractie, maar door deze dreiging staat het schaap veer volop in de belangstelling. Reden genoeg voor Kasteel Groe- leveld om aandacht te besteden jan het Drentse heideschaap. Want dit dier heeft nog een andere "unktie, die het al sinds mensenheuge- lis uitoefent. Het in stand houden en eventueel terugbrengen van de heide wordt namelijk door schapen onder steund. Hoe zit dat precies? In het Goois Natuurreservaat grazen ook Drentse heideschapen. Schapen specialist Piet Wouters begeleidt ze in hun werk en weet daar alles van. Hij is de gast van boswachter André Wiersma op zondag 13 november in Kasteel Groeneveld te Baarn en zal ingaan op het wel en wee van het Drentse heide schaap. De heide roept bij vele mensen nostal gische gevoelens op en heeft dichters en schilders geïnspireerd. Niet omdat het heidelandschap het evenbeeld van on gestoorde natuur is. Gaat de natuur on gestoord zijn gang dan zou de heide binnen korte tijd verdwijnen. Heide is een korte periode in de natuurlijke ont wikkeling naar bos. Besluiten we met onze handen van de heide af te blijven dan zou er na enkele decennia bos voor in de plaats komen. Maar het oogstrelende effect van een schaapskudde op een grote uitgestrekte paarse heide is een gegeven. De heide met haar bewoners is daardoor een in het algemeen zeer gewaardeerd land schap. Is het voortbestaan van de heide en de schaapskudde daarmee gelegiti meerd? Welk nut heeft de kudde verder nog? Moet het schaap vervroegd uittre den? Is de toekomst van het schaap de kinderboerderij of het slachthuis? Geschiedenis Tot halverwege de vorige eeuw waren schapen een noodzakelijk onderdeel van het Nederlandse landschap. Ze wa ren onmisbaar voor een landbouwme thode, die het duizend jaar lang heeft uitgehouden. Doordat er in het kleine Nederland steeds meer voedsel voor steeds meer mensen geproduceerd moest worden is deze methode defini tief geschiedenis. In dit zogenaamde 'heidepotstalsys- teem' graasden schapen op de door houtkap verschenen heide en hielden de hei zo in stand. De schapemest werd met heideplaggen vermengd. De met mest doordrenkte plaggen werden voor de bemesting op de es en de akkers ge bruikt en zo sloot de kringloop van voe dingsstoffen min of meer. Dit systeem is nog steeds symbool voor een zoge naamde 'gesloten kringloop' in menige biologie-les. Het 'heidepotstalsysteem' is allang ver leden tijd. Maar of het daardoor ook af gelopen moet zijn met het Drentse hei deschaap is nog maar de vraag. Waar om zou het schaap het als toeristische attractie en heidebeheerder niet waard zijn ondersteund te worden? Of is hier sprake van een onterechte heimwee naar weleer? Een irreële hang naar de romantische plaatjes van uitgestrekte heidevelden met eenzame schaapkud des? Moeten we ons misschien verzoe nen met een toekomst zonder heide en ons realiseren dat er bijvoorbeeld prachtige bossen voor in de plaats kun nen komen? Koffiedrinken met de boswachter: zon dag 13 november, aanvang: 11.00 uur. Toegangsprijs: f 3,- inclusief een kopje koffie. PVO blies er zaterdagavond in het Griftland weer vrolijk op los. Foto: Goos van der Wilt Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 10 november Om 9.30 uur start de volwassenengroep met haar activiteiten. Om 13.15 uur komt groep 8 van de Da Costaschool voor het natuurproject over dieren en hun gedrag. Na schooltijd zijn Themis, Bob en Kevin de jarige feestvarkens. Zij nemen veel vriendjes mee en gaan leuke activiteiten doen. Om 19.30 uur verga dert het bestuur van de stichting. Vrijdag 11 november Van 9.30-11.00 komt groep 