ONDER DAK VOOR UW OUDE DAG. w ^o^siAGE1 iVMWl Onderzoeken rioolstelsel begin van 1995 afgerond 'Kom tot rede, weg met die rondweg!' Winkelkring Prijzenfestival Nieuws van de gemeente ovet (extra) ho| Gemeente vergadert W Meningen van lezers Kattenleed Armoedige vertoning in duur gemeentehuis Vrijdagmiddag live uit C-drie Politieke kopstukken Soest in 'Soestand' over de rondweg NVM HYPOTHËEKSHÖP; MENSEN DIE AAN KLANKBORD VOOR LATEA DENKEN. NVM Hypotheekshop NVM Hypotheekshop Schoeman Deelen DE NVM HYPOTHEEKSHOP. Open Brief van de Groene Driehoek: <0 Die altijd got Bestel nu voor de Kerstavond, DE TR< SlfweScing ^AschU door ecologisch b HC G R E S SIE F VAI Zuidprorm t WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGÏN/U/OENSDAG 7 DECEMBEF Graag wil ik reageren op de ingezonden brief van Chantal Roest in de 'Soester' van 30 november. Chantal maakt zich erg boos op een jakkerende automobi list die haar kat Willie heeft aangereden en daarna vrolijk verder sjeesde, zonder zich om het dier te bekommeren. Ik ben helemaal met Chantal eens dat er een categorie automobilisten is, die veel te hard rijdt in de woonwijken. En on danks alle voorlichting van politie en Veilig Verkeer Nederland gaan ze rus tig door met hun praktijken. Kleine kin deren kunnen wij in de gaten houden en zo goed mogelijk wijzen op de gevaren. Maar dat kan met katten niet! Loslopende katten staan aan ontzet tend veel gevaren bloot. Ze kunnen iets giftigs eten, in een wildklem raken, ver dwalen, in handen van een sadist vallen, door honden worden doodgebeten en onder auto's komen. Bovendien ver oorzaken loslopende katten vaak over last in de buurt. Ze vangen vogeltjes, krabben de jonge aanplant stuk en ge bruiken de tuin van de buren of de zandbak als kattetoilet. En daarom moeten katte-eigenaars zo verstandig zijn om hun poezen niet los buiten te laten! Dit betekent natuurlijk niet dat die ar me beesten dan hun hele leven smach tend uit het raam moeten staren. Ik heb zelf vijf katten en daarvoor hebben we in de tuin een grote ren gemaakt. Ze kunnen heerlijk buiten zitten, genieten van de frisse lucht, een grasje eten of wegdoezelen in het zonnetje. En af en toe vangen ze met veel plezier een ver dwaalde vlieg. De katten vinden het heerlijk en ik hoef nooit bang te zijn dat één of andere snelheidsmaniak met een auto over ze heen rijdt! Anita Verkerk-van Zalk Dinsdagavond 29 november werkten alle microfoons in de raadzaal van het gemeentehuis, doch voor een aantal partijen ware het beter geweest, dat de door hen uitgesproken tekst onhoor baar zou zijn gebleven. Naarmate de tijd vorderde kreeg ik sterk het gevoel, dat er opdracht was ge geven een taal te spreken die wèl op Ne derlands leek, maar volkomen inhoud loos moest blijven. Alleen Harry Witte, de heer Visser en de vele insprekers spraken 'klare taal'. Het leek allemaal op het spelletje: u zegt een aantal dingen, dan raad ik waar het over gaat en dan zeg ik een aantal dingen en raadt u weer waar het over gaat. Later bleek aan de hand van het ge goochel met miljoenen, dat het om een moderne versie van het Monopoly-spel ging. Tegen half twaalf gooide heer Krijger ineens 'twee lussen' op tafel. Het was allemaal zo'n hopeloze verto ning, dat ik de sterke neiging kreeg mijn kop in één van die lussen te steken. Toen bedacht ik me ineens, dat dat nu juist de bedoeling is van de voorstan ders van een rondweg! Coby Kuiphof J*ÜV De fel bediscussieerde rondweg - althans het plan daarvoor - staat centraal in de komende af levering