Stam/SoVoCo blijft grenzen verleggen PROVAK "CHRISTMAS TIME" .Simpele zege voor heren Smeeing/BDC SEC in de rol van grauwe middenmoter Schorsingen teisteren Dick Schinkel M Weer terugval De Eemvogels ^.HOOIJEM moo ENSDAG 14 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 Jnicum in geschiedenis volleybalclub: koppositie in eerste divisie VOLLEYBAL -Eerste rode kaart Arjan Roest werkt op lachspieren HANDBAL Rolskiwedstrijd mag van college op De Vlasakkers BADMINTON Selby moet opnieuw veer laten bij DVS Instelling ontbreekt; tweede periodetitel uit zicht VOETBAL zondag Soest kan niet zonder Stalenhoef en Van den Deijssel ZATERDAG A.S. OP DE KERSTMARKT: Met o.a. kerstvuurwerk zoals sterren, gekleurde sterren en vele afgeprijsde kado-artikelen. 750 Evert Hooijer en Gerdie van Kooten VOETBAL zondag Ook Doorn klopt korfballers: 11-14 KORFBAL 'aar liggen de grenzen van de dames van Stam/SoVoCo? Die vraag randt op de lippen van iedereen die op de een of andere manier de ver- eh tingen van de volleybalsters volgt. Voor het eerst in de geschiedenis im de ploeg die dit seizoen zo veel progressie boekt, de (gedeelde) kop- ositie in de eerste divisie A in. Op overtuigende wijze werd in één uur en fSRg minuten Avero/OS 2 van de troon gestoten: 3-1. De doelstelling :csde plaats) is verlegd tot een plek bij de eerste vier. Dat staat in schril >ntrast met de realiteit van vandaag, maar Servaas Klute laat zich nog eeds; niet beïnvloeden door de leidersrol van zijn team. 1 d^vetenschap dat Stam/SoVoCo jog twee zwakkere 'zusters1 ontmoet in e eerste competitiehelft en de voor- aamste concurrenten Zaanstad en vvero/OS 2 elkaar komende zaterdag et leven zuur gaan maken, lijkt de loeg voorlopig op rozen te zitten. Klu- de trainer uit Ede, blijft volslagen uchter en terughoudend. Het is allemaal wankel. Er hoeft er ïaar één door haar enkel te gaan en de oei zakt in elkaar. We staan nu boven- ien elke week onder druk, omdat we U^mffiog maar kunnen verliezen. Ie- ereen is gebrand om van ons te win- en. De vraag is of we dat kunnen vol- ouden. De val moet een keer komen, vis die uitblijft, zijn ze rijp voor de ere- ipelersmarkt JdBegeleidingsgroep van Stam/So- ''otjo oriënteert zich al op de spelers- narkt om te zijn voorbereid op de even- itap naar het hoogste niveau. Drie [den geleden had niemand er nog ekening mee gehouden dat dat nu al odig ou zijn. Hoeveel spelers heeft tam/SoVoCo nodig? Klute: "Dat jik nog niet. Het gaat meer om het ^^Ipeelster." |3&)lleybaltrainer zag zaterdag in De )unt een wedstrijd, zoals hij had ver zacht. "Eén van een vreselijk hoog ni- eau. Eén van slaan en geslagen wor- len. We hebben ons er op voorbereid. )atïs ons voordeel geweest. Die num- ner elf van hun (Margo Bruinsma- ed.J, normaal loop je daar een deuk ian op. Wij wisten dat ze zou slaan en lan leg je je daar makkelijker bij neer. )an zet je je daar overheen." Toch bracht Bruinsma de jonge, maar jokjervaren gasten uit Sneek terug in de Volstrijd. Stam/SoVoCo kende een Imomstart, kwam met 7-0 voor, maar iet zich toen toch van de wijs brengen loot Bruinsma en Hedwig Franzen, jeiden vorig seizoen nog actief in de srsiivisie. Met onder anderen ex-inter national Wiesje Doevedans (niet opval lend, vaak wel nuttig) pikte Avero/OS 2 aan (7-7). Dat was volgens Klute ech ter vooral ook te wijten aan de zwakke service van Stam/SoVoCo in die fase. "We sloegen op, we serveerden niet meer." En voorzichtig spelen, dat was desa streus in de topper. Stam/SoVoCo moest dat na een half uur bekopen met verlies in de eerste set, ook al had de ploeg nog met 13-8 voor gestaan. Maar na de eerste set was het Avero/OS 2 dat fouten