De Ster veilingvers, dag-in, dag-uit. 3?5 e JdSlttlJTly Bouw aan Dalweg feestelijk van start Vahstal eist vernietiging van omstreden raadsbesluit over Lindenhof Hoog bezoek Sint en Piet jtyan Breukelen Vast-goed iACTUEEL! Decembermaand- salademaand DE TROMSLAGER ecember: grondtransporten anwege aanleg biezenveld len Leegverkoop bij de Ster nu 50-70% korting WD eerste partij met lijst voor provinciale verkiezingen 8 maart uUo/tce^ /VOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 Sinterklaas-aktie: Bestel nu! 1750 w! Intensief vrachtverkeer in Soest op de gehele dames- en kinderkollektie dames- en kindermode B. en W. akkoord met sandwichborden Gemeentebelangen lika Zorgcentrum verrijst na slapeloze nachten Gemeenteraad onzorgvuldigheid verweten Wim van Hoorn Herenkapsalon Beetzlaan 89 Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Winkeldiefje (14) in de kraag gevat eerde Sta ing en de iten 1995; ing en de "belasting ing en de 1995; en invor- kbelasting en invor- 95. n vanaf he le afd. Ge- gemeente- vrijdag 9 bezwaar- ^emeente- /rijstelling Linden- mgsvoor- Radema- december 70, op za- 00-01.00 er van de i ontvan- n Weede- ïedestraat Tromslager Huzarensalade (v a. 4 pers.) gegarneerd met gevulde eieren, gevulde soesjes en pompernikkel Tromslager Zalmsalade (v.a. 4 pers.) gegarneerd met gevulde eieren, gevulde soesjes en pompernikkel Tromslager Huzaren Hors d'oeuvre gegarneerd met gevulde eieren, gevulde soesjes, pompernikkel, ham, fricandeau, rosbief en kipfilet Tromslager Zalm Hors d'oeuvre gegarneerd met gevulde eieren, gevulde soesjes en pompernikkel, zalm, paling, krab en garnalen 34,- (4 pers.) 39?5 (4 pers.) 15," (p.p.) Al onze salades worden op ambachtelijke wijze bereid. Bestellingen kunnen worden afgehaald vóór *13.00 uur. Bestelformulieren voor de kerstdagen zijn gratis af te halen! De salade en koud/warm buffetspecialist voor particulieren en bedrijven! Steenhoffstraat 58 02155 - 22871 MS*-' ter inzage. tel. 93593. de maand december zijn in ioest grootscheepse grondtrans- >orten te verwachten. Dit in ver- >and met de aanleg van biezenvel- len in de polder. Intensief vracht verkeer zal voorkomen pp de Birk- traat, de Ferdinand Huycklaan en den Peter van de Breemerweg. fin principe worden de transporten al leen op werkdagen uitgevoerd tussen 5.00 en 18.00 of 19.00 uur. Niet uitge floten is dat er ook op zaterdag moet worden gereden. De gemeente zal er op Jtoezien dat de wegen op de route Ischoon blijven. De biezenvelden worden aangelegd in de omgeving van de Peter van den Breemerweg en de Hooiweg. Daarvoor moet grond en zand worden afgegraven en afgevoerd. Tegelijkertijd moet klei worden aangevoerd. De klei wordt ge haald uit de uiterwaarden bij Wijk bij Duurstede. In beide gevallen wordt de zelfde route gevolgd. Onder directie van de Grontmij worden de biezenvelden aangelegd door de Aannemings Combinatie Soest (Hen- drikse, Van Asch en Bruil). De biezen velden moeten in mei volgend jaar ge reed zijn. Daarna moet wateroverlast in de Kerkebuurt, Soest-Zuid en omge ving tot het verleden behoren. Gemeen- 9us 2000, 3411, fax ffende af- aakbe en met en on- en wo- igewe- en pe- >r deze ize ge- r voor lange- geko- net de er ge- iSting- ijftien ewo- :htige ander aelas- s van r met n. »ting- uden