129.0° En dit zijn de knallers van deze week: 89 298 Moet u nog bood schappen doen deze week? CD A-werkgroep lanceert plan voor (bijna) 'totale' rondweg om Soest Stretch Corduroy Pantalons met room Saks met tuinkruiden Canneloni kant en klaar Sinterklaas zaterdag in Soest Weer groot aantal inbraken in gemeente Soest opgelost Provincie wil Jachthuislaan schrappen als bouwlokatie Poes overleeft brandje niet WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 (73e JAARGANG NO. 12 Voorzet voor toekomstige hoofdwegenstructuur 3 Actueel 5 Actueel 7 Varia 15 Soesterberg 26 Cultuur 19 Sport Bijlagen Aankomst 13.00 uur, station Soestdijk Politie verhoort zestien verdachten Koninginnelaan Actie Comité blij Flat door rookschade onbewoonbaar H ERFST-AANB1ED1NG HERENMODE 'an Breukelen 5 Vast-goed TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT START DIREKT HET VLEESCENTRUM 20.50 8P° KUNSTNAGELS TONIJNSALADE RUUD SMIT visspecialiteiterï Cl 000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT V erkeersmaatregel onvermijdelijk bij intocht Sinterklaas ZIEKTEKOSTENVERZEKERING? 8 Autobedrijf Bosboom Redactie en administratie: Van.Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 Gecontr. opl. 11.650 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Een rondweg door de polder, niet alleen aansluitend vanaf de Biltse- weg over de Praamgracht en langs de spoorlijn Amersfoort-Baarn naar de Dalweg (zoals het CDA vorig jaar al bepleitte), maar zelfs verder naar het zuiden: achter de Kerkebuurt om, dwars over de Pe ter van den Breemerweg, naar de Birkstraat. Dat is - globaal gespro ken - de oplossing die het Soester CDA voor ogen staat voor de aan pak van de totale verkeersproble matiek van Soest. Het plan vormt wat het CDA betreft de aanzet voor de nieuwe hoofdwegenstruc tuur. Die hoofdwegenstructuur kan volgens het plan bestaan uit een soort 8, waar van de bovenste cirkel wordt gevormd door het tracé Koningsweg, Biltseweg, Praamgracht, het noordelijk deel van de nieuwe buitenweg en vervolgens via de Dalweg terug naar de Koningsweg. De onderste cirkel komt dan te bestaan uit de Koningsweg, de Dalweg, het zui delijke deel van de nieuwe buitenweg en een stukje Birkstraat/Vondellaan. Hoe het daar verder moet (Ossendam- weg!) is nog een open vraag, maar de CDA-werkgroep die het plan heeft uit gedacht denkt aan eenrichtingsverkeer (van de Koningsweg zuidwaarts) voor deze flessehals, die aan de totale rond weg dus een essentieel stukje laat ont breken. Een van de opvallendste bijkomstighe den van het plan is de zwaardere functie die de Dalweg - min of meer als de wes- t-oost-as van de hoofdwegenstructuur - zal moeten krijgen. Verkeer naar het in- dustrieterrein uit de richtingen Amers- I foort of Soesterberg zou vanaf Soest- zuid via de Birkstraat naar de aantak- king van de nieuwe buitenweg (ter hoogte van de Avia gedacht) moeten rijden, om vervolgens via de Dalweg westwaarts, dwars door Soest, bij de Koningsweg uit te komen. Daar kan het verkeer dan kiezen: rechtsaf de boven ste cirkel van de 8 op (naar het indus trieterrein en de nieuwe woonwijk Boe- renstreek), linksaf de onderste cirkel van de 8, richting Soest-zuid. Het plan werd afgelopen maandagmid dag bij restaurant Van den Brink offi cieel gepresenteerd door het bestuur en de fractiebegeleidingsgroep, die zich - mede op basis van uitspraken van de CDA-ledenvergadering - de afgelopen maanden verder heeft gebogen over de Soester verkeersproblematiek. De schets - meer is het tot dusver niet - werd door de voorzitter van de fractie begeleidingsgroep, Koos Spee, en afde lingsvoorzitter