Soesters mogelijk dupe NS-plan En dit zijn de knallers van deze week: 398 099 Zuinig type zoekt leuke m/v voor eindeloos plezier. Bussen blijven in de lift Vuurwerkbom wordt man (20) fataal Schouder karbonade Vers gerookte palingfilet Toetje met room C* Van der pluym modescfoenen Vmi urn uui ctute öcJimii HALVE PRIJS Drukkerij Brink 0 I Autobedrijf Bosboom 21 Sport 3 Actueel 4 varia 19 Soesterberg 5 Actueel Ambtenaar Marcel Vossestein lanceert oplossing voor reizigers Amazone gewond na val van op hol geslagen paard Avondbus naar en van Soesterberg lijkt te floppen van 10% t/m. 20% KORTING 'Spectaculaire groei in september' Autodieven gepakt na achtervolging jf^Van Breukelen - Vast-goed Dodelijke knal op Boerenstreek volgens politie ongeluk (Nog) geen zebra op de Nieuweweg Politie vat twee vandalen in kraag C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT AUTOVERZEKERING? WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Telefax 02155-24904 Postbank 126156 73e JAARGANG NO. 11 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 13 Buiten Soest f 26 Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 11.650 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Tempo en techniek wapens van Smeeing/BDC Scheidsrechter 'steekt bij SEC-HMS Stam/SoVoCo slaat binnen uur divisieploeg aan gort Zure herinnering Soest aan Hilversum. NJHC heeft geen plan om Soest te verlaten Autovrije wijk al snel van de baan. if «*»/Vr Soest moet mogelijk naar de rechter. Sleutels nieuwe wo ningen St. Joseph Soest houdt WVG- overschot voorlopig liever in de knip. Gasexplosie schrikt ouderraad op. Luchtmacht over Bosnische wegen Prinsenbal in Bos en Duin In de dienstregeling 1995-'96 van de Nederlandse Spoorwegen (NS) dreigen Soester trein- en busreizi gers de dupe te worden. Dat zal ze ker zo zijn, als de NS het plan uit voeren om van de stoptrein Amersfoort-Amsterdam een snel- A trein te maken en de intercity tus- I sen Hilversum en Amsterdam te schrappen. Ongeveer vijf-, zeshonderd mensen stappen dagelijks in Soest op de trein richting Baarn. De meesten van hen stappen daar over op de stoptrein van uit Amersfoort, die verder rijdt naar Amsterdam. De meesten, zo blijkt uit onderzoek, stappen vervolgens uit in Hilversum-Noord, Bussum-Zuid en Diemen. Uitgerekend die stations wor den niet meer aangedaan door de gep lande sneltrein Amersfoort-Amster- dam. Dat laatste zou verstrekkende gevolgen hebben voor de reizigers uit Soest (en andere gemeenten). Voor de Soesters lijkt de bus het enige alternatief, maar in dat geval zouden ze veel langer onder weg zijn. a Hetzelfde geldt voor de buspassagiers Een dertien-jarig meisje uit Soest is zondagmiddag gewond geraakt, nadat het paard waarop zé reed op hol was ge slagen. Op de Foekenlaan kwam de amazone ten val en trapte het paard op haar been. Het ongeluk gebeurde om streeks 12.00 uur. Niet bekend is waar om het paard op hol sloeg. die vanaf het overstappunt Soestdijk- Noord naar Hilversum CS rijden en daar de intercity naar Amsterdam pak ken. Zij zijn nu 45 minuten onderweg tussen Soestdijk-Noord en Amster dam. In de nieuwe situatie zullen ze in Hilversum veel langer moeten wachten op de stoptrein en kost de volledige reis naar de hoofdstad hun twintig minuten meer. Van de regering hebben de NS de op dracht gekregen commerciëler te gaan werken. Op basis daarvan is de nieuwe dienstregeling samengesteld, die voor veel Soesters en andere reizigers nadeli ge gevolgen zal hebben. Dat kan niet de bedoeling zijn geweest, vindt ambte naar Marcel Vossestein van de gemeen te Soest. Hij verwacht dat duizenden mensen in de gewesten Eemland en de Gooi en Vechtstreek genoodzaakt zijn een andere vervoersmogelijkheid te kiezen en dat betekent ongetwijfeld dat de autowegen richting Amsterdam nog meer Verstopt raken. Vossestein Jheeft daarom een oplossing bedacht. De trein Utrecht-Baarn staat zestien minuten stil in Baarn om vervolgens weer terug te rijden naar de Domstad. Vossestein stelt .voor die trein vanuit Baarn als sneltrein door te laten rijden naar Amsterdam (waarna de stoptrein uit Amsterdam even later kan doorrij den naar Utrecht). Reizigers die in Soestdijk-Noord of daarna op de bus zijn gestapt, kunnen dan gewoon in Hil versum CS blijven overstappen op die sneltrein die hen naar Amsterdam brengt. In dat geval kan de stoptrein Amers foort-Amsterdam in stand worden ge houden. Dat betekent dat de treinreizi gers die in