vitaliteit Van Hengstum levert 'staaltje' kunst Bruna-winkel: meer dan doorsnee-Bruna ~iHANDEL WANDEL I Z PAGINAJCVOENSDAG Persoonliike vitaliteit in Vitalité Cursus Taiji en Chi Kung in De Eng Hartje-Zuid Tong Fong laat frisse wind waaien College schuift geen cent voor de 'Nationale Straatspeeldag' Onder politiebegeleiding naar Maastricht Nieuwe zaak aanwinst voor Van Weedestraat WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Lorenzo Serna nieuwe eigenaar van studio aan Kerkstraat 23 NOVEMB B I SPAANS Winkelcentrum vliegt Van pressiegroep Kinderen Voorrang Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Buslijn van Soest naar 'De Hoef' Bewegingsleer in buurthuis voor veertig-plussers Sieraden en geld uit huis gestolen Nieuwe eigenaar in Chinees restaurant aan Torenstraat Soester (31) raakt stereotoren, cd's en televisie kwijt fS*W*.V SPAANS SPECIALITElTEr1 Drieduizend kilo roestvrij staal is verwerkt in de "pyramide" die vo rige week de werkplaats van Van Hengstum Apparatenbouw aan de Dorresteinweg verliet. Het ge vaarte werd met een speciale diep- lader langs een lange omweg naar Maastricht getransporteerd. Dat gebeurde onder begeleiding van de politie, want met een totale hoogte van ca. vijf meter was het transport te hoog voor de meeste viaducten over dé auto snelwegen, zodat de reis via allerlei bin nenwegen - o.a. over de Veluwe - ge maakt moest worden. structie en de afwerking was in de ver trouwde handen van de Van Heng- stum-constructeurs Theo de Deugd en Ron Aalders. Het transport van het kunstzinnige gevaarte vereiste van de chauffeur heel wat manoeuvreer-vaardigheid. Foto: Goos van der Wilt FITNESS ZONNESTUDIO heeft een nieuwe eigenaar! Kom langs en kijk waarom Vitalité nu beter is dan ooit: Nieuwe eigenaar! Nieuwe lagere prijzen! Nieuwe langere openingstijden! Meer persoonlijke aandacht. Vitalité is de fitnessstudio voor mensen die: 'graag willen trainen, maar niet houden van aerobics of body building clubs 'door een bepaalde ziekte of aandoening (zoals arthritis of reuma of lichte handicap) niet op de gewone manier kunnen trainen maar wel fit willen blijven. Geopend ma t/m vr van 09.00-13.00 en van 16.00-21.00 u. za van 09.00-16.00 u. KERKSTRAAT 86 - SOEST 02155-1 89 90 ei Koopavonden Waar toch iedereen weer druk is ir feestelijke voorbereidingen is een koopavond nooit weg. Sinter! avond, 5 december, valt op maa Ideaal om het weekend te gebr voor de pakjes en de gedichten. L 's avonds voor uw inkopen terec donderdag 1 en vrijdag 2 decemb 21.00 uur. Die data en tijden j; trouwens voor heel Soest. En wie al wil noteren: voor de Kerst kun Nog niet veel Nederlanders zijn bekend met Taiji en Chi Kung. En toch beoefenen miljoenen mensen deze bewegingsoefeningen die met name in China razend populair zijn. In buurthuis De Eng aan de Albert Cuyplaan geeft Rob van Kleef momenteel cursussen Taiji en Chi Kung. Elke donderdagmorgen geeft hij van 10.00 tot 11.00 uur les in het buurthuis. De lopende cursus wordt deze week af gesloten, maar op donderdag 1 decem ber start een nieuwe reeks lessen. De kosten bedragen 35 gulden voor tien lessen. De cursus is bestemd voor men sen van veertig jaar en ouder. Taiji en Chi Kung worden in Nederland al geruime tijd beoefend, maar voorna- Het College van B. en W. heeft be sloten geen subsidie toe te kennen aan de pressiegroep Kinderen Voorrang, die op 17 mei volgend jaar de Nationale Straatspeeldag wil organiseren. Plaatselijk blijkt er geen belangstelling voor het ini tiatief te bestaan. Op de Straatspeeldag gaan honderden straten in Nederland een ochtend of middag dicht voor het verkeer, zodat de kinderen veilig buiten kunnen spelen, aldus de prossiegroep. Ze heeft nagela ten het verzoek om f 250,- te specifice ren ("een en ander is dus erg vaag", al dus het ambtelijk advies) en het is