Wissels' redden dames Stam/SoVoCo ezonde werklust helpt SEC in het zadel Hockeysters geen stap dichterbij iVeer nipte nederlaag The Red Stars Vlaswinkel schiet Soest naar zege Overeenstemming nieuw convenant Ook sterk deelnemersveld op 14de Sylvestercross laas. Je begrijpt dat ik weinig aan deze opstelling zal veranderen VOETBAL zondag HAM KT olleybalsters maken zich op voor kraker met Avero/OS VOLLEYBAL Verlenging noodzakelijk in thuisduel met Waddinxveen Flyers BASKETBAL BADMINTON Selby boekt zonder te spelen eerste succes Meer kans meer geld, bij Twee doelpunten tegen Xanthos in laatste kwartier VOETBAL zondag Zaalruimteverdeling en tarieven onder de loep HOCKEY OENSDAG 30 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 19 Hosanna-stemming m het SEC-kamp was begrijpelijk. Natuurlijk u de 2-1-orerwtnmng op SCH'44 gekoesterd als een baby. Als een ,d zo blij waren ze op de Bosstraat-West, nadat Jeffrey Dorrestein in negentigste minuut had raak gekopt. Eindelijk kwam SEC uit de hoek, ar, .eI 'l'P0'1 v,a c"' Eindelijk was het moirent aangebroken, waar [lid Maas de laatste weken zo yaak over had gesproken. Is we eenmaal punten pakken, gaat anzelf weer draaien, had de trainer i manschappen voortdurend voor louden. Na de knappe puntendeling Celeritudo (1-1) en een teleurstel de identieke uitslag tegen negen n van Utrecht kreeg Maas gelijk in duel met de nummer drie. ikverdiend," noemde Maas de zege, iet hij daarmee de eerste helft even zijn geheugen glippen. Voor rust I SCH'44 namelijk meer laten zien ide Soesters. De ploeg uit Harmeien 1 net een zes-uit-drie serie met een josant doelsaldo van 12-1 achter de en zocht ook in Soest de combina- Maas: "We wisten dat SCH goed is de zijkanten. Daar hebben we ze inig ruimte gegeven." ïtregeld ias overdreef daarmee niet. De gas waren voor het overgrote deel in bezit, maar moesten te vaak door het trum om een opening te zoeken. Het oriete spelletje werd veelvuldig ont- eld. Op de gevaarlijke momenten de Edwin van de Luitgaarden zijn tree met sterk ingrijpen. De doel- n stond weer tussen de palen, omdat vervanger Maarten van Dalen zich een bedrijfsongeval aan een vinger geblesseerd. C kwam niet aan voetballen toe, ar gaf weinig kansen weg. Tot in de ;te minuut, toen na balverlies drie :cers over de middenlijn de bal pro- :rden te heroveren. In twee passes i SCH'44 aan de overkant en buitte ud Sluis de man-meer-sitautie uit: dan toe was de voorhoede van SEC ïwelijks opgevallen. Dennis Brons was de enige die een aantal fraaie acties uit zijn schoen toverde. Eric Looijsen en Marko Hagelen waren onzichtbaar. Het was daarom eens te meer verras send dat Hagelen in de derde minuut van de tweede helft plotseling vrij stond voor de keeper. Zijn schot betekende 1 -1"We hadden het geluk dat we met een scoorden. Daardoor moest SCH anders gaan voetballen en konden ze niet via de zijkanten gaan counteren," stelde Maas vast. SCH'44 had echter niets meer te vertel len. Met gezonde werklust was het SEC dat de kansen kreeg, de vrije trap (geel voor Marco Martens) van de gasten daar gelaten. SEC had pech dat scheidsrechter K. Hoonakker in de 61ste minuut de voordeelregel niet toe paste na een overtreding op Brons. Ha- l Dennis Brons had een aantalfraaie acties in huis, al had hij in plaats van dit 'hoog staande' hakballetje beter het avontuur kunnen zoeken. Foto: Aldo Allessie gelen had zo met de bal op het doel kun nen afstormen. Agressie Dat Looijsen geblesseerd uitviel was sneu, maar niet onfortuinlijk voor SEC. Jeffrey Dorrestein