Baarn instappen, gewoon weer kunnen uitstappen op hun station naar keuze, dus ook in Hilversum- Noord, Bussum-Zuid of Diemen. De honderden treinreizigers die dage lijks in Soest opstappen en in Baarn overstappen, worden mogelijk de dupe van de nieuwe dienstregeling van de NS. Tenzij de reisplanners van de NS een al ternatief van Soester ambtenaar Marcel Vossestein overnemen. Foto: Goos van der Wilt Vossestein heeft zijn plan naar de NS en minister A. Jorritsma van verkeer en waterstaat gestuurd. Hij wacht nog op antwoord. De proef met de bus die 's avonds tweemaal heen en weer rijdt tussen Soest en Soesterberg, lijkt een flop te worden. Het gemiddeld gebruik van de avondbus blijft ver achter de prog nose van één reiziger per rit. In wer kelijkheid. stapt één passagier per avond (vier ritten) in. Dat blijkt uit de cijfers van de maand september. De gemeente noemt die ontwikke ling zorgelijk. Aan de hand van de cijfers van oktober, die nog niet offi cieel bekend zijn gemaakt, moet blij ken of het gebruik van de avondver binding-op-proef inderdaad teleur stellend is. Uit verschillende lagen van de be volking van Soesterberg was ge schreeuwd om instandhouding van de busverbinding, toen bekend werd dat Centraal Nederland (tegen woordig Midnet) de reguliere buslijn 's avonds zou stopzetten. Het ziet er naar uit dat de behoefte aan de avondbus minder groot is dan dat een aantal Soesterbergers destijds wilde doen geloven. -TEL. 02154-11231 Bij inlevering van uw oude schoenen op nieuwe heren- kinder- dames of sportschoenen (inleveren maximaal 1 paar per klant) Deze aktie loopt van 10 t/m. 12 nov. '94 KINDER MOONBOOT in 6 kleuren - met rubber voet van 29,95 nu voor de inruilaktie oude schoenen geldt niet op aanbiedingen De rek in de Soester bussen is er nog steeds niet uit. Ook in septem ber is het gebruik van de openbaar vervoersvoorziening plaatselijk sterk gestegen ten opzichte van de zelfde maand in 1993. De lijnen 71 en 74 in Soest spannen de kroon met een toename van dertig pro cent. Een enigszins nieuwe tendens sinds de invoering van het bussysteem in mei 1993 is dat de groei van het busgebruik zich ook buiten de spitsuren aftekent. De gemeente en Midnet noemen dat een veelbelovende ontwikkeling. De al gemene groei wordt omschreven als 'spectaculair'. Buslijn 70 vervoerde vanaf Soest-Zuid (richting Amersfoort) per dag twee honderd reizigers meer. Dat komt neer op een stijging van twintig procent. Vanaf Soestdijk-Noord bracht dezelfde buslijn in vergelijking met september vorig jaar per dag honderd reizigers meer naar Hilversum, hetgeen even eens een stijging van twintig procent be tekent. Van en naar het overstappunt Soest dijk-Noord is vooral voor de buslijn 74 (maar ook voor de lijnen 70 en 71) sprake van een groei van meer dan 25 procent. Op de route door Soestdijk blijven de lijnen 72 en 73 dagelijks on geveer 150 reizigers vervoeren. De grootste procentuele stijging komt op het conto van buslijn 73 Soest-Soes- terberg. Vorig jaar september pakten dagelijks 115 mensen de bus van of naar Soesterberg. Ditmaal waren dat er 175, ruim tien meer dan de piek die in de wintermaanden werd vertoond. "Lo kaal in Soest is van en naar station Soest-Zuid een groei van twintig pro cent bereikt. Een extra groei richting Soestdijk-Noord ontbreekt. Kennelijk is de verbinding met Hilversum en Baarn via het overstappunt Soestdijk- Noord nog weinig door de reizigers vanaf de haltes aan de Albert Cuyplaan ontdekt," aldus de gemeente in een persbericht. Uiteraard hoopt de gemeente dat het busgebruik in Soest zich zal blijven ont wikkelen. Want hoe meer reizigers op de bus stappen, des te minder geld hoeft de gemeente bij te dragen aan de lokale openbaar vervoersvoorziening. Voor de periode van drie jaar rekent de ge meente op een bijdrage van 600.000 gulden. In het eerste jaar dat het nieuwe systeem werd toegepast, moest Soest 280.000 gulden betalen aan Midnet. Voor het lopende dienstroosterjaar en het jaar daarop rekent de gemeente op aanzienlijk lagere bedragen. Voor al uw drukwerk Bestel tijdig uw Kerstkaarten Vraag naar onze aanbieding 02155 - 12787 HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 FRICANDEAU (V.D. HAM)A per kilo10?