1/2 van de Van der Huchtschool meedoen aan het project over'voortbewegen'. Om 15.45 uur zijn Elke, Susanne en Jasper de jari ge gasten. Om 19.00 uur is Rosanne de jarige gast die met haar vriendinnen komt feesten op de kinderveij aardag- disco. Zaterdag 12 november Van 13.30-16.00 uur komen Michelle, Siger en Marjolein hun verjaardagsfeest vieren. Ook zijn kinderen van 8 t/m 12 jaar welkom om te helpen met de ver zorging van de dieren. Maandag 14 november Om 9.30 uur komt groep 3 van de In- singerschool voor het project over 'zin tuigen'. Om 13.15 uür komt groep 4 van dezelfde school voor hetzelfde pro ject. Om 16.00 uur staan Mischa en Ziv weer klaar voor de kinderen van 4 en 5 jaar voor hun knutselactiviteiten. Ook de toneelgroep gaat verder. Dinsdag 15 november Om 16.00 uur is de boerderijclub actief. Oudere kinderen die allemaal leuke boerderijactiviteiten doen. Ook de kookgroep gaat verder met het ontdek ken van de mogelijkheden van de zin tuigen. Woensdag 16 november Om 9.30 uur: peuter/ouderactivitei ten. Geen reclame nodig: de gezelligste ochtend in de wijde omtrek. Om 14.00 uur staat de toneelgroep te trappelen om haar nieuwste voorstelling te laten zien aan kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Na de voorstelling snoep/limona de en nog veel leuke activiteiten. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Wegens de grote belangstelling wordt de cursus "broodbakken" in januari '95 normaals door de Volksuniversiteit ge organiseerd. In de cursus wordt, onder deskundige leiding van de chef-brood bakker, een aantal basisprincipes voor de bereiding van brood behandeld. Op vier avonden worden op ambachtelijke wijze busbrood, vloerbrood, vruchten brood, kleinbrood, Deensluxe en crois sants vervaardigd. In de laatste les kunt u een keuze maken uit zestig brood soorten, van Fries suikerbrood tot Dresdener Weihnachtsstol. Receptuur, werkwijze, grondstoffen en een beetje theorie worden in de eerste les aange reikt, zodat u ook thuis aan de slag kunt gaan. Het moet mogelijk zijn om na vijf lessen voor uw huisgenoten een oven vers broodbuffet te verzorgen en u steelt natuurlijk helemaal de show als u deskundig iets vertelt over smaak, aro ma, snijdbaarheid en de bijzondere fij ne afbeet van uw producten. Breng voor de eerste les een schort mee. Aanvang cursus: dindag 24 januari 1995, 19.00-21.45 uur. Docent: dhr. M. van Kooten, chef-broodbakker. Cursusadres: Bakkerij Faas, Birkstraat 93. Aantal lessen: 5. Cursusprijs: f 130,- (ingrediënten en syllabus f37,50). Inlichtingen en inschrijvingen bij de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, tel. 22195, maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donder dag 10.00-13.00 uur, Steenhoffstraat 9a. De Chr. Oratorium Vereniging in Baarn geeft vrijdagavond 11 november een Mozartconcert in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat in Baarn. Op het pro gramma staan "Vesperae Solennes de Confessore", het motet "Exsultate Ju- bilate" en het "Requiem". Medewer king verlenen Lisette Emmink, so praan; Alex Vermeulen, tenor Charles van Tassel, bas; Michael Hedley, orgel; het Baarns Begeleidingsensemble o.l.v. Thijs Kramer. Kaarten f 20,- (cjp/pas65 f 17,50) zijn in Soest ver krijgbaar bij De Gouden Snaar, Steen hoffstraat, de VW en D. Toet, tel. 15823. Smitsweg 311, tel. 12630 Of het nou komt doordat vrouwen niet op hun achterhoofd zijn gevallen of dat het gewoon een kwestie van intuïtie is, zowel nationaal als provinciaal is on derzoek gedaan naar de mogelijkheden voor vrouwelijke bestuursleden. Het