Ben Schimmel: absolutenuinineréén ewijzigd 3 fSPORfiZZ Soester Byzantijns Kamerkoor houdt openbare repetitie Max Dendermonde laat Mondriaan herleven in zijn geboorthuis ISOESTERBERGI Expositie: 'Afval, duur betaald' ees neemt of Sportuitslagen Ruime zege wj Weer nieuwe Jeugdnieuws WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT Na succesvol 'debuutconcert' PAGINA 2C Blazersconcert van ensemble 'Timber' in de Vijverhof Inbreker neemt 35 gulden mee Vogelshow in Sterrenberg Prijsuitreiking kleurwedstrijd in Volume Markt In milieueducatief centrum Molenstraat Menselijke relaties centraal in Raadhuisexpositie Chauffeur bestelbus ziet bromfietsster (54) niet naderen Klusjesdienst voor ouderen Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Containerbrandjes Veroorzaker van botsing rijdt gewoon door Kerstpost-actie fam. Van Stralen voor Roemenië Automobilisten met slok op aangehouden Gekneusde rib voor bromfietser (23) Vlaggeroof aan het Kerkplein Topscore De Vriendschap reikt prijzen uit op feestavond fOENSDAG 30 NOVEME joeizame zege op deg, DUIVENSPORT Glind geen partij v< Sportprogramma miiiiCTi»iaam^e^es|uj(er A r^t)SEC"St,chtse Boys ^Titelstrijd,judo, karah Wie vergelijkt leest de Soester Courant Daartoe is men van harte welkom op woensdagavond 7 december a.s. in de Kapel van Onze Lieve Vrouwe, Heide weg 52, hoek Braamweg te Soest-Zuid, aanvang 20.15 uur. Nadere informatie: tel. 21598. Op zondag 6 november gaf het 'Soester Byzantijns Kamerkoor' onder leiding van haar oprichter dirigent, Frans J. Wertwijn, een zeer geslaagd presentatieconcert in de Oude Kerk. De kerk kon het enthousiaste publiek, dat in groten getale was opgekomen, nauwelijks bevatten. Zelfs moesten enkele laatkomers geweigerd worden. Het koor, dat in december 1992 is op gericht, leverde na twee jaar hard stude ren een geweldige prestatie, vooral wanneer men bedenkt dat de dirigent het koor heeft samengesteld uit mensen die nog nooit van hun leven een noot hadden gezongen én mensen met enige tot véél zangervaring. Het is hem gelukt met deze groep tot een evenwichtige klankbalans te komen en het koor was in zijn presentatie zeer overtuigend. Uitgevoerd werden composities uit de Russisch-Orthodoxe liturgie o.a. van Bortnianski, Archangelski en Tsjai- kovski. Het publiek beloonde het koor aan het eind van het concert met een langdurig ovationeel applaus en het koor beantwoordde dit met een toegift. Een zeer geslaagd concert, en zo is Soest weer een uniek koor rijker gewor den, dat gaandeweg zijn plaats in het culturele en ook religieuze leven zal gaan innemen. Het koor bestaat op dit moment uit 28 koristen, te weten: 9 sopranen, 9 alten, 5 tenoren en 5 bassen, maar kan nog verder worden uitgebreid. Er is nog plaats voor mensen met een al gemeen christelijke geloofsopvatting, die beschikken over enige zangerva ring. Aan het koor is een zangpedagoge verbonden, die wekelijks een half uur met telkens een andere stemgroep oe fent. Wie geïnteresseerd is in de Byzantijnse koorzang (liturgische muziek uit de tra ditie van de Russisch-Orthodoxe Kerk), kan nader kennismaken met het koor door geheel vrijblijvend een open bare of'inloop-repetitie' mee te maken. Het Amsterdamse blazersensemble 'Timber' geeft op zondag 4 december een concert in 'De Vijverhof Klarinet 39. 