0Xtta\la/ ilitairen 'Liefde op het eerste gezicht' AMNESTY WAAKT Cornershop: gemakswinkel J* C-Lozruzzslujf2 Meer dan tabak alleen Sportzaal Het Dorpshuis wordt alsnog gerenoveerd APK KEURINGSSTAT1 Winterstop zweefvliegers ÜT Nieuws van de bibliotheek ISOESTERBERG I De Soesterbergse Krant van 1949 Beide Kerstdagen geopend Zusters keuren Kerstdiner 50-jarige lidcactus in bloei Word lid. Be! 06-321 22 50 Winkel en klant van de maand m amenwerkingstra Volkskerstzang: zondag 18 december Meningen van lezers Voor de pastor VSB: Fietspad aai Banningstraat mo worden verbeterd Auto gestolen op de Plesmanstraat Soester Courant in Soesterberg Ellen van den Berg komende zondag in RTL4-programma Klusjesdienst voor ouderen Vijftien jaar Restaurant de Tuin Dure lampen uit winkel gestolen Het was ergens in 1993 toen de fa milie Jetten 't Stekkie verkocht en verder ging in het koerierswerk. Mevrouw Jetten kwam ineens van een enorme drukke winkel in het niets. De toenmalige eigenaar van de Cornershop, de heer Van Delft, wilde wel wat apders en dat was voor mevrouw Jetten de kans om weer bezig te zijn. En zo werd zij per 17 april van dit jaar eigenaar van wat het nu is. Cornershop is niet onder één noemer te vangen. Kranten, tijdschriften, kantoorartike len, tabak en aanverwante zaken, kado- artikelen, kinderspeelgoed, loten, wenskaarten, kopieermogelijkheden, ja zelfs batterijen kan men daar verkrij gen. Je zou het een soort gemakswinkel kun nen noemen, een plaats waar je bijna van alles kunt krijgen. De zaak heeft een uitgebreide wenskaarten-afdeling waarin de Amerikaanse kaarten zijn verdwenen. Gezien de tijd van het jaar heeft men een ruime keus in vele soor ten kerst- en nieuwjaarskaarten. Be langrijk is ook dat de daarbij behorende postzegels erbij geleverd kunnen wor den. Achter in de zaak kan men een gokje wagen. Men heeft de keus uit vele soorten kansloten, waaronder de staatsloterij. En per januari is men daar ook weer welkom voor de zo bekende krasloten. Naast mevrouw Jetten treft men daar de vaste kracht Mareille van Soest, de buurvrouw en part-timer Diny Wan- ders aan. Mevrouw Jetten is zeer con tent met haar handel en ziet haa^ klan ten in aantal toenemen. Een pakje siga retten, een krantje met vaak iets erbij, maar ook de snuffelaars in haar vele Mevrouw Jetten (links) en Diny. et ingang van heden bezit d< nklijke Landmacht profess mensen in haar Banen Info Centra Koninklijke Landn gekort BiCaKL). Vrij ver Militaire Arbeidsbureaus, nkort wordt de dienstplichi ingen door alleen beroeps |iren. |j krijgsmacht dient zichzelf aan 1 n en dat was tot voor kort een1 |nd gegeven. De afdeling persoi orziening van de Koninklijke 1 acht begreep dat de veranderinj n beroepsleger alleen kon plaa :n als men meer ging investei jorlichting en werving. Dat i ofessioneler worden aang< iorzien van de laatste ontwikkel gebied van communicatieve gheden. Buys Ballotlaan 17 - Soesterberg soorten magazines. 