[JSMMt O iery van Roon leest ministers de les f o tt v o IJ Expositie RK-onderwijs verlengd W Draver niet naar slachthuis maar naar dressuurring DIT MOET U ZIEN! ACTUEEL I NIEUW IN NEDERLAND Ongerustheid over afvalberg heeft 'n leuke CD-aktie 'De koffie is op' pagina^ SENSDAG 7 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT 937 ester Wad-o-loog op conferentie over de Waddenzee ledewerking voor jondverwerving ij politiebureau Van Weedestraat 59, Soest Telefoon 02155 - 24595 mbod op De Schans blijft stijgen In Museum Oud Soest mèêm Demonstratie met aquarelverf bij Van de Ven MET DE VAN BETER (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 5 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-96 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. ATAG SUüWe bvfil Bosman Loodgieters b.v. - Soest/Hoevelaken - Bel gratis 0.6-0.22.22.11 Afscheid van M. van Barneveld bij politie PAGINA 13 Jettie Sakkers turnt Winston Dakota om Kennedy-mavo in Baarn houdt reünie De Vaporetto® stoom reiniger, een daverend succes in heel Europa! 2 DAGEN DEMONSTRATIE BIJ SCHOEMAKER [/opop&lio ,eam bï p°"'bv twaalf jaar en toch al Wad-o- Dat is Jiery van Roon uit it. Al heeft ze haar indrukwek- titel niet te danken aan een nlange studie op de ene of an- universiteit, belangrijke ta- voert ze wel degelijk uit. [ige week was Jiery één van de kin- n die de milieuministers van Ne land, Denemarken en Duitsland prak. De bewindslieden kwamen in luwarden bijeen voor een conferen- >ver de Waddenzee. Geen gas- en 'oringen meer en geen lozingen r van schepen waren twee punten aandacht, die de Wad-o-logen de listers onder de neus wreven, zeiden dat ze zouden proberen om at aan te doen. Maar ze zeggen al- wat. Ze zijn wel opgeschoten, want lebben de grenzen van de Wadden- vastgelegd. Nu weten ze welk ge- 1 ze moeten beschermen, maar ver is er niets afgesproken," zegt Jiery. nderzoek wijl haar klasgenoten van groep t van De Driesprong vorige week andag tot en met woensdag braaf in schoolbanken zaten, ging Jiery met lere leden van de Wad-o-logenben- )p onderzoek uit op de Waddenzee, lieten zich vervoeren in twee histori- e zeilschepen en zagen onderweg oze soorten dieren die in of bij de ddenzee leven. "De Waddenzee dt bedreigd. Voor de mensen, maar meer voor de dieren is het belang- óor het verwerven van grond bij het ïlitiebureau aan de Dalweg kan de llitie Regio Utrecht rekenen op de Ipewerking van het college van Soest. ËPolitie Regio Utrecht heeft de grond ïdig om de uitbreidingsplannen van lbureau te realiseren. Zoals bekend jirdt het rechercheteam in het Soest gehuisvest. Volgens burge- Ister en wethouders zijn er geen be- feren tegen de grondverwerving. rijk dat de Waddenzee beschermd wordt," is de onveranderlijke mening van Jiery. Liever vandaag dan morgen zou ze naar Friesland verhuizen en ze kan niet wachten totdat ze een baan krijgt bij de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee. De Waddenvereniging organiseerde de conferentie voor de Wad-o-logen, die vooraf ging aan de conferentie van de ministers. In Harlin- gen richtten de deelnemers een ten toonstelling in, waarbij de aandacht werd gevestigd op de dieren die er le ven. Jièry leverde een bijdrage door een papieren kluut te maken. Met verf en stiften maakte ze een plaat met de tekst 'Ook mijn achter-, achter-, achterklein kinderen moeten nog in de Waddenzee leven. Woensdagmorgen vroeg ging ze de markt van Harlingen op en deelde ze kaartjes uit om de mensen op de bijzon dere tentoonstelling te wijzen. Niet lang daarna spraken twee kinderen namens de Wad-o-logen de ministers toe. Het verhaal was opgesteld door zes kinde ren, onder wie Jiery. Jiery was al lid van de Waddenvereni ging toen ze op school een spreekbeurt over het unieke natuurgebied hield. In die tijd deed ze ook mee aan een soort van examen over dezelfde Waddenzee. Ze stuurde haar antwoorden op naar de vereniging en kreeg te horen dat ze was geslaagd en 'gepromoveerd' tot Wa d-o-loog. Niet lang daarna ontving ze de uitnodiging om deel te nemen aan de conferentie. De Wadkrant De indrukken en ervaringen zijn te veel om op te noemen, maar ze zal ze goed kunnen gebruiken bij het periodieke werk dat ze verricht. Jiery schrijft tel kens een verhaal voor het officiële or