rtuiging ontbreekt bij Smeeing/BDC malle selectie Stam/SoVoCo uitgedund Stam/SoVoCo kruipt dichter naar top Gelijkspel bron van moed voor SEC Jonge dammers Nederlands kampioen WZ'49 raakt frustraties weer kwijt Jiiakcd VOLLEYBAL landballers knokken meer tegen zichzelf dan tegen Laren: 14-15 HANDBAL Soesters beginnen uit dal te klimmen met 1-1 tegen Celeritudo ;cwl rierH Onder anderen Soesters Virgil Beszelsen en Robert Jan Sall VOLLEYBAL DAMMEN VOETBAL zaterdag Herenkapsalon Beetzlaan 89 iektes en blessures bedreigen koppositie van volleyballers !\GINA 18 pOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Servicedruk basis voor opzienbarende 0-3-zege op (ex-)koploper STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. t STRALEN SCHOPEREN t FIJNSTRALEN KAPSALON MARIE-CLAIRE Vitesse legt Soesters geen strobreed in de weg S^anstad zal in de geschiedenisboeken van Stam/SoVoCo worden ver meld als de plaats, waarin het damesteam een memorabele zege boekte. Die ongeslagen koploper, vorig seizoen gedegradeerd uit de eredivisie en tot dusver genadeloos voor de oppositie, werd door Stam/SoVoCo met 0-3 opzij geduwd. De opmerkelijke ontwikkeling doet zich nu voor dat de Sóester club in drie thuiswedstrijden 'al' vier van de negen punten ver speelde, maar in net zo veel uitwedstrijden de hele "bups' binnensloeg. Een vorm van onderschatting bij de ou- fclub van Judith Lazonder sloot Ser- Is Klute niet uit. "Het was zoals bij j toen we tegen Bosta/The Smash Relden en te makkelijk over de wed- itrijd dachten. Je zag aan het spel van H&nstad niets waarvan je zegt: geen ^ïder dat ze bovenaan staan." kwam overigens voor een niet weg (cijferen deel door de service van Im/SoVoCo. Klute was ervan op de bgte dat de passing niet het sterkste pt van Zaanstad is. Vooral in de eer- [en de tweede set zette Stam/SoVo- I daar een uitstekende service tegen over, zodat de druk op Zaanstad groot was. De koploper kwam daarom geen moment in haar spel en leverde de eer ste set met 11 -15 in. De servicedruk van Stam/SoVoCo hield stand in de vol gende set en toen Klute zijn dubbele wissel doorvoerde, forceerde zijn ploeg de tweede setwinst (7-15). Vermoeidheid Als gevolg van de opperste concentra tie sloop de vermoeidheid in de gelede ren van Stam/SoVoCo. Het werd 6-1 en 13-8 voor Zaanstad, maar uitgere kend op dat cruciale moment bracht Stam/SoVoCo de service weer in stel ling. Monica van der Wal scoorde van uit de opslag vijf opeenvolgende directe punten en brak daarmee de weerstand van Zaanstad: 13-15. Klute was eens te meer verheugd met de 'fantastische overwinning', omdat bijna alle speelsters een bijdrage hadden ge leverd. Alleen Laura Oostrom kwam niet binnen de lijnen, maar volgens Klu te komen de momenten voor de jongste telg, die in een leerproces verwikkeld is, nog wel. "Ze moet nu concurreren met Irene Koelewijn en dat is op zich al niet gemakkelijk. In zo'n wedstrijd als tegen Zaanstad moet ze bovendien duelleren met de tegenstanders. Dat kan ze mis schien wel, maar het risico is te groot dat je je team gaat verzwakken. Laura moet spelen als de tegenstand minder is en de overige vijf speelsters goed spelen." 