/T\ in aruóhocK 'Bouw me< kinderen ii Speciale ten december ii Karin Bosboom debuteert in Artishock Verrassend concert met meesterpianist Wibi Soerjadi Soesters ziji spreken ov< O' Nieuws van de bibliotheek Kindertheater 'Juffrouw Josefien' Kinderconcert van Muziekschool WOENSDAG 30 NO Oproep van Dero "Gelijk in een wer Maandkalender theater C-drie NNereldI/I/inkel Mijn naam is Max Havelaar V olksuniversiteit Soest/Soesterberg PAGINA 24 Vrijwilligers j Vakature Bank I Vakatures GROil BLOES j Kerstversieringen Kinderboerderij De Vrije Teugel stichting openbare bibliotheek Nieuwe jeugdboeken SOESTER COURANT CULTUUR WELZIJN I Expression istisch esch ilderijen WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 Woensdagmiddag 7 december, C-drie: 'Como agua para chocolate' Animato treedt op in concertgebouw 'De Gouden Augurk' Vrijdag 2 december in C-drie In het binnenland van Irian (het voormalig Nederl Nieuw-Guinea) in het gebied de plaats Ayawasi werkt John Ngamelubun. Dit gebi heuvelachtig. Het regent er en hevig. Het land is mo begaanbaar. Er zijn geen w< Er is geen telefoon. Indien het weer het toelaat, vei een vliegtuigje van The Missi Aviation Service' wekelijks transp vanuit Sorong naar Ayawasi en e andere dorpen. Het overige ve gaat te voet. Er zijn twintig dorpen in dit gebie 'grote meerderheid van de bev werkt in traditionele tuinen of zich bezig met jagen en het kappc een stukje bos voor de landbou vrouwen werken op het land, ver,2 de kinderen en vlechten matjes. Er is een kleine privé-kliniek in A si. De medische zorg staat op ee niveau. De hoge sterfte wordt v« zaakt door malaria, longontst verontreinigd water en ongezond dingsgewoonten. In dit gebied zijn zestien basisschc één Junior High School, te vergt met de MAVO in Nederland. E deren komen van veraf gelegen di Er moesten en moeten dan ook kosthuizen worden gebouwd Welke betekenis heeft Art van de Nederlandse grond het dagelijks leven van jonj Wat Juin je tegen discrin doen? Deze vragen staan centraal in toonstelling "Gelijk in een wer verschil" die vrijdag 2 december dags om 2 uur door burgemeest« de Widt wordt geopend in de het gemeentehuis. De tentoonst de hele maand december tijc openingsuren van het gemeenti zien. Het thema van deze tentoonst' het gelijkheidsbeginsel, zoals legd in artikel 1 van de Nedc grondwet Artikel 1Allen die Nederland bevinden worden ir gevallen gelijk behandeld. Disc tie wegens godsdienst, levens* ging, politieke gezindheid, ras, of op welke grond dan ook is nie staan.' In 1995 herdenken we dat Ne vijftig jaar geleden werd bevrij< nazi-onderdrukking en dat de rechten werden hersteld. In de t stelling wordt het actuele belani gelijkheidsbeginsel en het vei discriminatie duidelijk gemaak drukt wordt dat deze grondrecl vanzelfsprekend zijn, maar me strijd tegen ongelijkheid, disci en racisme zijn ontstaan. Het d* jongeren inzien dat ze deze n mede vormgeven: 'gelijkheid zelf De tentoonstelling sluit dooi De februikers van de bib! in Soest en Soesterberg zijr der tevreden over hun bic blijkt uit een onderzoek da gehouden is onder gebrui niet-gebruikers van de theek. Vooral de samenstelling van tie en de dienstverlening ven 1 neel scoorden hoog. De mee van de bibliotheek komen tv keer per maand en nemen d< deld drie boeken mee. Uit het onderzoek bleek verdf gebruikers de bibliotheek zie instelling waar je boeken kun lezen. Verschillende andere t die de instelling ook nog biec op grote schaal bekend. Te de aan het lenen van cd's en spi het gebruik van de publieksc CD's De bibliotheekSoest heeft d< king over een grote collectie De folder met het culturele aanbod van C-drie: theater, jeugdtheater, films en concerten in de maanden