o frans bosman b.v. g5) Zwart Mul Co VAN SOEST BOSMAN GOMMERS Hl elektra woonAbhsd SmorenburG de Bruin Bi$IU S^AmAt JaIah 1 3)aïtkuipen Jeugd, dat is zorgen voor morgen ISPORTj reijerse bv Bodewes 'BBS Soest visspecialiteiterï VAN DORRESTEYN BOSBOOM O AUTOSCHADE ^24 Woensdag 9 november 1994' e.g. kerkhof bv CiöspuderMoud Steqas nmcmmmi» Bouw Maatschappij üyland A.J. de JONG IrR EIS VERENIGING A.A. van Breukelen en Zonen b.v. B.V. v/h Fa. H. v. ASCH Geen ij dele voetbalwijsheid: loodgieters- en verwarmingsbedrijf SERVICECENTER BEUKENLAAN Beukenlaan 27 - 3762 AE Soest Telefoon 02155-16835 BOUW VLEESCENTRALE SOEST BV RUUD SMIT P.A. VAN DEN DIJSSEL BV Gasonderhowl Stegas PEKO y BOUWBEDRIJF WESTEMUER bv Bouwen blijft vakwerk Debet en credit Praten over genieten Komplete Autoservice loodgieters GAZELLE-BATAVUS K? WIJNHANDEL SOESTER COURANT PAGINA 25 loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken 1 korte brinkweg 37a - 3761 ec soest tel. (02155) 1 43 32 Verzekeringen Hypotheken Sparen Pensioenen Belastingzaken Lange Brinkweg 11 a, Soest Tel. 02155-18540/21337 Ons devies: BMU BOUWT SAMEN MET U! Utiliteitsbouw Woningbouw Onderhoud renovatie Vastgoedontwikkeling Bouwkosten-advies Servicedienst Schoutenkampweg 9 - Tel. 24654 SË accountancy belastingzaken burg. grothestraat 35 telefoon 02155 - 16033 telefax 02155-13705 voor uw compleet verzorgde reizen naar Indonesië. Korte Brinkweg 32- Tel. 021 55-1 5933/1 5759 AANNEMINGSMAATSCHAPPIJ SUZUKI CHRYSLER Het maakt niet uit wat u kiest. U hebt altijd een winnaar I nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud W C van Breukelen. Schaepmanstraat 108. Soest, tel. 02155 - 1 24 73 C J A. van Breukelen, Van Straelenlaan 7, Soest, tel. 02155 - 1 82 67 beter voor uw auto. Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-13256 birkstraat 48 - 3768 hj soest telefoon 02155-13367 en 18978 het restaurant Prins Hendriklaan 13761 DS Soest Telefoon 02155- 13807 Air grondwerken rioleringen sloopwerken straatwerken bodemsanering/onderzoek Industrieweg 37 - 3762 EH Soest - Tel. 02155- 1 18 16 kantoor en werkplaats 1 korte kerkstraat 1 - 3764 DA soest telefoon 02155 - 13324 We kennen ze allemaal, die uitgesleten taalkundige stokpaardjes: "wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" en "jong geleerd is oud gedaan"... Het blijven ijzersterke waarheden, waar geen mens omheen kan. U mag die laatste ook kortweg "opvoeden" noemen. Een moeilijk vak waarvoor geen opleiding bestaat. Kwestie van feeling, overleg en vooral beleid en samenwerking. Bij S.O. Soest staat de tent letterlijk ból van de jeugd. Meer dan de helft van het totale ledenbestand kan bogen op aanvallige leeftijden die onder de achttien jaar liggen. Het kan geen toeval zijn dat de aanwas in versneld tempo toeneemt. Er móet iets speciaals bij S.O. Soest aan de hand zijn. Dat is ook zo en het vindt zijn oorsprong in een lij vig rapport dat een paar jaar geleden werd gecomponeerd onder de titel "Jeugd Voetbal Begeleiding". Het ligt zeer waarschijnlijk als een soort Handboek Soldaat onder het kussen van elke jeugdleider en -leidster bij S.O.Soest. HH VAM BUUREN 'ERKENDE VERHUIZERS Van Buuren verhuizingen bv Koningsweg 29, 3763 EA Soest Tel. gratis 06-0223191 Auteur van het beleidsplan, dat ook op de bestuurstafel ligt als we er met Anke Rauch en Wiebe Vellema over praten, is de heer Anton Vugts. Hij is één van de mannen en vrouwen die er hun hob by van hebben gemaakt alles in de strijd te werpen om de jeugd van S.O.Soest uit te laten groeien tot gezonde sportie ve jongemannen en vrouwen die van het (vroegere) bruine monster houden. Ze