'Timber' bestaat uit een elftal en thousiaste musici, zowel amateurs als conservatoriumstudenten. Vanaf de oprichting in 1986 treedt het ensemble zeer regelmatig op en heeft een geva rieerd klassiek programma opge bouwd. Zij spelen werken van Mozart, Strauss, Moussorgsky, Gounod, Fran- gaix, Rossini en vele andere componis ten met een nadruk op muziek uit deze en het eind van de vorige.eeuw. Het programma voor 'De Vijverhof bestaat uit Brahms: Sextet in de bewer king voor blazers; Debussy: Petite Sui te; Dvorak: Serenade. Aanvang: 14.30 uur. Toegang gratis. Dinsdagavond 13 december geeft de schrijver en dichter Max Den dermonde een lezing in het Mon- driaanhuis te Amersfoort. Den dermonde, geboren te Winschoten in 1919, zal spreken over zijn nieuwste roman: "Mondriaan, de man die de Charleston danste". De roman speelt zich grotendeels af in het Parijs van 1935. De jonge Duitse student Paul Begleiter is op weg naar het vrije Amerika als hij blijft steken in Parijs. Via zijn vrouw leert hij Piet Mon driaan kennen. In eerste instantie haat hij de schilder maar langzaam slaan zijn gevoelens om in bewondering. De lezer volgt de ontwikkeling van de jongeman en begint Mondriaan hierdoor ook te begrijpen. Wat Dendermonde vooral intrigeert in de schilder Mondriaan is de tegenstel ling van de dorre en sobere man, die zelfs te arm was om te trouwen, maar dol was op vrouwen en dansen. Over deze en andere tegenstllingen spreekt Dendermonde in zijn lezing. Die is de eerste in een reeks maandelijkse lezin gen over Mondriaan, die plaats zullen vinden in het Mondriaanhuis. De reeks start op 13 december om 20.00 uur, De zaal is open vanaf 19.30 uur. Entreekaartjes zijn te koop in het Mondriaanhuis van dinsdag tot en met vrijdag van lO.OOuur tot 17.00 uur. In het weekend kan men er terecht van 13.00 uur tot 17.00 uur. De entree van de lezing bedraagt f 10,-.Huoders van een CJP-paspoort en een 65+ kaart betalen f 7,50. Het adres van het Mon driaanhuis is Kortegracht 11, Amers foort, tel. 033-620180. Max Dendermonde. Een bewoonster van De Brik is, los ge zien van materiële schade, 35 gulden armer geworden doordat in haar wo ning een inbraak werd gepleegd. De achterdeur van het huis aan De Brik werd geforceerd. De dader was vorige week dinsdagmiddag tussen kwart over twee en kwart over vier actief. De Soesterbergse Vogelvereniging 'Onze Gevleugelde Vrienden' houdt van 1 tot en met 3 december een grote vogelshow in Sterrenberg. Een twintig tal leden biedt hun eigen gekweekte vo gels, waaronder kanaries, grasparkie ten, tropische vogels, agaporniden en Australische parkieten ter keuring aan. Tevens zullen ook vogels van de bewo ners van Sterrenberg op deze show te bewonderen zijn. In totaal worden on geveer 200 vogels ingezonden. Ook is er een verkoopklasse aanwezig waar men tegen een redelijke prijs vogels kan kopen. De show wordt gehouden in zaal 3 van Het Lichtpunt. De openings tijden zijn 1 december van 20.00 tot 22.00 uur; 2 december van 10.00 tot 22.00 uur en 3 december van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Volume Markt aan de Buijs Ballotlaan heeft voor de jarige Sint Nicolaas een kleurwedstrijd georganiseerd. Leerlin gen van de plaatselijke scholen hebben deze reeds ontvangen en mogen hun kunsten hierop uitleven. Vóór donder dag 1 december moeten ze hun kleur platen inleveren bij Volume Markt. Sint Nicolaas zal met zijn Zwarte Pieten za terdag 3 december om precies 12.00 uur in de winkel van Volume Markt de diverse prijswinnaars bekend maken. Volume Markt stelt voor elke school een