Stuur geen geld, maar neem nog een lekker chocolaatje. De Vrije Teugel wordt kinderparadijs /Tl r ~n aruóhocK Winkelkring Collegevoors 1 CULTUUR WÊLZUNl 7 T* Lixka'agg Pim Jonker vertrekt bij C-drie pN Openbare Bibliotheek geeft gratis abonnementen weg! Jazzclub Artishock besluit 1994 met uitzonderlijk co^h k s s O" Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT Naamsverandering logisch gevolg van activiteitenaanbod ENSDAG 14 DECEMBEF Agenda C-drie V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Vrijwilligers Vakature Bank Te weinig tijd? Kinderboerderij De Vrije Teugel Max Havelaar Keurmerk Hoe meer ie koopt, Hoe meer je helpt NNereldH/inkel Kerstcadeaus uit de Derde Wereld Wie aan politiek doet leest de Soester Courant gratis gratis gratis gratis Q1 Bon voor gratis abonnement gratis gratis gratis gratis gratis Jitvoering op zaterdag 1 Filmhuis: 'For Fun' Zondag slotdag van expositie Karin Bosboom stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen Pleidooi voor geluid '(Niet) werken' in d< Ronde van Soest Vanaf 1 januari is De Vrije Teugel geen kinderboerderij meer, maar een kinderparadijs. De officiële naamsverandering is het logische gevolg van het aanbod van activi teiten. Eigenlijk is de welzijnsin- stelling voor kinderen al lang geen boerderij meer. Niet voor niets wordt het lidmaatschap van de Stichting Kinderboerderijen Ne derland opgezegd. Directeur Leo van den Berg: "Het merendeel van de kin derboerderijen beperkt zich tot het ver zorgen van dieren, al dan niet in combi natie met natuureducatie en twee, hooguit drie activiteiten. Dat vinden wij saai. Paaseieren zoeken, dat doen ze op school ook al. Op dat soort activiteiten willen wij niet draaien." Tijdens vergaderingen met collega's uit den lande kon Van den Berg nooit zijn ei kwijt. "Wij willen praten over kinder activiteiten en watje daarin kunt veran deren. Het is ook de bedoeling van de oprichters van De Vrije Teugel geweest Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 t/m 2 januari: expositie cursisten fo tografie; donderdag 15 december: lezing "Kerstverhaal in de kunst", 10.00- 12.00 uur, f 12,50; vrijdag 16 december: Kerstconcert door Soester leerlingen RMA-muziek- school, 19.45 uur, f 5,-; zaterdag 17 december: "Midzomer- nachtsdroom" door St. Nieuwegeins Theater, 20.00 uur, f 10,-/7,50 (CJP/Pas65); zondag 18 december: "Midzomer- nachtsdroom" door St. Nieuwegeins Theater, 14.15 uur, f 10,-/7,50 (CJP/Pas65). Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Kalligrafie Deze cursus is bedoeld voor hen die de najaarscursus hebben gevolgd en voor diegene die al eens kennis heeft ge maakt met de kunst van het letterschrij- ven. In deze cursus wordt o.a. aandacht besteed aan: het schrijven van kapitalen -het schrijven met aquarel- en of pla- kaatverf -een werkstukje uitvoeren. De eerste les zelf meenemen: een potje zwarte vulpeninkt (bijv. Quink van Par ker), inktlap (géén pluizige stof), milli meter of ruitjespapier A4 formaat (grootte van de ruitjes 0,5 cm.), lineaal, een HB-potlood. Losse bandschrift- pennen, penhouder en copieën zijn te verkrijgen bij de docent. Kosten f 10,-. Aanvang cursus: woensdag 25 januari van 19.00-20.30 uur. Docent mevr. P. van Stapele-Krone. Cursusadres: Ma vo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 10. Cursusprijs: f 160,-. Fimo-klein Fimo-klei is een gekleurde, syntheti sche klei die in een keukenoven wordt gebakken. In deze beginnerscursus leert men de basistechnieken van het werken met Fimo-klei en worden de volgende voorwerpen gemaakt: enkele dieren -dier op gebruiksvoorwerp -sie raad (bijv. haarklem, oorbellen, enz.). De klei is te koop bij de docent (f 5,- per les). Voor de eerste les meebrengen: een badkamertegel met glad oppervlak, afm. 30x30 cm., een boetseerhoutje en een keukenmesje. Aanvang cursus: woensdag 1 februari van 19.30-21.30 uur. Docent: mevr. K. van de Geer. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 8. Cursusprijs: f 175,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195. Kantoor geopend: Maan dag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag van 10.00-13.00 uur. dat kinderen veel aandacht zouden krij gen." De kinderboerderij, of liever gezegd het kinderparadijs, bestaat al 25 jaar. Met name in het laatste decenium heeft de instelling voor kinderen aan het Vede- laarpad een volwassen karakter gekre gen. De activiteiten zijn veelzijdig, ge varieerd (zie de wekelijkse rubriek in deze krant) en blijven leuk, gezien het jaarlijks groeiende aantal bezoekers (meer dan dertigduizend). "We zullen dan ook stug doorgaan op deze manier. Op dit moment zijn er geen nieuwe acti viteiten, al komen de stagiaires wel eens met eigen ideeën die ze vervolgens met succes uitvoeren. Denk maar aan de boerderijclub en de muziekclub," zegt Van den Berg, terwijl hij kerstkaarten van De Vrije Teugel in enveloppen steekt en door een medewerkster in de keuken wordt ontboden, omdat het lunchtijd is. Dieren De meeste aandacht mag dan uitgaan naar de kinderen, de dieren worden ui teraard niet verwaarloosd. Sterker nog, ook aan dat aspect van het aanstaande kinderparadijs wordt meer aandacht geschonken. Binnenkort wordt de veestapel uitgebreid met een getraind fjordpaard. De ezel die jarenlang de kar trok, waarin kinderen door de wijk Overhees reden, is met pensioen. De Vrije Teugel krijgt volgend jaar een nieuwe ezel die momenteel in training is, maar het fjordpaard zal straks wor den bespannen voor een grotere, boe renkar en moet letterlijk en figuurlijk een nieuwe publiekstrekker worden. Smitsweg 311, tel. 12630 De gemiddelde bewoner van dit land heeft per week zo'n 47 uren vrij te be steden. De respons van zowat iedereen die dit getal voorgelegd krijgt is een on gelovige blik: "dit gaat niet over mij, hebben ze zeker het slapen meegeteld! Toch is dit wel het geval, ook betaalde baan, studie, zorg voor het huishouden, eventuele gezinsleden, eten en per soonlijke verzorging zijn er in meege nomen. Gaat uw gezicht op nadenken staan? 2-111: Bejaardencentrum Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor het winkel tje, o.a. inkoop, prijzen, verkoop en het bijhouden van eenvoudige financiële administratie. 5-125: Hulpverlenende instantie voor buitenlanders Soest zoekt vrijwil- lig(st)ers die Nederlands willen geven aan volwassenen. 5-126: Dezelfde instantie zoekt en thousiaste Soesters die de mensen wil len voorlichten over de maatschappij in Nederland, het vervoer e.d. 5-127: Internationaal Vrouwencen trum Soest vraagt vrijwilligsters voor naailessen aan meisjes. 10-113: Hulpverlenende instantie voor buitenlanders Soest zoekt mede- werk(st)ers voor activiteiten voor kin deren en volwassenen. 4-109: Buro Vrije Tijd Soest zoekt vrijwillig(st)er voor telefonische con tacten en coördinatie; eenmaal per week overleg en wat administratie. Het buro brengt mensen met elkaar in con tact met dezelfde hobby. 6-123: Centrum voor Verstandelijk Gehandicapten zoekt vrijwillig(st)er voor het in elkaar zetten van kledings tukken, zoals truitjes, vestjes en pop petjes afmaken. 8-203: Dezelfde instelling vraagt vrijwillig(st)ers op de artotheek o.a. passe-partouts snijden, ophangen van kunst in de openbare gebouwen. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka- turebank, Smitsweg 311, dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 uur. Eigenlijk is De Vrije Teugel al een kinderparadijs. Het bewijs daarvoor le vende welzijnsinstelling reeds jaren, ge tuige deze foto die op koninginnedag 1993 werd gemaakt. Daarnaast zullen kinderen nog meer worden begeleid als ze de dieren bezoe ken om te aaien of te helpen bij het voe deren. "Wat minder vrijblijvend, al blijft het wel vrijblijvend, want dat vin den veel kinderen en ouderen toch ook leuk," aldus Van den Berg. De naamswijziging gaat vanzelfspre kend gepaard met de invoering van een nieuw logo. Dat ligt momenteel bij de drukker. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 15 december Om 9.30 uur start de volwassenengroep voor de laatste keer dit jaar. In 1995 gaat deze leuke knutselclub weer en thousiast verder. Ook om 9.30 uur: groep 3, 4 en 5 van de Montessori school komt voor het project over 'zin tuigen'. 's MiddagsJkomt het tweede ge deelte van deze groep voor hetzelfde project. Van 15.45-17.45 uur: Harso- no, Emy en Alwin zijn onze jarige gas ten. Vrijdag 16 december Om 15.45 uur komen Marco, Joy en Zinzy hun verjaardagsfeest vieren. Om 19.00 uur is het tijd voor de kerstdisco. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar zijn welkom om te dansen en mee te doen aan de activiteiten. Zaterdag 17 december Om 13.30 uur zijn Martin, Max en Rick present met hun vrienden om hun ver jaardagsfeest te vieren, 's Avonds zijn alle medewerkers van dit jaar uitgeno digd om afscheid te nemen van het jubi leumjaar. We hebben bergen werk ver zet, en nu is het tijd om iedereen in het zonnetje te zetten. Tevens kiezen we de 'medewerker van het jaar'. Dit is de per soon die zich het hele jaar door verdien stelijk heeft gemaakt. Maandag 19 december Vanaf vandaag wordt de activiteiten ruimte opgeknapt. De vloer wordt ge schilderd, wanden worden gestuca- doord en de nieuwe meubelen ge plaatst. Deze operatie duurt tot begin januari. Dit betekent het volgende: Het terrein blijft iedere dag toeganke lijk vari 8.00-18.00 uur. De activiteiten beginnen weer in januari 1995. Men kan in deze periode wel reserveren voor deelname, aan activiteiten. Jodendom-christendom In de laatste bijeenkomst van de Soester Kring van dit jaar, op woensdag 21 de cember, zal AJ. de Koek uit Soest spre ken over het onderwerp: "Feestdagen, tekenen van Joodse wortels in onze cul tuur". Dit als vervolg op zijn lezing van okto ber 1993 over de dialoog tussen Joden dom en christendom. Het programma begint om 10.00 uur, in De Deel, Kerk straat 1 lb, achter de Oude Kerk. Zaal open 9.30 uur, sluiting 11.30 uur. De Soester Kring is een ontmoetings plaats voor inwoners van Soest en daar buiten. Er is ruim gelegenheid om over het besprokene te discussiëren en voor al ook naar anderen te luisteren. De Soester Kring kent geen lidmaatschap, is geen sociëteit of besloten kring maar een open, vrij toegankelijke ontmoe tingsplaats waar een ieder zonder enige verplichting welkom is. Per keer wordt een bijdrage van 3.50 gulden in de on kosten gevraagd, inclusief koffie of thee. In 1995 begint de kring weer op woens dag 18 januari met een lezing over de Lakota Indianen. Het nieuwe program ma kan telefonisch worden aange vraagd bij Ton Elderenbosch, tel. 17001. Chocolade met het Max Havelaar I Keurmerk is net zo lekker als alle andere chocolade Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks vai kleine cacaoboeren. tegen een eerlijke prijs In vele merken verkrijgbaar. Bij vrijwel elke supermarkt. Voor Informatie! 