Riante positie voor De Duinkikkers ISPORTt Basketballers vergeten verdediging Springbokken grossieren in medailles SEC-zaterdag droogt UW op veld af Selby te zwak voor Doorn WZ'49 stroopt mouwen te laat op Shot stevig in het zadel op vierde plek ranglijst Overwinning broodnodig voor damesformatie van MHC Soest PAGINA 20 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Waterpoloërs schudden concurrent van zich af: 8-2 PAGINA 21 WATERPOLO Dames Red Stars winnen wel en blijven derde BASKETBAL Tjerk Egtberts en Ricky Erasmus provinciaal kampioen springen TURNEN my- Loodgieterswerk KORFBAL Eemvogels schiet tekort tegen O WO Bert van Dijk lapt 'wijsheid' aan laars Krijn Schouten uitblinker in doelpuntrijk duel: 8-3 VOETBAL zaterdag BADMINTON r^\ HulZe"en/of 'ei «openen' verhuizen- rkopen Vrijdagavond bingo in clubhuis SEC Promovendus verliest van degradant: 3-2 HOCKEY TAFELTENNIS Sportprogramma SEC-zat.)12 s (WZ'49) 9 es) 6 (ees)5 /VZ'49) 3 urg (Hees) 3 ink (Hees) 3 SEC-zon.)3 (Hees)3 IC-zon.)3 •ndaal (Soest) 3 'Z'49) 3 - 4 w zaken heb- eus uit drie óf nu zon- :hrijven tot "mijn (vol- iaar al heel ïetbestem- :ve vrijstel- Wet R.O. heeft nog ;n officiële ar dan met vijfjaar of ïe klaar is Het Col- le gedoog- Het gaat goed met de heren van De Duinkikkers. De waterpoloërs schudden zondagavond IJZPC van zich af. Het duel tussen de nummer één en de nummer twee eindigde in een 8-2-zege voor de Soesters die daarmee hun koppo sitie verstevigden. Na vijftig seconden opende Cees Thie de score, maar in de tweede minuut werd de stand alweer in evenwicht ge bracht. Het antwoord van De Duinkik kers kwam nog sneller. Zes seconden later profiteerde Marco Beemer van een overtal-situatie. Nog voor het ver strijken van de eerste periode zorgde Tie met zijn tweede doelpunt voor een ruimere marge. De volgende vijf minuten werden ge kenmerkt door veel persoonlijke fouten van de club uit IJsselstein. De gastheren maakten daar slechts één keer gebruik van. Het was Peter Weerdenburg die daarmee voor 4-1 zorgde. Ook in de derde periode werden drie spelers voor twintig seconden op het droge gedirigeerd. Eén keer kregen De Duinkikkers een strafworp. Die gele genheid werd door Steven Uyland, die voorlopig niet meer in actie komt, aan gepakt om de stand naar 5-1 te tillen. Twee minuten daarna buitten De Duin kikkers een twee-tegen-één situatie uit en zorgde Beemer voor 6-1 Hectische fase Hoewel de wedstrijd was beslist, moest de meest hectische fase nog komen. Toen de vierde periode anderhalve mi nuut oud was, werd een speler van IJZPC gediskwalificeerd, al mocht hij wel worden vervangen. Uyland en Weerdenburg reageerden door beiden hun tweede doelpunt te maken (8- l).en toen was het hek van de dam. Thie ont ving een klap van een tegenstander die meteen werd weggestuurd en niet mocht worden vervangen. De IJssel- steiner reageerde zijn frustraties nog maals af op Thie en verkocht hem een Na de overwinning op IJZPC in A qua Indoor staan De Duinkikkers er uitste kend voor. Foto: Goos van der Wilt tweede mep. Jan Vrakking zorgde er voor dat het incident niet verder uit de hand liep. Dat IJZPC in de laatste mi nuut via een strafworp nog op 8-2 kwam, heeft geen enkel effect op de riante positie die De Duinkikkers nu in nemen. Dames Zondagavond kregen de dames van de Duinkikkers de Watervlo op bezoek. Dat de Watervlo een