29 98 N Tempo en techniek wapens Smeeing/BDC WZ'49 doet zichzelf thuis de das om Scheidsrechter 'steekt' bij SEC-HMS mmmiê Zure herinnering Soest aan Hilversum Stam/SoVoCo slaat binnen aur divisieploeg aan gort Zegereeks van Red Stars in productief duel verbroken Opnieuw ruime zege Hees SEC stelt orde op zaken wmt L, PAGINA 2n 5H*. NAAR VOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT landballers leven zich PAGINA 21 - na rust uit tegen HVN/Attila: 22-16 HANDBAL VOLLEYBAL BASKETBAL UW heeft geen schijn van kans: 2-5 Verwoerd gevaarlijker dan elf van OSO Pieken en dalen voor groen-witten aan de Eemweg Fictoor bekent wel kleur bij ovetredingen van groen-witten VOETBAL zondag Noodlot slaat toe in 95ste minuut: 2-1 VOETBAL zondag -toeren rats voor Brend tv- andert in alle kleu- olgt eertig jndig op et een :undig pnncn. vlifPPll pn crnron enne", vliegen en scoren. Smeeing/BDC kon zich zondagmiddag naar artelust uitleven m het eerste thuisduel. HVN/Attila was de speelbal die een.slechte eerste helft (9-7) werd opgerold: 22-16. Volgens de nieu- E trainer/coach Gerard Tukker kan het publiek dit seizoen alleen maar I soort wedstrijden verwachten, mits Smeeing/BDC tempo en techniek toTukkeT "ICt Vee' P'°egen d'e dat kunnen op dit niveau-" de Utrechter kan het weten, want arig seizoen was hij in de tweede divi- verbonden aan UHV/DSO. Tukker nt driekwart van de ploegen en vol- ns hem zitten die allemaal op hetzelf- niveau als HVN/Attila. inze spelers zijn stuk voor stuk goed. de tegenstander zijn het vier of vijf iclers die goed kunnen handballen. Ik ;et dat we beter zijn." Een uitzonde- ig vormt Aalsmeer 4 dat een week ■rder Smeeing/BDC in de laatste mi lten van twee punten beroofde. Die oeg beschikt over een geweldig brok varing van oud-eredivisiespelers. neeing/BDC speelde in Aalsmeer led, zelfs beter dan tegen HVN/Atti- Vooral in de eerste helft tegen de ieuwegeiners konden de handballers jkker niet tevreden stellen. "Mis- hien dat ze de wedstrijd van vorige :ek nog in de benen hadden. Ze wa- n niet geconcentreerd genoeg. Maar idanks dat je slecht speelt, sta je tegen )'n ploeg toch voor," kenschetste ukker de kracht van de oppositie. de geboden ruimte: 22-15. Dat Smeeing/BDC daarna kennelijk was uitgehold, deerde niemand. Het laatste doelpunt van HVN/Attila evenmin. Breaks Wat in de eerste helft niet lukte, werd na rust wel goed uitgevoerd. Snelle breaks met lange passes die op maat aankwa men, deden HVN/Attila de das om. Vooral Charles van Zetten voelde zich als een vis in het water. Niemand hield de watervlugge Soester bij. Zelfs las so's, dranghekken of een blokkade van traktoren zouden Van Zetten niet heb ben kunnen tegenhouden. Voordat HVN/Attila besefte dat het balverlies had geleden, was de bal al onderweg naar Van Zetten die nagenoeg niet mis te en de helft van de produktie voor zijn rekening nam. De onmacht van de Nieuwegeiners werd het' best in beeld gebracht bij de laatste treffer. De gasten vormden in de 26ste minuut van de tweede helft een erehaag voor Michel Roest die dankbaar gebruik maakte van Charles van Zetten: Als een vis in het water. "We speelden niet beter, wel sneller dan vorige week." stelde Tukker vast. "We hebben spelers die snel lopen en balvast zijn. Die moet je gebruiken." De wedstrijd was het eerste officiële op treden in Beukendal voor Richard van Twillaart, Michel van der Horsten John van Gulik. Zij maken sinds dit seizoen deel uit van de formatie, waarvan de ge middelde leeftijd drastisch is gekelderd. Jong en snel, dat zijn dit seizoen de tref woorden bij Smeeing/BDC. Dames Dat kan nog niet worden gezegd van de dames die in