'Zware pot' De trainer/coach is blij dat Kuipers/ Zwolle, door de 2-3-nederlaag tegen Bosta/The Smash nu vierde met twee punten achterstand op Stam/SoVoCo, de volgende tegenstander is. Volgens hem wordt het zatercjag 'een zware pot' in De Bunt. "Als ze alleen maar denken dat ze gemakkelijk kunnen winnen, wordt het moeilijk. Maar tegen een ploeg als Kuipers/Zwolle ga je niet met die instelling het veld in. Zolang ze maar niet accepteren dat de tegenstan der ook maar één punt van hun af snoept, zit het goed." Klute blijft zelf, ook na de zege op Zaanstad, met beide benen op de grond staan en houdt vast aan een eerdere uit spraak van hem: "We kunnen elke te genstander verslaan, maar we zullen niet iedere wedstrijd winnen." Na de frivole zege op HVN/Attila vocht Smeeing/BDC zondag voorna melijk tegen zichzelf. Niet Laren, maar Smeeing/BDC leek de tegenstan der van de Soesters bij wie het aan overtuiging ontbrak. Slechts spora disch een vloeiende combinatie, nog minder snelle uitvallen en geen en kele speler die de moed had om de ploeg op sleeptouw te nemen. De zwakke punten van vorig seizoen staken weer de kop op, al was de 14-15-nederlaag niet het gevolg van een matige inzet. Smeeing/BDC wilde wel, maar kon of durfde niet. In het eerste kwartier vond de thuisploeg nauwelijks openingen, al deelden de scheidsrechters drie straf- worpen uit. Toen Charles van Zetten bij zijn tweede poging de bal tegen de voet van de doelman gooide en even later ook Patrick van Gardingen op identie ke wijze miste, had Smeeing/BDC de eerste mentale klap te pakken. Het werd 2-5 voor Laren dat met name in die fase Smeeing/BDC met diens eigen wapen (de break-out) ontmantelde. Laren schakelde sowieso sneller over van verdediging naar aanval. Daarnaast kreeg opbouwer Eef de Boer van de gasten alle ruimte om vanuit de tweede lijn verwoestend uit te halen. In de rust (7-9) was er nog geen man overboord en toen Smeeing/BDC we derom furieus aan de tweede helft be gon (Michel Roest en Van Zetten maakten er 9-9 van) gingen de herinne- rihgen uit naar de wedstrijd tegen HVN/Attila, toen Smeeing/BDC met snel en attractief handbal de wedstrijd vlot besliste. De deur naar het geheugen ging snel op slot. Deels geplaagd door tijdstraffen van Van Zetten (twee keer) en Guus Tourné (onterecht) kwam het wankele aanvalsspel van Smeeing/BDC hele maal niet meer uit de voeten. Ondanks dat hielden de Soesters Laren bij tot 12-12. Tijdens de verbanning van Tourné werd het 12-13, maar toen ook Smeeing/BDC weer compleet in het veld stond, durfde niemand het initia tief te nemen. Spelers keken elkaar steeds langer aan en wilden het liefst zo snel mogelijk de bal weer kwijt. Dat luk te aardig: 12-15. Bij de laatste treffer IDe duels waren lang niet altijd zo vredelievend als deze actie van Guus Tourné doet werd Dennis de Rijk gepasseerd, die na •loven, eerder spijkerhard. Foto: Aldo Allessie een wedstrijd met het tweede pas elf mi- nuten voor tijd inviel voor Berton Kemp. De Rijk hield zijn ploeg op de been met vijf opeenvolgende reddin gen. Plotseling kreeg ook Michel Roest de geest, die twee keer achter elkaar Van Zetten vrij speelde op de cirkel: 14-15. Smeeing/BDC had toen nog vijf minuten de tijd om de bakens te verzet ten. Zoals vaker in de wedstrijd brak het ge brek aan overtuiging en lef de handbal lers op. Niemand had een actie in huis en het was tekenend voor de moreel van het team dat Michel Roest in de voor laatste minuut vanuit de lucht naast het doel mikte. Nog een keer kreeg Smeeing/BDC balbezit, maar een aan vallende fout betekende balverlies en~ de nederlaag. Dames Het damesteam van Smeeing/BDC scoorde wel vanuit alle posities. Binnen