van de kansheb bers is voor het kampioenschap kwam in deze wedstrijd duidelijk naar voren. De gasten zaten letterlijk als vlooien op de huid van de Duinkikkers waardoor de Soester dames geen moment in hun spel kwamen. De eerste periode ging het nog redelijk en was de achterstand slechts 0-2. In de overige drie perioden kwam het, vooral fysieke, verschil dui delijk naar voren, wat resulteerde in een 0-16-nederlaag voor de dames uit Soest. In Spijkenisse bewezen de heren van The Red Stars zichzelf en inte rim-coach Rinus Valk een slechte dienst. Tegen Hurricanes, één van de slechtse ploegen uit de tweede rayonklasse, werd volkomen on nodig met 73-72 verloren. De lange mensen van Red Stars hadden zaterdag een 'off-day'. Daarnaast had Valk de pech dat Peter van der Neut al in de eerste minuut uitviel. De guard hield een oogblessure over aan een bot sing met ploeggenoot Dave Batts. Hoewel Red Stars goed aan de wed strijd begon, ontbrak de overtuiging. Het tekent de geringe kwaliteiten van Hurricanes dat Red Stars in de rust nog mocht leiden: 28-35. Daarna ging Red Stars herhaaldelijk in de fout tijdens het overgooien van de bal en liet het in de verdediging veel te veel steken vallen. Hurricanes maakte ditmaal de achter stand wel goed en won na een spannen de slotfase met miniem verschil. Dames Spannend was het ook bij de dames- wedstrijd tussen Red Stars en Niels Stensen 3, die met 52-48 in het voor deel van de Soesters werd afgesloten. In Beukendal had Red Stars veel te veel kansen nodig om te scoren. Uit zeventig pogingen werd slechts twintig keer ge scoord, waaronder een driepunter van Antoinette van Eeten en Nancy de Kruyf. Niels Stensen had minder open doelpogingen nodig om de basket te vinden en kwam halverwege de eerste helft met 11-20 voor. Die negatieve stand werd overigens voornamelijk veroorzaakt, doordat Red Stars in de defensie teveel ruimte weggaf. Pas in de laatste vijf minuten van de eerste helft (26-30) en het twee de deel werd het Niels Stensen onmoge lijk gemaakt het vertrouwde spelletje te spelen. De Utrechters kregen nauwe lijks open kansen en scoorden nog maar vier keer vanuit een spelsituatie. De overige tien punten kwamen voort uit 29 vrije worpen. Red Stars, dat na rust binnen drie minu ten naar 34-30 sprong, bleef de ballen vrolijk over en naast de ring gooien. Pas in de elfde minuut (35-38) kwam de produktie weer op gang. Via 40-40, 42-42 en 45-45 werd het 49-46 en 51-48. Rolstoel De rolstoelbasketballers verdedigden met succes hun koppositie. In sporthal Beukendal rekenden ze zaterdagmid dag voor de tweede keer dit seizoen af met Grave. Na de nipte uitzege werd het ditmaal 38-20 voor de ongeslagen Soesters. Met vijf medailles en twee titels behaalden De Springbokken op de provinciale kampioenschappen een prima resultaat. Tjerk Egtberts en Ricky Erasmus werden in Soest provinciaal kampioen springen. Erasmus leverde daarmee een unieke prestatie door de titel bij de jeugdturners voor de derde keer op rij te veroveren. Hij behaalde deze gouden plak met na me door een uitstekende prestatie op de lange mat, waar hij op eenzame hoogte het goud behaalde. Met een tweede plaats op kast en paard-trampoline en vijfde op de minitrampoline sloot hij zijn actieve turnloopbaan geweldig af bij De Springbokkken. Willem Strij- bosch maakte de zege compleet, door het brons in