IacwëêLi i Eigen technische dienst voor snelle service en garantie wenskaarten kerst nieuwjaar 3 jaar garantie! Directiewisseling in Hoog-Soestdijk IJUK 00 ind. gratis 119,- BAM: 'Vrijstelling van belasting voor SOHO-hond kan best' met uw eigen foto Techniek hindert bussysteem Soest I NI SU IN O pagina i - Velen in Soest geloven schijnbaar niet meer in Sinterklaas, wij wel! Wij doen ons best de winkel gezellig te-maken! Kijk eens rond, volop kado-ideeën en natuurlijk altijd de kwaliteit en service van Schoemaker. BRflUll Voor alle zekerheid! 'VUT-er' F. Wesbonk opgevolgd door mevrouw A.S. Kluin-Renes Volgens modelverordening VNG Snorfiets gestolen bij zwembad Dalweg Geld, sieraden en papieren uit huis 10% korting Mobilofoon-apparatuur wordt vervangen Snorfiets gestolen Oog inbreker valt op dure apparatuur SLAS mag poëzie aanplakken op verkiezingsborden 'RIMPELS GAAN OP DE LOOP VOOR EEN COLLAGEENBEHANDELING' WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Schoemaker gelooft nog in Sinterklaas! Aristona kleurentelevisie Monitorlook model uit Philips fabrieken met een 55 cm Black-Hibri Flat Square beeldbuis voor een briljant en contrastrijk beeld. Computer Controlled teletekst voor het extra snel opvragen van die pagina's. Adviesprijs 1345, I STEREOI teletekst taafmixer combi BraunMultiMixMS80 Videore Braun s bediening Braun lektrische MR 350 CA zeer veelzW staatmixer tandenborstel voor deegbaken Met garden Schoemakerservi optimale plakverwiidering ,160 Watt 3 snelheden en hakmolen voor kloppen Kneden pureren nakken Philips lucht reiniger HR 4381 Met borstelkopie Meest doo, tandartsen met haltmolen elektrische tandenborstel naf o,40 Bestemd voor pensen andere ruimten slaapi<ame Technophone type 405 Basistelefoon voor ATF 3 (heel Nederland) Driet,aps«^«m met 2 sne en geschild voor ruimten tot 40 m I e c o m scliociitiikcv VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344" In Hoog-Soestdijk is vrijdagmid dag afscheid genomen van me vrouw F. Wesbonk. Na twaalf jaar directeur te zijn geweest van de serviceflat aan de Prins Hendrik laan gaat ze met de VUT. Wes bonk is opgevolgd door mevrouw A.S. Kluin-Renes. Voor haar komst naar Hoog-Soestdijk was mevrouw Wesbonk al werkzaam in de gezondheidszorg. Eén van de laatste opzienbarende gebeurtenissen die ze in Hoog-Soestdijk meemaakte, was de brand die in maart van dit jaar enig roet in het 25-jarig bestaan gooide. Dat mevrouw Wesbonk een voorname plaats in de harten van bewoners en be- Mevrouw F. Wesbonk (links) wordt opgevolgd door mevrouw A.S. Kluin- Renes als directeur van serviceflat Hoog-Soestdijk. Foto: Aldo Allessie De gemeente Soest kan bést een vrijstelling geven van de honden belasting voor de SOHO-hond Gypsy van Esther van Oest. Dat blijkt uit enig speurwerk van BAM-fractievoorzitter Rob Jou- stra. De gemeente weigerde onlangs aan Es ther van Oest ontheffing van de hon denbelasting te verlenen voor haar SO HO-hond. Dergelijke honden (SOHO Stichting Hulphonden voor Onaf hankelijkheid) zijn speciaal opgeleid voor de begeleiding van mensen met een handicap. Het College van B. en W. wees de aanvraag af, o.a. wegens vrees voor precedentwerking bij soortgelijke gevallen. Joustra is er eens in gedoken en komt tot de slotsom dat de gemeente op die manier juist doet wat ze wil voorkomen: de rechtsongelijkheid bevorderen. Vol gens de BAM-fractievoorzitter werkt het besluit van-B. en W. de rechtsonge lijkheid tussen bezitters van een derge lijke hond in de hand. In 70 gemeenten wordt al ontheffing verleend aan 100 gebruikers van SOHO-honden, en dan is het onzin om over precedentwerking te spreken, vindt hij. De ontheffingen in de Andere gemeen ten worden verleend op basis van een artikel in de model-verordening van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG), die in de afgelopen zomer ook aan Soest is aangeboden. Joustra wil dat Soest zijn