bracht meer agressie in de aanval en was met Remco van Veenendaal verantwoordelijk voor de kans die Brons kreeg en die door Hans van Leeuwen met een snelle reactie werd gedevalueerd. Toen Marcel Dor restein uit de daaropvolgende hoek schop naast kopte, zakte SEC even te rug. Totdat Jeffrey Dorrestein een mi nuut voor het verstrijken van de officië le speeltijd achter een diepe bal aanren de. Opnieuw won Van Leeuwen het duel, maar een minuut later was hij kansloos toen dezelfde Dorrestein uit een voorzet van Remco Dorresteijn met het hoofd voor 2-1 zorgde. Over Remco Dorresteijn was Maas bij zonder te spreken. Maar met name Ro nald de Rooij kwam in de lofzang van de voetbaltrainer voor. De herstelde voetballer hield als libero de boel ach terin dicht. Een bijdrage daartoe lever de Peter de Jong die als voorstopper na genoeg foutloos speelde. Met Ron Daselaar (weer uitstekend) en Marco Martens (zondag iets minder) op de vleugels heeft SEC de zaken in elk geval achterin dik voor elkaar. "Je be grijpt dat ik aan deze opstelling weinig zal veranderen. We zijn op de goede weg. Er is weer keihard gewerkt. En je ziet dat ze nu weglopen als de scheids rechter fluit. Ze houden hun mond dicht," aldus de voor zijn doen uitbun dige Maas wiens ploeg zich zondag met een zege op het onderaan bungelende Stichtse Boys definitief in de midden moot kan vestigen. Hoe lang de Hosanna-stemming duurt, hangt echter af van de inzet van de spe lers. Goed voetbal kan van deze ploeg niet worden venyacht. Alleen werklust kan SEC in het zadel helpen. En dat mogen deze spelers nooit vergeten. >oit eerder werd het belang van een brede selectie zo nadrukkelijk aan- toond als zaterdag in Abcoude. Stam/SoVoCo stond met 2-0 achter, en Servaas Klute één voor één Judith Lazonder, Irene Koelewijn, Erna jonzaayer en Petra Hendrikse naar de kant haalde en zijn vier wissel- eelsters in de strijd gooide. Met een zwaarbevochten 2-3-zege stapte am/SoVoCo enige tijd later van het veld. de Soester volleybalclub hoge ogen it in de eerste divisie, is elke tegen- nder erop gebrand te winnen van de matie van Servaas Klute. Die extra tivatie deed Abcoude goed. De tot le haarvaatjes 'geladen' gastvrouwen ireikten in de eerste twee sets een bij- Inder hoog niveau en profiteerden ,n het feit dat Stam/SoVoCo geen >eg vormde. De nummer twee van de nglijst kreeg geen grip op de wed- ijd, kon niet eens 'over' de kleine elverdeelster van Abcoude scoren en rd blokkerend een halt toegeroepen. Jfs de inmiddels beroemde dubbele ssel leverde in de tweede set niets op. a een paar punten in de derde, set greep Klute in. Lazonder, Koelewijn, Boonzaayer en Hendrikse maakten plaats voor Paulien Visser, Laura Oos- trom, Marianne Goebertus en Hedda Meijer. De laatste was niet zo dominant als een week eerder tegen Kuipers/ Zwolle, maar Visser scoorde aan de buitenkant bijna honderd procent en blokkeerde goed, de jeugdige en oner varen Oostrom serveerde dusdanig dat Abcoude niet meer aan haar vertrouw de spel toekwam en ineens vormde het zestal een eenheid. Dat was volgens Klute het grote verschil met de speel sters die de eerste twee sets speelden en twee keer met 15-11 werden afgestraft. Breekpunt Het breekpunt in de derde set kwam, toen Stam/SoVoCo een 8-5-achter- stand inliep en na 8-8 de set afmaakte (12-15). Waar de ploeg uit Soest eerst achter Abcoude had aangehold, daar gaf Stam/SoVoCo niet meer toe aan de ambities van de thuisclub. "We wisten dat Abcoude gemotiveerd was en we ze moesten laten uitrazen. Dat is uiteinde