lora Fauna nog steeds van Blom 2?° Stichting Hulpdienst S'berg 20 jaar 1 DE WERELDGROEP F.A. Tammer Eerste prijzen voor Rellum DWG bezorgt Soest kostelijke avond 1 SOESTERBERG! 't is niet niks voor een riks! BAKKERIJ A. TAMMER Mm FLORA FAUNA APK KEURINGSSTATION WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT De winkel en klant van de maand PAGINA 17 Appeltaartje PI TROSROZEN ->50 Or ■matief Iet kan verkeren... Automobielbedrijf IJsvereniging Soesterberg Dansschool succesvol in Driebergen Nieuws van dePCOB Dank zij initiatief van Riet Lensink Vier kunstenaars geselecteerd voor kunst Soesterberg Verzoek Opdat wij niet vergeten... Soester Courant in Soesterberg Help het Casino aan zijn verleden ANBO thema-middag Zaal gaat plat voor 'De Gemeentereiniging' Komisch drietal >nden - met belangrijk raming van rnoui Blom en zijn medewerkers in Flora Fauna. n de oude-i lidden van die overal en. d worden? rlijk omdal ioesterberg kingsgroep een een- tussen de ANBO.de i Soest en umentatie, ■n werd ge ld zijn uit- 'tte isdein- e politieke f gebleken, dan bijeen: cifieke be-I irbeeld eenj te weinia te maken| van het ge-I gende op-J rtijen in del C. Groen, iesterberg.1 nu voor Buys Ballotlaan 13 Soesterberg Geldig: donderdag, vrijdag en zaterdag 1 bos van 6.75 voor Buys Ballotlaan 11 Soesterberg 03463-51645 ^2 Geldig: donderdag, vrijdag en zaterdag arschuw-l i de mid- nost aan-j in de wet t. "Daar' taken; U ïidde het reep niet agenten om op t ind even J gegrond Er ge-1 e klaag- Het feit I tie is uw blijkt... :rk, eu- i, en han-1 ;t sluit- ek. met waar- icht dat afge- i: "Het spraak- n de ja- tonden ten, de ïen van ïtrodu- s in ei- ïnnen'. mee te anzien oud en :n zich atie de 'en." an der ittmer, Een wekelijkse column van of over een nin of meer bekende Soesterberger. Deze week: D. van Niekerk, Dorpsplein p6. -landig draait de 83-jarige Van Nie- :erk zijn zoveelste sigaret in een beken- Ie sigarettendoos van vroeger. Vroe- ,er, dat was in 1935, toen hij en zijn drie jongere echtgenote trouwden en ;amen in hun geboortestad Gouda aan iun toekomst begonnen. Wie toen ge legd had dat zij hun verdere leven in "oesterberg zouden gaan wonen, zou }or gek worden verklaard, ij had een goede baan in de Goudse aashandel en dat zou misschien zo zijn ;ebleven als er geen Duitse overheer- ;ing in 1940 was geweest. 'Kase aus olland' moest ook in Berlijn worden ;emaakt en hij kon hoog en laag sprin- Van Niekerk werd in 1941 naar lerlijn getransporteerd. Om de drie ïaanden een paar dagen naar huis en lat hield hij negen maanden vol. Zijn noeder woonde in Zeist en wist dat in oesterberg woningen te huur waren, oesterberg? In het hart van de Duitse lezetting? Juist daar zou hij mogelijk iet opvallen en zo verhuisde hij in 11941 onopvallend met vrouw en twee inderen naar het vliegdorp. Bij het ipoor in Soestduinen kon hij aan de slag [en zo kon hij in het openbaar onderdui ken en was af van de Berlijnse kaas. Het was in een tijd dat alles gebruikt werd jom kleding te maken en zo kon Van Niekerk beslag leggen op een parachute die hij met een maat ergens bij Soest duinen in de grond stopte. Uiteraard werd dit gezien en aan de Duitsers ver raden. Arrestatie volgde, met drie da gen gevangenschap op het Paardeveld in Utrecht. Dank zij een slimme verde diger en een Duitser die een goede ge tuigenis van hem gaf werd hij op vrije voeten gesteld. Om minder op te vallen veranderde hij van beroep en werd kok in de Willem Arntzhoeve. Elke dag op de fiets naar zijn werk, totdat ook dit vervoermiddel door de Duitsers werd afgenomen en hij elke dag lopend naar en van zijn werk kwam. Zo kon hij doorgaan tot januari 1945. Razzia's van Duitsers moesten in die tijd mankracht voor Duitsland ople veren en zo werd ook Van Niekerk op- Echtpaar van Nieuwkerk. gebracht. Afscheid nemen van vrouw