tien minuten werd Laren in Laren op 0-3 gezet. Dat werd even teniet gedaan (3-3), maar vervolgens vonden de handbalsters uit Soest elkaar blinde lings. Vooral door onderscheppingen van Gea Stavast en Annemiek de Ruygt kon Smeeing/BDC zich uitleven in de contra-aanval. Dat resulteerde in de eerste helft al in een 6-9-voorsprong. Die werd in het tweede gedeelte uitge bouwd tot 11-19, al had de overwin ning nog ruimer kunnen uitvallen als de ploeg wat zorgvuldiger met een aantal kansen was omgesprongen. Ilona van der Grift werd topscoorster met vijf doelpunten. Stavast en Bianca van Hofslot scoorden ieder driemaal. De zondagformatie van SEC lijkt omhoog te klimmen uit het dal, waarin ze terecht was gekomen. De ploeg vocht tegen Celeritudo voor wat het waard was en hield de kaken op elkaar. Een wedstrijd- punt (1-1) was de beloning die ex tra glans kreeg, doordat de andere ploegen onderin verloren. "We staan nu vier punten los van Sticht- se Boys en als we één of twee keer win nen, komen we over het dode punt heen. Dit punt is er in ieder geval één om moed uit te putten," stelde Maas vast. De voetbaltrainer had de opstelling door elkaar geschud, deels in verband met de schorsingen die Jos Kramer en Antek Wojtkowski te wachten staat. Peter de Jong werd alvast voorstopper, waardoor Kramer naar de rechter kant van het middenveld verhuisde. Ronald de Rooij kreeg een centrale rol op het middenveld, maar zal vermoedelijk zondag als laatste man fungeren, omdat Wojtkowski dan ontbreekt. Als De Rooij weer fit is, want zondag viel hij halverwege uit met een spierblessure die hij tijdens de training had opgelo pen. Maas kan hem niet missen, omdat De Rooij de rust in de ploeg moet houden en tegen Utrecht bovendien twee ande re spelers tijdelijk kwijt is. Daar komt nog eens bij dat Ramon Heijnen om de week zal ontbreken in verband met werkzaamheden. Tegen Celeritudo maakte Marko Hage len daarom zijn opwachting in de basis. Ten opzichte van een week eerder moest Remco Dorrestein zijn plaats af staan, maar hij verving in de rust De Rooij. Hij werd rechtshalf, waardoor Kramer de centrale man op het mid denveld werd. Gelukkig Het was de invaller die SEC aan de ge lijkmaker hielp. Celeritudo was in de 28ste minuut op voorsprong gekomen, toen de bal uit een vrije trap in de muur van richting werd veranderd. Enigszins gelukkig was ook de treffer van Dorre stein. De bal verdween plotseling in de bovenhoek. Dat was een kwartier voor tijd. Bijna had SEC de wedstrijd nog gew. nen. Vlak voor tijd stormde Hagelen--, de doelman af. Hij koos ervoor schieten en de sluitpost bleek daar ingesteld. Hij stopte de bal. Maas \v^ de eerste om te zeggen dat een tweel treffer te veel van het goede zou zijn ga weest, maar besefte ook dat zijn ploeL ook al enkele onterechte nederlaag leed. Dat de produktie van SEC nog niet op» orde is, komt vooral door het gebrem aan stootkracht in de voorste lijn. HaB gelen, Eric Looijsen en Dennis Bronsl stichtten te weinig gevaar, omdat erl vanaf de flanken geen bruikbare ballen werden verstuurd. Het moet steeds fru- 1 strerender zijn voor met name de vleu- gelverdedigers Marco Martens en Ron Daselaar die wederom op een goede partij konden terug zien. Maas die vanaf zondag wel weer over Marcel Dorresteijn kan beschikken, zag echter het gelijkspel als een positief punt. "We zitten in een dal en daar moeten we zien uit te komen. Dat is aar dig