niet duidelijk of de activiteiten worden ver richt in het belang van de plaatselijke gemeenschap, zoals in de Soester subsi dieverordening staat. Ambtelijk is dat dus eerst eens goed uit gezocht, maar de afdeling Onderwijs kent het fenomeen Straatspeeldag - die voor de 6e keer wordt gehouden - niet eens. De afdeling Wegen en Verkeer wel, maar die heeft zich vorig jaar be perkt tot een berichtje op de Kabelkrant en de verspreiding van wat folders. Res pons: nul-komma-nul. De kinderboerderij De Vrije Teugel en de Stichting Welzijnswerk Soest heb ben vier jaar geleden wel eens nage dacht over het idee, maar kwamen toen tot de conclusie dat ze het al veel te druk hadden. Noch de scholen in Soest, noch de instellingen voor de jeugd hebben plannen om volgend jaar een Straat speeldag te organiseren. Het subsidie verzoek wordt dan ook afgewezen. In buurthuis De Eng geeft Rob van Kleef rechts) de lessen. Volgende week begint een nieuwe cursus. Foto: Goos van der Wilt melijk door jongeren. Enkele jaren ge leden zijn Taiji-leraren in samenwer king met de Stichting Meer Bewegen voor Ouderen begonnen met het stimu leren van Taiji. Dit bleek een goed ini tiatief. "Omdat veel ouderen al snel in de ban kwamen van de soepele, harmo nische bewegingen en door de rust en de ontspanning die er uit voortvloeide. Geleidelijk bemerkten de deelnemers dat het niet alleen prettig was om op de ze manier te bewegen, maar dat het ook daadwerkelijk een gunstig effect had op de gezondheid," aldus cursus-leider Van Kleef. Chi Kung betekent letterlijk 'training van de levensenergie'. Deze bewegings leer is al meer dan drieduizend jaar oud en wint overal ter wereld aan populari teit. In China is het een dagelijks beeld dat jonge en oude mensen in stadspar ken geconcentreerd en ontspannen oe feningen doen om de energie (chi) beter door hun lichaam te laten stromen. Taiji is uit de Chi Kung voortgekomen. Het bestaat uit doorgaande series van ontspannen bewegingen die vloeiend in elkaar overgaan. De langzame, sierlij ke, ronde bewegingen worden niet zo zeer veroorzaakt door spierkracht, maar door de energie die door het li chaam stroomt. De cursisten wordt aangeraden soepel schoeisel en gemakkelijke, niet-knel- lende kleding te dragen. Aanmelden voor dé cursiis Taiji en Chi Kung kan op telefoonnummer 21987. Op het Amersfoortse bedrijven! 'De Hoef wordt door 18 bedrijv plan uitgewerkt om het autogeb woon/werk-verkeer te vermin Uit onderzoek is gebleken, dat ec aantal Soester inwoners op het venterrein 'De Hoef werkt. De 1 voor het woon /werkverkeer v Soesters een prima reismogel kunnen zijn. In de ochtendspit; er vanuit Soest ieder kwartier naar Amersfoort. Het vervoerbedrijf Midnet ma mogelijk om in één plan de bus ding tussen Soest en het bednj rein te verbeteren. Vroeger m verantwoordelijke busbedrijvi het verbeteren van een busver vanuit Soest naar een bepaald j van Amersfoort een stuk lastige voldoende belangstelling is, is voorbeeld - mogelijk om bepaa sen van lijn 70 (Soest-Amersf* reet door te laten rijden naar D Er zou dan een uitstekende ve ontstaan. Behalve in de schoi ties worden in de ochtendspi' Soest en vaak ook 's middag Amersfoort extra bussen ing( bussen zouden door kunnen rij 'De Hoef of daar kunnen vei Als de belangstelling nog gr zijn, is zelfs een aparte busli baar. Midnet gaat in samenwerkin gemeente Soest de mogelijkh derzoeken voor busverbindin spits tussen Soest en het bed rein 'De Hoef in Amersfoor kening te kunnen houden me sen van de klant, roept Midnc ners van Soest op die bels hebben voor een betere bus) met het Amersfoortse bedrij te reageren. Men kan reagere telefoontje naar mevrouw Ai Ennema van Midnet: tel. 03. of men vult de bon uit Op t F een briefje met naam en adre: veloppe zonder postzegel er enveloppe naar gemeente W.R.V., antwoordnummer