j OPENING MALAGA ©I Wildschut Optiek 19 NOVEMBER OP HARTJE ZUID SLUWER VERBOUWINGS UITVERKOOP Donderdag 17 november opent Hartje-Zuid: 'werk in uitvoering...' Parfumerie Sluyter in Hartje-Zuid open Directiewij BAM: 'Yrijst voor SOHO-1 Telecomnieuws uit de Combi van Essen prima-telefoon-jvinkel Paramedische Praktijk Soest i.o. start woensdag 16 november FEESTCOLLECTIES Herfstcreaties in de rijdende vers-winkel van Harry van Veen ZIEKTEKOSTENVERZEKERING? 326 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENSDAG 16 NOV KvK-workshop over export-offerte Glas/papierbakken in winkelcentra SPAANS SPECIALITEITEN RESTAURANT Volgens modelverord AG 16 NQVEMRFR iqqzl 0p WeS naar 'beter en groter' U bent allen van harte welkom. CPENINGSHJEEN: Dagelijks vanaf 16.00 uur. 's maandags gesloten Ed Pakket speelt voor Zwarte Piet Roomboter amandelstaaf Bananen walnotenbrood Dure fiets niet veilig in berging Wat is buzzing? MALAGA Soesterbergsestraat 20 - Soest Veel aanbiedingen in nieuwe winkel Zuidpromenade SCHOONHEIDSSALON Voor lichamelijke en psychische klachten 'VUT-er' F. Wesbc SfiBSQQ TT" \P'. u.°,F! Kleinegris Assurantiën KlemfjSS"e"1 Bosstraat 12, /Vf V^. - 3766 AG Soest die bij u past. Bel voor een gedegen advies voor u en uw gezin: 02155 -13260 T,tl LidNBv NBvA De Kamers van Koophandel in Eem- land en Hilversum organiseren op woensdag 30 november een workshop over de export-offerte voor exporte rende ondernemers of beginnende ex porteurs die het gelijk goed willen doen. De workshop wordt gehouden in de Kamer te Hilversum (Melkpad 26), van 13.30 tot 18.00 uur. Prijs: f 125,- p.p. Aanmelden voor 25 november bij KvK-Eemland, postbus 336, 3800 AH Amersfoort (fax 033-611143), t.a.v. A.H.M. de Bakker. De gemeente Soest kan bés vrijstelling geven van de hor belasting voor de SOHO- Gypsy van Esther van Oest, blijkt uit enig speurwerk BAM-fractievoorzitter Rob stra. De gemeente weigerde onlangs as ther van Oest ontheffing van de denbelasting te verlenen voor hae HO-hond. Dergelijke honden (S Stichting Hulphonden voor hankelijkheid) zijn speciaal op voor de begeleiding van mense een handicap. Het College van B. wees de aanvraag af, o.a. wegens voor precedentwerking bij soortj gevallen. Joustra is er eens in gedoken en tot de slotsom dat de gemeente i >V Si In Hoog-Soestdijk is vrijdag dag afscheid genomen van vrouw F. Wesbonk. Na twaal directeur te zijn geweest va serviceflat aan de Prins Hen laan gaat ze met de VUT. bonk is opgevolgd door mev A.S. Kluin-Renes. zijn dan vóór de verbouwingen het ge val was. Alleen: het was veel overzich telijker. Je kon van verre al zien waar iets vrij was. Logisch, want de boel was erop gebouwd. Het was een écht par keerterrein en waar de Hartje-Zuid- winkeliers, en u, nu mee te maken heb ben, zijn allemaal tijdelijke noodoplos singen. Maar ze zijn er en het is alleen een kwestie van: 'hoe ga ik ermee om?' Het antwoord is eenvoudig genoeg. Gaat u er maar vanuit dat u er eigenlijk altijd met uw auto terecht kunt. Soms na een extra rondje... Achter de ABN-Amro is een ruim par keerterrein. Nog niet ideaal ingericht, maar ruimte zat. De pas nieuw geopen- de C-1000 heeft daar een wagentjes station middenop gezet. Dat is handig voor u, want het voorkomt moeizaam gesleep met boodschappen en u hoeft uw lege wagentje niet terug te brengen! Alleen: ze staan nu eventjes wat in de weg; u moet eromheen. Achter het centrum, als u via de Korte Ossendam op zoek gaat naar een par keerplek, treft u eveneens veel ruimte aan. En dan is er naast