Hecht weekeinde voor Red Stars Zwakke punt van Hees blootgelegd Receptie De Zwaluw druk bezocht [SPORft Koppositie voor Duinkikkers [uisvesting BC Kernland in ie Vijverhof gewaarborgd Sportprogramma Dames MHC Soest kunnen aanvallend geen winst maken Schaatser Eemland naar NK PAGINA 2(f/0ENSDAG 16 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT agen typte nederlagen voor zowel heren als dames BASKETBAL Dakwerken Firtina'93-SEC op 21 november in Beukendal DVS/Lazy Louis kruipt omhoog, Firtina'93 blijft ongeslagen ZAALVOETBAL Incomplete ploeg verslaat hekkesluiter WATERPOLO BRIDGE ZWEMMEN ealer Duinkikkers komen goed voor de dag in Veenendaal ATLETIEK Dick van den Broek winnaar Stadsloop Vereniging geeft jubileumboekje uit KORFBAL Ook in zaal grote problemen voor De Eemvogels Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Vijf bridgeparen naar achtste finale HOCKEY Carl Verheijen start op 10.000 meter SCHAATSEN BADMINTON Grootst mogelijke nederlaag Selby tegen koploper: 8-0 TURNEN Provinciale titels turnen te verdienen in Aqua Indoor PAGI! s3-Quick Runners l| amin 1 - New Stars 1 - Prisma Coll JK"> l - Jump IJsselstein 11 - Almaar Meer JJ i I '-1 - Springers JKll 1 - Dunckers MPl f 12 - Lokomotief H"> I Eem'7S H3 6O-47.L rows H4 98-51; RedI 47-56; Red Stars Dl| Welpen 2 - Shot'731 n B - HUN/Att. 1A-Voico 9-5;ion-1 1V/DSO 3-6; jon- 25-16; dames ju- dames - Laren 2 L DSO 5 11-20; hé-1 1; heren 1 - Laren Hees F1 1-1; Heesl Roda'46 B4 - Heesl 1; Valleivogels BI - - OSM'75 C2 4-2; ?2 2-4; Eemdijk Dl eervogels E3 - SEC 2 E2 1-2; Spaken- CVVAF2-SECF1 !EC F2 5-0; Cobu 3. Soest Al 0-3; So| S/Soest Bl-Wou- jk Bl-SO Soest B21 oglanderveen 7-1; >t C2 3-2; SO Soest JSV D2-SO Soest I ada'46 D3 5-3; SO I SO Soest D4-IJs-1 0 Soest El-Hoog- 1 El-SO Soest E21 Soest E3 2-5; SO 2-2; SO Soest meervogels E7-SO E12-SO Soest E7 I V E5 4-0; SO Soest I A F2-SO Soest F2 f n F2 4-1; VVZA 'C F2-SO Soest F5 nburg F6 3-0; SO 7 5-1SO Soest irting 70 djC; SO zat er zaterdagavond niet in |or de heren van The Red Stars. 1 een wisselend scoreverloop ;rd de thuiswedstrijd tegen DBV >wic verloren. Na de 116-97-ne- rlaag tegen Juventus werd dit- aal beduidend minder gescoord: [e enige overeenkomst met een week der was dat Red Stars de tweede jlft rampzalig begon. Red Stars leidde ij de tweede sprongbal in de midden- rkel nog met 38-32. Die voorsprong is tot stand gekomen nadat Red Stars jrst een positieve marge had ver- Jeeld, zes punten achter was gekomen, [aar aan het einde van de eerste helft :h weer was teruggekomen, kennelijk had de pauze tussen de bas- ïtwisseling te kort geduurd voor de jesters, want binnen een mum van tijd :p de Dordtse ploeg uit naar een voor drong van zeven punten. Opnieuw bleef Red Stars in het spoor, maar dich ter dan twee punten naderde ze niet. Ook niet in de slotminuten, toen Red Stars in tijdnood persoonlijke fouten moest forceren. Tot driemaal toe liet Red Stars een mogelijkheid op een ver lenging liggen. Toen Rowic vanaf de vrije worplijn de voorsprong vergrootte tot drie punten, had Red Stars minder dan vijftien seconden om langszij te ko men. De driepunter werd genomen, maar miste doel. Bij Red Stars werd guard Arne Balvers topscorer met negentien punten. Man- fred Dikkers scoorde één