Nijkerker wint klaverjasmarathon Ruim 1.500 werkzoekenden in Soest Mare Hilhorst prins Carnaval '94/'95 Luchtmach Odeon ook ISOESTERBERGI Expositie Anna Paulownahuis MK-732 Spitfire voelt zich thuis in Soesterberg WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Küartdag in De Vijverhof trekt 56 deelnemers PAGINA ij Directie verbaasd over bezuinigingen arbeidsbureaus Scholieren nemen kijkje in bedrijf Soester dichters lezen eigen werk Soester bevolking geeft ruim 10 mille voor 'brandwonden' Klusjesdienst voor ouderen Bejaarde man (85) aan deur opgelicht Bijna driehonderd spijkerbroeken uit loods gestolen Herenhorloge bij inbraak verdwenen De dependance in Soesterberg Muziek in Utrecht Bij de Plattelandsgenotsknotsen m tuchtmachtdetachei Nieuwe assistente bij dokter Galjart Gemeente springt Oranjecomité bij Nieuws van het Oranje Comité Convenant tussen Zeister school en Utrechtse groep zeist, tei. 03404-16551kerstbomenverkoop Officierscasino op zoek naar verleden Publieke belangstellu Prinsverkiezing proloog van weken vol zotheid «f»***» Met 20.650 punten kaapte Nijker- ker Muusse zaterdag de hoofdprijs weg voor de Soester deelnemers aan de klaverjasmarathon. Hij ver dween met een beker en een kof ferset naar huis. Na twaalf uur kaarten over twaalf ron den in De Vijverhof had Muusse de meeste punten behaald. De hoogste boom van de dag werd gespeeld door C. van Rijthoven en mevrouw Visser (2.233 punten). In het begin van de marathon werd af tastend gespeeld, maar na verloop van tijd volgden de ontwikkelingen aan de tafels elkaar in sneller tempo op. Om elf Twaalf ronden werden gespeeld tij dens de twaalf uur durende klaverjas marathon. Foto: Goos van der Wilt uur 's ochtends was het begonnen en om elf uur 's avonds kon de balans van de zevende klaverjasmarathon worden opgemaakt. Per 31 september woonden in Soest 1.552 mensen die geregi streerd staan als werkzoekenden. Het ging om 824 mannen en 728 vrouwen, zoals blijkt uit het kwar taaloverzicht van de Arbeidsvoor ziening Oost-Utrecht. Het betreft een lichte stijging van 29 personen ten opzichte van drie maanden eerder. Soest neemt daarmee de vierde plaats in achter Amersfoort (5.621), Zeist (2.563) en Veenendaal (2.063). In Oost Utrecht nam het aantal werkzoe kenden in het derde kwartaal met 108 toe tot 18.520. Hierbij gaat het om 14.599 Nederlanders en 3.921 mensen met een buitenlandse nationaliteit. Bijna één op de drie geregistreerden is al langer dan één jaar op zoek naar werk. De leeftijdsgroep 28-40 jaar is het sterkst vertegenwoordigd met 5.971 mensen. Van het totaal aantal werkzoekenden zijn er 10.766 die een LBO/Mavo- of een lagere opleiding hebben genoten. Verbazing In het kwartaalbericht van de Arbeids voorziening Utrecht-Oost spreekt di recteur F. van Ittersum zijn verbazing uit over de 100 miljoen gulden die de arbeidsbureaus in 1995 moeten bezui nigen. De drie daaropvolgende jaren wordt telkens 500 miljoen gulden min der beschikbaar gesteld. Van Ittersum wijst op afspraken met het vorige kabinet. Op grond daarvan werd zwart-op-wit gesteld dat dit en volgend jaar niet zou worden beknibbeld op de Arbeidsvoorzieningsorganisatie. ik vind dat de geloofwaardigheid van de politiek hier op het spel staat," aldus. Van Ittersum. Hij twijfelt aan de zorg vuldigheid waarmee het paarse kabinet zijn besluit heeft genomen. Het Cen traal Bureau voor de Arbeidsvoorzie ning (CBA) heeft de verantwoordelijke minister voorgesteld een onafhankelij ke arbitragecommissie uitspraak te la ten doen over de bezuinigingsplannen van het kabinet. Van Ittersum houdt voor Oost-Utrecht rekening met een bezuiniging van 1,8 miljoen gulden. Dat is zeven procent van het budget. "We ontkomen er niet aan een aantal pijnlijke keuzes te ma ken," voorspelt de directeur. Volgens hem valt er niet aan