COMBI VAN ESSEN 10 DECEMBER VIDEO SHOW HITACHI en VIVANCO 11 Goedkeuring bouwplan Boerenstreek scliocimikcr Mediaraad stapje dichterbij Tweetal houdt huis in woning Rondwegplan recht overeind IACTUEEL I FOTO VIDEO Rondweg goede locatie Hermans Groep Laatste poging college om postagentschap te behouden WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 PAGINA 3 Alleen BAMplaatst op- en aanmerkingen SCHOEflAAKER technische dienst PvdA, VVD en BAM pleiten voor invoering Discussie over kerntaken kost minder tijd OVER 3 WEKEN VUURWERK f \V Man bekent 40 keer diefstal in sauna Indringer richt gaspistool op eigenaar Steil MET Demonstraties met de nieuwste videocamera's, recorders, kleurentelevisie s en montageapparatuur. Combi Van Essen-Zuidpromenade 15-Winkelcentrum "Hartje Zuid"-Soest Concern zoekt geschikte plek voor A P supermarkt Contact met centrale directie PTT Het bouwplan van 248 woningen in de Boerenstreek van de Wo ningstichting Soest WS) is in alge mene zin goed ontvangen door de fracties in de gemeenteraad. Al leen Teeke Glastra van BAM had nogal wat op- en aanmerkingen op het project dat volgend jaar van start moet gaan. "We hebben toch het idee dat het een dode buurt wordt, 's Nachts slapen de mensen en overdag zijn ze naar hun werk of naar school. Er zit geen leven in," aldus het raadslid. Glastra gaf daarna een perfect staaltje van hoe iemand zich zelf kan tegenspre ken. Hij had namelijk nogal wat beden kingen over de ringweg die in beide richtingen één rijbaan krijgt en de nieu we wijk op één plaats zal ontsluiten. Glastra haalde er de vuilniswagen, de bus van Midnet, de rijdende groente boer, de SRV-wagen en nog wat perso nenauto's bij om aan te geven dat er best wel eens een 'file' op de ringweg zou kunnen ontstaan. Het kan de levendig heid in de buurt alleen maar vergroten. Om lange rijen auto's te voorkomen, pleitte Glastra voor een tweede en mo gelijk derde ontsluiting van de wijk. Op de kruising Dorresteinweg/Konings weg, waar volgens Glastra momenteel verkeerslichten staan (hetgeen niet het geval is), wil BAM een rotonde laten aanleggen om de doorstroming te bevorderen. Die suggestie wordt mee genomen. Glastra wil verder dat de wo ningen worden voorzien van degelijk hang- en sluitwerk dat inbrekers moet tegenhouden. Inhalen Stedebouwkundige Ad van Dongen van de gemeente erkende overigens wel dat er nog een oplossing moet worden gezocht voor de praktische situatie hoe de bus de vuilniswagen moet inhalen. De werkgroep die zich met het project bezighoudt, gaat zich daarover buigen. Wethouder Ries van Logtenstein be streed overigens de visie van BAM over een 'dode wijk'. "Ik hoop dat de pers dat niet zal opnemen. Niet wij, maar de bewoners bepalen straks hoe levend de wijk is." Namens Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) sprak Harry Witte zijn blijdschap uit, omdat er in de wijk wei nig ruimte aan de infrastructuur wordt gespandeerd. GGS had het liefst een autovrije wijk tot stand zien komen, maar had al eerder begrepen dat het daar onvoldoende steun voor zou krij gen in de raad. Het plan van WS is de eerste fase van in totaal 660 woningen in de Boeren streek. De huizen worden tussen vol gend jaar en 2003 gebouwd. De eerste fase wordt gekenmerkt door de milieu bewuste wijze van bouwen. Dit blijkt uit onder meer de zonne-collectoren en -boilers en verschillende materialen die zullen worden gebruikt. Allemaal prachtig, meende de commis- Hotel Heidepark in Bilthoven optimale hotelfaciliteit voor uw buitenlandse gasten Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bifthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. E