punt minder. Dames Enigszins onverwachts leden de dames de tweede nederlaag op rij. Het allesbe halve imponerende Blue Herons profi teerde van teveel slechte momenten: Topscorer Arne Balvers (19 punten waagt een poging in het duel met DB V Ro wie. Foto: Aldo Allessie 41-36. Hoewel de break niet uit de verf kwam, leek er het eerste kwartier niets aan de hand (12-14). De laatste vijf mi nuten voor rust verliepen desastreus voor de Soesters. Balverlies vormde de inleiding voor een 24-16-stand. Red Stars knokte zich letterlijk en fi guurlijk terug, pakte bijna alle aanval lende rebounds, maar miste zowel in ac tieve situaties (29 van de 43 keer) als vanaf de vrije worplijn (19 van de 26 keer) te veel. Toch sloop Red Stars na derbij (31-28), maar in de twaalfde mi nuut ging de defensie binnen een mi nuut driemaal in de fout: 37-28. De laatste stuiptrekking van Red Stars leek succes te hebben (39-36), maar de schotpogingen in de laatste twee minu ten liepen op niets uit. Twee vrije wor pen van Blue Herons wel. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Zaalvoetbalminnend Soest komt waarschijnlijk aan zijn trekken op maandag 21 november. Op die dag staat de plaatselijke derby Firtina'9 3- SEC geprogrammeerd. Het duel begint om 20.00 uur in sporthal Beukendal. Met tien pun ten uit vijf wedstrijden staan de Turkse Soesters er comfortabel voor in de eerste klasse. Degradant SEC staat er minder rooskleurig voor met één punt uit vijf duels. Firtina'93 be gint dan óok als favoriet aan de der- by. Daarna, om 21.00 uur ontvangt hoofdklasser DVS/Lazy Louis de ongeslagen koploper A. 't Hardt in sporthal Beukendal. 21 De spelers van Hees weten nu hoe ze het humeur van Reijer Looijsen naar de knoppen kunnen helpen. De coach had geen goed woord over voor de 'trotse' koplopers die er in de thuiswedstrijd tegen Ra- diostad niets van bakten. Hees liep tegen de eerste nederlaag op: 6-9. Na de monsterzege (15-2) op me de-koploper RKZ dachten de Soesters het op één been te kunnen doen. Het gevolg was dat ze een lesje kregen in werken. Een 0-2-achterstand werd nog goed gemaakt, maar in een ondertal-si tuatie verspeelde Hees een 3-2-voor- sprong. En toen was het kwaad ge schied. Na rust (4-5) bleef Hees volhar den in een laag tempo en werd de bal te lang aan de voeten gehouden. Het erg ste was dat niet iedereen de mouwen opstroopte. Radiostad bleef gegroe peerd spelen en profiteerde tweemaal van de gemakszucht: 4-7. Gedurende vijf minuten leek Hees de juiste koers te hebben gevonden. Peter de Jong schoot van dichtbij over, Eric Looijsen scoorde twee keer in twee minuten en zag tus sendoor een bal op de lijn worden ge keerd. Een vrije trap en een uitval wa ren voor Radiostad voldoende om ver volgens het zwakke punt van de lijst aanvoerder bloot te leggen. DVS/Lazy Louis Het duel tussen DVS/Lazy Louis en Burger was er één, waarin geen van bei de hoofdklassers wilde verliezen. Van uit dat oogpunt was het niet zo verras send dat er weinig werd gescoord. In de achttiende minuut scoorde Burgers de openingstreffer, twintig seconden later maakte topscorer Arnold Broertjes ge lijk. Het voorzichtige spel van de ploe gen resulteerde erin dat er een half uur geen doelpunt viel. Pas anderhalve mi nuut voor tijd kroonde Eddy Brinkman zich met een prachtige stiftbal tot 'matchwinner'. Het was de tweede zege voor DVS/Lazy Louis dat nu ihet 'vijf uit vijf in de middenmoot bivakkeert en drie punten achterstand heeq qp A. 