en kinderen was niet meer mogelijk. Toen mede-arrestanten trachtten te vluchten werden ze ter plaatse neerge schoten, reden voor Van Niekerk om eieren voor zijn geld te kiezen. De Ar- beitseinsatz als kok bij de Duitse spoor wegen duurde tot juli 1945, toen ze in Oost-Duitsland door de Amerikanen werden bevrijd. Na heel wat omzwervingen kwam hij eindelijk in Soesterberg aan, waar men het ergste reeds vreesde. Zij woonden toen aan de Van Maarenstraat, een rechte straat tussen de Gen. Winkel manstraat en de Kampweg, met aan weerszijden woningen: een van de eer ste straten met een eigen buurtvereni ging. Organisator als hij was, werd Van Niekerk direct voorzitter. De straat vierde in augustus 1945 hun bevrij dingsfeest met verlichte oranje slingers door de bomen. Het werd vooral voor Van Niekerk een dubbel groot feest. De wederopbouw kwam en ook Van Niekerk ging weer aan de slag. In die - tijd verhuisden ze naar een woning aan de Kampweg. Tot 1951 werkte hij met veel succes bij een meubelzaak in Amersfoort, waarin hij diverse leiding gevende funkties had. Vanwege con currentie werd het bedrijf overgeno men zonder personeel, dat kon toen in die tijd. De volgende baan werd bij het Soesterbergse bedrijf SKF en in 19r58 bij CAT Emaille in Soestduinen. Toen de emaille pannen plaats maakten voor aluminium moest hij in 1962 tegen zijn zin verhuizen paar Medemblik, waar de nieuwe fabriek Avas gevestigd. Het bedrijf in Soestduinen kon hem niet missen en zo ging hij in 1964 weer te rug. Met veel geluk kreeg hij Moerbes- senberg 16 als tijdelijke woning want kort daarop werd hem een flat in de Ru benslaan in Soest toegewezen. Vooral mw. Van Niekerk had heimwee naar Soesterberg en ze betrokken een wo ning aan de Fokkerstraat. Eindelijk kwam de familie Van Niekerk tot rust want daar hebben ze 29 jaren gewoond, tot 1993. Van het bedrijf mocht hij zelfs één jaar eerder met pensioen, een voor recht in die tijd. Sinds 1993 wonen ze nu boven in de nok van De Drie Eiken, met voor en achter een weids uitzicht. Ze hopen dat zij daar nog lang in ge zondheid mogen wonen en, zoals zij zelf zeggen, genieten van elke dag die hen is gegeven. De klant van de maand. lora Fauna Blom. Van alle zelfde familie is. Was het toen Opa inkels aan de Buys Ballotlaan is Blom met zoon Gerrit, sinds 1982 dit de enige die nog steeds vanaf de is het in goede handen van de bouw in 1963 in handen van de- 28-jarige Arnout Blom. Opa Blom stond bekend als de man op de brommer, met altijd een sigaar en een onverwoestbare humor. Dat laatste treft men nu weer aan bij Arnout, al kijkt hij eerst de kat uit de boom. Begin jaren tachtig was Mario een bekende hulp in deze winkel. Hij kreeg een aan merkelijke verbetering in arbeid aange boden en zo stond de toen zestien-jari ge Arnout alleen voor de bloemen. Zo van de schoolbanken in het voor hem toch onbekende vliegdorp was wel even slikken. Met vallen en opstaan werd hij een zakenman met dezelfde af metingen als zijn lichaam: groot. In 1988 heeft hij de zaak gekocht en kon hij zijn eigen ideeën uitvoeren. Dat ging direct met een flinke verbouwing ge paard. Wil je groot doen en je bent groot, dan ook zelf je bloemen inkopen en zo koopt Arnout zijn bloemen zon der tussenpersonen en rechtstreeks vanonder de klok op de Rijnsburgse bloemenveiling. Dat is elke dag vroeg op met de zekerheid van kersverse bloemen van topkwaliteit. Arnout heeft het uitstekend naar z'n zin en is laaiend enthousiast over zijn klanten. Ook het wonen in Soesterberg ziet hij duidelijk zitten. Met de andere winkels op de Buys Ballotlaan vormt hij een keten van gezelligheid en sfeer. Er is voldoende parkeergelegenheid en zo is dat stukje Buys Ballotlaan een bron van sociaal contact. De Flora Fauna is net als de andere winkels al druk met de aanstaande feestdagen. Dan is het