TWEE KUNNEN MEER DAN ÉÉN. nu 50-7 De iVMlAT AÉAJ&t* Jasmij veiling dag-it dag-u 'Ambtenarengrapje' van vijf jaar geleden: profetie met hoog. waarheidsgehalte? t^J Extra treinen naar Utrecht Nieuws van de gemeente December: gro vanwege aanle; Leegverkoc Speciale Spullenhulp-markt voor Unesco-kinderproject Tsjernobyl Pleidooi voor 'Weg om de Noord' in navolging van oud-burgemeester Aanwijzing leden van huishouden als belastingplichtige Decembermac salademaand DE TROMSLA Melkpoeder voor kinderen in Yelika WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 30 NOVEMBE Meningen van lezers Waarom, waarom? Open Brief aan de voorzitter van de Soester Zakenkring De eerste steen Vini's Bar Zaterdag 3 december, 9.00-12.00 uur: NVM HYPOTHEEKSHO VOOR TWE% HYPOTHEEKIDEEEN VERDIENERS. NVM Hypotheekshop NVM Hypotheekshop Schoeman Deelen DE NVM HYPOTHEEKSHOP. Weg-om-de-Noord terug van weggeweest 'Grapjevan ambtenaren. Alleen handschoenen in boodschappentas SPULLENHULP ACTIlï T.1LV. TS.IEllNÖBYL ZATERDAG ;i. 1)EC. 9 -12uw, Sinterklaas-aktie: Bestel nu! Intensief vrachtverkeer op de gehele dame dames- en B. en W. akkoord met sandwichborden Gemeentebelangen Inzameling brengt veel mensen op de been Geld gestolen u Afgelopen week is voor de zoveelste keer een kat doodgereden. Dit keer was het die van mij. De automobilist moet gevoeld hebben, dat hij iets geraakt had, want de kat zijn rug was in tweeën gebroken en zijn buikwand was open gescheurd. De kat heeft na de aanrij ding met veel pijn nog een uur extra aan zijn leven kunnen vastknopen, daarna is hij uit zijn lijden verlost. De automobilist is na zijn daad gewoon doorgereden! Waarom? Omdat hij te hard reed en geen zin had in een boete? Omdat hij onder invloed was en bang was, dat zijn rijbewijs ingenomen zou worden? Of doodgewoon omdat hij te laf was het arme dier naar de dierenarts te brengen en dat waarschijnlijke deuk je in zijn nieuwe auto goedkoper leek, dan een enkeltje dierenarts. Wij weten allemaal, dat die nieuwe auto heus wel sneller kan dan 50 km/uur, maar moet dat dan zonodig worden geshowd in een woonwijk, waar allemaal kinderen spelen en huisdieren rondlopen? De volgende keer is het geen kat die wordt doodgereden, maar een onschuldig kind! En denkt de automobilist dan ook laat ik maar doorrijden, dat deukje van honderd gulden is een schijntje, als ik straks dat contract naar binnen haal bij een belangrijke cliënt. Of zal hij denken, dit is een kind. Kinde ren hebben meer pijn dan katten? Wat zo'n automobilist denkt, zal ik nooit weten, want deze is weggereden van zijn daad en heeft alles achter zich gela ten. Het enige wat de automobilist heeft meegenomen is waarschijnlijk een deukje in zijn/haar auto en het leven van een kat, waarvan gehouden werd. Maar dat kon deze persoon toch niet weten? Deze persoon had haast, hij moest op tijd zijn op zijn afspraken, want ze kunnen hem niet missen, maar ik 'Willie' wèl? Wat is er meer waard, een afspraak of een leven? Nu is het een kat, straks een kind. Chantal Roest Vol ongeloof en afschuw heb ik het stuk gelezen in de Gooi en Eemlander, waarin de voorzitter van de Soester Za kenkring, de heer Plasschaert, meent te moeten ageren tegen asielzoekers in ons land. De heer Plasschaert schaart zich daarmee in de twijfelachtige rij van ontevreden mensen, die de (vermeen de) economische recessie op het bordje schuift van de allochtonen en asielzoe kers. Het is triest dat een naar ik aaneem weldenkend mens als de heer Plas schaert, zich de denkbeelden van een centrumpartij zo eigen maakt en deze in het openbaar spuit als voorzitter van de Soester Zakenkring in zijn jaarrede. Hij vergeet bovendien dat het meren- Na