opzetten van een databank, speciaal voor vrouwen, lijkt een goede manier om de achterstand in te lopen. Vrou wen worden zichtbaar en dan kan het zo vaak gehoorde excuus: "We willen wel een vrouw, maar ze is niet te vinden..." ontzenuwd worden. Vier overkoepelende organisaties zet ten lijnen uit naar hun leden om grotere deelname van vrouwen in besturen te bevorderen. Als dat door meer koepels wordt opgepakt, zal Databank nog een drukke tijd tegemoet gaan. Maatschap pelijk ligt er een goede voedingsbodem, want er wordt breed gestreefd naar een groter aandeel van vrouwen in openba re besturen en er wordt ook in de publi citeit behoorlijk wat aandacht aan be steed. r Vakatures 3-112: Centrum voor verstandelijk gehahdicapten zoekt iemand die één avond in de week piano wil komen spe len. 4-109: Buro Vrije Tijd Soest zoekt vrijwillig(st)er voor telefonische con tacten en coördinatie (lx p.w. overleg en wat administratie). Buro Vrije Tijd brengt mensen met elkaar in contact die dezelfde hobby hebben. 4-115: Ontmoetingsclub voor film liefhebbers zoekt medewerk(st)ers voor de publiciteit en recensies in het maandelijkse filmblaadje. •5-124: Internationaal Vrouwencen trum Soest vraagt vrijwillig(st)er voor volleybal coaching. 12-110: Stichts Landschapsbeheer zoekt vrijwillig(st)ers om (met docen ten) scholen te begeleiden bij werk in de natuur; groepen van 50 leerlingen van voornamelijk middelbare scholen. 14-103: Pleegzorgprojeet zoekt par ticulieren die kunnen inspringen voor familie of buren van mensen die op op name in een verpleeghuis wachten. 17-104: Maatschappelijke dienstver lening zoekt een groot aantal vrijwillig (st)ers voor het begeleiden van ouderen met de Ouderenbus. Geïnteresseerden moeten een goede fysieke conditie be zitten en op de hoogte zijn van wegen, straatnamen en bijzondere lokaties in Soest. Het benefietconcert van "Concen- tus", dat afgelopen vrijdagavond plaatsvond in de Joanneskerk ten bate van het orgelfonds van de Open Hof, is een succes geworden. De ruim honderd bezoekers brachten samen zo'n 1100 gulden op. In ruil daarvoor kregen ze een prachtig concert van het Baarnse kerkmuzie- kensemble o.l.v. Pim Verdonk, waar aan ook Open Hof-organist Tjalling Roosjen zijn medewerking verleende. Voor de commissie-Geldwerving, die zich na de geslaagde fiannciële actie voor de verbouwing van het kerkcen trum nu ook inspant om fondsen bijeen te brengen voor een nieuwe orgel, was de sfeervolle avond een mooie opste ker. Bovendien werd er nog eens een bedrag van ca. 1250 gulden "gevan gen" met de verkoop van de pijpen van het oude, inmiddels afgebroken orgel van de Open Hof. Sinds enkele jajen is het een Open Hof- traditie om in december wijn, oliebollen en appelbeignets te verkopen, om het potje te spekken. De concertbezoekers konden na afloop alvast proeven van deze en andere lekkernijen en per for mulier al een flinke bestelling plaatsen De Soester Orkest Vereniging prijst zich gelukkig met haar solist op het najaarsconcert van 23 no vember. Wibi Soerjadi zal dan so leren met het tweede pianoconcert van Saint Saëns. Soerjadi moet, zo jong als hij is, gerekend worden tot de groten onder de pianisten. Hij werd in 1970 in Leiden geboren, raakte pas op zijn elfde jaar voor het eerst een piano aan en wist op hetzelfde moment dat hij pianist wilde worden. Acht jaar later won hij, als jongste deel nemer, de derde prijs op het Internatio nale Franz Liszt-concours in Utrecht. Weer een jaar later slaagde hij cum lau- de voor het eindexamen van het Swee- linck Conservatorium in