cr Nieuws van de bibliotheek bJ /T\ aruóhodZl 1 CULTUUR ÏÏËLZjJKt Kleurrijke show van Vogelvrienden _D GROENEVELD Campert en Mulder in C-drie 500ste bevalling Expositie in Molei Hulpverlenings 'De Reddertjes' van Walt Disney Giro: 40 40 40 - Deventer presenteert: administraties/ Eva Gerlach in de Poëziekring stichting openbare bibliotheek Winterconcert SMG De Schoof NNereldH/inkel Kasteelconcert Kinderboerderij De Vrije Teugel WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 24 j^OÉNSDAG 23 NOVEMBER y Kersverse Soester moeder bev Werk van Marjolein Vernooy t Bingo-avond in de Vijverhof !^h.»eÓ3r?S:l G. Pieper prolongeert clubkampioenschap Kunstwerk van de maand 'Galahad' De Engh Cabaret en feest van r.k. jongeren C-drie Tn weiter Ferne, so nah!' Bluesnight met Blues Treat Cadeau-maand bij de Wereldwinkel Zondagmiddag in C-drie Creatieve ochtend V olksuniversiteit Soest/Soesterberg NATIONAAL FONDS KINDERBESCHERMING Kleinegris adviseert op deskundige drijven. Voert administraties, regell teert daar waar nodig. Van loonadi ning. Een vrijblijvende afspraak is maakt: 02155 -13260 Kleinegris Adviesgi Bosstraat 12, 3' G. Pieper heeft het clubkampioen schap van De Soester Vogelvrien den geprolongeerd. Hij scoorde met zijn vijf beste vogels het mees te aantal punten (453). Een groot aantal leden werd kampioen in één van de categorieën. De jaarlijkse tentoonstelling in het clubgebouw aan de Parallelweg werd donderdagavond geopend door Ria Breemer die daarvoor, nog niet af- geschminkt, rechtstreeks uit de studio was komen rijden. Zij gaf toe weinig verstand van vogels te hebben, maar maakte de velé aanwezigen deelgenoot van een aantal ervaringen die zij thuis opdeed met de gevleugelde beestjes. Tijdens een ronde langs de kooien was het haar opgevallen dat een aantal vo gels wel bijzonder veel kleuren verto nen. Ze stelde het bestuur van de vogel- De laatste bundel van de Amsterdamse dichteres Eva Gerlach (1948), die dit jaar verscheen, is getiteld 'Wat zoek raakt'. Herman de Coninck besteedt in zijn nieuwe essaybundel over poëzie zijn beste hoofdstuk aan Eva Gerlach en typeert haar gedichten als 'poëtische poëzie'. Hij schrijft: "Ik weet dat een perfecte regel een regel is die zo mooi is dat niet uit te leggen valt waarom. Een regel van een uiterst ingewikkelde eenvoud. Eva Gerlach heeft vele van die regels." Zij publiceerde vanaf 1970 bij de Ar beiderspers zeven bundels en leest op vrijdagavond 25 november bij de Poë ziekring Eemland voor uit eigen werk. Dat gebeurt in de Kleine Zaal van het Amersfoortse theater 'De Lieve Vrouw', Lieve Vrouwestraat 13, om 20.30 uur. De voorzitter van de Poëziekring, Jan Visser uit Soest, zal de dichteres inlei den. Reserveren: tel. 033-618865. Ria Bremer (rechts), die de tentoon stelling opende, onderhoudt zich met één van de prijswinnaars. Foto: Goos van der Wilt vereniging dan ook voor om volgend jaar de beroemde couturier Frank Govers uit te nodigen voor de opening. Op het moment dat Breemer het start sein voor de vierdaagse tentoonstelling van 550 vogels gaf, hadden de negen onafhankelijke keurmeesters hun werk er al opzitten. Na hun keuringen mogen de volgende leden van de Soester Vo gelvrienden zich kampioen noemen: Kanaries C.A.C. van Doorn (groen met geel, 90 punten); Th. van Staalduinen (bruin/a- gaat/Isabel met geel, 90 en gepigmen- teerd met wit, 90); A.G. de Rooy (ge- pigmenteerd met rood, 91 en ongepig- menteerd met rood, 90); W.P. van Middelaar (gepigmenteerd pastel met geel, 91); S. de Vries (mozaïek, 91); A.J. van Drie (ongepigmenteerd met geel, 90); J. Geijtenbeek (ongepigmen teerd