veel vergaderen en veel gevecht Werd op 25 november de eerste steen gelegd Voor het nieuwe huis van Molenschot. Dat is voor ons bewoners een groot genot. Om kwart voor drie kwam het busje aan Om met de Bewonerscommissie naar de Dalweg te gaan. Wij kwamen daar en een ieder ging opzij, Want die 'ouwetjes' moesten zitten op de eerste rij, Anders konden ze het niet goed horen en zien. En ze kregen nog een hand van de Burgemeester bovendien. Ik zat te prakkizeren en vroeg hoe zou dat werken. Ach, zeiden ze, dat zal je straks wel merken. En toen ging de Burgemeester met mevrouw Greefhorst naar een molen heen. De Burgemeester draaide een knop om en floep daar viel het beton naar beneen. Ziezo, de eerste steen is al klaar. Er klonk gejuich en handjesgeklap, maar Daar was het nog niet mee gedaan. Toen zijn we met z'r> allen naar Beukendal gegaan. Daar deed mevrouw Greefhorst, de voorzitter van Molenschot, het welkomstwoord, En bedankte het bestuur en de gemeenteraad zo als het hoort. Toen sprak de Burgemeester met zijn Ambtsketen om (extra voor ons gedaan). Ik dacht, wat zal die nu weqr vertellen gaan. Hij vond het fijn dat er tegenover het gemeentehuis zo'n mooi gebouw kwam. Toen kwam meneer van de Molen die ook het woord nam, Die was van de woningstichting de grote baas. Maar ik kon hem slecht verstaan helaas. Zo met z'n allen hebben ze het goed gezegd. Ziezo, dacht ik de eerste steen is nu gelegd. Ja, toen kwamen de drankjes en de hapjes voor de dag. Feitciteren en handjes drukken met veel gelach. Het was voor mij een hele belevenis dat ik dat nog mee heb gemaakt. Ik was er heel onder de indruk van geraakt. Ik nam toen maar gauw een glaasje wijn En ik voelde me weer gelukkig en fijn. Nu hoop ik nog dat ik het beleven mag Als het feestelijk moment daar is van de openingsdag. Vele bewoners van ons zitten toch met hun gedachten Op ons nieuwe huis te wachten. Bedankt Comissies en Hoog Bestuur, Wij bewoners wachten op het verhuizingsuur. Mevrouw C. Koster deel van de asielzoekers niet naar Ne derland komt uit vrije wil, maar het slachtoffer is van oorlogssituaties in hun eigen land. Daarenboven wordt het aantal asielzoekers dermate overtrok ken - nog minder dan 1%, in Soest nog minder dan '/2% - dat van stemming makerij gesproken mag worden. Ik hoop dat we voortaan verschoond mogen blijven van dergelijke stem mingmakerij en ben ook blij te lezen dat wethouder Blommers zich gedistan- cieerd heeft van dit verhaal (anders zou ik denken, dat WD-er de heer Bolke- stein in Soest soortgenoten heeft). "Het wakker schudden van de mensen" noemt de heer Plasschaert zijn rede in de G en E van 23 oktober. Ik hoop dat dit inderdaad gebeurt, maar dan de po sitieve kant opr asielzoekers zijn men sen die geen thuis meer hebben, die ho pen in Nederland eindelijk rust te vin den. Gun hen dit dan ook. Laten we, al is het maar sporadisch, een voorbeeld nemen aan de Oosterse gastvrijheid en geef hun een stukja gastvrijheid. Soms voel ik plaatsvervangende schaamte voor zoveel haatgevoelens, of is het meer van "alles is best, als het maar niet in mijn tuin gebeurt". Nel Koster fractie-assistent GroenLinks/Progressief Soest. Al geruime tijd erger ik me aan de be richtgeving betreffende Vini's Bar. Zover ik me kan herinneren is er alleen aan de opening van deze horecagele genheid positieve publiciteit gewijd en is het daarna van kwaad tot erger ge worden. Daarom wil ik bij deze het personeel van Vini's bedanken voor hun optreden op de bewuste vrijdagavond. Ik was in Vini's op het moment dat er even grote paniek heerste onder de gasten en ik wil mijn bewondering uiten voor de jon gens achter de bar die evenveel last had den