J t S6 pM-K'lo 10 t/m 40% ISPORTÏ n Jiuki AuMfdea-StiftnteiHi ftóó SKitn 3ëU Pfto&Ht- U/tUof MODE PALETTE MODE PALETTE Riante positie Basketballers Springbokkt Weer drie winterwandelingen Geen oponthoud voor schakers Eerste zege Huizen levert DVSB eerste nederlaag op Kleurrijke contrasten in De Hazelaar Gebruik je nuchtere verstand, rij alcohol vrij! Bij: Bas van de Hoef Sportuitslagen Jeugdnieuws EtiRH - NMél Dominee kan rustig doorstuderen WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Eerste Olympia-tocht op 26 november WANDELSPORT Soest herstelt zich tegen Vianen SCHAKEN BASKETBAL Jongens junioren van The Red Stars publiekstrekkers ZWEMMEN PAGINA 20 Zwemmers trekken opwaartse lijn wederom voort DAMMEN Winterexpositie tot eind februari Meer drinkers achter het stuur Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Topscore El Woensdag 23 november! geeft haar klanten voorrang door nu al kortingen van aan te bieden. Kom snel kijken want nu is er nog keus. Tot ziens bij: SINT en PIETEN KOSTUUMS ty/aterpoloërs schudden con Dames Red Stars winnet Tjerk Egtberts en Rici TURNEN College gedoogt aanbouw nog vijf jaar De eerste van drie wandelingen in de jaarlijkse winterserie van Olympia wordt gehouden op za terdag 26 november. Start en fi nish bevinden zich op het complex van AV Pijnenburg aan de Wiek- sloterweg OZ. Bij de 33ste serie kan worden gekozen uit routes van 5, 10 en 15 kilometer. De organisatoren van Olympia hebben nieuwe, afwisselende parkoersen uitge zet. Die voeren de deelnemers door het landgoed Pijnenburg en Hees, terwijl op de 15 kilometer ook de Lange Dui nen en Soestduinen worden aange daan. Het startbureau gaat om 9.30 uur open en sluit om 17.00 uur. Er kan worden gestart vanaf 10.00 uur. De wandelaars die 15 kilometer willen afleggen, moe ten voor 13.00 uur op pad zijn. De ove rige deelnemers hebben tot 14.00 uur de tijd. Deelname kost 2,50 gulden per per soon per tocht. Daarvoor krijgen de wandelaars tevens een lint in diverse kleuren met de opdruk 'Winterwande- ling Huizen, Soest, Utrecht en Zeist. Wie geen prijs stelt op een herinnering, kan volstaan met een bijdrage van 1,75 gulden. Wandelboekjes kunnen worden afgete kend en voorzien van een stempel van een winters plaatje. De boekjes moeten dan van te voren zijn ingeleverd. Groe pen wordt verzocht de boekjes gebun deld in te leveren. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met mevrouw M. Vis-- ser (tel. 24490) of W. van Steendelaar (tel. 16414 na 18.00 uur). Het eerste achttal van de Soester Schaakclub heeft zich hersteld van de slechte start van het seizoen middels en ruime overwinning op Vianen. De wedstrijd is afgebroken bij een stand van 5,5-1,5 in Soester voordeel, waar bij de afgebroken stelling van René Boekhoff hooguit remise kan opleve- De wedstrijden tussen Soest en Vianen worden veelal gekenmerkt door een spannend wedstrijdverloop waarbij blunders uiteindelijk het lot bepalen. Vorig jaar verloor Soest met ruime cij fers na veel gerommel in de tijdnoodfa se. Het devies was dus om de tijd goed in te delen, iets wat nauwlettend werd opgevolgd. De tegenstander van Bram Otto was vroeger vermaard om zijn tactische spel, echter tijdens deze wedstrijd on derscheidde hij zich door alles af te rui len. Voor Otto bleef daarom alleen het halve puntje over. Erik Swinkels zette Soest vervolgens op voorsprong door Bregman te verslaan. Vianen kwam terug, doordat kopman Gerrit Meine Muis last had van kort sluiting in zijn gedachtenpatroon. René Molenaar gaf echter de aanzet voor een Soester demarrage. René kreeg een zeer vreemde variant van het Morra gambiet tegen zich. Het bijzondere ken merk was dat ditmaal zwart compensa tie had voor een pluspion en een ge dwongen tweede pionoffer kon ook geen opluchting geven. Hugo van Hengel speelde in het