lerdenking 'De 33 van Soesterberg' Sinterklaas gillend binnengehaald Ludieke opening Dorpsplein Kerstshow brasserie De Tuin afwezig SPORT! Patstelling De Drie Eiken In Memoriam pastor Jules Ypma F-16 Straaljagers kwamen laag over Schrijfmiddag van Amnesty Medische dienst Hulpverlening P.L. Galjart Gestolen auto op dezelfde dag terug Tas gestolen uit auto van vrouw KORFBAL Invallers van KVO beslissen wedstrijd Kerkdiensten Agenda Wezeplaats doet mij tot in mijn ziel trillen" WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 In Het Lichtpunt van Sterrenberg begon bijna traditioneel de ver welkoming van Sint Nicolaas in Soesterberg. Helaas was de mooie witte schimmel, het paard van de Sint ziek geworden. Afgelopen maandag- en dinsdag avond leek het tussen 17.30 en 18.30 uur oorlog boven de vliegbasis. F-16 straaljagers vlogen af en aan om lan dingen uit te voeren die op het laatste nippertje werden onderbroken. Met donderend geraas trokken ze hun toestel weer omhoog om daarna de ma noeuvre nog eens uit te voeren. Deze oefeningen waren gepland op 7 en 8 no vember, maar konden toen vanwege het slechte weer niet doorgaan. De toestellen naderden de vol verlichte baan, waarna een landing werd gesimu leerd. Echter vlogen ze laag over de startbaan wat vooral voor de bewoners van De Drie Eiken een mooi schouw spel opleverde. De vliegtuigen waren afkomstig van de vliegbasis Leeuwar den. De oefeningen hadden tot doel de vliegers en verkeersleiding te trainen in de naderingsprocedures van de vlieg basis Soesterberg met behulp van navi gatiehulpmiddelen, waaronder radar. Op de vraag waarom de vliegbasis Soesterberg hiervoor gebruikt werd, reageerde de luchtmacht dat vliegers zich ook moeten trainen in het aanvlie gen van voor hen vreemde vliegvelden. Dit moet in de praktijk worden ge bracht bij operaties bijvoorbeeld vanuit Italië boven Bosnië. Op vrijdag 25 november is er weer 'schrijven voor gevangenen' in het Dorpshuis. Vanaf 13.30 tot 15.30 uur is een ieder van harte welkom. De brieven gaan deze keer naar Mexico en Israël. De brief voor India komt te vervallen, aangezien de gevangen dank zij de actie van Amnesty International daar zijn vrij gelaten. In de maand december is er geen schrijfmiddag. Meer informatie: mevrouw Sukking, tel. 52109. Soesler Courant in Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(02155)21841. Voor de Stichting Jeugdwerk was dat geen probleem, want de bekende oude wagen van de Brandweer stond te trap pelen van plezier om deze eer op zich te nemen. In Het Lichtpunt was het la chen, gieren en brullen om de twee clowns. De 420 kinderen, aangevuld met een paar honderd bewoners van Sterrenberg, genoten van dit clowneske duo. Zelfs de Sint hield zijn buik vast van het lachen, dit tot groot vermaak van de kinderen. In de vaak gillende brandweerauto ging het in optocht en voorzien van 'harmonieuze' klanken van de muziekvereniging Odeon door het dorp. Het was de Sint opgevallen dat veel hui zen netter waren, straten er beter bij la gen dan vorig jaar en veel meer mensen zich bij de tocht door het dorp aanslo ten. Het deed hem en de vele Zwarte Pieten zichtbaar goed, vooral omdat ook de wolk even de kraan had dicht ge draaid. Op het Dorpsplein werd de Sint welkom geheten en kon hij nog vele kinderhanden schudden. "Ik vind het fijn om hier weer terug te zijn en ik zal mijn uiterste best doen om alle kinderen een kadootje te brengen," was de reac tie van de goedheiligman. De grootgebruiker van het Dorps plein, het Oranje Comité Soester berg, werd verzocht regelingen te treffen om het Dorpsplein officieel in gebruik te nemen. Hoe kon dit anders dan in nauwe samenwer king met Sint Nicolaas. Dus werd het vastgesteld op zaterdag 19 november. Niet alleen de Sint was aanwezig, maar ook kwam Prins Zot teklap IV