te ontkomen te be sparen op de loonkosten door een aan tal formatieplaatsen in te leveren. De subsidies van het arbeidsbureau in Oost- Utrecht zullen drastisch omlaag gaan en er zal minder geld zijn voor scho- lings- en andere werkgelegenheidspro jecten. Het Anna Paulownahuis krijgt een letterlijk en spreekwoordelijk nieuw gezicht. De 'scepter' van ko ningin Emma, die in het in 1893 in neo-Renaissance stijl opgetrokken gebouw een naaldvakschool ves tigde, is uiteindelijk in handen ge komen van Ingrid Oudheusden. De opening vindt plaats op vrijdag 18 november met een expositie van Jan Latinne, door Hille Dirk zwager en Neks Blommers. Tegenover het historische decor van het Anna Paulownahuis zet Ingrid Oud heusden een galerietraditie die is be gonnen in Amersfoort. Oudheusden brengt in Galerie Anna Paulownahuis onder meer de stock van Galerie Co- ninck, de kunstzaal die onder Hille Dirkzwager naam heeft gemaakt. Jan Latinne studeerde Nederlands en werkte lange tijd als leraar. Op zeer jeugdige leeftijd was hij al bezeten van kunst. In het begin schilderde hij wer ken na van grote voorgangers. Pas later, niet beïnvloed door een academische opleiding, ontwikkelde hij de voor hem nu zo kenmerkende stijl en techniek. Vanaf het midden van de jaren zeventig vult schilderen het leeuwedeel van zijn leven. Zijn expressief vermogen en fijn zinnig kleurgevoel zorgen voor een gro te hoeveelheid werken, die zowel bin nen Europa als in de Verenigde Staten worden geëxposeerd en verkocht. De Vlaming Jan Latinne heeft een grote liefde voor het leven en een onvoor waardelijk geloof in de toekomst. Hier uit put hij een enorme inspiratie, want zoals hij zegt: "Inspiratie zit eigenlijk in alles. Er is geen enkel gegeven dat niet in aanmerking komt als uitgangspunt voor een schilderij." Erik Pattyn schreef in 1989 dat het werk van Jan Latinne het verschil toont tussen de wereld die ons omringt en de relativiteit ervan. Weer anderen vinden dat het werk getuigt van ongebonden creativiteit en dynamiek. Vrolijk kleu rig, uitdagend, misschien wel provoce rend, losbandig of vrijpostig en ero tisch. Het werk van Jan Latinne niet te vangen in een 'hokje' of stroming, het is Latinne. De expositie van zijn werk duurt tot en met 7 december. Podium Galerie Anna Paulownahuis wil behal ve. een expositieruimte in de breedste zin van het woord ook een podium zijn voor andere kunsten en verwante disci plines. Op de rol staan bijvoorbeeld Een van de werken van Jan Latinne in het Anna Paulownahuis. thema-bijeenkomsten, kamerconcer ten, seminars en workshops. Oudheus den heeft werken in voorraad van Toon Tieland, Arie van Selm, Roger Baron, Lau Chun, Celesto Piatti, Lex Heili gers, Jan Latinne, Ria Zurne, Ton Koops, Luuk Scholten, Sam Parabir- singh, George Dusseau, Els Wiegel, Frans van Veen, Hans Versteeg en de uit Indonesië afkomstige kunstenaars Rudolf G. Usman, Selebar Soekarman, Agung Wiwekaputra, Nunung Soekar man, Agus Suwage, Theda S. en Hey Ma'mun. Zoals de Indonesische kunst voort vloeit uit de contacten met Hille Dirk zwager die in het eilandenrijk domicilie heeft gekozen, zo heeft Ingrid Oud heusden nauwe banden met kunste naars in Finland en Letland die tot ten toonstellingen gaan leiden. Een tip van de sluier: Els Wiegel luidt met recent werk het nieuwe jaar in aan de Burge meester Grothestraat 51. Toon Tie land, 'paradepaard' van Coninck, ex poseert in 1996 in Galerie Anna Pau lownahuis. Galerie Anna Paulownahuis, Burge meester Grothestraat 51, is geopend op vrijdag (13.00-21.00 uur), op zaterdag en zondag (13.00-17.00 uur) en op af spraak. In de periode van 7 november t/m 2 de cember zullen zo'n 600 scholieren een kijkje nemen in de 'keuken' van 37 be drijven, instellingen en organisaties in de provincie Utrecht en 't Gooi. Sinds 1977 worden deze