Nieuwegein de eerste ne derlaag opliepen. Toevallig was HNV/Attila daar debet aaii. Er werd 'stevig' gespeeld en Smeeing/BDC moest via Reni Brouwer en Bianca van Hofslot een 2-0-achterstand goed ma ken. Vlak voor rust bracht Brouwer haar ploeg opnieuw langszij: 3-3. Daarna liepen de dames uit Soest achter de bal en de tegenstander aan. De kan sen die de ploeg kreeg, werden gemist en de handbalsters klaagden ook al over de scheidsrechters die de thuisclub zou den hebben voorgetrokken. In elk geval besliste HVN/Attila de wedstrijd door in de tweede helft vijfmaal te scoren. Smeeing/BDC plaatste daar slechts één doelpunt tegenover: 8-4. lechts 51 minuten hebben de he- n van Stam/SoVoCo kunnen uiken aan het divisieniveau. Maar dat korte tijdsbestek werd Ar- lixtos wel met 0-3 uit de hal ge- lept door de Soesters die daar- oor de tweede ronde van de na- onale beker bereikten. Iet bekerduel tegen de Amsterdam mers werd vooraf overigens geken- ïerkt door beslommeringen. Stam/ 0V0C0, dat met de grote jongens mag ïeedoen vanwege de districtsbeker die mei werd gewonnen, zou de wed- :rijd in De Bunt mogen afwerken. 4aar omdat de leiding van de club niet lot genoeg reageerde, wees de NeVo- 1o Armixtos als thuisspelende ploeg an. )e volleyballers vertrokken daarom za- rdag naar Amsterdam, zonder trai er/coach Bram Muijs die de spelers- aarten op zak had, maar zelf spoorloos vas. Muijs kwam bijna een half uur later an zijn spelers in Amsterdam aan, nog et op tijd om de spelerskaarten aan de cheidsrechters te tonen. De spelersgroep gaf vervolgens het goede voorbeeld aan de clubleiding en Muijs door de zaken in sneltreintempo af te handelen. In minder dan een uur werd aangetoond dat Stam/SoVoCo geen gek figuur zal slaan op divisieni veau. Als het aan de heren ligt, leveren ze volgend seizoen elke week het bewijs daarvoor. De laatste vijftien officiële wedstrijden werden overigens gewonnen door Stam/SoVoCo. De ploeg leidt momen teel de ranglijst in de promotieklasse, speelt morgenavond de eerste ronde voor de districtsbeker in Hierden tegen ESV en is nog actief in het toernooi om de nationale beker. Daarin is derde di visionist Alterno of promotieklasser (en eveneens districtsbekerkampioen) Blok/EVC de volgende tegenstander. Stam/SoVoCo speelt thuis, mits de or ganisatie van de club ditmaal tijdig rea geert. Us je als basketbalplóeg 97 pun- en scoort, ben je negen op de tien eer verzekerd van de winst. Red tars had zondag de pech dat het iet de tiende keer was. In Schie- lam werd met 116-97 van Juven- us verloren. Jit de eindstand blijkt al dat beide ploe gen het niet zo nauw namen met de ver- lediging. De Soesters konden zich na ifloop verwijten dat ze met name in de ipeningsfase van de tweede helft de ei- ;en basket onvoldoende afschermden, Jelegenheids-coach Joes Heeregrave ïad op dat moment een aantal onerva- en spelers in het veld staan. Voor dat ie spelers in de rode shirts door hadden vie ze moesten verdedigen, waren de Schiedammers uitgelopen van 55-52 ïaar 62-52. In de achtste minuut was vet verschil gegroeid tot veertien pun- en en van de veertiende tot en met de zestiende minuut zat Red Stars weder om in een dipje. Van 98-83 werd het toen 109-83. Met name R. van Ooyen was een plaag voor de Soesters. Hij scoorde 44 punten. Alleen vanaf de vrije worp lijn was Red Stars iets trefze kerder. Het scoorde 26 van de 33 vrije pogingen tegen Juventus 21 uit dertig. Voor Red Stars, dat drie overwinnin gen op rij in de boeken had geschreven, had er ongetwijfeld meer in gezeten als Marco van Maanen (geblesseerd), Pe ter van der Neut en André Voskuilen (verhinderd) van de partij