De Ster £7 11 W I VARIA I Leegverkoop bij de Ster nu 50-70% korting BOSMAN [onsbergen mag wel Zonsbergen heten' Gemeenteraad gaat akkoord met mogelijkheid voor avondwinkels College vraagt advies over één grote openbare school Protest Raad van Kerken Soest tegen zondag-opening winkels Spullenhulp zet graag puntjes op de i van kringloop UITNODIGING KERSTPAKKETTEN Soest schaft misschien in 1998 het rode potlood af heeft 'n leuke CD-aktie U WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT froot feest bij twintigjarig bestaan PAGINA 5 SPULLENHULP Raadsuitstapje met 'aanhang' inclusief BAM op de gehele dames- en kinderkollektie dames- en kindermode DE TROMSLAGER Soms nog misverstanden bij publiek OPICAL 495,- MET DE (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-'dealer 5 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'96 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f 200, - milieusubsidie VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. ATAG SUaWe éiujet Bosman Loodgieters b.v. - Soest /Hoevelaken - Bel gratis 0.6-0.22.22.11 ,itbreiden druk. inderen voorge. aatsenb|0](hu| 1 dakkapel; matsen antenne- i bosper- 1 hijsen van de vlag - twéé vlag- In eigenlijk - vormde vorige week Jijdagmorgen het beginsignaal vlor het feest waarmee Honsber- n, het appartementencomplex n de SBBS aan de Wiardi Beck- anstraat, het twintigjarig bestaan erde. Na de nationale driekleur ng ook de groene Honsbergen- ig in top. e plechtigheid werd verricht door JBS-directeur S. van Waveren en id-voorzitter N.H. Breedeveld, in •ndrachtige samenwerking met de lismeesters Cees van Beek en Hans in Boeijen. Een flink aantal bewoners as naar beneden gekomen om getuige té zijn. irect daarop werd in de bijna uitpui- nde koffiekamer van het dienstencen- um koffie met gebak geserveerd, na- it mevrouw Van Waveren de menigte er moesten stoelen worden bijgesleept had toegesproken met een feestrede, laarin herinnerde ze o.a. nog eens aan e herkomst van de naam Honsbergen: 'geleid van een oude boerderij, die >nd 1600 eigendom was van Hendrik an Logtensteijn en Gerben Cornelisse. Hons" betekent vermoedelijk "heu- el" of een lichte verhoging in het land- :hap. u staat het appartementengebouw, iet mooie ruime kamers en veel voor- eningen in de buurt, er alweer 20 jaar, ldus mevrouw van Waveren. Ze wees p het overheidsbeleid, dat erop gericht ouderen zo lang mogelijk in de eigen imgeving te laten wonen, wat ze een >oed streven noemde. De omschrijving 'serviceflat" voor Honsbergen klopte volgens haar wel want in de sfeer van de dienstverlening mag Honsbergen trots :ijn op zijn huismeesters, de alarme- ïngsvoorziening, de bewonerscommis sie en het dienstencentrum. Postagentschap Daarnaast is er een mooi park, veel par keerplaatsen, een grote supermarkt, marktkramen, een Chinees restaurant en een bushalte om de hoek. "En toch, te klagen is er ook wat," aldus de direc teur, die in dat verband nog eens de ko mende sluiting van het postagentschap noemde. "Ondanks onze uitgebreide bezwaren, ondersteund door ouderen bonden en gemeente, moeten we waar schijnlijk het postagentschap missen. Niet bepaald een goed voorbeeld van dienstverlening om het voor ouderen mogelijk te maken in de eigen omge ving te blijven wonen..." De SBBS is vast van plan het de bewo ners zoveel mogelijk naar de zin te ma ken, beloofde ze. Als dat financieel kan, in elk geval. De buitenkant heeft inmid dels een ander gezicht gekregen - "Honsbergen lijkt nu wel Zonsbergen" - en volgend jaar wordt de binnenkant aangepakt: de plafonds in de gangen en gemeenschappelijke ruimten. Foto Mevrouw Van Waveren reikte tenslotte een fraaie vergroting van een kleuren foto van het gebouw, gemaakt door Willem van Oosten, uit aan de voorzit ter van de bewonerscommissie, me vrouw M. Kuiper, die ook een kort woord sprak, en aan de voorzitter van De vlag wordt gehesen door mevrouw Van