ko- ningsindisch met vuur. Gelukkig brandde zijn tegenstander zich ditmaal het eerst en kon Hugo gevaarlijke vrij pionnen creëren. Jan de Gier speelde zoals immer een typische "Gier-partij", waarvan het kenmerkt is dat de stelling dusdanig complex wordt dat niemand hem meer kan berekenen. Jan voelt zich in dit soort onoverzichtelijke stelling als een vis in het water en ook ditmaal was hij de behendigste in het uitvoeren van combinaties. Koen Vegter zette zijn partij tegen de Oaro-Kann verdediging uitermate soli de op en verkreeg een klein voordeel, die hij tot tijdnoodfase kon omzetten in winst. René Boekhoff had echter niet zoveel plezier. Na de hele partij slechter te hebben gestaan, kon hij vluchten in een eindspel met twee pionnen minder, waarin ongelijke lopers hem mogelijk voor een nederlaag kunnen behoeden. Afgezien van Soest en misschien SEC- zondag zijn er weinig sportploegen in Soest die voor de ogen van tweehon derd toeschouwers hun wedstrijd af werken. De jongens junioren van Red Stars trokken zondag minstens zo veel mensen naar sporthal BeukendaL De basketballers hadden zich wederom onder de laatste zestien van de nationa le bekerstrijd genesteld. Tegen Mus tang Jeans, één van de topploegen uit de eredivisie, speelde Red Stars een op portunistische wedstrijd. De ploeg uit Den Helder was beter, speelde met meer overzicht en beschik te over een bredere basis. Maar Red Stars knokte, vocht en knokte en vocht. De start was sterk (24-15). Daarna stel den de Noordhollanders orde op zaken. Red Stars werd in de laatste tien minu ten voor rust overklast: 26-36. In de beginfase van de tweede helft liet Red Stars, dat in Igor Smink, Kim Ho Leung, Niels Renzenbrink de beste spe lers had, zich weer van haar beste kant zien. Maar elke keer als Red Stars tot twee of drie punten naderde, hield Mustang Jeans het hoofd koel en werd de bal van afstand raak gemikt. Een groot aantal driepunters zorgde ervoor dat Red Stars niet op gelijke hoogte kwam. Maar ondanks de 67-72-neder- laag klonk het applaus voor de Soester ploeg. Naast de individuele zwemwedstrij den tekent de Duinkikkerzwemploeg ook in voor de competitie. Voor de positie op de ranglijst telt dan de opge telde tijd van de zwemmers en zwem sters die landelijk in de Dl klas uitko men. De Duinkikkerploeg stond op de ne gende plaats. Of zij zich zo hoog hand haven zal over enkele weken blijken als door de zwembond al het tijden/reken werk verricht is. Individueel zijn rede lijk goede prestaties geleverd. Hoewel bij enkele meisjes en jongens een trai ningsachterstand te bespeuren valt, omdat èn school èn zwemtrainen iets te veel wordt. De filosofie van de Duin- kikkervereniging is, dat de maatschap pelijke ontwikkeling boven het recrea tieve gaat. Voor Steven Uyland, die voorlopig zijn laatste wedstrijd zwom i.v.m. een we reldreis van meer dan een jaar, en Eric van Walsem een stevige opening met 400 meter vrij. Prima tijden voor bei den. De meis jes estafetteploeg bestaande uit Leonti- ne Loeber, Inge van nimwegen, Sandra Kuyer en Tish Kuiper presteerde het' om een al veel jaren staand clubrecord op de 4 x 100 meter vrije slag een stuk scherper te stellen op 4.43.1 minuten. Vier overwinningen ten spijt speelden verschillende dammers van DVSB een slechte partij tegen Huizen. Dat resulteerde dan ook in de eerste nederlaag van dit sei zoen. De gasten boekten met 8-12 hun eerste zege van dit seizoen. Invaller C. van Oosterom kwam na enig afruilen in het middenspel zomaar twee schijven achter. Na twee uur spelen moest hij daarom opgeven. M. van Wijk liet zich onnodig opsluiten en dat kwam hem en DVSB duur te staan: 0-4. Dat G. van Niel van de sterke jeugdspe ler A. de Gooyer verloor, kon met be grip worden ontvangen, maar C. P. de Kruijff kwam niet in vorm in zijn partij tegen P. Bouwma. Ook