HEER 'OOK GEVRAAGD OF ER EEN GLASI 2 1 ACTUEEL I Nieuwe bedrijfskleding postbezorgers Kerstdemonstraties ^Van Breukelen Vast-goed (Kinder)spullenhulp voor Tsjernobyl ^OMSiAGER FEESTD4 DE TROMSLAGER Spullenhulp steggelt met Soest over (extra) hoge huursom Wildschut Optiek Bij Jasmijn in Hartje Zuid U bent van harte welkom! December: alcoholcontroles Pluismeer terug in oude glorie Die altijd goed smaken! F Bestel nu voor de Kerstavond, Kerstdagen, Oud en Nieuw! Verschil door ecologisch bouwen Conflict? Politie getipt: 15 kilo strijkers in huis Dalweg P R 0 G R E S SI HOYALUX3 VANUIT TIK GEZICHTSPUN Zuidpromenade 14, SOEST PTT Post verblijdt Stichting Vosseveld met teddyberen zaterdag 10 december a.s. vanaf 10.00 uur Op deze dag demonstreren onze bloembindsters de mooiste kerstarrangementen. Kom kijken in de div. kramen, daar vindt u de nieuwste trends op kerstgebied. Ook leuk om zelf kerstideeën op te doen! Volop doe-het-zelf materialen Meer dan 30 groensoorten, aarde- en mandwerk, kruiden, kaarsen enz. enz. (ook verkrijgbaar op de Smitshof). BLOEMENHUIS MM" Aandacht voor 'zakelijke automobilist' Ruit ingegooid Oekraïens optreden volksdansgroep Radost WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 U kunt onze bestellijst afhalen in de winkel. De salade en koud/warm buffetspecialist voor particulieren en bedrijven! Steenhoffstraat 58 02155-22871 ♦•HSV" Soestl regel n beetje boos, dat was Spullen- Ip-voorzitter Aart van Ginkel rige week op het gemeentebe- mr. In de raadscommissie Milieu oeg hij zich tijdens het spreek- cht hardop af of de gemeente het ingloopcentrum wel serieus (eemt. an Ginkels verdriet gold in de eerste laats het feit dat Spullenhulp volko en was genegeerd bij de opzet van de pende tentoonstelling over "de afval- rg" in de Kwekerij, terwijl het ingloopcentrum toch geen onaan- ienlijke factor is in het Soester afval- ïbeuren. In de tweede plaats maakte ij duidelijk dat Spullenhulp niet geluk- ig is met de financiële afwikkeling van e nieuwbouw aan de Schans, die de ge- ïeente dit voorjaar heeft gerealiseerd. ran Ginkel vfas daarvoor eerder al ver- chenen in de raadscommissie Finan- iën, die hem met zoveel woorden oorverwees naar de commissie Milieu. )aar onderstreepte hij nog eens dat pullenhulp gaarne bereid is de destijds fgesproken huurprijs vanf 45.000 per lar 10 procent van de stichtingskosten d f 450.000 gulden) te betalen, maar at het kringloopcentrum niet zomaar ikkoord gaat met de verhoging van !4.000 gulden per jaar. Die is o.a. het gevolg van het feit dat de ;emeente het gebouw op eigen initiatief en nadat over de huur al overeenstem- ning was bereikt in een concept-con- ract - heeft "aangekleed" met een aan- al ecologische snufjes, waardoor de to- ale bouwkosten een stuk duurder uit delen. Ook de grondprijs (125.000 gulden) wordt nu door Soest in de huur- >rijs "meegenomen", waardoor de to- ale investeringskosten uitkomen op 725.000 gulden. Soest wil daarover [0% ontvangen. De meerderheid van de commissie was liet onder de indruk van Van Ginkels letoog, omdat hij in de commissie Fi nanciën al had laten weten dat Spullen- ïulp akkoord zou gaan met de uiteinde- ijk financiële regeling, al had hij daarbij wel als voorwaarde gesteld dat Soest met een toekomstvisie (plus financieel plaatje) zou komen over de inzameling van grof huisvuil, waarin Spullenhulp in de toekomst mogelijk een rol zou kun nen spelen. Voor nieuwe afspraken voelde de com missie - althans CDA, Gemeentebelan gen, D66 en GroenLinks-PS - niet en zij stuurde Van Ginkel dan ook