OPENING j o( MALAGA GEOPEND SLUITER VERBOUWINGS UITVERKOOP IHANDEL WANDEL I Hartje-Zuid wordt steeds completer i Sint is zaterdag in Overhees éjrj\TINEAU CARITA Boutique Uno wordt paar maatjes groter BINNEN KcTrT Extra treinen naar Utrecht <_AAa/tcef Ook schoonheidssalon Sluyter nu geopend aan Zuidpromenade tSt/lhe ^^WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 11 SPAANS SPECIALITEITEN RESTAURANT OPENINGSTIJDEN: Dagelijks vanaf 16.00 uur. 's maandags gesloten MALAGA Winkelcentrum vliegt op de feestdagen af Buslijn van Soest I naar 'De Hoef' Tijdens Sinterklaas-koopavonden Zwarte Piet vult kinderschoenen Herenkapsalon 02155-16450 Beetzlaan 89 Nieuwe brochures in informatiecentrum Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Behandelingen a la carte SCHOONHEIDSSALON dépositaire PARIS Zuidpromenade 2a - Soest - Tel. 15962 Bromfietser onder invloed van drank Sint-Kerst-markt in de Vrije Teugel ONTDEK BU: Veerkrachtige krullen vol volume met een langdurige bescherming IliL'ORÉAL tiet wo et dl gek lopen dis wij n niet kunnen helpen, Bij een permanent een pot Plénitude GRATIS Hoogste punt nieuwbouw Zuidpromenade KvK-workshop voor startende 'bazen' start woensdag 16 november FEESTCOLLECTIES Soesterbergsestraat 20 - Soest SPAANS SPECIALITEITEN RESTAURANT e eigenaar dacht aan 'art de be- 'erkstraat. n der Wilt - "Op die I resultaat Sinterklaas is weer in het land. Mocht hij zijn inspectierondje eeds achter de rug hebben, dan poet hij in Hartje-Zuid toch met iiige verbazing hebben rondgeke- len. Niet alleen de klassieke punt dakjes van het centrum zelf nemen in aantal toe en bieden straks plaats aan méér Zuidpromenade- erkoopmeters, ook rondom en >oral langs de Soesterbergse- traat is al langere tijd sprake van ^erhoogde bouwactiviteiten. kennen inmiddels allemaal de hooie slijterij van Toon van der Linden haast de Rijwielhandel De Bruin en in Be fonkelnieuwe C-1000 weet iedereen jzo langzamerhand ook de weg alweer. Parkeren gaat steeds beter en lang- :aam, maar zéér zeker ontstaat er iets noois in Zuid: een alsmaar completer [centrum, waar je niet alleen boodschap pen doet, maar waar je ook gezellig kunt winkelen. Sinterklaas komt op 3 december in Hartje-Zuid. Tussen JlO.OO en 15.00 uur wandelt hij waardig Iwinkel in, winkel uit; zijn Pieten hebben ]de zakken vol leuke dingetjes voor de [jeugd. Overal zullen grabbeltonnen Jstaan. Er komt een draaiorgel en via de ■geluidsboxen is Sinterklaasmuziek te Ihoren. Gloednieuw is de balkonscène: ■Sinterklaas zal zich 's morgens tussen 110 uur en half elf manifesteren op het ■magnifieke halfronde balkon boven de ■ingang van Slijterij Toon van der Lin- Iden. [Koopavonden F, Waar toch iedereen weer druk is met de feestelijke voorbereidingen is een extra I koopavond nooit weg. Sinterklaas- B avond, 5 december, valt op maandag. I Ideaal om het weekend te gebruiken I voor de pakjes en de gedichten. U kunt I 's avonds voor uw inkopen terecht op 8 donderdag 1 en vrijdag 2 december, tot I 21.00 uur. Die data en tijden gelden I trouwens voor heel Soest. En wie het nu I al wil noteren: voor de Kerst kunt u op Op het Amersfoortse bedrijventerrein I 'De Hoef wordt door 18 bedrijven een I plan uitgewerkt om het autogebruik in I vvoon/werk-verkeer te verminderen. I Uit onderzoèk is gebleken, dat een flink I aantal Soester inwoners op het bedrij venterrein 'De Hoef werkt. De bus zou voor het woon/werkverkeer van die Soesters een prima reismogelijkheid kunnen zijn. In de ochtendspits rijden er vanuit Soest ieder kwartier bussen naar Amersfoort. Het vervoerbedrijf Midnet maakt het mogelijk om in één plan de busverbin ding tussen Soest en het bedrijventer rein te verbeteren. Vroeger met twee verantwoordelijke busbedrijven was het verbeteren van een busverbinding vanuil Soest naar een bepaald gedeelte van Amersfoort een stuk lastiger. Als er voldoende belangstelling