't Hardt de volgende tegenstand^™ Firtina'93 Een week voor de derby met SEC ver stevigde Firtina'93 de koppositie m de moeilijke uitwedstrijd tegen Adëjfears de Bruin. De gastheren beperktefiich tot het opwachten van de Soestem en hoopten met counter-voetbal sucos te behalen. Dat lukte bij de eerste de wiste tegenstoot (1-0), maar uit een directe vrije trap van Saban Aksit en een l\di- recte via Özcan Satikboga en een punt van Mustafa Aksit kwam FJrti- na'93 op 1-3. Na rust lieten oolo de Soesters zich wat meer terugvallen en werd de bal op eigen helft rond speeld. Toen Adelaars de Bruin einffls lijk hapte, werd het 1-4 door Zeki Kurt. Een counter betekende 2-4, maar Adelaars de Bruin de doelman inwj selde voor een veldspeler, profiteerj Kemal Guburz: 2-5. Zonder twee basisspelers gingen de heren van De Duinkikkers za terdag te water in Schagen voor een duel met Aquarius. Binnen een minuut na het eerste fluitsig naal kregen De Duinkikkers een strafworp mee, die werd benut door Steven Uyland. Deze voorsprong werd niet lang behou den, want ruim een minuut later werd de stand (ondanks een overtal-situatie voor De Duinkikkers) in evenwicht ge bracht door Aquarius. Jeroen van Drie schoot vijftien seconden later met een heel fraai schot de bal achter de doel man van Aquarius. Na nog een doel punt van zowel Aquarius als De Duin kikkers (strafworp) gingen beide ploe gen de eerste rustperiode in. Dat zowel Aquarius als De Duinkikkers problemen had met het benutten van de overtal-situatie bleek uit de tweede en de derde periode. In totaal vier heren van Aquarius en twee van De Duinkik kers werden voor twintig seconden uit het water gestuurd. Echter slechts één maal werd door zowel Aquarius als De Duinkikkers gescoord, waardoor de score van het einde van de derde perio de op 3-4 kwam te staan in het voordeel van De Duinkikkers. In de beslissende vierde periode maak ten De Duinkikkers eindelijk gebruik van de kansen. Cees Thie tekende voor 3-5 uit een strafworp en het werd 3-6 door Marcel Brittijn uit een perfecte in- tikbal. Dat De Duinkikkers een matige wedstrijd speelden, bleek ook in de laatste twee minuten, waarin zij nog maar éénmaal scoorden terwijl daar twee doelpunten van Aquarius tegen over stonden: eindstand 5-7 in het voordeel van De Duinkikkers. Olivier Arnold '.6; Peter Oosthof' Leontine Loeber gen 1.11.8. •anna Thijs 1.37.5; Sandra Kuyer11 1.34.5; Raymond ester Vlaanderen .26.3; Tish Kuiper Pieter Daamen iderdors 2.45.8; dra Kuyer 3.03.1; 'Arnold RE; Roel ;em 2.34.7; Peter j »e van Nimwegen 3.22.9. Astrid Buxdorff ■en 2.42.0; Tish i WZ'49) C-zat.)71 i 6 f S 5 S (Hees) 3 (Hees) 3 -C-zon.)3 ees) 3 zon.)3 aal (Soest) 3 49) 3 Iridgeclub Eemland stelt zich Jeer volledig open voor nieuwe le ien. De vereniging moest zich eer- Ier dit jaar enigszins terughou- md opstellen, omdat het er naar |ït zag dat ze per 1 januari volgend tar niet meer gebruik zou kunnen taken van de grote zaal in De Vij verhof. Je SBBS houdt per die datum namelijk met de exploitatie van de zaal. Het feheer wordt overgenomen door