eigen verordening alsnog aanpast aan het VNG-model. Zijn vraag wordt behandeld in het vragen- halfuurtje van de gemeenteraadsverga dering van morgenavond. stuursleden heeft ingenomen, bleek vrijdag. Reeds in de ochtenduren reden bloemisten af en aan. De gaande direc teur werd tevens overspoeld met ca deaus tijdens het afscheid van de bewo ners en het bestuur. Ze ontving onder meer cd- en boekenbonnen en een ho gedrukpan. Cursisten van de Malva- hoeve, die in de keuken van Hoog- Soestdijk les krijgen van één van de koks, kwamen vrijdag zelfgemaakte werkstukjes brengen. Na het afscheid van de bewoners en het bestuur werd een receptie gehouden voor 'mensen van buiten'. Ook zij gaven blijk van hun waardering voor de VUT-er. Pe taken van Wesbonk zijn overgeno men door mevrouw Kluin-Renes. Zij was de afgelopen zeven jaar directeur van serviceflat Amaliagaarde aan de Amalialaan in Baarn. Kluin-Renes ziet Hoog-Soestdijk als een nieuwe uitda ging, te meer daar de Soester serviceflat groter is dan Amaliagaarde. Bij Aqua Indoor is zaterdag een snor fiets gestolen. Het voertuig is eigendom van een zeventien-jarig meisje uit Soest. Een 45-jarige Soester is vrijdag de dupe geworden van een inbraak in zijn wo ning aan dé verlengde Talmalaan. Op klaarlichte dag werd bij hem ingebro ken. De inbreker forceerde een raam aan de achterzijde van het huis en door zocht de gehele woning. Hij nam bui tenlandse valuta, persoonlijke papie ren, waaronder een paspoort en een doosje met zilveren sieraden mee. volledig in eigen lab afgewerkt, hierdoor vele extra mogelijkheden. zoals:'eigen tekst mogelijk 'kleur neg. zwart/wit afdrukken 'snelle levering vierkant formaat anders dan anderen 'mat of glans PRETTIGE KERSTDAGEN gelukkig 1995 prijzen met standaard tekst: 1 - 50 ft. 1,10 p/st. 50- 100 ft, 0,95 p/st. 100-500 ft. 0,80 p/st. 500 - meer ft. 0,70 p/st. inclusief enveloppen. Vóór 1 december bestellen: lllem Van Oosten fotoservice Soesierbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdljk 02155-25942 Hamseweg 12IV Hoogland 033-807151 Zoals de stilstaande klok de waar de van een goedlopend uurwerk duidelijk maakt, wordt de toege voegde waarde van techniek dui delijk als de techniek hapert. Het bussysteem in Soest heeft er op twee manieren mee te maken. De mobilofoons in de streekbussen zijn aan vervanging toe. Het jarenlang ge bruikelijk systeem - de ESOfoon - dankt zijn naam aan de vroegere werk maatschappij van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat - ESO - als moe derbedrijf van de streekvervoerders. Deze weken vindt vervanging plaats van de apparatuur in de streekbussen door het nieuwe systeem: de COMBO- foon. Nu de helft van de bussen uitgerust is met het ene systeem en de andere helft met het andere systeem, is geen recht streeks contact tussen die bussen moge lijk. Via de centrale verkeersleiding is wel steeds contact mogelijk. Een aantal keren is duidelijk geworden dat chauffeurs deze mogelijkheden voor onderling contact niet goed ge bruikten. Een enkele keer zijn hierdoor helaas aansluitingen gemist. Het busbe drijf heeft maatregelen genomen om dergelijke vervelende voorvallen te voorkomen. In de spits lopen vooral de bussen uit Amersfoort en Hilversum - buslijn 70 - steeds vaker vertraging op. Naast het verkeer op straat spelen in Amersfoort vooral ook de verkeersdrukte/-blokka des voor het Amersfoortse station en de parkeergarages het op tijd rijden van de bussen parten. In die plaatsen ont breekt in de meeste verkeerslichten nog de voorrangsregeling voor bussen. In Amersfoort zal de inbouw van dergelij ke regelingen binnenkort plaatsvinden. In Hilversum wordt nog gewacht op de rijksbijdrage om de regelautomaten van de voorrangsregeling te voorzien. Op de Steenhoffstraat is de snorfiets van een achttien-jarige inwoner van Leusden gestolen. De dader ondervond kennelijk geen hinder van het feit dat