vriendelijke ambiance rru budgettair verantwoord HL Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* sie ruimtelijke ordening en milieu vori ge week woensdag. Wil Stekelenburg (PvdA) sprak van een 'kleurige en fleu rige wijk'. Ze stelde voor om de in schrijving en de loting voor de toewij zing in een vervroegd stadium te laten plaatsvinden, zodat de toekomstige be woners er zo spoedig mogelijk bij be- Foto: Goos van der Wilt trokken kunnen worden. Van Logten stein hield echter vast aan de normale procedure voor de toewijzing en be loofde dat daarna maximale voorlich ting zal plaatsvinden om de bewoners bewust te maken van het ecologische karakter van de wijk. Pour la femme van La Femme natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Amerikaanse religieuze zenders, waar bij je eerder aan een sekte of zo moet denken. Ik spreek m'n bezorgdheid uit, maar zal geen nee zeggen." Jan Pieter Lokker (CDA): "Dan kan ik bij elke zender wel zo'n verhaal ophan gen. Ze deugen allemaal van geen kant." Euro-7 komt echter op het Soester ka belnet en zal daarvoor een kanaal moe ten delen met Discovery Channel. De Arabische MBC komt op een kanaal met Kindernet. Het Turkse TRT, dat tot nu toe met MBC op één kanaal zit, krijgt daardoor een eigen kanaal. De PvdA, de WD en BAM heb ben vorige week nog eens gepleit voor een Soester Mediaraad, een commissie van Soesters die be paalt welke zenders er via de cen trale antenne inrichting (cai) in de lokale huiskamers kunnen worden ontvangen. De drie fracties vormen met twaalf raadsleden bijna een meerderheid. Als de WD-wethouder Neks Blommers en haar PvdA-college Pieter ten Hove eveneens voorstander zijn van een Me diaraad, is het niet uitgesloten dat die er nog eens komt. De verantwoordelijke wethouder Ries van Logtenstein be loofde de wens van PvdA. WD en BAM nog eens te bespreken. De korte discussie ontstond toen de commissie milieu zich boog over de toe lating van Euro-7 op het plaatselijke kabelnet. Wil Stekelenburg: "Wij vragen al jaren om een Soester Mediaraad, waarvan de bezetting elk jaar zou moeten wisselen. Zolang er geen Mediaraad is, zullen wij niet stemmen. Nu dus ook niet." De commissie ging niettemin akkoord met het voorstel om Euro-7 plaats te bieden op het kabelnet. Het nieuwe sta tion zendt alleen 's middags uit en brengt religieuze programma's op de beeldbuis. 'Hour of Power', zoals het stokpaardje van Euro-7 heet, brengt bij een aantal raadsleden een vieze smaak in de mond. Leidje Tomassen van Groen Links/Progressief Soest: "Ik heb geen behoefte aan deze zender. Het doet me een beetje denken aan die SOESTER COURANT Hotel Heidepark in Bilthoven koude en warme buffetten (Internationale gerechten) Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. (Tüj vriendelijke ambiance m HU budgettair verantwoord IÜLI Het karakter van de kerntakendis cussie, zoals die sinds september (achter gesloten deuren) plaatsvindt in de zgn. "klankbordgroep" van de gemeenteraad, kost minder tijd dan aanvankelijk was voorzien. De oor zaak is dat het karakter van de bij eenkomsten verschoven is van een (politieke) gedachtenwisseling naar het vragen om informatie. Het aantal vergaderingen kan daardoor inge kort worden. De laatste bespreking vindt plaats op 1 februari. Vervolgens komen de re sultaten in het College van B. en W., dat op 28 februari met een eerste concept-voorstel naar buiten komt. Voor dat voorstel staat een in spraakperiode van zes weken gep land (6 maart t/m 13 april). Op 25 april publiceert het