l van elfde l van aan- tn de Van Weedestraat 7/8 - Soest - Tel. 02155 - 23324 Het College van B. en W. heeft Harry Witte, fractievoorzitter van Gemeente belangen Groen Soest, vorige week toestemming verleend om tot a.s. zon dag her en der in de gemeente sand wichborden te plaatsen. De borden "vestigen de aandacht op de plannen voor de aanleg van de omleidingsroute Van Weedestraat en de daaraan gekop pelde bouwplannen in de polder", zo staat het in het ambtelijk advies om schreven. Het verzoek is niet in strijd met het be leid dat "in dezen" wordt gevoerd, al dus het advies, en dus geeft het College toestemming. Witte vroeg aanvankelijk vergunning voor de weken 47 en 49, maar omdat het RO V al borden in week 49 plaatst was hij bereid "uit te wijken" naar (alleen) week 48: van 28 novem ber t.e.m. 4 december. poeder :n geld elal via en de- basis Ie tolk es ko- voor, in etc. zater- )en bij ten in ich op ierink, aast is in hei wagen iaal in letgi- s een tolen. arvan ;mor- ilf en vootta Zolang mm B ZUIDPROMENADE 9 T E L0 2 1 5 5 - 1 6 8 7 7 SOEST SMITSWEC 14 TEL. 02 155-22300 SOEST Als een volleerd betonstorter ver richtte burgemeester Hans de Widt vrijdagmiddag de officiële eerste handeling voor de bouw van het zorgcentrum. Daarmee legde hij de eerste fundering voor het nieuwe Molenschot en de 48 se niorenwoningen, die daar - mid den in Soest - zullen verrijzen. De korte plechtigheid, die plaatsvond met fraai herfstweer, trok veel belang stelling. Vooraan bij de bouwput waren stoelen gereserveerd voor een delegatie van de bejaarde bewoners van Molen schot en voor het overige was zo'n beetje "tout Soest" present. Dat mag gezien worden als het bewijs voor de stelling dat Molenschot veel Soesters en Soester instellingen aan het hart gebak ken zit. Na afloop dromde het hele gezelschap samen in de kantine van Beukendal, aan de overkant, voor de onvermijdelij ke toespraakjes. Als eerste was het woord aan Ans Greefhorst, voorzitter van het bestuur van Molenschot, die liet weten dat ze heel wat slapeloze nachten had gehad over de vraag of het project wel door zou gaan. "We waren al zeven, acht jaar onderweg, met alle moeilijk heden die ik nu niet meer zal noemen, toen de laatste domper zich begin dit jaar aandiende: de vervuiling van de grond. Maar we zijn ook die problemen met veel inspanning te boven gekomen en het is bijzonder fijn dat we toch nog in 1994 met de bouw kunnen begin nen." 'Meerwaarde' Greefhorst liet weten dat het bestuur nog vierkant achter de beslissing staat om een nieuw verzorgingstehuis te bou wen. Volgens haar heeft een goed, nieuw tehuis een duidelijke "meer waarde", omdat er meer aandacht kan worden gegeven aan de verpleegbe- hoefte en de dag/nacht-opvang. En bo vendien wordt het volgens Greefhorst ook een heel gezellig gebouw. "Dit is een goeie stap, we zien het helemaal zit ten." "We maken er iets schitterends van," stelde ook burgemeester De Widt vast. Na het dieptepunt - ook letterlijk - kon het immers alleen maar beter worden. "Al zijn er altijd optimisten geweest die dóórgingen, het heeft lang geduurd voordat alle neuzen dezelfde kant op wezen." In dat verband stak hij oud wethouder Frans Kingma nog eens een Mevrouw Greefhorst en dhr. V.d. Moolen kijken toe als burgemeester De Widt het