is, is het - bij voorbeeld - mogelijk om bepaalde bus sen van lijn 70 (Soest-Amersfoort) di rect door te laten rijden naar 'De Hoef. Er zou dan een uitstekende verbinding ontstaan. Behalve in de schoolvakan ties worden in de ochtendspits vanuit Soest en vaak ook 's middags vanuit Amersfoort extra bussen ingezet. Die bussen zouden door kunnen rijden naar 'De Hoef of daar kunnen vertrekken. Als de belangstelling nog groter zou zijn, is zelfs een aparte buslijn denk baar. Midnet gaat in samenwerking met de gemeente Soest de mogelijkheden on derzoeken voor busverbindingen in de spits tussen Soest en het bedrijventer rein 'De Hoef in Amersfoort. Om re kening te kunnen houden met de wen sen van de klant, roept Midnet de inwo ners van Soest op die belangstelling hebben voor een betere busverbinding met het Amersfoortse bedrijventerrein te reageren. Men kan reageren door een telefoontje naar mevrouw Anneriemke Ennema van Midnet: tel. 035-251602, of men vult de bon uit Op 't Hoogt in, of een briefje met naam en adres in een en veloppe zonder postzegel en stuurt die enveloppe naar gemeente Soest, afd. W.R.V., antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. Aan de belangstellenden die voor 5 de cember reageren wordt een vragenlijst toegestuurd om van de wensen en ver langens van de mogelijke reizigers op de de hoogte te zijn. donderdag 22 en vrijdag 23 december rekenen op gezellige winkelavonden. Behalve op de Zuidpromenade wordt er ook op andere plaatsen aan de weg getimmerd. Syl en haar buurman Van de Bor, de poelier, maakten hun win kels wit en tuigden ze charmant op met leuke luiken. Het pand dat ooit van Wijnands was en waarin tot voor kort een andere meubelzaak was gevestigd, met op de hoek Jadi's, staat nog even leeg. Het is niet bekend wie u daar op termijn gaat verrassen. Het voormalige kantoor van de 'oude' ABN wordt een makelaardij. Deelen is druk doende zijn nieuwe kasteel fraai op te tuigen. Kap per Jan Sluyter schoof dichterbij. Voor lopig alleen met zijn nieuwe parfume rie. Binnenkort neemt hij ook zijn kap salon mee van de 'kop' van de Soester bergsestraat. Er zijn vergevorderde plannen voor een schoonheidssalon, die in de nok van Sluyter's pand zal worden ondergebracht. Naast Jan Sluy ter vindt u straks een stomerij en, aan de andere zijde, de Sinco-juwelier "Coliti- co', die veel ervaring opdeed in de Van Weedestraat. Parkeren Ondanks af en toe wat onbegrip over de wat nauwe toegangen door stapels ste nen, hekken of een heuveltje zand blijft het gezellig toeven in en om 'Hartje- Zuid'. Er zijn nu al meer parkeerplaat sen dan voorheen. Ook achter het cen trum, ingang via de Korte Ossendam, is veel parkeerruimte. Achter de ABN- Amro is een noodvoorziening aange legd, maar ook daar kunt u royaal in- en uitstappen en -laden.. De karretjes van de C-1000 lijken wat in de weg te staan, Overal in Hartje-Zuid wordt hard ge werkt om het winkelcentrum nog com pleter te maken. maar ze maken het u tegelijk ook uiterst gemakkelijk. U hoeft uw wagentje na het uitladen van uw boodschappen niet meer naar de winkel terug te brengen. De definitieve plek voor het wagentjes station zal het parkeren straks op geen enkele manier meer in de weg staan. De Nederlandse Spoorwegen zetten tijdens de zogenaamde Sinterklaas-koopavonden in Utrecht extra treinen in op het traject Utrecht-Baarn. De spe ciale stoptreinen doen uiteraard ook de stations Soest-Zuid, Soest en Soestdijk aan. De tijdelijk aangepaste dienstrege ling geldt van dinsdag 29 november tot en met vrijdag 2 december. Het verschil zit hierin, dat 's avonds tus sen zeven en tien uur vanuit Utrecht om het half uur kan worden omge stapt: 19.08 uur, 19.38 uur, 20.08 uur, 20.38 uur, 21.08 uur en 21.38 uur. Normaal rijdt de stoptrein in de avond één keer per uur. Het betreft uiteraard de trein die op Utrecht Centraal Station vertrekt. De Nederlandse Spoorwegen