hij leverde twee punten in. Ton van der Ploeg was de enige die een goede partij speelde en omdat hij zijn eindspel knap afwerkte, bracht hij de eerste punten voor DVSB in het laatje. Kopman Leo van der Laan had een foutje van tegenspeler W. Teunissen nodig om de produktie van DVSB op te voeren. Dichterbij kwam DVSB niet, omdat A. Tjong A Ong, B. Weistra, J.J. den Os en Th. Schimmel niet verder kwamen dan remise. De wintertentoonstelling bij 'De Hazelaar' wordt gekenmerkt door kleurrijke contrasten. Een veel heid aan technieken, materiaal soorten en kleurige elementen komt de beschouwer tegemoet. Natuursteen en bronzen beelden, combinaties van steen, zilver, hout, polyester, aluminiumcement en metaal verrassen in hun onder linge combinaties. Dit keer exposeren er vijf beeldhou- werd, waarvan het werk op het grens vlak van figuratie en abstactie ligt. Vier van hen tonen ook twee-dimensionaal werk, van zinnenprikkelend tot uitbun dig, maar ook ingetogen. Van de Bulgaar Tschavdar Iliëv is er een aantal plastieken van steen, vaak in combinatie met glanzend zilver te zien. De menselijke houdingen en gestalten lijken zijn voornaamste inspiratiebron. Heel anders is dat bij de sculpturen van Carina Canton; in haar werk is de figu ratie nog slechts vaag aanwezig. Zij lijkt uit te zijn op het neerzetten van sferen. Daarop duiden niet alleen titels als 'Ne vel' en 'Dageraad', maar ook de uitge wogen materiaalkeuze en het geraffi neerd afwegen van vorm en kleur in haar sculpturen. In opdracht van hef Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Utrecht (ROV-Utrecht) heeft de Politie Regio Utrecht in samenwerking met de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid dit najaar weer het alcoholgebruik van automobilisten tijdens week endnachten in de provincie Utrecht onderzocht. Dit provin ciaal onderzoek maakt deel uit van een jaarlijks landelijk onderzoek met betrekking tot rijden onder in vloed door automobilisten. In 1994 zijn in de provincie Utrecht toch weer iets meer drinkers (met een promillage van 0,2 of meer) aangetrof fen dan in 1993; 11,2% in 1994 terwijl dat in 1993 10,1% was. Het aandeel overtreders dat met 0,5 promille of meer achter het stuur zit is vrijwel gelijk gebleven (5% in 1994). Sinds 1992 is de Utrechtse situatie er qua rijden on der invloed ten opzichte van de rest van voor het ROV om in de komende maanden december en januari met voorlichting en politiecontroles cam pagne te voeren onder het motto: 'Ge bruik je nuchtere verstand, Rij Alcohol Vrij'. De weggebruikers zullen op deze boodschap worden geattendeerd door middel van sandwichborden langs de weg. Bij de promotie-activiteiten richt het ROV-Utrecht zich met name tot het bedrijfsleven. In overleg met de Kamer van Koophandel worden bedrijven ge selecteerd die in december een toepas selijk 'kerstpakket' krijgen toegezon den. Samen met Horeca Nederland en Stichting Alcon wordt bij een aantal be drijven tijdens de nieuwjaarsreceptie diverse alcoholvrije cocktails aangebo den. Controles De politie maakt tijdens de alcoholcon troles - die verspreid door de provincie worden uitgevoerd - opnieuw gebruik van de zogenaamde rode kaart. Deze Evert van Hemert toont bronsplastie ken en schilderijen, die in eerste instan tie speels en ongecompliceerd aan doen. De beelden hebben een vibreren de, levenslustige uitstraling. De schilde rijen zijn wat ingetogener en tonen sprookjesachtige figuren met heldere accenten tegen sobere achtergronden. Zijn technische vaardigheden houden je in eerste instantie bij de huid van het doek en pas bij beter kijken begin je te ontwaren wat er onder die buitenkant verborgen zit. De schilderijen van Hank Beelenkamp zijn uitbundig in kleurgebruik en daar door enigziris in contrast met zijn beel- houwwerk. Zijn uit belgisch hardsteen