College zijn (eventueel aangepaste) voorstel, dat in twee ronden wordt behandeld in de diverse raadscommissies; de eerste keer vanaf 8 mei, de tweede keer vanaf 29 mei. De gemeenteraad neemt volgens de planning op 15 ju ni een besluit. V //A RIJWIELSPECIALIST ï.Jjac. de Bruin t.o. winkelcentrum Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TELEFOON 02155-12857 Een 38-jarige Barnevelder is vrijdag aangehouden in een sauna in Soester- berg, toen hij op heterdaad werd be trapt op diefstal uit een kastje. Hij heeft tenminste veertig diefstallen, waarvan vijf in Soesterberg bekend. Het verhoor is vandaag voortgezet. De man stal onder meer geld, sieraden en pasjes. Regelmatig nam hij geld op met ontvreemde pasjes. De politie hoopt deze week de waarde van de tota le buit te kunnen vaststellen. Hotel Heidepark in Bilthoven kleurrijke lokatie voor uw huwelijksfeest Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. tto vriendelijke ambiance rrrr JUJ budgettair verantwoord HU In een woning aan de Koninginne- laan zijn maandagmorgen rond half zes vernielingen aangericht. Een 27-jarige Soester en een 26-jarige Baarnaar werden later aangehouden en zaten gistermor gen nog vast. De laatste zou een (leeg) gaspistool op de eigenaar hebben gericht. De eigenaar die onder de woning een café uitbaat, hoorde 's morgens vroeg herrie in de woning. Toen hij pools hoogte nam, zag hij twee mannen net weggaan. De Baarnaar richtte volgens de politie het gaspistool op de eigenaar die vervolgens werd weggeduwd, waar na de mannen ervandoor gingen. In de woning bleken vernielingen te zijn aangericht in de hal en in de badkamer. Ook sneuvelden twee ruiten. Over de toedracht daarvan kon de politie gister morgen nog geen mededelingen doen. Omdat de eigenaar de indringers kent, konden de twee mannen later worden aangehouden door de politie. In de wo ning van de Baarnaar werd het gaspi stool aangetroffen, een patronenhou der werd niet gevonden. De man be weerde die nooit te gebruiken. Gistermorgén kon een politiewoord voerder nog niet vertellen of het een brute inbraak betreft of dat de mannen uit rancune hebben gehandeld. Het on derzoek is nog in volle gang. De man nen kan onder meer huisvredebreuk, inbraak en bedreiging met een pistool te laste worden gelegd. Vervolg van pagina 1. een 'doorsnijdend' element door de polder en de grondverwerving gaat mis schien wat eenvoudiger. Als 't toch niks wordt, hebben we het tenminste gepro- béérd en kunnen we dat tegen de kie zers zeggen." Hij verlangde overigens van B. en W. dat ze het plan zo vorm zouden geven dat er niets "onomkeer baars" plaatsvond, zo lang de uitkomst van het overleg met de provincie en de regio over de N-221 niet vaststaat. Bert Krijger (WD) noemde de "ont- sluitingsweg" van 1400 meter géén rondweg, en volgens hem heeft het doorgaand verkeer er ook niets aan. "Je begint midden in het dorp en je komt aan de andere kant ook weer midden in het dorp uit. Dan ben je 800 meter op geschoten." Volgens hem was het te wijten aan het uitblijven van beslissin gen in de jaren 1978/1979 dat er nu, in 1994, alsnog concrete stappen gezet moesten worden. Hij knipte het Colle gevoorstel in tweeën: de aanpak van de Van Weedestraat plus omleidingsroute kon wat hem betreft doorgaan, maar op de uitkomst van een onderzoek naar een alternatieve route voor de N-221 wilde hij zich niet bij voorbaat vastleg gen. 