heb ben Sint Nicolaas en een aantal van zijn Pieten bereid gevonden om in een aantal treinen de reizigers te be geleiden en presentjes uit te delen. Sint Nicolaas zal, in gezelschap van vier Zwarte Pieten, op zater dag 26 november aanwezig zijn in het winkelcentrum Overhees (Tamboerijn), waar hij is uitgeno digd door de winkeliersvereniging. Voorzitter Joop de Bruin van het winkelcentrum verwelkomt de Sint om 10.30 uur. Het wordt een groot feest, want vanaf dat moment kunnen de kinderen (tot en met 9 jaar) allemaal een schoen inleve ren bij Sinterklaas. Hij neemt ze dan een paar dagen mee om ze, met de hulp van zijn Pieten, allemaal van een toepassen lijk cadeautje te voorzien. De Sint blijft die dag tot ca. 15.00 uur in het winkel centrum. Bovendien kunnen alle kin deren die zaterdag gratis geschminkt worden. Daar zorgt een van de schmink-Pieten voor, die er ook bij is. Op woensdag 30 november, een paar Openingstijden: di. t/m vr. 8.30 -17.30 In het gemeentelijk informatiecentrum liggen twee nieuwe brochures die men gratis kan meenemen. Onder de titel 'Wie milieubewust wil kopen, kiest nu voor milieukeur' is dat een folder die nadere informatie geeft over het milieu keurmerk dat op produkten staat waar van de verpakking minder milieubelas tend is. De brochure 'Fouten maken is mense lijk... Klagen mag' vertelt over het werk van de Nationale Ombudsman. Hierin wordt antwoord gegeven op vragen als hoe men een klacht moet indienen, hoe de klacht behandeld wordt en waarover men een klacht kan indienen. Schoonheidsspecialiste Sylvia Hen- driksen in de nieuwe salon. Foto: Goos van der Wilt Afgelopen zaterdag zijn aan de Zuidpromenade 2A de deuren opengegaan van de fonkelnieuwe Schoonheidssalon Sluyter. Dat ge beurde een week nadat de parfu merie Sluyter al geopend was en een paar dagen voor de herope ning van de kapsalon Jan Sluyter, die van de Soesterbergsestraat naar hetzelfde adres verhuist. In de nieuwe salon wordt de scepter ge zwaaid door schoonheidsspecialiste Shirley Hendriksen. De behandeling vindt a la carte plaats; de klant kan dan ook kiezen uit een groot aantal "me nu's" en op die manier zelf de behande ling samenstellen. De prijzen zijn vanaf 35 gulden per half uur. Afspraken kun nen gemaakt worden met een telefoon tje naar nummer 15962. Schoonheidssalon Sluyter werkt met de zeer gerenommeerde Franse verzor gingslijnen Gatineau en Carita, die nieuw zijn voor Soest. Ter introductie ontvangt men bij aankoop van een ver- zorgingsprodukt van Gatineau 50% van het aankoopbedrag retour. Dat maakt een bezoek aan de nieuwe salon extra de moeite waard. Iedereen is in de nieuwe salon welkom om zich uitgebreid te laten informeren over de behandelmethodes, en dat kan eventu eel ook via de parfumerie op hetzelfde adres. dagen later dus, komen er twee Zwarte Pieten terug naar het winkelcentrum om de gevulde schoenen weer uit te de len. Dat gebeurt tussen 13.00 en 16.00 uur. Met een boete van 160 gulden is vrij dagavond een 21 -jarige Soester thuis gekomen. Hij was om tien over half elf aangehouden op de Beetzlaan. Hij reed daar onder invloed op zijn bromfiets. Uit de blaastest bleek dat hij 0,75 pro mille alcohol in zijn bloed had. Op initiatief van een paar mensen uit Soest wordt op donderdag 24 novem ber (19.00-22.00 uur) een Sint-Kerst- cadeaumarkt gehouden in kinderboer derij De Vrije Teugel aan het Vedelaar- pad 53. In twaalf kramen wordt een groot aanbod van zelfgemaakte artike len aangeboden: beren, poppetjes, trol len, sieraden, fimofiguren, applicaties, houten speelgoed en kinderkamer-arti kelen, droogbloemen, geborduurde handdoeken, kraamcadeautjes, kande laars, kinderkleding, kaarten, poppes- toeltjes, brooddeegmandjes. Koffie en thee tegen kleine vergoeding. DE NIEUWE PERMANENT MET I)E ACTIEVE PROTECTOR 11D TECHNIQUE PROFESSIONNELLE In onze salon werken wij sinds kort met Dulcia Tonica de