gaan van de Waddenvereniging en geeft sinds december vorig jaar haar ei gen De Wadkrant uit. Het laatste kwar taalnummer beslaar tien kantjes op A-4 formaat en bevat de meest uiteenlopen de informatie over de Waddenzee en haar bewoners. Moppen, puzzels en een bon, waarmee je je kunt opgeven als lid van de Waddenvereniging zijn ande re items in De Wadkrant. Jiery heeft on- Liever vandaag dan morgen zou Jièry van Roon willen verhuizen naar Fries land, zodat ze dichtbij de Waddenzee woont. Foto: Goos van der Wilt geveer vijftien abonnees, voornamelijk vriendjes en vriendinnetjes van school en natuurlijk stuurt ze een exemplaar op naar de Waddenvereniging, haar mogelijke toekomstige werkgever. Aidds n wil nog niet zo vlotten met het gdringen van de afvaltoevoer. let streven van de gemeente is om 1000 tien procent minder afval igeleverd te krijgen dan in 8, maar de cijfers van de eerste maanden van dit jaar geven re- tot ongerustheid, ilstoffenpark De Schans wordt juist geconfronteerd met een stijgend aan- ,bod. Vooral veel puinafval werd door particulieren op De Schans gedumpt. Dat is niet zo verwonderlijk. Particulie ren kunnen hun afval gratis afgeven, terwijl bedrijven ervoor moeten beta len. Het is dus logisch dat bij (ver-)- bouwwerkzaamheden het puinafval door de particulier wordt afgevoerd. Op het gemeentehuis wordt nu gezocht naar mogelijkheden om het aanbod van afval terug te dringen. Hoewel de ge meente beseft dat het daar geringe in vloed op kan uitoefenen, loopt momen teel al een aantal projecten. Bezien wordt welke andere mogelijkheden er zijn om de doelstelling te realiseren. De speciale tentoonstelling '125 jaar katholiek onderwijs in Soest en Soesterberg*, die te zien is in Museum Oud Soest, zal tot en met 1 januari 1995 intact blijven. In de maand december is er dus nog ge legenheid te zien hoe dit onderwijs in het verleden werd gegeven, en hoeveel er inmiddels is veranderd. Op zaterdag 10 december wordt bij van de Ven Kantoorefficiency, Steenhoff- straat 13, een demonstratie gegeven van aquarelverf (Rembrandt en Ta- lens). De. verf wordt met de penselen 191, 110 en 135 gedemonstreerd door Ellen van Battum. Dat gebeurt tussen 11.00 en 16.00 uur. LOODGIETERSm Voorwaarden: Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c. v, -ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 november 1994 t/m 31 maart 1995. Gecertificeerd Waarborg- •installateur De wisseltentoonstelling omvat diverse objecten uit vroeger tijden, maar ook vele foto's, onder meer klassefoto's. Het museum is in het algemeen ge opend op zaterdag- en zondagmiddag, van half twee tot vijf uur. Op Eerste Kerstdag blijft het museum dicht, even als de laatste dag van het jaar, maar op Tweede Kerstdag en Nieuwjaarsdag zijn de deuren open. In de loop van januari zullen de foto's worden geëxposeerd die Jan van Steen- delaar en Fotoservice Van Oosten tevo ren met zoveel succes in het gemeente huis hebben tentoongesteld, en die ze De expositie van 125 jaar RK onder wijs in Museum Oud Soest is met een maand verlengd. Foto: Goos van der Wilt daarna aan het museum hebben ge schonken. Museum Oud Soest is gevestigd aan de Stèenhoffstraat 46, tegenover de Petrus en Pauluskerk. De toegangsprijs be draagt een rijksdaalder, maar voor ou deren (en voor jongeren!) gelden re ducties. 'Vrienden' en leden van de Historische Vereniging kunnen - uiter aard - gratis naar binnen, evenals hou ders van een Museumjaarkaart. Vertegenwoordigers van de pers komen doordeweeks bijna dagelijks op het poli tiebureau om te horen waar er is ingebroken, waar de bromfietsen zijn gestolen en wat er allemaal nog meer is gebeurd. Dat bezoek gaat meestal gepaard met het nutti gen van een kopje koffie. Zeg maar gerust een heerlijk kopje koffie. Negentieneneenhalf jaar zorgde Mieke van Barneveld ervoor dat de koffie bruin en doorgelopen was, zodat niet alleen de politiemensen, maar ook de journalisten de dag op goede wijze konden beginnen. Op 16 juni 1975 k wam ze bij het Soester korps werken, afgelopen vrijdag werd afscheid van haar genomen, omdat ze gebruik maakt van de VUT-regeling. We zullen haar en haar koffie missen. Dankzij de Soesterse Jeftie Sak kers (30) loopt de voormalige dra ver Winston Dakota (nu 14 jaar) Ll-dressuur. Daarvoor is een