december/ja nuari ligt weer klaar. Op diverse plek ken in Soest zoals Gemeentehuis, bi bliotheken, VW buro, buurthuis De Eng en natuurlijk bij C-drie is de folder gratis af te halen. Een greep uit het programma: Kindertheater: Mario van Erp met 'Juffrouw Josefien', op. 7 december; jeugdtheater Burrp met 'Klatergoud', 11 januari; Martin Mens met 'Puntje en Anton', 25 januari. Kinderfilms: Kerstfilm The Muppet Chrismas Carol, 14 december; 'Free Willy', 15 januari; De Aristokatten, 29 januari. Theater: Stichting Nieuwegeins Theater: 'Midzomernachtdroom', 17 en 18 december; Jules Deelder: 'Deel- der Leeft', 21 januari. De maandkalender is vorige week huis aan huis verspreid in Soest en Soester berg. Niet ontvangen? Bel even naar C-drie, dan krijgt men de folder toege stuurd (tel. 22188). \>>^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De Sinterklaastijd is bij uitstek geschikt om met de Max-Have- laar-chocolade kennis te maken. Om die kennismaking ook aantrekkelijk te ma ken doet de Wereldwinkel de letter M in de aanbieding. De letter M van Max Havelaar. Maar ook van Moeder, Mamma, Mary, Mar tin, Michiel en Maartje. De letter M van pure chocolade kost nu geen f 2,75, maar slechts f 2,-, zolang de voorraad strekt. De chocolade met het Max Havelaar- keurmerk is samengesteld uit cacao uit Bolivia en rietsuiker uit de Filippijnen. De cacao is afkomstig van de coöperatie El Ceibo, waarbij 800 boerenfamilies zijn aangesloten. In de kleine fabriek die El Ceibo rijk is, worden de cacaobo nen verwerkt tot de halffabrikaten ca caoboter en cacaopoeder. Van het sui kereiland Negros komt de traditionele rietsuiker: de mascobado-suiker. Dit is ruwe niet geraffineerde suiker en bevat naast suikersap ook de melasse die ge woonlijk verwijderd wordt. Mineralen, sporenelementen en vitamines blijven zo behouden. En dat proef je! Karin Bosboom met een van haar werken in het "Slakkehuis Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Videofilmen voor beginners Videofilmen staat volop in de belang stelling. Steeds meer mensen beschik ken over een technisch geavanceerde camcorder, die zich gemakkelijk laat bedienen. Toch is men zich nauwelijks bewust van de vele, vaak verrassende mogelijkheden die en camcorder biedt. Filmen is meer dan zomaar opnemen. Filmen is het vertellen van een verhaal in beeld en geluid. Het omgaan met de camera en een film inhoudelijk vormge ven komt in deze cursus uitgebreid aan de orde. O.a.: introductie f\lm, licht, kleur, scherpte, geluid, omgaan met camrecorder accu's, truc en effekt voorzetlenzen, opnametechniek, een voudig monteren. Natuurlijk worden ook alle vragen beantwoord. Aanvang cursus: donderdag 26 januari 1:995,20.00-22.00 uur. Docent: dhr H. Dijkstra. Cursusadres: Combi van Es sen, Zuidpromenade 15 (Winkelcen trum "Hartje Zuid"). Aantal lessen: 3. Cursusprijs: f 82,50 (inclusief instruc tie videoband) Andere cursussen Vanaf januari tot april 1995 staan o.a. de volgende cursussen op het program ma: korte taalcursussen voor op reis, Indonesische keuken voor beginners en gevorderden, paasversieringen maken van natuurlijke materialen, vooijaars- werkzaamheden in de tuin, basiscursus patchwork, renaissancedans voor be ginners, enz. De folder, met daarin ver meld alle cursussen die in het nieuwe jaar van start gaan, is af te halen op het kantoor of bij de Openbare Bibliotheek (Albert Cuyplaan en Overhees). Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195, maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Het kantoor is 5 december geslo ten. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 |j het schilderen toe te kunnen leggen. De opening van de expositie wordt op geluisterd door jazzmuziek van Perron 5B, met tenorsaxofonist Semmy Prin sen, drummer Steve Altetey, bassist Sander Tekelenburg en pianist Cesar Stormvogel. Smitsweg 311, tel. 12630 I 1-120: Zélfhulp-werkgroep Baarn zoekt vrijwilliger voor verslaggeving, secretariaat en voorlichtingsbijeen komsten. 2-106: Milieu-instelling zoekt handi ge klusjesman of -vrouw. 4-115: Ontmoetingsclub voor film liefhebbers zoekt medewerk(st)ers voor de publiciteit. 8-201: Centrum voor geestelijke ge zondheidszorg zoekt vrijwillig(st)ers om 1 a 2 maal per maand op zaterdag met de pupillen te gaan zwemmen, snoezelen, muziek maken, enz. 10-106: Mensenrechtenorganisatie Baarn zoekt aktieveling die werkzaam heden en akties wil coördineren. 14-108: Belangenvereniging voor doof-blinden vraagt mensen die hun ogen en oren willen "uitlenen", om deelname aan het leven van alledag af en toe enigszins mogelijk te maken. 16-114: Centrum voor verstandelijk gehandicapten zoekt enthousiast ie mand die koffie wil schenken, gezellig- 1 heid creëren en andere hand- en span diensten voor de bewoners wil verrich ten (door de weekse middagen). KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ SOiSTI Ook dit jaar organiseert Groei en Bloei natuurlijk weer een demonstratie kerst versieringen maken. Huub Geerdink (trouwe bezoekers zullen zich hem ze ker herinneren van een aantal jaren ge leden) heeft toegezegd de deelnemers dit jaar te zullen verrassen met een keur aan ideeën. Een avond die men beslist niet mag missen. Alle kerststukken zul len worden verloot! Aanmelden voor deze avond is niet nodig. Neem gerust familieleden en vrienden of kennissen mee! De zaal is groot genoeg. (Auto's s.v.p. parkeren op het parkeerterrein!) Datum: woensdag 7 december. Plaats: Molendael-Soest, Soesterbergsestraat 125. Aanvang: 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Kosten: leden gratis, niet-le- den f 5,-. Vedelaarpad 53, tel. 18136 De bibliotheek is op maandag 5 december na 16.00 uur gesloten. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Prentenboeken Dokter Kwispel, van Babette Cole. Prentenboek waarin op hu moristische wijze het verhaal verteld wordt over de medische problemen van de familie Klieder en hun arts: dokter Kwispel. A-boeken (6-8 jaar): Jesse Pantoffel, van Henk Figee. Jesse moet een buisje in zijn oor. En dus gaat hij voor het eerst naar het ziekenhuis, samen met Poeha zijn beer. Een geruststellend verhaal. Het wordt zomer, kleine beer, van Henri Van Daele. Joris noemt opa nooit opa. En opa noemt Joris nooit Joris. Joris is Klei ne Beer en opa is Grote Beer. In dit boek lees je over de heerlijke zomer tijd die beiden beleven. De smoezenkampioen, van Carry Slee. Thijs kan niet goed lezen, maar ver bergt dat achter smoesjes. Zijn meester heeft hem wel door. Soms, als hij met zijn voetbalclub speelt, vergeet Thijs zijn zorgen. Lila en de regenboog-dinosaurus, van Wolfram Hanel. Lila gaat met haar vader naar een di nosaurus-tentoonstelling. Ze weet er veel van en ontdekt dan tussen de poten van een opgezette dino een baby-dinosaurus. Zij alleen ziet het diertje en neemt het mee naar huis. Haar ouders zien het beestje niet, maar ruiken hem des te meer... B-boeken (8-12 jaar): Prins Pukkel, van Karei Verleyen. Wie prins wil worden, moet een reeks geheimzinnige proeven afleg gen. Pukkel raapt al zijn moed bijeen om het op te nemen tegen Bobber, de sterkste van allemaal. De bende van de mol, van Willy Schuyesmans. Als de bende van mol (drie jongens en een meisje) ontdekt dat notaris Devreeke zich met verdachte zaak jes bezighoudt, gaan de poppen aan het dansen. Puur leesplezier voor kinderen vanaf 8 jaar. C-boeken (12 jaar en ouder): Vlinders op het dak, van Marita De Sterck. Evi mag met haar vriendin Nadia en haar familie op vakantie naar Ma rokko. De vakantie valt haar nogal tegen: ze vindt het erg moeilijk dat ze daar zo weinig mogen. Evi loopt weg maar is blij dat ze weer gevonden wordt: ze krijgt meer begrip voor de Marokkaanse samenleving. Wat is er toch met Marloes?, van Paulus Rijntjes en Berend Jager. Na een ongeluk heeft de 12-jarige Marloes een bijna -dood-ervaring. De gevolgen die dat voor haar heeft en de paranormale ervaringen die daarop volgen, worden boeiend, maar toch eenvoudig weergegeven. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyp laan 202 3764 TW Soest, tel 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmor gen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soester berg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Donderdag 1 december De film is gebaseerd op de bestseller 'Rode rozen en tortilla's' van Laura Es- quivel, waarvan ieder hoofdstuk met een exotisch recept begint. Het verhaal speelt zich af in Mexico aan de grens van Texas, in het revolutionaire verle den. De weduwe Elena, landeigenares en naaste geestesverwant van de be roemde Bernarda Alba, tiranniseert haar drie dochters. Tita, de jongste, wordt hevig verliefd op Pedro, maar mag volgens de aloude traditie niet trouwen. De jongste dochter hoort na melijk thuis voor haar moeder te zor gen. Om maar bij haar in de buurt te kunnen blijven, trouwt Pedro met één van Tita's oudere zusters. De echte lief de blijft echter broeien en zorgt natuur lijk voor een hoop narigheid. Tita ontwikkelt zich ondertussen tot een geweldige kokkin, die al haar on derdrukte emoties in haar eten kwijt kan. Haar recepten hebben een vreem de uitwerking. Ze huilt in het deeg van de bruidstaart. Zodat alle gasten in bit tere tranen om hun verloren liefdes uit barsten en in de rivier moeten braken. Haar bloed maakt de maïskippen rood en veroorzaakt felle passie bij de eters. Er wordt veel gehuild in de keuken en niet alleen waiineer er ui gesneden wordt. De situatie met Pedro in huis wordt steeds ondraaglijker voor Tita. Wanneer moeder wantrouwig wordt en Pedro en zijn vrouw naar Texas stuurt, belandt Tita in een zware crisis. De Amerikaanse dokter John Brown vangt haar liefdevol op en Tita begint zelfs iets van liefde voor hem te voelen. Ze ver loofd zich met hem en hoopt zo van de passie voor Pedro af te komen. Maar dat gaat niet zo makkelijk... Telkens gebeurt er iets onverwachts, telkens laten de karakters zich van een andere kant zien en dat houdt de span ning erin. Exotisch voer voor exotische mensen, gestampt tot een smakelijk potje. Hoe het allemaal afloopt en of Pedro en Tita elkaar toch nog krijgen, moet u zelf maar gaan zien. 'Como agua para chocolate', als water voor chocola, refereert aan de traditio nele wijze waarop de Azteken chocola maken: het water moet woest koken als de bonen erin geworpen worden, om de rijkste chocola te krijgen. Het is tevens een zegswijze om aan te geven dat een persoon dreigt 'over te koken'. Een heerlijke film! Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 5,-. Reserveren: vanaf 19.30 uur, tel. .19577. Accordeonvereniging Animato uit Soest heeft zaterdag op uitnodiging meegedaan aan een hommageconcert aan Johnny Meyer. Dat speelde zich af in de kleine zaal van het concertgebouw in Amsterdam. In samenwerking met het Amsterdams Saxophone Quartet en de accordeonist Eddy Hoorenman werd een avondvul lend programma gebracht. Animato speelde Sinfonia alla Barocco en met het kwartet werden Cotton Club Stomp en San Remo gespeeld. Het laatste stuk (van Johnny Meyer) werd op verzoek van het publiek nog een keer uitge voerd. Voor de uitvoering van het tweede pia