W WZ'49 ,v, De Duinkikkers vaart wel bij de koers van Joop Molenaar 1SP0RTI Bersfgl van herenteam Red Stars iw WÊsmm boelpuntenregen heren MHC Soest weekend party Kerstcross weer met klinkende namen Titelkansen WZ'49 definitief voorbij Hees levert opnieuw goed werk af en Saturday's _PAGI|\ia )ENSDAG 14 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 19 erste thuisnederlaag dames sinds februari 1993 SKETBAL TioisÊcnBoeg Hugen wint na 6-0 met 6-4 van Maarssen HOCKEY ncls 17 december 1994 Vanaf 16.00 uur aan de Eemweg met muziek en een lekker hapje. Installatiebedrijf i j. cornelisse bv. I Dakwerken ATLETIEK Ereplaatsen voor Pijnenburgers in Wolfskamerloop VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag krijgt niets cadeau van Cobu Boys: 3-1 Astman Fonds Giro 55055 Drie ex-wereldkampioenen in veldrit Tempo in Soestduinen VELDRIJDEN Periodekampioenschap nu hoogst haalbare VOETBAL zaterdag Drie doelpunten van debutant Errol Scheffer WATERPOLO Weer overwinning waterpolosters Waterpolotrainer: "Alles klinkt hier als een klok en dat is zeker niet overal zo" WATERPOLO 'nder ande- ouwendaal t één punt i feestje, al de Leono- 5-3; Hees BI d Dikkers en John McClai- wezen Red Stars de weg in Lei- n. Tegen de gelijknamige club elpen zij de basketbalploeg aan «85 -94-zege. Dikkers door 35 inten te scoren, waarvan 24 na rust en McClaine door goed te elen. Daarmee kwam een einde «een serie van drie nipte neder- gen. de gelijkopgaande eerste helft Ik43) dreigde Red Stars de wedstrijd "en te geven. BS Leiden nam een ong van zeven punten, waarop heids-coach Joes Heeregrave en Marco van Maanen, Ame en Dave Batts het linoleum op Ie. Uiteraard mochten Dikkers en in blijven staan. iels hadden effect, want in snel- [art nam Red Stars een voor van twaalf punten. Heeregrave ,rop in de slotfase de bankzitters ^^er speeltijd. Leiden kwam terug ;en punten, maar de basketballers ;st hadden zich toen al verzekerd i twee wedstrijdpunten. :uwkomer in de eerste klasse bre- dames van Red Stars de laatste met wat goede tradities. Na de tte nederlaag in drie jaar, vorige Itegen koploper Prisma College D), werd voor de eerste keer in 22 ,en een thuiswedstrijd verloren, loener Argon was zaterdag bo- :n in tweeëneenhalf seizoen de ploeg die tegen Red Stars meer :stig punten maakte: 43-61. jeerste helft kwam Red Stars nog in breaks en werd de schade, on een aantal missers, beperkt ge in tot 26-31. Hoewel de ploeg na [inuten in de tweede helft nog maar lunten achterstond, was al duide- Red Stars onoverkomelijke pro- in had met de 3-2-zone van de echters. De ervaren rotten van in, van wie een aantal enige jaren tyonniveau heeft gespeeld, profi le vliegensvlug van het balverlies en braken de wedstrijd vanuit de break. In vijf minuten tijd groeide de achter stand tot twaalf, dertien punten. Het was de beslissende fase van de wed strijd, waarin junioor Marleen Wessels verdienstelijk debuteerde in de hoofd macht van Red Stars. Argon dat in het begin van de competi tie incompleet was en daardoor enkele keren verloor, kwam op gelijke hoogte Claudia van Drie brengt de val van Red Stars tegen Argon in beeld. De bas- ketbalsters verloren voor de eerste keer in 22 maanden een thuiswedstrijd. Foto: Aldo Allessie iC BI - 'tGooi9 7-6; Hoogland! -SECEl 8-0;f Joogland E6-^_ met Red Stars dat in negen duels vijf keer won. Daarmee wordt nog steeds voldaan aan het uitgangspunt: vaker winnen dan verliezen. Eemdijk Al 11 - BaarnBl 5-5; SO 1; WZAC5- CJVVC5 Dl 2-3: Ro- sO Soest D3 sO Soest D4 LimvioE2 ■SO Soest E5 E6 1-2; SO 5-2; SO Roda'46 F2 Roda'46 4-0; SO 1-5; Hoeve sselmeervo 3oi diA VIS V'49 djc irdat de Soester hockeysticks erband met de winterstop in ■vet worden gezet, werd de laat- speeldag afgewerkt. Dames 1 loor