° DIKKE RIBLAPPEN cn per kilo1 0 RUNDERGEHAKT onn per kilooyu Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Drie autodieven zijn donderdagavond aangehouden op de Korte Brinkweg. Daar werden ze klemgereden na een korte achtervolging door Soest. De politie had aan het einde van de middag te horen gekregen, dat nabij het station in Baarn een auto was gestolen. Even later zag de politie de wagen op de Noorderweg in Baarn rijden. De ach tervolging werd ingezet en op de Korte Brinkweg konden de dieven geen kant meer op. Het betreft twee Amersfoor- ters van 26 en 27 jaar en een 35-jarige Amsterdammer. De wagen is eigendom van een 32-jarige vrouw uit Soest. zie pagina U Het College van B. en W. wil (nog?) geen gehoor geven aan het verzoek van omwonenden om een zebrapad aan te leggen over de Nieuweweg, bij de T-kruising met de Eigendomweg. Vol gens de verzoekers is het een zeer ge vaarlijk oversteekpunt. Volgens,het ambtelijk advies is het voor de aanleg van een "oversteekvoorzie- ning" een voorwaarde dat er een duide lijke stroom voetgangers is die de weg kruist. In dit geval is echter niet duide lijk waar de voetgangers vandaan ko men en waar ze naar toe gaan, en om welke aantallen hét gaat, aldus de amb telijke afdeling. Bovendien is men er niet met enkel een zebrapad, want daar horen altijd extra verlichting en twee verlichte borden bij. Het algemene probleem met zebrapa den is dat ze - sinds de invoering van het nieuwe reglement verkeerstekens- en regels in 1990 - een onduidelijke status hebben, aldus het advie§. "Op door gaande wegen kan een zebrapad, para doxaal genoeg, de onveiligheid juist vergroten omdat niet alle automobilis ten juist reageren op het verplicht tijdig stoppen." Het College heeft het verzoek dan ook afgewezen, totdat duidelijk is waar de stroom voetgangers loopt. Of dat nu ook onderzocht gaat worden is uit het 'besluit overigens niet op te maken. Bij een explosie van een vuurwerk- bom op de Boerenstreek is vorige week woensdag een twintig-jarige inwoner van Amersfoort om het leven gekomen. De politie houdt er nog steeds rekening mee dat hij het slachtoffer is geworden van een ongeluk, zo is gistermorgen nogmaals bevestigd door een woordvoerder. Het stoffelijk overschot werd 's och tends om zes uur aangetroffen door een voorbijganger. De politie ging in eerste instantie uit van een misdrijf, maar leg de kort daarop het verband tussen een enorme knal die 's nachts om half één was gehoord. De politie was telefonisch op de hoogte gesteld van die explosie, maar kon de juiste plaats niet vinden. Uit het onderzoek dat na de lugubere vondst meteen werd gestart, is gebleken dat de vuurwerkbom direct moet zijn ontploft, nadat hij door het slachtoffer was aangestoken. Het gezicht van de man was zwaar verminkt. Ook zijn arm en hand waren ernstig verwond. Door de verwondingen kostte het de politie veel moeite het slachtoffer te identifice ren. In de middaguren bleek het om een Amersfoorter te gaan. Niet uitgesloten wordt dat hij de vuurwerkbom zelf heeft vervaardigd. De fatale knal deed zich voor bij het zit bankje op de Boerenstreek, het wandel/ fietspad tussen de Clemefisstraat en de Wieksloterweg in Overhees. Nadat de Enkele dagen na het fatale ongeluk legden onbekenden bloemen neer op het bankje aan de Boerenstreek. Foto: Goos van oer Wilt politie was ingeschakeld, werd de direc te omgeving tot in de middag afgezet. Op het bankje, dat door de explosie werd vernield, werden enige tijd later door onbekenden bloemen neergelegd. De politie heeft vrijdagmorgen om streeks half vijf twee Soesters aange houden. Zij hadden kort daarvoor ge probeerd in te breken in een woning aan de Parklaan. Getuigen hadden het tweetal zien wegrennen en de politie ge beld. De getuigen werden later opge roepen voor een confrontatie en her kenden de twee jongens, van zestien en achttien jaar, onmiddellijk. Het tweetal is vermoedelijk tevens ver antwoordelijk voor de vernieling van twee ruiten van een auto die op de Park laan stond geparkeerd. Omdat het een lease-auto betrof, kon de politie de ge bruiker ervan niet direct traceren. De politie liet in de auto een briefje achter met het verzoek of de gebruiker zich wil melden. Voor de Sfeer is gezorgd. Ons Oudhollandse boerderij restaurant is êen unieke gelegenheid voor feesten, bruiloften, recepties en personeelsfeesten. INDEN GLOEIENDEN GERRIT Party-Restaurant - Oud Hulzerweg 2a, 1411 GZ Naarden (Valkeveen) 02159 - 40131. kilo 100 gram 498 chocolade of vanille 3 stuks c-noo zie pagina 27 FEEL FREE, FEEL SUZUKI 1 1 Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-13256.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1