030 - 334602. Pim Jonker, de huidige directeur van cultureel centrum C-drie te Soest, zal per 1 februari 1995 het centrum verlaten. Hij is benoemd tot directeur van het popcentrum 't Paard in Den Haag. Het bestuur van C-drie stelt zich na drukkelijk op het standpunt dat het be leid zoals dat drie jaar geleden met de komst van Pim Jonker geïnitieerd is, ge consolideerd en uitgebouwd moet wor den. Daarbij wordt vooral gedacht aan de beleidslijn van de cultuur: laagdrem pelige exposities als In Beeld (over beeldhouwkunst) en A Cire Perdu (over bronsgieten en in samenwerking met de gemeente), een verdere toena me van laagdrempelige theatervoor- \^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Zoek je een echt origineel kerstcadeau, dan slaag je tien tegen één in de Wereld winkel. Je hoeft daarvoor niet persé zelf naar Afrika of Azië te reizen. In de Derde Wereld bestaat vakman schap nog echt. Ambachtslieden die met hun handen en eindeloos geduld de mooiste dingen maken. Gereedschap pen en technieken zijn in eeuwen nau welijks veranderd. Zo ook de traditio nele vormen, kleuren en motieven maar in het materiaal zit een grote verschei denheid. Bijvoorbeeld zeepsteen: in Kenya worden daar prachtige beeldjes en kandelaars uit vervaardigd: in India maakt men uit zeepsteen een heel scala van kunstvoorwerpen: van allerhande potjes tot boekensteunen; van kande laars tot schaakspelen. Fraai van vorm en glad gepolijst. Ook de collectie sieraden getuigt van vakmanschap en traditie. De sieraden zijn veelal afkomstig uit Thailand, In dia, Bangladesh, Mexico en Peru en vervaardigd uit zilver, alpaca, koper, nikkel en hout. Bovendien vind je in de Wereldwinkel uitstekende wijnsoorten o.a. afkomstig uit Chili, waar aan de voet van de Andes het klimaat bij uitstek geschikt is voor wijnbouw. Deze wijn is afkomstig van een coöperatie van kleine boeren. Dit is zo maar een greep uit de mogelijk heden. Er is veel meer! Je kunst dat zelf zien in de Wereldwinkel Soest, ge opend dagelijks van 9.30-17.00 uur met uitzondering van de maandag. Met het oog op de kerstdagen is de Wereld winkel echter op maandag 19 december 's middags wel geopend! stellingen en het verstevigen van de banden met het amateurtheater/mu ziek in de regio Soest. Ook op het gebied van de cursussen Kunstzinnige Vorming zal de reeds uit gezette lijn doorgezet worden: het wer ken in niveaus van cursisten en het aan bieden van een gevarieerd en kwalita tief hoog aanbod. Als voorbeeld zal er de komende jaren geïnvesteerd worden in de discipline literaire vorming. In het kader van de cursussen werd afgelopen zomer heel Soest geconfronteerd met het Billboardproject. Het bestuur is Pim Jonker dankbaar voor hetgeen hij de afgelopen drie jaar voor C-drie tot stand gebracht heeft. Ook de modernisering van de theater zaal, de verbeteringen van de expositie ruimte en het invoeren van een nieuwe huisstijl zijn voor een belangrijk deel aan zijn inzet en visie te danken. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 De Schoof Creatieve handvaardigheid Speciaal voor kinderen van 6 t/m 10 jaar. Kijk, kom en doe mee! Spelender wijs iets maken. D.m.v. spel, dans, mu ziek komen tot werken met papier, een voudige houttechniek, papier mache, eventueel gips, textiel enz. Met thema's zoals: taartjes die je niet kunt eten, een kastje voor je schatten, mijn vriend(in) en ik. Start donderdag 12 januari van 16.00-17.30 uur. Kosten: f 85,- voor 10 lessen en incl. alle materialen. Jeugd-pergamano Sinds een jaar of vijf is er een nieuwe hobby in Nederland. Deze techniek, af komstig uit Colombia, is het bewerken van perkamentpapier met verschillen de kogel- en prikpennen. Op deze ma nier zijn hele mooie kaarten en andere werkstukken te maken. Voor het jeugd programma, leeftijd 8 t/m 11 jaar, zijn er speciale viltstiften en motieven ont worpen. Start maandag 6 februari van 16.00-17.15 uur. Kosten f 37,50 voor zes middagen. Workshops voor volwasse nen Sieraden van fimoklei Fimo is een boetseerklei op kunststof basis en kan in de keukenoven gebak ken worden. Start: dinsdag 17 januari 9.30-21.30 uur. Kosten f 30,- voor 4 lessen, incl. alle basismaterialen. Borduren op papier We beginnen met een oefenkaart en daarna maken we wenskaarten van cor- respondentiekaarten en borduurgaren. Start: dinsdag 17 januari 9.30-11.30 uur. Kosten