Schuitema op de Gallenkamp Pelsweg voldoende 'lucht' te vinden. Verder langs de rijwielpaden op de Soesterbergsestraat en in de spe ciaal daarvoor ingerichte vakken. Let er wel op dat u hier en daar de parkeer- schijf moet hanteren en ga nooit tegen de rijrichting in staan. Als er politie in de buurt is, kunt u subiet op een bon re kenen en dat is nergens voor nodig. Bouwen Dat het centrum snel groeit is overdui delijk zichtbaar. Bijna elke week wordt er nu een belangrijke stap in de goede richting gezet. C-1000, ruim van opzet, grote keus, is sinds een kleine twee we ken in vol bedrijf, Toon van der Linden opende zijn schitterende, nieuwe pand en Jan Sluyter startte zijn parfumerie. Zeer binnenkort gaat zijn kapperszaak ook open. De ING-bank voegde met een geld-automaat meer waarde toe aan nog meer mogelijkheden als het gaat om het verkrijgen van 'cash'. Links en rechts van Jan Sluyter verschijnen straks een stomerij en een juwelierswin kel. Kapster Syllie Hair en poelier Van de Bör sloegen de creatieve handen in een en voorzagen hun panden van char mante luiken in vrolijke wit-groen-rode kleuren. Er wordt van alles aan gedaan om voor de feestdagen ruimte te maken voor het publiek, St. Nicolaas en de kerstman. Ed Pakket, de bekende pakketvervoer der ujt Soest, biedt op vrijdag 2 decem ber de gelegenheid om anoniem (a la Valentijnsdag) een ander te verrassen. Op die dag kunnen zowel particulieren als ondernemers tussen 08.30 en 18.00 uur een bloemetje, cadeautje of kerst pakket laten bezorgen door Zwarte Piet. De prijs voor deze service be draagt f 10,- per adres binnen Soest; bij grotere aantallen gelden speciale prij zen. Op vrijdag 16 december geldt het aanbod eveneens, maar uiteraard wor den de presentjes dan bezorgd door de Kerstman. Informatie: Ed Pakket, Ha- verweerd 82, 3762 BL Soest, tel. 26999, fax 28829, auto: 06-52879623. Weekend-aanbieding: van 6.95 voor Alles dagelijks vers uit eigen bakkerij. Birkstraat 93 - Soest - Tel. 12354 van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 13877 Koninginnelaan 5 - Soestdijk - Tel. 18904 Een berging aan de Johannes Poststraat is vorige week opengebroken. De dader beloonde zich met een mountain-bike. Die heeft volgens de eigenaar, een 46-jarige Soester, een waarde van drie duizend gulden. SPAANS SPECIALITEITEN RESTAURANT Buzzing is een nieuwe manier om overal in Nederland bereikbaar te zijn. De buzzer is een soort sema foon en werkt heel simpel Degene die jou wil buzzen, belt het nummer van jouw buzzer. Daarna toetst hij of zij het telefoon nummer in waarop je kunt terug bellen. Hij of zij kan ook een code intoetsen waarvan jij weet wat die betekent. Het bericht wordt verstuurd en bin nen twee minuten begint jouw buzzer te buzzen. Het bericht verschijnt op jouw buz zer, waar je je in Nederland ook be vindt, en jij beslist of je wilt reageren of niet. Op deze manier kun je ook zelftes ten of je buzzer werkt. Een buzzing-oproep kan gemaakt wor den met elke telefoon die voorzien is van druktoetsen. Dat zijn de meeste toestellen in Nederland. Je betaalt geen abonnementskosten en ook geen gesprekskosten. De buzzer is en blijft jouw eigendom. Buzzers zijn er in flitsende kleuren. Wat dacht je van transparant geel of van ro sé, groen, paars of wit? Buzzers kun je nu kopen bij (Tombi van Essen, de telecomspecialist van Soest in Winkelcentrum 'Hartje Zuid'. Prijzen vanaf f 299,-. Sinds vorige week vrijdag -11 no vember - is de nieuwe parfumerie Sluyter aan de Zuidpromenade of ficieel open voor