J De Ster lOx snelbruiner wrnum Cf. IC -JHANBEL WANDEL I Lewenstein overlock-machine uissteden tullenhulp zamelt speelgoed en kleding voor Unesco-kinderproject Tsjernobyl 0?5 Leegverkoop bij de Ster nu 30-50% korting Studio Karla Karwoczik Nieuw kinderdagverblijf begint in januari 1995 U ZOEKT EEN BEETJE gPANHING? BROUWER Restaurant Dessa sfeervol podium voor presentatie van nieuwe cd's L body Touch': schoonheidssalon iet persoonlijke aandacht Feestelijke blikvangers 115,- Joh. Mets toch dicht bij titel 'beste winkel Nederland' UFrr-" INA; )ENSDAG 16 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT 99isaisaisg B3' EzB BH 53Sfl SSSSSS SS S SINT NICOLAAS AANBIEDING: Melson lock differentieel transport enz., 0P=0P, prijs van 1399,- nu PAGINA 23 S'S' S' S' S' S' S S S S zö' REPARATIES ALLE MERKE as SS' SSS' SSSSSSS^B' S S S S s S S S S S S S S S S S S S' S S S S S' reciale 'markt' op zaterdag 3 december ier. i50 150 550 895 Q50 op de gehele dames- en kinderkollektie dames- en kindermode iOVAO 1 ecember-aanbieding: wimper-permanent Klachten bezorging Soester Courant SOEST Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Burg. Grothestraat 25 - Telefoon 02155 - 2 04 88 Delicatessenzaak haalt 5e plaats PROFILE TYRECENTER ABI HILVERSUM/SOEST Man (24) zaagt zijn duim- en wijsvinger af op bouwplaats Wij maken op voor u alle soorten manden, kisten enz. U kunt zelf de inhoud bepalen. Beaujolaïs Primeur Het adres voor Soest. WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 - Soest - Telefoon 12551 Optredens van o.a. Flairck en The Gipsy Boys at makULylatL nazumaddttL Amersfoort Utrechtseweg 32, Tel. 033-637774 Amersfoort Emiclaerhof 126, Tel. 033-564127 Leusden Hamersveldseweg 89. tel. 033-95080 Naaimachines Breimachines Lockmachlnes Soest: Van Weedestraat 221 - Tel. 02155 -13480 [\gers sg links. JTRUM IN 29 27777 ld zaterdag 3 december, aan de ravond van het Sinterklaas- it, organiseert het kringloop- truni Spullenhulp een bijzon- |e "markt". Alle opbrengsten die dag voor het Unesco-kin- [project in Tsjernobyl. Ook den speelgoed, kinderkleding, iffelbeesten en andere zaken jczameld voor dit project, traditie van speciale "markten" r goede doelen is al bijna zo oud als illenhulp zelf. Met grote regelmaat janiseerde het kringloopcentrum - in de jaren aan de Veldweg en de jallelweg - zulke speciale vcrkopin- Meest recente voorbeelden zijn kten voor de Derde Wereldgroep ;st en de speciale actie voor Rwanda, maanden geleden, nieuwe actie van Spullenhulp richt i speciaal op de kinderen die het htoffer zijn geworden van deramp de kerncentrale in Tsjernobyl en de leep daarvan. De Unesco - de orga- itie voor onderwijs, wetenschap en jur van de Verenigde Naties - heeft ingezet voor de totstandkoming een aantal "gezondheidsbuurthui- in de wijde omgeving van Tsjerno- o.a. in Wit-Rusland, Rusland en de ikraïne. Er komen negen van deze tra, die nauw verbonden zijn met jkenhuizen. Voor de inrichting is nog veel nodig, ïde komende weken gaat Spullenhulp fh dan ook toeleggen op het inzame- van zoveel mogelijk speelgoed, kin- ^kleding, schoolartikelen, dekens en ens en allerlei andere zaken die in •gelijke centra goed gebruikt kunnen rden. Spullenhulp richt zich - van- !ge Sinterklaas - speciaal op de kinde- in. Vandaar dat ook "oude" (dat wil HfWtBRK zeggen: gebruikte) knuffelbeesten, poppen, spelletjes etc. bijvoorbeeld welkom zijn. De medewerkers van Spullenhulp roe pen graag de hulp van de Soester bevol- Van Weedestraat 8 - Soest - Tel. 02155 - 23324 m n schoonheidsbehandeling is en kwestie van "even afwer- n"\ Daar is tijd en rust voor no- vindt schoonheidsspecialiste ios van der Wal. In haar salon >dy Slink/Body Touch aan de innie Schat'thof hééft ze die tijd die rust, want schoonheid is oral ook een