Vaarvakantie een geslaagd alternatief Wintersportvakantie begint al thuis Kerst aan boord: een heel speciale ervaring Fitter met een Sneeuwfit-cursus SOESTER COURANT MEER INFORMATIE? Riviercruiseschepen leggen moderne passagier geheel in de watten Bestel gratis reisbrochure bij Nederlandse Ski Verenigfng BON VOOR GRATIS REISPROGRAMMA Erasmus het paradepaardje" PAGINA 30 Top-5 Meest gestelde vragen N. SKI V.-leden het beste af! Prijsvraag PAGINA 31 06 Sneeuwlijn nu ook voor de veiligste route Ski Magazine uw beste gids Korting op hotels, lessen en liften WOENSDAG 14 DECEMRFR 1994 ONGESTOORD GENIETEN OP EUROPA'S MOOISTE RIVIEREN Misschien is het een lang ge koesterde wens of heeft u al eens gevaren, het is en blijft een belevenis om in alle rust over de prachtigste rivieren te varen. Lekker genieten van mooie uitzichten, prachtige panorama's en pittoreske plaatsjes langs de rivier. Uitge strekte landschappen met wijngaarden, bossen, rots partijen en kastelen die aan u voorbij glijden. Een vaar vakantie over Europa's mach tigste rivieren of door ons ei gen waterlandschap, voert u langs de mooiste plaatsen en ligt bovendien in ieders bereik. Een groeiende groep Nederlanders vindt de vaarvakantie een geslaagd alternatief voor de 'normale' vakantie of uitstapje per auto, bus of trein. Met deze vervoermiddelen is men toch meer gebonden of moet zelf ge concentreerd zijn onderweg. Het grote voor deel van een schip is dat men -eenmaal aan boord- zich vrij kan bewegen en helemaal kan overgeven aan de gastvrijheid aan boord. Bevrijd van welke spanning dan ook, heeft de passagier volop aandacht voor de omge ving. En waar vind je nog zo'n ongehinderd en wijds uitzicht op de omgeving als op het water? Minicruise Liefhebbers van vaarvakanties kunnen kie zen uit verschillende soorten vakanties: van korte vaarvakantie in eigen land (mini-cruise) voor een paar honderd gulden tot uitge breide 14-daagse vaarvakantie door een aantal Europese landen (riviercruise) van circa tweeduizend gulden. Het meest aan sprekend bij het grote publiek zijn van oudsher de riviercruises door Duitsland, Oostenrijk, waar machtige en majestueuze rivieren zoals de Rijn, Moezel, Main, Donau en Neckar kronkelend hun weg doorheen zoeken. Tot de toppers onder de grote rivier- cruises behoort de schitterende Donau-reis, dwars door Duitsland, Oostenrijk, Slowakije en Hongarije langs steden zoals Passau, Wenen en Budapest. Majestueus Het leuke van varen is dat elke van de hiervoor genoemde grote rivieren haar ei gen, unieke karakter heeft. Zo is de Rijn een majestueuze, snelstromende en drukbevaren rivier. De romantische Moezel wordt geken merkt door een lieflijk landschap met vrien delijke, bijna postzegelkleine dorpjes, die verscholen liggen tussen wijnhellingen en bosrijke landschappen. Hierdoor verveelt een vaarvakantie nooit, het is altijd weer anders. Varend over de grote Europese rivieren waant men zich even terug in de tijd waarin het transport over water een van de voornaam ste middelen van vervoerwas. Van de ridder tijden tot aan deHanzetijden en van Hanzetijd tot aan de moderne tijd, overal ziet u erfenis sen uit de rijke geschiedenis van deze gebie den zoals kastelen, landgoederen, Middel eeuwse dorpjes en wijnplantages. Friesland Nog volop in de.'Europese sferen' zou men bijna vergeten dat we wat dichter bij huis eveneens beschikken over heel wat fraaie en vaak historische plaatsen die over water be reikbaar en te bezichtigen zijn. Nederland kent niet voor niets het grootste aantal waterwegen per vierkante kilometer oppervlakte. Om die reden biedt rederij Watertransport ook riviercruises naar de prachtige provincie Friesland aan, waarbij ook het eiland Texel met een bezoek wordt vereerd. België Populair onder de kortere cruises zijn uit stapjes naar Belgie, bijvoorbeeld naar Dinant, het hart van de Belgische Ardennen. Maar ook trips naar de havenstad Antwerpen of het historische Brugge staan op het pro gramma van rederij Watertransport. Of u nu wilt varen op de Rijn, de Moezel, de Main, de Donau, de Neckar of op één