het voertuig op slot stond. De diefstal werd woensdagavond tussen acht en tien uur gepleegd. Bij- een inbraak in een woning aan de Rembrandtlaan zijn een draadloze tele foon, een fototoestel, een videorecor der met afstandbediening en een ant woordapparaat buitgemaakt. Volgens de 33-jarige bewoner van het huis moet dat woensdag tussen 12.00 en 20.00 uur zijn gebeurd. De inbreker kwam de woning binnen Via een raam van de badkamer. Als er blad ligt Het voorkomen van ongelukken op de overwegen bij de stations Soestdijk en Soest-Zuid schakelde ook de 'verklik ker-lampen' op het busperron bij sta tion Soest-Zuid uit. De lampen boven het bord met de naam van het station moeten - om de beurt - gaan knipperen zodra de trein richting Soest uit Den Dolder is vertrokken. Voor zover be kend is dit een landelijk unieke rege ling. De buschauffeurs kunnen dankzij de lampen voorkomen dat ze met de bussen al voor de gesloten overweg staan, terwijl de trein nog met hun pas sagiers over de overweg rijdt. In de afgelopen week heeft NS een an dere procedure uitgewerkt. Voorlopig zal men - op proef - de 'doorglij-beveili- ging' alleen inzetten als het gevaar voor het doorschuiven van treinen ook daad werkelijk aanwezig is. De 'verklikker lampen' zullen nu meestal weer de ge bruikelijke signalen ontvangen. Aan een definitieve en afdoende regeling wordt nog gewerkt. Opletten De wat andere regelingen en techniek vragen extra oplettendheid van de bu schauffeurs. Wellicht kunnen buspas sagiers ongemak voor mede-reizigers voorkomen door de chauffeurs er - zon odig - op te wijzen als een bus of trein nog niet binnen is. Zodra het blad van de bomen is en de bussen hun nieuwe 'foons' hebben, zullen de problemen die helaas plotseling optraden tot het verleden behoren. Het College van B. en W. heeft de SLAS (Samenwerking Literaire Activi teiten Soest) in principe toestemming gegeven om de verkiezingsborden - voor de Statenverkiezingen volgend jaar - te gebruiken voor het aanplakken van verzetsgedichten. De SLAS wil op die manier een bijdrage leveren aan de viering van 50 jaar bevrijding. Het is de bedoeling dat de borden na de verkiezingen (8 maart) blijven staan tot en met 5 mei. Het idee is ook aange meld bij het comité dat de vijftigste 5-meiviering in Soest coördineert. Het College trotseert met de inwilliging van het SLAS-verzoek overigens het afwijzende advies van de ambtelijke af deling, die vreest dat de gedichten toch - zoals met verkiezingsaffiches ook dik wijls het geval is - worden overgeplakt of in het niet vallen bij allerlei oneigen lijke zaken waarvoor de borden worden "misbruikt". En van de gemeente mag, ook al door gebrek aan mankracht, in redelijkheid niet worden verwacht dat die de borden steeds zal ontdoen van al het "vuil". Volgens het College is er echter niets op tegen om het verzoek in beginsel toe te staan. Wel staan B. en W. op het stand punt dat de SLAS niet mag verlangen dat de borden continu door gemeente- personeel worden schoongehouden. Collageen is een stof, die het ontstaan van nieuw weefsel stimuleert. Dit eiwit, want dat is het eigenlijk, gaat vochtverlies in de huid tegen en werkt gunstig op rimpels en veroudering van de huid. Collageen komt ook in de huid zelf voor, doch bij het ouder worden in min dere mate. Wanneer deze collageen behandeling wordt toegepast, maken we dus gebruik van huidverwante pro- dukten. Een behandeling levert al di- rekt resultaat op. Professionele aanpak Gerda Serraris is schoonheidsspecia liste pur sang en tevens huidtherapeu te. Door deze unieke kombinatie is zij zeer deskundig op 't gebied van speci fieke behandelingen voor een mooier uiterlijk. Met haar kunt u gerust samen uw rimpels te lijf gaan. Beauty Pailour Bel voor meer inlichtingen of een afspraak: 02155-13803 Anna Paulownalaan 40, Soest Collageen-behandeling by Gerda Serraris.

Soester Courant | 1994 | | pagina 9