J.M. gieten (zie elders in deze krant), waar mee het probleem de wereld uit is ge holpen. Dit geldt uiteraard niet alleen j>or BC Eemland, maar voor alle ge- fruikers, waarvan de wijkvereniging Iverhees de grootste is. voorzitter Henk van Dalen van Eem- Ind is in elk geval in zijn sas met de op- Dssing. Het zag er namelijk naar uit dat BC Eemland niet zo makkelijk aan een Trvangende ruimte voor haar 120 le en zou komen. Mede dank zij de be- piddeling van de sportafdeling van de emeente, waarbij Eemland is aange- pten op het passepartoutsysteem voor ortverenigingen, zijn de bridgers van jemland (en Schoon Slem) ervan ver- Ikerd dat ze volgend jaar wederom har De Vijverhof kunnen. Het con tact moet nog wel worden getekend. "Voor alle partijen is een bevredigende situatie ontstaan. Daardoor is er nu weer enige ruimte in onze bridgeclub voor nieuwe belangstellenden," aldus Van Dalen. Voorwaarde voor de leden is dat ze de beginselen van bridge ken nen. De denksport geniet in Soest populari teit. Dat blijkt alleen al uit het bestaan van vijf bridgeclubs die elk jaar om het lokale kampioenschap strijden en die samen 450 leden tellen. Eemland is op dit moment titelhouder en de grootste van de Soester verenigingen. Van Dalen: "We hebben momenteel twee teams in de eerste klasse, twee in de tweede klasse en één team in de der de klasse. Maar, hoewel de leden met veel enthousiasme aan de bondscom- petitie deelnemen, is de clubavond voor de meesten toch wel het belangrijkste. Bridge is een sociale sport. Het is de ge legenheid om veel mensen op een avond te ontmoeten. En naast het spe len, wordt er natuurlijk veel gelachen en gekletst. We zijn daarom blij, dat we van de comfortabele speelgelegenheid in De Vijverhof gebruik kunnen blijven maken. Daardoor zijn we in staat nieu we leden te verwelkomen." 'Hees) a'93) "tina '93) VS) sn (Hees) 7 6C S) 5 ïn (SEC) 5 4 JTRECHT d.d. 25 maart 1967 instraat 387. re merken) ratie van aparatuur. i.OOuur. Ie dag en gesloten. Tijdens de Dombo zwemwedstrijden in Veenendaal heeft de Duinkikker- individueel goed gepresteerd, 'an de 23 starts eindigden er 18 in een rsoonlijk record. Veel 200 meters voor de jongens én de meisjes gevolgd door een 100 meter, wat een programma zwaar maakt. Ge- lotiveerd door de 9e plaats in de com- titie (van de 25 ploegen) wat op een ede basis wijst in de wedstrijdploeg, is :n Dombo wedstrijd individueel ge- icht. Hier wordt de indeling met de an- lere ploegen zuiver op snelste tijd ge- t. De meest spectaculaire tijdsverbe- ring was voor Joanna Thijs. Op de 100 meter vlinderslag maar liefst 13 se- jonden van je tijd afhalen slaat alles. Jammer dat Roel Koot en Olivier Ar- lold zich verslikten op de 200 meter rug in hun keerpunt, waardoor hun tijden jiet werden opgenomen, maar op de 100 meter schoolslag stelden ze hun tij en stukken scherper. Voor Peter 'osthof twee persoonlijke records op ,e 10Ö meter school en 200 meter rug. 