van het Voorburgse Fores- l. De Soester-heren drukten El -SOmet een verdienstelijke 6-4 zege ieren van Maarssen naar de on- ite regionen van de ranglijst. Het eerste deel van de hockeycompeti- tie zit er op. Algemeen beschouwd heb ben de dames na een opmerkelijk zwak ke start de draad kunnen oppakken om het verblijf in de eerste klasse voor vol gendjaar veilig te stellen. Beide coaches WZ'49 C2 mersfoortse /VZ'49 D2 st E2 3-1; WZA F1 - looglander- zullen tijdens de winterstop het nodige werk verzetten om de creativiteit in het veldspel, zoals de dames dat zo nadruk kelijk hebben laten zien tegen koploper Voordaan, nog verder te ontwikkelen. De behaalde resultaten van de heren daarentegen vertonen grote overeen komsten met die van een zaagtandcur ve. IJzersterke wedstrijden werden af gewisseld met slappe optredens, on danks dat de continuïteit in de eerste klasse is gewaarborgd. De dames rondden zondag de eerste helft van de competitie af met een ver- liespartij tegen Forescate. Ondanks dat de Soester dames voldoende kansen creëerden om wederom punten uit een wedstrijd te slepen, was het Forescate dat in de tweede helft als sterkste ploeg van het veld stapte (2-0). De heren revancheerden zich van het verlies van vorige week. Maarssen werd in een zinderende wedstrijd met maar liefst 6-4 van het veld geveegd. Here man Stam wist tot drie maal toe de Maarssense keeper te verschalken, waarna Jeroen van Tol, Wouter van Rensen (strafbal) en Edwin Ros de ove rige doelpunten voor hun rekening na men: 6-0. In de laatste fase van de wedstrijd dach ten de Soesters zelfs dat de magische 'tien' gehaald zou worden. Echter door onpolettendheid in de verdediging moest de Soester keeper tot vier maal toe de bal uit z'n net vissen. Telefoon (02155)-1 3014 m Na de derde en laatste serie van de Wolfskamerloop in Huizen over tien kilometer bleken twee atleten van AV Pijnenburg in de top van het eindklas sement doorgedrongen te zijn. Bij de dames Veteranen was het Adri van de Zon, die de tweede plaats opeis te en zondag op het winderige en toch wel pittige parcours tot 42.46 kwam. Harry van Brummelen werd vijfde in de Veteranen I klasse en raffelde er een prima tijd van 36.03 uit. Wim van de Veen kwam net niet onder de 40 minu ten grens: 40.08, maar liet clubgenoot Gerard Roest (41.51) ruim achter zich. Zaterdag werd de Kralingerhoutloop over vijftien kilometer gehouden. Aan de start namens AV Pijnenburg de se nioren: Berend Drent en Henk Wallet. Met name Drent deed van zich spreken door zijn beste seizoensprestatie neer te zetten. Op de meet werd een tijd van 54.44 voor hem geklokt. Wallet moest zijn teamgenoot ditmaal de eer laten, maar finishte toch nog ruim binnen het uur: 57.14. Hard werken en slecht voetbal heeft de zaterdag-equipe van SEC in Amersfoort een 3-1-nederlaag opgeleverd. Tegen koploper Cobu Boys, dat nog maar één punt nodig heeft om de titel veilig te stellen, was dat geen schande. Een kwartier voor tijd had SEC nog uit zicht op een gelijkspel. Dat was overi gens het hoogst haalbare voor de Soes ters die na de gelijkmaker halverwege de eerste helft (een eigen doelpunt van een Amersfoorter, nadat Teus Ver woerd onrust had gezaaid) nauwelijks gevaar konden stichten. Cobu Boys, dat reeds in de derde mi nuut op voorsprong was gekomen, scoorde in de 75ste minuut 2-1. De ploeg werd daarbij geholpen door Jan Willem Verwoerd. De doelman gleed uit en zag de bal via zijn lichaam in het doel verdwijnen. Zes minuten later was de eindstand bereikt, toen een vrije trap in tweede instantie werd afgesloten met een schot in de hoek. Aan de Bosstraat- West had SEC eerder dit seizoen nog met 1-6 verloren van de aanstaande kampioen. Cobu Boys heeft nog maar drie duels op het programma staan, SEC moet