nieuwe permanent van L'Oréal Teclinique Professionnelle. Dulcia Tonica beschermt en versterkt uw haar door de unieke Actieve Protector*. Uw krullen voelen verzorgd aan, glanzen en blijven lang in perfecte conditie. In onze salon adviseren wij u graag over Dulcia Tonica. Kom gerust langs of bel voor een afspraak. Dames- Herenkapsalon Haarkleur analiste Maandag t/m zaterdag geopend. Soesterbergsestraat 39a - Tel. 02155-10706 Vorige week woensdag bereikte de nieuwbouw van Boutique Uno aan de Zuidpromenade het hoog ste punt. Dat werd natuurlijk ge vierd met een klein feestje. Boutique Uno is een van de winkels in Hartje-Zuid die al jaren zat te springen om een beetje meer ruimte. "We groeien eruit," aldus Mirjam Grift. "Toen de uitbreiding ter sprake kwam was ik meteen enthousiast, vooral om dat we een unieke lokatie houden. Het wordt geen echte verhuizing, want we schuiven gewoon een pand op." Tien jaar geleden begon haar vader een speciaalzaak voor bijoux, schoenen en tassen aan de Zuidpromenade. Al heel gauw bleek de combinatie met confec tie perfect, maar al die jaren moest er ook heel wat geïmproviseerd worden. De zaak was - met zijn twee paskamers - eigenlijk veel te klein. Met een sfeervol, eigentijds interieur en een overzichtelijke presentatie hopen Mirjam Grift en haar medewerksters Lisette, Wil en Sylvia de cliënten in het nieuwe pand - dat over een paar weken al klaar moet zijn - straks optimaal van dienst te kunnen zijn. Grotere maten In twee opzichten gaat het bij de nieuwe winkel om grotere maten. De ruimte van Boutique Uno wordt met de nieuw bouw (in twee verdiepingen) in één klap vergroot van 58 naar 95 vierkante meter, bijna een verdubbeling dus, en belangrijk nieuws is ook dat de collectie wordt uitgebreid met wat grotere maten (t/m maat 46). "In draagbare, chique en sportieve kleding zijn die heel moei lijk te koop," aldus Mirjam Grift. "Wij willen daar graag op inspringen." Voor het overige blijven het assorti ment en de formule van Boutique Uno hetzelfde: betaalbare, exclusieve kle ding, smaakvol gecombineerd met spe ciaal voor Boutique Uno in kleur sa mengestelde schoenen, tassen, cein tuurs, accessoires en beenmode. Mirjam Grift, Lisette, Wil en Sylvia van Boutique Uno op de foto met \iit- Voor mensen die plannen hebben om voor zichzelf te beginnen, houdt de Kamer van Koophandel Midden-Ne derland een workshop. Die bestrijkt vier lesavonden. De start als zelfstandig ondernemer vergt een gedegen voorbereiding. Het maken van een goed ondernemings plan is daarbij van groot belang, maar lang niet eenvoudig. Met behulp van praktijkvoorbeelden worden de aspi rant-ondernemers op weg geholpen door deskundige docenten. De ideën moeten worden vertaald in een con creet bedrijfsplan. Het uiteindelijke doel is om inzicht te krijgen in de haal baarheid van dat plan. Daarnaast biedt een afgerond plan stevig houvast in de periode na de start! De workshop is bestemd voor starters met concrete ideën en een gezonde por tie ondernemerslust. De kosten bedra gen 295 gulden, inclusief consumpties. De lesavonden zijn op 29 november en 6, 13 en 20 december. Voor inlichtin gen kan contact worden opgenomen met de Kamer van Koophandel in Amersfoort, tel. 033-612964. voerder P. Wantenaar (BMU), bij het bereiken van het hoogste punt. Foto: Goos van der Wilt Over enkele weken is het zover, dan verhuizen wij! Daarom 20% korting op onze gehele wintercollectie incl. schoenen en accessoires. Zie de etalages, kijk vooral ook even binnen. Voor snelle beslissers de grootste keuze. Welkom, r Ondanks de verbouwing hebben we vanaf heden zoals u van ons gewend bent, onze modieuze betaalbare kerstcollectie al in huis. Hierop helaas geen kortingen, wel voor iedere klant een leuke attentie. 0* Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUIDPROMENADE 5, SOEST TELEFOON 02155-24314

Soester Courant | 1994 | | pagina 11