Waveren en de heren Breedeveld, Van Beek en Van Boeijen. Foto: Goos van der Wilt de werkgroep dienstencentrum, de heer N.H. Breedeveld. Daarna zong het Vijverhofkoor een paar mooie liederen, 's Middags was er een gezellig samen zijn in de grote zaal en 's avonds volgde er nog een feestelijk programma met "Toppers van Toen", gepresenteerd door bekende artiesten als Annie de Reuver, Frans Vrolijk, de Valentina's en Eddy en Jack Schuyer. kringloopcentrum Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Ondanks al het geharrewar en de discussie vooraf (tijdens de begro tingsbehandeling in oktober) heeft de gemeenteraad afgelopen vrijdag middag in alle eensgezindheid zijn jaarlijkse "leerzame en genoeglijke" uitstapje gemaakt. Behalve de politi ci zelf mochten ook de partners en de fractie-assistenten mee. Opmerkelijk was dat ook de BAM- fractie (inclusief de nieuwe fractie assistent Johan Baks), die zich eer der met veel poeha tegen het "uit- je-op-kosten-van-de-burger" had verzet, toch ook van de partij was en dus aanspraak mag maken op de titel "Burgers met een Veranderlijke Me ning". Het gezelschap - ca. 60 man en vrouw sterk - nam 's middags een kijkje bij de Rijksmunt, waar o.a. ook koninklijke onderscheidingen en hondepenningen worden ge maakt. Daarna vertrok de bus naar het Spoorwegmuseum, waar o.a. een "ambulant diner" in de Blauwe En gel op het programma stond. Tussen de gangen door bleek Sin terklaas - een dag voor zijn officiële intoch't - nog even tijd vrij te hebben gemaakt voor de braafste burgers van Soest. Sommige raadsleden kre gen alvast een presentje. Om tien uur was het feest afgelopen. Naar verluidt was het de nestor van de raad - de WD-er Willem Blaauw - die namens allen nog eens duidelijk maakte dat zo'n leerzaam dagje uit heel waardevol is voor mensen die elkaar in de politiek zo vaak op de huid zitten. Kortom: het moet hard- stikke gezellig zijn geweest. CDA en GPV al beducht voor zondag-openstelling De gemeenteraad is vorige week akkoord gegaan met een aanvul ling op de nieuwe verordening voor de winkelsluiting in Soest. Dat houdt o.m. de mogelijkheid van (maximaal twee) avondwin kels in. Sommige fracties hadden er geen enke le moeite mee, andere daarentegen wel. Zo liet Wiebe Meilof (GPV) onom wonden weten dat hij tegen was en maakte Besseline Gerritse (CDA) dui delijk dat haar fractie eigenlijk alleen met tegenzin voor het voorstel stemde, omdat er - zij het nog zeer beperkt - vol gens haar al een beetje wordt vooruitge lopen op de omstreden zondag-open stelling. "Het CDA wil de wet niet opleggen aan iedereen die daar anders over denkt," aldus Gerritse, maar ze toonde zich toch beducht voor de uitkomsten van de landelijke discussie over een volledi ge zondag-openstelling, waartegen ook de CDA-Kamerfractie haar verzet heeft aangekondigd wegens de aantas ting van de zondagsrust. "Het komt ons gewenst voor dat er één dag in de week is waarin het ritme van alledag wordt doorbroken en er tijd is voor kerkgang en familiebezoek," aldus het CDA- raadslid. Ze vroeg trouwens ook aandacht voor de positie van de kleine winkeliers, die volgens haar door uitbreiding van de openstelling in de problemen komen "in de personele sfeer". Over de avond winkels vroeg ze zich af wie er controle houdt op de naleving van de voorschrif ten en of de gemeente ook sancties in petto heeft voor wie ze overtreedt. Niet ver genoeg Heel anders reageerde Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen Groen Soest), die de winkelsluitingswet het liefst helemaal afgeschaft zou willen zien en de verruiming dus nog niet ver genoeg vond gaan. "De overheid moet de vrije keus aan de mensen laten." Wethouder Neks Blommers (WD) toonde haar respect voor de opvattin gen van de tegenstanders, maar wees erop dat binnen de bestaande regelge ving de winkels al 55 uur per week open mogen zijn. Over de zondag merkte ze op dat velen