van de Hol landse wateren; vaarroutes brengen u langs de mooiste plaatsen. Nieuwsgierig? Voor meer informatie over riviercruises in binnen- en buitenland kunt u schrijven of bellen naar Watertransport, Groenendaal 35a, 3011 SL Rotterdam. Tei. 010- 4118660. Vermeld in uw brief/postkaart uw naam, adres, postcode en woon plaats en of u de gratis brochure(s) Minicruises (Kerstmarkten, Kerstcruise) of Riviercruises 1995 wilt ontvangen. U kunt ook in formeren bij uw ANVR- reisburo. Riviercruises voeren passagiers over Europa's machtigste rivieren en langs indrukwekkende landschappen. Foto: Watertransport De "Erasmus", hier varend te Rotterdam, behoort tot één der fraaiste riviercruiseschepen ter wereld in zijn soort. Foto: Paul Martens Sommige mensen krijgen bij het horen van het woord vaar vakantie het oude ietwat stof- SFEERVOLLE KERSTCRUISES NAAR DUITSLAND Bijzonder sfeervol zijn de spe ciale kerstcruises naar Duits land, een nieuwe trend in het najaarsprogramma van rede rij Watertransport. De aparte ambiance van dit jaargetijde in combinatie met het varen en het bezoek van gezellige kerstmarkten en pittoreske plaatsjes zorgt voor een heel speciale ervaring. Zo zijn er driedaagse minicruises die de passagiers naar de beroemde Düsseldorfer Weihnachtsmarkt brengen, in de Altstadt van Düsseldorf. Een bezoek aan de be kende Kerstmarkt van Keulen behoort eveneens tot de mogelijkheden. Voor wie er met de kerst echt even helemaal tussen uit wil is er een exclusieve Kerstcruise over de Rijn en Moezel. Deze volledig ver zorgde volpensionreis voert de passagier langs gezellige steden als Andernach, Rüdesheim, Keulen en Cochem. Hier is gelegenheid tot gezellig rondwan delen in typische Duitse plaatsjes met hun oude vakwerkhuizen, gezellige straatjes en overige bezienswaardigheden. Eén van de hoogtepunten van deze reis is Kersta- Kerst in het buitenland: anders dan anders. Weihnachten en Heiligen Abend in Duitsland is e dere belevenis. Foto: Duits Vetkeetsburo, Amsterdam fi bijzon- vond in Koblenz, waar men in de beroemde Castorkriche de "Heiligen Abend" kan bij wonen. Het traditionele captainsdinner en gepaste live-muziek ontbreken niet en ver volmaken de kerstsfeer aan boord. Aan het einde van de Kerstcruise is er de mo gelijkheid om mee terug te varen naar Rotterdam. fige imago voor ogen. Dat de moderne rederij dit imago lang en breed van zich heeft afgeschud blijkt wel als men een kijkje neemt bij de Rotterdamse rederij Water transport, specialist in rivier cruises over de imooiste rivie ren van Europa. Wat mag een cruisepassagier tegenwoordig zoal verwachten? Moderne riviercruise schepen zijn volledig uitgerust om aan de wensen van de steeds veeleisender passa gier te voldoen. Vanzelfsprekend zijn mo derne passagiershutten behalve ruim, stan daard voorzien van douche, toilet, centrale verwarming en zelfs airconditioning. Maal tijden krijgen de volle aandacht: met een uitgebreid ontbijtbuffet, goed verzorgde lunch en 's avonds een diner. Ter geruststel ling: stapelbedden treft men al helemaal niet meer aan! Alle bedden zijn tegenwobr- dig gelijkvloers. De deskundige bemanning en een cruisemanager zien erop toe dat uw vaarvakantie zonder rimpels verloopt. Een riviercruiseschip kan in alle opzichten de vergelijking met een goed hotel doorstaan. Marlt (wensen Ook staat men open voor wensen uit de zakenmarkt, zoals zelf georganiseerde groepsreizen, congressen en festiviteiten. Ook als expositieschip ntet hotelruimte bin nen één accommodatie, waarbij men vele via water bereikbare plaatsen in binnen- en buitenland kan aandoen. Moderne rivier cruiseschepen zijn bij uitstek geschikt voor congressen, vergaderingen, seminars en incentive reizen. RIVIERCRUISESCHEPEN STEEDS LUXUEUZER Het paradepaardje van de re derij Watertransport, de "Erasmus" bevestigt eens te meer de reputatie van Neder land als land van kwalitatief hoogstaande scheepsbouwers. Dit schip van Nederlands fabri kaat behoort met haar strakke, bijna futuristische vormgeving en luxe interieur zonder over drijving tot de mooiste rivier