daar helemaal feest. Tussen al die drukte en bloemen kwam ineens de klant van de maand. Arnout nodigt hem uit om op een nader over een te komen dag met hem. om 04.15 uur 's morgens mee te gaan naar de bloemenveiling van Rijnsburg. Arnout belooft hem een mooie dag en hij mag de mooiste bos bloemen op de veiling uitzoeken, Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gratis 20 uitstekende occasions Reparatie en onderhoud alle merken auto's. Ook lichte bedrijfswagens. SCHADE-REPARATIES SPUITEN+LASWERK Postweg 58 (ind. terrein) Soesterberg, tel. 03463-53381 Geopend: 08.00-18.00 uur Vrijdagavond koopavond Zaterdag geopend van 09.00-16.00 uur. Dinsdag 8 november was de jaarlijkse openbare ledenvergadering van de IJs vereniging Soesterberg. Voorzitter Henk Rouw mocht naast de acht be stuursleden ook vijf gasten welkom he ten. Binnen het bestuur werd afscheid genomen van dhr. V.d.Veen en was er een welkom voor dhr. G.L. van Val- kenhoef. De vereniging is bijzonder ingenomen met deze versterking aangezien dhr. Valkenhoef een dosis technische kennis en ervaring mee brengt. In het verleden moest men in de masten klimmen om kapotte lampen te wisselen, bij sneeuw en ijs,een niet ongevaarlijk klusje. Dhr. Valkenhoef heeft de masten nu zo ge construeerd dat ze neergehaald kunnen worden voor het noodzakelijke onder houd of reparatie. Nadat alle stukken in orde werden be vonden, werd over eventuele investe ringen gesproken. Het bestemmings plan van de ijsbaan speelt de vereniging parten omdat de gemeente dit ineens zou kunnen veranderen. Desgevraagd delen ambtenaren van de gemeente Soest steeds mede dat er geen wijzi gingsplannen zijn. Toch meent de ver eniging dat zij een vrij dure investering om die reden niet kan uitvoeren. Ook is een eventueel alternatief terrein niet voorhanden. De vereniging heeft vrijdag 18 novem ber vastgelegd voor de voorverkoop van abonnementen in de Hoeksteen, aanvang 19.30 uur. Daarna kan men deze tot 1 december nog verkrijgen bij bestuursleden en na die datum zijn ze in prijs verdubbeld. De vereniging zoekt vrijwilligers om tij dens de ijstijd te helpen, alsmede voor het onderhoud van het terrein. Infor matie ken men verkrijgen bij dhr. Rouw, telef. 52563, mw. De Vlaming, tel. 51609 en dhr. Valkenhoef tel. 52119. Zondag 13 november deden acht dansparen van de plaatselijke Dansschool Rellum mee aan het landelijk concours van de Algeme ne Nederlandse Dansleraren Ver eniging (ANDV) te Driebergen. Donderdag 17 november worden leden en belangstellenden uitgenodigd voor de koffiemorgen in de grote zaal van De Drie Eiken, aanvang 09.45 uur. Mw. L. Reedijk-Boersma uit Zeist zal die mor gen spreken over het onderwerp: "Hoe kunnen we meer van het leven genie ten'. In het voorjaar van 1995 staat traditie getrouw een reis op het programma. Verdere informatie kan men verkrijgen bij mw. G.J. Meijerink-Huisman, tel. 52041. Voor de agenda 1995 kan men reeds noteren: Donderdag 19 januari dhr. Russchen met dia's over klokkestoelen. Donderdag 16 februari houdt de PCOB haar jaarvergadering. Donder dag 16 maart politie met informatie over inbraakpreventie en donderdag 18 mei mw. Van Woudenberg over 'het beeld van de buitenlanders, hun ge woonten en godsdienst'. Met de sterksten in den lande werd de dansstrijd aangebonden met het navol gende succes: Peteren Marjan Bezemer kwamen uit in de afdeling Senioren brons met de Latijns-Amerikaanse dansen en behaalden een vierde prijs en in Ballroomklasse een vijfde prijs. Mi- chel Jongbloed en Jolanda Kamphuis, Standaard zilver Balhoorn een tweede prijs en in de Latijns-Amerikaanse dans een derde prijs. Het echtpaar Van Vreeden, Senioren goud, Ballroom, een eerste prijs. Mare van Veen en Ni- cole Gorter, Standaard C-klasse, La tijns-Amerikaanse dans een eerste prijs. Dick en Marja Woudenberg, Senioren