en marmer gekapte beelden hebben soms een subtiele kleurtoevoeging, een grafisch lijnenspel, dat de vormentaal van het beeld versterkt. Daardoor ont staat een contrast tussen plastische en grafische elementen, terwijl die ele menten anderzijds elkaar juist onder steunen en versterken. In heel andere zin vinden we lichaams delen terug in het werk van Karola Veldkamp. Zij combineert schijnbaar moeiteloos de meest uiteenlopende materialen als hout, steen, polyester en aluminiumcement. Hoewel het wor dingsproces van haar beelden, waarbij figuratieve elementen naadloos aan sluiten op abstracte vormen, absoluut ingewikkeld moet zijn, zien ze er ver bluffend ongekunsteld en harmonisch Nederland relatief slechter op gewor- ro(Je kaartBwordt uitgereikt aan degene Hpt ricimuan prnktiop vprtpprsnn- /r, - die teveel heeft gedronken (0,5 promil le of meer). Dat levert allereerst een tij delijk rijverbod op. Afhankelijk van de hoogte van het alcoholgehalte uit de ademanalyse krijgt de overtreder ver volgens een boete of moet hij/zij zelfs voor de rechter verschijnen. De rechter kan naast een fikse boete de rijbevoegd heid ontzeggen of zelfs een gevangenis straf eisen. den. Het risico van ernstige verkeerson gevallen neemt hierdoor toe. Het onderzoek kent een aantal opmer kelijke resultaten. Rijden onder invloed blijkt ook in 1994 nog steeds voorna melijk een mannenprobleem te zijn. Mannelijke bestuurders zijn in Utrecht verhoudingsgewijs ruim drie maal zo vaak onder invloed als vrouwelijke (6,0% versus 1,9%). In de leeftijd van 35-49 jaar wordt door mannelijke be stuurders het meest gedronken (9,7%). In dezelfde leeftijdsgroep bij vrouwen is dat slechts 1,0%. Voor de mannen be tekent dat een forse toename ten op zichte van 1993 (van 6,9% naar 9,7%). Minder jeugd Een andere opmerkelijke uitkomst is dat er in de leeftijd van 18 tot 24 jaar het minst onder invloed wordt gereden. Dit geldt zowel vor de vrouwen als voor de mannen (1,1% en 2,1%). In 1993 was dat percentage 2,7%. Dat betekent een daling van het aantal jeugdige overtre ders. Het lijkt erop dat de jeugdige au tomobilisten zich er duidelijk van be wust zijn dat alcohol en verkeer niet sa men gaan. De toename van het aantal rijders on der invloed is de voornaamste reden Tijdens de uitvoering van de politiecon troles wordt in ieder geval gestreefd naar een grote wisseling van locaties en een snelle afvoer van overtreders naar het politiebureau. Daardoor kunnen na de ademanalyse zoveel mogelijk de echte overtreders worden aangepakt. De eerste resultaten van de politiecon troles in begin december zullen zo spoe dig mogelijk bekend worden gemaakt. Een van de bronzen beelden van E vert van Hemert, te zien bij De Haze laar. uit. Ook in haar twee-dimensionale werk hanteert zij verschillende materia len dooreen, waardoor zij wederom de spanning van het contrast oproept. De winterexpositie bij 'De Hazelaar', Bosstraat 2, Soest-Zuid, is geopend vanaf 25 november tot eind februari. de groenten-en fruitspecialistü BASKETBAL The Red Stars Jeugd: Red Stars Mini 1 - Prisma College 1 64-32; Red Stars Mini 2 - Prisma College 2 37-26: Red Stars JP2 - Bourgondië JP2 50-45; Red Stars JP3 - Green Giants JP2 34-44; Red Stars JK1 - Juventus 'JKl 73-70; Red Stars JP1 - Prisma College JP1 97-57. Senioren: Red Stars Heren 4 - Niels Stensen H5 32-47; Red Stars Dames I - Niels Sten sen III 52-48. Rolstoel: Red Stars 1 - Grave 1 38-20. Smeeing/BDC Welpen I - HMS/Ach. 12-6; jongens aspi ranten B - Nijenrodes 19-8; jongens aspi ranten A - Houten 15-3; meisjes aspiranten B - Nijenrodes 4-6; meisjes aspiranten A - BHC 17-7; dames junioren - HMS/Ach. 8-9; dames - UDSV 3 14-12; heren 3 - HMS/Ach. 3 12-11; heren 2 - US 20-20; heren I - HMS/Ach. 14-17. SCHAATSEN SV Eemland Baaiwedstrijden Utrecht 500 meter: Susanne den Hertog 53.3, David de Smit 1.10.37 (val), Harold van Haren 57.03, Esther v.d. Breemer 57.88, Mark Jansen 43.38, Ad Mocking 55.89. l.oOO meter: Susanne den Hertog 1.49.1, David de Smit 1.52.76, Harold van Haren 2.01.78, Esther v.d. Breemer 1.57.35. 