onverrich- terzake naar huis. WD en BAM hiel den zich op de vlakte en alleen Wil Ste kelenburg (PvdA) nam het op voor Spullenhulp: "Als het kringloopcen trum alleen onder voorwaarden ak koord gaat met de financiële conse quenties is er sprake van een conflict," en ze wilde weten hoe het College dat dacht te gaan oplossen. Volgens Harry Witte (Gemeentebelan gen) was Stekelenburg er alleen op uit een conflict tussen Spullenhulp en de gemeente te creëren. "Nee hoor," rea geerde de PvdA-ster. "Ik stel alleen maar vast dat Spullenhulp niet tevreden is." Het "vergeten" van Spullenhulp bij de tentoonstelling - waarvan Van Ginkel pas uit de krant van woensdag had ver nomen - werd door allen betreurd. Vol gens wethouder Ries van Logtenstein was dat niet bewust gebeurd. De com missie vond het wel een "foutje", maar wilde er niet te dramatisch over doen. Op Van Ginkels vraag of de gemeente Spullenhulp wel serieus neemt ant woordde van Logtenstein: "Er is nie mand die negatief zal denken over Spullenhulp, want daar is geen aanlei ding toe." De politie heeft vorige week, na een tip over illegaal vuurwerk, huiszoe king verricht in een woning aan de Dalweg. Bij een 31-jarige beowner werd een forse voorraad strijkers aangetroffen: 53 doosjes, met een totaal gewicht van 15,75 kilogram. De bewoner verklaarde dat hij het verboden vuurwerk ergens in Noord-Holland had gekocht. Hij kreeg een proces-verbaal en de voorraad vuurwerk werd in beslag genomen. Hopelijk wel. Immers, vandaag de dag is er een glas met de zekerheid van natuurlijk zien op alle afstanden. Optimaal zien zonder storende leesgedeeltes. Hoyalux 3 biedt u dat kijk- en draagcomfort, waar u gewoonlijk meerdere brillen voor nodig heeft. Hoyalux 3, verkrijgbaar bij vakopticiën. De bezorgers van PTT Post zijn vanaf afgelopen donderdag in nieuwe bedrijfskleding gestoken. De grijs-blauwe uniformen, door de medewerkers als 'grauw' afge schilderd, zijn vervangen voor een 'outfit' met de kleuren rood en bruin en een 'toefje' blauw. De afgedankte kleding werd door de bestellers gedragen sinds 1983. Met de eigentijdse bedrijfskleding zijn de be zorgers beter herkenbaar voor het pu bliek, meent PTT Post. Om een en ander 'kleur' te geven, be sloot PTT Post aan honderd kinderte huizen in Nederland teddyberen te schenken. In Soest viel de keuze op Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax:02155-28649 'Gebruik je nuchter verstand, rij alcoholvrij'. Dat is het motto van de Politie Regio Utrecht voor de alcoholcontroles die deze maand op verschillende locaties zullen worden uitgevoerd. Zowel overdag als 's avonds en 's nachts zal de politie controleren op het rijden onder invloed. Daarbij wordt de aan dacht vooral gericht op de zogenoemde 'zakelijke automobilist'. De controles sluiten aan op de campagne van het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid. Overal in de regio worden op steeds wisselende locaties opvallende contro les gehouden. Door een effectieve or ganisatie en efficiënte administratie houdt de politie voldoende mankracht over om dat te doen. Overtreders krijgen direct een rode kaart uitgedeeld en worden schriftelijk op de hoogte gesteld van de ademana lyse. Op de kaart staat informatie over rijden onder invloed, de mogelijke strafmaat en de invordering van het rij bewijs. Het Pluismeer, een door regenwa ter gevoed ven tussen Soest en Baarn, is sterk verzuurd en te voedselrijk geworden. Bovendien dreigt de oeverzone dicht te groeien met overheersende plan tensoorten, zoals pitruspollen. In het kader van het Uitvoeringspro