lijk gelukt. De anderen van ons gingen steeds beter spelen en Abcoude kon het niveau niet meer vasthouden. Vijf, zes keer werd verkeerd geserveerd en dat is dodelijk voor zo'n ploeg," aldus Klute. Stam/SoVoCo stelde via 9-15 en 10-15 alsnog twee wedstrijdpunten vei lig. Door het verlies van één punt moe ten de succesvolle volleybalsters Zaan stad weer naast zich dulden. Beide teams hebben een achterstand van twee punten op koploper A vero/ OS 2 die op zaterdag 10 december warm welkom zal worden geheten in De Bunt. Moeilijk "Als we als ploeg spelen, kunnen we ie dereen aan, maar dat is juist heel moei lijk. Zaterdag speelde Erna in het begin vier keer een eerste tempobal op Hed da, waaruit niet wordt gescoord. Dan ga je heel anders een wedstrijd in dan wan neer je daar wel punten mee pakt. Maar we zullen Avero in ieder geval geen punt cadeau geven." Stam/SoVoCo heeft vanavond een 'tussendoortje' op het programma staan. In Hilversum moet het bekerduel in de tweede ronde worden afgewerkt tegen Facit Gemini/'S. Die derde divi- sieploeg klopte zaterdag het tweede team van Stam/SoVoCo met 3-1, een uitslag die gezien de ranglijst als verras send mag worden beschouwd. Het be kerduel in de sportzaal van de christelij ke HTS begint om 20.00 uur. es punten uit negen wedstrijden niet bepaald een oogst die als k kan worden getypeerd. Het renteam van The Red Stars staat dan ook niet bijzonder oskleurig voor en dat terwijl de oeg voor hetzelfde geld in de bo- nste regionen had kunnen ver even. vee weken geleden werd met drie inten verschil verloren van DBV Ro- c, vorige week scoorde Hurricanes n puntje meer en zaterdag leed Red ars opnieuw een minimale nederlaag, a 71-71 in de reguliere speeltijd sloeg balans ih de verlenging door in het iordeel van Waddinxveen Flyers: 1-83. Voor de derde keer op rij zaten i Soesters met een kater. Evenals tegen Hurricanes begon Red Stars acceptabel. De voorsprong van elf punten slonk echter voor de rust tot 36-32. Daarna ontspon zich een span nende strijd, waarin beide teams uit blonken in het maken van fouten. Alles wat mis kon gaan, ging mis, al gold dat niet altijd voor de doelpogingen. Moeizaam Red Stars stond in de zenuwslopende laatste tien minuten niet voortdurend met de beste spelers binnen de lijnen. Daarnaast werd veel te weinig gebruik gemaakt van Igor Smink. Spelverdeler Arne Balvers liep zich te vaak vast in de defensie van Waddinxveen Flyers en Titelverdediger Tonnie Dirks en de Marokkaan Aziz Bougra nemen op 31 december deel aan de Sylvestercross. Ook de veer tiende editie van het atletiek- evenement is onderdeel van het nationale cross-circuit, waar voor tijdens de Warandaloop in Tilburg zondag het eerste start signaal werd gegeven. Het deelnemersveld belooft weder om een sterk bezette en spannende cross in de bossen en zandverstui ving van Soest. Zeven-voudig Ne derlands crosskampioen Dirks van AV Schuurmans is al vastgelegd door de organisatoren van AV Pij nenburg. Ook Bougra, vorig jaar met stip binnengekomen op twee, is van de partij. Een andere deelnemer is Marcel Versteeg, al jarenlang een bekend gezicht in de Sylvestercross en de nationale top. Verder komen onder anderen Greg van Hest, Henk Gommer, Simon en Casper Vroe- men, terwijl Pijnenburg nog in on derhandeling is met andere kopstuk ken. De organiserende vereniging heeft Dick van den Broek als af gevaardigde in het sterke lopersveld. Bij de dames heeft Pijnenburg zich weer verzekerd vari de komst van de Belgische Anja Smulders die vorig jaar met de tweede