in de samenleving die niet meer als een rustdag ervaren, ook al omdat sommige mensen gewoon moe ten werken. Wat haar betreft lag de keuzevrijheid bij de winkelier en de consument. Meilof reageerde met verontwaardi ging op het "vrije-keuze"- pleidooi van Van Wuijckhuijse. "Ik klepper met m'n oren! We laten de burgers toch ook niet vrij als het om het milieu gaat? We be moeien ons als gemeentebestuur juist op alle fronten met de mensen." Hij constateerde in de nieuwe regels een toenemend materialisme en was ook bezorgd om het wegvallen van de be scherming van de kleine winkeliers. "We gaan weer terug naar de tijd van voor de oorlog..." Sinterklaas Ook Kees Boerkoel (PvdA) deed nog een duit in het zakje. Hij liet Meilof we ten dat hij niemand wilde verplichten om naar de kerk of de winkel te gaan, wat Meilof overigens nergens op vond slaan. Van Wuijckhuijse vond dat Mei lof wel erg hoog te paard klom (^'maar ja, ik hoef geen Sinterklaas te spelen voor m'n achterban") en hield hem voor dat de samenleving nu eenmaal di- verser en pluriformer is geworden. "Er zijn mensen die juist op zondag bood schappen willen doen." De wethouder liet nog weten dat er mo menteel geen concrete gegadigden zijn voor een avondwinkel in Soest. Wat de eventuele sancties betreft merkte ze op dat het gemeentebestuur in feite mach teloos staat en dat het voor de politie ze ker geen prioriteit zal zijn om op de na leving te gaan letten. Jan Visser (GroenLinks-PS) noemde in dat ver band alvast de avondverkoop bij de benzinestations, maar volgens Blom mers was daarbij geen sprake van ex cessen. "Als dat wel zo was zou u het mij ongetwijfeld vertellen. Daar wacht ik dan maar op..." Van Weedestraat 7/8 - Soest - Tel. 02155 - 23324 De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 Let op onze speciale Sinterklaas-aktie volgende week in deze krant. Steenhoffstraat 58 - Soest De gemeenschappelijke medezeg genschapsraad (gmr), de afzon derlijke medezeggenschapsraden (mr) en de schoolteams van de openbare basisscholen in Soest zijn gevraagd advies uit te brengen over het plan van de PvdA voor één grote openbare basisschool. Het verzoek komt van het college van burgemeester en wethouders dat daar mee voor de eerste keer reageert op de voorzet van de sociaal-denfocraten. Zij willen één grote, sterke school die niet hoeft te vrezen voor de opheffingsnorm van het ministerie. Een dergelijke grote school biedt volgens de PvdA veel voordelen, al was het alleen maar om dat de kwaliteit van het onderwijs zal worden bevorderd. De PvdA heeft daarom een aanzet gegegeven voor een discussie. Het college heeft nu de gmr, de mr's en de directies van de zes openbare basis scholen om advies gevraagd. Het is de bedoeling dat de gmr-leden het voorstel van de PvdA eerst in de gmr bespreken en vervolgens voorleggen aan de mr die zij vertegenwoordigen. De directeuren dienen de brief van de PvdA te bespre ken in de schoolteams. In dit stadium zal de gemeente zich niet mengen in de discussie. Wel bestaat de bereidheid technische informatie te verstrekken als daarom wordt ge vraagd. Na het advies van de gmr, de mr's en de schoolteams zal de afdeling onderwijs van de gemeente op haar beurt een ambtelijk advies aan burge meester en wethouders overleggen. Die zullen daarover van gedachten wisselen en brengen de uitkomsten ter sprake in de commissie ABZ. 