van het traangas. Ondanks dat werden de gasten meteen verzorgd met het uitdelen van servetten en glaasjes water. De opvang was gran dioos en getuigde van een grote be kwaamheid en betrokkenheid bij de gasten. Natuurlijk kan ik me verplaatsen in de gevoelens van de buurtbewoners, maar ik ben van mening dat de schuld niet aan Vini's Bar gegeven kan worden. In iedere uitgaansgelegenheid zitten men sen die altijd voor oproer zorgen. Dat ligt niet aan de gelegenheid zelf, maar moet die kleine groep jeugd het verpes ten voor de rest? Vini's Bar voldoet aan een grote be hoefte onder de Soester jeugd, niet al leen in de wintermaanden maar vooral ook in de zomer. Een terras sluiten in de zomer heeft natuurlijk ernstige gevol gen op financieel gebied. En waar moet de bezoekende jeugd dan heen? Geen café is meer op de jeugd gericht dan Vi ni's Bar. Jongens, alsnog bedankt! Chantal Kuyper P.S. Ik wil u verzoeken om deze brief te plaatsen, want de volwassenen kunnen niet alleen beslissen over de toekomst van een jongerencafé. Op zaterdag 3 december organi seert het kringloopcentrum Spul- lenhulp van 9.00 toto 12.00 uur een bijzondere markt. De op brengst van de verkoop is die dag speciaal bestemd voor het Unesco- kinderproject Tsjernobyl. Unesco - de organisatie voor onderwijs, wetenschap en cultuur van de Verenig de Naties - heeft zich ingezet om een aantal gezondheids-buurthuizen te rea liseren in de veilige zone rondom Tsjer nobyl. Omdat Sinterklaas bij uitstek een feest voor kinderen is, wil Spullen- hulp zich op 3 december speciaal rich ten op het kinderwerk in deze buurthui zen. Op diverse manieren kunnen mensen hier het kinderproject steunen. Spullenhulp zamelt voor verzending naar Tsjernobyl o.a. de volgende arti kelen in: warme kleding, ondergoed, speelgoed, knuffels, schoolbenodigd- heden etc. Spullennulp roepi mensen hier op om overtollige ma^r nog bruikbare artike len bij het kringloopcentrum af te geven voor de verkoop op 3 december. De op brengst is geheel bestemd voor de actie. Na afloop van de markt worden de in gezamelde artikelen, de kindertekenin gen en de dagopbrengst van de markt naar Unesco gestuurd. Radost Spullenhulp wil er op 3 december een feestelijke ochtend van maken. Het pand is al versierd met mooie tekenin gen, gemaakt door de kinderen van de Montessorischool, maar tot en met za terdag kunnen kinderen hun tekenin gen nog in de winkel komen ophangen. Vanaf 10.30 uur verzorgt de Soester volksdansgroep Radost een optreden met Russische dansen en volksmuziek. Mensen die ook "live" een muzikale bijdrage willen leveren zijn van harte welkom. Wie meer informatie over de actie wil, kan bellen met Spullenhulp: tel. 18730. te. -«/ï Je bent jong. Je bent al een poosje met zijn tweeën. Je wilt wel eens wat anders dan dat huurhuis. Een betere plek om te wonen. Een eigen huis! Dat kan. Tweeverdieners krijgen tegenwoordig alle ruimte voor het kopen van een huis. Wat gaat dat per maand kosten? Loop eens vrijblijvend binnen bij de NVM Hypotheekshop. Ze hebben daar allerlei slimme hypotheekideeën voor tweeverdieners. En men heeft bovendien ook verstand van de huizenmarkt. Dat is mooi meegenomen. BON voor tweeverdieners. Ik wil graag eerst vrijblijvend informatie ontvangen over hypotheken en de NVM Hypotheekshop. Naam Adres1 Postcode Woonplaats Deze bon invullen en opsturen aan: nvm I HYPOTHEEK SHOP Middel wijkstraat 54, 3764 CH Soest Gailenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 13539 Tel. 15360 OOK VERSTAND VAN HET PAND. "De wereldgeschiedenis barst van de grapjes die na verloop van tijd ernst - soms zelfs bittere - bleken te zijn geworden." Dat schreef de Soester Courant vijf