'Het is wel iets an-e Essenburgh en KdK. ders dan in het verleden. Je houdt nun waar kan men beter terecht c schone handen en het is niet zo ver-e Essenburgh in Hierden en het moeiend als in het verleden. Toen waskt der Kontinenten in Soeste het elke avond er tegen aan en nu is erivee instituten waarin begrippt tijd voor wat anders', aldus mevrouwaining, vorming en scholing al jj Jetten. De Cornershop, een gemaks-tg bekend zijn. Onder leiding va winkel waar het gezellig neuzen is enmdige docenten werd in overle men tijd heeft voor een praatje. Deï landmacht een leergang op ma klant van de maand op de foto wordt in mden en aan leergrage, meesta de Cornershop uitgenodigd waar eens, landmacht-militairen verstrel verrassing op haar ligt te wachten, loeten werken aan de basis van funkties Banen Onbeperku OT) en Banen Beperkte Tijd (l laatste kan tot de leeftijd van 3 verricht met de mogelij m over te gaan naar de BOTHet ;sultaat is dat men streeft naa leinere militaire organisatie me rote flexibiliteit. De eerste mens ich hiervoor willen inzetten kreg elopen vrijdag de zo felbegeerde caten. Met een schat aan infor unnen en durven zij die uitdagir oals ze dat duidelijk lieten wete Iet veranderde leger >ick Fuykschot, één van de doe iet als thuisbasis De Essenburgh /aarover hij spreekt als we het ov oekomstig leger hebben. 'Inde /ordt de landmacht een aanz: Jeinere organisatie, maar daarl iver flexiber. Nu zitten mensen ir ipe driejaar op een funktie. Dat ezonde zaak en als het goed wor ,evoerd is dat geen kapitaalve ;ing. Steeds zullen nieuw opgele jemotiveerde krachten die veran .;en opvangen en hun verse kn net vernieuwde inzichten voortj Jat zal de slagkracht worden v; -eranderde leger. Mensen die her n op een deskundige wijze k voorlichten zijn de mensen die v eiden. Zij staan in het centrum v; lanenwisseling en uiteraard de be ing van aanstaande collega's, ïen spannend maar ook verfrisse ;reatief gebeuren. Andere mens nieuwe plaatsen zetten, staat spreiding van kennis en know hc deze kruisbestuiving zal zijn rente schoots opleveren', aldus de er siaste docent Dick Fuijkschot. Majoor van Doorn van de perso voorziening KL ziet dit als een i kende stap die de KL heeft gedat selectie voor deze funkties uit al staande wapens en dienstvakken alle rangen, is volgens hem uitst geweest. Het zijn zeer gemotiveei De klant van de maand. Het bestuur en de beheerders van het onlangs jubilerende Dorpshuis, kun nen opgelucht de feestdagen tegemoet gaan. Vorige week kreeg het voorstel van het college van B&W van de ge meente Soest de verlossende steun van de raadscommissie welzijn. Voor ruim drie ton wordt binnenkort met de hoognodige renovatie van de sport zaal begonnen. Het was een dubbeltje op z'n kant of het Dorpshuis was zijn sportaccommodatie kwijt geweest en daarmee het hart van het bestaan. In 25 jaar was er niets ge beurd aan de kleedruimtes, douches, toiletten en andere zaken die bij de De Raad van Kerken houdt op zondag 18 december te 19.00 uur een Volks kerstzang in de Hoeksteen. Samen be kende en minder bekende liederen zin gen en luisteren naar het kerstevangelie en de muziek. Medewerking wordt ver leend door het gemengd koor van de Caroluskerk en muziekvereniging Odeon. De samenkomst wordt geleid door Zr. Marie-Anne van Erven. Een ieder is van harte welkom. Liefen pastor. ik hoop dat je het vfijn in de kerk hebt gehat. en ik vond het heelerg gezelig. maar toen je ziek werd vond ik het niet leuk. en toen werd je héél ziek. en in 13 november, snagts. toen wasje overleden. en ik ben bij je geweest hoor. en je hat een mooi pak aan. en je hat een heelen mooie bosen bloe men hoor. en veel plezier bij god. liefs van femke. sportaccommodatie van het Dorpshuis behoorden. Het bestuur had dit luid en duidelijk kenbaar gemaakt, echter zon der resultaat. Zelfs werd onlangs een zwartboek door hen gepresenteerd voorzien