met wit, 91); J.M.A. Verschuur (postuurkanaries gefriseerde- en hou dingrassen, 91 en postuurkanaries Glosters, 91); G. Pieper (postuurkana ries vormrassen, 90); Henk Westeneng (jeugdkampioen, 89); N. Luca (derby winnaar, 87). Stammenkampioen werd G. Pieper met 367 punten. Tropen/parkieten en wildzang A.F. Bosch (wildzang, 90 en winnaar van het Bondskruis met 91 punten); P.J.F. Klören (Japanse meeuwen en ze- bravinken, 90); I. Bleijenljerg (goulda- madines, 90); J.H. Hoitingh (Trop. I Roodsn. Spitsstaart, 90); H. Duit (Trop. II rode druppelastr., 91); M. Boekhout (parkieten, 92); A.W. Roest (grote parkieten-, 91); G. Heykamp (tropische duifjes en grondvogels, 91); M. Hartman (mooiste O.K. vogel, 92); Lenny Kuijer (jeugdkampioen tropen zebravink, 88); H.B.F. van den Deijssel (derbywinnaar, 90); Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Op vrijdag 9 december geeft het Soes ter Muziekgezelschap (SMG) o.l.v. di rigent Dick Hesselink een wintercon cert in C-drie, Willaertstraat 49. Aan vang: 20.00 uur. Toegang: f 2,50. Het in september j.1. opgerichte jeugd orkest speelt tijdens zijn eerste optre den o.a. 'Introducing The Band' van Kees Vlak, 'Talking Tomcat' van Dick Ravenal en 'The Thornbirds Theme' van Henry Mancini, in een arrangement van Willy Hautvast. Een greep uit het gevarieerde repertoi re van het Groot Orkest is: 'Choral' en 'Rock Out' van Ted Huggens, het the ma uit de film 'Schindler 's List' in een arrangement van Jan de Haan, 'La So- ria' van Jacob de Haan en 'Memory', een door Dick Hesselink gecompo neerde Concert Hymne. Het leerlingenorkest brengt enkele me lodieën uit de 'Master Method for Bands' ten gehore. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Creatieve/Sinter-Kerst markt Op zaterdag 26 november is er in De Schoof aan de Molenstraat 142 van 12.00 tot 16.00 uur een creatieve Sin ter-Kerstmarkt. Door het hele gebouw heen zijn er plm. 35 verschillende hand gemaakte artikelen. Bent u op zoek naar een leuk origineel en betaalbaar kado en wilt u de Sint- en Kerstsfeer vast proeven, kom dan langs op de markt. Speelgoed-bingo Op zaterdag 26 november wordt er in De Schoof een speciale speelgoed-bin go georganiseerd. Met de Sint in aan tocht is dat een goede reden om eens te komen kijken. De kosten zijn f 10,00 per plank, waarmee 10 ronden kunnen worden gespeeld. De aanvang is 20.00 \^\JStichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 KASTEEL NATIONAAL CENTRUM DIA PN VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 02154-20446 De Baarnse Muziekkring organiseert op zaterdag 26 november een kasteel concert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld. Solisten zijn: Pieter Wi- spelwey, cello, en Paul Komen, piano. Zij spelen werken van Franz Schubert, Felix Mendelssohn-Bartholdy en Zol- tan Kodaly. Aanvang: 20.15 uur. En tree: f 20,- (Pas 65 f 18,50). De formule is eenvoudig: je neemt twee zeer bekende broodschrijvers vóór een verlicht boekenkastde- cor, je laat beiden om de beurt voorlezen en je trekt volle zalen. Zo niet in Soest. Een halflege zaal luis terde zaterdagavond weliswaar geamu seerd en tevreden naar de fraaie teksten van de beroemde dichter en de trotse voetbal-vader, maar het programma 'Nieuwe Herinneringen' was niet wat ik met voorstelde. De folder suggereerde meer dan we meemaakten. De enige theatrale scène met de strijkplank viel tegen. De twee letterkundige Chippendales hadden Steenhoffstraat 46, tel. 1957^1 Vedelaarpad 53, tel. 18136 Voor het eerst in de geschiedenis is Een or Medisch Centrum Molendael in en Ren Raarn (voorheen Maarschalksbos) van ■:t; het