schoolprijs ter beschikking ter waarde van vijftig gulden. Eén van de metaalplastieken van Bé Klein. Vanaf 16 november 1994 t/m 8 ja nuari 1995 exposeert de kunste naar Bé Klein in de Raadhuisvitri ne. De veelzijdig en gedreven kun stenaar (Soester van geboorte) maakt computergrafiek en sculp turen in metaal. Bekendheid verwierf Klein vooral met zijn expressieve metaalplastieken, waarin hij op indringende wijze mense lijke emoties verbeeldt. Hij heeft een ei gen werkelijkheid gecreëerd waarin mensen zijn teruggebracht tot figuren die in een bepaalde relatie tot elkaar staan. Meestal groepen of groepjes die lijken te figureren in een gefingeerd landschap. Ze geven een allegorische voorstelling, waarin ze niet als mens maar als eigenschap belangrijk zijn. De beeldhouwwerken ontlenen hun kracht mede aan het feit dat er zoveel onuitgesproken en bijna zinderend in gebeurt. Soms zijn de stemmingen in de beelden wat moeilijk te peilen, maar meestal is de emotie vrij direkt in een si tuatie vastgelegd. Klein construeert stellages met diverse verdiepingen, waarin mensen staan te wachten. Mensen die ergens naar stre ven via laddertjes die nauwehjk bruik baar lijken. Mensen gevangen in, of be schermd door, een cirkel waarbinnen ze verblijven. De bouwconstructies stre ven naar boven, maar de uitsteeksels leiden veelal naar het niets. De metaal plastieken intrigeren, je loopt er niet zo aan voorbij. Ze dwingen de bezoeker tot nadenken, een ontdekkingstocht naar menselijke relaties. Informatie: De Hazelaar Sculptures, Bosstraat 2, 3766 AG Soest, contact persoon: Ali van den Berg. Niet alleen het milieu betaalt een ,hoge prijs voor afval. Dat doen we zelf ook: afval verwerken kost veel geld en zal in de toekomst steeds duurder worden. Het is hoog tijd voor actie. In het milieueducatief centrum 'de Kwekerij' van de gemeente Soest opent op 30 november, 18.45 uur wethouder R. van Logtenstein samen met de leden van de raadscommissie Milieu en Openbare Werken, de tentoonstelling 'Afval, duur betaald!'. De tentoonstel ling staat tot en met 21 december opge steld in het milieueducatieve centrum aan de Molenstraat 157. De raadsleden krijgen die avond een voorproefje van de activiteiten die rond de tentoonstelling georganiseerd gaan worden. Zo zijn er verschillende pro gramma's opgesteld voor o.a. basis scholen, Threma'87, verenigingen en het migrantenwerk. Daarnaast is de tentoonstelling elke woensdag- en vrij dagmiddag tussen 13.00 en 17.00 uur voor iedereen vrij te bezichtigen. Waarom afvalpreventie? We doen toch al zóveel? Afval schei den, we weten er alles van. Glas gaat keurig in de glasbak, oud papier geven we aan de sportvereniging en het groen te-, fruit- en tuinafval gaat in een spe ciale container. Toch is afval scheiden niet de oplossing van het afvalpro bleem. Eigenlijk is er maar één ant woord: voorkómen dat er afval ont staat. De tentoonstelling 'Afval, duur betaald!' laat zien hoe je als individuele consument een steeritje kun bijdragen. Maar ook een gemeente kan maatrege len treffen die effect hebben op het af- valaanbod van burgers. Sommige ge meenten experimenteren met het prici- pe 'de vervuiler betaalt'. In zo'n ge meente zit bijvoorbeeld belasting op de huisvuilzak. Er zijn gemeenten waar één vuilniszak wel f 2,10 kost. Veel af val betekent veel 'dure' vuilniszakken. Maar je kunt ook denken aan het wegen van containers. Wie meer afval aan biedt moet dan meer betalen. Ook deze onderwerpen komen in de tentoonstel ling aan bod. Voor mensen die willen weten hoe zij een steentje bij kunnen dragen aan het voorkómen van afval is een bezoek aan de tentoonstelling zeker de moeite waard. In 'Afval, duur betaald!' wisse len foto's, teksten, elektronische spel letjes en bewegende elementen elkaar af. Ook kinderen zullen zich er uitste kend vermaken. 