zilver, Latijns-Amerikaanse dans een eerste prijs en in Ballroom een vijfde prijs. Gert-Willem en Henriëtte Tim mer, Standaard zilver Ballroom een eerste prijs en in Standaard goud La tijns-Amerikaanse dans ook een eerste prijs. Ludwig en Janneke van Kerckho- ven, Senioren D-klasse Ballroom een eerste prijs en in de Standaard Goud Latijns/Amerikaanse dahs een tweede prijs. Buiten mededingen werd meege daan door Joop en Joke Stam in de af deling Senioren zilver. Ballroom vijfde en Latijns/Amerikaans een vierde prijs. Ouderen en alleenstaanden zijn bijvoorbeeld bij ziekte aangewe zen op hulp van anderen. Riet Lensink van de Vereniging Soes- terbergs Belang, onderkende dat in 1973 en begon een actie om hier iets aan te doen. Zij vond gehoor bij de toenmalige Wijkraad Soesterberg en op 29 januari 1974 vond de oprichtingsvergadering plaats van de Stichting Hulpdienst Soesterberg in het Dienstencentrum van De Drie Eiken. Als bestuursleden en tevens vrijwilligers werd begonnen met de dames Kölling, Luyf, Slob en Van de Veen en de heren Boere en Van Rijthoven. Ze kregen een klein bedrag als startsub sidie van de Gemeente Soest en na die tijd werd dit wel eens van de plaatselijke kerken en de Stichting Humanitas ont vangen. Ook het resterend bedrag van de Hulpdienst Soest werd verkregen nadat deze was opgeheven. Verder kan de stichting zich redelijk in eigen finan ciële middelen voorzien al is het verre van een vetpot. Dhr. C.J.M. van Rijtho ven is sinds de oprichting voorzitter van de stichting en kan als man van het eer ste uur veel, zo niet alles daarvan vertel len. Het doel is nog altijd dezelfde als op voordracht van mw. Lensink: hulp ver lenen bij calamiteiten. Deze hulp be- Het gemeentebestuur gaat vier beel dende kunstenaars vragen een schets ontwerp te maken voor het kunstwerk in Soesterberg, de eerste van een serie grotere opdrachten waarvoor de ge meente een budget heeft uitgetrokken. Het gaat om de kunstenaars H. van de Ban, R.W. van de Wint, R. Teulings en J. Wagenaar. Zij zijn door de commissie Beeldende Kunst en de (provinciale) Hermen Mo lendijkstichting gekozen uit maar liefst 92 gegadigden, die reageerden op de advertentie in het kunstenaarsvakblad BK-Informatie. Aanvankelijk was de afspraak dat er drie kunstenaars zouden worden geselecteerd om een schets te maken, reden waarom er 3000 gulden extra moet worden uitgetrokken. Er blijft dan nog f 189.000 beschikbaar voor de uitvoering van de totale kunst opdracht. De kunstenaar die uiteindelijk de eer krijgt mag volgens afspraak zelf de lo- katie kiezen voor zijn werk. De ge meentelijke afdeling ROB zal hem daarbij "begeleiden". De opdracht wordt t.z.t. geformuleerd in overleg met de Hermen Molendijkstichting. Uiter lijk 1 februari volgend jaar moeten de (vier) ontwerpen zijn ingediend. Zodra er een definitieve keus is ge maakt zal de provinciale adviescom missie Beeldende Kunst (die over de subsidie gaat) het verzoek van Soest in behandeling nemen, maar ook dan is het denkbaar dat een provinciale bij drage wordt afgewezen. De provinciale pot is leeg en er zijn veel meer verzoe ken dan alleen uit Soest. Intussen claimt Soest wel alvast een bedrag voor een te gemoetkoming in de ontwerpfase. staat onder andere uit het ophalen van medicijnen bij de plaatselijke apotheek houdende artsen, vervoer van/naar ziekenhuizen en polikliniek, het ver richten van licht huishoudelijke arbeid, het doen van de noodzakelijke bood schappen. het begeleiden van mensen naar een bepaald punt, het uitvoeren van kleine klusjes. De Stichting Hulpdienst Soesterberg komt in actie na het ontvangen van een verzoek om hulp. Sinds de oprichting is dat nog steeds hetzelfde telefoonnum mer: 51789, waar mevrouw Slob de aanvragen om hulp ontvangt en ver werkt. Zij heeft ongeveer 25 vrijwillig (st)ers achter zich