aantal van vijfhonderd beval- och1"' lingen in één kalenderjaar bereikt, jj1" Mirna en Herman Lever uit Baarn Ba=rn, zljn de trotse ouders van de jubila- Dat he tis die Matthijs wordt genoemd. ger uit Hij zag vrijdagmorgen om acht minuten wonde v00r vier het levenslicht in aanwezig- 'n hei gejd van mevrouw dr. A.B.F. franc, daarvt Het ziekenhuis verraste de blijde ou- 'nhet ,jers met cadeautjes en champagne. afdelii In m.c. Molendael-Soest is tot en niet 2 januari een expositie inge richt met werken van Marjolein Vernooy (o.a. keramiek) en Tini Bos-de Jong (schilderijen). De tentoonstelling is georganiseerd door Art Services uit Roswinkel. Marjolein Vernooy (Laren, NH) heeft een technische opleiding gehad bij de keramiste An Franswa en haalde later de tweedegraads bevoegdheid hand vaardigheid via de Gooise Academie en de Hogeschool Holland. Naast klei verwerkt ze ook materialen als steen en hout. Ze exposeerde eerder in het Sin- ger Museum en parallel aan de exposi tie in Molendael is werk van haar te zien in Atelier 's-Graveland, samen met o.a. haar man Henk Vernooy, die in juli/au gustus in het Soester ziekenhuis expo seerde. De wijkvereniging "Overhees" organi seert op zaterdag 26 november een bingo-avond en een loterij in de Vijver hof, Klarinet 39. Aanvang 20.00 uur. Kaarten: leden/donateurs f 5,-; niet le den f 10,-. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dk'n^>1t'rk'ni"!;n 7ater- Hulp in dringende moeilijkheden op dag, zondag en algemeen erkende feestda gen, tel. (035) 245555. Samenwerking Psychologen in dc eerste Praktijk voor diagnostiek, psychologische begeleiding, opvocdingsadvtezen en psy chotherapie. Volgens afspraak, tel. .0619. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur. tel. (03463) 51789 of 52097. Nazorg borslkankerpatiënten t/m. vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind cn Ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ouders vóór, tijdens en na de ziekenhuisopname. Informatie: mevr. M. Vrieling, tel. redVem~datU2Ör00-2L00uur,S,a^- dat. Meidentelefoon yMn- Voor specifieke metsjesproblerueu. Maan dae 19 00-21.00 uur; woensdag 16.00 18 00 uur; donderdag 19.00-21.00 uur. tel. (030) 322020. Vrouwen in de B')s,a"d Vrouwen die problemen hebbennaphe ter rein van de bijstand kunnen daarmee terech bij de werkgroep Vrouwen ,n de Bl,stand, telefonisch dagelijks 12.00 18 00 uur. Soest: tel. 17431 of 1855J Spreekuur: elke 2c vrijdag van dc maand K U.30 uur, in het Internat.onaa Vrouwencentrum, Smitsweg 313. BS^^etgdsbestedmgenbr^ mensen bij elkaar die samen doe op het gebied van hobby en interef^J, bus 3074, 3760 DB Soest, tel. 13941 c 14650. VTO-samenwerkingsverband Vroegtijdige Onderkenning Ontwikkeling stoornissen bij kinderen postbus 240,38C AE Amersfoort, tel. (033) 637-8- Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voor van misdrijven en verkeersongevallen. 27719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch bereikbaar vc Soest, Soestdijk S«««terg 23 00 uur: tel. 02155-2//19. tus. 23 00 en 7.00 uur: via de meldkamer va„ Amersfoortse politie, tel. 033-666666. 41 Anon-grnep Soest Steun aan familie van degenedie ove™. veel drinkt of dronk, tel. 12331 15474 Baarn. Ouders van een overleden kind tandeliike zelfhulp-organisatie. Kont. adres: Eveline Mossel, Weegbreestraat f 3765 XR Soest, tel. 14310. Thuishulpcentrale Eemland De THC biedt partners en familie van menterenden, van chronisch zieken en dèrs van verstandelijk of lichamelijk ge dicapte kinderen hulp door actief o p oppassen door vrijwilligers. Informatie 033-631334. Thuiszorg/Maatschappelijk Werk Stichting Thuiszorg en Maatschap! Werk N.O. Utrecht. Bureau Soetf. Grothestraat 74. 