'Buitenbrink' In zijn reactie legde wethouder ten Ho ve uit dat Soest ten tijde van de Struc tuurvisie - "geen statisch geheel, kijk maar naar de Jachthuislaan" - de ver keersproblematiek voor zich uit ge schoven had, hoewel er ook toen al sprake was van alternatieve tracés voor de Van Weedestraat. De "Buitenbrink" (maximumsnelheid 50 kilometer) zou volgens hem op maximaal 35 meter van de bebouwing komen te liggen. Een van de voordelen noemde hij dat de geluid soverlast aan de Van Weedestraat (205 woningen) zou verminderen. Na een korte schorsing kregen de over gebleven insprekers nog een kans om hun zegje te zeggen, wat weinig meer opleverde dan herhaalde uitingen van teleurstelling. Het CDA reageerde nog zeer gepikeerd op de suggestie dat de partij erop uit is om de boeren hun grond zo duur mogelijk te laten verko pert en de WD kreeg het verwijt dat ze de kwestie bagatelliseerde ("u maakt van een olifant een mug"). Het "preek- je" van Stekelenburg werd haar even min in dank afgenomen: twee auto's? Ga maar 's in de flats kijken..." Bouw-(on)mogelijkheden Ook politiek gezien leken de kaarten geschud, afgezien van de nodige steke ligheden over en weer. Wel bakkeleide Witte - die nog eens wees op het risico dat de rondweg een aantrekkelijk alter natief wordt voor de drukke A-1 - nog met de wethouder over diens ietwat raadselachtige opmerking dat de pro vincie Soest min of meer zou verplich ten nog 175 woningen te bouwen. In de verwarrende discussie over aantallen (vijftig? honderd?) en miljoenen-op brengsten zag niemand door de bomen nog het bos, zodat Ten Hove beloofde de raad nog voor 15 december nauw keurig te informeren over de bouw-mo- gelijkheden en onmogelijkheden. Krol stelde bijna aan het slot van de bij eenkomst vast dat men de hele kwestie op verschillende manieren kan benade ren. "Je kunt natuurlijk zeggen: bur gers, ga maar rustig slapen, en het ver keer moddert maar door tot het hele maal uit de hand loopt, maar dan komt de leefbaarheid dramatisch in gevaar. Dat dwingt ons om op z'n minst serieus na te denken over alternatieven." Krij ger noemde de "Nul-optie" kortweg onverantwoordelijk. Ten Hove sloot de discussie om precies 23.40 uur af. Gratis: lVIouiltain Bike voor de eerste 2 kopers van een HITACHI Video Camera; HITACHI scheer-apparaat of ladv-shave voor alle volgende HITACHI Video Camera kopers; CD-Ghetto Blaster voor iedere koper van een HITACHI-Kleuren TV; CD met geluidseffecten bij elk VIVANCO montageapparaat of soundmixer; Gratis videocursus op VHS tegen inlevering van deze advertentie. Alle hieiboven genoemde aanbiedingen gelden uitsluitend op 10 december 1994, druk en zetfouten voorbehouden, aan deze advertentie kunnen geen rechten worden onllcend cav Als in Soest een rondweg zou wor den aangelegd, zou de Hermans Groep met alle plezier haar A P supermarkt (voorheen Jac. Her mans) langs die infrastructurele voorziening willen vestigen. Dat schrijft directeur vastgoed C.W. de Bruin in een brief aan het college. De Hermans Groep is naarstig op zoek naar een geschiktere locatie in Soest. Het concern heeft een aantal gewenste plaatsen op het oog en zal die binnen kort in een oriënterend gesprek aan wethouder Pieter ten Hove kenbaar maken. Tijdens vorig overleg tussen de ge meente en de Hermans Groep zijn al mogelijke locaties ter sprake gekomen, zoals De Lindenhof, het PTT-kantoor aan de Steenhoffstraat en een aantal lo caties die eerder al in verband waren ge bracht met Albert Heijn (garagebedrijf Stam, oude politiebureau en het win- kelblok met onder anderen slijter Ben van der Linden aan de Burgemeester Grothestraat). Problemen De huidige plek op de hoek van de Van Weedestraat en de Dillenburglaan vol doet in elk geval niet. Er is onvoldoende parkeergelegenheid en