het publiek. In de prachtige zaak zijn veel "grote" merken ruim vertegenwoordigd. Na een zeer drukke tijd van voorberei ding is hef eerste deel van het nieuwe "schoónheidscentrum" van Jan Sluyter nu klaar. In feite is het een soort drie trapsraket, want volgens de planning volgt de opening van de schoonheidssa lon op 19 november (komende zater dag dus) en de nieuwe, uitgebreide kap salon gaat op woensdag 23 november open. De feestelijke start van de parfumerie gaat gepaard met een groot aantal zeer aantrekkelijke aanbiedingen en pro- motiè-acties. Op 17 en 18 november kan men bij de nieuwe parfumerie te recht voor een speciale haar-analyse van "Carita", waarbij de hoofdhuid en het haar maar liefst 20.000 maal wor den vergroot. Op die manier kan de Get buzzedthink and react. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 conditie van het haar met eigen ogen gezien worden. Op 23 november is er een speciale presentatie van "Scarff", van het gerenommeerde merk van Mar- bert. De komende weken staan bij de nieuwe parfumerie/schoonheidssalon/kapsa- lon aan de Zuidpromenade uiteraard nog helemaal in het teken van het ope- ningsfeest-in-afleveringen. Uiteraard Shirley Hendriksen en Sylvia Jonger - den "bemannen "samen mei bedrijfslei der Trudy Lammertse (niet op de foto) de nieuwe parfumerie. Foto: Goos van der Wilt zijn er ook dan nog diverse spectaculai re aanbiedingen te verwachten. Per 1 december start in Soest de Paramedische Praktijk Soest (in oprichting), Waarin polariteitsthe rapeute Marlies Bouten en vrou wenhulpverleenster Hennie Haag- es samenwerken. De praktijk is ge vestigd aan de Beukenlaan 63. De Paramedische Praktijk is een ge combineerde praktijk, waarin de thera peuten streven naar optimale behande ling en begeleiding van lichamelijke en psychische klachten. Dat gebeurt van uit verschillende uitgangspunten en achtergronden, waardoor er volgens de initiatiefnemers een breed hulpaanbod ontstaat. De hulpvrager staat centraal in het behandelings/begeleidingsplan. Marlies Bouten (36), opgeleid als CCU-verpleegkundige, volgde oplei dingen polariteitstherapie en spirituele genezing en is nu bezig met een buiten landse opleiding Chaines Musculaires. Haar werkervaring omvat tien jaar ver pleegkunde en zes jaar polariteitsmas sage. Als verpleegkundige heeft ze ge zien hoe ziekte en/of angst voor ziekte mensen kan veranderen en daardoor apathie of stress kunnen laten ontstaan. Geïntrigeerd door het ontstaan van ziekten is ze opleidingen en trainingen gaan volgen om zieken te kunnen be handelen en te begeleiden. Polariteitstherapie is erop gericht de li chaamsenergie weer in balans te bren gen door massages, veelal ondersteund door speciale essentiële oliën of reme dies, of door bewegings- en ontspan ningsoefeningen. Polariteitsmassage is een totale lichaamsmassage, waarbij diepe ontspanning bereikt kan worden. Klachten als hyperventilatie, slapeloos heid, rugklachten, orgaan- en emotio nele blokkades en littekenweefsel kun nen verbeteren. V rouwen hulpverlening Hennie Haages (46) volgde de HBO- opleiding maatschappelijk werk en groepswerk en heeft 15 jaar werkerva ring. Ze vindt dat de cliënt te weinig centraal staat in het hulpverleningsaan bod. Vrouwen kunnen zélf de beslissing nemen in overeenstemming met hun le vensvisie. Vrouwenhulpverlening is een therapie- vorm die de samenhang tussen lichame lijke, sociale en psychische problemen erkent en benoemt. Cliënt en therapeu te zijn gelijkwaardig en beiden op actie ve wijze betrokken bij het