3764 CN 02155-19004, fax 02155-26588. Het kunstwerk van de maand is van Jan Duinkerken. Het is een collage, zonder titel en het formaat is 48 x 43 cm. Jan Duinkerken maakt werken op papier, kleine samengestelde wer ken, die binnen het formaat een gi gantische ontdekkingsreis voor de kijker oproepen. Hij probeert uit de voorwerpen en vormen die overal in zijn atelier aanwezig zijn meer infor matie te ontlokken dan welke ze op het eerste gezicht aan betekenis hebben. Bijvoorbeeld de felle groene en oranje gieters, plastic eierdopjes, een voetbal, reclamefolders. De vormen en materialen zijn van deze tijd, maar ook weer heel ouderwets en formeel, zoals de plastic gieter. Voor Jan Duinkerken zelf moet het werk, ook al heeft hij het zelf ge maakt, nog heel lang interessant zijn en nieuwe dingen opleveren als hij er naar kijkt. De viermansformatie "Galahad" woont, werkt en opereert sinds men senheugenis vanuit Baarn. Al sinds de kleuterschool hebben C. Berrier, M. Mirck, S. Kloens en R. Velthuis een hechte band (en nu dus band). De mu ziek barst uit z'n voegen van de Runck (Rock/Funk) energie. Door deze men gelmoes van stijlen creëert "Galahad" een heus jaren '90-sound. "Galahad" kwam bij de finale van Kunstbende '94 als beste band uit de bus. Verder bouw den ze reputatie op in zalen als De Melkweg, Vredenburg, Tagrijn en Op- sessie. De meeste bekendheid verwier ven ze bij televisieoptredens in b.v. VPRO's Villa achterwerk. Benieuwd? Kom "Galahad" dan live bezichtigen in De Schoof, op vrijdagavond 25 novem ber, aanvang 21,00 uur, entree f 5,-. Speel-o-theek 'Stap voor Stap' p/a buurthuis De Engh, Albert Cuyp laan 200, tel. 21987. De speel-o-theek, heeft weer nieuw speelgoed aangeschaft, dat vanaf onge veer 22 november te leen is. Leden krij gen een overzichtje toegestuurd van wat er precies aangeschaft is. Tip: Sinterklaas wil het kind speelgoed geven, maar weet niet of uw kind er wel mee zal spelen. Kijk of de speel-o-theek het heeft en probeer het uit! De speel-o-theek is open op dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur, woensdag van 19.30 tot 21.00 üur en donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Energiedoorstroming T'ai chi en chi kung voor 40 plussers: T'ai chi is een eeuwenoude Chineese bewegingskunst voor het totale li chaam. De Chinezen zeggen dat T'ai chi ons de soepelheid van een kind, de gezondheid van een houthakker en de gemoedsrust van een wijsgeer schenkt. Door de zachte sierlijke bewegingen die onafgebroken in elkaar overvloeien, word je zo 'licht als een kurk op het wa ter'. De cursus start op donderdag 1 decem ber om 10.00 uur. Leeftijd vanaf 40 jaar. Kosten f 35,00 voor 10 ochten den. Foto: Goos van der Wilt hun show karig aangekleed en beperk ten zich tot twee keer drie kwartier co lumns en verhalen. De leukste werden na de korte pauze uitgesproken. Zowel het verhaal van Jan Mulder over zijn filmervaringen als het verhaal 'Hef van Remco Campert waren een applaus waard. Een bordje 'Na afloop signeren de heren' nodigde iedereen uit na te blijven. De nieuwe theaterzaal is een zeer aan gename aanwinst voor Soest en perfect voor een avondje uit in je eigen dorp. C-drie verdient het, maar er moet meer reclame gemaakt worden. j y Op zaterdag 26 november, 20.15 uur, vindt de jaarlijkse cabaret-avond van de groep Katholieke Jongeren in cultureel centrum C-drie plaats. Dit jaar zal de avond in het teken staan van het thema 'televisie'. De teksten voor de sketches en de liedjes worden door de jongeren zelf geschreven. Het