'e 200 meter wisselslag stond voor Pie ter Daamen en Raymond Honderdors. Voor beiden dikke tijdsverbeteringen. Voor Joanna Thijs, Sandra Kuyer en Vivian Spronk ook de 200 meter wissel en ook hier drie persoonlijke records. De goede tijd van Vivian komt heel dicht bij Pieter Daamen zijn snelste tijd. De enige zwemmer die een certificaat wegsleepte uit Veenendaal was Eric van Walsem. Op de 200 meter rugslag zwom hij zich via een 2e plaats naar een nieuw persoonlijk record: 2.34.7. Dick van den Broek kwam zondag als winnaar over de eindstreep van de Doetinchemse Stadsloop. Van den Broek kende het afgelopen jaar veel blessure-leed en heeft daardoor het afgelopen seizoen weinig tot geen wedstrijden kunnen lopen. In Doetinchem liet hij zien weer op de goede weg terug te zijn door de acht ki lometer af te leggen in 27.01, ruim één minuut voor op de nummer twee. Van den Broek komt volgende week zondag weer in actie in de internationale cross van Duffel in België, waar ook Eva Janssen, Christian Gijtenbeek en Bo Menning namens A.V. Pijnenburg van start zullen gaan. Tijdens de Wolfskamerloop over 10 ki lometer, die zondag in Huizen werd ge houden, kwamen de Pijnenburgatleten goed voor de dag. Op het attractieve parcours langs de voormalige Zuiderzee werd er, mede onder invloed van de goede weersom standigheden, door menigeen goede tij den gelopen. Ook de uiteindelijke win naar, vorige week won hij ook al de Ma- ple Leaf Cross in Hilversum, Johnny Nagelhout voelde zich in zijn element. Hij liet de snelste tijd noteren van 30.56, waarmee hij afgetekend eerste werd. Henk Wallet van AV Pijnenburg werd 32e, maar was de snelste Soester loper in 37.09. Clubgenote Adri van de Zon liet weer van zich spreken met een twee de tijd bij de dames veteranen in 42.16. René Hoksbergen, sinds kort weer in training, 'pakte de derde plaats bij de Veteranen II (boven 50 jaar) in 40.36. Voorzitter Joop van den Brakel (rechts) heeft plaatsgenomen achter de microfoon. Foto: Aldo Allessie Ongeveer 140 mensen hebben za terdagavond de receptie van post duivenvereniging De Zwaluw be zocht. Die werd gehouden ter gele genheid van het 75-jarig bestaan. In het clubgebouw aan de Koningsweg werd een jubileumuitgave van De Zwa luw gepresenteerd. Daarin wordt uitge breid ingegaan op de geschiedenis van de vereniging. Een groot aantal foto's illustreert het relaas van De Zwaluw. Joop van den Brakel, al meer dan veer tig jaar voorzitter, stond tijdens de re ceptie ook nog even stil bij de historie van de postduivenvereniging. Leden van De Zwaluw en aanhang staan ko mende-zaterdag nog een keer stil bij het 75-jarig bestaan. Dan wordt in het Dui- vezaaltje een feestavond gehouden. Na een moeizaam verlopen eerste helft van het veldseizoen is het zaalseizoen aangebroken. Zater dag speelde de Eemvogels hun eer ste wedstrijd in Aqua Indoor tegen Atlantis. De Soesters verloren met 6-16. Het dit jaar geheel vernieuwde team heeft het erg moeilijk tegen de vaak meer ervaren tegenstanders. Toch be gonnen Eemvogels de wedstrijd niet slecht. Na een snelle 0-2 bracht Astrid Doornekamp met een afstandsschot de stand op 1-2. Vervolgens leken de Eemvogels de wedstrijd na 1-4 uit han den te geven, maar na een schot van Erik van de Pol en een fraaie combina tie, afegrond door Stanley de Vries, was de wedstrijd met 3-4 weer geheel open. Tot de rust waren beide teams even sterk, al vergat Eemvogels te scoren en Atlantis niet: 3-7. Na de rust diende Eemvogels opnieuw aan te zetten om in de wedstrijd te blij ven. Binnen enkele seconden stond het al 3-8 na een kort schot. De