de bevoorra dingssituatie is hinderlijk. Die twee pro blemen zijn alleen maar toegenomen, aldus De Bruin. Hij stelt tevens dat het nieuwe verkeersplan van de gemeente Soest wellicht nieuwe vestigingsmogé- lijkheden voor A P tot gevolg kan hebben. "Een locatie aan de nieuwe rondweg zou voor ons een zeer goed al ternatief kunnen zijn," schrijft De Bruin. Als A P kan verhuizen, krijgt de Her mans Groep, net als Albert Heijn en Cl000 de mogelijkheid om door te groeien tot 1.100 vierkante meter ver koopoppervlakte, voegt De Bruin daar aan toe. Op grond van de brief heeft het college besloten De Bruin uit te nodigen voor een gesprek. Omdat omtrent de noor delijke hoofdwegenstructuur nog geen besluitvorming heeft plaatsgevonden (hoewel zelfs de meest felle tegenstan ders van de rondweg na vorige week ook wel beseffen dat die er komt), zal het gesprek slechts een 'oriënterend en De Hermans Groep bv wil deA&P supermarkt aan de Van Weedestraat verplaatsen naar een geschiktere loca tie. Daarbij is al de rondweg genoemd. Foto: Goos van der Wilt inventariserend' karakter hebben, al- dus het college. Het college van burgemeester en wethouders doet een laatste po ging om het postagentschap in Su per Van Doorn te behouden. B en w hebben daarvoor contact ge zocht met de centrale directie van PTT Post in Den Haag. Zoals vier jaar geleden reeds is aange kondigd, wil Postkantoren bv het agentschap aan de Wiardi Beekman- straat per 31 december a.s. sluiten. "Je gaat niet zomaar een gesprek met de centrale directie aanvragen," onder streept burgemeester Hans de Widt het serieuze karakter van de poging. "We willen toch bepleiten of de PTT het standpunt kan herzien. In Soest zijn al veel postagentschappen verdwenen en voor een vergrijzende bevolking, zoals in Soest, is dat een probleem." Het gemeentebestuur hoopt bij de cen trale directie alsnog voor elkaar te krij gen, dat het postagentschap in de su permarkt open blijft. De 'lobby' van de plaatselijke CDA-fractie in politieke kringen in Den Haag heeft vooralsnog niets opgeleverd. De Stichting Belan gen Bejaardenhuisvesting Soest (SBBS), eigenaar van het naastgelegen dienstencentrum Honsbergen en de Cosbo, het overkoepelend orgaan van de ouderenbonden, kregen eveneens nul op het request bij hun pogingen het postagentschap te redden. Het is dan ook de vraag of b en w zullen slagen bij de centrale directie van PTT Post. Postkantoren bv hebben het besluit vier jaar geleden om bedrijfseconomische redenen genomen. Door het electroni- sche betalingsverkeer is het aantal lo kethandelingen in het agentschap sterk afgenomen, aldus Postkantoren bv. Ze zijn tot nu toe niet voornemens dat be sluit terug te draaien. Dat blijkt ook nog eens uit een brief die het college ontving van zonemanager postagenten/fran- chise J. van der Kreeft. Hij verwijst on der meer naar het postagentschap in Overhees dat nog geen kilometer van Honsbergen vandaan ligt. Volgens het college, de Cosbo en de SBBS is dat toch te ver voor ouderen. Van Doorn, eigenaar van de super markt waarin het huidige agentschap is gevestigd, kan volgens Van der Kreeft het zogenoemde postpashouderschap aanvragen. Daarmee kan hij hij zijn klanten de gangbare postzegels voor drukwerk, ansichtkaarten en brieven blijven verkopen. Van Doorn krijgt daarvoor een vergoeding van Postkan toren bv. Bij het ministerie van verkeer en waterstaat kan Van Doorn aanvra gen of hij wederverkoper van strippen kaarten kan worden. Volgens Van der Kreeft komt Van Doorn daarvoor als (voormalig) postagent in aanmerking.

Soester Courant | 1994 | | pagina 3