cruiseschepen ter wereld. Be gin 1995 zal "De Erasmus" in de vaart worden genomen. Het kijkje dat wij alvast aan boord moch ten nemen overtrof de stoutste verwach tingen. Naast de gebruikelijke inrichting treft de passagier in alle hutten onder meer een kleuren-tv, radio, video- textsysteem, minisafe en een telefoon aan. De standaard haardroger in de bad kamer geeft aan, dat hier over elk detail is nagedacht. Daarnaast is dit uiterst moderne schip uitgerust met voorzie ningen zoals een receptie, salon met open haard, een fitness-ruimte met whirlpool, een fraai restaurant. Zelfs trap lopen is op de Erasmus bijna uit de tijd; beide passagiersdekken zijn bereikbaar met een personenlift. Ontwikkeling Naast de ultramoderne Erasmus heeft rederij Watertranpsort nog meer cruise schepen in de vaart, waaraan men de ontwikkeling op scheepsbouwgebied goed kan aflezen. Meer traditioneel van vormgeving is bijvoorbeeld de "Mr. |an Elshout", met haar typische rondingen en karakteristieke voor- en achtersteven. Veel passagiers ervaren dit als eenecht gezellig schip'. Niet verwonderlijk trekt het een trouw publiek. Alle passagiers- dekken zijn bereikbaar met een lift en de salons zijn airconditioned. Aan boord van de "Mps. Esmeralda" - een modern schip voorzien van alle gemakken- heb ben de ontwerpers juist een vleugje nostalgiek ingebracht door een schitte rende Oud-Hollandse salon te bouwen. Beginnende èn gevorderde wintersporters maken veel gebruik van het Infor matiecentrum van de Nederlandse Ski Vereniging. Geen vraag te gek bi de voor lichters van het Informatiecentrum weten er wel een antwoord op. Sommige vragen komen echter regelmatig terug. Zo regel matig dat na maanden turven een heuse Top-5 kon worden opgesteld. Top-5 Meest gestelde vragen: O Waar kan Ik In de buurt een Sneeuwfit-cursus volgen? Wat zijn kindvriendelijke skigebieden? Is er een kunstskibaan bij mij in de buurt? O Waar kan ik hel beste mijn skimateriaal kapen? Waar kan ik ook buiten het wintersportseizoen skiën? Het Informatiecentrum is op werkdagen bereikbaar van 10.00-16.00 uur op: (070)352 5811. Een lid van de Nederlandse Ski Vereniging krijgt heel veel en beleeft meer plezier aan zijn wintersportvakantie! Doe wat 160.000 wintersporters voor u al deden, wordt lid voor weinig geld en profiteer van de vele voordelen, zoals: een prima reisverzekering 7 keer per jaar Ski Magazine in de bus een verrassende reisbrochure fitter met een Sneeuwfit-cursus een voordelige Visa Card kortingen op o.a. hotels en liften Met de bon elders op de pagina kunt u gratis de brochure opvragen. uiei óc/U{teiend& yvtjlcnl Geef antwoord op de volgende drie vra gen en maak kans op een N. Ski V.-wind jack of een flitsend skihorloge. Vul de antwoorden in op de ben op deze pagina en stuur de oplossing naar de Nederlandse Ski Vereniging. Een postzegel plakken is niet nodig, O Hoe vaak verschijnt Ski Magaziije? Hoeveel procent korting krijgt tón lid van de N. Ski V. op ruim 1.200 amessen? Wat is het motte van de Sneeuwfit- cursus? (de antwoorden vindt u op deze pagina) De salon-bar is traditioneel de gezellige ontmoe tingsplaats voor passagiers. Foto: Watertransport Veel wintersportliefhebbers kennen 'm al lang: Ski Magazine. Zeven keer per jaar informeert de redactie van het grootste win tersporttijdschrift van Nederland haar le zers over de laatste trends en ontwikke lingen. Reportages over drukbezochte of juist rus tige skigebieden worden afgewisseld met kritische tests, waarin het nieuwste mate riaal voor skiërs, langlaufers en snow- boarders wordt besproken. Met actuele modereportages informeert Ski Magazine u bovendien in welke outfit u straks niet uit de toon valt of juist flink de aandacht trekt. Kortom, alles wat u weten wilt. komt in Ski Magazine aan bod. Alle ruim 160.000 leden van de Neder landse Ski Vereniging krijgen Ski Maga zine zeven keer per jaar gratis in de bus. Ik ben benieuwd naar Sneeuwvakanties 94/95, het nieuwe reisprogramma van de Nederlandse Ski Vereniging en de vele voordelen van het lidmaatschap. Stuur mij zonder enige verplichting