noconcert van Saint Saëns wist de Soes- ter Orkest Vereniging zich te verzeke ren van de medewerking van de 24-jari- ge Nederlandse pianovirtuoos Wibi Soeijadi. Dat dit een uitstekende keuze was bleek al direct in de openingsca dens 'naar J. Seb. Bach'. Wibi Soerjadi wist in deze cadens op subtiele wijze zó veel spanning en verwachting te leggen dat Saint Saëns' bewondering voor J. Seb. Bach voelbaar in de zaal aanwezig was. En het concert was op dat moment pas vijftien seconden gegaan. Het waren vijftien magistrale seconden, zoals je ze zelden beleeft, met een be klemmende mix van spanning, ontroe ring en verwachting. De verwachting wordt als feest van herkenning vervuld wanneer het magistrale Bachse thema aan het einde van het eerste deel pianis simo, en ditmaal door de geïnspireerde strijkers van het orkest met een subtiel orgelpunt ondersteund, terugkomt. In de tussenliggende twaalf minuten wist de meesterpianist de spanning op een zodanige wijze vast te houden dat de ril lingen je meermalen langs de rug lie pen. Dat is natuurlijk deels aan de com positie van Saint Saëns te danken, maar zeker ook in hoge mate aan de persoon lijke wijze waarop Soeijadi de composi tie vertolkte. Het orkest ondersteunde en anticipeerde daarbij gevoelig en geïnspireerd, alert maar nimmer domi nant. En precies zó moet Saint Saëns het bedoeld hebben. Het navolgende allegro scherzando verraste met veel luchtigheid en licht voetigheid. Snel wisselende motiefjes van solist en orkest vereisen in dit deel alerte, maar vaak toch ingetogen, res- ponses. En dat geldt wederzijds, zowel voor de solist als voor het orkest. Wij hebben dat Soeijadi op dat moment na tuurlijk allang toevertrouwd, maar ook het koper, de blazers en de strijkers be wijzen daar elk op hun beurt dat inspi ratie kan leiden tot een goede prestatie. Er is op gestudeerd en dirigent Henk Soeteman heeft het goed in de hand. Waar feest Van het afsluitende presto maakte de solist een waar feest. Zijn superioriteit bleek niet alleen uit het gemak, waar mee hij deze wervelende tarantella ten gehore bracht, maar ook uit het feit dat zijn eigenzinnige en uitermate boeiende wijze van fraseren niet leed onder het moordende tempo van dit presto. Het doorgaans kritische Soester pu bliek beloonde solist en orkest terecht met een minutenlange staande ovatie. En de sympathieke Wibi reageerde met een toegift die velen nog lang zal heu gen: een ontroerende uitvoering van Robert Schumanns 'Widmung' in een bewerking van de naast Bach door hem zo bewonderde franz Liszt. Wibi Soer jadi speelt altijd op zijn eigen instru ment: een schitterende Bösendorfer concertvleugel. Wanneer déze meester de luisteraars op dit instrument door de pianissimo passages van dit stuk leidt houd ik mijn ogen niet droog en het moet velen zo zijn vergaan. Wibi Soeijadi besloot zijn optreden met een tweede toegift, dé door hemzelf ge componeerde virtuose koninginnedag parafrase, waarin het volkslied en ande re koningsgezinde liederen afwisse lend, maar soms ook '(technisch echt lastig speelbaar) gelijktijdig, herken baar zijn. Voorafgaand aan het pianoconcert bracht de Soester Orkest Vereniging de Ouverture 'A 1'Espagnole' van Küffner ten gehore. Het stuk bleek als ouverture een verstandige keuze. Het was voor het publiek fijn om naar te luisteren en voor het orkest fijn om zich muzikaal voor te bereiden op de begeleiding van Wibi Soerjadi. Inzet en liefde Na de pauze werd afgesloten met Haydns symfonie 'Militaire'. De symfo nie dankt haar bijnaam aan het hier en daar marsachtige karakter, het gebruik van grote trom, bekkens en triangel in het middengedeelte en het (latere) ge bruik van het tweede thema in verschil lende