bedrijfsbezoeken georganiseerd. De organisatie is in han den van de Kamers van Koophandel Eemland, 't Gooi en Utrecht. Scholieren worden op deze manier wegwijs gemaakt hoe bedrijven, instel lingen en organisaties reilen en zeilen. Daarnaast krijgen de 'jonge' bezoekers zicht op de toekomstige arbeidsmarkt mogelijkheden in de verschillende branches. De bezoekmogelijkheden - o.a. de ge meente Soest - wordén bekendgemaakt in de 'Kijk in Bedrijf-krant die in een oplage van 15.000 exemplaren is ver spreid op scholen van HAVO, VWO, MEAO, MMO en MTO in de provincie Utrecht en 't Gooi. De Kamers van Koophandel willen door het organiseren van allerlei con tactdagen de aansluiting tussen onder wijs en arbeidsmarkt verbeteren. Zowel leerlingen en scholen als het bedrijfsle ven komen tijdens deze dagen op een educatieve en informele .manier met el kaar in contact. Beide groepen kunnen in de nabije toekomst, als de scholieren toetreden tot de arbeidsmarkt, profijt trekken uit deze bedrijfsbezoeken. Woensdagmorgen 16 november om 10.00 uur zullen twee Soester dichters aanwezig zijn in de Soester Kring. Ber- nard Daniels en Ton Majoor zullen iets over zichzelf en hun dichtwerken ver tellen, waaruit zij daarna zullen voorle zen. De dichters zullen graag vragen van geïnteresseerden beantwoorden. De Soester Kring hoopt dat velen de ge legenheid zullen aangrijpen om per soonlijk kennis te maken met mensen die doorgaans in stilte werken. Tfouwe bezoekers en nieuwe belangstellenden zijn welkom vanaf 9.30 uur in "De Deel", Kerkstraat 11B (achter de Oude Kerk). Het programma begint om 10.00 uur, sluiting 11.30 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van f 3,50 (incl. koffie of thee). Komende onderwerpen: 7 december creatieve ochtend; 21 december lezing overjodendom-christendom. Informa tie: tel. 17001. De Soester bevolking heeft 10.558 gul den gegeven aan de Nederlandse Brandwonden Stichting. Het geld werd vorige week ingezameld tijdens een col lecte. Hoewel de stichting een groot aantal vaste collectanten miste, werd ruim driehonderd gulden meer opgehaald dan in 1993. De brandweer van Soes- terberg sprokkelde 1.892 gulden bij el kaar en op de sluitingsdag werd in win kelcentrum Hartje-zuid nog eens 757 gulden ingezameld door de Soester brandweer. Het geld wordt besteed aan verbetering van de behandeling van brandwondpa tiënten, voorlichting aan diverse groe peringen over voorkoming van brand wonden, wetenschappelijk onderzoek en beheer van de Nationale Huidbank. Mensen die de stichting alsnog finan cieel willen ondersteunen, kunnen hun bijdrage storten op gironummer 202122 of banknummer 70.70.70.643 ten name van de Nederlandse Brand wonden Stichting. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp- verleningsadre'ssen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soést. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. Een 85-jarige inwoner van Soesterberg is in zijn woning opgelicht door een man die zich uitgaf als medewerker van het gasbedrijf. De onbekende man, die een fors postuur had, belde aan de deur van de woning aan de Kampweg aan en ver telde dat hij de gasleiding kwam afslui ten, omdat de bewoner een betaalach- terstand had. Als de Soesterberger 1.300 gulden zou betalen, zou hij de gasleiding niet afsluiten. De bewoner had honderd gulden bij zich, die hij aan de 'medewerker' van het gasbedrijf gaf. Die ging vervolgens naar de eerste ver diepingvan de woning. Juist op dat mo ment kwam een vrijwilliger van 'tafel- tje-dek-je' eten brengen. Hij vertrouw de het zaakje niet en nam poolshoogte, hetgeen voor de oplichter aanleiding was om de benen te nemen. Uit een loods aan de Sterrenbergweg zijn 295 spijkerbroeken gestolen. De daders hoefden alleen maar een ruit te vernielen om binnen te komen en hun slag te