met zijn Raad. van Elf en de Zotte Wijven op het toneel. Namens het college was wethouder Ries van Logtenstein aanwezig, alsmede Ad van der Kar van Groenbeheer en de uit voerder. Toen tegen half vier de Sint met muziek en brandweerauto arri veerde, kende het plezier geen grenzen. Vooral de kennismaking tussen de Sint en de Prins was luid en duidelijk. Wim Koevoets, voorzitter van het Oranje Comité, noemde het gerenoveerde Dorpsplein een parel in Soesterberg en was verheugd dat het zo mooi was ge worden en ook zo snel in gebruik kon worden genomen. De belangrijkheid van de aanwezige autoriteiten zag hij in de verdeling dat Prins Carnaval per jaar wordt verkozen, een wethouder per vier jaar als hij zijn best doet, maar de Sint al meer dan 187 jaren is verkozen. Een verdeling waarin de drie edelachtbare heren zich konden vinden. Om die reden kwam de Sint het eerst aan het woord en dankte de vele aanwezigen voor de fijne begroeting alsmede het bijzondere welkom op het vernieuwde plein. Wethouder van Log tenstein zag de realisering van het gere noveerde Dorpsplein ook als de finale van de bekende 'herinrichting Soester berg kom' dat voor ca 3,5 miljoen in to taal hiermee was gerealiseerd. Sinds 1988 was dit in zes fasen uitgevoerd om het financieel/technisch te kunnen dra gen en de overlast zoveel mogelijk te beperken zodat alles op een verant woorde wijze kon worden uitgevoerd. Hij was blij dat dit nog gerealiseerd kon worden aangezien zulke grootschalige werkzaamheden voor de toekomst vrij wel onmogelijk zullen zijn. De gemeen te heeft haar status als 'rechtstreekse gemeente' verloren en wordt het voor de toekomst meer een regionale zaak. Hij dankte allen die hadden bijgedra gen aan de totstandkoming van dit plan, zoals de, bewoners en belanghebben den. Prins Zotteklap IV was zeer verheugd dat hij in dit illustere gezelschap mocht verkeren en hoopte dat het Dorpsplein nog meer van zulke grote evenementen mocht meemaken. Daarop begaven de drie autoriteiten zich naar een lint dat zij onder het aftellen van drie seconden en door middel van een heggeschaar door knipten en het Dorpsplein op deze wij ze officieel als geopend verklaarden. Voor Kerst 1994 zal de afdeling Groen voorziening van de gemeente Soest de bomen, heesters en struiken aanbren gen waarmee het gehele plein voltooid zal zijn. Stichting Jeugdwerk Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 Instuifmiddagen Voor jongens en meisjes in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar wordt er elke woens dagmiddag van 14.00-15.30 uur een gezellige instuifmiddag georganiseerd. Elke woensdag valt er wel weer wat nieuws te beleven. De kosten zijn f 1,50 per persoon. Plastic modelbouw Voor kinderen in de leeftijd van 8 t/m 13 jaar zijn er plastic modelbouwavon den op de woensdagen van 18.30- 20.00 uur. De kosten per avond zijn. f 1,50. Houtbewerking houtmo delbouw Op donderdagavond is er voor de kin deren van 8 t/m 13 jaar de houtbewer king en houtmodelbouwavond. De kosten zijn f 1,50. We beginnen om 18.30 uur. Kom je ook? Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463)51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Zondag 27 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 gemengd koor Zondag 10.30 cantores Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.t)0 T.A. Vizee, Alphen a.d. Rijn GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie De Hoeksteen STERRENBERG "De Lichtpunt1, Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts 1 H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst SoesterbergHulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10,30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. HUISARTS van 28/11 t/m 2/12 De plaatselijke huisartsen nemen waar. Nagenoeg op dezelfde dag als dat 'ie was