plaats goed voor de dag kwam. Op de deelnemerslijst van de meisjes A zal in elk geval de naam van Eva Janssen prijken. De meervoudig na tionaal kampioen op de 1.500 meter startte zondag al in de Warandaloop, de eerste wedstrijd waarvoor punten zijn te verdienen. De winnaar van. het eindklassement wordt boven dien uitgezonden naar de wereld kampioenschappen in Engeland. Janssen liep een taktische race en ging goed op weg. In de eindsprint werd ze geklopt door haar concur rente, zodat Janssen genoegen moest nemen met de tweede plaats. Met haar tijd van 11.09 dook ze niet temin zes seconden onder het baan record. Mart van Hal (dames veteranen) liet zich niet van haar beste kant zien en werd op de 5.000 meter vijfde in 19.58. Elly Moerman kwam uit op 21.40. Erik Tolboom debuteerde in een cross op de 7.800 meter. Zijn de buut nam 28 minuten en 23 secon den in beslag. kon de ballen daarna moeizaam kwijt. Op andere momenten toonde Red Stars te weinig geduld en kwamen de schotselecties veel te vroeg. Red Stars vergooide daarmee haar eigen kansen. Door overtredingen over en weer kwa men diverse spelers in de foutenlast en werd een groot aantal vrije worpen toe gekend. Het droeg bij aan de extase die op 71-71 een hoogtepunt kende. Man- fred Dikkers baarde opzien, toen de basket na een dunckje uit zijn hand te gen de speelvloer dreigde te smakken. Met één hand hield de center de ring vast en duwde hij de basket weer op zijn plaats. In de noodzakelijke verlenging kwam Red Stars via een serie vrije worpen op voorsprong die door Waddinxveen Flyers teniet werd gedaan. Nog kon Red Stars de wedstrijd uitmaken. Met nog een seconde of twintig op de klok en een stand van 82-82 was de ploeg in balbezit. Dom balverlies van John McClain leidde een tegenaanval in, waarna Dikkers twee seconden voor tijd met een persoonlijke fout twee vrije worpen veroorzaakte. Waddinxveen Flyers benutte de eerste poging en be sliste daarmee de wedstrijd. Rolstoel De rolstoelbasketballers van Red Stars werden zaterdagmiddag verrast door ERB 2. Die ploeg beschikte nu wel over enkele geroutineerde spelers die in het heenduel niet van de partij waren. Hun rol werd snel duidelijk. Na de ruime ze ge van Red Stars in Eindhoven, verlo ren de Soesters in Beukendal met 24-51. Red Stars was niet opgewassen tegen de press van de gasten en leed herhaalde lijk vroegtijdig balverlies. De wedstrijd werd dan ook in een vroeg stadium be slist. Niettemin behoudt Red Stars de leiding in de tweede divisie B. ERB ver speelde tot dusver al zes punten en blijft achtervolger. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155) -1 3014 Na voornamelijk ruime nederlagen van 7-1 en 8-0 boekte Selby zater dag het eerste succes. De vorig sei zoen naar de afdeling gedegradeer de badmintonners hoefden daar voor niet eens tot het uiterste te gaan. EVOBA'70 verscheen niet op de af gesproken tijd in de sportzaal van C-drie. De Soesters mochten daar om een 8-0-overwinning noteren op het wedstrijdformulier. Daarmee haalden zij de eerste overwinning binnen. In de uitwedstrijd was nog met 5-3 verloren van de tegenstan ders die desondanks thuisbleven. I Olr3ï©r Makelaardij o.g.l HUlZeÜenlo! verkoPen? Kopep en' Soesterbergsestraat 79. Soest. 