slaan. Volgens de aangifte heb ben de broeken een gezamenlijke waar de van ruim zevenduizend gulden. Dat komt neer op 25 gulden per broek. Dat is overigens niet de winkelwaarde. Die ligt beduidend hoger. In twee naast elkaar gelegen woningen op de Hermes is in het weekeinde inge broken. In beide gevallen forceerde de dader een schuifpui. Uit één woning werd een herenhorloge gestolen. De buren vermissen niets. Wat het gemeentehuis is voor Soest, be tekent de Dependance Publiekszaken voor Soesterberg. Voor nagenoeg alle gemeentelijke zaken kan men in dit on derkomen van de gemeente Soest te recht. Alleen geboorte-aangiften als mede die van overlijden moeten in Soest worden gedaan. De dependance is gevestigd in het Dorpshuis aan het Dorpsplein en is geopend elke dinsdag en donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Telefonisch kan men op die tijden daar ook terecht via telefoon nummer 51412. Heeft men een brief gericht aan de ge meente Soest, dan kan men deze port vrij in de brievenbus van de Dependan ce gooien. Elke dinsdag en donderdag wordt de post meegenomen naar Soest. Bekendmakingen van de gemeente Soest hangen in de hal van het Dorps huis. Vervolgens kent deze hal een soort wachtkamer met een rek, voor zien van relevante en vaak nieuwe bro chures. Daarom heeft een bezoek aan het Dorpshuis altijd zin. Zaterdag 12 november, Domkerk: Martinus-mis van Jacob Obrecht door Domcantorij en een koperblaasensem- ble o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 13 november, Ste. Gertru- diskerk: Concert voor 2 hoorns en or kest en Concert voor 2 violen en orkest van Georg Philipp Telemann, door het Barokorkest van de Nederlandse Can- torij o.l.v. Maarten Kooy, m.m.v. Harry Hoegee en Louise Scheepel, natuur hoorn; Frank Bons en Yvo de Mul, viool. Aanvang 13.00 uur. Toegang: vrijwillige bijdrage. De Plattelandsgenotsknotsen (u weet wel, die andere carnavalsver eniging) laten weer van zich horen. Onder luid gejuich werd afgelopen zaterdag om elf minuten over elf hun nieuwe prins bekend gemaakt aan de inwoners van Soest. Zo'n 150 mensen waren naar de kanti ne van 'de Peters' baan' gekomen om te aanschouwen wie er dit jaar de 'knots' over 'Knotsendam' mag zwaaien! Om enkele minuten voor elf werd door de kanselier de oude prins, Prins Spijker, opgeroepen. Deze verscheen ten tonele met een heuse koe (van Hout). Uit deze koe zou enkele minuten later de nieuwe prins geboren worden! Onder grote hi lariteit bleek dat de 22-jarige boeren zoon Mare Hilhorst te zijn van de Lange Brinkweg (voor de oud-Soesters: Mare van Gerard van Piet van Riek). Deze verrassende bekendmaking (zelfs zijn ouders wisten van niets) werd nog tot in de late uurtjes gevierd. Seizoen 1994-1995 Eerder in de week waren de Platte landsgenotsknotsen reeds actief bij de opening van het nieuwe pand van slijte rij Toon v.d. Linden. Bij deze gelegen heid mocht een hevig geëmotioneerde Foto: Goos van der Wilt Toon een tinnen bord en medaille in ontvangst nemen t.g.v. zijn benoeming tot officiële 'hofslijter der Plattelands genotsknotsen'. De voorbereidingen voor het grote car naval zijn bij deze jonge vereniging reeds in volle gang. Ook aan de carna valswagen wordt hard gewerkt om het goede resultaat van vorig jaar te evena ren (le prijs Soet, hoofdprijs Hoog land) Kortom: er valt nog veel te ver wachten van deze gezellige club! SOE Aangezien de vliegbasis Soester berg het vaste nest van de Spitfire is geworden, laat hij zijn bekende basstem regelmatig en met plezier boven het vliegdorp horen. Van dolle pret tolt hij door het lucht ruim om hiermee duidelijk aan te tonen dat hij blij is weer thuis te zijn. Daarom vandaag wat meer aandacht voor deze oude makker. Hij werd begin 1944 geboren in Castle Bromwich bij Birmingham (UK). De Royal Air Force gaf onze