lan ge moeizame weg afgelegd. Toen Winston Dakota (Grootvader: de beroemde Quicksilver S) zijn draver sloopbaan begon is hij zwaar kreupel geraakt. Het genezingsproces zou min stens één jaar duren. Normaliter wor den dergelijke paarden 'afgevoerd', maar omdat Jettie de verzorging op zich had genomen, heeft de eigenaar het paard de tijd gegeven. Ondanks dat Winston na dat jaar weer geheel gene zen was verklaard, zag de dravereige naar er geen brood in hem weer te gaan trainen voor de draverijen. Jettie Sak kers kon hem toen kopen (1988) voor weinig geld - zoals ze zelf zegt - en is met veel geduld begonnen aan het omtur- De Kennedy-mavo in Baarn (voorheen St. Bonifacius-ulo) zal per 1 augustus 1995 zijn deuren voorgoed sluiten. Sinds 1921 heeft deze school veel be kendheid gehad bij de Baarnse bevol king en daarbuiten. Deze gebeurtenis gaat niet ongemerkt voorbij. Er is een commissie gevormd die zich bezig houdt met een reünie van oud-leerlingen, die zal plaatsvinden op school op zaterdag 13 mei 1995. Er wordt ook een expositie gehouden van bijna 75 jaar R.K. Voortgezet On derwijs in Baarn. Tevens wordt er een historisch overzicht in de vorm van een boek over deze periode samengesteld. Allerlei materiaal is hiervoor welkom, zoals oude rapporten, geschreven per soonlijke herinneringen, schoolattribu- ten, maar vooral foto's. Wie nog iets uit zijn schooltijd heeft, wordt verzocht contact op te nemen met de Kennedy- mavo, tel. 02154-14978, of de heer Weeling, tel. 02154-15329. Instructrice Claudia de Borst (l.) Winston Dakota en Jettie Sakkers. nen van draver naar dressuurpaard. In het begin veel longeren, even rijden, veel stap en draf - geen galop, dat kon hij nog niet. Éénmaal per week ging ze met Winston naar een manege om in de les mee te rijden. Omdat Jettie zelf ook steeds meer ervaring kreeg in de om gang met en het rijden van het paard, besefte ze dat ze intensievere begelei ding nodig had om haar doel 'Winston - Dressuurpaard' te bereiken. Die instructie vond ze bij Claudia de Borst, die de combinatie nu al weer vijf jaar les geeft. En met resultaat: Winston Dakota is van een magere slungel ont wikkeld tot een goed getrainde gespier de bink op Ll-niveau, een behoorlijk gevorderde sport op de dressuurladder. Instructrice Claudia de Borst is enthou siast over dit paard: "Met niets begin nen en dan al zulke resultaten behalen is het mooiste wat er is - voor het paard, voor de ruiter én voor degene die les geeft. Het vraagt een enorm doorzet tingsvermogen voor alle drie, maar het geeft zoveel voldoening. Winston-Jet- tie is een schitterend voorbeeld van wat liefde voor een paard tot stand brengt. Prachtig werk! Al wil iemand bij wijze van spreken een schillenhif africhten, die uitdaging neem ik aan! Laat ze me maar bellen." Dat is geen opschepperij, dat is geba seerd op het feit dat elk dier waardevol is en met liefde en deskundigheid moet worden behandeld. Claudia de Borst (03463-53503) weet waar ze over praat - ze geeft al jaren les iii maneges en pri- vélessen. Haar eigen paard heeft ze in de Z (Zware Dressuur) afgericht. "Winston Dakota heeft geboft met Jet tie Sakkers," aldus Claudia de Borst. Tekst: Olga Goezinnen-SIagter Op vrijdag 9 december van 14.00 - 21.00 en zaterdag 10 december van 10.00 -17.00 uur. De Vaporetto is de ideale hulp in huis. Hij reinigt werkelijk alles en bespaart u veel tijd en geld De mogelijkheden van dit apparaat zijn zo groot, dat wij dit alleen via een demonstratie aan u kunnen laten zien. De Vaporetto® stoomreiniger, made by Polti®. verwijdert moeiteloos vuil en vlekken met alleen leidingwater, dus zonder toevoeging van milieubelastende reinigings middelen doodt microscopisch ongedierte zoals o.a. huismijt werkt besparend, zowel in tijd als geld wordt geleverd met diverse hulpstukken voor speciale klusjes waarbij het unieke strijkijzer niet mag ontbreken Wat reinigt de Vaporetto stoomreiniger? 'tapijt 'ramen meubels 'koelkasten 'vinyl kleding 'ovens 'parket 'tegels 'Sanitair plavuizen 'enz, era. Zelfs voor het verwijderen van behang is de Vaporetto geschikt! Adm de Ruyter- Kom uzelf overtuigen van Tei 020-6892682 Fax 020-6851449 de talloze mogelijkheden Geselecteerde Vaporetto® tijdens de demonstratie dealer:_

Soester Courant | 1994 | | pagina 13