na de winterstop nog vier wedstrijden afwer ken. Trainer Hendrik-Jan de Boer baalt ervan dat zijn selectie waarschijnlijk al in februari vrij is van verdere verplich tingen. Overal gonst het van de geruch ten dat er wellicht een uitgebreide na- competitie komt. De Boer: "Bij elke club wordt er over gesproken, maar of ficieel weten we van niets. We gaan bin nenkort eens rustig bedenken wat we kunnen ondernemen. Maar een paar maanden alleen maar vriendschappe lijk voetballen is ook waard niks." Opnieuw hebben de organisatoren van de Saricar-kerstcross een groot aantal gerenommeerde ren ners vastgelegd. Aan de veertigste editie van de veldrit in Soestdui nen doen onder anderen de ex-we reldkampioenen Danny de Bie, Radomir Simunek en Henk Baars Ook nationaal kampioen Richard Groenendaal en de Belg Eric Vervec- ken, tijdens de laatste WK respectieve lijk tweede en derde, starten Tweede Kerstdag op de Beaufortlaan. Het in ternationale deelnemersveld bestaat verder uit onder anderen Adrie van der Poel (winnaar van de kerstcross in 1993), Wim de Vos, Edward Kuyper, Huub Kools, Frank van Bakel, Marcel Arntz, Nico Verhoeven, Mare van Or- souw, Erik Boezewinkel en de Belgen Jan van Donik en Peter Willemsens. Niet uitgesloten is dat Tempo in de ko mende week nog een aantal klinkende namen op de lijst kan bijschrijven. Ongeveer vijftig profs en amateurs wor den op maandag 26 december om 14.30 uur weggeschoten. De wedstrijd gaat over een uur en één ronde en vormt voor de Nederlanders een ideale voor bereiding op het Nederlands kam pioenschap dat op zondag 8 januari op hetzelfde parkoers op het spel staat. Voorafgaande aan de kerstcross is er een wedstrijd voor junioren (12.00 uur), nieuwelingen en dames (12.00 uur) en amateurs nationaal 13.00 uur). Tempo kreeg ook de organisatie van het NK toegewezen. In totaal zijn zeven titels te verdienen. Op zaterdag 7 janua ri wordt om 10.30 uur 'afgetrapt' met de dames en junior-dames. Om 11.45 zijn de cyclo-sportieven aan de beurt en om 13.30 uur vervolgens de nieuwelin gen, om 15.00 uur gevolgd door de neo-amateurs. Het hoofdprogramma vindt op 8 janua ri plaats. De veteranen starten om 11.00 uur en de junioren om 13.00 uur. Het grote werk van de beroepsrenners en de amateurs begint om 14.45 uur. VYZ heeft geen punten kunnen pakken in de laatste uitwedstrijd van dit jaar. Jammerlijk voor de equipe van trainer Sirk Bajema, omdat hierdoor de kans op een eventueel kampioenschap nu wel definitief is verkeken. Door het gelijke spel van de beide kop lopers Argon en Vianen had WZ'49 bij een overwinning nog een klein kans je gehad maar door de nederlaag bij Loosdrecht zal WZ'49 het vizier op een periodekampioenschap moeten richten. De omstandigheden waarin de derby plaatsvond, waren vooral aan het begin van de wedstrijd allerbelabberdst. Re gen, een koude wind en een zwaar veld bevorderen voetbal als kijkspel niet echt. Zeker niet voor de Soester voet bal-supporters, want Loosdrecht kwam beter dan WZ'49 uit de startblokken. Het was feller, won meer persoonlijke duels en was enkele malen gevaarlijk voor het doel van Mare Brouwer. Tot drie maal toe kwamen de Loosdrech- ters voorwaarts en alleen voor de kee per, maar deze had zijn doel dermate verkleind door tijdig uit te komen, dat zij het net niet konden vinden. Na de beginperiode hervond WZ'49 zich en was nu op zijn beurt gevaarlijk. De beste kans voor VVZ was er voor Cees Jan de Vries. Na goed voorbereidend werk van Gerard Becker kwam De Vries met alleen nog een speler voor hem voor de goal. Het schot ging net naast. Vanaf deze fase, waarin WZ'49 het betere van het spel had, ontspon zich een aan trekkelijke wedstrijd. In een hoog tem po golfde het spel heen en weer en kreeg de wedstrijd alle kenmerken