ging maken, omdat het risico's moest nemen. De blokkering van Stam/ SoVoCo was uitstekend, waarna de gasten de bal vaker uit sloegen. Ook le verden voet- en netfouten van de Frie zinnen de Soesters punten op. - -i-r Er werd zaterdag nogal gejuicht in De Bunt. Irene Koelewijn, Monica van der Wal en Erna Boonzaayer (v.l.n.r.) tonen dat aan. Direct na de zege was trainer/coach Servaas Klute met zijn gedachten echter alweer bij Arke/Pollux 2. "Het lijken knullige fouten, maar dat is niet zo. Zulke fouten worden gemaakt in een wedstrijd die op het scherpst van de snede wordt gespeeld. Er stond een ongelooflijke druk op beide teams. De gene die fouten gaat maken, wordt af gestraft," aldus Klute die vond dat zijn ploeg taktisch goed had gespeeld. Er was nog een verschil. Waar Avero/ OS voornamelijk Bruinsma en Franzen in stelling bracht, daar beschikte Stam/ SoVoCo over een groter arsenaal dat bovendien goed was uitgerust met mu nitie. Met drie keer 15-9 en een gemid delde tijdsduur van 21 minuten en twin tig seconden per set stootten de dames door naar de eerste plek van de eerste divisie. Het had Klute niet verbaasd. "We weten dat we van elke ploeg kun nen winnen. Het is alleen de kunst om het elke week te kunnen," herhaalde hij nog maar eens zijn visie. "De ploeg moet zich elke week weer instellen op de volgende tegenstander. In één week moeten ze weer heel scherp worden voor Arke/Pollux. Daardoor heb je in de eerste divisie ook van die gekke uit slagen. Daardoor verliest Zaanstad van Longa'59. Daardoor kunnen wij straks verliezen van een laaggeklasseerde te genstander." "Of ik genoten heb? Klinkt het gek als ik nee zeg? Ik weet niet zo'n raad met zo'n overwinning. Je staat nu bovenaan, maar dat zegt me niet zo veel. Als we over twee wedstrijden nog bovenaan staan, kun je zeggen dat we het de eerste helft goed hebben gedaan. Maar dat zegt niets over de tweede helft," aldus Klute die geen gat in de lucht sprong op het moment dat de zege was beklonken. "Juichen, dat is het recht van de speel sters. Ik moet meteen verder kijken, naar Arke/Pollux. En dat doe ik dus." Heren Evenals de dames staan de heren van Stam/SoVoCo op een gedeelde eerste plaats. Die positie werd vrijdagavond vrij simpel verdedigd in Zeewolde. In een uur tijd werd Zeewolde met 0-3 aan de kant gezet. Coach Bram Muijs kon het zich zelfs permitteren om aanvoer der Ron Goethals en Coen Werkhoven aan de kant te laten. De Soesters hadden aan een uurtje vol doende om via 11-15, 5-15 en 8-15 de volle winst op te strijken. Vollkei 2 is de volgende tegenstander (zaterdag in De Bunt) en op zaterdag 7 januari speelt Stam/SoVoCo om 19.00 uur tegen eerste divisieclub Bosta/The Smash in de derde ronde van de nationale beker. Foto: Aldo Allessie Voor de eerste keer in zijn carrière ^jeeg Arjan Roest van Smeeing/ )C een rode kaart voor gehou den. De handballer liep anderhal ve minuut voor tijd in het met 18-25 gewonnen duel met Animo tegen zijn derde tijdstraf op en dat betekende automatisch definitieve mtsluiting. De aanvoerder kon er achteraf wel om lachen. De scheidsrechters moesten misschien wel de hand in eigen boezem steken, al trokken ze vaker een kaart uit hun achterzak. Achttien keer stuurden ze een speler naar de kant. Roest, één van de meest sportieve handballers van West-Europa en omstreken, was drie keer de sigaar en kon alleen de eerste straf billijken. Bij de tweede keer ving hij een speler op die een sprongschot nam en op hem neer dreigde te storten. (Vlak voor tijd werd Roest in de mangel «enomen, maar kreeg hij een vrije worp legen. Toen de aanvoerder 'tsjonge, sjonge' riep, kon hij voorgoed vertrek