jaar geleden (11 oktober 1989) over het plan netje dat twee hoge ambtenaren- ten-gemeentehuize in het toenma lige personeelsblad "Van de hel ling" lieten verschijnen: de (nieu we/oude?) Weg-om-de-Noord! Verkeerskundige (toen) Peter Kroezen en stedebouwkundige (nog) Ad van Dongen hadden een laatste verzuchting van oud-burgemeester Paul Scholten (toen net weg) opgepakt en een weg door de polder bedacht, die de ver keersdruk op de Van Weedestraat zou wegnemen en woningbouw in de polder achter de Brink mogelijk zou maken. Daar was toch al weinig meer aan verlo ren en Soest mocht de aansluiting op de 21e eeuw niet missen... Het is leerzaam om zoveel jaar na dato nog eens te zien hoe destijds van alle kanten moeite werd gedaan om het plannetje af te schilderen als een on- schüldige grap van ambtenaren-in- hun-vrije-tijd, en vast te stellen dat sommige grapjes plotseling profe tieën met een hoog waarheidsgehalte kunnen worden. "Van de helling" bestaat niet meer, Kroezen is verdwenen, Scholten is niet meer dan een vage herinnering gewor den, maar Van Dongen is er nog, en het "grapje" van toen lijkt als twee druppels water op het CD A-plan voor een pol derweg-buitenom, dat ook bij B. en W. in goede aarde schijnt te vallen. Lees, en huiver (weer)... In een boodschappentas van een in woonster van Soest (46) lagen vorige week alleen handschoenen. Tot die conclusie moet ook de dief zijn geko men, die de tas uit haar auto had ont vreemd. De inbraak werd gepleegd aan het Berkenlaantje. Twee ambtenaren van de gemeente Soest, verkeerskundige Peter Kroezen en stedebouwkundige Ad van Don gen, hebben naar aanleiding van een hartekreet van oud-burgemeester Schollen bij diens afscheid een plan netje ontwikkeld voor de aanleg van een "Weg om de Noord" en de bebou wing van het gebied tussen - ruwweg - de Lange Brinkweg en de spoorlijn Baarn-Amersfoort. Sinds er overigens buiten de gemeentehuismuren rucht baarheid aan gegeven is wordt op alle mogelijk manieren benadrukt dat het hele plan niet meer dan een "grapje" is. Het verhaal van Kroezen en Van Don gen - "Soest op weg naar de 21e eeuw" verscheen onlangs in het derde nummer van het nieuwe personeelsblad van de gemeente, met de omineuze naam Van de helling". 21e merken daarin op dat op Scholtens pleidooi voor de weg door de polder - die Soest van de over last van het doorgaande verkeer zou kunnen afhelpen - slechts fluisterend is gereageerd, "in de trant van: leuk, maar niet bespreekbaar". Volgens de beide ambtenaren is de tijd misschien, toch wel rijp voor een discussie, Zij wijzen op de talrijke ruimtelijke en verkeersproblemen in Soest, die met de aanleg van de "Weg om de Noord" gro tendeels uit de wereld geholpen zouden kunnen worden. De verwachting voor het jaar 2010 is dat het verkeer met 70 zal toenemen, zodat de wegen druk ker en voller worden. Wat de gevolgen zullen zijn is nu al duidelijk als men kijkt naar bijvoorbeeld de verkeersafwikke ling op de Van Weedestraat. Ook het feit dat de beide hoofdwinkelcentra aan de doorgaande weg liggen heeft een verstorende invloed, zoals uit bevol kingsenquêtes is gebleken. Toekomstvisie Die aspecten maken, aldus Kroezen en Van Dongen, een "integrale en duide lijke toekomstvisie noodzakelijk". De "Weg om de Noord" is daarbij een op tie met evidente voordelen: geen door gaand verkeer meer door Soest en een duidelijke verbetering van het woon - en leefklimaat. Het winkelgebied Van Weedestraat kan dan worden "opge pept" tot een volwaardig winkelcen trum met voldoende parkeerruimte, ook voor de toekomst. Het gebied tussen het huidige dorp en de, "Weg om de Noord" biedt goede mogelij ldieden voor (ook sociale) wo ningbouw, het