'Afval, duur betaald!' is tot en met 21 december elke woensdag en vrijdag te bezichtigen in 'de Kwekerij' Molen straat 157. Openingstijden: 13.00-17.00 uur. In het ziekenhuis werd vorige week vastgesteld dat een 54-jarige vrouw uit Soest geen letsel had overgehouden aan een ongeluk op de Beukenlaan. De vrouw was naar Medisch Centrum Mo- lendael gebracht, nadat ze was aangere den door een bestelbusje. De chauffeur van dat voertuig had haar over het hoofd gezien, toen ze met haar brom fiets over het fietspad reed. De man, een negentien-jarige inwoner van Eindho ven, botste zodoende tegen haar, toen hij een inrit wilde inrijden. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. Politie en brandweer rukten vorige week dinsdagavond uit naar de hoek van de Rubenslaan en de Ruysdaellaan, waar een containerbrandjë was gemeld. De brandweer bluste het vuur. Twee uur later werd er een fik gemeld in een vuilnisbak bij de speeltuin aan het Boekweitland. De politie kon het hier alleen af, zodat de brandweer niet in ac tie hoefde te komen. Wie bestuurde vrijdagmiddag rond kwart over twee de auto die op de Peter van de Breemerweg een aanrijding met een fietsster veroorzaakte. Die vraag houdt de politie en een dertien-jarig meisje bezig. Het meisje fietste op de rijbaan in de richting van Amersfoort en kreeg geen voorrang van de automobilist die vanuit een weiland de weg opreed. Na de bot sing vervolgde de automobilist meteen zijn weg. Het meisje raakte niet ge wond, maar had wel pijn in haar linker onderarm. Evenals vorig jaar houdt de familie Van Stralen uit Soest ook nu weèr een spe ciale Kerstpost-actie, waarvan de op brengst ten goede komt van de bevol king van Roemenië. Wie nog kerst- en nieuwjaarsgroeten binnen Soest te ver zenden heeft, kan daarvoor bij de Van Stralens terecht. De poststukken wor den voor f 0,30 per exemplaar aan huis bezorgd Omdat ze de post ruim voor de Kerst dagen bezorgd willen hebben, wordt men verzocht de stukken uiterlijk op 12 december aan te leveren. Graag met duidelijke adressen, de juiste huisnum mers en de postcode, om het speurwerk te beperken. De post kan worden inge leverd bij de volgende adressen: Dokter Rupertlaan 86 en Vosseveldlaan 9. Voor elke verkeersovertreding heeft de politie een nummer. Zo staat 'rijden on der invloed' te boek als een '26-er'. Niet zo verwonderlijk, zo lijkt het. Op 26 no vember hield de politie namelijk twee automobilisten aan, die enigszins in be schonken toestand op de openbare weg reden. Een 22-jarige Soester liep zaterdag morgen om vijf uur tegen de lamp op de Vredehofstraat. JHij was opgevallen, omdat de kofferdeksel van zijn auto open stond. Bij hem werd een alcohol promillage van 1,2 in zijn bloed vastge steld. Een man uit Den Dolder werd later die dag aangehouden op de Amerfsoortse- straat, nadat hij in de middenberm te gen een lantaarnpaal was gereden. Ook hij liep tegen de lamp en had 0,95 pro mille alcohol in zijn bloed. Op de Soesterbergsestraat werd maan dagmorgen om kwart over één een man aangehouden. Zijn rijbewijs