staan die zij afhanke lijk van de vraag kan inschakelen. De hulp kost per uitgevoerde dienstverle ning slechts f 2,50, zoals bijvoorbeeld het klaarmaken van een (warme) maal tijd. Voor vervoer per auto wordt een kilometervergoeding gevraagd van 60 ct, waarvan 10 ct ten bate van de stich ting valt. In 1974 werd gestart met vier aanvragen en het topjaar was 1985 met 130 aanvragen. Vanwege economische groei en uitbreiding van andere hulp- verlenings instanties werd dit terugge bracht tot circa 60 aanvragen per jaar. Deze aanvragen komen voor 85% van ouderen en alleenstaanden, dus de doelgroep. Opvallend is dat de vrijwil- lig(st)ers vooral bij de ouderen en al leenstaanden een toename van een zaamheid constateren. Daar kan de Stichting Hulpdienst Soesterberg in fei te niets aan doen. Indien zij dit signa leert wordt dit bijvoorbeeld gemeld aan de Stichting Zonnebloem. Niet aan ge meentelijke instanties omdat dan de privacy van betrokkene in gevaar kan komen. De betrokken persoon moet zelf aange ven welke hulp zij/hij wil hebben en dat wordt doorgegeven. De vrij willijpit)ers noteren op een formulier welke hulp geleverd is en eventuele aanvjjplend^ gegevens. Deze wordt ingelerardi bij mw. Slob die na overleg in aanvmlendf hulp tracht te voorzien. De Stichting Hulpdienst Soesterberg staaMpjan' voor de privacy van eenieder waar zf komt. Om die reden moet men flus niei schromen de hulp van deze bijzonder positieve stichting in te roepen^H Het centrale telefoonnummer staat steeds in de vaste kolom van de Spester- bergse Courant vermeld, onder de kop Hulpverlening. In principe dientafoen zich 's morgens tussen 08.00 en 10.00 uurviatel. nr. 51789 voor hulp op te ge ven. De vrijwillig(st)ers hebben Jach met de uitvoering van hun hulp aanbeen geheimhoudingsplicht ondenvoH>en, een vereiste waarop de Stichting Hlilp- dienst Soesterberg staat. Zo wordlniet met derden over de feitelijke werk zaamheden en/of personen gesproten. Dat de stichting niet zo maar iets isEE- wijst dat zij is aangesloten bij de Neder landse Organisatie van Vrijwilligjs (NOV). Hierdoor blijft men op' de hoogte van de daaraan verbonden ra gels en beleidszaken. De stichting wil niet grootschalig gaan werken mail blijft liever zoals ze het nu al twintig ren doen. Ze hebben voldoende vrijwil lig(st)ers al kan men zich altijd bij mvv. Slob opgeven om in voorkomend gev|l ingeschakeld te worden. Om verwaB ring te voorkomen worden de warmB maaltijden, in de volksmond 'tafeltje dek je', niet door deze stichting verrichB maar door de Stichting Welzijn OudeB ren Soest (SWOS). Het was een druilerige middag op die donderdag 19 november 1942, toen 33 jonge mannen, afkomstig uit bijna alle Nederlandse gewesten, aan handen en voeten geboeid ten noorden van het toenmalige vliegveld Soesterberg lie pen. Om hen heen zwaar bewapende Duitse militairen die sommigen met de kolf van hun geweer aanmaanden ver der te lopen. De meeste 33 jonge ver zetsstrijders konden zich met moeite voortbewegen vanwege de vele ver wondingen. Ze waren gemarteld en ge slagen en toch gingen ze zonder een klacht naar de heuvel een eindje verder. Daar klonken de schoten die een einde maakten aan hun dapper leven. Vrijdag 18 november 1995 vindt op die fusilladeplaats, nu gelegen op de vlieg basis Soesterberg, de jaarlijkse, herden king plaats van 'de 33 van Soesterberg'. De kinderen van de groepen 7 en 8 van de Desmond Tutu School uit Soest le veren andermaal een bijdrage aan deze plechtigheid. Vorig jaar beloofden de kinderen van deze school om jaarlijks aandacht te geven aan wat toen daar in 1942 gebeurde. Soesterberg blijft deze 33 ook gedenken door middel van de 33 plataanbomen rondom het monu ment aan de Kampweg. Opdat wij niet vergeten... Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. Het Officiers Casino is zijn verleden kwijt. Vooral van de periode 1940-'45. Weet u daar iets van, kom het vertellen aan de beheerders of geef het telefo nisch door aan tel. 32086. Op vrijdag 18 november houdt de ANBO, afdeling Soesterberg, de maan delijkse thema-middag in het Diensten centrum van De Drie Eiken, aanvang 14.00 uur. Deze middag staat in het te ken van Promotie Israël Produkten uit Nijkerk. Dit centrum geeft voorlichting en infor matie over de achtergronden waarom men achter Israël wil blijven staan en daadwerkelijk een blijk van hoop geeft voor dat land en volk. Het centrum im porteert uitsluitend in Israël gemaakte produkten. Door deze te verkopen worden daar nieuwe arbeidsplaatsen gecreëerd. Iedereen is deze middag welkom, dus ook niet ANBO-leden. Inlichtingen: mevrouw Dusschooten, tel. 53338. "Allemaal honger en ellende" - dat stond de bezoekers van de jaarlijkse informatieavond van de Derde Wereldgroep Soest afgelo pen vrijdagavond in het Griftland College te wachten. Tenminste, als je de drie heren van het cabaretge zelschap "De Gemeentereiniging" uit Nijmegen wilde geloven... De heren wachtten het publiek al bij de voordeur op met snaakse opmerkingen, waarbij direct al duidelijk werd dat het een heel gezellig avondje zou gaan wor den. Die verwachting kwam uit, want het cabaretgezelschap zorgde voor een buitengewoon sfeerrijke bijeenkomst, waarin bijzonder veel te lachen viel. DWG-voorzitter Ciska Smit begroette in de aula van het Griftland ruim hon derd geïnteresseerden, die zich graag lieten bijpraten over de gang van zaken bij de diverse lopende en op stapel staande projecten van de Derde We reldgroep. Ze stond dan dok kort stil bij het kinderproject in Lins (Brazilië), waar straatkinderen worden opgevan gen, bij het project in Bangladesh (Tha- mw—a— narbaid), waar de bevolking o.a. ge steund wordt met de bouw van een ge meenschapshuis, en in Irian Jaya (Nieuw-Guinea), waar de DWG o.a. steun biedt aan een aantal scholen. Een nieuw DWG-project is een ziekenhuis annex kraamkliniek in Brazilië. Ciska Smit stelde vast dat het geld en de goederen goed besteed worden. De DWG krijgt veel aanvragen binnen, die allemaal nauwkeurig worden bekeken. Ze deed dan ook een oproep om het werk van de Derde Wereldgroep finan cieel te (blijven) steunen voor minimaal f 25 per jaar. De bezoekers konden ook een kijkje nemen bij informatie- en ver koopstands van de Derde Wereldgroep zelf, de Wereldwinkel Soest en andere organisaties. Ook was er een fototen toonstelling van de diverse projecten. Het meest genoten de bezoekers onge twijfeld van het hartverwarmende ca baret, dat door "De Gemeentereini ging" op de planken werd gebracht. Het zeer komische drietal uit Nijmegen, dat onlangs nog de hoofdprijs won in het Camarettenfcstival, onthaalde de Socs- ters op een kostelijke voorstelling waar bij de - dikwijls nogal "zware" - thema's van de ontwikkelingssamenwerking met veel humor, verve en zelfspot op de planken werd gebracht. Ze schroom den ook niet het publiek bij de voorstel ling te betrekken, wat aanleiding gaf tot grote hilariteit. "De Gemeentereiniging" haalde diver se open doekjes met aanstekelijke num mers over o.a. "humane bananen", vreemdelingen en andere Derde-We reldproblemen, en presenteerden met veel humor bijvoorbeeld een missiona ris op verlof in Nederland, een burge- meesterspaar, een Turks echtpaar en enkele politici van de Neutrale Partij. "Als zo'n klein dorp als Soest de wereld wil verbeteren komt daar geheid rot zooi van, en daarom zijn wij hier," aldus "De Gemeentereiniging. De Derde Wereldgroep Soest kon na afloop te rugkijken op een bijzonder geslaagde avond, die bij de bezoekers erg in de smaak viel. "De Gemeentereiniging" in een van hun komische scènes tijdens de DWG- informatiea vond.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17