belooft een humo ristische aaneenschakeling te worden van sketches met zang, muziek en spel. Actuele zaken op en rond de televisie zullen dit keer weer aardig op de hak genomen worden. De cabaretgroep bestaat uit vijftien jon geren, allen afkomstig uit Soest. Dat zij over komische talenten beschikt en daardoor de zaal uitstekend kan boeien, blijkt wel uit het hoge aantal be langstellenden dat jaarlijks de cabaret avond bezoekt. Aansluitend wordt er een groot feest gegeven met drive-in-discotheek. De theaterzaal wordt hiervoor omgetoverd tot een feest- en dansruimte. Er is nog een aantal plaatsen beschikbaar. Toegang: f 7,50; pas 65/CJP f 5,-. Re serveren bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188, ma. t/m vr. 9.00-16.30 uur. "Wordt vervolgd", beloofde Wim Wenders in 1987 in de laatste beelden van zijn schitterende 'Der Himmel über Berlin', waarin twee boven Berlijn rondzwalkende engelen het leven van de moderne mens vol deernis bekeken. De val van de Muur en de daarop vol gende politieke omwentelingen veran derden het leven in de oude en nieuwe Duitse hoofdstad zodanig, dat Wenders twee jaar geleden de tijd rijp achtte om zijn engelen weer op Berlijn los te laten. Ook dit keer scheren we in de adembe nemend mooie openingsbeelden rond de Siegessaüle - op de schouder van het enorme engelenbeeld bovenop de zuil ontwaren we een oude bekende, engel Cassiel (Otto Sander). En zo komen we ook Damiel (Bruno Ganz) weer tegen. Hij is gelukkig getrouwd met de trape zewerkster op wie hij in 'Der Himmel über Berlin' verliefd werd en voor wie hij afstand deed om zijn engelenbe- staan. Cassiel heeft nieuw gezelschap gezocht en gevonden in de gedaante van Raphaela (Nastassja Kinski). Hij raakt, anders dan Daniël en zijn liefdes geschiedenis, verstrikt in het web van een schimmige thriller die teruggaat tot de nadagen van de Tweede Wereldoor log, en die Wenders uiterlijk vooral mo delleerde naar voorbeeld van Jean- Pierre Meivilles misdaadfilms uit de ja ren zestig en naar Hitchcock: helder van mise en scène, roestig van kleur, di rect, bijna vlak van acteerstijl en met virtuoze camerabewegingen. In wat Wenders zelf de 'angels view' noemt, heeft ook 'In weiter Ferne, so nah!' zijn sterkste troef. We zien Berlijn en de Berlijners door de ogen van de alleen voor ons zichtbare engelen. Met hen zien wij geen kleur, horen ieders ge dachten en verplaatsen ons bliksemsnel door Berlijn en de tijd. Dankzij het en gelen-perspectief is ook 'In weiter Fer ne, so nah!' vaak cinema in optima for- ma. Donderdag 24 november, 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 5,-. De band Blues Treat (letterlijk: blues tractatie) laat er geen twijfel over be staan: Blues raakt je en zet je in bewe ging, of je wilt of niet! Vijf muzikanten, die hun spogen al in diverse formaties hebben verdiend, staan garant voor een dampende avond onvervalste blues. Het repertoire be staat uit bekende en minder bekende blues- en rhythm blues- 'krakers', die op geheel eigen wijze gebracht worden. Op het programma staat onder meer werk van Muddy Waters, Johnny Win ter, Rory Gallagher en Stevie Ray Vaughan. De bezetting is: Haske 'That finger' van Ooyen, zang; Paul van Alphen, gitaar en mondharmonica; Gert Jan 'Speedo' de Haan, gitaar; Eric Vos, bas; 'Groo- vin' Folkert Hildama, drums. Zaterdag 26 november, 22.00 uur. Entree: f 10,-. Voorverkoop: tussen 13.00 en 14.00 uur. Blues Treat, zaterdagavond in Artis- lïock. Foto: C.F. v. Alphen. Donderdag 24 november Van 9.30-11.30 uur: de volwassenen- groep is weer actief. Mooie dingen ma ken in een gezellige sfeer. Van 9.30-11.30 uur zijn de groepen 6,7 en 8 van de Montessorischool aanwezig voor het natuurproject over 'verzor ging'. Van 13.15-15.15 uur komt groep 7/8 van de Carolusschool op bezoek voor het project over 'dieren en hun ge drag'. Van 15.45-17.45 uur zijn Chan- tal, Kicky en Clemens de jarige kinde ren die met hun vrienden feest komen vieren. En dan 's avonds Sintmarkt. Bij diverse standjes zijn er mooie spulletjes te koop. Vrijdag 25 november Om 15.45 uur zijn er verjaardagsfeest jes van Kyrill, Ilse en Saskia. 