is aantrekkelijk dichtbij de voorzieningen en de natuur. Een ideale plek voor bijvoorbeeld gestapel de senioren-woningen, aldus Kroezen en Van Dongen. Weerstand t "Zonder meer zullen deze weg-en be bouwingsplannen op grote weerstand stuiten.' Dat mag echter geen reden zijn om 'deze optie bij voorbaat 'onbe spreekbaar' te verklaren. Soest dient de mogelijkheden alsvestigingsplaats voor bedrijven en woningen ten volle te be nutten. Bestaande pptenties zijn duide lijk aanwezig. Soest mag de aansluiting op de 21e eeuw niet missen. Vooral omdat de (landschappelijke! waarde van het hier bedoelde gebied reeds in sterke mate is aangetast, moet deze op tie zeker worden beschouwd als reëel alternatief," klinkt het. Kroezen en van Dongen sluiten het ver haal af met deze opmerking: "Wellicht moet in de volgende eeuw worden ge concludeerd dat de uitspraak van onze voormalige burgervader de heer Schol ten zijn laatste goede daad voor.de ge meente Soest is geweest." Dat het hele verhaal een "grapje" is zal wel waar zijn. De context - het nogal melige personeelsblad - doet dat ook vermoeden. In elk geval heeft men zich iftde afgelopen week van gemeentezij de veel moeite gegeven om het ironi sche karakter van het plan te benadruk ken. De wereldgeschiedenis barst ove rigens van de grapjes die na verloop van tijd ernst - soms zelfs bittere - bleken te zijn geworden... BAAflN De Nederlandse Spoorwegen zetten tijdens de zogenaamde Sinterklaas-koopavonden in Utrecht extra treinen in op het traject Utrecht-Baam. De spe ciale stoptreinen doen uiteraard ook de stations Soest-Zuid, Soest en Soestdijk aan. De tijdelijk aangepaste dienstrege ling geldt van dinsdag 29 november tot en met vrijdag 2 december. Het verschil zit hierin, dat 's avonds tus sen zeven en tien uur vanuit Utrecht om het half uur kan worden opge stapt: 19.08 uur, 19.38 uur, 20.08 uur, 20.38 uur, 21.08 uur en 21.38 uur. Normaal rijdt de stoptrein in de avond één keer per uur. Het betreft uiteraard de trein die op Utrecht Centraal Station vertrekt. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Bouwzaken B. en W. willen vergunning verlenen voor: 1: het bouwen van een magazijn, Lange Brinkweg 81 (art. 19 WRO); 2: het uitbreiden van een woonhuis met een serre, Van Beuningenlaan 13 (art. 19 WRO en art. 50.5 Woningwet). Schriftelijke bezwaren binnen twee weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeentehuis, afdeling ROB. Bouwvergunningen Gevraagd: Dalweg 181: uitbreiden van een sportcomplex; Gailenkamp Pelsweg 27: uitbreiden van een woonhuis; Koninginnelaan 24A: verbouwen en uitbreiden van een woon/winkelpand; Raadhuisplein 31: uitbreiden van het politiebureau; Walraven van Hallhof 38: plaatsen van 2 dakkapellen. Verleend: Birkstraat 124A: vernieuwen en ver anderen van een bijkeuken; Clemensstraat 66: aanbouwen van een entree; Dorresteinweg 78: bouwen van een woonhuis en bijgebouw; Klarinet 371: uitbreiden van een schuur; Nieuweweg 9: veranderen van een duivenhok; Schoutenkampweg 167: uitbreiden van een woonhuis; Zuidproménade 6: uitbreiden van een winkelpand; Zuidpromenade 7A: wijzigen van gevelpuien en indelen interieur. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, afdeling ROB. Kapvergunningen Verleend: Willem Speelmanhof 15: 4 conife ren; Braamweg 53: 1 populier; Soesterbergsestraat 73:1 grove den; Anna Paulownalaan 33:3 sparren, 2 dennen. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Belasfingverordeningen De volgende belasting verordeningen zijn bij besluit van Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd: Verordening op de heffing en de invordering van begraafrechten 1995; Verordening op de heffing en de invordering van hondenbelasting 1995; Verordening op de heffing en de invordering van marktgeld 1995; Verordening op de heffing en invor dering van onroerende-zaakbelasting 1995; Verordening op de heffing en invor dering van standplaatsen 1995. De belastingverordeningen liggen vanaf he den acht dagen ter inzage op de afd. Ge meentelijke Belastingen in het gemeente huis. Commissie bezwaar- en beroepschriften De commissie behandelt op vrijdag 9 december, 15.30 uur, het bezwaar schrift van: Vahstal Probouw b.v. tegen de weigering van de gemeente raad tot het verlenen van een vrijstelling ex. art. 19 WRO t.b.v. "De Linden- hqf Van Weedestraat 139. Wet Miliebeheer Incidentele festiviteiten: Vrijstelling van geluid- en trillingsvoor schriften: 't Wapen van Soesterberg, Radema- kerstraat 4, op zaterdag 3 december 1994, 20.00-01.00 uur; 't Hartje, Koninginnelaan 70, op za terdag 17 december 1994,20.00-01.00 uur. B. en W. hebben in het kader van de Wet Milieubeheer meldingen ontvan gen van: (besluit horecabedrijven) Snackbar "La Route", Van Weede straat 19; IJssalon Milano, Van Weedestraat 21; besluit melkrundveehouderijen A. v.d. Breemer, Biltseweg 39. Stukken liggen t/'m 31 december ter inzage. Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Informatie Voor alle nadere informatie: Gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (02155) 93411, fax (02155) 93689, of bij de betreffende af deling. I. Bij het bepalen van de gebruiker ten behoeve van de onroerende-zaakbe- lastingen, afvalstoffenheffing en riool- en reinigingsrechten, worden met inachtneming van het bepaalde in artikel 220b, eerste lid, aanhef en on derdeel A., de volgende criteria gehanteerd: A. De gebruiker met de oudste datum van ingebruikneming van een wo ning of ander gebouw wordt als belastingplichtige gebruiker aangewe zen. B. Indien in een woning of ander gebouw meer dan één gebruiker voor komt en de data van ingebruikneming van deze gebruikers in een pe riode van veertien dagen liggen, wordt de ingebruikneming door deze gebruikers geacht gelijktijdig te zijn begonnen en wordt de keuze ge maakt als onder C. bedoeld. C. Indien in een woning of ander gebouw meer dan één gebruiker voor komt en de ingebruikneming door alle gebruikers gelijktijdig is aange vangen, wordt de belastingplichtige volgens de volgende regels geko zen: 1. Indien een gebruiker een vrouw is en het leeftijdsverschil met de man (die ook gebruiker van de betreffende woning of ander ge bouw is) veertien jaar of minder is, wordt de man als belasting plichtige aangewezen; 2. Indien een gebruiker een vrouw is en de vrouw is minimaal vijftien jaar ouder dan de man (die ook gebruiker van de betreffende wo ning of ander gebouw is), wordt de vrouw als belastingplichtige aangewezen; 3. Indien het geslacht van beide gebruikers van een woning of ander gebouw gelijk is, wordt de oudste gebruiker in leeftijd als belas tingplichtige aangewezen; 4. Indien het geslacht en de geboortedatum van de gebruikers van een woning of ander gebouw gelijk zijn, wordt de gebruiker met het laagste registratienummer als belastingplichtige gekozen. D. De regels onder C. gelden mede voor de aanwijzing van de belasting plichtige in de hondenbelasting, voorzover sprake is van het houden van een of meerdere honden in een huishouden dat uittneer dan één persoon bestaat. E. Het College van Burgemeester en Wethouders kan, in afwijking van het vorenstaande, op schriftelijk verzoek een ander lid van hetzelfde huishouden aanwijzen als belastingplichtige, onder overlegging van een schriftelijke en ondertekende verklaring dat deze zijn of haar aan wijzing als belastingplichtige aanvaardt. II. Dit