1.500 meter: Mark Jansen 2.21.38, Ad Mocking 2.53.01. De Springbokken Jongens: lange mat: 1. Tjerk Egtberts (6.60), 3. Rob Demmenie (5.95), 3. Eric van Zandwijk (5.95); minitramp: 2. Rob en Tjerk (7.80); kast: 2. Tjerk (7.60); paard: 1. Tjerk (8.30), 2. Mark Haringsma, 3. Bas Bons (7.35); totaal: Goud - Tjerk (22.70), Brons - Rob (21.00). Jeugdturners: langemat: 1. Ricky Erasmus (7.36), 3. Willem Strijbosch (6.53), 5. Pygar v.d. Veen (6.46); minitramp: 4. Willem (8.70), 5. Bart Eichholtz (8.47); kast: 2. Ricky (S.25); paard: 2. Ricky (8.82), 5. Ru- dy van Schaffelaar (8.72), totaal: Goud - Ricky (24.70), Brons - Willem (23.90). Heren: langemat: 1. Rennie Erasmus (7.56); minitramp: 2. Rennie (8.85), 4. Mi- chiel van Schaffelaar (8.72); kast: 1. Rennie (8.72L paard: 3. Rennie (9.00), totaal: Zil ver - Rennie Erasmus (25.41)1 Hees HeesFl-APWCFl 6-1; CJVV D2 - Hees Dl 6-5; Hees BI - Roda'46 B4 4-0. SEC SEC Al - APWC Al 0-3; A2 competitie vrij; SEC BI - Valleivogels BI 0-8; OSM C2-SECC1 1-2: CJVV C4-SEC C2 8-5; SEC D1 - Roda'46 D1 0-4; SEC E1 - Baarn El 8-0; SEC E2 - Quick E3 2-l;SECE3- IJsselmeervogels E7 3-7; Roda'46 F3 - SEC F1 3-2; SEC F2 - Roda'46 F5 1-4; SEC F3 - Hoogland F8 2-2. Soest SO Soest Al - JSV Al 3-1; CJVV A2 - SO Soest A2 3-2; Woudenberg BI - SO Soest BI 1-6; SO Soest B2 - Roda'46 B5 3-2; WZAC3-SO Soest Cl 1-2; SO Soest C2- Cobu Boys Cl 10-0; CDN Dl - SO Soest Dl 4-0; HVC Dl-SOSoestD2 3-5; Hoog land D3 - SO Soest D3 6-1; SO Soest D4 - Hoevelaken D3 0-6; Eemboys El - SO Soest El 5-6; SO Soest E2 - Cobu Boys D2 12-0; SO Soest E3 - HVC E2 4-1; Hoog landerveen E4 - SO Soest E4 2-0; Cobu Boys E3 - SO Soest E5 4-6; SO Soest E6 - CJVV E5 2-10; SO Soest E7 - IJsselmeer- vogels E6 2-3; SO Soest E8 - Hoogland E7 8-1; SO Soest E8 - Hoogland F2 7-0; Eem- dijk F2 - SO Soest F3 5-0; SO Soest F4 - Hooglanderveen F1 3-3; SO Soest F5 - Ro da'46 F9 0-1; SO Soest F6 - Roda'46 F10 6-5; Eemboys F1 - SO Soest F7 0-11; SO Soest djc - Sporting'70 djc 11-2- VELDVOETBAL 1 Teus Verwoerd (SEC-zat.)12 2. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 9 3. Paul Castein (Hees) 6 4 Erwin de Gier (Hees)5 5 Gerard Becker (WZ'49) 3 Danny Brandenburg (Hees) 3 Johan van den Brink (Hees) 3 Ramon Heijnen (SEC-zon.)3 Edwin Lazonder (Hees) 3 Eric Looijsen (SEC-zon.)3 Jeroen van Veenendaal (Soest) 3 Ton Wolfsen (WZ'49) 3 1. Eric Looijsen (Hees) 14 2. Peter de Jong (Hees)11 3 Danny Brandenburg (Hees) 10 Mustafa Aksit (Firtina'93)10 Arnold Broertjes (DVS)10 6. Özcan Satikboga (Firtina '93) 9 1. Eddy Brinkman (DVS) 8 8. Stefan van Amerongen (Hees) 7 Zeki Kurt (Firtina'93) 7 10. Hans Peter van Zoelen (SEC) 6 11. Fred Bos (SEC) 4 VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Senioren: dames 1 - Kuipers/Zwolle 3-0; dames 2 - Woudenberg 3-2; dames 4 - Max- com Touché 3 0-3; dames 5 - Wilhelmina 2 3-1; dames 7 - Surf 3 0-3; heren 4 - Lovoc 2 1-3; heren 5 - Wilhelmina 5 3-1; ESV - he ren 1 3-0. Junioren: meisjes BI - Spirit B2 3-0. De Duinkikkers 100 meter schoolslag: Annuska van Drie 1.37.6; Jolien Schoo 1.32.3; Lise van der Berg 1.31.2; Amanda Kersbergen 1.51.3; Paul Spronk 1.49.2; Robbin Blokpoel 1.41.9; Sebastiaan Schuurman 1.48.2; Vin cent Karsten 1.37.4; Jurgen van Nimwegen 1.44.3; Hetty van Loenen 1.41.1; Astrid AY Pijnenburg Zondag vond voor de 42e keer de Inter nationale Veldloop van Duffel in België plaats. Christian Gijtenbeek eindigde na een sterk gelopen race bij de A-ju nioren verrassend op de tweede plaats. Eva Janssen kwam voor het eerst aan de start bij de A-junioren. De overgang naar een oudere klasse