van de onmogelijke situatie. De fracties bij monde van Meilof (RPF/SGP/GPV), Krol (CDA) en Jansen (D66) zagen niets in een inves tering van ruim drie ton. Wil Stekelcn- burg (PvdA) was de enige die een vurig pleidooi hield voor het voortbestaan van deze sportaccommodatie. Zij wees onder andere op de scholen en sport verenigingen die daar hun gymlessen houden en was derhalve van mening dat de voorgestelde renovatie absoluut noodzakelijk is. SV Laetitia Ook de RK Sportvereniging Laetitia gaf bij monde van voorzitter Hagmeijer te kennen dat de sportzaal in het Dorps huis moet blijven. In een brief gericht aan het college van B en W stelde hij: 'De Banninghal zit in de maanden okto ber tot en met maart helemaal vol. Al leen buiten die periode kan daar ge bruik worden ingepast. Het ontbreken van sportaccommodatie in het Dorps huis zou onder andere voor deze bijna 40 jaar oude sportvereniging Laetitia de genadeklap betekenen'. Ook de gunstige en veilige bereikbaarheid van het Dorpshuis werd door hem ge noemd. Leden in de leeftijd van 3 tot 14 jaar kunnen via normale wegen en trot toirs de sportzaal in dit gebouw berei ken. Ook voerde hij een vurig pleidooi voor het behoud van de schoolgymnas- tiek in het Dorpshuis. Daarom noemde hij de suggestie van Wiebe Meilof (RPF/SGP/GPV) om naar de Ban ninghal uit te wijken, om genoemde re denen onmogelijk en onverantwoord. De Banningstraat wordt vooral voor kleine kinderen en ouderen als onveilig beschouwd. Om die reden deed hij een klemmend beroep op het college de aangevraagde renovatiewerkzaamhe den van het Dorpshuis met alle kracht te willen ondersteunen. Dit opkomen voor een stuk plaatselijk welzijn heeft mede geleid tot het behoud van de no dige sportaccommodatie in het Dorps huis. Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gra 20 uitstekende occasions De Vereniging Soesterbergs I heeft de gemeente Soest schri verzocht met spoed het fietspad i Banningstraat op mankementen kijken en te herstellen. Het blijkt dat na werkzaamheden verse plaatsen tegels losliggen m gevolg dat er ongelukken kunni beuren. Vooral bij duisternis zijn en losliggende tegels niet direct baar. Bewoners aan deze straat 1 de gemeente bij herhaling hier kennis te stellen. Volgens hen kot een auto van de gemeente die I daar zand strooit wat echter doende is. Dat bleek onlangs toen op een een oudere fietser een opstaandi niet zag en met een smak op het fii viel. Met vrij ernstige verwont werd hij overgebracht naar een z huis in Amersfoort. Vanaf de Plesmanstraat is zondag een Chrysler Voyager gestolen. De diefstal moet tussen 13.30 en 20.00 uur zijn ge pleegd. De gedupeerde is een 27-jarige inwoner van Soesterberg. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841. Sinds enkele weken zijn er geen zweefvliegtuigen meer te zien bo ven Soesterberg. Met het naderen van de winter nemen de kansen op slecht weer steeds meer toe. Bij harde wind of slecht zicht is het door de RLD zelfs verboden om te zweefvliegen. Bovendien is het na een hele zomer zweven tijd voor grondige inspec ties van al het clubmateriaal. Goed onderhoud is van belang om de vei ligheid van het 'vliegen zonder mo tor' op een zo hoog mogelijk niveau te handhaven. Sinds eind oktober gonst het iedere zaterdag en zondag van activiteiten in de hangars van de zweefclub op de vliegbasis Soester berg. Er wordt gepoetst, gesleuteld en geolied dat het een lieve lust