Henk Strietman aange boden aan fractievoorzitter Bart Krol. (Niet) los van aanpak Van Weedestraat Het plan staat min of meer los van de actuele discussie over de oplossingen voor de Van Wee destraat, maar heeft er toch alles mee te maken, omdat verwacht mag worden Het schetsplan voor de hoofdwegen structuur die het CDA voor ogen staat. Werkgroep voorzitter Koos Spee (m.) en afdelingsvoorzitter Henk Strietman (r.) bieden de schets aan fractievoorzit ter Bart Krol (l.) aan. dat de CDA-fractie zich bij haar keuze voor de Van Weedestraat grotendeels zal laten leiden door de ideeën over de verdere aanpak van de verkeersproble matiek zoals die in CD A-kring leven en ifi het nieuwe plan zijn uitgewerkt. "We zullen daarbij goed opletten dat we geen geld weggooien aan oplossingen die uiteindelijk niet passen bij de nieu we hoofdwegenstructuur," aldus Striet man. Wat hem betreft zou bijvoorbeeld een deel van het poldertracé niet recht langs de spoorlijn hoeven te komen, maar eventueel teruggeschoven kun nen worden naar de dorpsrand, zodat het kan samenvallen met de "ontlas tingsroute" voor de Van Weedestraat waarover in de komende weken en maanden de besluitvorming gaat plaatsvinden. Essentieel in het plan is de opvatting dat de "rondweg" - welke dan ook - niet be doeld is voor doorgaand verkeer, maar allereerst om de verschilende wijken van Soest met elkaar te verbinden. "De ontlasting van de wijken is een kern punt," aldus Spee. "Met dit plan kun je ervoor zorgen dat er voor fietsers en voetgangers veiliger routes ontstaan." In de schets staan de wijken aangegeven met grote cirkels, maar het idee voör de aansluiting op de hoofdwegenstructuur komt volgens Strietman eigenlijk neer op een soort hoefijzer-model: "Je gaat erin en je gaat er weer uit." In de visie van de CD A-bestuurders is het plan - hoe globaal ook nog - in feite de enige uitweg voor de verkeerspro blemen die Soest in de komende jaren Lees verder op pagina 3. D> Boerenstreek krijgt uniek karakter. Provincie trekt vergun ning Schut in. CDA vraagt Kamerfractie steun voor postagentschap. Joop Oranje nieuwe prins De Narre knollen. Overste Aalders opgevolgd door De Wit. Bertus Broek nieuwe prins. Remco Campert en Jan Mulder in C-drie. Stam/SoVoCo knipt j dichter naar top. Jonge dammers Nederlands kampioen. 9 Seniorenpagina. i Op 't Hoogt. Sinterklaas hoopt aanstaande zaterdag - 19 november - om ongeveer 13.00 uur in Soest te arriveren. Hij komt met zijn ge volg per trein aan op station Soestdijk. Daarna maakt de Goedheiligman zijn intocht in Soest, die hij dit jaar beperkt tot de wijk Soestdijk. De route is: Prins Bernhardlaan, Van Weedestraat, Emmalaan, Prins Hendriklaan, Nassaulaan, Irene- laan, Pieter de Hooghlaan, Van Goyenlaan, Dalweg, Raadhuisplein. Het eindpunt van de intocht is bij het gemeentehuis, waar burgemeester De Widt de Sint officieel welkom zal heten. Sinterklaas hoopt daar om streeks 14.15 a 14.30 uur aan te ko men. Hij zal daar ook de prijzen van de kleurwedstrijd voor de oudere kinderen uitreiken. In de stoet rijdt ditmaal een boeren wagen mee van de familie Van Zijt- veld (bouwjaar 1914), met een boe rengezin in originele oud Soester klederdracht van omstreeks 1930. De wagen wordt vergezeld van stal jongens en een meid. Opnieuw heeft de politie een groot aantal inbraken (37) opgelost. Zestien personen zijn in de afgelo pen twee maanden aangehouden en verhoord. Eén van hen zit nog steeds gevangen. De inbraken werden voornamelijk ge pleegd in woningen en bedrijven in de wijken Klaarwater, Overhees en 't Hart. De totale schade bedraagt 60.000 gul den. Het is het