was voor Jans sen geen enkel probleem want Eva kwam als tweede over de finish. Na een voortvarende start bij de Junioren C moest Bo Menning wat terrein prijs ge ven, maar finishte toch nog als achttien de. Dick van den Broek beschouwde Duffel als een trainingswedstrijd, waar door hij nog niet in staat was om voluit te gaan. In een veld van ruim 150 deel nemers kwam Van den Broek als 28ste over de eindstreep. Gijtenbeek, Jans sen en Menning gaan volgende week in Tilburg van start bij de eerste wedstrijd van het nationale cross-circuit. BADMINTON Selby In Nieuwegein behaalde Selby 1 een 5-3 zege op 't Gein 1. Nadat zowel Os car als Siebren de eerste set hadden ge wonnen, gaven ze beiden de tweede uit handen. Ook in de derde beslissende game konden ze het niet redden. Asma- ra was kansloos tegen haar opponente. Chantal Broekhuis sloeg het eerste punt voor Selby binnen. Het heren dubbel was een ongemeen spannende partij. Oscar en Siebren sleepten er een ver lenging uit en wonnen de eerste game met 17-18. In de tweede set stonden Kox en Roorda achter, maar kwamen door goed spel terug en haalden de winst binnen 11-15. Het dames dubbel werd eveneens gewonnen. De gemeng de dubbels werden verrassend goed ge speeld zodat ook hier de punten voor Selby gescoord konden worden: 5-3. VOETBAL Hees De B-junioren speelden tegen het Leusdense Roda'46 een van hun min dere wedstrijden. Hees ging vanaf de aftrap fanatiek van start wat al snel re sulteerde in een paar goede kansen. In de 15e minuut was het raak toen Jaap Davelaar een voorzet vanaf rechts knap inkopte. Een minuut later stond het al 2-0 toen Tommy de Ligt van dichtbij in tikte. Hees ging vanaf dat moment on nauwkeuriger spelen en bood Roda'46 daardoor zelfs kansen op een tegentref fer. Ook in de tweede helft domineerde Hees zonder overigens tot groots voet bal te komen. Vooral nadat Tommy de Ligt op aangeven van Michael Voet nummer drie in het net deponeerde, daalde het spelpijl naar een bedenkelijk nivo. In de laatste minuut scoorde Tommy de Ligt zijn hattrick en bepaal de daarmee de eindstand op 4-0. Soest Daylon Lacroese beleefde zaterdag een avontuur zoals dat alleen in een jon gensboek kan. In de wedstrijd SO Soest F6 - Roda'46 F10 scoorde hij zes doel punten. Omdat de jongens uit Leusden maar vijf doelpunten maakten won dus de F6 van SO Soest. Daylon Lacroese rende vervolgens naar een ander veld en scoorde daar maar liefst tien goals bij SO Soest F7. SO Soest D2 speelde uit tegen HVC Dl. In een beladen wed strijd werd er nipt met 5-3 gewonnen. Yorick van Steenis, Jeroen Dolstra en Sander Bosma maakten de doelpunten. 's Middags stond aan de Bosstraat de kraker SO Soest Al - JSV Al op het programma. Doordat in dit felle duel de jongens van Soest-trainer Rene Kaats iets meer discipline en beheersing lieten zien, werd er met 3-1 van de Nieuwe- geiners gewonnen. Soesterbergsestraat 13 en Overhees: Tamboerijn 21 Aanbiedingen gelden van donderdag t/m zaterdag van Weedestraat 235 - 3761 CD SOEST (t.o. Joh. Mets) - Tel. 02155 - 24160 TE HUUR inclusief grimeren. 'Bespreek vroegtijdig bij het bekende adres: C. VAN ROUWENDAAL Koninginnelaan 11 (achterom) Telefoon 12882.17390 of 22292 Soest Buxdorff 1.33.1; Tish Kuiper 1.26.6; Ro nald Ophorst 1.34.7; Pieter Daamen 1.27.7; Olivier Arnold 1.50.3; Bram Hou- ben 1.44.6; Peter Oosthof 1.31.1; Roel Koot 1.33.6. 100 meter rugslag: Eric van Walsem 114.5; Steven Uyland 1.06.0; Astrid Buxdorff 1.27.1; Inge van Nimwegen 1.18.0; Leonti- ne Loeber 1.22.6; Rob Zandstra 1.22.5; Pieter Daamen 1.23.0; Raymond Honder- dors 1.18.2. 100 meter wisselslag: Olivier Arnold 1.30.2; Bram Houden 1.30.0; Roel Koot 1.28.7; Peter Oosthof 1.18.6; Astrid Bux dorff 1.28.7Hetty van Loenen 1.32.1Tish Kuiper 1.17.4. 50 meter vrije slag: Leontine Loeber 33.7; Hetty van Loenen 35.8; Inge van Nimwegen 32.7. 