militaire marsen. Het orkest kon laten horen wat het waard is: de diverse instrumenten kwamen meer solistisch Wibi Soerjadi werd na afloop ont haald op een ovatie. aan bod dan in het pianoconcert het ge val was. De sinds vorig jaar uitgebreide groepen le en 2e violen (thans in totaal 21), de celli en contrabassen (met eer volle vermelding), het kwalitatief sta biele koper, de houtblazersgroep (de prestaties van de fluitisten en de in het scherzando van Saint Saëns beproefde hoboïsten mogen niet onvermeld blij ven), zij allen bewezen onder de geën gageerde leiding van Henk Soeteman dat inzet en liefde voor de muziek tot succes leiden. De Soester Orkest Ver eniging koerst aan op haar 25-jarige ju bileum in 1996. Het was dit jaar voor de zoveelste maal dat zij zich bij haar herfstconcert wist te verzekeren van de medewerking van een coryfee. Velen zullèn zich ongetwijfeld het vioolcon cert van Mendelssohn met de solerende Jaap van Zweden vorig jaar nog herin neren. Met Wibi Soeijadi lijkt in Soest een traditie gevestigd. Soest boft maar! Jan Slagt Donderdag 1 december Van 9.30-11.30 uur komt groep 4 van de openbare basisschool Overhees voor het natuurproject: 'wat eten dieren?'. Tegelijkertijd zijn de volwassenen bezig mooie dingen te maken. Om 13.15 uur komt groep 6/7/8 van de Montessori school voor het project: 'verzorging'. Van 15.45 - 17.45 uur zijn Maricia, Prescilla en Stefanie de jarige gasten die veel plezier en activiteiten komen bele ven. Vrijdag 2 december Vier-jarige gasten vanmiddag: David, Tine, Rick en Paco. Met een heleboel kinderen pjezier maken en vooral veel doen. Zijn er ook zwarte Pieten? 's Avonds zijn de kinderen aan de beurt die graag dansen. Op de kinderdisco kunnen kinderen van 7 tot en met 12 jaar terecht, die graag dansen én dans spelletjes leuk vinden. Het kost twee gulden. Zaterdag 3 december Van 13.30-16.00 uur zijn Deborah, Daan en Rick de jarige kinderen. Ook zij komen met veel vriendjes van alles meemaken, wantje bent maar één keer in het jaar het echte middelpunt. Dinsdag 6 december Om 16.00 uur: de kookgroep gaat met de kinderen weer lekkere dingen ma ken. De boerderijgroep is ook actief en gaat de bezigheden op de boerderij op een actieve manier verkennen. Woensdag 7 december Om 9.30 uur start de peuter/ouderacti viteit. Ook vanoehtend weer veruit de gezelligste ochtend voor ouders met hun jongste kinderen. Om 14.00 uur is de theatergroep van de boerderij weer actief: de nieuwste voorstelling wordt gespeeld eq. Lennaaert, Rik Kimberly, Tamara en Diederik zijn de jarige gas ten die met hun vrienden met open monden en grote oren komen kijken en luisteren. De maandelijkse expositie in Ar tishock beslaat in december het debuut van Karin Bosboom (31), beeldend kunstenaar uit Soest. Het betreft een groot aantal ex pressionistische schilderijen, die onderling thematisch verband houden. De expositie wordt zater dag 3 december om 21.00 uur ge opend door Jean-Marie van Stave ren. De ontwikkeling van Karin Bosboom als beeldend kunstenaar kwam in een stroomversnelling toen ze in de leer ging bij Jean-Marie van Staveren. Die onderkende meteen haar talent en stel de ter stimulatie haar atelier in het Slak kehuis aan de Dalweg ter beschikking. Een uitdaging die Karin Bosboom met beide handen aangreep. Geïnspireerd door de werkplaats en de aansporingen van haar coach verruilde zij het "veilige kleinschalige" voor het grote doek, en daarmee het realisme voor expressio nisme. Schilderen was van hobby haar roeping geworden, een speurtocht naar de ver eniging van vorm en kleur, een interac tie tussen mens en beeld. Al met al een medium dat een onvoorwaardelijke toewijding vereist, wat Karin Bosboom deed besluiten haar maatschappelijke carrière af te breken om zich volledig op Zaterdag 10 december, 14.00 uur: Kom naar de leuke theatervoorstelling door 'Op Tilt' in De Schoof, Molen straat 142. De voorstelling is bedoeld voor alle kinderen van de basisschool.'