tweede succes van de politie in korte tijd, dat voortkomt uit de pro jectmatige aanpak van district Eem- land-Noord. Eerder waren al twintig verdachten aangehouden, die verant woordelijk waren voor ongeveer twee honderd inbraken en diefstallen. Daar van bedraagt het totale schadebedrag 300.000 gulden. Vijf politiemensen hebben voortdu rend aan de onderzoeken gewerkt. Ze maakten zestig processen-verbaal. Daarvoor werden 4.748 pagina's volgeschreven. Het dossier is dan ook twee meter dik. De zaken betreffen vooral autokraken 116), woninginbra ken (43) en inbraken in bergingen en schuren (36). Vijf verdachten zijn. ver oordeeld voor zes tot 27 maanden cel straf. Ook de slachtoffers van de laatste 37 opgeloste zaken zijn, zoveel mogelijk, door de politie ingelicht. De inbeslag- genomen buit, bestaande uit onder meer autoradio's, sieraden, cheques en geluidsapparatuur, zijn voor het groot- ?te gedeelte teruggebracht naar de rechtmatige eigenaar. Het Koninginnelaan Actie Comi té, dat zich sinds de aanvaarding van de Structuurvisie heeft verzet tegen de toekomstige bebouwing van het Jachthuislaangebied, is in zijn nopjes. De protesten zijn door de bezwarencommissie van de provincie overgenomen. In hel ontwerp-besluit wordt voorgesteld de uitbreidingslokatie geheel uit het Streekplan te schrappen. Dat is niet zonder belang voor de ge meentelijke woningbouwplannen, want het Streekplan is uitgangspunt voor de toekomstige bestemmingsplan nen en alle Soester bouwplannetjes moeten in hét Streekplan - in juli j.1. vastgesteld - passen. Bij die vaststelling bracht het provinciebestuur het bouw volume voor het Jachthuislaangebied trouwens al aanzienlijk terug: van 400 (zoals de Structuurvisie wilde) tot 175 woningen. Het actiecomité diende daarop - evenals trouwens de gemeente Soest zelf, zij het met een geheel ander uitgangspunt - een bezwaarschrift in. De provinciale commissie heeft nu Een poes en twee parkieten zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van verstikking, nadat brand was ontstaan in een flatwo ning aan de Van Goyenlaan. Een tweede poes werd naar een dieren arts gebracht en maakt het inmid dels goed. Een konijn is met adem halingsmoeilijkheden afgevoerd met de Dierenambulance. In de woning werd voor 50.000 gulden schade aangericht, vermoedt de brand weer. Het vuur moet woensdagmiddag zijn ontstaan door een spontane ont branding van de televisie. De bewoon ster was op dat moment niet thuis. Pas uren later roken de buren brandlucht. Zij waarschuwden de brandweer om acht minuten voor acht. Omdat aan de woningen aan de Van Goyenlaan onderhoud wordt uitge voerd, was een lid van de bewoners commissie in het bezit van een sleutel. Daarmee kon de brandweer de deur openen. Toen de brandweer de woning betrad, waren de vlammen reeds door zuurstof gebrek gedoofd. De rookontwikkeling was evenwel van dien mate, dat het huis onbewoonbaar werd verklaard. Bijna alles zat onder het roet. Behalve de tele visie is een aantal andere spullen ver nield. van katoen/polyester in de kleuren camel, groen en marine Normale prijs 1 69.00 Maten 46-58, 49-59 - 24-29 SOESTERBERGSESTRAAT 51, SOEST; TEL. 02155 - 12400 zie pagina ENGELS-FRANS-DUITS-SPAANS- PORTUGEES-ITALIAANS-ZWEEDS- NEDERLANDS Telefoon 033 - 729097 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 BIEFSTUK Stroganoff per kilo GEVULDE SCHOUDERROLLADE per kilo Zie advertentie op pagina Altijd kwaliteit en betaalbaar. Voor de Sfeer is gezorgd. Ons Oudhollandse boerderij restaurant is een unieke gelegenheid voor feesten, bruiloften, recepties en personeelsfeesten. INDEN GLOEIENDEN GERR1T Party-Restaurant - Oud Huizerweg 2a, 1411 GZ Naarden (Valkeveen) 02159 - 40131. Leer (nog beter) schaken op de Soester Schaakschoon Op vfiidagavtHYti 18 novsroiw 1994- starten nieuwe cursussen in het EHBO-gebouw, Parallelweg 7a, Soest. 