50 meter vlinderslag: Jolien Schoo 50.9; Sandra Kuyer 42.4; Vivian Spronk 41.3; Joanna Thijs 37.0. 200 meter vrije slag: Joanna Thijs 3.01.8; Jolien Schoo 3.01.2; Sandra Kuyer 2.40.0; Vivian Spronk 2.36.7; Pieter Daamen 2.44.2; Rob Zandstra 2.35.6; Raymond Honderdors 2.29.3. 200 meter wisselslag: Vivian Spronk 2.58.0; Annuska van Drie 3.05.2; Lise van der Berg 2.57.0. 400 meter vrije slag: Eric van Walsem 4.49.6; Steven Uyland 4.40.0. Eigenlijk was er sprake van een "illegale bouwactiviteit" toen do minee Van Kooten in 1989 een stukje aanbouw aan de achterkant van zijn pastorie aan de Albert Cuyplaan in gebruik nam. Niette min kreeg het bestuur van de Ich- thuskerk (de huisbaas) later alsnog officieel toestemming van de ge meente. Die tijdelijke vergunning loopt echter binnenkort af en in feite moet de aanbouw dus worden afgebroken. De aanbouw werd "gedoogd" tot 1 de cember 1994 of zoveel eerder als de do minee (of een van zijn kinderen) de pas torie zou verlaten. Inmiddels zijn er twee kinderen het huis uit en telt het ge zin nog maar acht personen. De predi kant heeft de gemeente echter bena derd met het verzoek of de aanbouw nog een poosje mag blijven, omdat hij de ruimte zelf nodig heeft om rustig te kunnen studeren. Hij is bezig met een promotie-onderzoek en schat nog 3 a 5 jaar nodig te hebben voor het behalen van zijn doctorstitel. Tot nu studeert de dominee in een ruimte bij drogisterij Kok aan de Nieu- weweg, maar de drogist heeft die intus sen zelf nodig voor opslag. De studeer kamer van de pastorie aan de Albert dro Du gen vot gei Tw kik H H( de Tc SEC De Al junioren moesten, na twee ge wonnen wedstrijden, thuis hun meerde re erkennen in APWC Al. Het regio nale B1 team speelde een goede wed strijd, maar ging toch kansloos ten on der tegen de fysiek sterkere koploper Valeivogels BI. De Cl junioren won nen in Maarssenbroek met 1-2 van OSM. C2 zat blijkbaar even in het dal letje: bij GJW in Amersfoort leed het de eerste competitie-nederlaag. Bij de pupillen viel de derby van de El in het oog. Tegen Baarn El werd met 8-0 ge wonnen. Het spannendst was het bij de F3 pupillen tegen Hoogland. Zij kwa men achter met 0-1, maar door Eric Smedema en Marco Groen en goed keeperswerk van Luc Hendrikse (eer ste helft) en Jesse Westerveld, werd het 2-2. WATERPOLO De Duinkikkers De jongens aspiranten onder 16 jaar speelden zaterdag de wedstrijd tegen VZC in Veenendaal. Dat de Duinkik kers zich door de nederlaag van een week eerder niet lieten afschrikken, bleek al snel in het eerste kwart, toen Dennis van Vugt het eerste punt voor de Duinkikkers aantekende uit een strafworp (0-1). Dat het aspiranten team als collectief goed waterpolode bleek uit het tweede en derde kwart, het fysiek sterkspelende VZC kon slechts drie maal scoren dankzij de goed uitge voerde pressing van alle Duinkikkers en een zeer sterk keepende Pieter van Es: 3-1. Na anderhalve minuut spelen in de vier de part scoorde VZC voor de vierde keer, waardoor het er even op leek of VZC verder uit zou lopen. Niets was minder waar, want een minuut later wist eerst de jonge invaller Mattijs van den Burgh te scoren (4-2) en weer een minuut later kwam daar nog een doel punt van Jethra Peters bij (4-3). Het werd uiteindelijk 5-4. Het gaat goed met de heren van De Duinkikkers. De waterpoloërs schudden zondagavond IJZPC van zich af. Het duel tussen de nummer één en de nummer twee eindigde in een 8-2-zege voor de Soesters die daarmee hun koppo sitie verstevigden. Na vijftig seconden opende Cees Thie de score, maar in de tweede minuut werd de stand alweer in evenwicht ge bracht. Het antwoord van De Duinkik kers kwam nog sneller. Zes seconden later profiteerde Marco Beemer van een overtal-situatie. Nog voor het ver strijken van de eerste periode zorgde Tie met