gestolen, is de auto van een Soes- terberger gevonden in Eemnes. De wa gen, eigendom! van een 46-jarige man, was in de nacht van zondag op maandag ontvreemd op de Simon Stevinlaan. Het betreft een Opel Ascona. Op de Christiaan Huygenslaan is een 73-jarige vrouw uit Soesterberg haar tas kwijtgeraakt. Een onbekende dader brak vrijdagmorgen tussen elf uur en half twaalf haar auto open en nam de tas mee. Daarin zaten persoonlijke be scheiden en een klein bedrag aan geld. De eerste - competitiewedstrijd van KVO in de zaal werd een spannende partij tegen Telstar uit Hoevelaken. Al na 25 seconden stond het 2-0 voor Tel star, maar KVO bekwam snel van de schrik en trok de stand gelijk door Mar cel Bos met een strafworp en een fraaie lob van Angelique Jansen. Twee basisspeelsters waren niet fit en werden vervangen door spelers uit het tweede team. Na een spannend duel met de stand 11-11 scoorden notabene de twee wisselspelers voor KVO. Tel star kon nog één keer tegenscoren waardoor de eindstand 12-13 werd. De doelpunten werden aldus verdeeld: Angelique Jansen, Rob de Peuter en Jaap van de Hoek (2), Marcel Bos, Wietze Hoekstra, Sity Vissia, Marja Boll, Folko de Raad en Petra Janen Overige uitslagen: SKF 3-KVO 2 10-12, De Meeuwen 5-KVO 3 13-14, Minerva 2-KVO 5 9-3, Altius A2- KVO A2 2-7, KVO Cl-Activitos Cl 7-1, KVO Dl-Sa- mos Dl 5-0 en KVO El-Victum El 1-0. I leek vrijdag 18 november iets Jvat op 19 november 1941 ge- Srde. Een stille stoet liep in een tierige regen dezelfde afstand |toen door 33 mannen werd af- fegd. Vooraf was het verzame- Jin het Officiers Casino in Soes berg. |tonden er weer, de kinderen van de nond Tutuschool, om de gasten ui- correct op te vangen en naar de fcine te begeleiden. Daar waren en- nabestaanden en belangstellenden Jhun meeleven aan toen, samen met kinderen van de groepen 7 en 8 van jesmond Tutuschool wilden betui- De commandant van de Vliegbasis jsterberg bood niet alleen dit wel- i aan, maar ook vervoer naar en van ■bijzondere plaats op de vliegbasis. Bedachten zat mevrouw Spier-Pullen Ie bus. In haar hand een boeket rode Ten met een lint waarop stond ver- Jd: 'Een groet van Ravensbrück'. |t haar 53-jarige dochter Geraldine ze weer de afstand naar de zo be lde heuvel. Hun gedachten gingen )ig naar het voorjaar van 1941 toen man en vader Johannes Jacobus uit zijn woning in Amsterdam jrd gesleurd. I was één van de medewerkers van de Iruari-staking, had zich met hand en |d tegen de overheersers verzet en s dus een rebel. De toenmalige me- buw Glas, drie maanden in verwach- jg, stond dit alles met haar zoontje van jiper twee jaar gade te slaan. Voor ar ogen werd haar man geslagen en [schopt. En toen zij hem wilde helpen, Ird ze als oud vuil in een hoek ge nopt. Een maand daarna stapte ze utaal het Ortskommantur in Amster- ■m binnen en vroeg of ze haar man ocht spreken. Sezicht bat gezicht vergeet ik nooit weer," Igt ze met trillende stem. "Als een jest hebben ze hem behandeld, maar hij heeft zijn kameraden nooit verra- pn." Bp 6 november daarop mocht ze hem pg één keer zien en op 22 november, aar verjaardag, kreeg ze bericht dat Jo- annes Jacobus Glas op grond van sa- jbtage, spionage, verzet en illegaliteit |as gefusilleerd. Een half jaar later ferd haar dochter Geraldine geboren, laar beide kinderen werden bij haar Juders ondergebracht en zij nam de Bak van haar gestorven man over. In J943 werd ze gearresteerd en via de ge vangenis aan de Amstelveenseweg en Vught naar Ravensbrück getranspor- lerd. Tot april 1945 werd ze onder worpen aan dwangarbeid en de zwaar- jte mensonterende behandelingen, jamen stonden ze nu weer bij die heu gel, moeder en dochter. De woorden &n de legerpredikant hoorden ze niet. Éven keken ze op toen hij sprak over het doorvertellen dat hier mensen op Jasis van hun strijd