gaan daar zeer beleidsmatig mee om, maar vooral toch ook recht op dat doel af. Het zijn de "Ee'tjes" en de "Efjes" waarover we praten. Bij bosjes zwer men ze op en om de velden van S.O. Soest aan de Bosstraat. Ze hebben er opvallend veel plezier in, ze voelen zich vrij, dartelen en rollebollen over de grasmat, trainen in grote getalen en als het regent komen ze ook. Want dan worden er spelletjes gedaan. Spelenderwijs De leiding van de jeugdafdeling houdt zich strak aan de gemaakte afspraken. Ze worden aangegeven in het beleids plan, dat er in grote lijnen vanuit gaat dat je de piepjonge mannetjes en vrouwtjes vooral heel veel plezier moet gunnen. Het gaat vooralsnog om het spel, absoluut niet om de knikkers. Dat komt later wel; dat begint zo'n beetje bij de junioren. Ze moeten spelenderwijs leren wat teamwork is, dat het beste re sultaat alleen maar samen bereikt kan worden en dat solo-gedrag niet goed werkt voor de vriendjes en vriendin netjes. Net zo goed als zomaar even snel afzeggen voor een wedstrijd. Die klein tjes voetballen met zijn zevenen, er zijn twee reserves. Als er drie afzeggen kan er niet worden gespeeld. Dan zijn er dus 6 teleurgesteld. En als het helemaal niet anders kanals Oma ziek is of zo, dan al tijd op vrijdagavond bij de club afbel len. Daar zitten dan speciale mensen voor, met de telefoon naast zich. Ze re pareren meteen het ontstane gat door anderen te vragen. Bij dat soort dingen moeten ook de ouders stil staan en dat wordt ze dan ook voorgehouden. Op zaterdagmiddag, als er gespeeld wordt en als ze meekomen om te kijken. Dan wordt er met die ouders gepraat. Ook op woensdag, tijdens de trainingen. Er is altijd koffie, de kantine is open. Er ligt zelfs een keurige brochure voor ze klaar. S.O.Soest is gastvrij met een goe de bijbedoeling: het aankweken van clubliefde, zowel bij de spelertjes zelf als bij de ouders, c.q. verzorgers. Op die manier heeft sport veel meer zin dan al leen maar het trappen tegen een balletje en koste wat het kost winnen. Ouders moeten langs de lijn aanmoedigen, niet afkammen, dat hakt er vreselijk in als zo'n jochie of vrouwtje iets fout doet. Roep maar wanneer hij of zij iets goed doet. Dan straalt de ster en is trots op al les: de eigen goeie daad, de lovende va der of moeder, het team én de club. Daar wil S.O.Soest met dat beleid naar toe. Nog zo'n typisch S.O.Soest-trekje: wie komt trainen krijgt een eigen bal. Honderden spelertjes aan de Bos straat? Dan ook honderden ballen aan de Bosstraat en ravotten dat het een lie ve lust is! Discipline 'Speel nooit eigen rechter' is ook zo'n goed uitgangspunt. Het bestuur pro beert alles zoveel mogelijk te regelen en te concentreren. Loopt er iemand van de tegenpartij langs de lijn éventjes per ongeluk te ver het speelveld op, begin dan niet meteen te roepen dat dat niet mag. Loop de kantine in, als het vaker gebeurt, klamp een leider of leidster aan en die gaat dan wel tactisch op pad. Ongemerkt, zonder tamtam: en bijna altijd met het gewenste effect. Het geldt voor veel. Regel het niet zelf; het be stuur, de leiding zorgt daar wel voor. Al die dingen dragen bij aan het bereiken van de noodzakelijke club-discipline. Daar kom je ver mee, dat ligt onder alles wat er bij S.O. Soest wordt georgani seerd. Trots als een pauw zijn de belha mels op de grote toernooien die in mei/april op touw worden gezet. Inter nationale clubs treden aan en ze spelen tegen de toekomst van Eintracht Frankfurt, K.V.Mechelen, F.C.Köln, Germinal Ekeren en kanjers in het Ajax-shirt, of dat van Sparta, van Feije- noord. Er is een uniek damesvoetbal- toernooi. Volgend