is. Alle clubleden werken onder toe zicht van de club-technici en leve ren zo een bijdrage aan het op tijd vliegklaar krijgen van de vloot voor het komende vliegseizoen. Dat be gint weer in april, als de weersom standigheden het tenminste toela ten. Er zijn dit jaar naar schatting 7000 vluchten door de Amsterdamse Club voor Zweefvliegen gemaakt, een record in de 62-jarige historie van de club. Het vorige record da teert van 1982, toen er in totaal 6880 starts werden gemaakt. De ge middelde vluchtduur bedroeg toen 22 minuten en 50 seconden. In 1994 kwam de gemiddelde duur van een zweefvlucht uit op bijna een half uur. Wat ooit is begonnen als een Am sterdamse aangelegenheid, heeft nu voor Midden-Nederland een regio nale dimensie gekregen. De ACvZ is de enige zweefvliegclub, die actief is in de provincie Utrecht. Veel le den komen uit-de directe omgeving van de vliegbasis, maar rasechte Amsterdammers zijn ook nog in grote getalen aanwezig. Nieuwe le den komen vaak voort uit vliegtuig spotters, modelvliegtuigbouwers, of gewoon mensen, die belangstel ling hebben voor het leren van het zelfbesturen van een (zweefvlieg tuig. Werving Om met name jonge en enthousiaste nieuwe leden te werven heeft de club besloten om met ingang van 1 januari 1995 het entreegeld voor nieuwe leden onder de 18 jaar niet meer in rekening te brengen. Dat komt neer op een be sparing van ongeveer driehonderd gul den. Nieuwe leden betalen wel het nor male jaarlidmaatschap van 1200 gul den. Bij deze contributie zijn de les vluchten met instructeurs inbegrepen. Belangstellenden kunnen een informa tiepakket over zweefvliegen aanvragen bij secretaris M. Kroese, tel. 020 - 6458702. Het is van belang om te we ten, dat aspirant zweefvliegers soms op een wachtlijst hun beurt om toelating moeten afwachten, Bert Aan stichting openbare bibliotheek Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg Nieuwe Jeugdboeken Prentenboeken Lorenzo (Gerda van Wagener) Op een nacht worden in een oud pa leis in Venetië vier katjes geboren: 3 zwarte en één witte. De witte kat, Lorenzo, is heel bijzonder. Hij ver andert van kleur als hij iets eet. Leuk en aantrekkelijk prentenboek over 'anders zijn'. Teddy waar ben je? (Ralph Stead- man) Opa, wat is een teddybeer?, vragen Roos en haar zusje Rebecca. Als opa dat hoort, gaat hij op zoek naar zijn eigen, oude beer. Maar die laat zich niet zo makkelijk vinden... B-boek (8-12 jaar) Leuk zo'n vader (Kees Opmeer) Robbie heeft een konijn. En een va der zonder werk, Simon. Ze onder nemen van alles samen. Leuk zo'n vader. Daar moet toch een aardige vrouw voor te vinden zijn? Volwassen boeken De oorlog tussen de seksen (M. Ha- ran) Als door onderlinge rivaliteit hun dochters de dupe dreigen te worden, besluiten twee televisiepersoonlijk heden hun leven anders in te richten. Fluistering van de dood (Hannes Meinkema) De verhouding tussen een moeder en haar dochter krijgt mede op basis van de Griekse mythologie gestalte. 't Begon onder melkenstijd (GJ. Peelen) Deze verzetsroman uit 1946 beleef de een 22e druk. Een boerenzoon uit Renkum verricht tijdens de slag om Arnhem illegaal werk voor de bevol king en de Britse troepen. Alles rond de bruiloft (Olga van der Most-Dol). Handleiding voor de aankleding van een bruiloft, zoals bruidsboeketten, corsages, sieraden, versieringen van het huis etc. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorps plein 17b. 