02155-16151. Kapsalon Tielemans Soest Oude Utrechtseweg 57. tel. 02155-14462 in de Staatsloterij én in de krasloterij. Michel Vlaswinkel moet zondag avond beter hebben geslapen dan een week daarvoor. De spits van Soest, die tegen ZPC veel kansen liet liggen, schoot zijn ploeg tegen Xanthos in het laatste kwartier naar een 1-3-zege. Met twee gave treffers was Vlaswinkel de gevier de man in de formatie van Dick Schinkel. De trainer heeft echter nogal wat kop zorgen voor wat betreft het komende duel met SDO. In Bussum zal René van den Deijssel ontbreken, nadat hij tegen ZPC zijn vijfde gele kaart had gekre gen. Van Veenendaal ontbreekt van wege zijn derde kaart (tegen ZPC) en Martijn Stalenhoef moet waarschijnlijk eveneens in burger toe kijken, omdat hij in de wedstrijd tegen Xanthos zijn der de prent zagen. In de beginperiode kwam het spel van Soest niet uit de verf en werden de aan- valspatronen regelmatig ontregeld. Het gevolg was dat de blauw-witten enigs zins in de verdrukking kwamen. Een se rie hoekschoppen leverde de thuisclub evenwel geen succes op. Daarna kregen beide ploegen kansen. Xanthos gaf het goede voorbeeld. Toen de defensie van Soest de bal na een vinnige aanval niet goed weg kreeg scoorde de excelleren de Henk Schulz. Michel Vlaswinkel: gevierde spits. Soest ging op jacht naar de gelijkmaker en uit een corner van Veenendaal knik te Wilfred Janmaat (die een puike partij speelde) de bal tegen de touwen (1-1). Nog voor de rust kreeg Stalenhoef geel. Net als Remco Worst van Xanthos die een grove overtreding maakte op Mau- rice d'Aquino. De kleine aanvaller van Soest had het moeilijk tegen Michel Klijnzoon die twee koppen groter is. Toch kreeg d'Aquino op slag van rust een kans op 1-2, maar hij schoot naast. Offensief In de tweede helft perste Xanthos er een bliksemoffensief uit. Gerard van de Be- dem had handen, voeten, medespelers en geluk nodig om treffers te voorko men. Na een hachelijk kwartier kon Soest geruster ademhalen en zette de ploeg van Schinkel het spel naar haar hand. d'Aquino en Ferenc Kleinegris kregen een kans, maar pas een kwartier voor tijd kwam Soest op voorsprong. Een overtreding vlakbij de cornervlag leidde de tweede treffer in. Van Vee nendaal bracht de bal voor het doel, waar Vlaswinkel boven iedereen uit kwam en raak kopte. Met nog tien minuten te gaan ging Xan thos te gretig naar voren. Toen Luits Houkes resoluut opruimde, kwam Vlaswinkel in de middencirkel in balbe zit. Hij speelde zijn bewaker uit, om speelde even later de doelman en schoof de bal in het lege doel. De 1-3-voorsprong bleek later voldoende voor de derde zege van Soest dat in tien wedstrijden tien punten heeft vergaard. Het college en het bestuur van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) zijn het eens geworden over een nieuw convenant. De lijst van af spraken zal tot 1 januari 1997 gel den, ervan uitgaande dat de leden vergadering van de VSS en de ge meenteraad kunnen instemmen met het convenant. De leden van de VSS komen morgen avond al bijeen, de raad stemt op don derdag 15 december over het voorstel. Nieuw is de vastgelegde procedure die wordt gevolgd, indien een sportvereni ging van de gemeente moet verhuizen. In dat geval zal de gemeente elders voor een gelijkwaardige accommodatie moeten zorgen. Daarbij worden de ei gen investeringen van de clubs, die schriftelijk zijn vastgelegd en elk jaar zullen worden geactualiseerd, in ogen schouw genomen. Mocht de clublei ding het niet eens worden met de ge meente over de hoogte en voorwaarde van de vergoeding, dan wijzen beide partijen een deskundige aan. Die twee wijze mannen (of vrouwen) nemen ver volgens een derde deskundige aan, waarna het drietal zich over het me ningsverschil zal buigen. Deze afspraken zijn niet voor niets ge maakt. Bekend is dat de gemeente in het kader