usner UUR 1 Huis verkopen... wij taxeren gratis. \fan Breukelen Vast-goed Ml Aktie Aanbieding Tuuk Melm ingemetseld aan Lindenpad A wenskaarten ïllem Van Oosten fotoservice ING-bank opent 'self-service' in Zuid Nieuwe C-1000 officieel van start kerst nieuwjaar met uw eigen foto Plaatsingsbureau kinderopvang in provincie Utrecht gestart 'Teddy Uppo' in Kinderbios PAGlNAj j|0ENSDAG 9 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA19 fieuwe slijterij Toon v.d. Linden feestelijk geopend m m ledenbijeenkomst itomadragers Blazer Pantalon Shirt 1 stropdas 1 paar sokken f 399,00 179,00 89,90 39,95 16,95 f 724,80 Aktieprijs nu f 575,- MODE Symbolische klok aangeboden ZUID PROMENADE 12 SOEST - TEL. 02155 - 2 35 30 Dorpsomroeper deelt bonnen uit (Brom)fietsbotsing Vandaal aangehouden door burgers en aan politie overgeleverd Herenkapsalon tjUa/ieeC Beetzlaan 89 #,f- Koeienfoto's van Olga Goezinnen in Fries Natuurmuseum Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 02155 -1 13 04 van- n hen :n re- mder pro- nder grote belangstelling heeft rige week donderdag de (her)o- iening plaatsgevonden van de ieuwe slijterij/wijnhandel van Toon van der Linden in Soest- id. Burgemeester De Widt met- lde een "magnum" Kruukje elm - eigenlijk dus meer een Kruuk - in de muur. Hij deed dat met bij na-professionele waardigheid, samen met Toon van der Linden, waarna zij gezamenlijk het traatnaambordje van het kerverse Lindenpad" (van de Gallenkamp 'elsweg naar het magazijn achter de lieuwe zaak) onthulden. )e genodigden waren in het feestelijk ngerichte magazijn verwelkomd door eremoniemeesteresTrudy van Breda,. waarna het gezelschap zich zonder enig bezwaar naar buiten begaf, omdat het herfstzonnetje zich van z'n weldadigste kant liet zien. Burgemeester De Widt stond in kort bestek stil bij de historie van het familiebedrijf, waarbij hij ook Toons vader, Ben van der Linden Sr., in de hulde betrok. Het deed hem genoe gen dat deze bij dit feestelijk hoogte punt aanwezig kon zijn, en met de vier de generatie Van der Linden - de beide dochters van Toon en Nolly - lijkt de zaak een goede toekomst tegemoet te gaan, voorspelde De Widt. Ondernemend investeren Hij feliciteerde de Van der Lindens van harte met de nieuwe zaak en compli menteerde hen voor hun "onderne mend investeren", waarbij hij sprak van Ben v.d. Linden Sr. wordt toegespro ken door zoon Toon; de familie en bur gemeester De Widt luisteren toe na de openingsplechtigheid. Foto: Goos van der Wilt. verantwoorde risico's. "Zo zien wij het als gemeentebestuur graag," aldus De Widt, waarna hij de officiële handelin gen verrichtte. Toon en Nolly openden vervolgens sa men de deur voor vader Ben, waarna ook het overige gezelschap de winkel in bezit nam. Na de toost - uiteraard met champagne - sprak Toon van der Lin den een kort dankwoord aan debetrok kenen, met de hoop dat het nieuwe ge bouw net zo'n historie zal krijgen als het oude. Het "open huis" na de plechtig heden werd 's avonds druk bezocht. luim 100 stomadragers uit de regio Jtrecht zijn zaterdag jl. bijeengekomen >m te praten met lotgenoten in de ont mannen sfeer van het Dierenpark. Loes van Breukelen PR-medewerkster ver leide over haar werkzaamheden binnen ie afdeling Utrecht, waarbij naar voren wam, dat zij o.a. ook gastlessen geeft tan verpleegkundigen, het Rode Kruis ;n de Zonnebloem. Verder werd de ïlm "De onzichtbare oplossing" ver toond, waarin lotgenoten vertelden hoe ze met hun stoma omgingen. Na de film was er discussie, onder lei ding van voorzitter Wijers, met een pa nel dat bestond uit: Ineke van der Lin den, John van de Hoeymans (stomaver- pleegkundige) en Loes van Breukelen. Na de lunch kon iedereen de stands be zoeken van verschillende fabrikanten, om meer te weten te komen over de ontwikkelingen op stomagebied en volgde er nog een bezoek aan de dieren tuin. Informatie over de aktiviteiten van de Nederlandse Stoma Vereniging "Harry Bacon": tel. 03462-62286. •f Volledig in eigen lab. afgewerkt, hierdoor vele extra mogelijk heden. Zoals: eigen tekst mogelijk, kleurneg. zwart/wit afdruk ken, snelle levering, vierkant formaat anders dan anderen, mat of glans. prijzen met standaard tekst: prijzen met eigen tekst: 1-50 f 1.10 p./st. tekst zetten litho: f50,00 50-100 f 0,95 p./st. 100-500 f 0,80 p./st. 100-500 f 0,80 p./st. 500,-meer f 0,70 p./st. 500-meer f 0,70 p./st. incl. enveloppen 