werd in gevorderd, nadat een alcoholpromilla ge van 1,85 was vastgesteld. De man is 26 jaar. Een gekneusde rib en een kapotte knie hield een 23-jarige bromfietser maan dagmiddag over aan een aanrijding met een auto. Het ongeluk gebeurde om half zes op de Parklaan. De automobi list, die in een blauwe Opel Kadett reed, zou de veroorzaker van de aanrijding zijn. In plaats van te stoppen, vervolgde hij zijn weg. De politie heeft vorige week twee jon gemannen aangehouden, die aan het Kerkplein de vlag van de Rabobank hadden weggehaald. Het ging om een 20-jarige inwoner van Buitenpost en een 19-jarige knaap uit Surhuisterveen. Ook aan de Van Weedestraat hadden ze een vlag buitgemaakt. De politie nam de heren, die in aangeschoten toestand verkeerden, mee naar het bureau, waar ze en passant ook nog even opbiechtten dat ze een fiets hadden gepikt. Na ver hoor werd het "studentikoze" tweetal heengezonden riiet een proces-verbaal wegens vandalisme. VELDVOETBAL 1. Teus Verwoerd (SEC-zat.)13 2. Cees-Jan de Vries (WZ'49) 10 3. Paul Castein (Hees) 7 4. Danny Brandenburg (Hees) 5 Erwin de Gier (Hees)5 6. Johan van den Brink (Hees) 4 Edwin Lazonder (Hees) 4 8. Gerard Becker (VVZ'49) 3 Ramon Heijnen (SEC-zon.)3 Eric Looijsen (SEC-zon.)3 Jeroen van Veenendaal (Soest) 3 Michel Vlaswinkel (Soest)3 Ton Wolfsen (WZ'49) 3 1. Peter de Jong (Hees)16 2. Danny Brandenburg (Hees) 15 3. Eric Looijsen(Hees) 14 4. Mustafa Aksit (Firtina'93)10 Stefan van Amerongen (Hees) 10 Arnolc Broertjes (DVS) 10 7. özcan Satikboga (Firtina '93) 9 8. Eddy Brinkman (DVS) 8 9. Zeki Kurt (Firtina'93) 7 10. Hans Peter van Zoelen (SEC) 6 11. Fred Bos (SEC) 4 Tijdens de jaarlijkse feestavond van De Vriendschap werd zater dagavond Ben Schimmel gehul digd. Hij is dit seizoen de absolute nummer één van de postduiven vereniging. Schimmel werd voor de zesde keer ge neraal kampioen van De Vriendschap, maar was niet aanwezig tijdens de prijs- uitreiking die al eerder was gehouden. Daarom werd Schimmel alsnog in het zonnetje gezet. Ook T. Kok, 'runne- r-up' uit de B-groep, stond in het mid delpunt van de belangstelling. De bijeenkomst werd gehouden in het Prijswinnaars bij De Vriendschap. Foto: Aldo Allessk clubgebouw aan de Nachtegaalweg Hans Baay zorgde met zijn eenmansor- kest voor de muzikale achtergrond. Op 17 december komen de leden van Di j eheel volgens de verwachtingen ;eft WZ'49 zaterdag de wed- •ijd tegen degradatiekandidaat Musketiers uit Eist gewonnen, ■n eerste vanwege de stand op de (nglijst en de daaruit voort- geiende kwaliteitsverschillen en r. tweede omdat VVZ'49 na het •rlies van vorige week wel weer e was aan winst. :derom had trainer Sjirk Bajema zijn m gewijzigd. Enerzijds vanwege :ssures, anderzijds omdat enkele spe- s (nog) niet brengen wat van ze ver ent mag worden. En halverwege de helft was de hoofdcoach genood- kt om nog een wijziging aan te bren- i. Willem de Vries had bij een aan- Jende actie een sliding op zijn knie tvangen en moest met een ernstige leblessure vervangen worden door mk Baars. jees liet er zaterdag geen misver- nd over bestaan wie van de twee joegen het meest in huis had. anaf het beginsignaal waren het rood-witten die De Glind volle- ig onder druk zetten. Hees com- ineerde bekwaam en er ontston- en talrijke doelrijpe kansen. Vriendschap weer bij elkaar voor dt pesters er niet in om de aanvallen met slachtbingo. aar in het eerste half uur slaagden de BADMINTON Selby