uw gratis reisprogramma en brochure. m/v Uw oplossingen van de prijsvraag Naam OAdres Postcode Plaats Tel. nr Deze bon in een open envelop zonder postzegel zenden aan: Nederlandse Ski Vereniging- Antwoordnummer 1245 - 2508 VC DEN HAAG U kunt ook bellen met de afdeling Reizen, telefoon (070) 352 58 88. De 06 Sneeuwlijn van de Nederlandse Ski Vereniging is belangrijk verbeterd. Bel de dag van vertrek de Sneeuwlijn en u krijgt de snelste en veiligste route naar uw. win tersportbestemming te horen. Zo weet u precies welke weersomstandigheden u on derweg te wachten staan. Vanaf 1 december verschaft de Sneeuwlijn u verder de meest uitgebreide en actuele informatie over de sneeuwcondities in meer dan 900 plaatsen in Europa en de Verenigde Staten. Behalve hoe de pistes en loipes er bij liggen, krijgt u ook de weersvoorspel ling voor uw skigebied. Bel dus voor alle sneeuwinformatie de Sneeuwlijn van de Nederlandse Ski Vereniging: (06) 350 260 80 (75 cl P.m.) Snowboarden is de rage van de jaren '90. Er zijn nu al pistes waar meer boardei's dan skiërs zijn. Daarom heeft de Nederlandse Ski Vereniging in samenwerking met Snowboard Holland speciale snowboard- reizen voor jongeren van 13 tot en met 19 jaar ontwikkeld: Board Mania! Speciaal voor die dudes babes die niets liever wil len dan boarden. Beginnende en ervaren snowboarders kun nen zich onder deskundige reisleiding, uit leven in vijf sneeuwzekere bestemmingen in Oostenrijk en Italië. De reizen zijn in- Geen enkele andere vakantie spreekt zo tot de verbeelding als de wintersport envereist zoveel voorbereiding. De Nederlandse Ski Vereniging, dé specialist in sneeuw- plezier, weet dat als geen ander. Welk gebied en hotel zijn het best geschikt, welke zijn kindvriendelijk en waar kan ik het beste mijn skimateriaal kopen? Allemaal v ragen waarop het Infor matiecentrum van de N. Ski V. antwoord weet. Maar ook wijzen ze u de weg naar de dichtstbijzijnde Sneeuwfit-cursus of een kunstski baan. En vergeet de Sneeuwlijn niet te bellen voor de veiligste route naar uw wintersportbestemming. De Nederlandse Ski Vereniging wenst u een plezierige vakantie. clusief 7-daagse skipas, snowboardles, verblijf op basis van halfpension, vervoer per luxe touringcar en het lidmaatschap van Snowboard Holland. Er zijn al Board Mania-reizen vanaf 995,-! Het reisprogramma van de Nederlandse Ski Vereniging, inclusief het Board Mania-programma, is gratis op te vragen bij de afdeling reizen van de Nederlandse Ski Vereniging: op werkdagen van 10.00- 16.00 uur en op zaterdag tussen 9.30- 12.30 uur. Telefoon (070) 352 58 88. Gaat u dit jaar op wintersportvakantie, dan kan een lidmaatschap van de Nederlandse Ski Vereniging u flink voor- Speciaal voor de leden van de Neder landse Ski Vereniging geven talloze ho tels, skischalen en liftmaatschappijen 10% korting op hun tarieven. Zo wordt uw skivakantie een stuk voordeliger. Dit jaar is het aantal skischolen en litt- Alle bedrijven die korting verlenen vindt u in de brochure 'Goed voor 1.200 kor ting', die u gratis kunt aanvragen bij bet Informatiecentrum van de Nederlandse Ski Vereniging, telefoon (070) 352 5011 en 16.00 uur). Met Sneeuwfit, de ski conditietraining van de Nederlandse Ski Ver eniging. staat u straks fitter en zelfverzeker der op de ski's. Voor be ginnende èn gevor derde wintersporters is Sneeuwfit de beste voorbereiding op de wintersportvakantie. Het trainingsprogramma is gericht op uit houdingsvermogen. kracht, snelheid, le nigheid en behendigheid. U gaat met Sneeuwfit beter voorbereid op vakantie, zodat de kans op spierpijn, val partijen en blessures geringer is. De Sneeuwfit-cursus, bekend onder het motto 'Ben jij al een beetje Sneeuwfit', wordt in ruim 250 plaatsen in het land ge geven door gediplo meerde docenten, opgeleid door de Nederlandse Ski Vereniging. Deze oplei ding is als enige erkend door het Ministe rie van VWS. Meer informatie over de Sneeuwfit-cur sus is verkrijgbaar bij het Informa tiecentrum van de Nederlandse Ski Vereniging, telefoon (070) 352 58 11.

Soester Courant | 1994 | | pagina 31