gelukt. Het belangrijkste was dat we hard hebben gewerkt en onze mond hielden. Maar we hadden dan ook een goede scheidsrechter." Blessures dreigen de gevaarlijkste tegenstander te worden van de smalle herenseléctie van Stam/So- VoCo. Aanvoerder Ron Goethals, dit seizoen in blakende vorm, is tenminste vier weken uitgescha keld nadat hij zaterdag in De Bunt werd getroffen door zweepslag. De buitenaanvaller viel in het begin van de tweede set tegen Huizen 2 uit. Stam/ SoVoCo koesterde op dat moment de winst van de eerste set. Sander Rasker verving Goethals, maar kwam niet in de wedstrijd. Omdat Rasker niet voor een andere speler kon worden terug gewis seld, moest Bram Muijs tot na de set (13-15-verlies) wachten met ingrijpen. Muijs tilde niet te zwaar aan de uitscha keling in de strijd om de districtsbeker. Gelet op het drukke programma komt het hem niet eenszo slecht uit dat Stam/ SoVoCo niet meer op drie fronten ac tief is. De competitie weegt in verband met de promotiekansen het zwaarst. Het nationale bekertoernooi biedt daarnaast een aardige gelegenheid om te wennen aan de tegenstand van divi- sieploegen. Aanvulling Gezien de magere personele bezetting zal Muijs echter aanvulling van zijn se lectie moeten zoeken én bovenal vin den. Goethals blijft voorlopig aan de kant en het is de vraag hoe de knie van Werkhoven het houdt. Tot overmaat Aden John van Brummelen en Arno van Ekelen (v.r.n.l.) hebben reden tot juichen. 'Foto: Aldo Allessie van ramp kan Muijs zaterdag geen be roep doen op spelverdeler John van Brummelen. Na ESV kan Muijs 'zijn' wonden likken tijdens het vrije week einde. Daarna moet hij zijn ploeg klaar stomen voor de tweede ronde van de nationale beker op 3 december. Jan Visser nam daarop de plaats in van Rasker.. Eens te meer bleek dat de rou tinier in het tweede team onder zijn ni veau acteert en in het eerste thuishoort. Na een spannende fase zette Stam/So VoCo zich over de tegenvaller heen en via 12-14 werd het 17-15 voor de ont vangende ploeg. Vervolgens liep Stam/ SoVoCo over het ervaren en bij Muijs bekende Huizen heen, onder meer door de sterke stopper van de gasten in de service te ontwijken. Op 12-4 stokte het even (13-10), maar de eerste plaats, kwam niet in gevaar (15-12): 3-1. Twee dagen eerder had Stam/SoVoCo de eerste nederlaag sinds februari moe ten slikken. ESV, komende zaterdag te genstander in de competitie, schakelde de houder van de districtsbeker uit (3-1De nederlaag kon simpel worden verklaard, omdat Ad van Brummelen jr. (zaterdag tegen Huizen de sterkste speler) en Coen Werkhoven in verband met ziekte niet van de partij waren. Roel Richmond ging als uitzendkracht mee, maar Muijs had geen wisselmoge lijkheden. .ESV won met 3-1, vooral doordat de pass (bij afwezigheid van Van Brummelen jr.) slecht was ver zorgd. Het aspirantenteam van DVSB heeft zaterdag geschiedenis ge schreven door Nederlands kam pioen te worden. Die opzienba rende prestatie kreeg gestalte in Lunteren, waar de tweede ronde van de4 finale werd gehouden. Het team viel inmiddels verschillende huldigingen ten deel. Na de eerste ronde, twee weken gele den in Baarn, werd al enigszins reke ning gehouden met een succesvolle af loop. Virgil Beszelsen (15), Robert Jan Saai (13), beiden uit Soest, de Baarnaar Hoang Nguen en de Maarnaar Rudy Zuiderdorp wonnen de eerste twee wedstrijden van Lunteren en Harder wijk. Ook voor het duel met Waddinx- veen, dat