en. openingen Dp dat moment had Smeeing/BDC de ■vedstrijd al lang beslist. Na een moeiza- ne opening (6-6) werd het zwakke Animo op achterstand gezet. Voor rust was de marge maximaal drie doelpun ten, omdat Smeeing/BDC niet vol doende gebruik maakte van de openin gen in de defensie van Animo, ^a de onderbreking (9-12) gebeurde dat wel naar behoren, met Guus Tourné als topscorer (zeven doelpunten). Bo vendien werden de opbouwer en de lin- Reni Brouwer, die één keer scoorde, probeert zich een weg te banen naar het doel van Fidelitas. Foto: Aldo Allessie ker hoekspeler van Animo beter aan banden gelegd. Smeeing/BDC stelde dan ook vrij simpel de zege veilig. Coach Gerard Tukker: "De spelers wa ren bereid om voor elkaar te werken en dan gaat een aantal dingen je makkelij ker af. Dat bleek vooral in de tweede helft. We kwamen snel met zes, zeven doelpunten voor en nu hielden we die voorsprong wel vast," aldus de trainer na de wedstrijd tegen Volendam 2, die na een 17-10-stand met slechts 18-16 werd gewonnen. Tukker ziet met vertrouwen de wed strijd van komende zondag tegen Satur- nus tegemoet. De ongeslagen koploper komt naar Beukendal toe. Tukker: "Vorig seizoen speelde het rommelig. Nu schijnt er meer lijn in te zitten. Sa- turnus is een snelle ploeg, maar ik ga er van uit dat Smeeing/BDC zondag laat zien waar ze staat." Dames Met de dames van Smeeing/BDC gaat het dit seizoen goed. In de eerste van drie opeenvolgende thuiswedstrijden klopten de handbalsters Fidelitas. De gasten hadden vooraf een achterstand van één wedstrijdpunt. Dat gat groeide tot drie punten door de 15-8-zege van de Soester vrouwen. In de rust zat Smeeing/BDC al op rozen (9-4). Grote animator bij de thuisploeg was Ilona van der Grift die herhaaldelijk werd vrijgespeeld op de cirkel. Vanaf die positie scoorde ze vijf maal. Van der Grift bracht haar totale produktie op zeven door ook een strafworp te verzil veren en een break af te ronden. Op- bouwster Gea Stavast deed eveneens een duit in het zakje door vier doelpun ten te maken.Achterin had Smeeing/ BDC de zaken goed voor elkaar door de gevaarlijke schutter van Fidelitas in te dammen. Met snel spel werd vervol gens de andere kant van het veld opge zocht, maar ook op het fysieke vlak stonden de handbalsters hun mannetje. Daarmee werd Fidelitas op alle fronten afgetroefd en was Smeeing/BDC de te rechte winnaar van het duel tussen de twee sub-toppers. In juni volgend jaar zal op De Vlasak kers een rolskiwedstrijd, annex triath- lon worden gehouden. Het college heeft het Stichts Langlauf Team daar voor toestemming verleend. Volgens burgemeester en wethopders levert de wedstrijd geen milieuhinder op. Eerder werd al medewerking ver leend aan de organisatoren van de Wa terleidingloop en de viering van het honderd-jarig bestaan van de EHBO. Ook de Jamborette 1995 mag op De Vlasakkers worden gehouden. Selby speelde zaterdag uit tegen DVS en wederom lukte het de ploeg niet om de winst te pakken. Het werd 7-1 voor DVS. Dennis Kox haalde uit zijn enkelspel wel een drie setter. Voor het eerst sinds hij in de seniorencompetitie speelt, won hij een game. (de eerste met 7-15), maar de tweede en derde set moest hij prijsgeven aan de eerste heer van DVS (15-4 en 15-5). Bas Kruiswijk, die door een hersen schudding geveld is, werd vervangen door Siebren Roorda. Die verloor zijn enkelspel met 15-6 en 15-2, hoofdza kelijk omdat hij nog nooit met veren shuttles had gespeeld. Ook de dames hadden hun dag niet en moesten in hun enkelspel de punten afstaan aan de bei de dames van DVS. Het herendubbel werd wederom een verloren partij 15-6 en 15-4. Het da- mesdubbel met Gerdie van Kooten en