van het maandelijkse praatprogramma "Soestand'", dat aanstaande vrijdag (9 de cember) vanuit C-drie "live" wordt uitgezonden via Radio Soest. Aan de discussie over de omstreden "omleidingsroute" voor de Van Weedestraat wordt deelgenomen door voor- en tegenstanders uit de gemeenteraad en andere betrokke nen. Uitgenodigd zijn naast Hans de Koning, woordvoerder van de actie groep "De Groene Driehoek", de fractievoorzitters Bart Krol (CDA), Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest), en - onder voorbe houd - Kees Boerkoel (PvdA). De discussie wordt geleid door Pim Jon ker. In deze aflevering van "Soestand" ditmaal ook de boekenkeus van directeur van de openbare biblio theek, de culturele agenda van Mar- ja Kuipers, en de column "The Talk of the Town" van Aad Post. Mr. Bob v.d. Goen Een van de andere hoofdgasten in het live-radioprogramma is mr. Bob van der Goen, de bekende Soester advocaat die o.a. landelijk in het nieuws kwam door zijn aanklacht te gen de officier van justitie die hem beschuldigd had van betrokkenheid bij "witwas-praktijken". Leen Cra- mer voert het gesprek met hem. De muziek wordt ook ditmaal ge bracht door Rosamint Faas (zang), Semmy Prinsen (saxofoon) en Rem- co Bakker (piano). De uitzending begint direct na het nieuws van 17.00 uur op Radio Soest en duurt tot ca. 18.30 uur. Be langstellenden zijn hartelijk welkom bij de opname in het expo-café van C-drie. De toegang is gratis. Nog in de komende winter zal de gemeenteraad uitgewerkte voor stellen kunnen verwachten over de wijze waarop het Soester rioolstel sel moet worden verbeterd. Het gaat daarbij met name om het stel sel in het Soesterveen, Soesterberg en de randvoorziening aan de Maatweg. Het onderzoek in het Soesterveen wordt in januari afgerond, eind februari zijn de resultaten te verwachten van de onderzoeken in Soesterberg en voor de Maatweg. Daarna is de eerste kostenra ming beschikbaar, zodat het college een krediet kan aanvragen voor uitvoering van de plannen. De drie onderzoeken die momenteel worden uitgevoerd, kosten in totaal 69.325 gulden. Doel van alles is wate roverlast te voorkomen in geval van he vige regenval. In de zomer stonden in Soest tot driemaal toe verschillende straten blank nadat het water met bak ken uit de hemel was gekomen. Zeven procent Volgens cijfers van de Grontmij regent het in Nederland gemiddeld zeven pro cent van de tijd, zeg maar anderhalf uur per dag. Extreme regenval komt ge middeld één keer per jaar voor (0,1 procent van de tijd) en is dan ook nog eens plaatselijk. Feit is dat Soest in september één van de zwaarst getroffen gemeenten was bij hevige regenval. De totale schade liep in de miljoenen guldens. In de midda guren viel binnen een uur dertig milli meter regenwater. Volgens de Gront mij komt het één keer in de tachtig tot honderd jaar voor dat er veertig milli meter regenwater per uur valt. Het Soester rioolstelsel is niet meer be rekend op grote hoeveelheden regen water. Het aanbod van water is de laat ste tien, twintig jaar bovendien sterk ge groeid als gevolg van nieuwe aansluitin gen en een hoger watergebruik per huishouden. "Hierop was het rioolstel sel destijds niet berekend," aldus H. van Luijtelaar van de Grontmij, die vorige week de commissie milieu inlichtte over het huidige stelsel. Volgens het college zullen de maatrege len die volgend jaar moeten worden uit gevoerd in elk geval tot 1999 geen extra verhoging van de rioolheffing tot ge volg hebben. Uw huis is meer waard dan een aantal jaren geleden. Een