kwestie van per- onlijke aandacht, et is belangrijk dat je kunt genieten even lekker ontspannen. Daarom urt een behandeling algauw ander if uur, maar de meeste mensen vin- n dat juist prettig. Die willen iemand st ervaring en houden niet van dat ge- :ht..." Toos van der Wal zit al 23 jaar het vak, dus met die ervaring zit het :1 goed. de schoonheidssalon Body Touch erbonden met de afslankstudio Body ink) speelt ze voortdurend in op nieu- ontwikkelingen op haar vakgebied. :uw is bijvoorbeeld de cosmeticalijn n Dr. Spiller, een Duits biochemicus, larvan de produkten al lang bekend- id genieten in diverse Europese lan- n en Japan. Ze omvatten een com- Jete lijn voor huidverzorging, bad- en inneprodukten, zowel voor dames als >or heren en zijn sinds kort ook in Ne- rland verkrijgbaar. Toos van der Wal :eft zich in deze produktenlijn gespe- aliseerd en verzorgt ook de instructie m haar vakgenoten, in samenwerking et de importeur. ok voor permanente make-up is Body Wimperpermanent wimperverven samen voor... J 30,~ Tgos van der Wal Hannie Schaphof 9 ma Ji soest tel.: oaiss-ro Touch het juiste adres. Deze methode - waarbij pigmentstoffen met een spe ciaal naaldje in de opperhuid worden aangebracht - wordt met veel succes ge bruikt voor het aanbrengen van (verlo ren gegane) wenkbrauwen, lipcontou- ren, eyeliners en "mouches". Regelma tig is er een gast-specialiste bij Body Touch die de behandeling komt uitvoe ren. "Met deze methode zijn al heel wat mensen blij gemaakt," aldus Toos van der Wal. Op 7 december is er weer een speciale "permanent make-up-dag" bij Body Touch. Ook de Myo-lift - het alternatief voor de face-lift - waarbij de musculatuur van het gezicht door lymfedrainage weer op spanning wordt gebracht, ver dient vermelding. Het is een aangena me en ontspannende methode op me- disch-technisch basis, pijnloos en zon der bijverschijnselen. Feestmaand-aanbieding Speciaal voor de decembermaand heeft Body Touch een zeer interessante aan bieding: wimper-permanent, waarbij de wimpers met behulp van een speciale vloeistof "in de krul" worden gezet, zonder dat er een krultangetje of zoiets aan te pas komt. Deze methode kan ook toegepast worden op korte, rechte wimpers. In december kost de behan deling - inclusief de benodigde wimper- verf - slechts 45 gulden. Tenslotte heeft de schoonheidssalon nog een aantrekkelijk ideetje voor de komende feestdagen: een cadeaubon, waarmee men een familielid of goede vriendin een van de talrijke behandelin gen cadeau kan doen, voor ieder ge wenst bedrag. Een uitkomst voor iedere man die zich het hoofd breekt over de vraag: "Wat zal ik m'n vrouw nu weer eens cadeau doen", of andersom," zegt Toos van der Wal, die een speciale cur sus "mannen in de kosmetiek" heeft ge volgd, want ook de heren-der-schep- ping tonen steeds meer belangstelling voor een schoonheidsbehandeling. Body Slink/Body Touch is gevestigd aan de Hannie Schafthof 9 en bereik baar via tel. 12153. De behandeling vindt uitsluitend plaats op afspraak, eventueel ook 's avonds. Spullenhulp is alvast een beetje be gonnen met het apart houden van kin derspeelgoed voor het project. king in. "Loop het huis nog eens door en kijk wat je kunt missen, zegt Joke Beers, een van de vrijwilligers. Alle bruikbare spullen worden verzameld en na 3 december aangeboden aan de Unesco, samen met de totale financiële opbrengst van de verkopen tijdens die zaterdag (dus ook van de "gewone" Spullénhulp-spullen). Tekeningen Daarnaast worden alle kinderen van Soest uitgenodigd om een mooie teke ning te maken - van Sinterklaas of zo - die op die zaterdag bij Spullenhulp wor den opgehangen om het kringloopcen trum te versieren. En eventueel kunnen de tekeningen ook mee naar de gezond heidscentra die de Unesco inricht voor de Tsjernobyl-kinderen. De