NU 20% I AkÊds Kantoorvakhandel Van de Ven in het spoor van Immerzeel WINTERJACKS KORTING 12 Mille voor actie slachtpaarden Gemak dient de mens in de nieuwe Bruna-winkel Verbouwing Bos Duin vrolijk afgerond Hopman Masselman Groep horde rijker Aktie 'Kerstmis, óók in Velika' ka ntoore ffi cien cy Veranderingen in de Van W'eedestraat [ïfiQïi rvToipii] Opbrengst op De Boshoeve overtreft alle verwachtingen Openingsaanbiedingen t/m 26 november Supermarktaktie bij AH geslaagd Komplete Kantoorvakhandel Honderden bezoekers tijdens openingsfeest 06 47 NNereldH/inkel Vier stafleden en twintig welpen geïnstalleerd Thee in mandjes PAGIN, Er gebeurt veel de laatste tijd in ons dorp als het om de middenstand gaat. Overal wordt gebouwd, verbouwd, verhuisd of nieuw geopend. Dat is ook het geval in de Van Weedestraat. De dicht daarbij gelegen Steen- hoffstraat krijgt daar een belangrijke veeg van mee. De winkelstand gaat er qua keuzemogelijkheden voor de consument zeker op vooruit. Door dat de vanouds bekende kantoorboekhandel Immerzeel per 1 december tiet zo vertrouwde hoekje verlaat en de zaken voor gezien houdt, ver schuift er het een en ander. Zo vlak voor de feestdagen goed om te weten wat er te gebeuren staat. Immerzeel. Het was een begrip in Soest. Per 1 december is het jammergenoeg afgelopen. Eens houdt alles op en Im merzeel vond de tijd gekomen. Het zij zo. Maar het (zaken)leven gaat door en de behoefte van de consument blijft nu enmaal bestaan. Logisch dat er zich krachten ontwikkelen die snel de gaten, die dreigden te ontstaan, proberen op te vullen. Wie goed om zich heen kijkt raadt al snel wie daartoe het beste in staat was en is. Ook die naam mag er zijn in Soest. Immerzeel heeft de laatste maanden al regelmatig doorverwezen in de richting van de Steenhoffstraat. Van de Ven neemt over Kantoorvakhandel Van de Ven is min stens zo beroemd als zijn collega Im merzeel en kan gemakkelijk het spoor doortrekken. Het assortiment verschil de wel iets, maar daar is inmiddels van alles aan gedaan om de cliënten van Im merzeel zoveel mogelijk tegemoet te kunnen komen. Het is daarom niet moeilijk meer voor Kantoorefficiency Van de Ven om vastberaden in het spoor van Immerzeel te kunnen lopen om aan te sluiten bij wat de klant wil. Vorige maand opende Van de Ven het mooie ruime business-center aan de Nijverheidsweg op het industrieterrein, tegenover het postkantoor. Daardoor kwam er ruimte vrij aan de Steenhoff- straat. Het assortiment onderging een verfrissende metamorfose. Van alles in huis Immerzeel had alles, vond men. Een ij- zersterk marktgegeven. Van de Ven doet niet minder. De kantoorvakhandel voelt zich min of meer verplicht te voor zien in wat het 'Instituut Immerzeel' met een grote vaste klantenkring vele jaren lang te bieden had. En dat was niet mis: noem het gerust een compleet as sortiment kantoorartikelen en boven dien zaken als luxe papierwaren - in vaktaal heet dat papeterie - met albums voor foto's, munten en postzegels, luxe soorten inpakpapier, speelkaarten, smaakvolle servetten en wenskaarten maakt Van de Ven tot een van de meest complete kantoorboekhandels van Soest. U vindt het allemaal in de Soester Steenhoffstraat. Een recente aanwinst is de prachtige, complete collectie schil der- en tekenartikelen. Talens staat ga rant voor een hoge kwaliteit; Van de Ven vult dat aan met service en advies. Ook kantoormachines en - meubelen De kantoormachines zijn er nog steeds, de kantoormeubelen, die bij Van de Ven in de Steenhoffstraat wat ruimte te kort kwamen, zijn nu mooi overzichte lijk opgesteld in het nieuwe business- center. Dat wil echter niet zeggen, dat u daarvoor niet in de Steenhoffstraat te recht kunt. U kunt er van alles over vra gen en wilt u een kijkje nemen op het in dustrieterrein dan wordt u daar keurig geïntroduceerd. Het business-center functioneert hoofdzakelijk als show room voor de kantoormachines en -meubelen en als centraal magazijn en afhaalcentrum voor de verkooppunten van Van de Ven in Soest en Baarn. Het is een zeer efficiënte oplossing voor het nijpende gebrek aan ruimte waarmee het snel groeiende bedrijf de laatste ja ren te maken