plezierig gevoel. Maar wat doet u met die over waarde? Gewoon laten zitten? Dat kan, maar er zijn betere manieren om die overwaarde te beleggen. Bijvoorbeeld in de verbetering van uw huis of in een pensioen. Nieuwe hypotheekvarianten geven u er meer mogelijkheden voor. Loop eens vrijblijvend bin nen bij de NVM Hypotheekshop. Men praat u hele maal bij over de nieuwe mogelijkheden. Daar heeft men bovendien ook verstand van de huizenmarkt. Dat geeft u de zekerheid dat men uw mogélijkheden naar waarde weet te schatten. HYPOTHEEK shop m Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 13539 Tel. 15360 OOK VERSTAND VAN HET PAND. Open Brief aan de wethouder Ruimtelijke Ordening en gemeen teraadsleden CDA, PvdA en WD van gemeente Soest. Geachte wethouder en gemeenteraads leden, Gelukkig waren vele Soesters 29 no vember j.1. getuige van de volstrekt knullige wijze waarop het collegevoor stel inzake een rondweg, evenwijdig aan de Van Weedestraat, door u werd behandeld. Het onderwerp had grote aantallen Soesters, voor bijna 100% te genstanders, naar het gemeentehuis ge voerd, die vervolgens na vier uur verga deren moesten constateren dat: - u op de door hen gestelde vragen en goed beargumenteerde inspraakreak- ties geen enkel concreet antwoord (of verweer) kon geven. - u, zonder ook maar een onderbouwd argument te hebben genoemd die voor de rondweg pleit (onderzoek cijfers waren er niet) en ondanks de bezwa ren die door de vele insprekers zijn ge noemd voorstander blijft van de rond weg. Hoe kunt u een dergelijk standpunt blij ven verdedigen? Op basis van wat dro merige mijmeringen over meer tweede auto's fde PvdA notabene!) en "wat is het toch druk in de Van Weedestraat" blijft u voorstander van een investering van 24 miljoen guldenvoor een weg van nog geen 1,5 kilometer! De alom bekri tiseerde carpoolstrook bij Muiden was relatief goedkoper! Gelet op het niveau van de commissie vergadering willen wij u langs deze weg nogmaals confronteren met onze argu menten tegen de rondweg en tevens met de eerder door u ingenomen stand punten in deze kwestie. In juli 1992 heeft ook u ingestemd met de Structuurvisie die na jaren van on derzoek (o.a. door het landelijk beken de bureau Zandvoort) en inspraak van uit de bevolking tot stand was gekomen. Daarmee heeft u zich akkoord ver klaard met de daarin vastgelegde ont wikkeling van Soest tot het jaar 2010. Enkele in dit verband relevante punten Advertentie Onder de ingeleverde bonnen van het chequeboekje worden wekelijks prijzen toegekend. De winnaars van een rijk gevulde broodmand zijn: Dorte Simon sen, Gallenkamp Pelsweg - Bar- tels, Joh. Poststraat - G. Maurits, Turfstreek - Leeflang, Hommel en Bemer, Eikenlaan. Op de foto een medewerkster van bakker Ab Faas die namens de Winkel kring de prijzen aan de winnaars- uitreikte. uit die Structuurvisie: - Consolidatie van het aantal inwoners rond het aantal per 1 januari 1992, d.w.z. ca. 42.000. - Tot 2010 zullen er maximaal 1.500 woningen worden gebouwd en wel op de volgende lokaties: Koningsweg 600, Jachthuislaan 450, bij Griftlandcollege 100, Hees/Bosstraat 225, Braamhage 50, Inbreilokaties 75, totaal: 1.500. In het onlangs definitief geworden provin ciale Streekplan, dat wat Soest betreft mede op de Structuurvisie is gebaseerd, zijn de lokaties Griftland en later Jacht huislaan geschrapt. - Geen hoofdwinkelcentrum in Soest. Nieuwe winkelmeters zullen evenredig over de bestaande centra worden ver deeld. Voor de Van Weedestraat bete kent dit een uitbreiding