jaar mei komt er iets zéér spectaculairs naar de Soester Bos straat. Niemand weet wat. Spannend! Wie erachter wil komen moet Theo Westerveld omkopen. Dat lukt nooit... Vlaggeschip En als de jongste jaren van de "Ee'tjes" en de "Efjes" achter de rug zijn en ze wat professioneler worden, lonken ze stiekem naar de A één. Dat is het vlag geschip van de jeugd. Daar wil iedereen in spelen. Het grote doel waarnaar ze streven. En daarna gloort in de verte het eerste, misschien, of "prof' worden zo als er nogal wat S.O.Soesters voor zijn gegaan. Europacup spelen met Ajax, PSV, Feijenoord, F.C.Knudde... Dro men doen ze ervan. Verhalen hebben ze erover. Thuis, waar ze met Joepie mee genieten. Het bestuur van S.O. Soest zit op de goede lijn. Klantenbinding, dat is waar ze aan doen. En terecht. Afgezaagd of niet: wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Geen ijdele voetbalwijsheid maar zeker weten. c ;c o u n t b e las t i n g a d v i s e u r s Molenstraat 1 1 - 3 764 TC Soest Telefoon 0 2 1 5 5 - 2 20 5 4 Burg. Grothestraat 28-30 OoZfnenfjTapijten 3761 CM Soest Matrassen en Bodems Telefoon 02155 -2 09 73 ting 1" Heeserlaanlje 56 3766 LW Soes! Postbus 501 3760 AM Soesl Tel 02155-18386 Fa* 02155-16243 Groothandel in vlees, vleeswaren en diepvriesprodukten Lange Brinkweg 65 - 3764 AB Soest Telefoon 02155-12610 Van Weedestraat 149 - Soest Telefoon 02155- 15288 TOTAALINSTALLATEUR voor al uw loodgieterswerk, centrale verwarming, electrotechnische installaties Laanstraat 34a, Soest, telefoon 02155 - 12472 Kraanverhuur tot max. 70 ton SYSTEEMVLOERENBEDRIJF EN KRAANVERHUUR SOEST TEL. 02155-16665 (3 LIJNEN) FAX 17601 nieuwbouw verbouw onderhoudswerk AMERSFOORT - TELEFOON 033 - 61 88 88 Vorige week werd zijn meest recent klaar gekomen produkt feestelijk ge opend: de splinternieuwe Slijterij-Wijnhandel van Toon van der Linden in Hartje Zuid. Een smaakvol pand dat door Jan Peters werd ontworpen en dat tot in de finesses en prachtig op tijd door Jan Bo dewes en zijn mannen en vrouwen werd gebouwd en opgeleverd. Wie meer prestaties in aanbouw van het jonge Soester Bouwbedrijf wil zien moet maar even door de Bosstraat rijden, richting parkeerplaats van de NS. Daar staan een paar mooie, ruiiyie woonhui zen op geboren worden; verkocht zijn ze al. "Bodewes Bouw Soest" is de naam en dat is officieel pas per 1 okto ber zo. "Bouwbedrijf Jan Smeeing" staat nog op de achterkant van al het rij dend materieel, overal elders liet Jan Bodewes de nieuwe huisstijl schilderen. Smeeings vignet, een soort haak waar mee je de boel in het lood houdt, onder ging een kleine wijziging en kreeg een tikje naar rechts waardoor het plots een dak werd op de stevige letters BBS. Za terdag 30 september jongstleden vier den ze het officiële oprichtingsfeestje aan het le Heeserlaantje in Soest. Het nieuwe adres, dat werd verruild voor de Soestdijkse Mariaschool waar Jan Bo dewes de laatste vijf jaar als directeur eigenaar het door Jan Smeeing opge richte bedrijf leidde. Daarvóór werkte Bodewes bijna 15 jaar bij Bouwbedrijf G. W. van de Grift. Ervaring volop aan wezig. Tal van panden in en om Soest gingen door zijn vaardige handen. Ie dereen kent toch zeker het Dierenasiel in de polder en de uitbouw aan het fraaie pand van de notarissen Elferink, Bokdam en De Visser, of de Autospui- terij van Stalenhoef? Trots is hij zéker op de prachtig gerestaureerde toe gangspoort van het kerkhof aan de Dal- weg. "Bodewes Bouw Soest" kunt u in schakelen voor projecten die toewij ding en aandacht vragen. Bouwen is en blijft in de ogen van directeur Jan Bode wes een vak, dat je van de vroege och