van een slijtageslag. Niet alleen voor de spe lers, maar ook voor scheidsrechter Wassink, die gaandeweg de wedstrijd het spel van een grotere afstand ging volgen en daardoor ook steeds meer discutabele beslissingen nam. Krenten De krenten in de pap werden bewaard voor na de thee. Allereerst leek Gerard Becker al in de eerste minuut te scoren. Een voorzet werd door de wind gevan gen en belandde boven op de lat. Open de de tweede doorgang bleek al snel dat de ploeg die als eerste de keeper wist te passeren de buit snel binnen zou heb ben. En tot ontzetting van de WZ-aanhang bleek dit Loosdrecht te zijn. Tussen de vijftiende en de twintig ste minuut wisten zij twee maal Mare Brouwer te passeren. Even kwam WZ'49 terug in de wed strijd toen Edwin Brouwer na een rush aan een klein gaatje genoeg had om voor WZ'49 te scoren. De vreugde aan Soester zijde was echter maar van korte duur want nog geen twee minuten later was de marge alweer naar twee ge bracht. WZ'49 bleef strijden en bracht kort daarop het gaatje weer terug tot één goal. Ditmaal was het Bart Baars die de buitenspelval omzeilde en van grote afstand de te ver uitgelopen kee per verschalkte. Na deze goal had WZ'49 nog zo'n tien minuten om een verdiend punt binnen te halen. Het kwam echter niet zover. Ondanks de extra aanvallende impulsen door het in zetten van Barry Van den Berg en Rob Joustra kreeg WZ'49 behalve een kans voor Joustra geen grote scorings kansen meer. De stromende regen kon Hees er zaterdag niet van weerhouden om in de wedstrijd tegen OSO uit Hil versum binnen de kortste keren orde op zaken te stellen. Het werd 7-2 voor de ploeg van Teus Kom mer. Hees moest deze middag een aantal ba sisspelers missen, zodat de broers Wout en Bas van de Broek en de al even jeug dige Errol Scheffer hun opwachting in de basis mochten maken. Vooral voor laatstgenoemde werd het een middag om niet snel te vergeten, want met drie schitterende doelpunten was hij zeer nadrukkelijk aanwezig. Hees begon overdonderend en zette de Hilversummers vanaf de eerste minuut vast op eigen helft. Er waren nauwelijks vijf minuten gespeeld toen Scheffer een aanval prachtig afrondde en 1-0 liet aantekenen. Twee minuten later was het alweer raak toen Paul Casteijn goed doorging en de OSO doelman kansloos liet. Nog voor dat er een kwartier ge speeld was, stond ook nummer drie op het scorebord. Een prima aanval werd ongeoorloofd afgebroken en de terecht toegekende vrije trap werd door Danny Brandenburg van twintig meter schitte rend over de keeper geschoten. Hees liet het hierna even zitten en viel wat terug, waar door OSO dankbaar gebruik van werd gemaakt. In de 35ste minuut werd het 3-1 en vijf minuten la ter ontsnapte Hees aan een tweede te- VOETBAL zaterdag gendoelpunt toen dezelfde spits door brak en de Hees doelman omspeelde. Zijn inzet belandde tegen de binnen kant van de paal, caramboleerde naar de andere kant om daar opnieuw tegen de binnenkant paal te stuiteren. Voor de Hilversummers was het dubbel zuur dat nog geen minuut later het aan de an dere kant wel raak was. Een bliksem snelle uitval werd door Scheffer achter de OSO doelman gewerkt. Dat was een minuut voor rust, maar nu was het OSO dat vanaf de aftrap ten aanval ging en via de linkerspits Lafronde de ruststand op 4-2 bepaalde. Hees bleef ook na rust goed voetballen en OSO kwam er in de tweede helft ei genlijk niet meer aan te pas. Vijf minu ten na rust liet Scheffer zijn derde doel punt aantekenen toen hij goed door ging na een aanval, waarbij het eerst leek of Wout van de Broek zou scoren. Deze werd echter hard opgevangen, maar de goed leidende scheidsrechter Bakker liet doorspelen waarna de vrij staande Errol geen moeite had de bal in het lege doel te deponeren. Wout van de Broek