Selby 1 - Amersfoort 2 5-3; Selby 2 - Net werk 3 8-0;Selby3-Netwerk4 5-3;Selby5 - Netwerk 5 7-1. BASKETBAL The Red Stars Jeugd: Red Stars mini's 3-Bourgondië 72-33, Red Stars JP2-Almaar Meer 35-54, Red Stars JK3-OSM'75 29-75, Red Stars JK2-Woodpeckers 84-39„ Red Stars JJ2-Quick Runners 79-44, Red Stars JH-Prisma College 2-0 (tegenstander niet komen opdagen), Red Stars MJl-Eem78 56-31. Senioren: Red Stars Hl-Waddinxveen Flyers 82-83 (na verlenging), Red Stars H2-Leerdam 67-57, Red Stars H3-Jump IJsselstein 84-32, Red Stars H4-Fictoor 40-51, Red Stars H5-Blue Herons 60-53. Soester Bowling Vereniging Senioren maadag: Boule d'Or - No Name 4-1; Zilveren Ster - 't Raadhuis 4-1; Omega - Big Splitters 0-5; Lucky Loosers - Arrows 4-1; de Enghe - Baanbrekers 2-3; Flying Pin Ten - Van Ede 0-5. Senioren dinsdag: Wings - Schei. Links 1-4; Toverbal - Bluffers 4-1; Schei. Rechts - Gokkers 2-3; Stressless - Karei de Stoute 0-5; Naadje - P-team 3-2; Heppie Hoekers - H.A.M. 0-5; Pin Down - Shj-ammer 2-3; Westra/Koffrie - Strajk 0-5; Ottifantjes - Cobra's 2-3. Jeugd: Cool Cat - Bowling Boys 4-1; Sisters - Team X 5-0; Spetters - Gokkers 1-4. SCHAATSEN SV Eemland Uitslagen clubcompetitie. Utrecht, 22 november, 300 meter: Jacobine Vernhout 40.28 (pr), Costijn Zwart 35.19 (pr). 500^ meter: Jacobine Vernhout 1.05.33, Costijn Zwart 59.02. 27 november, 500 meter: David de Smit 53.09 (pr), Harold van Haren 55.03 (pr), Saskia Baltus 58.98 (pr), Joep Kapers 46.46, Vincent Verburg 45,70, Arie Treur 45.95, Martin Baltus 41.26, Jolanda Ver duin 49.73, Henriet Kuijt 48.07, Angelique van de Berg 52.36. 1.000 meter: David de Smit 1.49.44 (pr), Harold van Haren 1.54.44 (pr), Saskia Baltus 2.31.44 (val), Joep Kasperts 1.34.78,- Mark Jansen 1.25.67, Martin Baltus 1.24.09, Jolanda Verduin 1.41.81, Henriet Kuijt 1.36.37, Angelique van de Berg 1.45.45. 1.500 me ter: Vincent Verburg 2.22.96, Klaas Roel Koelewijn 2.19.84, Arie Treur 2.25.78. Smeeing/BDC Welpen 1 - Fortissimo 4-5; Welpen 2 - BHC 0-12; Meisjes aspiranten B - EMM 1-11; Jongens aspiranten B - ASC 9-10; Meisjes aspiranten A - HVN/alt. 12-8; Jongens as piranten A - BSV 22-12; Dames junioren - Corbulo 14-20; Dames - BSV 18-18; He ren 3 - UDSV 4 9-28. Hees KVVA F2 - Hees F1 1-3; Hoevelaken D2- Hees Dl 3-0; Hoogland B2 - Hees B1 2-8. SEC IJsselmeervogels A2 - SEC Al 3-6; SEC A2 - Spakenburg A2 3-3; SDVB BI - SEC BI 6-0;SECCl-KWACl 5-l;SECC2- VVZAC4 2-4; WZAD3-SECD1 0-0; SEC El - Roda'46 E3 10-4; SEC E3 - Hoogland E7 15-0; SEC F1 - Spakenburg F2 8-0; VVZA F4 - SEC F2 4-4; SO Soest F6-SECF3 6-1. Soest Utrecht A1 - SO Soest Al 1 -0SO Soest A2 - APWC A2 10-0; Quick B1 - SO Soest B1 2-2; CJVV B2 - SO Soest B2 afg.; SO Soest Cl - Roda'46 C2 4-2; VVZ'49 C2 - SO Soest C2 3-0; SO Soest C3 - Amsvorde C2 1-9; SO Soest Dl - KVVA Dl 2-3; Cobu Boys D2 - SO Soest D2 0-16; SO Soest D3 - Roda'46 D5 2-5; WZA D6 - SO Soest D4 2-0; Quick El - SO Soest El 5-3; SO Soest E2 - Limvio El7-5; Spakenburg E3 - SO SOest E3 0-4; SO Soest E4 - Roda'46 E8 2-4; SO Soest E5 - TOV E5 1-5; SO Soest E6 - Hoogland E6 1-4; Spakenburg E5 - SO Soest E7 2-9; IJsselmeervogels E7 - SO Soest E8 7-6; SO Soest F1 - Hoogland F1 2-1SO Soest F2 - Achterveld F1 7-1Spa kenburg F3 - SO Soest F3 1-1; Baarn F3 - SO Soest F4 1-13; Hoogland F7 - SO Soest F5 4-2; SO Soest F6 - SEC F3 6-1; SO Soest F7 - HVC F3 12-6; WZ'49 VVZ'49 A2 - Eemdijk Al 2-3; TOV Cl - VVZ'49 Cl 3-0; VVZ'49 C2 - SO Soest C2 