besluit treedt in werking op de eerste dag volgende op de dag van de bekendmaking. De inzamelingsaktie voor de vluchtelingen in Yelika is bijzon der succesvol verlopen. Naast een grote hoeveelheid kleding is er te vens voldoende geld ingezameld voor de zo nodige melkpoeder voor de kinderen. Er is melkpoe der besteld, genoeg vor zo'n 3500 liter melk, wat voldoende is om de kinderen maandelang te voorzien van dit zo nodige voedingsmiddel. Bij de supermarktaktie bij AH aan de Smitsweg is reeds een grote hoeveel heid kinderpap binnengekomen, wat dus een perfecte combinatie is voor de kinderen die er qua voeding wel heel erg slecht af komen. Ivonne Wierink: "Wat moet het een rijk gevoel geven, een pakket in handen te krijgen waarmee je zeker maanden je kind(eren) te eten kunt geven. Van ie der gezin weten we de samenstelling, zodat de pakketten precies op maat kunnen worden gemaakt." De meest elementaire basisprodukten zullen zich in deze pakketten bevinden. Daarnaast ook een aantal 'luxeproduk- ten', overhandigd door mensen die vonden dat er ook wel iets extra's kon worden gedaan. "Snoepgoed, ka- dootjes, we doen het er allemaal bij, evenals kerstbroden, scheerartikelen, Tromslager Huzarensalade (v a 4 pers. gevulde eieren, gevulde soesjes en pomp Tromslager Zalmsalade (v a. 4 pers ge gevulde eieren, gevulde soesjes en pomp Tromslager Huzaren Hors d'oeuvre gec gevulde eieren, gevulde soesjes, pompei ham, fricandeau, rosbief en kipfilet Tromslager Zalm Hors d'oeuvre gegarr gevulde eieren, gevulde soesjes en pom| zalm, paling, krab en garnalen Al onze salades worden op ambachtelijk Bestellingen kunnen worden afgehaald vó< Bestelformulieren voor de kerstdagen zijn De salade en koud/warm hut) voor particulieren en bedrijven! Steenhoffstraat 58 02155 In de maand december zijn in Soest grootscheepse grondtrans porten te venvachten. Dit in ver band met de aanleg van biezenvel den in de polder. Intensief vracht verkeer zal voorkomen pp de Birk straat, de Ferdinand Huycklaan en den Peter van de Breemenveg. In principe worden de transporten al leen op werkdagen uitgevoerd tussen 6.00 en 18.00 of 19.00 uur. Niet uitge sloten is dat er ook op zaterdag moet worden gereden. De gemeente zal er op toezien dat de wegen op de route schoon blijven. Van Weedestraat 7/8 - Het College van B. en W. heeft Harr Witte, fractievoorzitter van Gemeente belangen Groen Soest, vorige wee toestemming verleend om tot a.s. zori dag her en der in de gemeente sand wichborden te plaatsen. De borde "vestigen de aandacht op de planne voor de aanleg van de omleidingsroul tandpasta, afwasmiddel, waspoeder etc., materiaal waarvoor we geen geld hebben uitgegeven, maar ons veelal via bedrijven is overhandigd. Daarnaast worden er kleding- en de kenpakketten samengesteld, op basis van de verlanglijstjes die via de tolk overhandigd zijn. Op deze lijstjes ko men uiteenlopende produkten voor, zoals pannen, linnengoed, borden etc. Vrijwilligers gevraagd Indien er nog mensen zijn aie op zater dag 10 december a.s. willen helpen bij het samenstellen van de pakketten in Soest, dan worden zij verzocht zich op te geven bij Martin en Ivonne Wierink, tel. 14963 (na 18.00 uur). Daarnaast is er nog behoefte aan iemand die kan hel pen (liefst met een eigen stationwagen of busje) met ophalen van meteriaal in de regio, op vrijdag 9 december. Het gi ronummer is 2339176, ten name van Stichting Yelika, Soest. Uit een woning aan de Dalweg is een onbekend bedrag aan geld gestolen. Een 33-jarige Soester deed daarvan aangifte. De inbreker sloeg vrijdagmor gen toe tussen kwart voor twaalf en twaalf uur. ZUIDPROMENADE 9 SMITSWEG 14

Soester Courant | 1994 | | pagina 4