'nc'- enveloppen P P^TT/t Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 Hamseweg 12lv Hoogland 033-807151 In Utrecht is het provinciaal Plaat singsbureau Kinderopvang van start gegaan. Het is in de provincie de eerste onafhankelijke en niet- commerciële organisatie op dit ge bied. Bedrijven en instellingen kunnen er terecht voor de plaat sing van kinderen van hun werkne mers bij kindercentra. Zij zijn daarmee verlost van tijdrovende administratieve en financiële af handeling van kinderopvang. Het nieuwe bureau garandeert zijn op drachtgevers daarnaast dienstverlening op maat. Het komt daarmee tegemoet aan de behoefte van bedrijven en hun werknemers aan kinderopvang die aan sluit bij de wensen. Het Plaatsingsbu reau is een initiatief van SKJU, Steun punt Kinderopvang Jeugd- en Jonge renwerk Utrecht, nadat landelijk on derzoek de behoefte aan een dergelijk provinciale bemiddeling had aange toond. Het bureau maakt gebruik van de faciliteiten van SKJU, gevestigd aan in de F.C. Dondersstraat in Utrecht. De filosofie van het nieuwe bureau dat het de bedrijven en instellingen |i de provincie en daarbuiten de tijdn vende inspanningen rond kinderoj vang uit handen neemt en zich tevei belast met de financieel/administratii ve afhandeling. Plaatsing op maat Bij kinderopvang kan de pedagogiscfj werkwijze van een kindercentrum in botsing komen met de praktische wenj sen van bedrijven en werknemers mef kinderen. De gewenste opvangtijdeii zijn moeilijk te combineren met het op-I vangaanbod. Dus kan het gebeuren dan een kind wordt opgehaald, terwijl hetj nog midden in een spel of andere activi-1 teit is. Of andersom, plotseling in eenl groep terecht komt, die al volop bezig I is. Het Plaatsingsbureau kan dit knel-1 punt verhelpen en stemt vraag en aan bod op elkaar af. Het Plaatsingsbureau rekent een laag tarief voor de plaatsin gen. <JCö£Mö Enige tientallen nieuwsgierige klanten verdrongen zich vorige week al ruimschoots voor het offi ciële openingstijdsip - 10.00 uur precies - voor de deuren van de C-1000 supermarkt aan de Zuid promenade. Ze wilden kennelijk graag als eersten een blik in de nieuwe winkel werpen en hadden daar wel enig geduld voor over. Dat geduld werd beloond, want exact op het afgesproken tijdstip knipte He- leen van de Graaf, de jongste dochter van het Q-1000-ondernemerspaar Ni co en Joke van der Graaf het lint doof dat de winkeldeuren symbolisch afge sloten hield. Direct daarna strdomden de klanten toe in een bijna onafzienbare rij, die tot aan de oude parkeerplaats reikte, overigens mét de nieuwe (grote re) winkelwagentjes. De familie Van de Graaf en hun medewerkers kregen heel wat complimentjes en waren behoorlijk druk met handen schudden. Buiten ging intussen de fraai uitgedoste dorpsomroeper rond, die winkelbon nen uitdeelde en de voorbijgangers in schone taal - en op rijm! - naar binnen noodde om zichzelf te overtuigen van het feit dat de nieuwe winkel - die ver dubbeld is in oppervlakte en ook wat de sortering betreft een paar slagen groter is geworden - ook aan de binnenzijde zeer zeker de moeite van het bezoeken waard is. Applaus voor Heieen v.d. Graaf, die de deuren van de nieuwe winkel zojuist heeft "open geknipt". Foto: Goos van der Wilt. Veel trouwe klanten van C-1000, en ui teraard een hoop nieuwe gezichten, ke ken inderdaad hun ogen uit. De zaak is "up to date" en biedt de consument aanzienlijk meer ruimte en meer keus dan in de oude winkel het geval was. Als "trekker" voor het totale winkelcen trum heeft de niéuwe supermarkt zijn plaats opnieuw en met verve ingeno men. Ook zaterdag kon men profiteren van de festiviteiten rondom de start van de supermarkt, die ook een beetje in het teken stonden van de andere nieuwe winkel-voorzieningen in Hartje-Zuid. Sinds vorige week woensdag heeft Hartje Zuid een "self-service"- vestiging in het winkelcentrum Hartje Zuid. In de ronde muur van het "torentje" van de nieuwe C-1000 bevinden zich zowel een geldautomaat als een dag- en nachtkluis, die feestelijk in gebruik werden genomen. Een klein maar illuster gezelschap was aanwezig bij de plechtigheid. Drs. L. van Etten, directeur van de ING-bank Soest, onderstreepte in een kort toe spraakje dat de bank graag "onder de mensen" wil zijn, dus dicht bij de win kels en het publiek. Hij was dan ook erg ingenomen met de lokatie van het geld- punt bij wat zich in de toekomst