waren ge weest. Tijdens het basketbalduel moes ten Dave Batts (vier minuten voor tijd) en Bob Kooter (een minuut later) afha ken in verband met een maximum aan persoonlijke fouten. Na de ruime overwinningen op Nederhorst en SEC, was hel UW dal in Utrecht met 5-2 de meerde re in Hees moest erkennen. Hees begon in Utrecht zeer geconcen treerd en brak al snel met goede combinaties de weerstand van UW. Binnen vijf minuten sleogen de Soesters de eerste bres in de verdediging van UW. Een soepele combinatie via Tjeerd Altena en Johan van den Brink werd bekwaam afgrond door Paul Ca- stein. Hees creëerde hierna een vel- doverwicht, hetgeen resulteerde in twee grote kansen voor Erwin de Gier die miste. Na een kwartier was het toch raak toen Van den Brink de zoveelste aanval afrondde: 0-2. De Soesters bleven goed combineren, maar wilden het voorin af en toe wat te mooi doen, waardoor een aantal kan sen bleef liggen. Dat was ook het geval in de dertigste minuut, toen Tjeerd Al tena met een schitterende pass Van den Brink vrij voor de keeper bracht. De aanvaller faalde in de afwerking, waar na in de rebound ook Paul Castein ver stek liet gaan. Toch werd het vijf minu ten later 0-3 en vlak voor rust zelfs 0-4. Beide doelpunten kwamen voor reke ning van Erwin de Gier De eerste vijf minuten na rust gaven nog VOETBAL zaterdag eenzelfde beeld en toen de doorgebro ken Paul Castein in het strafschopge bied werd gevloerd, was het Ewout Jan sen die de stand van elf meter op 0-5 bracht. Inmiddels was Wout Blanken steen in het elftal gekomen voor Tjeerd Altena, Wat Hees vervolgens in de tweede helft liet zien was ronduit slecht. De ploeg zakte ver terug en sta pelde dé ene op de andere fout. De con centratie was ver te zoeken en er wer den onnodige fouten gemaakt. Paul Castein liep tegen een gele kaart op we gens onnodige opmerkingen tegen de leiding en ook Ewout Jansen liep tegen een kaart op nadat na een half uur een UW speler onjuist werd gestopt in het strafschopgebied. De toegekende pe nalty betekende 1-5. De laatste tien mi-, nuten mocht de jeugdige Errol Scheffer nog zijn opwachting maken op de plaats van Paul Castein. Vijf minuten voor tijd werd het nog 2-5, toen Blankesteijn een bal volledig verkeerd beoordeelde en de spits van UW in staat stelde vernie tigend uit te halen. Een minuut voor tijd kreeg Hees nog een uitgelezen moge lijkheid om de marge te vergroten. Uit een terecht toegekende strafschop werd echter door Ewout Jansen langs de ver keerde kant van de paal geschoten. Voor SEC-zaterdag was het zaak orde op zaken te stellen na de 3-1-nederlaag bij Hees. Tegen OSO zou dat geen problemen mo gen opleveren en Hendrik-Jan de Boer kreeg zijn zin in de vorm van een 4-I-overwinning. Wat hem vooral verheugde was dat zijn spelers vanaf het begin de mouwen op stroopten. Dat duurde in elk geval twin tig minuten en in die periode werd met twee doelpunten de basis gelegd voor de zege. Eerst kopte een verdediger van het mentaal zwakke OSO de bal prach tig in de bovenhoek van zijn eigen doel en in de elfde minuut vergrootte Teus Verwoerd de voorsprong. VOETBAL zaterdag Verwoerd, vorig seizoen nog actief in Soest 'zoveel', was de held bij de groen- witten. Hij tilde SEC na een half uur naar 3-0 en scoorde in de 62ste minuut 4-0. Tussen de bedrijven door knalde hij de bal nog tegen de paal en de lat. In zijn eentje was Verwoerd gevaarlij ker dan de elf tegenstanders.. Die kwa men niet verder dan twee spaarzame aanvallen en hadden alleen reden tot juichen toen een vrije trap op twintig meter van het doel werd verzilverd. Dat was in de 69ste minuut. VOETBAL zaterdag Soms zit het mee, soms