Spitfire op 25 april 1944 de naam MK-732 en werd ingedeeld bij 485e (Nieuw Zeelands) Squadron van de RAF. Het werd veel vuldig ingezet voor oorlogsmissies. Op D-Day, 6 juni 1944, vloog Flight- Lieutnant K.J. MacDonald het toestel en had een aandeel in het neerschieten van een Junkers Ju-88. Twee dagen la ter vernietigde Pilot-Officer H.W.B. Patterson een Focke Wulff Fw. 190. Hij gaf zijn vliegtuig de bijnaam 'Baby Bea V'. De MK-732 heeft tevens een be langrijke rol gespeeld in de operatie Market Garden bij Arnhem. Na de oorlog bleef de Spitfire nog in produktie. In het voorjaar van 1947 werd begonnen met intensief vliegen van de Spitfires in Nederlandse Dienst. De MK-732 is een éénpersoons-jacht vliegtuig. Het beladen gewicht is 3400 kg en de maximum snelheid 657 km/u. De motor van de MK-732 is een Rolls Royce Merlin 66. De Spitfire heeft altijd op een unieke wijze tot de menselijke verbeelding ge sproken. De mooie vloeiende lijnen, snelheid en wendbaarheid verraden zijn afkomst uit een fantastische reeks winnaars van de legendarische Schnei- der Trophy races. Voor velen is de Spit fire veel meer dan zo maar een vlieg tuig. Het vormt de symbool van de eind-overwinning, de Bevrijding. Van 1942 tot 1953 hebben Nederlanders met Spitfires gevlogen of het onder houd daarvoor verzorgd. Na de oorlog vormde de Spitfire de ruggegraat waar op de Nederlandse Luchtstrijdkrachten zijn opgebouwd. Toen in 1954 de laatste Spitfires uit de luchtmacht waren verdwenen was dit niet het definitieve einde van de Spitfire in Nederland. Vier Spitfires werden tot Sinds 1989 klonk de bekende stem van Jacqueline v.d. Wind als doktersassis tente in de praktijk van huisarts Galjart. Na viereneenhalf jaar gaat zij dit beëin digen. Zij bedankt een ieder voor het vertrouwen en wenst allen het beste toe. In haar plaats is per 1 november Hen- riëtte Natte als de nieuwe doktersassis tente gekomen. De actie die het Oranjecomité begin dit jaar - o.a. met een loterij - onder de be volking heeft gevoerd is niet zo'n succes geworden. Uit het financiële overzicht blijkt dat er van de beoogde 5500 gul den nog minder dan de helft is bin nengekomen. Het comité heeft de ge meente dan ook gevraagd het tekort (f 3230,20) voor haar rekening te ne men. In februari had de gemeente al be loofd dat zij garant zóu staan voor de opbrengsten. Die belofte wordt nu in gelost en gedekt uit de post "Onvoor ziene uitgaven". De leden van het Oranje Comité Soes terberg gaan langzaam maar zeker en stap voor stap verder. Het vijftal werd onlangs uitgebreid met de heren Chris Vroonland en Harry Wiggers, waarmee de basis aanmerkelijk werd versterkt. Het team zoekt nog enkele dames die hun krachten aan dit goede doel willen geven. Het jaar 1995 is voor dit comité een enorme uitdaging. Om van zaterdag 29 april tot en met zaterdag 6 mei een klin kend programma niet alleen te ver strekken maar ook goed te organiseren, is geen kleinigheid. Zij weten zich op dit moment gesteund door 28 plaatselijke verenigingen/instellingen en zelfs ook enkele uit Soest en Amersfoort. Al deze eenheden kregen onlangs een vragen lijst van het comité, waarin werd ver zocht hun aktiviteit te verwoorden. Aangezien niet iedereen deze vragen lijst heeft geretourneerd, verzoekt het Oranje Comité dit voor 10 november alsnog te doen via het adres Van Maar enplein 1. De gegevens worden namelijk verwerkt voor de grote algemene vergadering van donderdag 24 november, in het KVO-gebouw aan de Kerklaan (Sport park), aanvang 20.00 uur. Nieuwe ver enigingen en instellingen zijn welkom om te reageren en worden eveneens uit genodigd de vergadering van 24 no vember bij te wonen. Financiële steun is en blijft zeer gewenst op rekeningnummer 39.52.16.540 van de Rabobank Soesterberg, gironum mer 217.131, ten name van Penning meester Oranje Comité Soesterberg. 