moest met een forse kniebles sure worden gewisseld en werd vervan gen door Peter Teunis. Hees miste hierna nog een aantal goede mogelijkheden, maar in de tachtigste minuut was het toch raak toen Ewout Jansen een toegekende strafschop ver zilverde: 6-2. Inmiddels was Branden burg gewisseld voor de nog licht gebles seerde Edwin Lazonder. Vlak voor tijd was het tenslotte Casteijn die de ze venklapper voor Hees volmaakte. Onder meer dank zij twee strafworpen in de laatste periode versloegen de da mes van De Duinkikkers Wilskracht. Het werd 3-5 voor de eerste klassers uit Soest. In de eerste periode hadden De Duin kikkers al ruim afstand kunnen nemen, maar de keepster van Wilskracht stak daar een vingertje voor. Zij capituleer de slechts eenmaal. Mede daardoor kregen de gastvrouwen de gelegenheid om aansluiting te vin den. In het laatste part werden van bei de teams speelsters tijdelijk naar de kant gestuurd. Die maatregelen lever den De Duinkikkers twee strafworpen op. Engelina van Velzen en Petra Buis lieten die buitenkansjes niet onbenut. fgelopen en in het van Es, l.n.r. De waterpolotak van De Duinkikkers mag dan met acht wedstrijd- ploegen tot de kleine clubs horen, veel verenigingen in die branche kunnen een voorbeeld nemen aan de Soester club. Bestuurlijk is dë structuur gebeiteld, maar ook het technische beleid begint weer vruchten af te werpen. Voorzichtig kan al worden gedacht aan de periode dat De Duinkikkers in de bondscompetitie meedraaide. Dat was eind jaren zeventig, begin jaren tachtig. Toen stond Joop Molenaar aan het roer. Nu weer. Aan de vooravond van de topper in de tweede districtsklasse (zondag om 18.30 uur in Aqua In boor) tussen de nummer één (De Duinkikkers) en de nummer vee (De Amstel) laat de trainer op verzoek van de Soester Cou rant zijn gedachten de vrije loop. 'oor de Baarnaar Joop Molenaar is De uinkikkers het eindstation. De VU- -er is al ongeveer 25 jaar waterpolo- rainer, speelde 35 jaar voetbal, onder neer met RCH in de tweede klasse CNVB, en tennist twee keer per week }p recreatief niveau. De scherpe kant- es zijn er echter niet af: "Ik geef nog teeds training als destijds in de hoofd- lasse." Bij De Duinkikkers kunnen ze er over meepraten. In het vorige seizoen trof hij een gedegradeerde herenploeg aan, die als los zand aan elkaar hing. "Kijk maar of je er iets van kunt maken," omschreef iet bestuur de taak van Molenaar. De enthousiaste, robuuste mannen ston den fysiek, technisch en taktisch op een laag pitje. Zestien maanden later zijn ze behoorlijk bijgeschaafd. Molenaars ideeën over de mogelijkhe den van de spelers bleken gestoeld op realiteit, nadat hij ze pittig onder han den nam. Vrijblijvend trainen is er niet meer bij. "Dat heeft niet veel tijd ge kost. Ik heb de jongens hier bij elkaar geroepen en gezegd: voor tien man in het water kom ik niet naar Soest. Ik heb nu voldoende spelers om te trainen, al zou ik graag willen dat de jongens uit het tweede wat vaker komen. Er zijn zes, zeven spelers die zo met het eerste kunnen meedraaien, mits ze trainen. Er is zat materiaal aanwezig. Ik heb het tweede nodig. Het hoort erbij, dat kun je niet los zien van elkaar. Ik heb ge hoord dat de polocommissie, waarmee ik intensief contact heb, ermee bezig is. Als je een brede basis hebt, komen de jongeren vanzelf en dan kun je van on deruit naar de top toe werken. De ideale lijn is als je een brede pupillengroep hebt, een aspirantenteam onder veer tien en onder zestien jaar en een heren- jeugdteam onder twintig jaar." De toekomst van De Duinkikkers ziet er zonnig uit, want de club kan volgend seizoen waarschijnlijk beschikken over een herenjeugdteam, een 'kweekvijver' waar de meeste verenigingen alleen maar van kunnen dromen. "Als je dat hebt en je