'Verstoring van heilzaam ritme' De Raad van Kerken Soest - waar in o.a. de hervormde, gerefor meerde en katholieke kerken van Soest vertegenwoordigd zijn - ver zet zich tegen een ruimere open stelling van winkels op zondag. De Raad heeft het College van B. en W. gevraagd dat in Soest niet toe te staan. De Raad van Kerken heeft zich onlangs met de zondag-openstelling bezig ge houden na de berichten dat de nieuwe minister van Economische Zaken, Wij- ers (D66), van plan is de gemeenten het recht te geven om te beslissen of de win kels op zondag open mogen zijn. Vol gens de kerken moet dat niet gebeuren. "Het aparte karakter van een dag in de week is religieus verankerd in de christelijke traditie die onze Europese cultuur heeft vormgegeven," schrijft sceretaris mevr. J. Mulder aan B. en W. "Diep verankerde godsdienstige ge bruiken gaan altijd terug op wezenlijke algemeen-menselijke behoeften. De behoefte aan een aparte dag in de week behoort zekere tot.die categorie." Als die aparte dag wegvalt zullen alle dagen van de week op elkaar gaan lijken, aldus de Raad van Kerken. "Men hoeft niet christelijk te zijn om zich daartegen te verzetten. Een versto ring van dit heilzame ritme zal ongetwij feld ongewenste sociale en psychische gevolgen hebben voor velen - gezinnen, individuen en al of niet kerkelijke groe peringen - omdat een versnippering van vrije dagen over de week verspreid de sociale contacten aanmerkelijk zal be moeilijken." Onder druk Volgens de Raad van Kerken komen mensen die om religieuze of sociale mo tieven niet op zondag willen werken in toenemende mate onder druk te staan, zelfs als werken op zondag vrijwillig zou zijn. "Het probleem blijft dat men niet graag in een uitzonderingspositie ver keert tegenover collega's, nog afgezien van de druk die van bovenaf op een me dewerker wordt uitgeoefend." De Raad voorspelt dat de gemeente met de invoering van de zondag-open stelling wordt opgezadeld met extra kosten voor o.a. politie, parkeercontro- les en openbaar vervoer. "Willen we als gemeenschap deze kosten werkelijk op ons nemen?" De Raad verzoekt B. en W. - "vanuit de gedachte dat er meer za ken in het leven belangrijk zijn dan wer ken en geld verdienen" - een ruimere openstelling niet toe te staan. Nog geen standpunt De kwestie is overigens nog niet actu eel, zo blijkt uit het ambtelijk advies aan het College. Er is een ministeriële werk groep ingesteld die de (onmogelijkhe den van de zondagopenstelling gaat on derzoeken. De discussie kan pas los branden als daar voorstellen uit komen. Het heeft dan ook geen zin nu al een standpunt in te nemen, vinden de amb tenaren, en het College sluit zich daarbij aan. Potten en pannen, kinderledikan- tjes, broeken, jurken, jassen, gor dijnen, schoenen, tafels, stoelen, bankstellen, kasten, speelgoed, boeken en keukengerei, op het ogenblik zelfs ski- en langlauf- spullen - het is volstrekt onmoge lijk om de complete sortering arti kelen bij Spullenhulp te noemen. Het kringloopcentrum heeft zich met dit gigantische aanbod inmid dels een onomstreden plek in de Soester samenleving veroverd. Spullenhulp dient dan ook een "alge meen maatschappelijk belang", zoals Joke Beers, een van de medewerkers, het omschrijft. "Waar het om gaat is dat iedereen er baat bij heeft: de leveran ciers én de kopers, maar ook de Soester samenleving als geheel, omdat er op de ze manier minder wordt afgevoerd met het grof vuil. Dat is ook een milieu-be lang." Spullenhulp speelt dus een be langrijke, bemiddelende rol in het kringloopsysteem en zorgt er boven dien voor dat goede spullen voor de spreekwoordelijke habbekrats terecht komen bij mensen die minder te beste den hebben. Sinds de vestiging aan de Schans draait het kringloopcentrum op volle toeren. Steeds meer mensen vinden de weg naar Spullenhulp, waar ze hun overtol lige (maar nog goed bruikbare) spullen inleveren alvorens de niet bruikbare rest af te voeren naar de afval-breng- plaats. Het is bij Spullenhulp dan ook drukker dan ooit en de 15 medewerkers - enkele beroepskrachten, een banen pooler en een flink aantal vrijwilligers - moeten dan ook "poot-aan spelen" om het geheel in goede banen te leiden. Regels Dat noodzaakt de medewerkers van het kringloopcentrum om van tijd tot tijd de puntjes nog eens op de i te zetten en duidelijk te maken welke regels er van toepassing zijn, al zijn ze soms nog zo vanzelfsprekend. Eén voorbeeld: de spullen moeten natuurlijk