Soesters probeerden het vervolgens nog een keer en via Stanley de Vries een straf worp van Aukje Merema leken ze weer terug te komen: 5-8. Hierna gaf Atlan tis echter flink gas bij en liep snel uit. y ZATERDAG 19 NOVEMBER Badminton 12.30 uur Selby-Doorn (C-drie) Basketbal 18.30 uur Red Stars rolstoel-GSVA 2 (Beukendal) 20.00 uur Hurricanes-Red Stars (H) (Spijkenisse) Tafeltennis 17.30 uur Shot-GTR (Heideweg) Voetbal 14.30 uur TOV-WZ'49 (Baarn) 14.30 uur SEC-UW (Bosstraat-West) Volleybal 15.00 uur ESV-Stam/SoVoCo (H) (Hierden) 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Kuipers Zwolle (De Bunt) ZONDAG 20 NOVEMBER Basketbal 17.15 uur Red Stars (D)- Niels Stensen 3 (Beukendal) Handbal 12.45 uur HMS Achilles-Smeeing/ BDC (Utrecht) 14.00 uur Smeeing/BDC (D)-UDSV 3 Hockey 12.45 uur Strawberries-MHC Soest (D) 14.30 uur MHC Soest (H)-Alecto (Ko ningsweg) Voetbal 14.00 uur Soest-ZPC (Bosstraat-Oost) 14.00 uur Utrecht-SEC (Utrecht) Waterpolo 18.30 uur De Duinkikkers (D)-Water- vlo (Aqua Indoor) 19.15 uur De Duinkikkers (H)-IJZPC (Aqua Indoor) MAANDAG 21 NOVEMBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Firtina'93-SEC (Beukendal) 21.00 uur DVS/Lazy Louis-A 't Hardt (Beukendal) Tijdens de voorronde van het 25ste Interpolistoernooi hebben vijf bridge paren zich geplaatst voor de achtste fi nale. Dat gebeurde in dienstencentrum De Vijverhof, waar een bridge-drive voor niet-rokers werd gehouden. Er werd gespeeld in de lijnen A en B. In de A-lijn kwalificeerden tfe dames Pronk/Van Vlisteren (6.071) en De Jong/Rempt (5.893) zich voor de vol gende ronde. De heren Blauw/Theune (6.429) en de echtparen Thomas (5.857) en Lewinski (5.679) plaatsten zich in de B-lijn. Op zaterdag 3 december wordt nog een voorronde voor niet-rokers gehouden in De Vijverhof. De aanvang is 19.30 uur. Opgeven kan bij L. van Vlisteren, tel. 16688. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. De twee hoofdmachten van hoc keyclub Soest traden beide aan te gen HBS. De hockeydames moes ten na een verdienstelijke partij buigen voor de Bloemendalers. De heren moesten na een vrij matige wedstrijd de punten bij HBS laten. De dames van Soest leken eindelijk na het eerste competitiepunt dat zij vorige week verdienden, de goede weg te zijn ingeslagen. Afgelopen zondag moesten de dames aantreden tegen middenmo ter HBS. In de eerste helft waren de Soester dames opgewassen tegen het technisch betere HBS. Voor het doel van de Bloemendalers ontstonden di verse gevaarlijke momenten die door slordigheden van Soest werden afgesla gen. Halverwege de eerste helft kon HBS toch de score openen. Een ingeslagen strafcorner werd door een Soester ver dedigster op het lichaam gestopt. De strafbal die daaruit volgde, werd be heerst in de touwen gewerkt. In de tweede helft ging Soest meer in het of fensief. Daaruit creëerde Soest straf- corners die door de Bloemendaalse verdediging met veel kunst- en vlieg werk werden gepareerd. Ondanks dat de Soester coach verwoede pogingen ondernam om met extra aanvallers de verdediging van HBS te slechten bleef het na zeventig minuten hockey 0-1 op het kunstgras van Soest. De heren die vorige week tegen hekke sluiter Strawberries nog zesmaal for tuinlijk konden uithalen, reisden zon dag af naar Bloemendaal. In