proces, ge richt op de versterking van de autono mie en het zelfbeschikkingsrecht van vrouwen. In individuele of groepsses sies wordt gewerkt aan inzicht, assertie ve vaardigheden, omgaan met conflic ten, verwerken van pijn en verdriet. De behandeling is bedoeld voor vrouwen met stress, psycho-sociale klachten, eetverslaving, seksueel geweld/ver krachting, incest in verleden en heden en problemen op het werk. Informatie: Paramedische Praktijk Soest, Beukenlaan 63, 3762 AG Soest, tel/fax 29805. In overleg met de winkeliers van het winkelcentrum Smitshof zijn de glas- en papierbakken verplaatst naar de Weeg breestraat, schuin tegenover apotheek Wolverlei en schuin tegenover de Kam- perfóeliestraat. In overleg met winkeliers van het win kelcentrum Tamboerijn in O verhees zijn de glas- en papierbakken verplaatst naar de achterkant van het winkelcen trum, tussen cultureel centrum C-drie en drogisterij Kok. Over enkele weken is het zover, dan verhuizen wij! Daarom 20% korting op onze gehele wintercollectie incl. schoenen en accessoires. Zie de etalages, kijk vooral ook even binnen. Voor snelle beslissers de grootste keuze. Welkom. Ondanks de verbouwing hebben we vanaf heden zoals u van ons gewend bent, onze modieuze betaalbare kerstcollectie al in huis. Hierop helaas geen kortingen, wel voor iedere klant een leuke attentie. Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUIDPROMENADE 5, SOEST TELEFOON 02155-24314 BraunPla^ontr^ tandenborstel Met roterend borstelkopie Meest door ge£_ elektrische tandenborstel Het is nou eenmaal niet anders. Wie mooi wil zijn, moet pijn lijden. Het is alleen de vraag wie er pijn lijdt, want in het winkelcentrum Hartje-Zuid zijn er duidelijk twee partijen die last hebben van de ob stakels, kuilen, oneffenheden en scheefliggende tegels. De winkelier met zijn toeleveringsbe drijven en de klant die al een tijdje enige capriolen met zijn auto moet uithalen om het ding goed te kunnen parkeren. Toch wordt er van alles aan gedaan om de hindernissen tot een minimum be perkt te houden. De bouwers moeten nou eenmaal bouwen en de straten bin nen en rondom het centrum zijn niet in gericht op al te grootscheepse, maar noodzakelijke 'onregelmatigheden.' Het zijn vooral de parkeerplaatsen, of liever de manieren waarop die bereikt kunnen worden, die nogal voor wat on begrip zorgen. U rijdt het centrum op bij de ABN-Amro en u treft het als daar niet een bouw-auto, een dragline of een stapel stenen in de weg staat. Een kruip- door-sluip-door manoeuvre lost vaak veel op, maar niet iedereen is even han dig en een boos gezicht is snel gezet. Toch hoeft dat niet. Er zijn namelijk meer mogelijkheden dan u denkt. Het meest positieve en de hele zaak is dat er meer parkeerplaatsen ter beschikking Het valt niet meteen op als je de rijdende vers-winkel van Harry van Veen binnen stapt, maar wie even rondkijkt ontdekt al gauw een apart schap, waarin de herfst na drukkelijk present is: paddestoelen, kleine pompoenen, kaboutertjes, een kikkertje, zelfs een eekhoorntje en nog een aantal herfst-attributen. Vooral de jonge klantjes vinden het prachtig, en als ze het goed willen zien mogen ze even op een omgekeerd bierkratje staan om het "herfstschap" van dichtbij te bekijken. Harry van Veen, die zijn thuisbasis aan de Insingerstraat heeft, bedient met zijn winkel-op-wielen een flink deel van Overhees en het Smitsveen. Overeen paar weken gaat de herfst eruit, om plaats te maken voor een gezellige kerstpresentatie.

Soester Courant | 1994 | | pagina 8