1957 op Texel gestationeerd. Het res tant werd verdeeld over de diverse vliegbases om daar dienst te doen als 'lokdoel', als 'decoy'. Voor dit doel gin gen er Spitfires naar Leeuwarden, Twenthe, Volkel, Eindhoven en Dee- len, terwijl er één op Soesterberg ach terbleef. De Spitfires werden op de vel den midden in het open terrein ge plaatst en verder aan hun lot overgela ten. Om de laatste Spitfire een zekere toe komst te geven werd onder leiding vanl Spitfire-deskundige Harry van der Meer op 28 februari 1991 de Stichting Dutch Spitfire Flight opgericht. Ze vonden 'Baby Bea V' en bouwden hem met hulp van de Britten weer op. Op lol juni 1993 koos het toestel na veertig ja-i ren rust weer het luchtruim vanaf hetj vliegveld Lydd. De doelstelling van de ze stichting is gericht op het bevorderen! van de belangstelling voor de Spitfire als jachtvliegtuig en het verwerven van fondsen om het vliegvaardig te houden. Voor 75 gulden per jaar behoort men® ook tot de kring van donateurs van dej\|aandag 1 augustus vertrok eer enige echte Spitfire. Het adres is Dutchaanja| wj| geverfde voertuigen ir Spitfire Flight,Merellaan 311, 2903^ vroege morgenuur vanuit hel GH Capelle a/d IJssel. Kamp van Zeist richting voorma- lig Joegoslavië. De opdracht was: twee maanden containervervoei samen met leden van 812 Trans portgroep van de Koninklijke Landmacht. Met ingang van 1 november is een sa- Het werden honderden containers me menwerking gerealiseerd tussen het een gemiddelde van meer dan 1300( Chr. College Zeist en de Abstede/Scu-kilometer per trekkend voertuig. Da tos Groep Utrecht. Dat wil zeggen dat gen van gemiddeld 15 uren arbeid, rij men garapt staat voor doorlopende we- dend over soms onbegaanbare wegei gen vanuit mavo en vbo naar allerlei op- én onder vaak gevaarlijke omstandig leidingen in de economische en techni- heden. Split, Duvno, Lukavac, Santici sche sectoren (voorheen meao, mmoen Zagreb, plaatsen die men van tv-beel mto). den kent werden voor de mannen vai Dat betekent voor de leerling van het MTGKLu geheel eigen namen met eei Chr. College Zeist een gegarandeerde eigen beeld en geschiedenis. Eind sep leerweg naar een gekwalificeerde be- tember kwam het niet direct leuke be roepsbeoèfenaar. Door deze samen- richt: detachering met één maand ver werking wordt voorkomen dat een leer- lengd. Hun aanwezigheid bleek een bit ling opleidingstijd verspeelt. Zelfs kan tere noodzaak te zijn. Hun devies: alle het leiden tot vrijstelling voor program- goed en op tijd afleveren was onmisbaa ma-onderdelen die bijvoorbeeld in het geworden, voorbereidend beroepsonderwijs reeds aangeboden zijn. Met ingang van het Klussen waar anderen voor bedanktei nieuwe cursusjaar moet de leerling het werden door hen gedaan. Rijdend doo rendement van de afstamming merken smalle haast onbegaanbare bergwegen en is hij verzekerd van een optimale ineens stoppen en dekking zoeken van voorbereiding op een toekomstig be- wege het onbezonnen vuren op di roep. Zo gaat het Chr. College Zeist op transport. Altijd attent zijn om dat fata weg naar een opleidingsgarantie voor le moment net te vlug af te zijn. Rijdei haar leerlingen. Voor nadere informa- door bij herhaling platgeschoten dor tie kan men zich wenden tot J. de Kruijf van het Chr. College Zeist vestiging XT Kerckebos, Postbus 366, 3700 AJ VergUIHlHlg VOOf B. en W. hebben de heer K. Oostm toestemming verleend voor de verkoo] van kerstbomen in de periode 10 t/r 22 december op het Dorpsplein. He Aan de Kampweg staat het Officiersca- College vernacht dat de werkzaamhe sino. Het is in de oorlogstijd op last en den voor de herinrichting van het plei ten behoeve van de Duitsers gebouwd, eind november zijn afgerond. Oostm Maar dan eindigt in feite de geschiede- ,fu""lon °,c ,n kan dezelfde lokatie