- De Gouden Augurk' is een spannend sprookje. Het gaat over twee landen: Simplonië en Consumptië. In Simplo- nië is alles nog ouderwets en in Con sumptië hebben ze alles van deze tijd. In Simplonië worden allemaal augurken geteeld, je kan zeggen dat het 't land is van de augurken! Eén keer in het jaar wordt het feest ge geven van de Gouden Augurk. Dan eet men een heerlijke augurkehmaaltijd, gemaakt door kok Römertopf. Om pre cies middernacht moet de Gouden Au gurk midden op tafel staan. Zo niet, dan is koning Simpel de 33ste zijn kroon kwijt en mag de hoogst verantwoorde lijke persoon na hem, minister Rave- nekster, de kroon overnemen. Nu heeft minister Ravenekster van Simplonië, samen met minister van Geld tot Zak van Consumptië, een plannetje gemaakt om te zorgen dat de Gouden Augurk niet op tafel komt te staan. De hofnar Amuus uit Simplonië doet zijn best om de Gouden Augurk op tijd in het paleis te brengen. Komen jullie ook kijken hoe dit afloopt? Entree: f5,-. Kaarten zijn in de voor verkoop op donderdagen van 10.00-12.00 uur verkrijgbaar in 'De Schoof, of op 10 december vanaf 13.30 uur aan de kassa. Wellicht een leuk ca deau voor Sinterklaas? Concert: Soester Orkest Vereni ging o.l.v. Henk Soeteman m.m.v. Wibi Soerjadi, piano. Programma: J. Küffner: Ouverture nr. 1 'A 1'Espagnole'; C.C. Saint Saëns: Pianoconcert nr. 2 in g-kl. terts; F.J. Haydn: Symfonie nr. 100 in G-gr. terts 'Militaire'; Gehoord op 23 november in de Petrus en Pau- luskerk te Soest. 'Juffrouw Josefien' is een jeugd voorstelling over het geestelijk ge handicapte jongetje Oscar, die uit Huize Kindervreugd weggelopen is... op zoek naar Juffrouw Jose fien, op de vlucht voor Juffrouw Ans. Deze kindervoorstelling, eerder uitge bracht in 1988, wordt nu opnieuw ge speeld door Mario van Erp, in de be werking van kinderboekenschrijver Jacques Vriens. Van Juffrouw Josefien krijgt Oscar al tijd een kusje voor het slapen gaan en mag hij hamsters houden. Óp een dag is Juffrouw Josefien weg en komt Juf frouw Ans. 'Grote jongens huilen niet', schreeuwt Juffrouw Ans. 's Nachts Mario van Erp in 'Juffrouw Josefien'. Foto: Feiie Oosterhof laadt Oscar zijn fiets vol met dierbare spulletjes, smeert boterhammen met kaas en loopt weg uit het tehuis. Maar weglopen mag niet, dan gaan ze je zoe ken... en als Juffrouw Ans Oscar vindt? Een voorstelling vanuit de emotionele belevingswereld van een geestelijk ge handicapte jongen. Komisch, vertede rend en spannend voor iedereen vanaf 5 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 6,- (kinderen) en f 8,50 (volwassenen). Reserveren: C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188, ma. t/m vr. 9.00-16.30 uur; of VW Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075, ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur en zat. 9.00-12.00 uur. Docenten en leerlingen van de RMA-muziekschool verzorgen a.s. vrijdagavond een concert voor alle leerlingen en ouders van de muziekschool en natuurlijk ook voor andere belangstellenden in C-drie. De volgende instrumenten zijn te be luisteren: accordeon, panfluit, piano. dwarsfluit, fagot, blokfluit en hoorn. Zoals men ziet: een mooie verzameling die voor een bijzonder concert kunnen zorgen. De presentatie van deze avond is in handen van Anneke Langeraar. Het concert begint om 19.45 uur, duurt een uur en is daarom ook geschikt voor alle kinderen vanaf 5 jaar. De toegang is gratis.

Soester Courant | 1994 | | pagina 24