van het doelmatigheidsbeleid een aantal accommodaties wil centrali seren. De vorige sportwethouder Jan Menne heeft daar in de voorbije jaren regelmatig over gesproken met vooral vertegenwoordigers van de voetbalver enigingen. Daarbij werd overigens niet of nauwelijks vooruitgang geboekt. Ook sportpark Koningsweg, waar MHC Soest, de Knickerbockers en De Gemshoorn zijn gehuisvest, zal deel uitmaken van de discussie die waar schijnlijk binnen afzienbare termijn door Menne's opvolger Ries van Log- tenstein zal worden heropend. In het convenant staat verder onder meer vermeld dat de gemeente verant woordelijk is voor het tot stand bren gen, beheren, exploiteren en onderhou-, den van de roeiende en onroerende za ken op accommodaties die bestemd zijn voor de sport. De gemeente heeft daar naast een zogenoemde inspanningsver plichting voor het beheer, het onder houd en de exploitatie van roerende en onroerende zaken die door de clubs zijn gerealiseerd. De gemeente verplicht zich advies bij de VSS in te winnen over de (meeijaren-)- beleidsbegroting sport, de tariefstel ling, de investerings- en de activiteiten planning, de beleidsnota's, beleid ten aanzien van onderhoudsplanning en de toewijzing van zaalruimte en zwemac- commodatie. Ook over partipulier ini tiatief op het gebied van sportaccom modaties (zoals de golfbanen) moet de VSS om advies worden gevraagd. Verdeling In het eerste half jaar van 1995 zullen de rapporten Basisvoorzieningen en Tari fering Sportaccommodaties worden geëvalueerd en indien gewenst geactua liseerd. Ook de uitgangspunten voor de zaalruimteverdeling zullen in de eerste zes maanden van volgend jaar worden bezien en zonodig bijgesteld. Met dat laatste wordt een vervolg gemaakt op het ambtelijke onderzoek dat in de af gelopen zomer startte. Aanleiding voor dat onderzoek is het ruimtegebrek, waarmee de gemeente zegt te kampen. In het convenant wordt ook nog eens gesteld dat de sportsector vanaf 1996 jaarlijks 128.400 gulden moet bezuini gen. De eerste 22.000 gulden is al be zuinigd, omdat het bestuur van de VSS minder geld beschikbaar krijgt voor ad ministratieve ondersteuning en presen tiegeldvergoeding. Op sportpark Koningsweg hebben de dames van MHC Soest niet van de gelegenheid gebruik gemaakt 0111 aansluiting te vinden bij de twee voorlaatste ploegen. De hek- kesluiters deelden de punten met Alkmaar dat al twee punten meer had. Het werd 1-1. Vlak voor tijd ontsnapte Soest zelfs aan een nederlaag. Petra Lambertse stopte toen een strafbal die aan de Noordhol landers was toegekend. Hoewel de belangen groot waren, vlo gen de vonken er in de eerste helft niet bepaald van af. Pas na rust leek het er een beetje op dat de twee teams ontke tend waren. De gasten kwamen op voorsprong, maar Leontine Fleischer zorgde voor de gelijkmaker. Soest kwam daarna geen stap dichterbij. De heren hadden zondagmiddag kun nen winnen van De Reigers. Lange tijd had de ploeg van Henk Hugen het beste van het spel en kreeg MHC Soest kan sen. Alleen Hilco Krook slaagde erin dc De hockeysters van Soest kwamen geen stap dichter bij Alkmaar. Foto: Aldo Allessie bal in het doel te slaan. Dat gebeurde nadat Laurens Ros de bal te zacht had ingepusht. Strafcorners waren niet aan Soest besteed en De Reigers gooide re gelmatig met succes de buitenspelval open. Door het veldoverwicht bleef Soest de aanval zoeken. Dat kwam het team duur te staan, want in de slotfase profi teerde De Reigers twee keer van de aanvalsdrift: 2-1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 19