gebruiken als in d voorafgaande jaren: de hoek van d Plesmanstraat. Zaterdag 5 november was de grot dag voor muziekvereniging Odeor Het korps moest laten horen dat z afscheid had genomen van fanfar en over was gegaan naar harmc nie. Een gegeven die tenminst volle bak zou moeten opleverei Lang niet alle plaatsen waren bc zet. geant-majoor van Rijsten en sergeant Dat was niet alleen een financiële don le klas Timmer, telefonisch te bereiken per voor Odeon, maar ook een niet vei nis. De eigenaars en gebruikers van dit fraaie gebouw vragen of men in Soes terberg en omstreken meer van het ge bouw in de oorlogstijd kan vertellen. Wanneer werd het gebouwd? Wie heeft het gebouwd? Is er nog iemand die aan de bouw heeft meegewerkt? Hoe was de indeling van het gebouw en hoe werd het gebruikt? Wat zat waar en waarom? Duizend en één vragen die vooral de beheerders enorm intrigeren. Zij zijn het immers die daar dagelijks werken, gasten ontvangen en vaak met de mond vol tanden staan als men juist over die periode iets vraagt. Daarom doen ze een oproep op allen die iets kunnen ver tellen over het Officierscasino in de oorlog en kort daarna. Reacties zijn van harte welkom bij ser- onder 03463-32043. Of loop eens bin nen, ze zitten direct links van de hoofd ingang. Vrijdag 11 november: op deze dag maakt de Carnavalsvereniging 'de Zotteklappers' traditiegetrouw de nieuwe Prins bekend. Het wordt een avond waarop om klokslag 23.11 uur de nieuwe Dorstluchtige Hoogheid van Soesterberg, Prins Zotteklap IV bekend wordt gemaakt. Uiteraard zal dat met enig spektakel worden omgeven en dat is zelfs voor de aanstaande Hoogheid nog een groot geheim. De avond in Leutbunker Time ™an de Banningstraat wordt om 21 00 uur geopend door de Boerenka- pel de Heiskneuters'. Als gasten zijn aanwezig de Amersfoortse Carnavals vereniging 'De Keitrekkers' en ook dis- i i U'^a 's er om de zo speciale 11/11-sfeer gestalte te geven. De act van de carnavalminnende Zotte Wijven maakt alles compleet. Voor het eerst in de geschiedenis hebben de Zot teklappers hun eigen Spreekzot gevon den in de persoon van niemand minder dan Frank van de Berg. Met zijn beken de rappe tong zal hij de spanning tot het kookpunt doen stijgen. Alle genoemde ingrediënten beloven een fantastische avond. De toegang kost vijf gulden. diende tegenslag. Het was grote klass wat men die avond zowel voor als na c pauze kon horen en zien. Odeon bego met Children Suite, een vijf-dehge bi werking van Georgi Salnikov. Een stu die voor een muziekvereniging va slechts een half jaar harmonie, veel i zwaar is. Immers juist hierin komt hi harmoniegebeuren sterk naar voren. Onder leiding van dirigent Gerrit c Weerd werd het een daverende op< ning. De dubbele piano's waren zuivi en gedisciplineerd. Vooral in het zo kl< gende deeltje was de eerste partij goe en zuiver op maat. Na deze openir kwam het Vilja Lied van Frans Lehi met de sopraan Liesbeth Damen. Vo< het eerst zag men Odeon in deze begi leidende rol en warempel de grote kla se en formidabele stem van Liesbei Damen werd zonder gebruikmakir van microfoon in alle ruimten van c toch grote Casino-zaal gehoord. Odec was in dit stuk goed in de tempowissi lingen en sloot automatisch aan bij zang van de sopraan. Paganini ari tions van Willy Hautvast was daan negen minuten lang afwisseling en v riatie. De staccato's in het begin met e( goed begeleidend slagwerk. In Gen de Weerd heeft Odeon een dirigent vi klasse gevonden. Elke verandering tr< hij als het ware met zijn handen uit t instrumenten. In dit stuk was de harm nie 'harmonieus'. Liebe, du Himmel a Erde werd weer ondersteund met i sopraan Liesbeth Damen. De combin tie sopraan en harmonie kon men in c stuk niet optimaal vinden. Niet doord één van beiden slecht was, integende.

Soester Courant | 1994 | | pagina 18