Jeanette Westerveld ging goed. On danks dat zij beiden hun enkelspel had den moeten prijsgeven en thuis tegen deze dames van DVS in een drie setter hadden verloren, bleven ze nu overeind en haalden het eerste punt voor Selby binnen: 9-15 en 10-15. In het eerste gemengd dubbel met Van Kooten en Kox werd de eerste game ge wonnen met 6-15. De tweede ging naar DVS (15-8), zodat een derde beslissen de set gespeeld moest worden. DVS trok daarbij aan het langste eind en haalde de winst binnen: 15-7. De voetballers van SEC-zondae A De voetballers van SEC-zondag hebben zich zelf uit de markt ge prijsd door met 5-0 te verliezen van Rivierwijkers, één van de staartploegen uit de vierde klasse. De ploeg verspeelde daarmee de goede vooruitzichten op de tweede periodetitel en is voorlopig ge dwongen de rol van kleurloze mid denmoter te spelen. Van de groen-witten had Ruud Maas meer inzet verwacht. Met zes punten uit de laatste drie duels was er weer iets gaan leven in de groep, maar dat bleek schijn. In Utrecht waren de spelers vooraf meer met het knollenveld bezig dan met de wedstrijd. De juiste instel ling ontbrak. "En dan is er toch iets mis," stelde Maas vast, al mopperde hij zelf ook over het speelterrein: "Ik heb nog nooit zo'n veld gezien. Ik zag er uit als een beest." Condities Het veld was moeilijk bespeelbaar en de Soesters bezorgden de wasvrouw van SEC meer werk dan de doelman en de verdedigers van Rivierwijkers. De thuisclub was natuurlijk iets in het voor- deel, omdat het gewend is aan de condi ties van de geplooide en hobbelige mat. Rivierwijkers koos voor de lange ballen over de flanken en had daarmee in de achttiende minuut geluk. Rond Dase laar die een moeilijke middag had, werd uitgespeeld en bij gebrek aan rugdek king kon de Utrechtse aanvaller scoren. Met een mooie toevalstreffer kwam Ri vierwijkers op 2-0. SEC had daar ei genlijk alleen een kans van Jos Kramer tegenover gezet, maar die schoot van dichtbij over. In het begin van de tweede helft hing een doelpunt van SEC in de lucht. Voortdurend werd het doel gezocht, maar Dennis Brons had de pech dat de bal In de drassige mat bleef liggen toen hij op weg was naar een mogelijk doel punt. In de 65ste minuut stuitte de bal weg voor de voeten van Maarten van Dalen, waarna Rivierwijkers profiteer de en de wedstrijd op slot zette: 3-0. Via een strafschop en een invaller werd het uiteindelijk 5-0. Want SEC wist zich andermaal geen raad met de kansen die het kreeg. Maas moet zich inmiddels gaan bezin nen over zijn toekomst als trainer. Niet dat hij aan de kant zou worden gezet door de leiding van SEC. Nee, het lijkt erop alsof de club graag verder wil gaan met de Leusdenaar. Maar de vraag is of Maas trek heeft in een tweedejaar op de Bosstraat-West. Instelling "Over de trainingsopkomst heb ik niet te klagen, maar de instelling viel me zondag weer tegen. We blijven natuur lijk wel in de vierde klasse, maar als er geen spelers bijkomen, schiet je niets op. Kwalitatief komen we te kort. We hebben een spelbepalende speler en een vent die die ballen er in schiet no dig. Anders zit je volgend jaar weer in hetzelfde schuitje en daar heb ik geen zin meer in. Ik verwacht van de spelers dat ze zelf karakter meenemen. Ik vind het vreemd dat ik er als trainer elke week op moet vliegen. De spelers moe ten dat zelf brengen. Ik moet eerst maar eens rustig bekijken wat er gaat gebeu ren," aldus Maas die beseft dat het be stuur in januari moeilijk garanties kan bieden over de komst van nieuwe spe lers. -r.b-\'ï'ff mÊÊKMÊmÊÊm Soest moest het tegen HVC doen zonder de geschorste Martijn Sta lenhoef en René van den Deijssel, terwijl Raymond