netjes en ver zorgd zijn als ze worden ingenomen. Met vuile of kapotte artikelen kan Spul lenhulp immers ook niets beginnen. Kleding, om maar wat te noemen, moet op z'n minst schoon en heel zijn, en graag ook een beetje redelijk opgevou wen. De grotere spullen - meubels etc. - zijn natuurlijk ook zeer welkom. Spullen hulp neemt ze graag in op de tijden dat ook de gemeenteklijke afvalbreng- plaats, verderop aan de Schans, ge opend is: dinsdag, donderdag en vrij dag van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Het voordeel daarvan is dat de spullen die Spullen hulp niet gebruiken kan, meteen door kunnen naar de brengplaats. Dat scheelt dan weer een hoop tijd en moei te. Een beetje geduld Als het echt nodig is kan Spullenhulp de grotere spullen desgewenst ook thuis ophalen. De Spullenhulp-bus rijdt op een aantal vaste dagen langs de "bestel de" adressen door Soest. Wie van deze service wil profiteren moethechter wel - en liefst ruim van tevoren - een afspraak maken via tel. 18730. Aanbevolen wordt om dat minstens een volle week voor de gewenste dag te doen, om te leurstelling te voorkomen. Momenteel worstélt Spullenhulp al met een wacht lijst, omdat het aantal aanvragen zich ophoopt. Het is in elk geval geen kwes tie van "vanmorgen even bellen en ze staan vanmiddag op de stoep", en in dat opzicht vraagt het kringloopcentrum dan ook om een beetje begrip en ge duld. De medewerkers van Spullenhulp lo pen nogal eens op tegen bepaalde hard nekkige misverstanden, die ze graag uit de wereld willen helpen. Eén voorbeeld van zo'n misverstand is de opmerking dat het kringloopcentrum - dat immers alles zonder betaling krijgt aangeboden - de spullen dus ook wel "voor niks" kan weggeven. Ook komen er soms mensen die iets aanbieden maar daar voor in ruil iets anders willen meene men. Welnu: dat kan niet. Uit de opbrengst van de verkoop (meestal uiterst geringe bedragen) betaalt Spullenhulp name lijk de totale exploitatie: de huur, de sa larissen, de bezorgdienst en al die ande re kosten waarmee het kringloopcen trum nu eenmaal ook wordt geconfron teerd. Werkgelegenheid Een ander misverstand is dat Spullen hulp door de gemeente wordt gesubsi dieerd. Ook dat is niet juist; de gemeen te heeft nog nimmer één cent aan het kringloopcentrum uitgekeerd en Spul lenhulp bedruipt dus zichzelf. Tot dus ver lukt dat prima, zodat de stichting sinds vorig jaar ook een aantal - inmid dels al vijf - medewerkers in vaste dienst heeft kunnen nemen. Als een van de weinige "bedrijven" in Soest creëert het kringloopcentrum dus werkgelegen heid, en dat mag in deze tijd ook wel eens benadrukt worden. (Spullenhulp is overigens een stichting zonder winst oogmerk en in die zin dus geen "be- drijf'.) Het spreekt vanzelf dat Spullenhulp zijn uiterst best doet om de mensen hun betaalde baan te laten houden en daar toe dus probeert de omzet op z'n minst op peil te houden, maar liever nog te vergroten, zodat er mogelijk nog méér mensen kunnen komen werken en er een boterham verdienen. Als vanouds drijft het kringloopcentrum overigens nog altijd voor een zeer belangrijk deel op de onmisbare inzet van een aantal gemotiveerde vrijwilligers-met-hart- voor-de-zaak, die vooral worden aan getrokken door de ontspannen sfeer en het besef dat Spullenhulp een uiterst nuttige sociale, maatschappelijke en milieu-functie in Soest vervult. Wat Spullenhulp wél aan de gemeente 5» Kom nu naar ons toe en verbaas u over ons A*'1'1 grote assortiment U kunt uw bestelling nog plaatsen t/m zaterdag 26 november a.s. SC* cua OuuHsi/ay élj. de ~7KMteC*yet. Steenhoffstraat 58 Soest 02155-22871 te danken heeft is het nieuwe pand aan de Schans, nadat het centrum eerder ja renlang gevestigd was in een oude schuur aan de Veldweg en een oude school aan de Parallelweg. Het ge meentebestuur sprak zijn vertrouwen uit in de continuïteit van Spullenhulp, onderstreepte het milieu-belang