VB Soest. Aan de belangstellenden die cember reageren wordt een toegestuurd om van de wen langens van de mogelijke i de de hoogte te zijn. De roestvrij stalen pyramide is een kunstwerk van de Amterdamse beel dend kunstenaar Joost v.d. Toren. "Het komt in Maastricht boven op een oud ziekenhuis te staan, dat wordt omge bouwd tot gerechtsgebouw," aldus Pe ter van Hengstum van het Soester be drijf. De pyramide, met een basis van 4 x 4 meter, lijkt overigens sprekend op zijn kleinere "broertje" voor de ingang van Aqua Indoor aan de Dalweg, maar dat is zuiver toeval. Het is lang niet het eerste kunstwerk dat bij Van Hengstum is geproduceerd. "Er zijn niet veel bedrijven die dat aankun nen, en we hebben er in de loop der ja ren al wel een stuk of honderd ge maakt," aldus Peter van Hengstum. "Nee, daarvan staat er niet één in Soest, hoewel wij toch een van de oudste be drijven hier zijn." De pyramide is bij Van Hengstum ver vaardigd uit plaatstaal, dat helemaal ge slepen ("geborsteld") werd. De con- Persoonlijke begeleiding, afge stemd op de individuele omstan digheden. Dat is voor Lorenzo Serna de belangrijkste drijfveer in Vitalité. Hij blaast de studio aan de Kerkstraat nieuwe vitaliteit in, nadat hij de zaak per 28 oktober heeft overgenomen van Ed van Basten. "Eigenlijk is alles veranderd," valt Ser na met de deur in huis. "De tarieven zijn verlaagd en we zijn langer geopend." Vitalité is voortaan op elke werkdag toegankelijk van 9.00 tot 13.00 en van 14.00 tot 21.00 uur. Ook op zaterdag zijn de deuren langer open (van 9.00 tot 16.00 uur). Met dat laatste komt Serna de klanten kring tegemoet. "Veel mensen gaan op zaterdagmorgen boodschappen doen en willen daarna bewegen. Dat kon eerst niet, maar nu wel. Ik heb al veel positieve reacties ontvangen van men sen die blij zijn dat we de openingstijden hebben verruimd." Individueel Het belangrijkste vindt de nieuwe eige naar dat de bezoekers van de studio be geleiding krijgen. "Ze betalen mij niet alleen geld om op hun zelf te kunnen bewegen. Ik help ze individueel, want iedereen reageert anders op de oefenin gen. Wij houden overal rekening mee als de mensen trainen. Ze weten niet wat hun overkomt en voelen nu dat ze wat gedaan hebben als ze naar huis gaan." "Dit is geen fitnesscentrum, maar meer een studio voor mensen die op hun ei gen wijze willen bewegen. In een sport school voelen ze zich niet op hun gemak of ze kunnen er om welke reden dan ook niet terecht. Wij zijn er óók voor mensen die ziek zijn, een bewegings stoornis hebben of lichamelijk gehandi capt zijn." Het bewegingsprogramma van Vitalité kan worden gesplitst in twee program ma's: Vita Culture Fitness en Precor Cardiorasculare training. Het eerste be staat uit onbelaste oefeningen op spe ciaal daarvoor gefabriceerde banken. Daarbij komen vrijwel alle spieren, zo als de bil-, buik, been- en rugspieren, aan bod. Intensiever gaat het eraan toe bij de Precor Cardiorasculare training. Daar bij krijgen de deelnemers een hartslag meter om, zodat tijdens de oefeningen kan worden bepaald of er te hard, dan Lorenzo Serna, de nieuwe eigenaar van Vitalité, besteed veel aandacht aan de persoonlijke begeleiding van de be zoekers van de studio aan de Kerkstraat. Foto: Goos van der Wilt wel te weinig wordt gewerkt. "Op die manier kun je een optimaal resultaat bereiken," verklaart Serna. Infrarood Vitalité beschikt daarnaast over een zonne-studio en kan tevens worden be zocht voor sauna-doeleinden. In de cember hoopt Serna de eerste speciale sauna-cabine in huis te hebben, waarin met infrarode straling wordt gewerkt. Die heeft, aldus Serna, een veel betere werking dan de traditionele sauna, on der meer omdat de stralen dieper het li chaam indringen dan de hitte die door stoom wordt veroorzaakt. Daarmee wordt een beter effect bereikt, onder