18.45 uur: jeugd 7 t/m 14 jaar 20.00 uur; ouderen vanaf 15 jaar Cursusgeld; f 25,- voor 10 lessen Voor meer informatie: Rob van Aurich 035-249626 (9-17 u) of 035-247929 {na 19 u) al vanaf f. 40,- per set. Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg f Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 100 gram 1.95 natuurlijk uit eigen keuken van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 - 1 52 88 3 stuks 150 gram pak 400 gram c-noo Het parkeerterrein bij station Soestdijk zal op zaterdag 19 november van 12.45 tot 13.45 uur worden afgesloten. Alter natieve parkeergelegenheid is aanwezig op het parkeerterrein naast het PTT-kantoor aan de Steenhoffstraat. Dit in verband met de intocht van Sint Nicolaas. Hij en zijn gevolg worden die dag om 13.00 uur verwacht op het treinstation. geoordeeld dat de bezwaren van het col mité terecht zijn en de Staten voorgel! steld het Streekplan aan te passen. Ge^H lijktijdig wordt de "inbreidingscapaci-^B teit" aangepast aan de werkelijkheid:^! 250 woningen, waarover Soest en de® provincie in de afgelopen maanden ookH al gesteggeld hebben. Het actiecomité is zeer blij met het oor- deel van de commissie. "Dat biedt Soest de mogelijkheid om haar volkshuisves- ft tingsbeleid te realiseren zónder de I groene rand van Soest verder aan te tas- 1 ten," aldus woordvoerder M. van Hornsveld. Volgens het K.A.C. kan nu 1 nader onderzocht worden hoe de eco- I logische betekenis van het gebied ver- sterkt kan worden. "We zijn sinds mei 1992 samen met de Biologische Tuinbouwvereniging 't Nut en Gemeentebelangen Groen Soest be zig geweest om de gemeenteraad en de staten van Utrecht te overtuigen van onze bezwaren. Bij de vaststelling van het Streekplan heeft dat al geleid tot een beperking van het bouwvolume tot 175 woningen," aldus Van Hornsveld. Realiteit Ook toen werd al gewézen op het hoge re inbreidingspotentieel, aldus het co mité, maar de staten schonken daar on voldoende aandacht aan. In de laatste bezwarenronde echter heeft het K.A.C. de provincie gedetailleerd op de hoogte gebracht van de extra inbreidingscapa- citeit, zoals o.a. vermeld in de beleids notitie Volkshuisvesting Soest. "De provincie is er nu van overtuigd dat het door de gemeente in 1993 genoemde inbreidingspotentieel van 75 woningen niet met de realiteit strookt," aldus het comité.Het K.A.C. ziet het ontwerp besluit van de provincie als een bewijs dat goede argumenten en de steun van de inwoners van Soest wel degelijk kun nen leiden tot een aanpassing van de provinciale besluiten. "We hopen dat de gemeenteraad voortaan eerder naar de gerftotiveerde bezwaren van haar in gezetenen zal luisteren," laat het comité weten. "Soest is een dorp met kwalitei ten die het bewaren en versterken waard zijn." Niet mee eens Gemeentevoorlichter Ben van Os be vestigt desgevraagd het voorstel van de bezwarencommissie aan de Staten, die zich daarover op 23 november moeten uitspreken. Volgens Van Os is Soest niet van plan zich bij het voorstel neer te leggen. "We zijn het er niet mee eens. Op bestuurlijk niveau zullen we alsnog proberen de Staten tot andere gedach ten te brengen." Het College van B. en W. moet zich overigens nog beraden op de nu ontstane situatie. zie pagina FEEL FREE, FEEL SUZUKI Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-13256.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1