eerste beton voor de fundering Foto: Goos van der Wilt stort. pluim op de hoed."Er is nu geen weg meer terug, alleen vooruit." Namens de Woningstichting Soest, die de bouw van de 48 seniorenwoningen voor haar rekening neemt, sprak direc teur Van der Moolen. Hij onderstreep te dat goede zorg en goede huisvesting wel eens twee aparte werelden lijken, maar dat ze veel met elkaar gemeen hebben, al was het bijvoorbeeld maar de zorg om ze betaalbaar te houden. Hij pleitte voor het opheffen van "schot ten". Duw- en trekwerk Volgens Van der Moolen was er nu een eind gemaakt aan het begin. Ook hij be dankte Kingma voor zijn vele "duw- en trekwerk" als voorzitter van de stuur groep. Samen overhandigden Greef horst en van der Moolen tenslotte een prent van het nieuwe zorgcentrum aan burgemeester De Widt, waarna de feestelijke bijeenkomst werd afgesloten met de gebruikelijke hapjes en drank jes. In een lijvig bezwaarschrift heeft Vahstal Probouw, project-ontwik kelaar van de Lindenhof, bij de ge meenteraad protest aangetekend tegen het omstreden raadsbesluit dat in september een streep haalde door de nieuwbouwplannen. Vah stal kan zich er niet mee verenigi- gen en eist vernietiging van het be sluit. I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW Ï,111A- RENOVATIE f NV0B - EN -Jj ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Volgens Vahstal was de gemeenteraad op 15 september niet meer bevoegd om het besluit te nemen, omdat Gedeup- teerde Staten al op 2 augustus de ver- klaring-van-geen-bezwaar hadden ver leend. Volgens de wet moet de gemeen te in zo'n geval binnen twee weken de gevraagde bouwvergunning verlenen. Overschrijding van die termijn is niet alleen onzorgvuldig, zo betoogt Vah- stals advocaat, mr. E.M. van Zelm, maar ontneemt de raad ook de moge lijkheid om op rechtsgeldige wijze een vergunning te weigeren. Het gevolg is dat de vergunning na die veertien dagen geacht moet worden te zijn verleend. Misbruik Daarnaast is de besluitvorming strijdig met de algemene beginselen van be hoorlijk bestuur, zoals het verbod van "détorunement de pouvoir", het moti veringsbeginsel, het zorgvuldigheids beginsel, het vertrouwensbeginsel en het rechtszekerheidbeginsel. Dat de raad ruim na het verstrijken van de wet telijke termijn de vergunning heeft af gewezen impliceert dat de raad mis bruik heeft gemaakt van zijn bevoegd heid, aldus het bezwaarschrift. De verwijzing van de gemeenteraad naar üe adviezen van de commissie Ruimtelijke Ordening (van 29 septem ber 1993) is bedenkelijk, omdat sinds dien belangrijke op- een aanmerkingen in het bouwplan zijn verwerkt. Vahstal vindt ook dat het besluit niet of niet vol doende wordt gedragen door een draagkrachtige motivering; de "omme zwaai" van de raad had minstens met relevante argumenten van urgentie en/of algemeen belang gemotiveerd moeten worden. Nooit onder voorbehoud Verder worden het rechtszekerheid- en het vertrouwensbeginsel zeer zeker door de raad geschonden, omdat Vah stal erop mocht vertrouwen dat de ver gunning verleend zou worden. Nieuwe feiten waren er immers niet, en het ver trouwen dat de raad - ook in zijn nieuwe samenstelling - zou besluiten conform het voorstel van B. en W. werd versterkt door het feit dat eerdere beslissingen nooit zijn gedaan