f 40,- voor 6 lessen, incl. alle basismaterialen. Boetseren/keramiek basis 1 We werken met verschillende kleitech- nieken, kleirollen, kleiplaten, drukvor men in klei tot halfruimtelijke vormen, decoratietechniek, kleikleuring en mas sieve vormen, waaronder ook mogelijk een model. Na deze inleidende cursus heeft u voldoende informatie om thuis mee verder te kunnen. Start: donder dag 26 januari, 9.30-11.30 uur. Kosten f 110,- voor 10 lessen, exclusief mate rialen. Informatie en aanmelding tijdens het spreekuur, donderdags 10.00-12.00 uur. De openbare bibliotheek start ter gelegenheid van de feestelijke de cembermaand een ledemverfak- tie! De bon die in dit blad staat af gedrukt is goed voor een gratis abonnement, dat geldig is gedu rende drie maanden. Vanaf 1 ja nuari kost het lidmaatschap f 35,- per jaar. Deze aktie is gericht op twijfelaars: voor iedereen die eens een paar maan den wil kijken wat de bibliotheek alle maal te bieden heeft. Boeken lenen, kranten lezen, tijdschriften lezen en le nen, informatie opzoeken. Ook kan men een keuze maken uit 8.000 cd's. Natuurlijk kan men dit abonnement ook heel goed cadeau geven, als men zelf al lid is. De bibliotheken in Soest zijn iedere dag geopend; het filiaal in Soesterberg is geopend op maandag, woensdag en vrijdag. ee Deze bon is goed voor een gratis abonnement op de bibliotheek, gedurende 3 maanden. De drie maanden gaan in op het moment dat u deze bon inlevert in de bibliotheek en u ingeschreven wordt als lid. Deze aktie is alleen bedoeld voor diegenen die nog geen lid zijn van de bibliotheek. Me, een krachtig, funk-achtig stuk veeiheid aan muzikale ideeënt JptKCSpedrt* opende de groep 'KNVB'^afgeto; pen zaterdag haar optreden in tishock. Na zon overtuigende bin- nenkomer leek er niets meer mis ie kunnen gaan. En inderdaad, de e lofte van een fraai concert (het laatste van dit jaar alweer) werd ruimschoots waargemaakt. Het repertoire van 'KNVB' is in ^tre^" kelijk korte tijd aanmerkelijk verbreed. Diverse stijlen komen aan bod, een Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 15 december: Voor diegenen die de muziek van A fa- rewell to my concubine' maar ternau wernood konden verdragen, wordt het even doorbijten, maar wie zich durft over te geven aan de Peking Opera zal geboeid worden door het liefdevol ge portretteerde amateurgezelschap in 'For Fun'. Als de oude Han, conciërge van een operatheater in Peking, gepensioneerd raakt, slaat de ledigheid hard toe. Tot het allerlaatste moment van zijn werk zame leven regelend in de weer om voor en achter de schennen de zaken draai end te houden, weet Han zich met zijn nieuwe overvloed aan tijd absoluut geen raad. Met wie of waarmee moet hij zich nu in vredesnaam bemoeien? Slen terend door de stad stuit hij in een park op een groepje bejaarden dat daar re gelmatig bijeenkomt om De Opera te bedrijven. Hun samenzang is meer dan het even voor de vuist weg een deuntje muziek maken: zelfs de meest bescheiden Pe- king-amateur tracht de traditie zo nauwkeurig mogelijk na te volgen en let daarbij op motoriek, mimiek, dictie en intonatie. Han vindt het leuk gepro beerd, maar ziet voor het groepje pas echt grote mogelijkheden als hij zich over ze mag ontfermen. Vervolgens ontaardt, wat weliswaar wat rommelig maar toch zo aangenaam begon, in een verlammende organisatie waaraan het groepje zich alleen kan ontworstelen door met Han te breken. Het ligt voor de hand om parallellen te trekken tussen de staatsbemoeienis in China en het tirannieke optreden van de oude Han. De milde toon en de tref zekere ironie van de regisseuse Ning Ying maken van de karakters in For Fun mensen van vlees en bloed. Gedre ven, eigenzinnige bejaarden die nog lang niet van plan zijn hun zelfstandig heid op te geven. Het was dan ook niet Ning Yings bedoeling om een rechtlij nig politieke verklaring af te leggen. Ying en haar scenarioschrijfster (en zus) Dai geven met een rijkdom aan de tails en zonder al te zwaar aangezet dra ma een beeld van het alledaagse leven in een Chinese stad, met haar langzaam maar zeker verdwijnende tradities. Tot nu toe is Ning Ying de enige van de roemruchte Vijfde Generatie die haar inspiratie putte uit het huidige alledaag se leven. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: f 7,50; CJP/65+ f 5,-. Reservering vanaf 19.30 uur. de luisteraar voorbij, zonder dan T. rpi nrenhang verloren gaat ^leilWCÜCinS lh Nast jazz is er binnen de muziek,T eigenzinnige kwartet een duidelhl vloed te bespeuren vanuit de roei funkmuziek. Op zichzelf is zoiets ongewoon, maar in veel gevalle, het dan om een ritmesectie dit strakke begeleiding speelt »a„ één of meer solisten om beurten j, viseren. Een dergelijke aanpak echter ten koste van de interactiet, de musici en dat is toch één vanj sentiële kenmerken van jazz. Q anders is de benadering van 'Kt dewelke juist veel ruimte laat v« teractie - er is hier dan ook sprak een band met vier volkomen gelij rechtigde muzikanten. De bezoekers van dit concert m aangenaam verrast met typisch e tijdse jazz, waarin bepaalde elems uit de popmuziek (strakke ritme gebruik van electronica, om maar wat te noemen) in dienst word,, steld van de improvisatie. Wie de zeer succesvolle expositie- beeldend kunstenaar Karin Bosbo in Artishock nog wil bekijken, h- daarvoor op zondag 18 december sen 14.00 en 17.00 uur nog de las gelegenheid. De enthousiaste reJL. op haar expressionistische stijl en hEen liefdesdrama met een kni- I Kjg," zo omschrijft Frank van lèn Berg, de Soesterbergse ►R-man van het Nieuwegeins leater de uitvoering van William ikespeares "Midzomernachts- der kleurgebruik hebben de Soe kunstenares - die haar werk overif signeert met haar meisjesnaam Bruin - totaal overweldigd. Artish: en Karin Bosboom spreken dan van een bijzonder geslaagde preser tie, die al veel bezoekers heeft getrflfiQïn", die komende zaterdag en ken iondag plaatsvindt in C-drie in ioest. Met dit beroemde toneel- viert de theatergroep triom- Vrouwen-groepen |]en tijdens haar jubileumtoernee. Para Medische De Stichting Nieuwegeins Theater be- itaat vijfjaar en speciaal daarvoor heetl Praktijk Soest ,e het oog laten vallen op het toneelstuk De Para Medische Praktijk Soest odat de beroemde Britse schrijver uitte niseert, bij voldoendeaanmelding, Jl7e eeuwr aan e eg,j vcm/vrouw^vanaf 40 jaÈu cfng is van Erik •net theatergroep de Appel speelde en zolgens Frank van den Berg (25) laat Voorkomen van weinet zich spelen als een "lichte kome- tie"f "Het is een sprankelende bewer- hna peen zware taal, maar heel begnj- Een groep voor vrouwen vanaf 408 d ook hikt voor kinde- die problemen ervaren op het weP- 9 D.m.v. een aantal thema's en oefeiff" ;,Mizomeraachtsdroom" heeft in gen kunnen oudere vrouwen leren:I verhaauijnen, legt Frank uit. te handhaven op het werk en daardf? hert van Athene, gaat trou- werkstress leren voorkomen. Er i> Hjppolyta> koningin van de tien bijeenkomsten gepland. Min.» max. 8 vrouwen. Blijf er niet voor thuis L Een groep voor oudere vrouwen êi-U 's avonds de deur niet meer uit dunwi& D.m.v. tips, oefeningen en wetenswa^^ digheden kunnen vrouwen leren zp>fi weerbaarder op te stellen. De groep^H geschikt voor alle vrouwen vanaf ï*- jaar. Er zijn tien bijeenkomsten Jgf pland. Min. 6, max. 8 vrouwen. Vrouwen die meer informatie wil kunnen een folder aanvragen bij: Pi Medische Praktijk Soest, Beuken» 63, 3762 AG Soest. e& Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Coscarelli, Kate: Een bittere erfe nis. Wanneer de valse erfgenaam van een multinational vermoord wordt aangetroffen, is de rechtmatige erf