speciale markt van zaterdag 3 de cember duurt van 9.00 tot 12.00 uur. Spullenhulp zoekt nog naar levende muziek om de gezelligheid te verhogen. De gevraagde spullen voor de inzame ling en de verkoop worden in de ko mende weken (van dinsdag t/m vrij dag) graag in ontvangst genomen bij het kringloopcentrum aan de Schans. Als de spullen zo groot zijn dat ze niet ge bracht kunnen worden, kunnen ze eventueel ook thuis worden opgehaald, maar dan is het wel zaak om op korte termijn een afspraak te maken, want dé Spullenhulp-ophaaldienst werkt op het ogenblik - dus ook onder "normale" omstandigheden - al met een wachtlijst. Wie meër wil weten over de actie kan overigens bellen met Spullenhulp (tel. 18730). De medewerkers vertellen er graag meer over. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152,). De krant wordt dan de zelfde avond nog nabezorgd. .95,- Aanbieding geldig t/m 31 december 1994. Bij voldoende belangstelling (mi nimaal vijftien volledige kind plaatsen) start in januari 1995 een nieuw kinderdagverblijf op de grens van Soest en Amersfoort. De voorziening richt zich met name op Soester ouders die in Amersfoort werken en Amersfoortse vaders en moeders die een baan in Soest hebben. Janny Lammertse, oud-inwoonster van Soest, is de persoon achter het kinder dagverblijf! "Omdat we zelf twee jonge kinderen hebben, merken we dat het moeilijk is om het werk en de oppas voor de kinderen te combineren," zegt Lammertse die daarbij wijst op de lange wachtlijsten van bestaande kinderdag verblijven. "Het unieke van ons kinderdagverblijf is dat we al om 7.00. uur open gaan. Veel mensen beginnen rond die tijd te wer ken. We richten ons dan ook op de zorgsector, de horeca en de politie, mensen met onregelmatige werktij den." Lammertse is zelf tandarts-assis tente geweest en kent als geen ander de problemen van een moeder met wisse lende diensten. De eventuele volgende stap van Lam mertse is dan ook de avond- en nacht- opvang van kinderen. Dit is nu nog on bekend, maar het ministerie wil dat na vier geslaagde proefprojecten in grote steden aanzwengelen. De verwachting is dat het binnen één, twee jaar ingebur gerd is. De Landelijke Kinderopvang in de Zorgsector (LKOZ) is van mening dat het rijk 75 procent van de kosten van de avond- en nachtopvang op zich neemt. Het restant moet door werkge vers en -nemers worden bijgelegd. Lammertse ziet veel voordelen in de avond- en nachtopvang. Nu worden kinderen nog wel 's avonds laat of 's morgens bijzonder vroeg opgehaald en dat haalt hen uit hun ritme. In een avond- en nachtverblijf komen ze aan hun nachtrust toe. Dat is nog toekomstmuziek, maar als het aan Lammertse ligt, begint haar kin derdagverblijf in januari te draaien. Voor babies vanaf zes weken tot en met kinderen van twaalf jaar, van zeven uur 's morgens tot zes uur 's avonds. "We zijn flexibel, dus als iemand pas om kwart over zes komt, is dat geen pro bleem. Als we het van te voren maar weten." De ojpgeleide directrice en leidsters zul len in zogenaamde horizontale groepen werken. Dat betekent dat de babies van 6 weken tot en met anderhalfjaar bij el- kaar in een groep komen. Hetzelfde geldt voor de dreumessen (1,5 tot 2,5 jaar), de peuters (2,5 tot 4 jaar), de kleuters (4-6 jaar) en de ouderen. Ui teraard zal het kinderdagverblijf vol doen aan alle wettelijke eisen, zoals *het aantal kinderen en leidsters per groep. In Amersfoort is Lammertse al begon nen met een mailing. Het is de bedoe ling dat dat ook in Soest gaat gebeuren. Het kinderdagverblijf zal worden ge vestigd in een voormalige kleuterschool aan de Larixstraat in het Soesterkwar- tier in Amersfoort, net over de grens met Soest. Janny Lammertse is bereik baar via de telefoonnummers 035-837449 of 035-854890. "Een leuke happening." Zo