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA k Uit Soesterbergs Nieuws van septem ber 1949 lezen we onder andere: B&W van Soest gelet op art. 75 der Lager Onderwijswet; brengen ter alge mene kennis dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 26 Augustus 1949 ten aanzien van de aanvrage van het bestuur der Vereniging voor Chr. L. en U.L.O. te Soesterberg: le. mede werking heeft geweigerd voor de aan schaffing van een nieuwe rekenmetho de; 2e. medewerking heeft verleend voor de uitbreiding der rijwielenberg plaats. De Raad der gemeente Soest, gelezen het voorstel van B&W dd. 22 Juli 1949, le afd., No.: 245, om aan de nieuw aan te leggen weg op het te bebouwen ter rein tussen de Kampweg en de Gene raal Winkelmanstraat te Soesterberg de benaming te geven van 'Generaal Spoorstraat'. Besluit: aan bovenbe doelde aan te leggen weg de naam te ge ven van 'Generaal Spoorstraat. Soest 26 Augustus 1949 De Secretaris Groot l.s. De Voorzitter S.P. Bentinck, Burgemeester. Belangrijke officiële mededelingen september 1949: De 44 nieuwe woningen aan de Gen. Spoorstraat naderen hun voltooiing. Waarschijnlijk zullen ook verschillende inwoners die reeds over een gehele wo ning te Soesterberg beschikken, gaarne zo'n nieuw huis willen gaan bewonen. Indien zulke bewoners in aanmerking wensen te komen voor de nieuwbouw, kunnen zij zich met een uitsluitend schriftelijk verzoek wenden tot Burge meester en Wethouders. Belangrijke adressen september 1949: Hulp-Secretarie: Veldm. Montgome- ryweg 82, tel. 412. Geopend iedere werkdag van 9-12.30 uur. Voor Huis vesting geopend alleen op Dinsdag- en Vrijdagmorgen. Politie: Amersfoortsestraat 12, tel. 234. Vrijw. Brandweer: Commandant A. Tammer, Veldm. Montgomeryweg 106, tel. 236. Voor brandmelding tel. 234 of 236. Artsen: A. Th. Splinter, Amersfoortse straat 3, tel. 432, tevens Gemeente Ge neesheer en Lijkschouwer, en A.J.W. Hagendoorn, Amersfoortsestraat 67a, tel. 517. Tandarts: C. Ch. Van Duijne, Veldm. Montgomeryweg 88, tel. 475. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. ISTORANTE ITALIANO PIZZERIA MENU IQUADRO Dl VITELLO ALLE CILIEGE kalf spa ré, smake lijk aangekleed met een lichte kersensaus-, CREMA Al FUNGHI heerlijke gebonden champig nonsoep: FILETTO DOLCIA- STRO malse ossehaas naar uw keuze gebakken in en overgoten met frambozen-saus: AFFOGA- TOALLA BANANA inCrandMar- ni'er geflambeerde bananen ge drenkt in chocolade en sinaasappelsaus. ...59.75 MENU2:CREMADIARAGOSTA licht gebonden overheerlijke kreeftesoep met een vleugje room: VARIETA DEL PESCATO- RE een compositie van romige vispatê vergezeld van gerookte zalm. garnalen en krabcockta/l: CUSCINETTI DELIZIOSI om een vulling van scampi's, opgerolde zalm Niet en tongtilet. Het geheel wordt gestoofd en overgoten met dille-saus... een delicatesse!!!: CARAMELLATA een met vruch ten feestelijk aange klede crème-caramel 69.75 KINDERMENU: ZUPPA PI POLLO O POMMO Dl POMODO- RO: INSALATA-FANTASIA kip salade metvruchten: FILETTO Dl MANZO CON PATATE FRITTÉ Biefstuk met patat. GELATO A SORPRESA kinderijsje 29.75 Ellen van den Berg (21) is speel ster in het korfbalteam van KVO 5. In januari was zij met haar team in een sporthal toen daar televisie opnamen werden gemaakt voor het programma 'AU you need is lo- ve". Zij maakte toen een opmer king: "Daar zullen ze mij nooit voor krijgen." Eén van haar sportvrienden vroeg hoe zij dan dacht over het tv-programma 