met maximaal 1350 m2. - Verkeer: er zullen geen omleidings routes worden aangelegd, het verkeer zal over de bestaande infrastruktuur worden geleid. -• Tot slot nog een citaat: "Belangrijk doel van de Structuurvisie is het bewa ken van de hierin vastgelegde hoofdlij nen van het ruimtelijk beleid. Eventue le wijzigingen op onderdelen moeten altijd goed verantwoord en gemoti veerd zijn. Onder o.a. deze punten plaatste u dus in juli 1994 uw handtekening. Tijdens de commissievergadering op 29 november 1994 antwoordde het CDA op onze vraag welke nieuwe fei ten er sinds de Structuurvisie op tafel zijn gekomen, die de aanleg van een rondweg noodzakelijk maken: "Het college is gewijzigd". Onze vraag: Ging het CDA er bij de tot standkoming van de Struktuurvisie dus vanuit dat het toenmalig college, on danks het feit dat er om de vier jaar ge meenteraadsverkiezingen plaatsvin den, tot het jaar 2010 zou blijven zitten? Dat gelooft u toch zelf niet! Bij toewijzing door de gemeenteraad van de lokatie aan de Van Weedestraat voor een nieuwe grote AH (1400 m2 boven op de 1350 m2 uit de Structuur visie) merkte het CDA op: "Deze afwij king van de Structuurvisie was eens maar nooit weer." Onze vraag: hoe kunt u een dergelijk antwoord rijmen met uw huidig stand punt inzake de rondweg? Het CDA, de PvdA en WD filoso feerden tijdens de eerder genoemde RO-vergadering (waarschijnlijk we gens gebrek aan hardere argumenten) over meer tweede auto's, een toename van het verkeer met 20% en het slechte winkelklimaat aan de Van Weede straat. De in de Structuurvisie vastge legde consolidatie van het aantal inwo ners betekent dat ook het aantal auto's in Soest redelijk stabiel zal blijven. Een toename zal derhalve alleen doorgaand verkeer betreffen uit o.a. Amersfoort. Onze vraag: Op welke, voor de Soester situatie relevante onderzoekgegevens, zijn uw uitspraken over meer verkeer gebaseerd, en, aannemende dat u uw standpunt inzake consolidatie van het aantal inwoners nog gestand doet, is het uw wens in de toekomst meer door gaand verkeer naar Soest te trekken? Kentekenonderzoefc uit 1990 wees uit, dat het verkeer in de Van Weede straat voor 95% bestaat uit bestem mingsverkeer binnen Soest. Onze vraag: Wij zien graag een cijfer matige onderbouwing van uw stelling dat de rondweg de huidige situatie in de Van Weedestraat en omgeving zal ver beteren. In het inspraakverslag geeft u aan, dat de verkeersleefbaarheid in de Stadhou derslaan als gevolg van de rondweg zal verslechteren. U acht een 'zekere ac ceptatie' hiervan verdedigbaar gelet op de funktie van de Stadhouderslaan. Thans rijden er al ca. 8000 voertuigen per etmaal over deze weg en wordt hij intensief gebruikt door schoolgaande jeugd. Onze vraag: Wat zal verslechtering van de verkeersleefbaarheid in de praktijk betekenen en hoe kunt u voor de bewo ners van de Stadhouderslaan beslissen dat dit geaccepteerd moet worden, wel ke grenzen hanteert u bij 'een zekere ac ceptatie'? Het college overweegt op korte ter mijn de Stadhouderslaan af te sluiten van de Van Weedestraat en terplekke parkeerplaatsen aan te leggen. Onze vraag: Welke gevolgen zal deze afsluiting hebben voor het verkeer op de Korte- en Langebrinkweg en Stad houderslaan? Als het verkeer toe neemt, hetgeen wij verwachten, beoogt u daarmee dan te bereiken dat bewo ners van deze straten zich later alsnog voorstander van een rondweg zullen to nen? Ter financiering van de weg wordt ge sproken over de bouw van ca. 150 wo ningen naast de 50 woningen die bij Braamhage