Amsterdam. Hij heeft bij Jan Wijn gestudeerd, die als hoofddocent piano een reeks jonge, vooraanstaande pianisten heeft opge leid. Wibi Soerjadi noemde hij 'een klasse apart'. Soerjadi treedt regelmatig op met de vooraanstaande Nederlandse orkesten en heeft concertreizen gemaakt naar o.a. Indonesië, Duitsland en de Ver enigde Staten. Hij trad op tijdens de grote Rwanda-manifestatie op het Mu- Wibi Soerjadi De samenleving van nu ontwikkelt structuren, waarin de mensen in de toe komst moeten leven en werken. Omdat de NCVB zich betrokken voelt bij wat er in de maatschappij gebeurt, organi seert die een aantal bijeenkomsten, waarop over dit onderwerp kan worden gepraat. Op donderdag 10 november wordt de ledenvergadering benut om dit voor de eerste keer te doen. Susan Huybregts, beleidsmedewerker van de Vrouwe nalliantie in Utrecht, houdt dan een le zing. De NCVB wil zich bezinnen op de rol van de arbeid in het leven. Daarom zal worden gesproken over onder meer de rol die maatschappelijke ontwikke lingen hebben op relaties en gezinnen en of mannen een evenredig deel van de zorgtaken op zich nemen. De ledenvergadering begint om 20.00 uur in het wijkgebouw van de Emma- kerk aan de Regentesselaan. aa Alberl Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Atwood, Margaret: De Roofbruid Drie totaal verschillende vrouwen voelen zich sterk met elkaar verbon den door hun wraakgevoelens t.o.v. een aantrekkelijke rivale die hun le ven heeft vergald. Een boeiend ver haal met de nodige humor. Brown, Rita Mae: Was jij maar hier Een scherpzinnige jonge vrouw tracht samen met haar kat Mrs. Mu- rohy en haar hondje Tee Tucker een reeks moorden op te helderen. Een originele en geestige detective. Cook, Robin: Fataal Een jong Amerikaans artsenecht paar, dat werk vindt in het zieken huis van een provinciestadje, krijgt na enkele maanden problemen op het werk; tegelijkertijd doet zich in het ziekenhuis een aantal raadsel achtige sterfgevallen voor. Harrington, William^Mastermind De Amerikaanse regering bindt de strijd aan met Colombiaanse drugs baronnen, die door middel van een computervirus proberen een vlieg tuig vol cocaine de Verenigde Staten binnen te smokkelen. Spannende thriller voor lezers met belangstel ling voor computers en wat daar mee samenhangt. Laine, Pascal: De twijfelaarster Twee mensen, een oude, reeds be faamde romanschrijver en een twin tig jaar jongere, opkomende speel ster ontmoeten elkaar bij toeval en beginnen een liefdesrelatie. Een schitterend, fijngevoelig liefdesver haal. Siddons, Anne Rivers: Op zand ge bouwd Vele jaren nadat een vrouw haar jeugdliefde is kwijtgeraakt aan een rijke vriendin, krijgt ze van haar een uitnodiging voor een studentenreü nie. Windsor, Valerie: Web van leugens Een Engelse vrouw krijgt na een au to-ongeluk in Frankrijk bij vergis sing een andere identiteit. Een goed en tot het einde toe doordacht uitge werkt verhaal. Informatieve boeken 396.6 Fatale liefde: mannen en vrouwen die hun partner doodden of daartoe een poging deden. Jaarlijks komen in Nederland veer tig tot vijftig mensen om door toe doen van hun partner. Dit boek be vat het persoonlijke relaas ven veer tien daders: zeven mannen en even veel vrouwen. 418.2 Hite, Shere: Het Hite-rap- port over het gezin: ouders, kinde ren, liefde, haat, seksualiteit. Verslag van een onderzoek naar de psychologische ontwikkeling van kinderen in het gezin. De schrijfster publiceerde eerder de bekend ge worden Hite rapporten over seksua liteit. 