gramma Bodembeschermingsgebieden starten deze maand werkzaamheden die het Pluismeer zijn oude glorie terug moet geven. De baggerlaag op de bo dem wordt weggehaald; daardoor wordt het ven weer voedselarm, zodat overmatige plantengroei geen kans krijgt.' Enkele ingrepen zullen de zuurgraad van het water herstellen. Door het plag gen van de oeverzone kunnen bijzonde re soorten die van deze vochtige, voed- selarme biotoop afhankelijk zijn zich in het Pluismeer herstellen. Het gaat om Postmanager R. van 't Slot overhan digt Rob van Hooff van Stichting Vos- senveld (links) één van de teddyberen. Rechts tonen drie medewerkers van PTT Post de nieuwe bedrijfskleding. Foto: Goos van der Wilt bijvoorbeeld snavelbies, veenmos en blaasjeskruid, om heidekikker, kleine Watersalamander, ringslang en libellen. Het project is een goed voorbeeld van de integrale benadering, die tegelijker tijd kijkt naar belangen op het gebied van milieu, landschap, natuur en water. Milieugedeputeerde P.R. Smink geeft vandaag het startsein voor de actie door het in werking stellen van een pomp. De provincie draagt via de Bijdragerege ling Bodembeschermingsgebieden van het Ministerie van VROM 120 duizend gulden bij. De begeleiding komt voor rekening van Staatsbosbeheer, de eige naar van het meer. Het is één van de zes herstelprojecten voor bodembeschermingsgebieden die de Provincie Utrecht in 1994 financieel steunt (voor 10-75% van de totale kos ten). In februari of maart 1995 start het Uitvoeringsprogramma 1995, dat Ge deputeerde Staten hebben goedgekeurd Stichting Vossenveld, de buitenkliniek van de afdeling kinderpsychiatrie van de Stichting Academisch Ziekenhuis Utrecht. Rob van den Hoofd, hooflei- der van één van de drie groepen die aan de Birkstraat worden behandeld, kreeg de beren uit handen van manager post verkeer R. van 't Slot. In Nederland werden in totaal honderd grote en dui zend kleine beren overhandigd. Dat de nieuwe kleding vorige week werd gepresenteerd, was niet toevallig. Nagenoeg tegelijkertijd bracht PTT Post de nieuwe kerstzegels van 55 cent uit. Met deze zegels kunnen tegen het aangepaste tarief van 55 cent kerst- en nieuwjaarskaarten worden verstuurd, mits ze niet zwaarder zijn dan vijftig gram. De zegels zijn tot en met 31 de cember verkrijgbaar, maar kunnen ook daarna worden gebruikt. De verzender dient dan wel bij te frankeren tot het normale tarief. Voor de Stichting Vos senveld had Van 't Slot, die werd verge zeld door drie collega's in nieuw tenue, een velletje van twintig kerstzegels in gelijst. De speciale en voordelige zegels vinden gretig aftrek. In 1993 verkocht PTT Post 203 miljoen kerstzegels. In het postdistrict voor Soest, Baarn, Bun schoten en Eemnes werden vorig jaar december 1,5 miljoen wenskaarten be zorgd. Van een pand aan de Soester Engweg, dat sinds kort weer wordt gebruikt door een school, is in het weekeinde een ruit ingegooid. Het gaat om een ruit van twee bij tweeëneenhalve meter. Ver moedelijk is het een actie geweest van vandalen. Ogenschijnlijk is er niemand de school binnengedrongen. MODERNE MIDDENWONING MET DUBBELE GARAGE plaats Soest adres THEO DOBBEHOF woning moderne middenwoning met dubbele garage en vrije tuin indeling woonkamer, moderne keuken, hal, toilet, meterkast verdieping 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder met vaste trap en ruime 4e slaapkamer algemeen deze woning vprkeert in goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom MODERNE HOEKWONING MET TUIN EN C.V. Soest HARTWEG moderne hoekwoning met tuin en c.v. indeling