tegen discriminatie, onrecht en voor de vrijheid waren Boodgeschoten. Ontroerd zagen ze hoe acht kinderen van de Desmond Tutu- ichool hun visie gaven over het begrip Irijheid met daarna hun lied gezongen in hun Turkse taal:Er is geen wolkje aan de lucht. Zelfs niet zó klein. Hoe kan het dan zo mistig zijn? Nergens in de buurt plaatste men nieuwe grafstenen. Waarom hoor ik dan overal wenen? Een land, groen, rozen, geurend gras. Zo mooi kun je het alleen dromen. Waarom kan hij vandaar dan niet terug komen? Daar speelt een orkest op een groots festijn. Denk je, zou dat een brui loftsfeest zijn? Een wapperende ge kleurde vlag. Denk je, dat ik het bruids kleed zag? Kom nu snel liefste, na al die dagen kan ik het wachten niet langer verdragen. Ik ben zo verschrikkelijk moe en toch kom ik niet aan slapen toe. Zie mij hier nu staan. Ik kan het niet ge loven, dat je van mij bent weggegaan'. De fijne kinderstemmen klonken als een protest, als een kreet waarom. En met gebogen hoofd bleven ze daar na staan toen één minuut stilte in acht werd genomen. Dan de Last Post die een huivering bij de aanwezigen ver oorzaakte, gevolgd door de kransleg- gingen en vele bloemstukken. Het eerst door kinderen van de Desmond Tutu school en gevolgd door vele anderen. Ook mevrouw Spier en haar dochter brachten die hulde. "Deze plaats doet mij tot in mijn ziel trillen," aldus doch ter Geraldine. "Dit is de plaats waar mijn vader die ik nooit heb gekend, voor het laatst de wereld en het leven zag. Het is ook de plaats waar ik het meeste contact met hem heb, al is het maar heel éven." In de bus gingen ze weer terug naar het Officiers Casino. Nevin, Memic, Esme- ray en Ayfer keken met hun donkere ogen naar al die oudere mensen. "Wel verdrietig, ik zag sommigen huilen," is de eerste reactie. "We hebben op school dit besproken maar zo vlak bij doet het je wel wat. Nee, die tijd moeten we niet weer terug hebben." Memic: "Ik kan iets voelen van toen, ze schel den ons immers ook uit voor Turken. Ik voel dat zij dat als een scheldwoord ge bruiken en dat doet pijn, dat is niet leuk. Wij praten op school daarover en de meester leert ons hoe wij daarop moe ten reageren." Mevrouw Spier schudt haar hoofd als ze dit hoort. "Na vijftig jaar hebben we kennelijk nog niets geleerd. Ik vraag mij af wat er nog moet gebeuren om ons dat eindelijk bewust te doen worden." Vrijwilligers dreigen op te stappen De beide ouderenbonden heb ben woensdag 16 november een besloten vergadering gehouden om het conflict op te lossen tus sen de vrijwilligers van het Dienstencentrum De Drie Ei ken en de SWOS. Uit informatie is gebleken dat zij hierin niet zijn geslaagd, omdat vooral de SWOS ondanks een her haald erkennen van enige schuld niet van standpunt kon en wilde veran deren. Vanuit de vrijwilligersgroep is vernomen dat zij om die reden geen enkel heil zien in een verder overleg met de SWOS. De beide plaatselijke ouderenbon den trachten met de vrijwilli gersgroep uit deze impasse te ko men. Volgens de vrijwilligers zullen de eisen die aan hen door de SWOS worden gesteld onmogelijk haalbaar zijn. Zij zijn derhalve voornemens om per 1 januari 1995 collectief hun functie neer te leggen en vragen zich af of de SWOS erin zal slagen nieuwe vrijwilligers te vinden. Het is te hopen dat de ouderenbon den voor 1 januari een tussenweg zullen vinden, opdat de zo bekende en positieve activiteiten van het Dienstencentrum doorgang zullen vinden. Dit is alleen in het belang van de ouderen en vooral de alleen staanden onderhen, aldus een verte genwoordiger van de vrijwilligers groep. i julius Maurits Ypma werd op 25 sep- pmber 1927 als derde van tien kinde- jen geboren te Hebrecht/Beilingwolde jroningen). Enkele jaren later ver- Buisde het gezin naar De Rips in Noord Brabant. Na de lagere school