323.5 Macmillon, Doris: Mama, waar ben je? een geadopteerd meis je op zoek naar haar echte moeder. Een fascinerend verhaal dat zowel bij geadopteerden als bij adoptan- ten, heel wat emoties kan losmaken, am-vs 947 Meiners, Wim: Vrouwen van het Witte Huis Thematisch opgezette beschrijving van de vrouwen die als First Lady het Witte Huis in Washington hebben bewoond, van Abigail Adams tot en met Hilary Clinton. 462.4 Rood, Lydia: Het boek Job Autobiografisch relaas van de schrijfster van de omgang met haar autistische broer. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. seumplein; op 1 oktober gaf hij een re cital in de grote zaal van de Doelen in Rotterdam. Soeijadi heeft een exclusief platencontract met Polygram Neder land en reeds twee cd's van hem ver schenen op het Philips label. Een derde cd wordt in december opgenomen en daarop speelt hij het tweede en het vier de pianoconcert van Saint Saëns, bege leid door het Radio Kamerorkest o.l.v. David Porcelijn. Soerjadi zal op 23 november zijn eigen Bösendorfer concertvleugel bespelen. Vooraf aan het pianoconcert wordt de ouverture 'Espagnol' van Joseph Küff- ner gespeeld en na de pauze zal de Sym fonie nr. 100, de zgn. 'militaire', van Haydn ten gehore worden gebracht. Het concert zal, zoals gebruikelijk, plaatsvinden in de Petrus en Paulus- kerk aan het Kerkplein, aanvang 20.15 uur. Kaarten a f 15,- en f 12,50 zijn te voren te verkrijgen bij de VW Soest en de leden van de SOV, en op 23 novem ber vanaf 19.45 uur aan de zaal. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 1 Donderdag 10 november: Pedro Almodóvar staat erom bekend dat hij films maakt waarbij de kijker niet stilletjes kan wegdommelen. In 'Kika', de tiende film van de Catalaanse provo cateur-poseur, flitsen de ruiten, streep jes en glitters in de meest bizarre kleu rencombinaties over het scherm. En bij deze expositie van uiterlijkheden blijft het niet. Ook het verhaal kan allerminst als saai worden betiteld. Elementen uit Almodóvars eerdere films ('Women on the verge of a ner- vous breakdown', 'Metador', 'La ley del deseo') keren terug in 'Kika'. Ab surdistische dialogen, inventieve pro vocaties en tot in het krankzinnige uit vergrote karakters vormen in een com binatie van komedie, melodrama, thril ler en soap-opera het verhaal rond de hoofdpersoon Kika, een naïeve, immer optimistische visagiste. Met haar make-up en levenslustig ge babbel wekt ze de dode lingerie-foto graaf een aards-voyeur Ramon tot le ven, en wint zijn hart. Ramon wordt - geobsedeerd door de herinneringen aan (en bange vermoedens over) zijn door zelfmoord overleden moeder, wier ex-man Nicholas, gespeeld door Peter Coyote, terugkeert uit Amerika en bij het enigszins uitgebluste stel in trekt. Niet alleen Kika zwicht voor de char mes van thrillerschrijver Pearcq: onder diens vriendinnenschare bevindt zich ook Andrea Caracortada, een vrouwe lijke scarface, die een sensationele rea- lity-tv-show presenteert: Lo peor del dia (het erg§te van de dag) waarin ze zelf gefilmde beelden laat zien van mis daden, daders en slachtoffers. Wanneer de Madrileense Villa Kakel bont vereerd wordt met een bezo'ek van de criminele broer van de lesbische huishoudster (bent u daar nog?) raken de toch al niet weinig dynamische ge beurtenissen in een stroomversnelling waaruit Kika gelouterd en optimistisch als altijd tevoorschijn komt. In 'Kika' laat Almodóvar zien hoever de macht van de media reikt en hoezeer de moderne tv-kijker afgestompt is door het dagelijks visueel bombarde ment van geweld. De menselijke ver houdingen zijn verziekt: indirecte, voyeuristische beelden schenken meer bevrediging dan direct contact, en ver krachting wordt beoordeeld op nieuws waarde. Met zijn fascinatie voor schrijvers, foto grafen en televisiepresentatoren als be middelaars van de werkelijkheid plaatst Almodóvar kanttekeningen bij het post-moderne leven. Helemaal somber ziet Almodóvar het niet in: aan het slot van de film rijdt onze heldin Kika met een nieuwe heer de zonsondergang te gemoet. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 7,50; cjp/65+ f 5,-. Zaterdag 12 november: Wie een jazzconcert bezoekt waarbij stukken worden aangekondigd als 'Lijkt me wel leuk!', of 'Zowat Blues en nog wat', mag aannemen dat het hier niet gaat om jazzstandards zoals die op jamsessions gespeeld worden. De groep op het podium is in dat geval wellicht het Frans Vermeerssen Kwartet. Bij na der inzien blijken niet alleen de titels ongewoon en grappig te zijn; dat geldt evengoed voor hun muziek. Saxofonist Frans Vermeerssen was tot voor kort actief met 'The Inflated Tear', een project gewijd aan de muziek van Rahsaan Roland Kirk. Michiel Braam is binnen zijn trio onder meer bezig met de muziek van Thelonious Monk. In het huidige kwartet zullen deze projecten ongetwijfeld hun sporen hebben nage laten, maar hun repertoire is voor onge veer de helft geschreven door de leider en voor de rest door pianist Michiel Braam. In de improvisaties wisselen lyrische en heftige passages elkaar op een achteraf volkomen logische manier af - hetzelfde geldt voor de collectieve en tamelijk vrije improvisaties tegenover delen waarin men op een meer conventionele manier te werk gaat. Dit alles resulteert in avontuurlijke en soms weerbarstige muziek, met veel verrassende wendin gen. Wat ook opvalt is de speelse humor van deze groep. Die komt onder meer tot uiting in allerlei maffe melodietjes die zo nu en dan tamelijk onverwacht op duiken - rare clichées eigenlijk, maar dan nét even anders. Zo op 't eerste ge hoor lijken dat parodieën, maar bij na der inzien is er altijd veel meer mee aan de hand. Dergelijke grappen worden hier niet 'gebruikt om er iets mee te ver bergen, maar geven de muziek"wel een zekere lichtvoetigheid. Na enige tijd te hebben geluisterd, valt op hoe zeer het ongewone karakter van deze muziek en het geheel eigen geluid van de groep contrastreren met de zo geijkte bezet ting van sax, piano, bas en drums. Tijdens een concert van het Frans Ver meerssen Kwartet krijgt de luisteraar niet de gelegenheid zich ook maar één moment te vervelen. Het gaat hier om eigentijdse en eigenzinnige jazz - se rieuze muziek, die echter wordt ge bracht met de nodige relativering en waaraan een zekere frivoliteit niet ge heel vreemd is. Bezetting: Frans Vermeerssen - tenor saxofoon; Michiel Braam - piano; Wil- bert de Joode - Bas; Michael Vatcher - drums. Aanvang: 21.30 uur. Entree: f6,-. De Schoof, tel. 12527 De Engh, tel. 21987 De Praatpaal, tel. 19546 Bingo Op zaterdag 12 november wordt er in De'Schoof, Molenstraat 142, weer een gezellige bingo-avond georganiseerd. De kosten zijn f 10,- per plank, waar mee tien ronden kunnen worden ge speeld. De aanvang is 20.00 uur. Op za terdag 26 november is er bovendien een extra speelgoedbingo! Brakken Dit spel wordt gespeeld op het biljart. Kom eens kijken, speel mee en win een prijs. Elke donderdag van 20.00 tot 23.00 uur. Kosten voor deelname: f 3,75. Tienerinloop Elke donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Speciale inloop voor tieners van 12 t/m 15 jaar in De Schoof, Mo lenstraat 142. Gratis entree.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17