het algemeen klassement te behalen. Met hoge salto's op de lange mat en prima schroefsalto's op de mini- trampoline legde hij de basis voor het brons. Pygar van de Veen, Rudy van Schaffe- laar en Bart Eichholtz behaalden een prima vijfde plaats op lange mat, paard en minitrampoline in een sterk bezet deelnemersveld. Bij de jongens verraste Egtberts de concurrent Sparta uit Vee- nendaal door met 0.2pnt. verschil de regiotitel te behalen. Hij werd eerste op de lange mat en op paard, tweede met clubgenoot Rob Demmenie op de mini trampoline en tweede bij het kastsprin- gen. Demmenie werd overigens derde op de lange mat met clubgenoot Erik van Zandwijk en hij behaalde daardoor het brons in het eindklassement. Mark Haringsma en Bas Bons behaalden een tweede en derde plaats bij het paard, waardoor alle ereplaatsen op het paard naar De Springbokken gingen. Bij de meisjes verhinderde een mislukte eerste langemat-serie een plaats bij de besten voor Maaike Eichholtz. De jeugdturnsters Monique Hilhorst en Tanja Beernink turnden zich bij de mid denmoot in dit sterk bezette deelne mersveld. De dames Linda van Willi gen, Fiona van Elk en Ellen Schippers hadden dit jaar beduidend meer con currentie. Van Willigen en van Elk presteerden goed aan lange-mat met een zevende en achtste plaats, tussen 24 deelnemers. Hun onderling verschil was miniem (0.07). Van Willigen werd tiende en Van Elk elfde. Bij de heren sloot Rennie Erasmus zijn turnloopbaan prima af met een zilveren medaille die hij behaalde door een eer ste plaats op de lange-mat waar hij een spectaculaire sprongserie: arabier-sal- to-flick flack-salto achterover direct ge volgd door een salto voorover, turnde. Een eerste plaats aan kast en een twee de op minitrampoline en derde op paard. Michiel van Schaffelaar turnde voor het eerst in deze categorie, en be haalde de vijfde plaats. Vooral bij de minitrampoline en paard deed hij van zich spreken. Met twee van de zes be schikbare provinciale titels en 23 van de 90 ereplaatsen waren De Springbokken uitstekend op dreef in Aqua Indoor. Acrobatische taferelen tijdens de spring wedstrijden in Aqua Indoor die voor De Springbokken zo succesvol verliepen. Foto: Goos van der Wilt EeMil Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) - 1 30 14 De korfballers van De Eemvogels gin gen zaterdagavond op bezoek bij O VVO in Maarssen. Opnieuw verloor de ploeg uit Soest: 14-8. Door twee doelpunten van Kathja Rauch gingen de Soesters voortvarend van start. Maar al gauw kwam OWO langszij. Een kwartier lang hield de ver dediging stand, maar een strafworp be tekende 3-2. In dezelfde minuut mocht ook Aukje Merema een strafworp ne men, 3-3. Bij 5-3 scoorde Erik van der Pol met een schitterend afstandsschot. Ook OWO wist weer de korf te vinden, maar Stanley de Vries bracht de span ning terug, 6-5. In de laatste minuut van de eerste helft liep OWo uit tot 8-5. Na tien minuten in de tweede helft was het 10-7. Namens Eemvogels scoorden Robin Lub en Stanley de Vries. De strijd was gelijkopgaand, evenwel be nutte OWO de kansen beter. Henk Prinsen dacht er goed aan te doen aan de Naardervaart de stek in te nemen, die tijdens de zomercdmpeti- tie goed was voor een topklassering. Hij werd negentiende in de derde wed strijd van de wintercompetitie. Bert van Dijk lapte alle wijsheid aan zijn laars en won met een totale