doorlo- len te hebben als het knapste jongetje jan de klas, kwam hij in april 1940, ach- :rop de fiets van zijn vader, bij het Mis- Jiehuis te Uden. Als kleine jongen gaf pij reeds aan missionaris te willen wor pen, en wel bij de SVD: Missionarissen yan het Goddelijk Woord. Ma vele studies en omzwervingen van Seminarie naar seminarie werd Julius pp 9 augustus 1953 tot priester gewijd. Je wereld lag voor de jonge Julius bpen, hij zou naar de missie! Maar zijn pversten stuurden hem naar Rome, ivaar hij kerkgeschiedenis moest gaan [studeren. In 1954 vertrok hij naar'Ro- ne, waar hij reeds vier jaar later zijn broefschrift verdedigde. Uit de keuze jran zijn thema bleek dat Julius op jonge leeftijd reeds belangstelling toonde jroor de oecumene. Na zijn studie in Rome werd Julius (on dertussen 'Jules') benoemd tot docent kerkgeschiedenis in Teteringen, waar hij drie jaar verbleef. Eindelijk ging in 1961 zijn grootste wens in vervulling: (hij mocht naar de missie. Van 1961 tot 11965 werkte Jules met grote overgave fin de Filipijnen. Zelf was hij graag in de ■Filipijnen gebleven, maar de kerk-had I hem nodig in Nederland. Van 1965 tot 11968 werkte hij aan het Gemeenschap- pelijk Instituut voor Theologie, dat la ter zou uitgroeien tot de Theologische Faculteit van Tilburg, f In de brieven aan zijn overste liet Jules weten liever in de Filipijnen te werken: ik zal natuurlijk gehoorzamen..., ik laat de beslissing aan u over..., ik leg mij bij iedere beslissing neer..., mijn voorkeur gaat nog steeds uit naar de Filipijnen..., ik zal ook niet klagen... Vanuit de Fili pijnen kwam het verzoek van de aarts bisschop uldaar om Jules nog een tijdje voor de Filipijnen te mogen behouden. Neen, Jules diende in Nederland te blij ven. In 1968 werd hij benoemd tot rector van Sint-Jan en begon hij zijn werk zaamheden als cursusleider aan het Centrum 'Kontakt der Kontinenten'. Hier had Jules.zijn stek gevonden. Om zijn cursisten goed voor te bereiden be zocht hij vele landen: India, Irian Jaya, Papua Nieuw Guinea, Ghana, Tanza nia, Kenya, Suriname, Dominica, Tri- nidad, Mexico en Brazilië. En dat zijn ze nog niet allemaal. Vanuit Brazilië bezocht hij eens Vene zuela om er Pasen te vieren. Via een moeilijke en gevaarlijke tocht vanuit Brazilië, per vliegtuig en rivierboot kwam Jules eindelijk op eerste Paasdag aan in het bewuste dorp, in de jungle van Venezuela. Het bleek dat het hele dorp naar een naburig dorp is vertrok ken, 25 kilometer stroomopwaarts, om daar het Paasfeest te vieren. Dat jaar vierde hij het mooiste feest dat er voor Jules bestond, geheel alleen in een ver laten dorp in de jungle van Venezuela. Dit is één van de vele verhalen die Jules kon vertellen na zijn reizen. Na in 1968 op het K.d.K. te zijn opge nomen vroeg hij eindjaren zeventig om zijn werk als cursusleider te mogen beëindigen en nog enkele jaren in het basispastoraat te mogen werken. 'Want daar ben ik tenslotte priester voor ge worden', aldus een citaat uit een brief van 15 maart 1978. Omdat het werk op het K.d.K. zo belangrijk was verzocht zijn overste hem om dan toch in ieder geval part-time te laten blijven werken als cursusleider. En Jules legde zich we derom neer bij de wensen van zijn lei ding, hetgeen blijk geeft van een grote mate van solidariteit en beschikbaar heid. Twee jaar werkte Jules in Amersfoort alvorens in 1983 als pastor aangesteld te worden in de Caroluskerk te Soester berg. Daar ontplooide hij zich als een veelzijdig man en won gaandeweg de harten van velen. Hij was niet meer weg te denken uit het sociale leven van Soes terberg. Wat te denken van alle dorps activiteiten waar wij zijn imposante ver schijning met die grote bos witte haren moeten missen: het concert van Odeon waar hij steevast was te vinden, het jubi leum van de brandweer, als coach