's Avonds zijn Tom, Antonie en Lilian onze gasten op de kinderveijaardagdisco. Zaterdag 26 november Van 13.30-16.00 uur zijn Mike, Lynn en Emanuel onze jarige kinderen met vriendjes. Ook kunnen vanmiddag kin deren helpen met de verzorging van de dieren. Maandag 28 november Vanochtend komt groep 1 van De Wegwijzer voor het natuurproject over 'voortbewegen'. Om 13.15 uur komt groep 2 van dezelfde school voor het zelfde project. Om 16.00 uur komen de kinderen van de toneelgroep weer bij elkaar. Dinsdag 29 november Vanaf 16.00 uur zijn er twee groepen actief: - de kookgroep gaat met alle kinderen weer iets lekkers koken - de boerderijclub gaat weer iets span nends ontdekken. Woensdag 30 november Om 9.30 uur start de peuter/ouderacti viteit. Een hele leuke ochtend voor hele jonge kinderen met hun ouders. Om 14.00 uur: toneel voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Iedere week een nieuw verhaal dat wordt gespeeld door de toneelgroep van de kinderboerderij. Jorieke en Leentje zijn de jarige gasten, en na de voorstelling doen we nog veel leuke activiteiten. Duits snelcursus (voor beginners) Deze snelcursus Duits is bedoeld voor diegenen die in een wat sneller tempo de beginselen van een voor hen nieuwe taal willen leren en bereid zijn daarvoor extra hard te werken. Het voordeel van een snelcursus is dat de gehele lesstof, waarvoor normaal twee jaar nodig is, in één jaar afgerond wordt. Het is noodza kelijk zo'n vijf uur per week aan huis werk te besteden. De inschrijving voor deze cursus sluit op maandag 19 de cember. Aanvang cursus: woensdag 11 januari 1995, 19.30-22.00 uur. Docente: mevr. drs B. van Dijk. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursusprijs f 190,-. Aantal lessen 12. Bridge voor gevorderden Deze bridgecursus (Acolsysteem) is be doeld voor diegenen die al een begin nerscursus hebben gevolgd. Aanvang cursus: dinsdag 10 januari 1995, 14.00-16.00 uur en van 20.00-22.00 uur. Docente: mevr. M. Zwiers. Cursusadres: Noorderweg 85. Cursusprijs: f 135,-. Aantal lessen: 10. Gewoontegetrouw wordt de bijeen komst gehouden in 'De Deel' aan de Kerkstraat 11b, achter de Oude Kerk. Zaal open 9.30 uur, koffie vooraf. Slui ting 11.30 uur. Een ieder is zonder ver plichting welkom. De Soester Kring is een ontmoetingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten, waar zij betrokken kunnen raken bij alles wat in de Soester samenleving gebeurt. Er is ruim gelegenheid om over het behan delde en besprokene te discussiëren en vooral ook om met anderen in gesprek te komen. Per keer wordt een bijdrage in de kosten van f 3,50 (incl. koffie of thee) gevraagd. Voor meer informatie, tel. 17001. 