meer voor gewrichten. Dank zij de spe ciale cabines, waarin de gebruikers op een bank gaan liggen, kunnen ook men sen met bijvoorbeeld astma de sauna in gaan. Serna heeft met opzet een cabine voor één of twee personen besteld, om dat veel mensen prijs stellen op hun pri vacy. In januari komt er misschien een tweede cabine in Vitalité te staan. Sinterklaas is weer in het lanc Mocht hij zijn inspectierond] reeds achter de rug hebben, da moet hij in Hartje-Zuid toch m« enige verbazing hebben rondgek< ken. Niet alleen de klassieke pun dakjes van het centrum zelf nem< in aantal toe en bieden stral plaats aan méér Zuidpromenad verkoopmeters, ook rondom vooral langs de Soesterbergs straat is al langere tijd sprake v: verhoogde bouwactiviteiten. We kennen inmiddels allemaal mooie slijterij van Toon van der Linc naast de Rijwielhandel De Bruin er de fonkelnieuwe C-1000 weet ieden zo langzamerhand ook de weg alwt Parkeren gaat steeds beter en la zaam, maar zéér zeker ontstaat er moois in Zuid: een alsmaar comph centrum, waar je niet alleen boodsch pen doet, maar waar je ook gezc kunt winkelen. Sinterklaas komt o december in Hartje-Zuid. Tu; 10.00 en 15.00 uur wandelt hij waa winkel in, winkel uit; zijn Pieten het de zakken vol leuke dingetjes voo jeugd. Overal zullen grabbeltor staan. Er komt een draaiorgel en vi geluidsboxen is Sinterklaasmuzie horen. Gloednieuw is de balkonsc Sinterklaas zal zich 's morgens tr 10 uur en half elf manifesteren oj magnifieke halfronde balkon bove ingang van Slijterij Toon van der den. Foto: Goos van der Wilt een zeer ruime sortering wenskaarten. Ook de voorraad papier- en schrijfwa ren (papeterie) - bloknotes, ringband vullingen, fotoalbums, enveloppen, pennen en nog veel meer - is indruk wekkend te noemen. Een belangrijke plaats is ingeruimd voor de kranten en tijdschriften uit bin nen en buitenland, de populaire poc kets (de Boeken Top-15), stripboeken, posters en zelfs een goedgevulde video molen. Uiteraard ontbreken ook de ka lenders en agenda's niet, en bovendien is er een forse sortering computerboe ken en alle artikelen die bij het gebruik van de PC te pas komen, van diskettes tot etiketten en nog veel meer. Boekenverdieping De bovenverdieping, Bereikbaar via een trap achter in de zaak, herbergt de boeken-afdeling. Ze is voor de ware boekenliefhebber min of meer een pa radijsje, want vrijwel alle gangbare en ook minder gangbare titels zijn er in voorraad. Op vier speciale tafels is een bijzondere selectie uit het boekenaan bod gegroepeerd, zoals de "boekbof- fers": speciale aanbiedingen tegen schérpe prijzen, of de omvangrijke jeugd-afdeling (voor 0 tot 16 jaar), waarvoor ook een flink deel van de boe kenplanken langs de wand is gereser veerd, inclusief bijvoorbeeld de Kluit man-reeksen, de Arendsogen en de Pinkeltjes. Verder is er een speciale ta fel met actuele literatuur (proza). De wanden zijn onderverdeeld in diver se genres, zoals spanning, hobby en vrije tijd, natuur, mens en maatschap pij. Ook woordenboeken en reisgidsen ontbreken niet, evenals een ruime sor tering buitenlandse romans. Op de boe- ken-verdieping kan men in alle rust kennis nemen van wat er zoal versche nen is op velerlei gebied. De nieuwe Bruna-winkel mag dan ook een unieke plek aan de Van Weede straat genoemd worden. De zaak is (op maandag vanaf 13.00 uur) alle werkda gen van de week geopend van 9.00 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds, maar op zaterdag tot 17.00 uur. Uiter aard is de Bruna-winkel ook op de vrij dagse koopavond tot 21.00 uur ge opend. Uit een woning aan de Paulus Potter- laan zijn sieraden en een onbekend be drag aan geld gestolen. De spullen ver dwenen bij een inbraak die in de nacht van zaterdag op zondag werd gepleegd. Een 51-jarige Soester deed aangifte. van de klant. De dames Aagje van der