van de kringloop (waardoor de afvalberg zich een flink stuk minder hoog opstapelt, wat de gemeente ook een hele som geld scheelt) en financierde de nieuwbouw. De gemeente is dus eigenaar van het ge bouw - zoals van meer voorzieningen in Soest «- maar vangt die investeringskos ten weer ruimschoots terug met de huur, die Spullenhulp iedere maand zonder mankeren aan de "huisbaas" betaalt. Spullenhulp, inmiddels twintig jaar oud, is volwassen geworden. Het kringloopcentrum is in zekere zin de laatste jaren gestroomlijnd en "profes sioneel" geworden, wat overigens lang niet hetzelfde is als "commercieel", want dat is Spullenhulp in het geheel niet en zal het ook nooit worden. Er wordt dus niemand rijk van de spullen van een ander. Het blijft dus - ook aan de Schans - een gewone, gezellige kringloopwinkel, waar bruikbare twee dehands spullen voor weinig geld van eigenaar verwisselen. Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partïkulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Stemmachines hebben voordelen Stemmachines hebben onmisken baar voordelen en in veel Neder landse gemeenten worden ze al volop gebruikt. Soest was er tot dusver niet aan toe, maar mis schien wordt er in het verkiezings jaar 1998 ook hier machinaal ge stemd. Op verzoek van de klankbordgroep kerntakendiscussie (die gaat bekijken hoe Soest het in de komende jaren zui niger aan kan doen) heeft de afdeling Burgerzaken onderzocht of de aanschaf van stemmachines financieel haalbaar is. Daaruit blijkt dat er per verkiezing (of "volksraadpleging"!) een besparing mogelijk is van 1000 gulden. Voor de aankoop van 21 stemmachines - in elk stembureau eentje - zou de gemeente f 183.666 op tafel moeten leggen. Een van de voordelen is dat de uitge brachte stemmen aanzienlijk sneller worden verwerkt, zodat de uitslag ook veel eerder bekend is. Als voorbeeld wordt de laatste gemeenteraadsverkie zing (2 maart j.1.) genoemd. De defini tieve uitslag en de samenstelling van de raad was toen pas om half twaalf 's avonds bekend (inclusief de voor keurstemmen), maar met stemmachi nes zou dat al tussen half acht en acht uur rond hebben kunnen zijn. Referendums Andere voordelen zijn: geen ongeldige stemmen meer, minder druk op de or ganisatie (het opbouwen en afbreken van stemhokjes kan vervallen en de le den van het stembureau hoeven zich 's avonds ook niet meer uit de naad te werken om de stemmen te tellen), geen stembiljetten en ander drukwerk meer (wat beter is voor het milieu), en boven dien kunnen de machines ook gebruikt worden bij volksraadplegingen (refe rendums), al dan niet in combinatie met een verkiezing. Theoretisch zou Soest aan 17 appara ten genoeg kunnen hebben; met 33.000 stemgerechtigden kunnen er dan ca. 2000 per stembureau worden opgeroe pen, maar Burgerzaken ziet daar weinig in. De reisafstand naar het stembureau wordt dan groter, en daarmee ook de "drempel" om te gaan stemmen, wat weer niet bevorderlijk is voor de afstand tussen kiezers en gekozenen, en boven dien raakt een stembureau met (meer dan) 2000 stemmers waarschijnlijk min of meer verstopt tussen vijf en zeven uur 's avonds, wat evenmin wenselijk is. Nog even niet Het College van B. en W. lijkt wel oren naar het voorstel te hebben, maar voor lopig houdt het de hand nog even op de knip en zal het de gemeenteraad geen officieel krediet vragen, hoewel de aan schaf "budgettair-neutraal" zou zijn. In 1997 - een jaar vóór het driedubbele verkiezingsjaar 1998 - wordt het voor stel opnieuw bekeken. Het rode potlood heeft vermoedelijk ook in Soest zijn langste tijd gehad. Mis schien mag het dan eindelijk óók eens bevochtigd worden...? LOODGIETERS VAN BETER Voorwaarden: Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v.-ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 november 1994 t/m 31 maart 1995. Gecertificeerd. Waarborg- installateur ii

Soester Courant | 1994 | | pagina 5