hal, toilet, woonkamer met schouw, uitgebouwde eetkeuken met inbouwapparatuur verdieping 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste trap naar zolder met kleine zolderslaapkamer algemeen deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud Gevraagde koopsom plaats adres indeling FLATWONING MET BERGING Soest VAN GOYENLAAN flatwoning op de 3e etage met berging op de begane grond woonkamer, hal, toilet, douchecel, 2 slaapkamers, ruime keuken algemeen deze woning verkeert In uitstekende staat van onderhoud, servicekosten bedragen f 325,- p.mnd. Gevraagde koopsom woning indeling Baarn ZWANEN WEIDE moderne geschakelde villa (1991met inpandige garage en uniek vrij uitzicht over polderlandschap hal, toilet, m.k,Y trapkast, bijkeuken/berging, (voorheen garage), L-vorroige woonkamer met open hoOrd en "maple leaf parket (ca. 46 m2), luxe open keuken v.v. alle inbouwapparatuur verdieping ruime ouderstoopkomer (voorheen 2 sl.k.), 2e slaapkamer, luxe badkamer met ligbad, aparte douche, wastafelcornbinatie met ombouw, apart toilet, aparte ruimte voor wasmachine en droger, vaste trap en mogelijkheid voor extra kamers deze villa is zeer luxe afgewerkt en is o.a. v.v. zeervéel kastruimte (schuifdeurkasten), luxe sanitair (o.a. vrijdrOgende toiletten), elektrisch zonnescherm i.v.m. gunstige zanligging voor zolder algemeen elektrische rolluiken, speels aangelegde voor- e machte rtuim Complete stoffering MODERNE GESCHAKELDE VILLA MET INPANDIGE GARAGE Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 j OnroereRd-goed Assurantiën Een enorme hoeveelheid kleding, schoenen, dekens, speelgoed en knuffelbeesten, plus een geldbe drag van ruim 1140 gulden - dat is het resultaat van de speciale markt die Spullenhulp afgelopen zater dag organiseerde. Het geld en de goederen zijn bestemd voor het Unesco-project voor de (jeugdige) slachtoffers van Tsjernobyl. Zoals elk jaar organiseerde het Soester kringloopcentrum zaterdag opnieuw een "markt" voor het goede doel. Er werd gericht ingezameld voor het pro ject, dat de VN-organisatie in het ge bied rondom Tsjernobyl - waar tien jaar geleden een kerncentrale ontplofte en de omgeving onder radio-actieve neer- U) slag bedolf - heeft opgezet. Spullenhulp koos (met het oog op Sinterklaas) spe ciaal voor de kinderen in de gezond heidscentra van Unesco. De markt kende een gezellige drukte, want heel wat Soesters hadden de op roep van Spullenhulp ter harte geno men en de gevraagde spullen speciaal voor deze bijzondere gelegenheid inge leverd. Om het geheel een bijzonder tintje te geven was de Soester volks dansgroep Radost o.l.v. Lea v.d. Eijn- den present met een aanstekelijke de monstratie van o.a. Oekraïense volks dansen, gehuld in fraaie kostuums. Na afloop konden de medewerkers van Spullenhulp moe maar tevreden de "balans" opmaken. Naast een enorme hoeveelheid goederen - o.a. enkele tientallen dekens, zeker 300 knuffel- De Soester volksdansgroep Radost luisterde de markt op met een wervelend optreden. beesten, dertig verhuisdozen met (war me) kinderkleding, een fors aantal schoenen en laarzen en een heleboel speelgoed - bracht de "gewone" ver koop een bedrag van 1140,20 op. Ook het geld gaat in zijn geheel naar het Unesco-project. Het is de bedoeling dat het transport voor de Kerst gaat plaatsvinden, maar in de tussentijd wordt de inzameling bij het kringloopcentrum nog een poosje voortgezet. Wie nog wat weg te geven heeft voor het project is dus nog steeds welkom bij het kringloopcentrum aan de Schans.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5