onder voorbehoud van een al dan niet gerechtvaardigde beleidswijziging. Het bezwaarschrift van Vahstal wordt op vrijdag 9 december (15.30 uur) be handeld in een openbare zitting van de Commissie voor de Bezwaar- en Be roepschriften van de gemeenteraad. Eveline Korthuis (Soest) op 4e plaats Mr. Eveline Korthuis-EIion uit Soest staat vierde op de VVD-kandidatenlijst voor de Pro vinciale Statenverkiezingen van 8 maart volgend jaar. De lijst wordt opnieuw aangevoerd door gede puteerde C.G.J. van den Oosten. üe lijst telt in totaal 26 namen met vol gens de kamercentrale Utrecht van de WD veel bestuurlijke ervaring en des kundigheid. De lijst is afgelopen zater dag vastgesteld, waarbij Van den Oos ten - afkomstig uit Maarssen - opnieuw bovenaan is geplaatst. Als gedeputeer de (sinds 1983) heeft de oud-fractie voorzitter (statenlid sinds 1974) mo menteel de portefeuilles Economische Zaken, Werkgelegenheid, Toerisme en Recreatie, plus het financiële toezicht op de gemeenten. Zijn 'collega-gedeputeerde mr. D.H. Kok uit Utrecht (Bestuurlijke Organi satie, Verkeer en vervoer, Nutsvoorzie ningen, Monumenten en Archeologie) staat op de tweede plaats. Hij is staten lid sinds 1982, gedeputeerde sinds 1987 en o.a. lid van het bestuur van de Europese Liberalen en Democraten (ELDR). Hij wordt gevolgd door G. Derriks, zit tend Statenlid uit Oudewater, en Eveli ne Korthuis uit Soest. Mevrouw Kort huis, ook oud-gemeenteraadslid voor de VVD in Soest, is sinds 1982 statenlid en heeft, naast Algemene Bestuurlijke Zaken en Middelen, ook Ruimtelijke Ordening in haar portefeuille. In die hoedanigheid had ze een belangrijke in breng bij de vaststelling van het nieuwe Streekplan. Ze is momenteel vice- voorzitter van de WD-statenfractie en is actief op velerlei bestuurlijk gebied. Nieuwkomers Mevr. M. Kallen-Morren uit Zeist (nr. 5) is een nieuwe kandidaat; mevr. B. Kortenhoff-Neppérus uit Utrecht (nr. 6) is de huidige fractievoorzitter. De rest van de lijst telt een aantal nieuwko mers en vermeldt achtereenvolgens de namen van drs. A. Boone, Amersfoort; drs. M.S. Visser, Zeist (nieuw); dr. J. Streng, Mijdrecht; jhr. J.W. Steen gracht van Oostcapelle, Driebergen; dr. ir. J. Buis, Doorn; G.W. IJsbrandij, Holl. Rading; mr. drs. F. Th. Rohof, Eveline Korthuis-Elion. 02155- 16450 Openingstijden: di.t/mvr 8.30-17.30 za 8.00 -15.30 Utrecht; R.M.J. Dircksens, Baarn; J.L.M.M. Damen, Leersum (nieuw); mevr. C.A. Buursema-Kassel, Nieuwe- gein (nieuw); H. Hooijer, Amersfoort (nieuw); J. Binnenkamp, IJsselstein (nieuw); jhr. J.S. de Ranitz, Vleuten; mevr. drs. C.H. Maasdam, Utrecht (nieuw); drs. J. Boersma, Bunnik (nieuw); J.C. de Lang, Wijk bij Duur stede (nieuw); mevr. D.A. Idwerda- Schut, Bilthoven (nieuw); mevr. E.J.T/N. de Goederen-van der Wijn gaard, Woerden (nieuw); drs. J.F.M./ Gaillard, Leusden (nieuw). donderdag op de markt met verrassingen voor groot en klein. In een boekwinkel aan de Van Weede straat werd vorige week een 14-jarige knaap uit Soest betrapt op de diefstal van een computerboek. Hij had het boek onder z'n jas gestoken, wat gezien werd door de caissière. De politie werd ingeschakeld, die de jongeman een ern stige schrobbering gaf en overdroeg aan zijn ouders. plaats adres woning indeling zolder algemeen Baarn ZWANENWEIDE