tend tot de late avond bezig houdt. Be trokken bouwen, dat is het eigenlijk. Kennis maken? Bel 02155-18386. Het oude liedje, maar met behulp van moderne technieken: het bepalen van de winst aan het eind van iedere com merciële rit. Zo eenvoudig is dat...Was het maar waar. Verkopen is één, de boel administratief op een rij zetten, én hou den, is twee, maar wél van levensbe lang. Het is niet iedereen gegeven goed te zijn in beide dingen. Waarom zou je als ondernemer, als je de hele week druk bent met het verkopen van je waar, daarna nog eens tot diep in de nacht en tijdens je vrije weekend in de slag gaan met de boekhouding? Daar heb je toch specialisten voor? Het is een heersend misverstand dat dat geld zou kosten. Samenwerken met een goed ac countantskantoor levert juist geld op, is efficiënt en een uitkomst voor de druk ke manager van een middelgrote on derneming die zo'n creatieve cijferaar niet in eigen dienst heeft. "AA" heet het tegenwoordig en dat staat voor Ae- countan t-Administratieconsulent. Professionele hulp in de bedrijfshuis- houding zou je kunnen zeggen. Een sinds 1963 gerenommeerde Soesterse dienstverlener op dit gebied heet A.J. de Jong, Accountancy en Belastingza ken. U vindt hem aan de Burgemeester Grothestraat 35. Iets nauwkeuriger is het te vermelden dat de zonen M.H. en R.J. de Jong de dagelijkse zaken tegen woordig doen. De Jong richt zich vooral op het midden- en kleinbedrijf. Ze doen niet alleen wat ze gevraagd wordt; ze adviseren ook mee als het om een stuk bedrijfsvisie gaat. Ze praten met u over morgen, over investeren ja of nee, ze denken met u na over beter. Ze weten ook alles over subsidies: wanneer, waarvoor en hoe ze moeten worden aangevraagd. Aparte wetenschap. De Jong heeft die in huis. Ze voelen zich niet klaar met de fabricage van uw jaar rekening, de controles die wettelijk moeten worden verricht of de adviezen die ze geven als u gaat automatiseren. U kunt van AA tot Z bij ze terecht. Een af spraak voor een gesprekj e over de j uiste beheersing van uw debet en credit is gauw gemaakt: 02155-16033. Fax: 13705. A.J. de Jong, voor de juiste ba lans! Wie van wijn houdt, houdt vaak ook van praten. Gezellig discussiëren, kou tend bij de knapperende open haard. Een échte kenner weet alles, kan zelfs tamelijk feilloos proeven waar de druif heeft gehangen die de wijn in zijn glas heeft gediend. Zélfs als die niet in opti male vorm verkeert, zoals perfect op temperatuur (tussen 14 en 20 graden Celsius) en op het juiste moment of bij het meest passende gerecht. Dan nóg wordt er geen vergissing gemaakt. Op zijn minst wordt de streek 'herleid', laat staan het land. Dat is knap en de heer Gommers heeft ons, er al over vertel lend, e/ absoluut van overtuigd dat goe de vinologen het world-wide in de vin gers hebben. We hadden maar drie kwartier en we dronken een goede kop koffie bij de man, maar ook zonder wijn boeide de specialist, die in Soest een mooie wijnwinkel heeft in de F.C.Kuy- perstraat op nummer 26. Met alleen maar wijn en héle aparte sherry-mer ken. Gommers Wijnhandel is drie da gen per week open: donderdag van 9.30 tot 18.00 uur, vrijdag idem plus de koopavond tot 21.00 uur en 's zater dags tussen 9.30 en 17.00 uur. Hij doet alles zelf, ook importeren, ook leveren aan de horeca. Daar zijn die andere drie weekse dagen voor. De particuliere ge nieters wéten dat en komen dus nooit voor een dichte deur. Gommers is ver want aan eten en drinken. Deed de mid delbare hotelschool, is volleerd vino loog en oberde onder andere in de Lage Vuursche, in De Stal" en wie weet kent u hem van "'t Hoogje". Daar genoot hij