kunt dat houden, dan ben je een eind op weg en dan kun je heel lang vooruit." Niet alleen de structuur van de techni sche kant is verbeterd sinds de komst van Molenaar. Ook in de prestaties van het eerste herenteam is zijn invloed merkbaar, hetgeen is af te lezen aan de leiderspositie die de Soesters innemen. Alleen begin oktober werd een wed strijd verloren, omdat de ploeg teveel tegen de ex-hoofdklasser Het IJ op keek. De overige duels werden gewon nen. Bij winst op naaste concurrent De Amstel, die vorig seizoen nog tweemaal te sterk was, kunnen de waterpoloërs na zondag met een gerust en voldaan ge voel kerst gaan vieren. Molenaar wuift alle eer in de richting van bestuur en spelers. "Het staat of valt allemaal met een goede polocommissie en goed bestuur dat de zaken in orde heeft. En als je ze elementaire techniek kan bijbrengen en ze fysiek op peil kan brengen en de spelers willen, dan zit het wel goed. Bij deze vereniging klinkt al les als een klok en dat is zeker niet over al zo." Maar bij De Duinkikkers hebben'de verantwoordelijke mensen al lang in de gaten dat de invloed van Molenaar van groot belang is. Niet voor niets heeft de trainer al een aanbieding op zak om ook volgend jaar de koers te bepalen. In ja nuari neemt hij het besluit of hij zijn trainerscarriëre voortzet. "Ik sta er niet onwelwillend tegenover. Als de zaken blijven gaan, zoals ze nu gaan, zit het er in dat ik blijf. Zo heb ik het ook tegen het bestuur gezegd." Kampioenschap Het zit er dus dik in dat Molenaar vol gend jaar de kans krijgt om De Duin kikkers terug te loodsen in de bonds competitie. Natuurlijk moet dan dit sei zoen met een kampioenschap worden afgesloten, maar daar heeft Molenaar vertrouwen in. Ook al moet hij voor taan de spelbepalende Steven Uyland missen, die pasgeleden is begonnen aan een wereldreis en ook een verdienste lijk zwemmer is. Bovendien heeft Mo lenaar altijd nog de routiniers Jan Vrak- king en Cees Thie. Beiden kent hij uit zijn eerste periode bij De Duinkikkers. Toch praat Molenaar liever niet over individuele spelers, maar over het team. "Het is een fijne ploeg om mee te wer ken. Er zitten geen uitwassen bij. Ze vormen één geheel en dat is de kracht van deze ploeg. We mogen dus wat ver wachten, want de basis is breed genoed. Andere teams verzwakken als ze moe ten wisselen. Bij ons is dat niet zo." Molenaar weet waar hij over praat. Hij trainde in het verleden onder meer hoofdklasser 't Gooi en enkele teams in de eerste en tweede bondsklasse en was jarenlang een succesvolle jeugdtrainer van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond. Hij is in de nadagen van zijn trai nersloopbaan beland. Maar opge brand, nee dat is zeker niet het geval. "Ik heb op het werk ook altijd gezegd: als je ziet dat ik afzwak en routinematig ie werk ga, stap ik eruit." Bij De Duinkikkers hebben ze hem er Joop Molenaar heeft vertrouwen in zijn waterpoloërs. "Ze teams verzwakken als ze moeten wisselen. Bij ons is dat niet vormen één geheel en dat is de kracht van deze ploeg. We mo- zo. gen dus wat verwachten, want de basis is breed genoeg. Andere Foto: Goos van der Wilt. nog niet op kunnen betrappen en daar hoeven ze ook niet bang voor te zijn. Hij merkt het laatste jaar dat hij gevoeliger is voor wedstrijdspanning Dat is de leeftijd, maar als de wedstrijd is begon nen, ben ik het kwijt"). Hij erkent dat het reizen naar uitwedstrijden niet zijn grootste hobby is, maar nog steeds gaat hij op pad om tegenstanders te bekijken en hun spel te analyseren. De gedreven heid is gebleven en de kapitein vertoont nog geen sporen dat hij voorgoed wil af monsteren. Het roer heeft hij nog steeds stevig met beide handen vast. De Duin- kikkers vaart er wel bij.

Soester Courant | 1994 | | pagina 19