Voort, Angelique van Essen en Lies- beth van Steenis vormen, elk met hun eigen specialismen, de dagelijkse "be manning". Wie de nieuwe winkel betreedt aan de Van Weedestraat 9 - waar eertijds het modehuis De Ster gevestigd was - kijkt inderdaad zijn ogen uit. Op de bene denverdieping treft de bezoeker een meer dan complete kantoorboekwinkel aan, met een indrukwekkend assorti ment, dat niettemin met groot gevoel voor overzichtelijkheid is samenge bracht. Er is - om maar wat te noemen - Door de achterdeur te forceren, slaag den inbrekers er maandag in een wo ning aan de Gerrit van de Veenstraat binnen te dringen. Ze lieten vervolgens hun oog vallen op een televisie, een ste reotoren en een kist met daarin hon derd cd's. Met de buit namen ze de be nen. De inbraak moet volgens de 31-ja rige Soester, die aangifte bij de politie deed, zijn gepleegd tussen half één 's middags en tien voor half tien 's avonds. De nieuwe Bruna-winkel aan de Van Weedestraat, die sinds enige tijd zijn deuren heeft geopend, mag beschouwd worden als een welkome aanwinst voor de Van Weedestraat. Het publiek heeft de weg naar de nieuwe zaak in elk ge val al heel goed weten te vinden. De winkel biedt een aanzienlijk uitge breider assortiment dan de "doorsnee- Bruna", met name op het gebied van de kantoor-artikelen, zoals directeur Ton Hilhorst uitlegt. Uiteraard volgt men de Bruna-formule, maar er wordt ook graag ingespeeld op de speciale wensen Vanaf dinsdag 29 november waait er een frisse wind door de keuken van Tong Fong, het Chinese res taurant aan de Torenstraat dat nu nog de naam The Four Seasons draagt en voorheen Foo Shan heette. Verantwoordelijk daar voor zijn de nieuwe eigenaresse Xin Xin Hu en haar man, chef-kok Shaobo Hu. 'Oostenwind' is de letterlijke vertaling voor Tong Fong. En die wind uit het oosten heeft tal van nieuwe geréchten laten aanwaaien. Meest spectaculair zijn de elf verschillende rijsttafels, waarop vooral de Mongoolse keuken tot zijn recht komt. Op de kersverse me nukaart prijken tevens de meest uiteen lopende Mongoolse grill-gerechten. Kenmerkend voor deze spijzen zijn vlees (vooral wildvlees), weinig vet en een zeer geurige smaak dank zij de spe ciale bereidingswijze. De Mongoolse grill is afkomstig uit het grensgebied tussen Mongolië en Kansoe in China. Natuurlijk ontbreken de Cantonese ge rechten niet. De veelzijdigheid van de keuken van Tong Fong blijkt wel uit het feit dat de gast een keuze kan maken uit meer dan 130 gerechten. Rookvrij Het restaurant onderscheidt zich daar naast van veel andere door de rookvrije ruimte die kan wordèn gereserveerd. Voor bedrijven verzorgt Tong Fong ca tering, terwijl na reservering in het ho- reca-etablissement aan de Torenstraat een lopend buffet kan worden geser veerd. Op elke laatste vrijdag en zater dag van de maand bestaat ook voor kleine groepen de mogelijkheid (ook in dit geval na reservering) om te genieten van een lopend buffet. Daarnaast blijft Tong Fong het adres voor afhaalmenu's. Elke maand pakt het echtpaar Hu uit met een actiemenu. Tot januari bestaat dat uit Babi Pan gang met saté, Chinese mini-loempia's, atjar, kroepoek en nasi, bami of rijst naar keuze. In plaats van 19,75 kost dat menu de komende maand slechts 14,75. Verder zijn al twee kerstmenu's samengesteld, maar de gasten kunnen op die dagen desgewenst ook a la carte bestellen. Xin Xin Hu runde eerder al twee res taurants in Arnhem en haar man Shao bo heeft dertien jaar ervaring als kok in zijn bagage. Met veel plezier heropenen zij komende dinsdag hun nieuwe zaak. Tong Fong is daarna elke dag geopend van 11.30 tot 22.00 uur. Xin Xin Hu laat in Tong Fong een frisse oostenwind waaien. Op dinsdag 29 november wordt het restaurant aan de Torenstraat heropend. Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1994 | | pagina 10