'Liefde op het eerste gezicht'. Ook hier had Ellen geen goed woord voor over. Kennelijk hebben ze een pasfoto van haar kunnen bemachtigen, want eind februari van dit jaar ging de telefoon op het adres Aviatik 17, met de vraag of Ellen maar even voor een selectie wilde komen voor het RTL-4 programma 'Liefde op het eerste gezicht'. Uit nieuwsgierigheid ging zij hierop in en meldde zich in één van de grote stu dio's in Aalsmeer. Met nog twaalf mei den in de leeftijd van 18 tot 25 jaar, wer den haar enkele vragen gesteld en moest ze iets over haarzelf vertellen en wat ze ter introductie eventueel zou zeggen. Binnen een half uur stond ze op straat met de gedachte 'gewogen en te licht bevonden'. Volgens Ellen had ze geen schijn van kans tegen die andere soms veel mooiere meiden. Op een vrijdag kreeg ze een telefoontje. U spreekt met Van de Ende productie, met de uitnodiging om op 10 maart in Aalsmeer te komen voor de opnamen. Het gesprek werd schriftelijk bevestigd met aanvullende gegevens over kle- Een zaak in Soesterberg heeft donder dagavond bezoek gehad van een inbre ker. Die nam twee lampen met een ge zamenlijke waarde van tweeduizend gulden mee. De lampen bestonden uit onder meer glas en lood. De inbreker forceerde het slot van een deur om het pand binnen te komen. U kunt, naastonze speciale kerstmenu's, óók a la carte bestellen. Reserveren isgewenst. 03463 - 54009 Wij wensen u prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar. RADEMAKERSTRAAT 32 - SOESTERBERG deze gezellige ruimte met dezelfde eige naars ook buiten het dorp bekend. Ge middeld houdt een restaurant-eigenaar het ongeveer zeven jaar vol; de Veste- rings hebben dit zelfs verdubbeld. Een positief bewijs zowel van de ene als van de andere kant. John en Anneke wilden die 15 jaren niet ongemerkt voorbij laten gaan en nodigden zuster Marie-Anne van de Caroluskerk en zuster Anne-Marie van De Heybergh uit dit met hen te willen vieren. Twee dames die voor het alge meen welzijn van de mens zich hebben ingezet en nog steeds inzetten, werden door de Tuin in het zonnetje gezet. Te vens werd hen gevraagd of zij de ge plande kerstdiners wilden keuren. Een niet alledaags verzoek waarop de beide dames ingingen. Zo zaten ze beiden af gelopen vrijdagavond voor het eerst sa men aan een tafel in de gezellige ruimte van de Tuin. Het werd een heel gezellig gebeuren. De dames keurden de opge diende maaltijden alsook de geserveer de wijn heel serieus. Daarbij kwam dui delijk naar voren 'dat smaken verschil len'. Ondertussen vertelden zij elkaar verha len van toen en nu en kwamen tot de conclusie dat zij veel gemeen hadden. De kerstmenu's, bestaande uit Menu Jardin Noël, Menu Bethlehem en Menu Noël Gastronomique werd door hen goed bestudeerd en besproken. De vlotte en prettige wijze van bedienen door John Vestering was ook een punt dat zij noemden en op prijs stelden. Zonodig werd hem hier en daar om een toelichting gevraagd en in ruime mate verstrekt. Uiteraard konden ze maar een klein gedeelte van de totaliteit proeven, echter was hun eindconclusie heel duidelijk. Beiden waren enthou siast en prezen de aangeboden heerlijk heden. Ook de mogelijkheden voor kinderen, het zelfs thuis bezorgen van kerstdiners, de goede keuze van wijnaanbieding en de Oudejaarsavondschotel werd door hen in de beoordeling meegenomen. Deze luidde: 'Wij bevelen een bezoek aan de Tuin van harte aan, maar in het bijzonder