vislengte van 6.96 meter. Willem van der Kraats ving een meter minder, maar werd toch tweede voor Marinus Brons (5.07). Door dat resultaat neemt Brons de kop positie in het algemeen klassement over van John Kasius. In de heenwedstrijd hadden de spelers van SEC-zaterdag zich bui ten moeten omkleden. UW werd wat dat betreft beter ontvangen en kreeg een kleedkamer toegewe zen. De Soesters namen op spor tieve wijze wraak en droogden de Utrechters op het veld af: 8-3. Teus Verwoerd was de gevierde man met vijf treffers, maar Krijn Schouten ontpopte zich als de uitblinker in het doelpuntrijke duel. Hij bereidde vijf doelpunten voor en gaf vanaf de linker flank nog een paar bruikbare ballen die daarna in het doel hadden moeten wor den gewerkt. UW gaf dertien minuten tegengas en schoot daarbij één keer tegen de paal. Twee minuten later was het 2-0 voor SEC dank zij Razzo van Dam en Ver woerd. Halverwege de eerste helft werd het 2-1 en in het laatste kwartier volg den de ontwikkelingen elkaar snel op. Verwoerd zorgde voor 3-1 en 4-1, UW verkleinde de marge tot 4-2, maar twee minuten voor rust schoot Verwoerd vanaf elf meter raak: 5-2. Het duurde na de rust 24 minuten voor dat de stand werd beïnvloed. Aart Broek mikte na een hoekschop raak. Bram de Vries, net ingevallen voor Ri- chard de Bruin, scoorde uit een voorzet van Schouten 7-2. Nadat UW voor de derde keer doel trof, bepaalde Ver woerd de eindstand op 8-3. Dat was ze ven minuten voor tijd. Met zijn tweede doelpunt helpt Teus Verwoerd zijn ploeg aan een 3-1-voor sprong. Foto: Goos van der Wilt In Utrecht had SEC nog genoegen moeten nemen met een gelijkspel (2-2) tegen de zwakke ploeg van UVV. Dit maal werd er goed gevoetbald door de mannen van Hèndrik-Jan de Boer. De trainer was vooral tevreden over het feit dat zijn spelers na rust meteen doorgin gen. In de openingsfase van de tweede helft had Verwoerd 'ober' Schouten kunnen bedanken voor zijn diensten. Waar Verwoerd de ballen van Schou ten op een presenteerblaadje kreeg, daar koos de topscorer voor een (mis lukte) lob in plaats van de bal door te schuiven naar de vrijstaande Schouten. Selby speelde zaterdag in C-drie tegen Doorn. Weer lukte het niet, ondanks een derde heer, en de ploeg verloor met 1-7. Dennis Kox verloor zijn enkelspel in een tweesetter, hoewel hij in de tweede game nog wel een verlenging kon af dwingen: 12-15 en 14-17. Sebastiaan Ott, die als derde heer is aangetrokken, leek goed op weg te zijn (15-0 voor de eerste set), maar ondanks zijn sterke spel gaf hij de tweede set weg: 7-15. In de beslissende derde set stond Sebas tiaan met 11-2 achter. Hij kwam terug, maar hij moest zijn meerdere in zijn op ponent erkennen: 10-15. Gerdie van Kooten redde het niet tegen de uitermate sterke eerste dame uit Doorn en verloor 1—11,4-11). Jeanet- te Westerveld sloeg het eerste punt voor Selby binnen 11-0, 11-5. Het heren dubbel, met Kruiswijk en Ott, kwam te kort tegen het goed op elkaar ingespeel de duo uit Doorn. De eerste set verloren ze met 7-15. In de tweede kwamen ze goed terug, maar de heren uit Doorn trokken toch aan het langste eind 12-15. Het dames dubbel verloor zijn eerste set met 10-15. Dat lieten Gerdie en Jeanet- te niet op zich zitten en in de tweede set stonden ze in korte tijd, door een paar schitterende rally's, voor met 8-2. Toch wisten de dames uit Doorn terug te ko men en te winnen: 11-15. Ook de beide gemengde dubbels verliepen zoals in de andere partijen en gingen naar Doorn. OirulCi Makelaardij o.g. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. Voetbalvereniging SEC houdt vrijdag 25 november voor de tweede keer in dit seizoen een bingo. Die begint om 20.00 uur, maar het clubhuis gaat al om 19.15 uur open. Er worden weer tien ronden gespeeld, waarin telkens drie prijzen zijn te ver dienen. Daarna wordt een superronde gespeeld, waarbij speciale prijzen kun nen worden gewonnen. De prijzen van de bingokaarten zijn ten opzichte van vorig seizoen met twintig procent verlaagd. De totale waarde van het prijzenpakket bedraagt minimaal duizend gulden. Het wordt vaak over WZ'49 ge zegd. Het heeft een goede selectie, maar de spelers moeten er wel wat voor doen. Zo was het zaterdag ook. De eerste helft deed WZ er gewoon te weinig aan (2-0). De tweede helft was van een ander ka liber, maar TOV won met 3-2. Bijna elk persoonlijk duel werd door TOV gewonnen en ook de zogenaamde 'tweede ballen' waren voornamelijk voor TOV. Dat ondanks het feit dat WZ'49 de eerste minuut al een dot van een kans had. Uit een voorzet had Cees Jan de Vries de bal maar voor het intik ken. Hij schoot echter over. TOV trok zich deze waarschuwing aan, toonde zich fysiek sterker dan WZ'49 en kwam dan ook beter in de wedstrijd. Met name het vijfmans middenveld van de Baarnaars had een overwicht op de drie van WZ'49. Aanvallend kon TOV echter niet teveel uitrichten. Col- VOETBAL zaterdag Iectief zat de WZ-defensie goed in el kaar en persoonlijke missers leidden de TOV goals in. Allereerst in de 33ste minuut toen een snel genomen vrije trap Rikkert van de Hoef vrij voor keeper Mare Brouwer zette: 1-0. Zes minuten later kwam TOV zelfs op 2-0. Een voorzet van rechts werd door Mare van de Hoek bij de tweede paal in gegleden. Balans Na rust tapte WZ'49 uit een heel an der vaatje. Door de wissel Joep Akker man voor Dik Lam en het inschuiven van Willem de Vries was de balans in het elftal terug. TOV werd dan ook ver op eigen veld teruggedrongen en de kansen kwamen er voor WZ'49. Met name Cees Jan de Vries was niet erg ge lukkig met de afwerking. Zes minuten in het tweede bedrijf was hij wel trefze ker. Vanuit de draai liet hij keeper Oscar Pijpers kansloos op een gericht schot in de linker benedenhoek. Vanaf dat moment hanteerde TOV een sluip- moórdenaarstaktiek. Het trok zich massaal terug en gokte op de persoon lijke klasse van John van Loon. Deze man vormde ook in voetbaltech- nisch opzicht het verschil met WZ'49. Op dat vlak is WZ'49 beter dan TOV alleen van Loon is dat niet. Hij was het ook die de marge weer op twee bracht in het voordeel van TOV. En wel op het moment waarop iedereen op de gelijk maker van WZ'49 zat te wachten. Lang stond deze marge niet op het bord. Twee minuten later bracht Ge- rard Becker WZ'49 terug in de race met de mooiste goal van de wedstrijd. In de nog resterende vijf en twintig mi nuten kon WZ'49 het verdiende ge lijkspel niet bewerkstelligen. Voor het damesteam van MHC Soest breken spannende dagen aan. Winst op Alkmaar is zondag broodnodig om uitzicht te houden op lijfsbehoud in de eerste klasse. Met twee puntjes bezetten de hoc- keysters op dit moment de laatste plaats. Alkmaar en Strawberries doen het iets minder slecht met vier punten. De laat