zaterdag in Lunteren moest worden afgewerkt, leken de sterren goed te staan voor DVSB. Het team had in de halve finale al een keer van de Zuidhollanders gewonnen. In Lunteren liep het anders. DVSB kwam met 1-3 achter door remise van Beszelsen en een nederlaag van Nguen. Zuiderdorp zette zijn partij in groot voordeel om, maar ging na een aarze ling akkoord met de remise die hem door Arjen Neven werd aangeboden. Sall loodste de landstitel in veilige ha ven door zijn partij te winnen. Door de 4-4-eindstand kwam DVSB op vijf wedstrijdpunten, voldoende om een onoverbrugbare kloof met Lunteren en Harderwijk te slaan. Die twee teams Het succesvolle viertal van D VSB viel verschillende huldigingen ten deel. Foto: Aldo Allessie speelden eveneens gelijk, waardoor het lot moest bepalen wie uiteindelijk twee de en derde zou worden. Lunteren had het geluk aan haar zijde en won zilver. Van veel meer waarde is het Neder lands kampioenschap van DVSB. Nooit eerder in de historie haalde de club een nationale titel binnen. De pres tatie van Beszelsen, Nguen, Zuider dorp en Sall bleef niet onopgemerkt. Wethouder Ries van Logtenstein van sportzaken ontving de succesvolle dammers maandagmiddag op het ge meentehuis en voorzag hen van een waardebon die ze bij Nic van Dam in Soest kunnen verzilveren. 02155-16450 Openingstijden: di. t/m vr. 8.30 -17.30 za 8.00-15.30 Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 In de uitwedstrijd tegen CSV Vi tesse heeft WZ'49 al haar frustra ties van het debacle tegen Altius weg kunnen spelen. Via een 0-3-overwinning staat VVZ'49 nu vast in de middenmoot, niet een gat van vijf punten met de koplo per en een even groot gat naar de degradatiezone. Het zat WZ'49 in Breukelen niet te gen. Al na drie minuten was het 0-1. Verkeerd uitverdedigen van de Vites- se-verdediging bracht Peter van de Munt in balbezit, die vanaf de achterlijn Rob Joustra met een voorzet in staat stelde te scoren. En met Joustra is gelijk één van de mensen genoemd die WZ'49 uit het slob trok. Aan diens wilskracht trok VVZ'49 zich op, gehol pen door Vitesse. Vitesse beschikt na melijk over een elftal dat een goed mid denveld heeft, maar een aanval en een verdediging wat daar niet op aansluit. Het gevolg hiervan was dat WZ'49 langzaam maar zeker beter in het spel kwam en zichzelf in vorm speelde. Met name Edwin Brouwer en Ton Wolfsen speelden als vanouds en Gerard Becker was in het tweede bedrijf van de wed strijd de gevaarlijkste aanvaller. Aan vallend kon Vitesse weinig in de melk brokkelen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de twee kansen die ze zich verschaften uit dode spelmomenten voortkwamen. Vijf minuten voor rust eindigde een kopbal op de paal en tien minuten voor het einde belandde de bal uit een vrije trap op de dwarsligger. Vanaf dat moment begon Becker 'op te staan' De laatste tien minuten van de wedstrijd wees hij WZ'49 de weg met het tweede doelpunt op aangeven van Cees Jan de Vries en vlak voor tijd be wees Becker de wederdienst door Cees Jan de Vries in staat te stellen het derde doelpunt aan te tekenen. Halverwege het seizoen kan men lang zaam de balans opmaken. WZ'49 hoort thuis in de hoofdklasse, maar zal dat elke week dienen af te dwingen. Een geconcentreerd WZ'49 wat speelt vanuit zijn mogelijkheden is lastig voor elke tegenstander en kan zelfs voor de bovenste plaatsen meestrijden.

Soester Courant | 1994 | | pagina 19