had. Compleet Daarmee is Van de Ven in de Steen hoffstraat een uniek adres voor zowel de zakenman als de particulier. Een compleet servicepunt - en dat geldt ook voor de vestiging in de Baarnse Nieuw- straat - voor letterlijk alles op het gebied van kantoorbehoeften. Van paperclip tot en met professionele computernet werken, interieur lay-outs, interieurad viezen en talrijke soorten kantoorma chines, zoals tel- en rekenmachines en copieerapparaten. Bij Kantoorefficien cy Van de Ven kunt u ook terecht als het gaat om het betere schrijfgerei. Pennen, ballpoints in talloze uitvoeringen en van de beste merken voorzien in een grote behoefte. Het is ondanks de goed inge burgerde tekstverwerker nog steeds een artikel 'waar mensen zuinig op willen zijn'. Een goed kado-artikel ook bij vele soorten van gelegenheden. Persoonlijke aandacht Jan Noordermeer en Sietske van Brum- melen helpen u graag met alles en voor al met veel persoonlijke aandacht en deskundigheid. Henk en Tineke van den Oosterkamp runnen weliswaar het business-center, maar zijn ook fre- kwent in de Steenhoffstraat aanwezig voor het geven van adviezen. Ook Dick de Waard, tot voor kort uitsluitend ak- tief in Baarn, verricht door de uitbrei dingen zijn werk steeds meer in de om geving van de Soester vestiging. Kan toorefficiency Van de Ven, een ijzer- sterk adres voor alles op het gebied van kantoorbehoeften ën vanaf heden ze ker ook voor alles wat u vroeger bij Im merzeel aantrof. VAN WEEDESTRAAT 59 TELEFOON 24595 PAGINA 6 WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT irage en rondop- vormige keuken, srs, bal en over- ?n berg- zienlijke geschikt van on- itzicht, t). ga- rca20 apka- 2e toi- archi- imum nis van het i familie en 'ureau Start Meer gemak voor de klant. Dat biedt de nieuwe Bruna-winkel in Soest in de Van Weedestraat 9. Een centrale plek voor papier- en schrijfwaren, boeken en tijdschrif ten. Op vrijdag 11 november zwaaien de deuren feestelijk open. Bruna heeft gekozen voor overzicht. Wie de nieuwe winkel binnenloopt ziet het meteen. De drie soorten artikelen zijn duidelijk gerangschikt. Papier- en schrijfwaren, boeken en tijdschriften vormen drie herkenbare produktgroe- pen. De winkel biedt een compleet beeld van alle populaire boeken van dit moment. De top-vijftien is er nog eens extra uitgelicht. Bruna verbouwt al haar filialen: meer dan driehonderd winkels. Daarmee is Bruna de grootste keten in deze bran che. De winkels worden nu stuk voor stuk onder handen genomen. Binnen kort werken ze allemaal volgens de nieuwe formule. Mensen vinden dan overal even simpel hun weg in de win kel, waar in Nederland ze ook binnen lopen. Prijsvoordeel De grootschalige inkoop tfan artikelen levert bovendien prijsvoordeel op. In ieder geval, zo verzekert Bruna, zijn er altijd spectaculaire aanbiedingen. Van vrijdag 11 november tot en met za terdag 26 november zijn er leuke ope ningsaanbiedingen, zoals een Parker balpen voor slechts f 2,50 of een perfo- rator -f nietmachine, nu samen voor f 9,95. Maar kom gauw, want op op! Afgelopen weekeinde is er met succes een supermarktaktie voor Velika gehouden in de noodloka- tie van AH aan de Smitsweg. Waar de organisatie niet op had gere kend, was het verminderde pu bliek i.v.m. de ophanden zijnde verhuizing naar de nieuwe winkel aan de Smitshof. De bedrijfsleider heeft deze 'tegenval ler' echter royaal goedgemaakt. Na af loop gaf hij de vrijwilligers nog een flink aantal pakken kinderpap mee voor de kinderen in Velika. Helaas is de opbrengst nog lang niet voldoende voor de 500 vluchtelingen in Velika. De stichting benadert nog deze week enkele andere supermarkten met het verzoek eenzelfde aktie te mogen houden. Ook veel scholen in Soest wor den nog deze week aktief benaderd met het verzoek tot deelname. [erst'pakketten Er is uit Velika een overzicht gekomen van de behoeften die er zijn per familie/ gezin. Met behulp van deze overzich ten, waar tevens de gezinsgrootte en -samenstelling etc. uit blijkt, gaat de stichting pakketten maken die op naam worden samengesteld. Naast een fors levensmiddelenpakket, wordt er tevens aandacht besteed aan andere wensen. De behoefte