een weinig spectaculaire wedstrijd trok HBS aan het langste einde. Ook in deze wedstrijd was het publiek getuige van één fortuin lijke uithaal die in de eerste helft doel trof. Soest speelde met name in de tweede helft een zwakke wedstrijd. Coach Henk Hugen zal de komende weken zijn handen vol hebben om zijn verdediging sluitend te krijgen. Carl Verheijen van schaatsvereni ging Eemland heeft zich gekwalifi ceerd voor de Nederlandse kam pioenschappen op de 10.000 me ter. De Woudenberger realiseerde in Soester dienst een tijd van 15.31.94. Dat was goed voor een derde plaats. De selectiewedstrijden werden zondag ver reden in Deventer. Verheijen, die De Jong en Rykkje voor zich moest dulden, was eerder al uitgenodigd voor de groeiselectie. Ook in de clubcompetitie op de buiten baan in Utrecht werden in de afgelopen week, ondanks, het wat tegenvallende ijs en het regenachtige weer, voor de Soester schaatsvereniging verschillen- de goede tijden genoteerd. Mark Ver hoef, die zijn eerste wedstrijd van het seizoen reed, zette met 13.06, 35.47 en 58.40 nieuwe persoonlijke records neer op de 100, 300 en 500 meter. Philip Waning wist zijn beste tijden op deze af standen ook te verbeteren, met 14.38, 42.46 en 1.09.41. David de Smit liet met 1.52.49 op de 1.000 meter een nieuw persoonlijk record noteren. Voor Susanne den Hertog kwamen 52.81 op de 500 en 2.46.76 op de 1.500 meter in de boeken als nieuwe records. Spakenburger Klaas Roel Koelewijn scherpte zijn beste tijden op dezelfde afstanden aan tot 46.15 en 2.19.64. Selby speelde donderdagavond uit te gen De Treffers 1. Deze club uit Voorthuizen is koploper en dat bleek al gauw. Het werd 8-0 voor de thuis club. Alle singles werden derhalve door De Treffers in winst omgezet. Alleen inval ler Herman Scheerhoorn die nu voor derde en laatste keer mocht invallen haalde uit de eerste set nog 15-12, maar de tweede game werd hij geklopt met 15-4. Het heren dubbel ging wederom naar De Treffers (15-7 en 15-8). Ook de Soester dames Gerdie van Kooten en Jeanette Westerveld hadden hun avond niet en werden compleet ingemaakt met 15-7 en 15-0. De eerste mix met Van Kooten en Scheerhoorn eindigde in de bedroevende stand van 15-7, 15-2. Westerveld en Bas Kruiswijk kwamen iets verder: 15-8, 15-11. Het betekende de grootste nederlaag voor Selby. Ricky Erasmus kan voor eigen publiek proberen zijn derde achtereenvolgen de provinciale titel te verdienen bij de jeugdturners. Het kampioenschap wordt zaterdag in Aqua Indoor ge houden. De organisatie is in handen van de Re gio Utrecht van de Turnbond en De Springbokken. Erasmus won de laatste twee jaar het springen bij de jeugdtur ners. Zijn broer Rennie is inmiddels verhuisd naar Amsterdam, maar zal nog één keer namens De Springbokken in actie komen bij de heren. Nog acht tien andere leden van De Springbokken doen mee. Op het programma staan langemat-, kast- en minitrampolinespringen, als mede het paard met de minitrampoline. In zes categorieën staat de titel op het spel. Óm 10.00 uur starten de meisjes, de jongens en de jeugdturnsters. Om 14,00 uur zijn de jeugdturners, de da mes en de heren aan de beurt. De toe gang tot de provinciale kampioen schappen in Aqua Indoor is gratis. 1 1

Soester Courant | 1994 | | pagina 21