zal gaan ontwikkelen als het winkelplein van Hartje Zuid. Van Etten loofde de medewerking van C-1000, die de ruimte.beschikbaar stel- Op de Regentesselaan raakten vorige week een 15-jarige fietsster uit Etter beek (België) en een 20-jarige brom fietser uit Almere met elkaar in botsing. Het meisje - tijdelijk in Soest verblij vend - reed zonder voorrang te geven het fietspad van de Vredehofstraat op en kwam ten val. De schade bleef be perkt tot de voertuigen. Een vandaal is in het weekeinde op he terdaad betrapt, toen hij de spiegel van een auto vernielde. Een buurtbewoner hield hem aan en belde de politie. Dat gebeurde op de Anna Paulownalaan. In dezelfde nacht werden overigens ook spiegels vernield op de Ir. Menkolaan en de Talmalaan. de. Een bijzonderheid is dat de super markt binnendoor haar dagomzet op veilige wijze in de nachtkluis kan depo neren. De "afstortfaciliteit" is aan de buitenzijde trouwens per auto bereik baar, zodat ook andere ondernemers hun geld snel en veilig in de kluis kun nen deponeren. De geldautomaat - de moderne manier om geld "uit de muur" op te nemen - is zeker een aanwinst voor de consument en er werd zelfs voor de officiële inge bruikneming al druk gebruik van ge maakt. De ING-bank loopt daarmee al vast een beetje vooruit op de sluiting van het bankfiliaal op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Birkstraat, in het komende voorjaar. Door de aanwe zigheid van de geldautomaat beschik ken de cliënten voor de meest voorko mende bankhandelingen - het opne men van geld - nu al een uitstekende vervanging, waar ze ook hun saldo kun nen bekijken. Alle bankpashouders met een PIN-code kunnen er geld op nemen; voor rekeninghouders bij de V.l.n.r.J. Wessels, de ING-leeuw, W. Koopman, L. van Etten en N. v.d. Graaf bij het nieuwe "geldpunt". Foto: Goos van der Wilt ING-bank en de Postbank is de service gratis. Klok Filiaalbeheerder W. Koopman was de gene die namens de ING-bank een symbolische klok aanbood aan het win kelcentrum Hartje Zuid, vertegen woordigd door de bestuursleden J. Wessels en N. v.d. Graaf. Het is de be doeling dat de echte klok - na de vol tooiing van het hele winkelcentrum - op een goed zichtbaar centraal punt komt te staan. Ook present bij de officiële opening was een levensgroot en imposant exemplaar van de bekende ING-leeuw, die later met kleine presentjes (whuppies voor de kinderen en bonbons voor de grote mensen) door het winkelcentrum rond waarde. Scène uit "Teddy Uppo". De zesjarige Reeta ziet een teddybeer aanspoelen. Het is Teddy Uppo die in Frankrijk in het water is gegooid en he lemaal naar Finland is komen drijven. Ze worden vrienden en trekken veel sa men op. Toch wordt Teddy een beetje jaloers op Reeta's pop Anselm. Hij loopt weg en gaat het water weer in. Op een eilandje voor de kust ontmoet hij Hermit. Deze kluizenaar gooit een fles met een brief de zee in, opdat Reeta de beer weer kan komen ophalen. Dat gebeurt. Dan wil Teddy Uppo dichter worden en wil graag naar school. Zal het hem uiteindelijk lukken een eigen boek te schrijven? Een eenvoudig gegeven is uitgewerkt op een manier die in de belevingswereld van jonge kinderen past. Vriendschap, jaloezie, fantasie en veiligheid dragen het simpele verhaal. De korte liedjes, die vooral in het eerste deel van de film voorkomen geven het geheel een extra kinderlijke charme. De film is geschikt voor kinderen van 4 t/m 7 jaar en is Nederlands ingespro ken. Filmduur: 61 minuten. Toegang f 4,- (kinderen) f 6,- (volwassenen). Datum: zondag 13 november, 14.00 uur. Kaarten reserveren bij: C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188, ma. t/m vr. 9.00-16.30 uur; of VVV Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075, ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur en zat. 9.00-12.00 uur. 02155- 16450 Openingstijden: di. t/m vr. 8.30-17.30 za 8.00-15.30 De veertig koeienfoto's van Olga Goe- zinnen-Slagter uit Soest, waarmee ze vorig jaar exposeerde in de Bundeling, trekken nog steeds de aandacht. De tentoonstelling is "op toernee" gegaan door het hele land en inmiddels hebben de foto's het Fries Natuurmuseum in Leeuwarden bereikt. Daar zijn ze tot en met 4 december te bezichtigen. Het museum staat aan het Schoemaker- sperk 2 en is open van dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 en zondag 13.00-17.00 uur.

Soester Courant | 1994 | | pagina 9