ste ploeg was zondag tegenstander van Soest dat verzuimde op gelijke hoogte te komen met de club uit IJmuiden. In de rust koesterde MHC Soest nog een 1-2-voorsprong, maar in het twee de deel kwam Strawberries langszij. De gastvrouwen kregen vijf minuten voor tijd een ideale mogelijkheid om de winst binnen te halen, maar de strafbal werd over het doel gepusht. Het bleef daarom 2-2. In de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft ontvangt Soest komen de zondag Alkmaar. Bij winst schaart het team van Frank de Laat en Peter Heemskerk zich naast de twee andere staartploegen. Verlies kunnen de Soes ters zich niet permitteren, omdat de on derste plaats dan al enigszins een defini tief karakter krijgt. Aan de Koningsweg zorgden de heren zondag bijna voor een stunt. Alecto, één van de koplopers liep 68 minuten lang achter de spelers van de thuisclub aan. Maar de hooggeplaatste gasten stonden wel steeds met 0-1 voor door dat de Soester defensie in de tweede mi nuut had geblunderd. Het bleek een du re fout. Op alle fronten was Soest beter, maar de doelman van Alecto was er in zijn eentje verantwoordelijk voor dat Soest niet scoorde. Hij keerde elke bal en had vooral goed zicht op de hoge pushes van Steven Blommers. Met name in de tweede helft was Soest aan een punt toe, maar de ploeg beet zich stuk op de sluit en lastpost van Alecto. In twee dagen tijd werkte Shot twee wedstrijden af. De tafelten nissers stonden vrijdagavond in de zaal aan de Heideweg voor het in- haalduel met Victoria en ontvin gen en dag later GTR. Die laatste ploeg kon zaterdag kam pioen worden. Tijdens de wedstrijd te gen Shot was er dan ook voortdurend telefonisch contact met de concurren tie. Toen het vijfde punt werd binnen gehaald, kon het feest beginnen. Shot gaf zich overigens niet zonder slag of stoot gewonnen, al doet de 2-8-neder- laag wellicht anders vermoeden. In vijf partijen was een derde game nodig. De wedstrijd werd dan ook gekenmerkt door een hoog niveau. Martin Fransen en Berend Jonicer scoorden ieder een punt. De avond daarvoor had Shot met 7-3 gewonnen van Victoria dat zo goed als zeker is gedegradeerd. Fransen was de man in vorm, won al zijn enkelspelen en zegevierde tevens in het dubbelspel met Berend Jonker die één keer verloor. Aksel van Elteren leverde twee punten in. Shot sluit zaterdag de competitie af met een uitwedstrijd tegen De Toekomst. Nu al lijkt Shot zich te moeten verzoe nen met de huidige vierde plaats, waar na de ploeg in januari in de nieuwe ron de nieuwe kansen krijgt. VRIJDAG 25 NOVEMBER Korfbal 14.55 uur De Eemvogels-De Meeuwen (Aqua Indoor) ZATERDAG 26 NOVEMBER Badminton 12.30 uur Selby-EVOBA'70 (C-drie) Basketbal 16.30 uur Red Stars (rolstoel)-ERB 2 (Beukendal) 20.30 uur Red Stars (H)-Waddinxveen Flyers (Beukendal) Tafeltennis 14.30 uur De Toekomst-Shot (Lo- chem) Volleybal 15.30 uur Abcoude-Stam/SoVoCo (D) (Abcoude) Waterpolo 20.00 uur Aalscholvers-De Duinkik kers (H) (Almere) ZONDAG 27 NOVEMBER Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-AIkmaar (Koningsweg) 14.30 uur Reigers-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur SEC-SCH'44 (Bosstraat- West) 14.00 uur Xanthos-Soest (Amster dam) MAANDAG 28 NOVEMBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Hees-SSOH (Beukendal) 21.00 uur SEC-Eemnes (Beukendal)

Soester Courant | 1994 | | pagina 21