Brandes nog steeds met een blessure kampt. Door het gemis van dit drietal, moest Dick Schinkel centraal op het middenveld duidelijk improvi seren. HVC nam voor rust de lei ding en hield 0-1-voorsprong tot het laatste fluitsignaal. Al na tien minuten spel kreeg Soest de beste kans van de wedstrijd. Maurice d'Aquino versloeg op de rand van het strafschopgebied de HVC-defensie in cluis doelman Van de Heiden, en schoof de bal naar het lege doel. Tot ie- In dezelfde kraam: o.a. Kerstmuts met lampje 750 en batterijen voor maarf Kerstman aardewerk f Kerstlammetjes wolI V Dus kom ook gezellig bij ons even aan: ders verrassing ging de vaart eruit in het modderige doelgebied en zo kon een verdediger alsnog redden. Ook Johan Verwoerd deed namens HVC een te zwakke poging. Dit waren aan beide zij den de voorboden van mislukte doel pogingen. Ferenc Kleinegris rondde een fraaie ac tie op rechts ook af met een te gehaast en te zacht schot. Een poging van Mi- chael Vlaswinkel werd door de HVC goalie over de lat getikt. De Amersfoor- ters zochten het Soest-doel veel te hoog en Jeroen van Veenendaal produceer de een slap schot. Een vrije trap op de punt van de 16 me ter werd Soest kort voor rust noodlot tig. Het harde schot van Verwoerd kon Gerard van de Bedem slechts afweren, waarna Chiel Struijk de bal strak voor langs speelde en Van Barlingen hard in schoot (0-1). Soest antwoordde met een fraaie aanval waarbij Kleinegris pri- Jeroen van Veenendaal komt er niet aan te pas in dit duel met HVC. Foto: Aldo Allessie ma voorgaf en Van Veenendaal in han den van de doelman kopte. De tweede helft begon met een kans voor de uitgebroken Struijk. Oog in oog met Van de Bedem produceerde hij een slim wippertje dat door de Soest-docl- man nog net met de hand kon worden beroerd. Hierna kreeg Soest een groot veldover- zicht. De ingevallen Peter van den Berg bediende Van Veenendaal op maat, maar deze raakte de bal verkeerd en schoot naast. Eén vrije trap van Luits Houkes miste kracht en Wilfred Jan maat schoot na een snelle Soest-aanval van dichtbij hoog over. Paul Hilhorst zag een harde knal goed gestopt door Van de Heiden en een vol gende knal ging rakelings over de krui sing. Het leeggespeelde HVC kwam niet verder dan enkele krachteloze uit vallen. Ondanks de ruim bemeten bles suretijd slaagde Soest niet om de ver diende gelijkmaker te scoren. De Eemvogels dienden zaterdag in Aqua Indoor aan te treden tegen Doorn. De Eemvogels hebben het moeilijk dit jaar, maar komen elke week iets dichter bij de eerste overwinning. Ditmaal verloren de korfballers met 11-14. In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op, wat in het scoreverloop tot uiting kwam. Kathja Rauch opende de score, waarna Doorn snel gelijkmaakte. De ervaren invaller Marco Kuil bracht de Soesters met een fraai schot opnieuw op voorsprong, maar weer kwam Doorn snel langszij. De volgende aanval werd Doorn onder grote druk gezet en met twee afstandsschoten van Kathja Rauch en Erik van der Pol kwamen de Soesters op een 4-2 voorsprong. De Eemvogels bleven hierna goed spe len, maar waren ongelukkig in de af werking. Met name Rauch kreeg een aantal opgelegde kansen, die ze niet in doelpunten omzette. Toen kregen de Soesters opnieuw de reeds vaker geregistreeerde terugval in de tweede helft. Van 7-8 liep Doorn uit naar 7-11, waarna de wedstrijd ge speeld leek. De Soesters knokten echter goed door. Met doelpunten van Rauch en Ronald de Koster werd het 9-14. In de laatste minuten verkleinde de thuis club de achterstand tot 11-14, maar de ze doelpunten konden het verlies niet meer voorkomen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17