zijn tweede doelpunt voor een ruimere marge. De volgende vijf minuten werden ge kenmerkt door veel persoonlijke fouten van de club uit IJsselstein. De gastheren maakten daar slechts één keer gebruik van. Het was Peter Weerdenburg die daarmee voor 4-1 zorgde. Ook in de derde periode werden drie spelers voor twintig seconden op het In Spijkenisse bewezen de heren van The Red Stars zichzelf en inte- rim-coach Rinus Valk een slechte dienst. Tegen Hurricanes, één van de slechtse ploegen ui» de tweede rayonklasse, werd volkomen on nodig met 73-72 verloren. De lange mensen van Red Stars hadden zaterdag een 'off-day'. Daarnaast had Valk de pech dat Peter van der Neut al in de eerste minuut uitviel. De guard I hield een oogblessure over aan een bot sing met ploeggenoot Dave Batts. Hoewel Red Stars goed aan de wed- strijd begon, ontbrak de overtuiging. Het tekent de geringe kwaliteiten van Hurricanes dat Red Stars in de rust nog 1 mocht leiden-, 28-35. Daarna ging Red Stars herhaaldelijk in de fout tijdens het overgooien van de bal en liet het in de verdediging veel te veel steken vallen. Hurricanes maakte ditmaal de achter stand wel goed en won na een spannen de slotfase met miniem verschil. Cuyplaan ligt ongunstig en is daardoor niet geschikt om rustig te studeren. Dat Jukt beter in de aanbouw aan de achter kant, zoals de predikant ook in een ge sprek met de burgemeester heeft uitge- 'Volgens de letter van de wet kan de ou de gedoogsituatie niet meer worden op gerekt en moet de aanbouw nu feitelijk worden afgebroken. Bovendien is de aanbouw in strijd met het ontwerp-be- stemmingsplan, waarin de woningen hooguit 12 meter diep mogen zijn. De pastorie is nu 14,5 meter diep. Drieërlei keuze De ambtenaren van Bouwzaken heb ben het College echter een keus uit drie mogelijkheden voorgelegd: óf nu zon der meer afbreken, óf aanschrijven tot afbraak met uitgestelde termijn (vol gens de ambtenaren is één jaar al heel redelijk), óf aanpassing aan het bestem mingsplan door een definitieve vrijstel ling volgens art. 19 van de Wet R.O. Sectordirecteur J. van Gent heeft nog een variant bedacht: wél een officiële aanschrijving tot afbraak, maar dan met met "gedogen" tot maximaal vijfjaar of zoveel eerder als de dominee klaar is met zijn promotie-onderzoek. Het Col lege volgt dat advies en stelt de gedoog- termijn kortweg op vijfjaar. Met vijf medailles en twee Utej behaalden De Springbokken op cl provinciale kampioenschappe een prima resultaat. Tjerk Egtber en Ricky Erasmus w erden m Soe provinciaal kampioen springe Erasmus leverde daarmee ei unieke prestatie door de titel bij jeugdturners voor de derde kc op rij te veroveren. Hij behaalde deze gouden plak met i me door een uitstekende prestatie op lange mat, waar hij op eenzame hoe het goud behaalde. Met een twe plaats op kast en paard-trampohne vijfde op de minitrampohne sloot zijn actieve turnloopbaan geweldp bij De Springbokkken. Willem S bosch maakte de zege compleet, c het brons in het algemeen klasseme behalen. Met hoge salto s op de 1. mat en prima schroefsalto s op de n trampoline legde hij de basis vooi brons. c Pvgar van de Veen, Rudy van Sch laar en Bart Eichholtz behaalden prima vijfde plaats op lange mat p en minitrampoline in een sierk deelnemersveld. Bij de jongens vei Egtberts de concurrent Sparta uit nendaal door met 0.2pnt. versct regiotitel te behalen. Hij werd een de lange mat en op paard, tweed- clubgenoot Rob Demmenie op de trampoline en tweede bij het kast: een Demmenie werd overigens op de lange mat met clubgenoo' van Zandwijk en hij behaalde daa het brons in het eindklassement. Haringsma en Bas Bons behaaldi tweede en derde plaats bij het Acrobatische taferelen tijd< springwedstrijden in Aqua voor De Springbokken zo su verliepen. Fgl0. Goos van

Soester Courant | 1994 | | pagina 20