aan met name linnengoed, dekens, pannen, serviesgoed en bestek is groot. Zaterdagochtend 26 novem ber houdt de stichting een inzameling. Geld hard nodig De financiële middelen zijn ontoerei kend om opnieuw melkpoeder voor de kinderen mee te nemen. De stichting doet dan ook een dringende oproep aan de inwoners van Soest om een bedrag te storten op het gironummer van de stichting. Vooral de kinderen in Velika hebben, naast hetgeen ze vaak aan trau matische ervaringen hebben opgedaan, het erg moeilijk. Het voedsel is zeer eenzijdig, vaak slechts geprakte aard appelen. Men zou dan ook graag op nieuw willen zorgen voor melk voor de kinderen. Het mag immers niet zo zijn dat wij, nu de televisie geen beelden meer uitzendt over het lot van de vluch telingen, de kinderen in Velika verge ten? U kunt uw bijdrage overmaken op Stichting Velika te Soest, gironummer 2339176. Voor vragen, suggesties etc. kunt u bellen met Martin en Ivonne Wierink, tel. 14963, na 18.00 uur of in het weekeinde. In Dambadeniya bevindt zich één van die werkplaatsen. In grote potten wor den de groene palmbladen gekookt. Het papaya-blad wordt daarbij ge bruikt als natuurlijk bleekmiddel. De palmbladen moeten daarna een week drogen en worden dan gladgestreken, gesneden en gevlochten. Malika Maleeka, zij is 35 jaar, begon twee jaar geleden als vlechtster in Dam badeniya. Inmiddels is zij opgeklom men tot coördinator van de werkplaats. Veel vrouwen nemen het werk mee naar huis. Malika bezoekt deze vrou wen en controleert de kwaliteit van het afgeleverde werk. Sinds kort zit ze in het bestuur van EPV en kan op deze manier aandacht vragen voor de werk en leefomstandigheden van de vlecht- sters. Voor 't kerstpakket Heel veel vrouwen in Sri Lanka verdie nen hun boterham aan deze Ithura thee. Niet alleen de theepluksters. Het ver vaardigen van de mandjes zorgt even eens voor veel werkgelegenheid. En het zijn juist deze mandjes die ook in een kerstpakket niet misstaan. Een kerst pakket uit de Wereldwinkel: dat heeft een extra dimensie, zowel voor de schenker als voor de ontvanger. Steenhoffstraat 13 - 3764 BH Soest - Telefoon: 02155 - 10115 maar nu ook: NIEUW! Talens schilder- en tekenartikelen Albums en postpapier Luxe papier- en schrijfwaren Parker, Sheaffer en Cross pennen Kalenders en agenda's Ontdek de vernieuwde Van de Ven naast het postkantoor. De Hopman Masselman Groep (HMG) is een welpenhorde rijker. Het is de Sionie-horde, waarvan de vier leiders en de twintig jon gens zaterdag op het terrein aan de Sparrenlaan werden geïnstalleerd. Dat gebeurde uiteraard tijdens een ceremoniële plechtigheid. De installatie van de horde volgt nadat de HMG genoodzaakt was een wacht lijst in te voëren, omdat alle hordes vol zaten. Het aantal namen op die lijst bleef echter groeien, zodat besloten 5t Op De Boshoeve kan iedereen niet meer dan tevredenheid terugblik ken op de actie die zondag werd gehouden. De inspanningen om geld in te zamelen tegen de lijdens weg van slachtpaarden uit Oost- Europa leverden niet minder dan twaalfduizend gulden op. "Dat is boven alle verwachtingen," liet Tamara Laseur dolgelukkig weten. An derhalve week voor de actie had ze ge hoopt op drieduizend gulden. Het werd dus vier keer zoveel. "In de laatste week zagen we al in dat het grootser zou worden dan we hadden durven hopen. Voor de actie begon, hadden we al drieduizend gulden bin nen." Het geld werd onder meer binnen ge bracht via de fooienpot. Een maand lang verdwijnt elke fooi in een speciaal potje voor de Dierenbescherming. De ze actie loopt nog tot en met 15 novem ber. Bovendien kwam de netto-winst van de omzet die zondag werd gemaakt 1 in de foyer van De Boshoeve, ten goede van de Dierenbescherming. Hetzelfde geldt voor de rijksdaalder die elke be zoeker als entree moest betalen. Tama ra Laseur schat dat De Boshoeve zon dag werd bezocht door duizend tot vijf tienhonderd mensen. Ook advertenties in het programmablaadje bracht geld in het laatje. Dierenbescherming De twaalfduizend gulden werden zon dagmiddag door burgemeester Hans de Widt overhandigd aan directeur Dik van Oers van de Dierenbescherming. De stichting zal het geld