moderne geschakelde villa (1991) met inpandige garage en uniek vrij uitricht over polderlandschap hal, toilet, m.k., trapkast, bijkeuken/berging, (voorheen garage), L-vormige woonkamer met open haard en "maple leaf parket (ca. 46 m2), luxe open keuken v.v. alle inbouwapparatuur verdieping ruime ouderslaapkamer (voorheen 2 sl.k.), 2e slaapkamer, luxe badkamer met ligbad, aparte douche, wastafelcombinatie met ombouw, apart toilet, aparte ruimte voor wasmachine en'droger. vaste trap en mogelijkheid voor extra kamers deze villa is zeer luxe afgewerkt en is o.a. v.v. zeer vee! kastruimte (schuifdeurkasten), luxe sanitair (o.a. vrijdragende toiletten), elektrisch zonnescherm i.v.m. gunstige zonligging voor elektrische rolluiken, speels aangelegde voor- en achtertuin. Complete stoffering MODERNE GESCHAKELDE VILLA MET INPANDIGE GARAGE Gevraagde koopsom MODERNE HOEKWONING MET TUIN EN C.V. plaats Soest adres HARTWEG woning moderne hoekwoning met tuin en c.v. indeling hal, toilet, woonkamer met schouw, uitgebouwde eetkeuken met inbouwapparatuur verdieping 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste trap naar zolder met kleine zolderslaapkamer algemeen deze woning verkeert in perfecte staat Van onderhoud Gevraagde koopsom plaats Soest adres VAN GO.YENLAAN woning flatwoning op dè 3e etagé met berging op de begane grond indeling woonkamer, hal, tollet, douchecel, 2 slaapkamers, ruime keuken" algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud, servicekosten bedragen f 325,- p.mnd. FLATWONING MET BERGING Gevraagde koopsorr woning indeling Soest BIRKSTRAAT helft van een dwarshuis boerderij (190/', met garage, bijgebouw, weiland met aantrekkelijke ligging én fraai uitzicht op de Birkstraat zij-ingang, opkamer, zitkamer, 2 slaapkamers met vaste kasten, kelder onder opkamer, keuken met - schoorsteen, douche en gang met toilet verdieping gang, voorsiaapkomer, achterzi|de met open zolder met rookkast, schoorsteen en geheel beschoten kap met kilgotcn. algemeen garage en schuur (ca. 1 7 x 28), fraaie voortuin Perceel-oppervlakte ca. 5.000 m?. adres HELFT VAN DWARSHUIS BOERDERIJ MET GARAGE EN BIJGEBOUW Gevraagde koopsom plaats adres igging woning indeling boerderij Soest GROTE MELMWEG direct aan de 6em (eigen aanlegsteiger} monumentaal gerenoveerde woonboerderij met diverse bijgebouwen en guesthouse op ca. 3200 m2 eigen grond ruime hal, toilet, meterkast, moderne keuken met inbouwapparatuug, bijkeuken, royale living (ca. 50 m2) met open haarcj^ de Eem), luxe badkamer met ligbad, 2e livina antieke schouw en uitzicht op polderland^ verdieping 3 slaapkamers waarvan 2 met apartp^- entresol zolder 4e slaapkamer indeling bijgebouw 2 kamers (resp. 3fp whirlpool en verdieping 2 grote indeling guesthous^. verdiept- alge^ I ^rönboerderij is geheel gerenoveerd in fuik gemaakt is van duurzame len. De tuin rondom de gebouwen is met veel zorg en omvat ondermeer een gerenoveerde hooiberg 2 grote schuren, drijvende aanlegsteiger, overdekt zonneterras en guesthouse nal en toilet WOONBOERDERIJ MET BIJGEBOUWEN EN GUESTHOUSE Gevraagde koopsom plaats Soest adres NIEUWSTRAAT 6a woning vrijstaand wooj ^tjrag op ca. 250 m2 eigen grond Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 Assurantiën

Soester Courant | 1994 | | pagina 5