zit het te gen. Dit credo deed zaterdag op geld bij WZ'49. Tegen het Hil- versumse Altius zat het zaterdag zeker niet mee. Goede 'kansen werden om zeep geholpen en door gepruts van enkele basisspelers liep de achterstand op tot blame rende hoogte: 0-4. Het seizoen van WZ'49 begint een beetje het profiel van een alpenetappe uit de Tour te krijgen. Pieken en dalen dus. Na het dal in Vianen, de piek tegen VOP kwamen dus nu het dal tegen Al tius. Geheel onnodig, omdat WZ'49 voetballend beter kan en gedurende groot deel van de wedstrijd de bete- g was. Voor rust waren er dan ook twee uitgelezen mogelijkheden om op voor sprong te komen. Bart Baars kon onge- ïinderd inschieten maar hij trof de lat. Daarnaast had vlak voor rust Cees Jan Vries de aanhang moeten laten jui- n. Een schitterend opgezette actie De Vries eindigde met een schot op de chen van de «v paal. s Altius had keeper Mare Brouwer tot dat uai moment nog niet echt tot actie ge dwongen. Zo nu en dan kwamen de gasten wel gevaarlijk door, maar ze wa ren nooit doelgericht bezig. Dit werd wel even anders in het tweede bedrijf. Buitenspel Daarin begon WZ'49 nog wel als de betere ploeg, maar ze werd al vrij snel buitenspel gezet. Met twee doelpunten in het eerste kwartier boorden de Hil versummers alle goede bedoelingen van WZ'49 de grond in. En daar waar WZ'49 in voorgaande wedstrijd en nog wel eens een bewonderenswaardi ge wedstrijd mentaliteit tentoonspreid de, daar liet het zaterdag de toeschou wers danig in de steek. De mannen die normaal gesproken de steunpilaren van het team zijn, lieten zich van hun min dere kant zien. Teveel zochten Ton Wolfsen, Edwin Brouwer en Cees Jan de Vries het persoonlijk duel op. Het resultaat was dan ook teveel balver lies, onrust in het spel en uiteindelijk te gendoelpunten. Dat de scheidsrechter bij een 0-2-stand in een overvol straf schopgebied een handsbal over het hoofd zag en WZ'49 een penalty ont- Topscorer Cees-Jan de Vries kwam zaterdag, net als zijn ploeggenoten, niet tol scoren. Foto Goos van der wm hield, mag slechts als kanttekening aan gemerkt worden. WZ'49 presteerde in de tweede helft ondermaats en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. j» CIN7XVH MEES Www Het scheelde weinig of de aanhang van SEC eiste het hoofd van scheidsrechter E. Fictoor. Natuur lijk, hij had twee zeer dubieuze en op z'n minst verwerpelijke beslis singen in het nadeel van de Soes ters genomen. Maar om de neder laag (2-4) tegen HMS op zijn con to te schrijven, dat ging net iets te ver. Dat vond ook Ruud Maas die er sowie so niet van houdt om de 'scheids' de schuld te geven. Dat Fictoor SEC bena deeld had, dat wilde Maas wel kwijt. "Hij floot natuurlijk slecht. Daardoor krijg je een andere wedstrijd. Het was een jong ventje die verrekte van de ze nuwen. Dat kon je in bepaalde situaties wel zien." Maas erkende ook dat zijn ploeg voor rust bar weinig had laten zien. "Ik heb in de rust al gezegd dat d'r iemand naar voren moest. Na rust deden we dat ein delijk en toen kregen we ook kansen. In thuiswedstrijden moet je er meteen bo venop zitten en je tegenstander vast zet ten. Als je dan met één- of twee-nul voor komt, speel je veel gemakkelij ker." Het begon eigenlijk allemaal in de twee de helft. SEC had er dus 45 lauwe mi nuten opzitten en was kort voor rust door een merkwaardige combinatie van HMS op achterstand (Frank Vlijter) gekomen. Marco Martens werd in de 54ste minuut twee centimeter buiten het strafschopgebied gevloerd. Fictoor had gelijk dat hij de bal buiten de lijnen neerlegde (waarna Ronald de Rooij de lat raakte), maar vergat in zijn borstzak te tasten. De Rooij kreeg zeven minuten later overigens genoegdoening toen hij uit een nieuwe vrije trap Eric Looijsen bereikte, die ineens met links inschoot: 1-1. 