3-0; VVZ'49 Dl - Hoogland Dl 1-1; VVZ'49 D2-VVZA D4 1-3; Eemdijk E3 - VVZ'49 E2 4-7; Baarn E2 - VVZ'49 E3 1-17; VVZ'49 F1 - IJsselmeervogels F1 0-5; VVZA F5 - VVZ'49 F2 3-7; Spaken burg F4 - VVZ'49 F3 1-4. VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Senioren: dames 6 - Dupaco/Leos 3 1-3; heren 3 - Unicornus 2 3-1; heren 6 - Forza Hoogland2 0-3;heren7-Unicornus4 1-3. Junioren: meisjes Cl - Forza Hoogland Cl 0-3; jongens BI - Unicornus BI 2-1. en doelpunt af te ronden. Het duurde pn ook tot de dertigste minuut alvo- s Hees op een volstrekt logische en verdiende 1-0-voorsprong kwam. WOENSDAG 30 NOVEMBER Ken van de Hees voorwaartsen werd op 7,0 meter voor het doel neergehaald en tf vrije trap werd door Danny Bran- lenburg in de hoek geschoten. Einde- - /cc» /c ijk was de ban gebroken en twee minu- IT ?™nl/S-S,tara/SoI later was het opnieuw raak toen VoCo (D), beker (H.lversum) ^randenburg ee„ solo op prima wijze tfrondde: 2-0. Zaalvoetbal 19.00 uur Madjoe-Firtina'93 (Huizen) 20.00 uur Abma-DVS/Lazy Loui< (Hilversum) Basketbal 10.45 uur ISV Hengelo 2-Red Starj^ Almere stond de wedstrijd tus- (rolstoel) (Hengelo) 5en (je 5ovenSfe en de onderste van je ranglijst op het programma. n/7M(i cwx/i R ✓R Aalscholver uit Almere had tot op 14.30 uur WZ49-SVM Boys (Eenfl* s|cchts één wedstrijd ge- 74.30 uur De Posthoorn-Hees (Amerfonnen "=gen één verloren wed- foort) strijd voor de Duinkikkers. De wedstrijd begon erg warrig voor de Volleybal j,eren ujt Soest. Het collectief verwaar- 17.00 uur Stam/SoVoCo-Alterno, bejooscje je pressing, waardoor vrij snel ker (De Bunt) tegen een 1 -O-achterstand aan werd ge- keken. Pas na ruim drie minuten spelen r^F751TT>7ITctl»!=W?!irni?sMB>visten a^ereerst Marco Bremer en ver- Cees Thie hun kansen af te ma- Basketbal ken, zodat de eerste rust toch ingegaan 18.00 uur Prisma College 3-Red Starkon worden met een 1-2-voorsprong. (D) (Utrecht) De tweede periode werd het herstel vportgezet. Door twee maal binnen een Handbal halve minuut te scoren wist WietseBak- 15.15 uur Smeeing/BDC-Volendamfcer duidelijk te overtuigen als goede (Beukendal) Vervanger. Enkele minuten later scoor de Marco Bremer uit een strafworp zo- Hockey dat de stand op 1-5 kwam in het voor- 12.45 uur MHC Soest (D)-Voordaaideel van de Duinkikkers. Het leek er, na (Koningsweg) een slechte eerste periode, op of het col- 14.30 uur Overbos-MHC Soest (H) lectief het goede spel van de vorige week weer oppakte. Dit gold ook voor Voetbal 14.00 uur SDO-Soest (Bussum) ATLETIEK AV Pijnenburg Afgelopen zondag werd in Tilburg de eerste cross van het nationale cross-cir cuit gehouden. Aimee Menning ging van start bij de Pupillen A en eindigde op de achtste plaats. Jeanne Menning deed mee bij de Meisjes D en kwam in een groot deelnemersveld als elfde over de finish. Vorige week in Duffel liet Bo Menning al zien ift een goede vorm te verkeren. Ook in Tilburg eindigde Bo in de voorste regionen (dertiende). Christian Gijtenbeek was niet zo tevre den over zijn gelopen race. Gijtenbeek werd uiteindelijk dertiende over de ruim vijf kilometer die de Jongens A moesten afleggen. BADMINTON Selby Bij het enkelspel won Oscar Kox van Selby zijn eerste game met 9-15. In de tweede set verloor hij na verlenging (17-15). De derde game gaf Oscar niet meer prijs en won met 8-15. Siebren Roorda won gemakkelijk in twee sets. Asmara Dirksen en Chantal Broekhuis waren beiden in het enkelspel niet op gewassen