vijf jaren van het goede leven. Maar Gommers was en is ook ondernemer. Met een vriend en samen f 1000,- in kas begon hij een ruim lustrum geleden met één wijn die hij per brief aan de juiste doelgroep wist te slijten. Vandaaruit bouwde Gommers voort. Met succes. U kunt dat ervaren in de F.C.Kuyper- straat, als particuliere genieter, maar ook als manager of als inkoper van of bij welk restaurant of hotel dan ook. Zijn uitgebreide specialistische wijnkennis is goud waard. Als u erover met hem aan de praat raakt, heb dan geen haast. Dan is het genieten geblazen bij Gommers! Komende uit de richting Amersfoort, direct nadat u de Aviapompen bent ge passeerd, ontwaart u aan uw rechter hand een soort kasteel in wording...Een nieuwe stadspoort voor Soest wellicht of een riant busstation? Het laatste komt er in zoverre dichterbij dat het wél met auto's van doen heeft. Het snel groeiende Autobedrijf Bosboom heeft voorspelbaar te kampen gekregen met ruimtegebrek. De showroom was al een tijdje te klein. De kantoorruimten, maar ook de spreekkamers waarin de klant op zijn gemak over de zaken rond de nieuwe auto wil praten, waren echt aan vernieuwing toe. Er was behoefte aan faciliteiten waarbinnen een moderne bedrijfsvoering en een goed geolied verkoopapparaat tot hun recht kunnen komen. De glanzende Chryslers, met de zo geziene Voyager, en de populaire se rie Suzuki's hunkerden al langer naar een passende behuizing, waarin de klant de auto's in een betere ambiance kon bekijken en uitproberen. Eind van dit jaar is de zaak klaar en zal Soest een schitterend nieuw auto-home rijker zijn. Autobedrijf Bosboom aan de Birk straat is al sinds jaar en dag een overbe kend adres. Voor degeen die een wat luxere Amerikaan wil rijden of een effi ciënte bedrijfswagen wil - hij vrage naar Chrysler of Dodge - of misschien in een offroadcar wil sturen. De Jeep is er ver krijgbaar in uitvoeringen waarbij de echte liefhebber de vingers staat af te likken. Maar ook hij of zij die een klei ne, felle Japanner begeert komt bij Bos boom aan zijn trekken: een mooi even wichtig assortiment Suzuki's glanst u te gemoet. Alles wat Autobedrijf Bos boom verder aan gebruikte auto's heeft staan is pure klasse. Van top tot teen ge controleerd en met garantie. "Auto's met ervaring" heet het bij Bosboom. Bosboom is er eigenlijk voor iedereen en alles. Voor de boodschappenauto, voor het ruimere, hixe werk, voor de bedrijfswagen, voor de betere occa sions. Opvallend is daarbij de grote' keus en de bepaald gunstige prijsstel ling. Autobedrijf Bosboom. Birkstraat 105, een goed adres voor komplete au toservice! f/^BEL GRATIS 06.0.22.22.11 Y> Soest Hoevelaken UITVAARTVERZORGING (gevestigd sinds 1938) Verzorging van begrafenissen en crematies voor alle gezindten Gen. Winkelmanstraat 142, 3769 EH Soesterberg Telefoon 03463 - 51223 of 53704 Rijwielspecialist GALLENKAMPPELSWEG 1 (t.o. Winkelcentrum Hertje Zuid) SOEST-TELEFOON 02155- 12857 5' C Van Weedestraat 42-44 Havenstraat 120 Soest Bussum Tel. 02155- 18109 Tel. 02159 - 33806 Birkstraat 105. Soest. Telefoon 02155-21102 OOOO O O O# Winkel: Fc. Kuyperstraat 26, 3761 EG Soest Open: donderdag 9.30-18.00 uur, vrijdag 9 30-21.00 uur. zaterdag 9.30-17.00 uur Telefoon 21557 of 27059 loodgieters- en verwarmingsbedrijf G.vandenPOLbv AGasmderfmd ëV SOEST komplete sanitaire installaties dakbedekking centrale verwarmingsinstallaties service- en onderhoudsafdeling VAN LENNEPLAAN 69 SOEST TEL.02155-1 9954 I Vereniging van r Nederlandse Installatiebedrijven Hartweg 70 3762 SG Soest Tel. 02155- 1 35 66 Fax 02155- 1 76 46

Soester Courant | 1994 | | pagina 25