7 Ondersteund Eindelijk was SEC gaan voetballen, werd de aanval ondersteund en leek HMS een prooi te worden. De klap die de Utrechters een minuut later uitdeel- den, kwam hard aan. Maarten van Da len, die de voorkeur had gekregen bo ven Edwin van de Luitgaarden, mocht zich enigszins aanrekenen dat het uit een vrije trap 1-2 werd. De doelman, die verder foutloos speelde, reageerde veel te laat op de inzet van aanvoerder Dave Hillo en sloeg de bal in het net. Dat Ronald de Rooij in de achttiende minuut wel geel kreeg, was opmerke lijk. Ogenschijnlijk probeerde hij de bal te spelen, maar de vermoedelijk van "Werder Bremen afkomstige HMS-er stortte kreunend ter aarde en Fictoor trok geel. Negen minuten later toonde hij ook zijn rode kaart. Van Dalen was uitgespeeld en Antek Wojtkowski haal de Frank Vlijten op weg naar diens tweede doelpunt onderuit. De straf schop die Fictoor toekende was terecht, de rode kaart mocht gezien de bepalin gen van de KNVB, maar was overdre; ven gezien de tolerantie die Fictoor eer der jegens HMS had getoond. Ineens kon Fictoor wel kleur bekennen. Tij dens een potje kaarten zou hij zijn te ruggefloten voor 'steken', maar de flui tist had nu zelf de touwtjes en de kaar ten in handen. Willy Kilian had overi gens geen moeite vanaf elf meter: 1-3. Toch kwam SEC terug. Marko Hagelen (vorig seizoen regelmatig bankzitter bij Hees in de derde klasse van de afdeling) was vijf minuten voor rust ingevallen voor Peter de Jong die wegens de schor sing van Ramon Heijnen in de spits was geposteerd, maar daar niet uit de voe ten kwam. Hagelen was de enige die had gezien dat Roy Vallen zijn naam eer aan doet. De doelman kon net op tijd naar de grond, voordat het schot van Hagelen onder de lat insloeg: 2-3. Korte duur Wederom was de hoop van korte duur. Met nog dertien minuten op de klok snelde Frank Vlijten de diepte in. Op het moment dat de bal werd gespeeld, bevond hij zich nog op eigen helft, al Remco Dorrestein zal hier geen succes boeken. Foto: Goos van der Wilt hielden trainer Maas, grensrechter Van Vliet en een groot aantal Seccers er een andere mening op na. Vlijten mocht doorgaan en passeerde Van Dalen met een lob. Van Vliet hield het prompt voor gezien, zodat wisselspeler Jeffrey Dorrestein met de vlag langs de zijlijn moest gaan rennen. Nog was de koek niet op, al zou er niet meer worden gescoord. Vlijten, kenne lijk ook een liefhebber van de Bundesli- ga, wierp zich voor de bal toen Jos Kra mer een vrije trap mocht nemen. De HMS-er gaf een voorstelling van 'schwalben' en tot ieders verbazing kreeg Kramer geel voorgeschoteld. De tweede gele prent kon je zien aanko men. Vlijten kon een minuut later weer rennen als een jonge antilope, Kramer zette de achtervolging in en hoefde niet eens meer te kijken om te begrijpen dat hij kon vertrekken. In de slotminuut kreeg ook Hagelen nog geel, waarna Daselaar zich ook buiten het veld een voorbeeldig aanvoerder toonde en Fic toor begeleidde naar diens kleedruim te. Intussen dreigt SEC de aansluiting met de middenmotors te verliezen. Paniek is niet aan de orde meent Maas. "Het zijn natuurlijk onze punten die HMS heeft gepakt. We zitten nu in de hoek waar de klappen vallen, maar we hebben het ge luk dat er maar één ploeg uitgaat. Als we de smaak eenmaal te pakken heb ben, komt het vanzelf wel weer." Heijnen, zondag nog geschorst, is in middels weer in genade aangenomen. "Hij is toch één van de betere spitsen die we hebben," aldus Maas die verder weinig keuze heeft. Als