tegen de dames uit Amers foort (2-2). Het herendubbel werd ge wonnen door Selby. In het damesdub- bel werden Chantal en Asmara in de eerste set geklopt met 15-1. Dit maak ten ze goed in de tweede game door de winst te pakken 13-15. In de derde set trokken de Soester dames aan het lang ste eind en wonnen met 8-15. Het eer ste gemengd dubbel van Asmara en Os car was vrij spannend. De eerste set werd na verlenging gewonnen met 15-18. De tweede game moesten ze af staan aan Amersfoort 15-9. De beslis sing volgde in een derde set, maar on danks dat Oscar tot het uiterste ging moesten Asmara en Oscar deze partij toch prijsgeven. 15-5. Chantal en Sie bren lieten een mooie partij zien en haalden in twee sets de winst binnen 6-15/8-15, Soester Bowling Vereniging Bij de jeugdbowlers scoorde Danny Ronkers hoog met een game van 197 Cool Cat, waarin hij speelt, versloeg •de Bowling Boys, ondanks dat Richard van Leeuwen van dat team niet slecht had staan spelen: 155-144-144. Marcel Koster, eveneens van Cool Cat, over trof zich zelf met een serie van 160-169-140. Hees De F-pupillen blijven het goed doen 1 Zaterdag werd in Amersfoort met 3-j gewonnen van KWA. De D-pupillei moesten opnieuw de punten aan de tel genstander laten. Ditmaal was het Hoe, velaken dat beide punten wegkaapte. De B-junioren behaalden, achteraf ge zien, een eenvoudige overwinning of: koploper Hoogland. In de eerste heli gaven de Hooglanders nog redelijk te genstand (0-2). Na rust heersten di B-junioren op* alle fronten en werd e weer lustig op los gescoord: 2-8. Soest Belangrijke punten zijn zaterdag verlo ren gegaan. W Utrecht is een echtf volksclub waar winnen onmogelijk is. SO Soest Al verloor daar met 1-0. SC. Soest B1 liet een punt bij Quick liggen De Soesters Dennis van de Broek et Ingmar Hofker maakt de goals die no dig waren om gelijk te spelen. Bij de pu pillen behaalde SO Soest F1 een zwaa' bevochten overwinning tegen Hoog;j land F1Kiki Altenaar opende de scon en vlak na rust kwam Hoogland weei gelijk. De belangrijke winnende goa werd gescoord door Jordi Boer. Sc Soest F7 won met 12-6 van HVC F3. WZ'49 DeA2 speelde een uitstekende wedl strijd. Ondanks dat konden zij niet win] nen van koploper Eemdijk 1, uitslag 3-2. De Cl verloor met 3-0 van koplo per TOV Cl. De C2, lichtelijk ver sterkt, won verrassend van SO Soest C2: 3-0. De Dl knokte voor wat hel waard was en sleepte toch nog een punt uit de wedstrijd tegen Hoogland Dk 1-1. De D2 slikte een nederlaag tegen KVVA (3-1). De E2 gaat sterk door; nu weer een overwinning op Eemdijk 7-4. De E3 verbrak een record en won met de grootste cijfers van dit seizoen. Het arme Baarn E2 werd maar liefs' met 17-2 afgedroogd. De F2 is in top vorm! Ook WZA beet zijn tanden stuk op dit team; een mooie 7-3-over- Bij Budo Ryu staat weer voor ec jaar vast wie zich kampioen van c sportschool mogen noemen. E interne titelstrijd werd zaterdag c zondag gehouden. Koen van di Wal won bij de judoka's van ze tien jaar en ouder, Douwe Post alle categorieën tot zestien jaar Ingrid van den Berg werd alg meen dameskampioen. De judostrijd bij de senioren was ve deeld in twee gewichtsklassen. Radm Schalkx won overtuigend door al zi partijen met ippon te winnen. Van d Wal deed hetzelfde bij de zwaargewic ten. Bij de meisjes/dames toonde V den Berg zich wederom de sterkste. liet onder anderen Diana Jasperse Saskia Westerveld achter zich. Kaï

Soester Courant | 1994 | | pagina 20