noemt directeur Joost Mets van de Soest- dijkse delicatessenzaak Joh. Mets de prijsuitreiking, die vorige week in Bussum plaatsvond van de strijd om de titel "beste winkel van Ne derland". Van de vijf genomineerden eindigde Mets op de vijfde plaats, maar dat heeft in de winkel aan de Van Weedestraat de pret niet mogen drukken. Vorig jaar de den we ook mee, en toen eindigden we als 19e, dus we hebben al een flinke stap vooruit gedaan," aldus Joost Mets. Aan de nominatie heeft hij in elk geval een fraaie oorkonde overgehouden van het Vakcentrum voor kaas en delicatessen. De eerste prijs ging naar een collega winkelier in Eindhoven. "Die bleek een vers-toobank van minstens tien meter De oorkonde krijgt een ereplaatsje in de (op 4 na) beste delicatessenwinkel van heel Nederland. te hebben, en dat halen wij natuurlijk niet. De jury vond onze vers-afdeling daarom relatief te klein, en dat klopt ook wel, want daar hebben we simpel weg de ruimte niet voor." De jury was overigens wel vol lof over allerlei andere factoren, zoals de feeste lijke entree van de zaak, de mooie etala ge, de overzichtelijkheid van het geheel, de hoge kwaliteit van de wijnen, de zeer hygiënische inrichting en de professio nele behandeling van de klanten. Joh. Mets viert daarom tóch een klein feest je: aanstaande zaterdag wordt er, van 12.00 tot 17.00 uur, gratis champagne geschonken! Niets is irritanter dan een accu tonder spanning. Profile Tyrecenler houdt de spanning erin. Met alle soorten accu's die we uit voorraad kunnen leveren. Wij leveren kwalitatief vakwerk tegen E scherpe prijzen r,ILE TYRECENTER QANOINSERVICI MIT PROFIEL Soest, Nijverheidsweg 16A, (schuin t.o. postkantoor) tel. 02155 - 2 5112 17897 Hilversum, Ind-.terr. "Havenkwartier", 2e Loswal 9 tel. 035 - 24 18 59 Met spoed is donderdagmiddag een 24-jarige man uit Nijmegen naar het Academisch ziekenhuis in Utrecht ver voerd. Hij had kort daarvoor zijn duim en wijsvinger afgezaagd. Dit ondanks de beschermkap op de tafelcirkelzaag, waarmee hij werkte. In het ziekenhuis werd geprobeerd beide vingers aan zijn rechterhand te hechten. Het bedrijfsongeval gebeurde op een bouwplaats op de hoek van de Konings weg en de Dorresteinweg. De politie werd om tien voor half drie op de hoog te gesteld. Komt u vrijblijvend even binnen om te informeren. Komt binnen 17 november Een héle liter sherry medium en dry voor de prijs van een 0,7 It fles Pil Pl 1 Dessa, het befaamde Indonesische restaurant aan de Beukenlaan in Soest, had afgelopen maandag avond een beetje de sfeer van een concertzaal. Diverse bekende mu sici verzorgden er een live-optre den ter gelegenheid van de presen tatie van een aantal nieuwe cd"s. De sfeervolle entourage van het restau rant, maar beslist ook de uitstekende keuken, hadden de Hilversumse pla tenproducent Studio 88 doen besluiten de "najaarsrelease 1994" van nieuwe cd's in Dessa te laten plaatsvinden. De presentatie vond dan ook plaats tijdens vun hum; 5^5 een unieke party, waarbij de talrijke Flairck op de foto. gasten - het restaurant was overvol - op aangename wijze konden kennis maken met de (meest Javaanse) specialiteiten van Dessa. Dessa-eigenaar Frank de Leeuw (2e van links) ging met de musici van De nieuwe serie cd's van Studio 88 om vat nieuw repertoire van o.a. Greetje Kauffeld, Armando, Tata Mirando, Edwin Schimscheiner en Yazzamine, die ook allemaal aanwezig waren naast Flairck, Nadieh, Lils Mackintosh en The Gipsy Boys. Allemaal artiesten van klasse dus. Dessa-eigenaar Frank de Leeuw toon de zich maandagavond verheugd over de belangstelling voor zijn Indonesisch restaurant, al moesten hij en zijn mede werkers nagenoeg over de hoofden lo pen. "Zo timmer je op een leuke manier aan de weg," aldus De Leeuw.

Soester Courant | 1994 | | pagina 23