het tegenzit, wordt Wojtkowski voor het komende inhaalduel (thuis tegen Celeritudo) al geschorst. Hetzelfde hangt Jos Kramer boven het hoofd die met zijn twee gele kaarten boven de limiet uitkwam. Mar cel Dorrestein moet nog een wedstrijd uitzitten. Dat Soest redelijk in vorm is, dat was bekend. Maar vooraf had de ploeg van Dick Schinkel niet ver wacht dat ze tegen Hilversum zo veel mogelijkheden zou krijgen op de volle winst. De wedstrijd tegen de ex-eersteklasser werd door de ex-derdeklasser onverdiend met 2-1 verloren. Zuur was het dat de winnende goal van de Hilversum mers in de 95ste minuut van de wedstrijd viel. Soest kwam fel uit de startblokken. Een vloeiende aanval, met als eindpunt Pe ter van de Berg had een beter lot ver diend. Aan de andere kant hielden de spitsen Van Netten en Cornet stevig huis in de Soester achterhoede. Men had de handen vol aan dit behendige tweetal. Cornet was dichtbij een doel punt toen hij in de 19e minuut Gerard van de Bedem met een lob wilde ver schalken. De ver uit z'n goal gelopen doelman zag tot z'n opluchting de bal naast de paal hobbelen. Ferenc Kleine- gris wist hierna wat terug te doen. Zijn vliegende schot ging voorlangs het doel van oud-Soest goalie Daniël Hilhorst. Hij redde in de 28ste minuut pas in tweede instantie toen weer Kleinegris knap doorging. Hierna was het raak voor Hilversum. Van Netten kapte Mi- chel Everts het bos in en zijn terugge legde bal werd hard en meedogenloos door Cornet ingeschoten. Diezelfde Cornet kon bijna de wedstrijd op slot doen toen hij Luits Houkes met een aantal fraaie bewegingen uitspeelde. Toen Houkes de bal weer in het oog had, kon hij nog net zien hoe plaaggeest Cornet het leer over het doel lepelde. Daniël Hilhorst tastte in de 39ste mi nuut hopeloos mis bij een hoge voorzet. Peter van de Berg was er als de kippen bij om de hoge bal in te koppen, maar ontmoette daarbij de graaiende handen van Hilhorst. Het betekende een bles sure voor Van de Berg, en slechts een stuiterbal van scheidsrechter Klein. Van de Berg werd vervangen door Mi- chiel van der Hoeven. 'Miljoenenploeg' In de tweede helft hervond Soest zich. Het respect voor de 'miljoenenploeg' uit de Radiostad was verdwenen en met af en toe prima combinaties werd het heiligdom van Hilhorst opgezocht. Al lereerst moest Hilhorst handelend op treden bij een schot van Kleinegris. De doelman was echter kansloos toen hij na weifelend optreden de bal terugge- kopt kreeg van z'n eigen verdediger Björn Meeuwsse. Met een sierlijke t boog vloog de verdiende gelijkmaker het doel in. Soest speelde na deze goal goed. Alleen met één manco. Het vergat het karwei af te maken. Kleinegris treuzelde iets te lang, nadat hij door Van der Hoeven su bliem vrij voor Hilhorst was gezet. Snel le tegenstoten via onder andere d'Aqui- no en Van der Hoeven hadden een be ter lot verdiend. Aan de andere kant wist ook Gerard van de Bedem zijn doel schoon te houden. De ingevallen Nieu- wenhuis kopte geheel vrijstaand in, maar de Soester goalie redde knap. Paul Hilhorst leek in de blessuretijd de overwinning voor Soest binnen te ha len. Zijn, via de kluts, ingeschoten bal leek over die andere Hilhorst heen te vliegen. Daniël Hilhorst had echter geen pardon voor zijn ex-ploeggenoten en met een fraaie zweefduik klemde hij de bal. Het noodlot sloeg voor Soest toe, toen er al vijf minuten in blessuretijd "waren gevoetbald. De ijverige en snelle Van Netten gaf een strakke knappe voorzet en Frank Prent kon hij de tweede paal steenhard inkoppen. Soest was weer verslagen op zijn achilleshiel. De ploeg wint namelijk geen kopduels.

Soester Courant | 1994 | | pagina 21