zijn gepland. Volgens het nieuwe tot 2005 geldende Provinciale Streekplan mag Soest 900 woningen bouwen. De voorzitter tijdens de com missievergadering ruimtelijke ordening was van mening dat in het Streekplan niet minder dan 1800 nieuwe woningen worden genoemd. Onze vraag: Is de inhoud van het nieu we Streekplan wel bij u bekend en wel ke argumenten gaat u aanvoeren om de aanleg van de weg en de bouw van 150 extra woningen (plannen die dus in strijd zijn met het nieuwe Streekplan) bij de provincie te bepleiten? Er zullen weer allerlei beroeps- en bezwaarpro cedures moeten wo'rden doorlopen en u en de provincie mogen daarbij rekenen op onze aanwezigheid. Dat wij het autoverkeer in de toe komst zoveel mogelijk dienen te beper ken zullen u en wij met elkaar eens zijn. Onder de Soester beVolking zullen zich vast wel voorstanders van de rondweg bevinden. Op een enkeling na, heeft de ze groep zich tot nu toe nog niet laten horen. Onze vraag: Waarom worden voor standers van een ontwikkeling waar u in principe zelf op tegen bent, zo halsstar rig door u verdedigd? Dit terwijl een niet gering aantal tegenstanders zich keer op keer moeite moet getroosten om u op basis van goede argumenten te overtuigen van hun standpunt, waar u vervolgens niet naar luistert. Wij zijn en blijven voorstander van herinrichting van de Van Weedestraat (zonder rondweg), waarbij het parke ren naar de koppen van het winkelge bied wordt verplaatst. Dit is een goed kope oplossing: er worden geen slui proutes gekreëerd die doorgaand ver keer aantrekken en een fraai stuk pol derlandschap blijft behouden. Een rondweg trekt meer verkeer waar ook de nieuwe woningen aan zullen bijdra gen. A&P (voorheen Jac Hermans) heeft al interesse getoond in de nieuwe bouwlokatie, wat aangeeft dat het aan tal winkelmeters in de Van Weedestraat na de rondweg nog verder dreigt toe te nemen, met als gevolg een verdere groei van het autoverkeer. Daarom, geachte wethouder en ge meenteraadsleden: Kom tot rede, weg met die rondweg! Namens de Groene Driehoek, drs. J.W.N. de Koning (publicatie ouder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Wet Milieubeheer B. en W. hebben de volgende meldin- gen ontvangen. Besluit opslag vuurwerk: Torenstraat 19 (dhr. P.J.H. Eyndho- ven). Besluit woon- of kantoorgebouwen: Saenredamplantsoen 1 t/m 79 (Wo ningstichting Soest); Van de Veldeplantsoen 1 t/m 87 (Woningstichting Soest); Dalweg 81 t/m 175 (Woningstich ting Soest). Stukken zijn ter inzage tot 31 december. In lichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Bouwvergunningen Gevraagd: Beukenlaan 16-28: vernieuwen en wijzigen entrees; Braamweg 34: plaatsen twee dakka pellen; Ereprijsstraat 104: uitbreiden woon huis; Hommel 46: bouwen overkapping; Julianalaan 5: uitbreiden woonhuis; Soesterbergsestraat 53-59: vernieu wen/vergroten luifelconstructie. Verleend: Bosstraat 135: bouwen garage met kelder; Reigerpad 29: plaatsen dakkapel en bouwen berging. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, afdeling ROB. Kapvergunniugen Gevraagd: Kampweg 3: 23 bomen; Bartolottilaan 19:4 hollandse eiken; Apollo 74: 18 bomen; Maatweg 2: 2 berken; Heuvelweg 35: 1 eik; Gerrit v.d. Veenstraat 51: 1 boom; Van Hamelstraat 75: 1 acacia, 1 co nifeer. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groen, Natuur en Landschap, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Verleend: Tennispark Schrikslaan: 1 acacia, 1 eik, 1 esdoorn; Prof. Lorentzlaan 89: 1 lijsterbes; Amersfoortsestraat 21: 1 berk, 1 grove den; Hildebrandlaan 26: 4 dennen; Wiardi Beckmanstraat 386: 1 oost den; Dr. s'Jacobstraat 32: 1 conifeer; Verlengde Talmalaan 7: 3 fijnspar ren; Julianalaan 54: 1 ceder. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Parkeerplaatsen B. en W. hebben besloten sing van bord E6 parkeerplaatsen vool een mindervalide aan te geven bij d, woningen: Ir. Menkolaan 43 (onderbon FD-TJ-99) Hazepad 102 (onderbon VG-71-VS). Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W, - Verordening Winkelsluiting U kunt onze bestellijst De salade en k voor particulieren i Steenhoffstrat De Verordening Winkelsluiting Soest 1994. Op die datum vervalt de oudfp, verordening, vastgesteld op 15 septem^pUll0Hlltlip SÏVj De verordening ligt ter inzage in het INFof centrum. V erkeersmaalregel Bestemmingsplan Landelijk Gebied De gemeenteraad vergadert op donderdag 15 december om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt. 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 10 oktober 1994. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 94-161: betreffende hoofdwegenstructuur. 6. Voorstel 94-165: tot het vaststellen convenant sport (wordt nagezon den). 7. Voorstel 94-145: tot net instemmen met wijziging gemeenschappelijke regeling AVU alsmede de statuten van de op te richten N.V. 8. Voorstel 94-157: tot vaststelling van de Verordening geluidmeetdienst gemeente Soest 1994. 9. Voorstel 94-148: tot het sluiten van een aanvullende overeenkomst inza ke geïntegreerde dienstverlening met de NV Bank Ne derlandse Gemeenten. 10. Voorstel 94-151: tot het goedkeuren van het besluit van het college om de beslissing op de bouwaanvraag voor de verbouw van winkels met bovenwoningen op het perceel Van Weedestraat 78 met 13 weken te verdagen. 11. Voorstel 94-149: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uitvoering van het totale project 'herstelmaatre gelen Duinen'. 12. Voorstel 94-150: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de voorbereiding van de randvoorziening Maat weg en de herberekening van het rioolstelsel Soester berg. 13. Voorstel 94-164: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de bouw van een garage/berging bij het Anna Pau- lownahuis. 14. Voorstel 94-159: tot renovatie sportaccommoda tie Stichting Dorpshuis Soesterberg. 15. Voorstel 94-160: tot het vaststellen van nieuwe beleidsregels inzake het toekennen van een premie bij het aanvaarden van part time werkzaamheden (uitvoering Algemene Bij standswet). 16. Voorstel 94-162: tot fiscalisering van verschuldigde bedragen wegens le digen vetputten en aanpassing in de verordening reini gingsheffingen van de tarieven voor het ledigen van beer- en vetputten. 17. Voorstel 94-163: tot fiscalisering en aanpassing van de tarieven inzake het aanbieden van grof bedrijfsafval op De Schans. 18. Voorstel 94-152: tot verhuur van het perceel Duinweg 21 aan de Stich ting Kindercentra Soest. 19. Voorstel 94-153: tot verkoop van bedrijfsterrein gelegen in het plan Soesterberg-Noord aan de heer C.H. van der Riet. 20. Voorstel 94-154: tot verkoop van bedrijfsterrein gelegen aan de Zuider gracht aan Power View B.V. en de heer A.J. Paauw. 21. Voorstel 94-155: tot verpachting van agrarische gronden voor het jaar 1995. 22. Voorstel 94-156: tot verdaging van de beslissing op een bezwaarschrift. 23. Voorstel 94-166: inhoudende commentaar op het initiatief-voorstel van D66 betreffende beter gebruik van de bestaande wo ningvoorraad. 24. Voorstel 94-146: tot het benoemen van een bestuurslid voor het voorlo pig algemeen bestuur van het waterschap Vallei en Eem. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van per sonen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Een beetje boos, dat was Spullen- liulp-voorzitter Aart van Ginkel In verband met de Kerstmarkt in detorige week op het gemeentebe- Kerkebuurt zijn op zaterdag 17 decem-jtuur. In de raadscommissie Milieu ber(van vrijdag lódecember 18.00uuiyroeg hij zich tijdens het spreek- tot zaterdag 17 december 22.00 uur) derecht hardop af of de gemeente het volgende verkeersmaatregelen vankringloopcentrum wel serieus ^rat^:1 neemt. Afgesloten: c Van Ginkels verdriet gold in de eerste Kerkstraat (tussen Eemstraat en het feit dat Spullcnhulp volko- Olljkeweg), Peter van den Breemer-^ genegeerd bij de opzet van de weg (tussen Kerkstraat en Ferdinand,opende tentoonstelling over "de afval- Huycklaan), Neerweg (met aanslui-. V de Kwekerij, terwijl het tend het parkeerterrein bij de Oude^ entrum toch geen onaan- Kerk), voor alle verkeer. zienlijke factor is in het Soester afval- Purkeerverbod: gebeuren. In de tweede plaats maakte Kerkstraat: (voor het gedeelte tussen hij duidelijk dat Spullenhulp niet geluk- Neerweg en Kerkpad ZZ aan de zijdekig is met de financiële afwikkeling van van de Oude Kerk), Peter van den de nieuwbouw aan de Schans, die de ge- Breemerweg (beiden zijden tussenmeente dit voorjaar heeft gerealiseerd. Hooiweg en Ferdinand Huycklaan) en Van Ginkel vfos daarvoor eerder al ver- Eemweg en Eemstraat (beide zijden), schenen in de raadscommissie Finan ciën, die hem met zoveel woorden doorverwees naar de commissie Milieu. Daar onderstreepte hij nog eens dal Spullenhulp gaarne bereid is de destijds Gedeputeerde Staten hebben op 25 ok- afgesproken huurprijs van f 45.000 pei tober 1994 het bestemmingsplan "Lan- jaar (10 procent van de stichtingskoster delijk Gebied 1994", vastgesteld door ad f 450.000 gulden) te betalen, maa de gemeenteraad op 17 maart 1994, dat het kringloopcentrum niet zomaa goedgekeurd, met uitzondering van een akkoord gaat met de verhoging vai 13-tal onderdelen van de voorschriften 24.000 gulden per jaar. en 7 onderdelen van de plankaart. Die is o.a. het gevolg van het feit dat d Stukken liggen 6 weken vanaf 12 december gemeente het gebouw op eigen initiatie ter inzage in het gemeentehuis, afd. ROB, -en nadat over de huur al overeen het INFOcentrum, de dependance Soester- ming was bereikt in een concept-con berg en de bibliotheken. tract - heeft "aangekleed" met een aar Beroep tegen goedkeuring of tegen onthou- ^aj eCologische snufjes, waardoor de tc ding van goedkeuring: binnen 6 weken bij bouwkosten een stuk duurder ui de afdeling Bestuursrechtspraak van de 0ok dc grondprijs (125.00 postbus 20019, 2500 EA ^en) word, nu foor Soest in de huu prijs "meegenomen", waardoor de t< tale investeringskosten uitkomen c 725.000 gulden. Soest wil daarov 10% ontvangen. De meerderheid van de commissie w niet onder de indruk van Van Ginkt betoog, omdat hij in de commissie 1 nanciën al had laten weten dat Spulle hulp akkoord zou gaan met de uiteind lijk financiële regeling, al had hij daar wel als voorwaarde gesteld dat So< met een toekomstvisie (plus financii plaatje) zou komen over de inzameli van grof huisvuil, waarin Spullenhulp de toekomst mogelijk een rol zou ki Raad van State, Den Haag. Informatie Hopelijk wel. Immers, van zekerheid van natuurlijk zii zonder storende leesgede draagcomfort, waar u gev heeft. Hoyalux 3, verkrijgt

Soester Courant | 1994 | | pagina 4