gename de belangrijkste verdachte. Een romantische thriller. Haran, Maeve: De oorlog tussen de seksen. Als door onderlinge rivaliteit hun dochters de dupe dreigen te worden, besluiten twee televisie-persoonlijk- heden hun leven anders in te richten. Goed geschreven roman voor een groot lezerspubliek. Konsalik, Heinz G.: Fluistering van de dood. Een rijke Amerikaan die via illegale orgaanhandel in India een donornier ontvangt komt na enkele jaren tot een onthutsende ontdekking. Een roman waarin niet alleen duidelijk het verschil tussen arm en rijk naar voren komt maar ook de duistere praktijken rondom de orgaanhan del. Lindsey, Johanna: Als een ruwe diamant. Een jonge vrouw die werkt in een bar in het 19e-eeuwse Mississippi, ont dekt dat ze van adellijke afkomst is en moet trouwen met de koning van Cardina. Een romantisch verhaal voor de liefhebber. Macnaught, Judith: Verscheurd door het verleden. Een jonge onderwijzeres in Amerika raakt ongewild betrokken bij de ont snapping uit de gevangenis van een ten onrechte veroordeelde filmster. Powers, Tim: De laatste kaart. Een dranklustige, goklustige jonge man probeert aan de speeltafel zijn ziel terug te winnen en zet daarbij zijn leven op het spel. Spannend fan- tasy-verhaal voor fijnproevers. Savage, Thomas, Afgrond. Tien jaar na de moord op een jonge vrouw en de zelfmoord van haar ge broken echtgenoot wordt een iden tieke moord gepleegd. Een bijzon der verrassende thriller. Shreve, Anita: Brief van een min naar. Een man en een vrouw, die als tie ners hevig verliefd op elkaar waren, ontmoeten elkaar opnieuw nu ze beiden een gezin en verantwoorde lijkheden hebben. Zwagerman, Joost: De buiten vrouw. De komst van een Westfriese scho- lengemeenschap uit Paramaribo roept veel reacties op. Schrijver is bekend van o.a. Vals licht en Gim mick. Informatieve boeken 629.2 Brunch: bijzondere ontbijt-i- deeën. Kookboekje met diverse recepten voor caloriearme ontbijten, kinde- rontbijten, ontbijten/brunches voor j Pasen, Kerstmis etc. 766.7 Heinen, Renata: Model: zo word je fotomodel. Schrijfster geeft zakelijke tips: hoe moet je je kleden voor een sollicita tie; welke foto's moet je altijd bij je hebben etc. 4999.3 Most-Dol, Olga van der: Al les rond de bruiloft: bruidsboeket ten, corsages, versieringen van het huis, sieraden, de give-aways. Handleiding voor de aankleding van een bruiloft. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest. tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg. tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Frank van den Berg De ondernemers van de Winkel kring Van Weedesfraat staan ach ter de aanleg van een rondwej achter de Brinkwegen. Zij steunei dan ook het Collegevoorstel. Zi :zien de rondweg niet alleen a voorwaarde voor het slagen v an herinrichting van de Soester win keistraat, maar denken dat het tr eé ook bijdraagt aan een aantrek keiijker leefklimaat en een bete verkeersdoorstronnng in de omlif gende woonstraten. De ondernemersvereniging presentee De 73-jarige geboren Soester Woutvi Leuveren is één van de gasten met w Jan Visser praat in zijn programma t Ronde van Soest", op zondagmidd 118 december om 14.00 uur op .Van Leuveren is oud-voorzitter van Bouw- en Houtbond FNV en ontvi onlangs de gouden speld voor 40-jarig lidmaatschap. WerkeP .niet-werken" is deze keer het the van de uitzending, waarin evenet geïnterviewd worden Jan Boot, coo '.nator van de Gemeentelijke Soci J Dienst en in 't bijzonder belastr dinator van de Vrijwilligers Vacati bank in Soest. Ellen de Jong leest december-gedi 1 ten van J.W. Oerlemans, Jean tt< Rawie en Gerrit Achterberg. De I lumn van Eit Algra (dé oplossing v de rondweg!) wordt bij zijn afwezigl I .gelezen door Peter Ensdorff Techniek: Marlon Mulders.

Soester Courant | 1994 | | pagina 26