aanwenden om actie te voeren tegen de beestachtige wijze waarop slachtpaarden uit Oosteu- ropese landen worden vervoerd naar vleesverwerkende fabrieken in Italië. De Dierenbescherming zal die situatie onder de aandacht brengen bij onder andere het Europese parlement. De overhandiging vond plaats na een gevarieerd en boeiend programma, waarin diverse disciplines uit de paar densport de revue hadden gepasseerd. Beeld van de demonstratie carroussel, waarvoor zestien paarden werden inge- zet- Foto: Goos van der Wilt Er waren demonstraties endurance, dressuur, pas-de-deux, springen, volti ge en nog veel meer. "Alles liep goed en het was ook heel leuk," aldus Tamara Laseur. Er deed zich één ongelukje voor, al was dat buiten de deur. In verband met de activiteiten op De Boshoeve was op de Jachthuislaan in overleg met de politie een verkeersbord geplaatst. Dat gaf aan dat het doorgaande verkeer op de Bec- keringhstraat gestremd zou zijn. Het programma op De Boshoeve liep een kwartiertje uit en uitgerekend in dat tijdsbestek reed een twintig-jarige bromfietsster uit Baarn tegen het bord aan. Zij klaagde over pijn in haar voet, been en hoofd. "Ik begrijp nog niet hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren, maar ik zal haar vanmiddag wel even bellen," reageerde Tamara Laseur maandagmiddag. V^^StichUng Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Het partycentrum Bos Duin aan de Bosstraat telde het afgelopen weekeinde vele honderden bezoe kers, die het openingsfeest kwa men meevieren waarmee de ver bouwing op vrolijke wijze werd af gerond. Zaterdagavond was het bijzonder druk tijdens de sumo- worstelwedstrijdén. Dit sportieve evenement, waarbij het voor de deelnemers aankwam op de no dige spierkracht (en voor de omstan ders vooral pp de geoefendheid van hun lach-spieren), vormde zaterdag de werd een nieuwe horde op te richten. "Anders hebben ze de leeftijd van een verkenner bereikt, voordat ze zijn geïn stalleerd," aldus een woordvoerster. Na twee maanden te hebben warm ge draaid, was zaterdag de grote dag voor de nieuwe scouts, die in leeftijd variëren van zeven tot en met tien jaar. Ook de leiders werden geïnstalleerd. Margreet Fransen is akela van de Sionie-horde. Eerder was zij al Hathi van een andere horde. De drie andere stafleden zijn In geborg van Duinen (raksha), Pytrik Heideman (baloe) en Marco Klop Wie Ithura-thee koopt, heeft niet alleen een eerlijk biologisch verbouwd pro- dukt in handen. De handgevlochten mandjes waarin de thee is verpakt wor den ook in Sri Lanka zelf gemaakt. In 132 werkplaatsen van Export Produc tion village (EPV) werken talloze vrou wenhanden aan het vlechten van de mandjes. hoofdschotel van het openingsfees- t-in-twee-afleveringen. Ongeveer 50 deelnemers, al dan niet bedreven in de worstelsport, worstelden zich eerst in hun opblaaspakken alvorens te probe ren hun tegenstander in de houdgreep te nemen. Het geheel werd op amusante wijze ge presenteerd door de "tweelingbroer" van Bob de Rooij, die overigens qua ui terlijk niet erg op hem leek, maar wél in zijn doen en laten, zoals Henk en Tiny Kroon van Bos Duin en hun honder den gasten met plezier konden vaststel len. Zondagavond vond deel twee van het openingsfeest plaats, nu met de vaste bezoekers. Die werden o.a. onthaald op een spectaculaire lichtshow in de disco en levende muziek van de groep Orion. Henk en Tiny Kroon en hun medewer kers kunnen met plezier terugkijken op het afgelopen weekeinde. "Het is een ontzettend druk, maar ook heel leuk feest geworden," aldus de eigenaars van Bos Duin. (bagheera) van de welpenhorde. Een 'volle' welpenhorde bestaat uit vier nesten van zes welpen. Dat betekent dat de Sionie-horde nog plaats biedt aan vier welpen-jongens. De groep verza melt zich elke zaterdag om 9.30 uur op het scoutingterrein aan de Sparrenlaan. De uiteenlopende activiteiten duren tot 12.00 uur. Henk en Tiny Kroon van Bos Duin temidden van hun medewerkers, in een van de schitterend verbouwde zalen. Foto: Goos van der Wilt. De installaties gingen gepaard met het afleggen van de eed en ceremonie. Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1994 | | pagina 7