'W etenswaardigheden' De aquariumvereniging 'NeonTetra' houdt een lezing op donderdag 24 no vember in 'De Kwekerij' aan de Molen straat 157, aanvang 20.00 uur. A. San- derse spreekt over 'Wetenswaardighe den'. Na het bekijken van een aantal dia's van aquaria, zoals die in den lande voorkomen, zullen we aan de hand van een aantal voorbeelden uit die aquaria proberen iets goeds op te bouwen. Hierbij komen aan de orde: achterwan den - terrassen - bodemsamenstelling - lichtkappen - C02 diffusor en het nut van de ondergaande zon. We kijken in en naar de planten en vertellen er veel wetenswaardigheden over. Ook algen, zowel de groene als de blauwe komen ter sprake. Er zal uitgebreid worden in gegaan op het voedselprobleem, een as pect waar heel veel leven in het aqua rium mee te kampen heeft. Om het negatieve in goede banen te lei den praten we nog wat over filteren. Een lezing voor beginners en gevorder den. Alle aquarium hobbyisten zijn wel kom; óók niet-leden! Voor informatie tel. 14780. Sinterklaas is weer in Soest. Gelukkig heeft de Wereldwinkel veel speelgoed in huis. Mooi degelijk houten speelgoed (veelal in Sri Lanka gemaakt), kleurig beschilderd met gifvrije verf. Veilig voor uw kind. Ook voor de groten heeft de Wereld winkel een ruime sortering Sinterklaas- en Kerstgeschenken te bieden, in Ietter- lijk elke prijsklasse. Neem de moeite om even langs te ko men. U doet er originele ideeën op. De etalage van de Wereldwinkel zelf is evenals de vitrine in het raadhuis op de komende feestdagen afgestemd. O.a. kerststallen van groot tot héél klein. Kopen in de Wereldwinkel blijft een ef fectieve manier van ontwikkelingshulp. De Wereldwinkel is dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur geopend. Maandags ge sloten en de koopavonden op 1 en 2 de cember van 19.00 tot 21.00 uur ook ge opend. Nederlandse literatuur Met anderen discussiëren over de in houd van een roman verruimt uw inte resse in de Nederlandse literatuur en is tevens een aansporing tot bewust en kritisch lezen. Het is aan te bevelen voor aanvang van de cursus het eerste van de vier boeken die besproken worden te lezen: 'Nathan Sid' van Adriaan van Dis. Aanvang cursus: maandag 23 januari 1995, 20.35-22.05 uur. Docente: mevr. G. Hulsbergen. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursusprijs: f 55,-. Aantal lessen: 4 (1 x per 3 weken). Vanaf eind november ligt de folder met de cursussen die van start gaan vanaf ja nuari tot april 1995 klaar op het kan toor en bij de Openbare Bibliotheek (Albert Cuyplaan en Overhees). Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195, maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Op woensdag 7 december, om 10.00 uur, zal Tiny Hagen uit Soest de bezoe kers aan de Soester Kring bezighouden met een creatief onderwerp. Er zal door de aanwezigen onder haar leiding een Kerstversiering worden gemaakt uit louter natuurlijke materialen. De deel nemers hoeven zelf niets mee te nemen. De bekende komische tekenfilm van Disney, 'De Reddertjes', draait op zon dag 27 november, 14.00 uur, voor de hele familie in C-drie. De muizen Ber- nard en Overmoed nemen het op tegen de vreselijke heks Medusa. Ze vinden een fles met daarin een briefje van een zielig weeshuismeisje. Ze wordt door Medusa gevangen gehouden in het Duivelse moeras. En wat kunnen de twee moedige knaagdieren anders doen dan hun naam waarmaken? Zij zijn im mers de reddertjes! De film is ook geschikt voor de hele jon ge kijkertjes (vanaf 4 jaar), want er wordt Nederlands gesproken en gezon gen, met de stemmen van o.a. Aart Staartjes en Tineke Schouten. De film duurt 92 minuten. Toegang: f 4,- (kind), f 6,- (volwasse nen). Aanvang: 14.00 uur. Reserveren: C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188, ma. t/m vr. 9.00-16.30 uur, of VW Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075, ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur en zat. 9.00-12.00 uur. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195

Soester Courant | 1994 | | pagina 24