bij de Zeskamp met Koninginnedag, het gil- defeest in Soest, zijn maandelijkse maaltijd met de ouderen van De Drie Eiken, de godsdienstlessen op de Caro- lusschool, zijn inbreng in de werkgroe pen MOV en Kesa. Maar ook het wad- lopen met het schoolteam, zijn fiets tochten door Europa met zijn grote vriend Wico Bunskoek. Zijn veertigjarig priesterfeest, dat eind 1993 gevierd werd, trok vele mensen naar Soesterberg. In juni 1994 trok hij nog fietsend door Oostenrijk, Duits land en Nederland, een afstand afleg gend van 1227 kilometer in tien dagen tijd. Op 18 september van dit jaar ging hij voor het laatst vooï, in een viering waar zijn collega zuster Marie-Anne haar veertigjarig congregatielidmaat schap vierde. Daar memoreerde hij dat hij nog vele lange jaren met haar wilde samenwerken. Maar wat is lang? Vier dagen later belde hij op met de mededeling 'ik moet naar het ziekenhuis'. Daarvan zou hij niet meer thuis komen. De reus was geveld, twee operaties konden hem niet meer redden en Pastor Jules Ypma moest zich gaan voorbereiden op het onver mijdelijke. In het bijzijn van zijn moeder van 94 jaar, zijn familie en enkele goede vrienden oritving hij het sacrament der zieken in het ziekenhuis. Op 8 november 1994, vijf dagen voor zijn overlijden, schreef hij persoonlijk zijn afscheidsbrief. Enkele citaten uit deze brief: 'Ik voel sterk dat mijn krach ten minder worden en langzamerhand de dood op komst is', 'mijn krachten lieten niet toe persoonlijk afscheid te nemen', 'ik ga, het leven voor jullie gaat verder. Probeer er met elkaar zoveel mogelijk yari te maken in hartelijk me deleven. Ik wens jullie daarbij Gods ze gen. Jules Ypma.' Soesterberg zal zijn dorpspastor mis sen! B.F.M. van Dillen, voorz. parochiebestuur Versterking In verband met de grote belangstelling is Stichting Jeugdwerk Soesterberg bo vendien op zoek naar enkele vrijwillig (st)ers voor zowel de instuifmiddagen als de modelbouwavonden. Wie wil on ze gezellige teams komen versterken? Op zondag 27 november 1994, van 10.30 tot 17.30 uur, houdt Anneke Vestering in samenwerking met een tiental dames een kerstshow in de sa lon van brasserie De Tuin aan de Ra demakerstraat. Met informatie en duizend-en-één ideeën voor de naderende kerst. Men kan op deze show veel unieke ideeën opdoen, zoals handgemaakte kerstkle- den, het vervaardigen van eigen kerst kaarten, kerstgeuren, kerstkaarten zelfs van klei, originele kerstmanden. Deze traditionele en in de wijde omge ving bekende kerstshow zal ook deze keer honderden bezoekers aantrekken. De show zal andermaal in het teken staan van een creatieve kerst. Met na tuurlijke materialen kan men op een voudige wijze kerstdecoraties en tafel stukken vervaardigen. Kerstbomen ol kerstballen zal men daar niet aantref fen. Ook organiseert Anneke Vestering workshops kerstbloemschikken en zal zij een aantal nieuwe creatieve vond sten tonen, zoals een kerstboek en een kerstetagère. Tijdens de show kan men zich voor deze workshops inschrijven en tevens kan men onder het genot van een kopje koffie elk half uur een de monstratie zien van kerstbloemschik ken en ondermeer het opmaken van een kerstmand. De toegang tot de show is gratis. Op de foto ziet men Anneke Vestering direct achter de Kerstman met de andere deelnemers. Donderdag 24 november 20.00 Utile Dulci, Hoeksteen 20.00 Oranjecomité, KVO-gebouw Vrijdag 25 november 13.30'Schrijfmiddag Amnesty, Dorps huis 20.00 Utile Dulci, Hoeksteen 20.00 Bingo, Drie Eiken Zaterdag 26 november 20.45 KVOl-Ter Leedel, Banninghal 17.00 KV03-RDZ4, Banninghal 19.30 KV02-Telstar 2, Banninghal Zondag 27 november 14.00 Open Huis, Drie Eiken Maandag 28 november 10.00 Koffie-ochtend, Hoeksteen Woensdag 30 november tot 22 uur Avondvliegen helicopters Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17