tijdens de aanstaande feest dagen', een compliment die de gastheer als een bijzonder cadeau in het kader van 15 jaar Brasserie de Tuin accep teerde. Voordat alles vol is, kan men de Tuin bereiken via tel. 03463-51273. terste gespannen wachtte ze op haar de buut en dat ging prima. En toen ze een maal op die hoge kruk zat, viel al de spanning van haar af en dacht ze, kom maar op met de vragen. Maar dan een keus maken uit drie voor jouw heel onbekende jongens, dat viel niet mee. Ze moeten je ook maar liggen en juist dat was bij Ellen het probleem. Ze deed haar best en maakte haar keus. Tijdens de reclame blijf je zitten terwijl Rolf Wouters wel even weg gaat. Dan die grote lippen naast je gezicht. Ze had nooit geweten dat die krengen zo zwaar waren. Met een bonzend hart wachtte ze af Zondag 18 december, 's avonds op RTL-4 tv, kan men Ellen van den Berg zien in het programma: 'Liefde op het eerste gezicht'. Brasserie en Restaurant de Tuin aan de Rademakerstraat stond even stil bij het feit dat John en Anneke Vestering dit etablisse ment de afgelopen 15 jaar moch ten runnen. sommige Soesterbergers zijn nog steeds van mening dat het buiten het dorp be ter is, ze kennen de Tuin alleen van bui ten. Maar zij die de keuken van dit res taurant hebben geproefd en de gezellig heid in de mooie ruimte hebben be leefd, behoren tot de vaste gasten. In de afgelopen jaren werden daar onder lei ding van de creatieve Anneke Veste ring heel wat workshops gehouden. Waren het geen aquarellen, dan kon men daar de laatste kunststukjes op ge bied van kerstversieringen zien. Zo is Voor wie koos Ellen tijdens de opna men van 'Liefde op het eerste gezicht'? Komende zondag is het te zien op de te levisie. Op het adres van Maarenplein 8 staat bij de fam. Rink een lidcactus vol in bloei. Ruim een jaar geleden kreeg mevrouw Rink deze plant, met een doorsnede van bijna een meter, van mevrouw Apeldoorn aan de Gen. Winkelmanstraat. Omdat hij zo groot was kreeg de plant een vorstelijke plek in een slaapkamer. Begin oktober begon de lidcactus van zeker 50 jaar oud te bloeien en de knop pen en bloemen zijn ontelbaar gewor den. Op de vraag hoe mw. Rink deze plant verzorgt geeft ze als antwoord: 'Ze krijgt van mij regelmatig haar natje en droogje, met één keer per week een kopje thee. Voor de rest laat ik haar mooi haar gang gaan. Ik praat tegen ie dereen, dus ook tegen deze plant. Mis schien is dat de reden dat ze zo mooi bloeit.' Mevrouw Rink wilde niet zeg gen wat ze tegen de plant zegt. Dat is volgens haar plantengeheim. ding. Geen geblokte, gestreepte of kle ding met felle kleuren, dus ging een kof fer vol kleding mee. Als een VIP werd ze in Aalsmeer ontvangen met alleen andere meisjes. Van de mannelijke te genspelers zagen ze niets. Die dag wer den vier opnamen van dit programma gemaakt. Ze kregen een rondleiding en ze konden eten en drinken wat ze wil den. Ellen kon vanwege nervositeit geen hap door haar keel krijgen. Toen de camera-repetities en mochten ze de opnameruimte bekijken. Ze had nooit gedacht dat het maar zo'n klein hokje was. Om haar moed in te spreken had ze een achterban van twaalf man meege nomen. Opname Ellen stond voor de derde opname van die dag geprogrammeerd. Met came ra's oefenen en vooral in dat oog kijken viel niet mee. Veel aandacht werd aan het schminken besteed en gerepeteerd hoe ze moesten opkomen. Tot het ui-

Soester Courant | 1994 | | pagina 14